Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 13. 17:47281376.

    Sziasztok


     


    Kicsit feltámadtam.  Remélem nem lesz rosszabb. 


    Küldtem egy feliratot a gyűjteményetekbe. 


     


     

  2. 2018. november 13. 15:02281375.

    Szervusztok.


    Reggel a városban kezdtem, megszabadultam a sárga csekkektől, meg a nyugdíjam jó részétől. Ebéd után megjártam a temetőt is, a vázából kidobtam a virágokat, és téliesítettem, már nem lesz benne virág. A koszorúk szépek, maradjanak csak.


    Eddig tárva-nyitva volt minden, szépséges időnk van, de már becsukódtam, lassan hűl a levegő, be is kapcsolom a fűtést.


    Már megint sokan tolongunk a betegszobában, pedig jó lenne már üresen hagyni.


    Már az este fejfájás gyötört, aztán éjjel 2-kor a második fájdalomcsillapító segített, viszont a temetődomb megmászása nem használt a lábamnak.


    Julika remélem segít a pihentetés és a borogatás.


    Annuska olyan ismerős dolgokról írsz, annyiszor előfordul ez a keresem és az orrom előtt van, mégsem találom  dolog. Anikóval az előbb beszéltem, gumiharisnyát kell hordania.


    Azt hiszem innom kell egy lájtos kávét, talán feléledek, aztán filmezek egyet.

  3. 2018. november 13. 11:25281374.

    Annuska!


    Már nem vagyok benne biztos, hogy megütöttem, és aggódom, akkor mitől dagad? meg van keményedve, ha mozgatom a bokám felső részén, ahol mozog, ott fáj. Borogatom, aztán meglátom mi lesz vele. Vasárnap feltétlenül el kell utazzak Szegedre, 19. van időpontom a klinikán. Mindjárt megyek és eldőlök, borogatni fogom, már nem akarok sokat járkálni. 

    előzmény:
    Nusimama (281373)
    2018-11-13  11:13
  4. 2018. november 13. 11:13281373.

    Szervusztok


     A mai nap, nem az én napom,. Minden kiesik a kezemből és semmit sem találók, pedig legtöbbször majd nem az orrom elött van. Szóval lenke nap nap van nálam.


    Borsika, menj el a szemészetre feltétlen. A látás nagyon fontos . Nem vagy ovis, csak el járt felettünk az idő és féltenek.


    Maygdika, érdekes lehetett a könyv.Bizony mi egy kicsit hátrább lépünk, mert a gyerekek most élnek igazán. Persze azért mi is ott vagyunk az életükben.


    Ildike ez nem jó hir, hogy ennyi kezelés után -mikor már pozitiv hatásnak is kellene jelentkezni- nem vagy jól, söt erösen fájsz.


    Anikó ugye fázlizza a lábát lánykád?


    Julika, erősen megüthetted a lábad. Jó hir, hogy Incike is gyógyulgat


    .Pötyike, Te is beálltál a fájdogálók közé? Én is megnéztem a FB-n Dalma esküvi képeit. Vidám és csinos lánykoszorú volt.Dalma nagyon ügyes és kreativ volt a dekorációval és a csokorral.


    Minden gyengélkedönek és fájdogálósnak jobbulást és mielöbbi  gyógyulást kivánok.


    Ez vonatkozzik Marikára, Sacikára, Erikára is, bár öket még nem láttam ma.

    előzmény:
    potymama (281372)
    2018-11-13  10:17
  5. 2018. november 13. 10:17281372.

    Sziasztok!


    Már megint fáj a hátam, fejem...kezdem unni! Be is vettem 1 bogyót!


    Tegnap mondta Alexa, hogy több mint valószínű jönnek karácsonyra haza. Csak az a baj 24.-én még Leona iskolába van...és onnan nem lehet hiányozni! A hiányzós napokat, ami megengedett azt az esküvő miatt elhasználták.


    Az esküvőre minden virágot, csokrot Dalma csinált. Elmentek a "nagybanira"..a virág piacra és nagy dobozokba megvették a virágot és a koszorús lányokkal ők kötözték.


    A dekorációt is maga csinálta...felteszek egy képet..ezen nem látni...mert este volt hatásos. 60 db. befőttes üveget lógatott fel a villanyok mellé és olyan kis mécses volt benne (elemmel működő) ami sötétben világtani kezd. Végig azon tűnődtem, hogy ki gyújtogatta meg őket, amikor senkit se láttam létrázni közben. Nagyon jól mutattak.


     

  6. 2018. november 13. 10:12281371.

    Sziasztok.


     


    Itt ma szépséges idő van. 


    De nincs hegymenetem, nagyon fáj a derekam, a csípőm és környéke, még a hasamba is kisugárzik.  Reggel korán felkeltem, egyet mászkáltam a szobában, de ugye a nyújtás nem ment, csak a nagy fájdalom. Nagy nehezen visszafeküdtem. A csodapor eddig még nem hatott, hogy mi történt nem tudom.   Nem is tudok ülni sem, állni kéne, az meg nagyon fárasztó.Mondjuk tegnap este sokat ültem, rajzoltam egy farkast, ma szerettem volna befejezni, DE mint mást sem tudok ma csinálni,így elmarad. 


    Julika, csütörtökön lesz a temetés, nem tudom el tudok-e menni, addig rendbe jövök-e. 


    Tegnap rendeltem koszorút, az majd odaér, ha én nem is. 


    Hát így állunk, lehet, hogy még nem is fájt ennyire mint most? A kérdés is az enyém. 


    Örülök, hogy te Julika és a cica jobban van.


    Magdikám, biztos jól döntöttél. 


     

  7. 2018. november 13. 09:13281370.

    Jó reggelt!


    Itt nyirkos, vizes minden ....mintha esett volna.A mai menetem megint elhalasztva....csak lesz még jobb nap a héten.


     


     


    Remélem Ildiéknél valamivel jobb az idő ....ezen a szomorú napon.


    Semmi különös nem várható a mai napra.Teszem a dolgom itthon.


     


    Nektek azért legyen szép a napotok!

    előzmény:
    BiriBiri (281369)
    2018-11-13  08:41
  8. 2018. november 13. 08:41281369.

    Szervusztok!


    Úgy látom Ildi és Anikó szomorú szertartáson vesznem ma részt. Itt az idő gyönyörű, ragyog a nap, remélem ott is és nem fognak fázni. 


    Én egész éjjel borogattam a bokámat, nem egyértelmű mitől dagadt be. Most apadt egy kicsit de járás közben kicsit fáj. 


    De van jó hírem mis...talán nem súg annyira a fülem. Ezt a súlyfürdőnek tudom be, ami megnyújtja a nyaki csigolyákat. csak maradjon is így. 


    Semmi másról ne tudok beszámolni..talán csak annyiról, hogy Incike szeme majdnem jó, de a szeme alatt van egy karika, valószínű ott volt a gyulladás..az ezüstkolloidos lemosás jót tett. 

  9. 2018. november 12. 17:47281368.

    Jó hosszúra nyúlt a mai távolléted, legalább hasznos volt.


    Köszönöm, Anikó jól van, már amennyire ezt én tudhatom, de bízom a gyors gyógyulásban.


    Igen megyek a Margit temetésére. Ugye délben lesz?

    előzmény:
    franci47 (281367)
    2018-11-12  16:50
  10. 2018. november 12. 16:50281367.

    Sziasztok. 


     


    Délelőtt elment az idő, igaz olvastalak benneteket.   Mentem kezelésre, már csak az egyik van, természetesen a buszom eljött, mondjuk időben hívtak be, de  várni kell egy órát. Úgy éreztem magam, hogy el tudok menni  a Lidl-be /már olyan régen voltam egyedül ott/ így elmentem. Körbejártam, vettem is ezt-azt,nem tömtem meg a huzigálós banyatankomat,mondjuk nem is nagy.


    3 órakor értem haza, ettem, kipakoltam, kutyát etettem, futtattam. Porszívózni kellene, de nem csináltam meg. 


    Élvezet volt olvasni benneteket. Magdikám, nagyon tetszett a könyvbeszámoló, szívesen hallgatnálak téged a könyvvel kapcsolatban még sokáig. Sajnos az olvasást bírja legkevésbé a szemem. 


    Sacika, biztos nagyon jól szórakoztatok a vendégekkel és nagy öröm, ha szeretik amit főzöl nekik. Igazán nagyon jól főzöl, egyszer ezt már bizonyítottad is. Minden nagyon finom volt.A Misty 11 része, vagyis a felirat megvan már, már csak 5 rész hiányzik. Karácsonyra biztos meglesz. Ezt, most én sem néztem meg, jaj remélem kibírom.


    Pötyi én is megnéztem még délelőtt a fényképeket. Szépek voltak, a vőlegényt nem is láttam, vagy nem ismertem fel, lehet, hogy az egzotikus Markuszt is láttam? Nem biztos. Jó nagy teremben voltak, valahogy vissza kellene mennem, megnézni a virágcsokrot. Nem emlékszem rá, hogy milyen. 


    Borsika, Annuska, az alapozás megvan, hát így igen nehéz valamit is csinálni, mert azért olyat kell választani, amit valamennyire meg is tudok csinálni.  Még nincs meg, először meg kell rajzolnom.  Az alapozás egy másolat lesz a régen festett piros ruhás nőről, megígértem a szomszédoknak, hogy megcsinálom, mivel nem adtam el nekik az elsőt, amit festettem. Remélem nem fogom elrontani, bár sokmindenre képes vagyok, így erre is. Majd, ha kész lesz mindent megmutatok, tudjátok még a nagyon sikertelent is megnézhetitek. A lámpás képet, még mindig nem fejeztem be. 


    Annuska a porral vigyázok, de a régebben nekem felírt fájdalomcsillapítók és az injekció hatása sokkal ijesztőbb volt. Örülök, hogy a laborod nem lett rossz.


    Borsika, a szemészetre szerintem be kell jelentkezni, legalábbis nálunk és soká lehet bekerülni. Jó lenne, ha  mielőbb megtennéd a jelentkezést időpontszerzés céljából.


    Julika,  jobban is tetted, hogy nem szedted be a koleszterinre a gyogyót többet árt,mint használ. Sajnos a férjem sokat megevett ebből a méregből, akkor még azt hittük, hogy jó teszünk vele. 


    Ma miközben várakoztam a kezelésre, egy lökött, valamikor nagyon okosnak tartott nő azt mondja nekem, hogy  ugye milyen jó,hogy be kell járnod, legalább egy kicsit elszakadsz hazulról, és  van okom, hogy bemenjek a városba, és jól elszórakozom. Kicsit kiszakadok a háztartásból mondja ő. 


    Nem akartam csúnyát mondani neki /földim volt/  csak annyit, hogy én aztán nem kívánkozom ide, és sehova sem, nekem annyi elfoglaltságom van, hogy kevés hozzá az időm, és szeretem is. A városbajárás nekem kényszer.  Úgy látszik neki indok kell, hogy elmenjen, elmehessen valahova. Nyugdijas kora idején,mindig elfutott a városba, hogy beszélgethessen valakivel. 


    Persze, nem tudja, hogy ti vagytok nekem és még sok ismerősöm, akikkel a filmezés kapcsán is megismerkedtem, valamit a rajzolás festés, kertészkedés, főzés, takarítás, néha a családommal is  beszélgetünk kicsit.Van akivel beszéljek, levelezzek, szóval jól elvagyok. Annyira nem ért rá, hogy elmondjam.  NA most nektek elmondtam.  


    Anikó, fentről lefelé haladva elértem hozzád. Remélem Anikó jobban van, és gyorsan gyógyul. 


    Most nem emlékszem, jössz-e Margit temetésére? Mintha azt mondtad volna hogy igen, de nem vagyok benne biztos. 


    Ma ugye megkaptuk a nagy zsozsót, gondolom ti is. 


    Erikát, Marikát nem láttam, vagy elnéztem. 


    Mindenkinek szép estét, elmegyek befűtök  egy kicsit. Nem kell semmit főznöm, délelőtt sütöttem egy kis palacsintát és még van töltött paprika.


    Gondolatomban a holnapi lehetséges hegymenet jár. Még nem tudom, a reggeli állapotom dönti el.


    Regényt írtam most.


     


     

  11. 2018. november 12. 16:10281366.

    Sziasztok!


     


    A mai napom a kutyáké .....a köd miatt itthon maradtam.A fél 1-es busszal elmentem a fürdőbe .....legalább ennyi hasznom legyen a mai napból.


    Pötyikém ...én a Fb-on láttam a képeket. Aranyosak. Engem is megragadott / többek közt/ a csokor.Jó volt egy színes. természetes csokrot látni.Dalma majd megnyugszik ....valahol igaza van ....ez az ő napjáról szólt ....de Alexa sem akart rosszat.Legalább láttunk az ő családjáról is képeket.Nagyon csinos ....és milyen vékony. Leona hozta a formáját.Nálunk is szigorúan tiltva van minden feltevés ....ők bezzeg..


    A tegnapi napon egy kevés nekem is jutott a családomból...együtt ebédeltünk...kicsit beszélgettünk ...aztán B. készülődött, meg a szülei  az állomásra menés után elvitték Boscót.Jövő hétvégén ...ha igaz ...itthon lesz mindenki.


    Sacikám ....egyre kevesebb az együtt töltött idő....amikor valaki éppen  haza jön...vagy beteg  mint a B.volt most, ha nem... futkosnak fodrászhoz, vásárolni , kórházba ..stb.Estefelé vagy a barátok sodródnak ide ...vagy ők mennek.Ismerem a barátaikat , kedveljük is egymást ....de másvilág vagyunk.Mindenkinek meg van a maga élete ...időnként összefutnak a szálak ....de van amikor nagyon párhuzamosan haladnak .


    Remélem a lányok sok mindent vásároltak, te meg kényezteted őket finomságokkal.


    Julika...remélem pihentél ma.Ma ahogy mentem Balfra ...irtják az erdőt ....eszembe jutott Zsuzsi nyereménye ..ez legalább hasznos dolog.


    Nagyon jó könyvet olvastam tegnap alig tudtam letenni.Laeitia Colombani:A hajfonat."Hajfonat:három hajtincs összefonása, egymáshoz illesztése."."Három nő, három élet,három kontinens,csak a szabadság utáni vágy nem változik.A három nő életét az egyik legérzékenyebb és legfontosabb emberi tulajdon,a külsőt, belsőt,életet és egzisztenciát láthatatlanul meghatározó haj köti össze.Anélkül,hogy ismernék egymást.Smita, Giulia, és Sarah nemet mondanak a nekik szánt sorsra és harcolni kezdenek-magukért.A vibráló érzékenységgel megírt regény három női sors története.Három történet a reményről és a szolidaritásról."


    A hab a tortán ....a magyar fordító Borsi Éva  J. ismerőse ....és dedikálta is a könyvet.


    Már olyan régen elkezdtem az írást ....ideje befejezni.

  12. 2018. november 12. 14:42281365.

    Szia Mindenkinek.


    Pötyike, szia, szép délutánt. Biztos varrsz. Most még világos van, itt süt a napocska is. Sajnállak az ujjacskád miatt. Igen, épp a mai híradóban olvastam, h megjön e hónapban a n.kiegészítés. Örültem. 


    Annak is örülök, h Anikó Anikója hazajött a kórházból. Jobbulást kívánok szeretettel.


    Ildike annyi mindent csináltál, hogy megjegyezni sem lehet. Az alapozást azt megjegyeztem. Látod? ...jött az ihlet!Akkor most  valami szépség lesz belőle biztos.Már alig várom, majd mutatod ugye?


    Rajtam csak megy az idő, igyekszem hasznos lenni, de hamar kifáradok. Tegnap előtt  tiramisut raktam össze a fiúknak, tegnap pedig  mirelit tésztából túrós-almás-fahéjas kockákat. Főzni nem kellett, mert maguknak  csináltak valami rongrázi rákot szósszal, meg tésztával, ezenkívül buzgón rendelik a pizzákat. Most jól kihasználják a lehetőséget, h a maguk urai lehetnek.


    Tegnap megszegték a szabályokat az ebek, nem a pelenka-illemhelyre mentek. Összevesztünk.Aztán  gondolkodtam:  felborult a házirendjük,  azért volt. Hasznosat is tettem:  kimosattam a mosógépem tisztítószerrel, üresjáratban. Most ragyog.Majd a mosogatógép is következik, elhatároztam. Az azt hiszem pepecselősebb. 


    Ha én is a magam ura leszek, akkor elmegyek a szemészetre, mert már alig látok.Azt is homályosan. Ti olyan bátran mentetek a műtétekre,  példát veszek rólatok. Biztos nekem is sikerülni fog. 


    Igazándiból kedvetlen vagyok, mert hiányzik Ildi lányom. Holnap  átvisz Pati Rita lányomhoz, majd vele vigasztalódom. Kár, hogy olyan messze laknak. Arról hallani sem akarnak, hogy buszokkal menjek, és ott az utcákba kódorogjak. Óvodásnak hisznek. 


    Mindenkit ölelek,  a gyengélkedőknek mielőbbi jobbulást kívánok. 


     


     

    előzmény:
    potymama (281344)
    2018-11-10  10:49
  13. 2018. november 12. 14:40281364.

    Szervusztok


    Olvastalak Benneteket, de mire irásra került volna a sor, ez elmaradt.


    Magdika, finom let a kuglóf? Nem lehetett kellemes a fürdői  esemény.


    Pötyike, Vesztinek jobbulást kivánok. A baba biztos jó lesz.Csinosak a lányok a foton. Dalma olyan igazi mennyasszony.


    Anikó, bizti sikere volt a sütidnek.


    Ildikó az addig oké, hogy a por enyhiti a fájdalmat, de azért csak módjával. Mit fogsz festeni?


    Julika, remélem nem lesz maradandó baj a lábadon? Kiváncsi vagyok mit mond majd a doki. A kacsa biztos fincsi lett. Jól sikerült a klub délután?


    Sacika, a sok munkád -fözés- biztos sikert aratott.


    Remélem mindenkinek eredményes és fájsz mentes hete lesz. 


    Ma én is dokinál voltam a labor leleteim elég elfogadhatók, Mig Julikánál az arcüreggel van a baj, nálam a pajzsmiriggyel.

    előzmény:
    BiriBiri (281362)
    2018-11-12  13:54
  14. 2018. november 12. 14:33281363.

    szégyellem magam..még jó, hogy Dalma nem olvassa amit írok..nem is vették le a fényképeket, csak áttették máshova, mert nagy helyet foglalt.


    Na, majd csinálok egy kivonatot belőle és felteszem a linket.

  15. 2018. november 12. 13:54281362.

    http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/vasarnap-havazas-omsz -idojaras-elorejelzes/qc0wj45


    Na, csak lesz tél az idén..talán mégis fel kellene seperni az avart? 


    Saci!


    Nem nagyon szeretném műtetni magam..majd meglátom mit mond az orvos. Most ezekkel a spry el jól karban tudom tartani. 


    A véreredményem is megjött. Izgultam, mert elhagytam a koleszterin gyógyszert és nincs keresztem. A cukrom egy keresztes, 6.45. Ez szerintem nem gond, volt már magasabb is, de általában ennyit mérnek. A vér eredményemben vannak hiányjelek. nem nagy eltéréssel..remélem megmaradokMajd megmutatom az orvosnak. 

    előzmény:
    Rolta (281361)
    2018-11-12  12:00
  16. 2018. november 12. 12:00281361.

    Szép napot Mindenkinek!


    Jövök a beszámolómmal....


    Szombaton délre már jöttek a vendégeim....aztán tegnap ebédre is.....minden jól sikerült.....alvósra csak a Zita maradt nálunk, sokat beszélgettünk,, nevettünk.....nagyon finom eper koktélt iszogattunk......ő délelőtt hazament.. vannak.....


    Ma csajos nap van az enyémek szabin vannak, Gabival együtt soppingolnak, turkálóznak...felajánlottam, hogy jöhetnek ebédre ha jó nekik a tegnapi húsleves és töltött káposzta maradék/ami mindenki szerint nagyon jól sikerült/......naná, hogy jönnek...így meg van a ma délutáni program.......este doki...


    Julika...a polipodat műteni fogják, vagy majd ha viszed a leletet akkor tudod meg?


    Pötyi.....nálunk van erdész-vadáz a családban.....szép az egyenruhájuk, a gyerekeknek is van vadászos ruhájuk....az öék ...a lányoké....olyan tiroli ruha szerűség, a fiuké kis bőrnadrág és mindegyikhez van feltétlen mellény.....a tiédhez is talán egy kis mellén kellene...persze ez csak az én véleményem....A képeket én is láttam...olyan csinos mindenki....kár , hogy Dalma nem öült, hogy feltették....talán ő akarta?


    Anikó.....hogy van a kis Anikó? Mikor mennek vissza a gyerekek?Bár ezt lehet írtad..


    Magdi...miért nem mentél a tieiddel Tómalomra?Kicsit több idő lett voln együtt...


    Ildikó...kösz a második film-csomagot....biztos nem kezdem el, amig nem lesz kész az összes felíra...


    Mindenkire gondolok és várom a hiányzókat...


    AZ időnk ragyogó....napsütés és nagyon enyhe idő....a virágok teljes pompájukban...


     

  17. 2018. november 12. 10:38281360.

    Szervusztok, szervusz Magdi!


    Most jöttem meg a fürdőből. Zsuzsi bevitt a kórházba a CT leletért. A bal arcüreg elülső falánál 12x7x8 mm polip van, az arcüreg alsó részében valami 2-3 mm kiszélesedett, enyhe orrsövény ferdülés látható. Ezt már műtötték, csináltak egy nagy lyukat. Ezzel a lelettel megyek mához egy hétre Szegedre. A hallókát is állítani kell. Ez volt a betegszoba "hangja"


    Gyönyörű idő van, de semmi kedvem lombot seperni, pedig már szépen hullik. Timi szerint ilyenkor nem szabad, mert ki vagyok nagyon lazítva, még megárthat, és akkor hiába járok kezelésre. 


    Kíváncsi vagyok ki hogyan van? Gyertek, meséljetek!

  18. 2018. november 12. 10:35281359.

    Szervusztok.


    Nálunk 7 ágra süt a Nap, de fúj a szél, amit most nem bánok, legalább megszáradnak a ruháim. A gyerekek még itthon futkároznak, csempéket, járólapokat néznek a mintaboltban, ma mennek vissza.


    Pötyi, reggel még megnéztem a fb-on a képeket, Dalma igazi szép menyasszony volt, a lányok is csinosak, azért nem volt melegük a vendégeknek. A lényeg, hogy boldog, sikeres életük legyen. Nekem tetszik a menyasszony csokra.

  19. 2018. november 12. 09:49281358.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


     


    Én zárok ....és nyitok...alig találtam meg a kulcsot...itt sűrű köd van ...és semmi hajlandóságot nem mutat a felszállásra.


    Minden ellenkező híresztelés ellenére a nyugdíjprémium   már reggel a számlán volt a nyugdíjjal együtt.


    Csendes napnak nézek elébe...Tómalomra mennék....de lehet itthon maradok.

    előzmény:
    harangvirag08 (281356)
    2018-11-11  12:36
  20. 2018. november 12. 09:47281357.

    Sziasztok!


    Tegnap megadták a linket a Dalmáék ahol meg lehetett nézni a képeket. Elkezdtem és a feléig se értem amikor hívott Alexa neki is megadtam hol tudja megnézni..ő meg fel is rakott belőle a Facebookra. Erre Dalma úgy megsértődött, hogy őt meg se kérdezte...mert nem engedte volna..meg minden..és rögtön le is tiltották a linket..én meg meg se néztem, meg nem is másolgattam ki belőle.


    Na, majd kienged a kis pukkancs Dalma.


    Amit az Alexa feltett abból teszek ide..hátha nem láttátok.


    A harmadik képen Zsuzsi a balszélső.

  21. 2018. november 11. 12:36281356.

    Sziasztok!


     


     


    Csak belekotyogok....nem fiú babára gondoltak?A női vadászok is férfiruhában vannak.. Csak onnan tudom , nekem volt egy kolléganőm ....ő vadász volt.


    Gondolom valaki vadászt akarnak megajándékozni vele.

    előzmény:
    potymama (281354)
    2018-11-11  12:11
  22. 2018. november 11. 12:22281355.

    Pötyikém!


    Adhattak volna több támpontot is. megnéztem a neten a női vadász ruhákat....elég érdekes a választék. Az igazán nőies olyan osztrákos ruha..de inkább anorákokat kínálnak. Mi is megebédeltünk, a fél kacsát megettük, a másik holnapra maradt. 


    Timi a múltkor vett alsó csirke combokat, valamiért 3 megmaradt. Kivettem neki csütörtökön a fagyóról, hogy csinálja meg ,magának másnap ebédre. Olyan kicsik lettek, Timi szerint fülpiszkáló méretűek. A tied milyen? lehet,hogy az is annyira össze fog sülni. 


    Megyek egy kicsit emészteni, aztán társasági életet életek. Vajon a többiek hol vannak? Milyen életet élnek? 

    előzmény:
    potymama (281354)
    2018-11-11  12:11
  23. 2018. november 11. 12:11281354.

    Sziasztok!


    Julika..nekem is nagyon tetszettek a dobozkák!!! Én is találgattam miből lehetnek? Most megírtad, így már értem.


    Ma töltött cs.combot sütök. Úgy rákívántam. Csak az a baj..6 db volt a tálcán, amit vettem..igaz kicsik, de kettőt megeszünk és a többi meg itt marad. Remélem Dalma elviszi..csak a lányom is nagy főzést csinál ma, mindenki itthon van.


    Rendeltek egy babát, de azt szeretnék ha "vadász" ruhában lenne. Azoknak a kuncsaftja, akiket megbíztam próbálják eladogatni őket. Nem akartam azt mondani nem..de azt hiszem az utolsó ilyen volt, hogy elvállaltam. Azt se tudom hogy néz ki egy vadász lány..főleg babába! És egyáltalán kinek kell ilyen..gyereknek..vagy valami alkalomra felnőttnek?


    Ennyire haladtam ami a képen van..a kalapja még nem az igazi. Egy próba babán van..nincs feje.

  24. 2018. november 11. 08:31281353.

    az első alá még nem tettem...így helyes.... Zsuzsit akartam írni

    előzmény:
    BiriBiri (281352)
    2018-11-11  08:24
  25. 2018. november 11. 08:24281352.

    Szervusztok!


    Ildi!


    A dobozokat kreatív boltban vettem, inkább olyan lemezből van, barna alapozóval festettük be. fehér vászonra hímeztem és alá smink lemosó kerek vattát tettem. Az első alá még tettem de a látvány azt igazolta, alá kell tölteni. Békéi minta, a másik meg komádi. 


    Nagyon sajnáltam, hogy tegnap nem mentem a Márton napra, de szükségem volt a kúrára. Ráadásul a bokámra ejtettem egy súlyos tárgyat amikor a motort ástam ki a lomok alól. Talán el tudjuk adni Béla első motorját, MZ 125. Nem volt semmi baja csak a sógor vett egy szép piros MZ  150. és meggyőzött engem, hogy nagyobb kell nekünk..vettünk, aztán ez itt maradt. Most talán megtudunk szabadulni tőle. Remélem mihamarabb mert amit kipakoltam ott tornyosul a színben. Amikor pakoltam nem is vettem fel a balesetet,  mondtam egy cifrát, hajtott a munka láza, de délután nagyon elkezdett fájni, nagy dudor lett rajta, borogattam, feküdtem. Ma is fáj még de már kevésbé. 


    Zsuzsiéknak végre szerencséjük volt a tombolán, egy köbméter tűzifát nyert, Juci egy üveg mézes pálinkát. De sötét este jöttek haza, nem hiányzott a megfázásomnak. Már jobb, de a torkom még fáj egy kicsit. 


    Ma kacsát sütök, Márton napra, a libát ez helyettesíti. 


    Ma különösen élénken emlékszem Iluskára. Micsoda jó Márton napi bulit szervezett. ? Imádtam, hogy a csoport nagy része bele tudta élni magát a játékba, együtt voltunk, jól szórakoztunk. Mennyivel jobb játék  volt ez, mint amit a mai celebek űznek a tv.ben, hírnévért, pénzért. Gusztustalan bogarakat esznek...méltatlan helyzetbe hozzák magukat. Ez most Erdei Zsolt riportjáról jutott eszembe. Ő is részt vett ilyenen de kiszállt a celeb világból, , méltatlannak érezte a sportolói magatartáshoz. 


    Legyen kellemes mindenkinek a vasárnap. Nálunk "klub délután" lesz. Egy idő óta többen vagyunk a társaságban, zsuinek van egy társa, aki nagyon jól illeszkedik hozzá, és közénk. 


     

Címlap

top