Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 8. 06:36281326.

    Szervusztok!


    Szokás szerint korán ébredtem. Ma talán aktivizálom magam, tegnap megígértem, hogy takarítani fogok. Aztán ha jól leizzasztottam magam megfürdök, hajat mosok,  várom a délutáni indulást. Addig pedig filmezek. Nem ebédelek csak bekapok valamit, mert 4 kor estebéd lesz. Arra gyúrok


    Ki mit csinál ma? Kinek mi fáj? "Gyere mesélj, mond el mi fáj, tőlem ne félj" "

  2. 2018. november 7. 19:23281325.

    Jó estét mindenkinek!


    Megint házon kívül vagyok...szoknom kell ezt a laptopot.


    Mindent olvastam...van ahol mozgalmasra sikeredett a nap.Annuska gondolom jót beszélgettetek Erikával,Julikának meglepetés érkezett.


    Itt semmi különösebb nem történt.Délelőtt takarítottam , felvarrtam két itthoni nadrág szárát.Délután bementem a mamához .Örült nekem , ma valahogy nagyon kifáradtam lelkileg.Igaz az éjszaka is nagyon rosszul aludtam.A kórház után elmentem a T-homba ...módosítottam a mobil csomagomat.Látszik mennyire nem érdekel a mobil telefonálás....mert igen elavult volt már az enyém.


    Vigyázzatok magatokra!Puszi mindenkinek.


     

  3. 2018. november 7. 17:14281324.

    Szervusztok.


    Köszönöm szépen a jókívánságokat Anikónak, átadom.


    Egy kicsit lóti-futisabbra sikerült a napom, de túl vagyok a betervezett feladatokon. Délelőtt voltam Anikónál, végig be van fáslizva a jobb lába, éjszakára leveszik, talán ma estétől kimehet a WC-re, de még tusolni nem szabad. Nagyon bízik benne, hogy szombaton hazamehet, de ugye nem csinálhat semmit, át kell szervezni  otthon is az életet, mert az emeleten van a háló, és most egy darabig nem lépcsőzhet.


    El kellett menni először egy könyvesboltba, mert megjött a megrendelt könyve. Mondtam, hogy most aztán kedvére olvashat. Visszamentem a büfébe kávéért, a szobatársa is kért. 3 ágyas a szoba,  van egy idős néni is, aki már nem is nagyon kommunikál, olyan lehangoló, sajnos nem tudnak tőle aludni.


    Főztem töltött paprikát, tudom ez a kedvence, majd holnap meglepődik.


    No ennyi a krónika, azért jól elfáradtam.

  4. 2018. november 7. 16:07281323.

    Szervusz Anikó!


    Hogy van a lányod??? remélem hamar "kirúgja magát", bár ez nem gyerekjáték. Érdekes, a lábszomszéd asszony is ugyan így járt...ment az orvoshoz és őt is ott fogták, mélyvénás trombózissal. 


    Nagy meglepetés ért. Csengetett a csomagküldő kocsi, egy csomagocskát hozott. Nem vártunk semmi, amit vártunk az délben megjött. Kinyitottam és mindenféle finom csokoládé és egy Rio mare halkonzerv volt benne. Azt hittem hogy Melinda "bolondult" meg, csomagban küld nekem édességet de volt benne egy németül írt levél amiből rögtön tudtam, nem ő volt. A nászasszony gondolt rám. Ez érdekes, mert semmilyen kapcsolat nincs közöttünk. Tavaly küldtem egy hímzett táskát amit azonnal egy csomagocskával hálált meg. Abban a cicáknak is volt csemege meg játék..., meg szép hímző fonál. gondolom Elza mondhatta. Ezt a halat is tőle tudhatja mert tényleg szeretem. Amikor még Murauban lakott voltam nála és Melindánál 2x találkoztunk. Nagyon kedvelt engem de beszélni nem tudtunk de "lenyűgözően" mosolyoghattam rá. A levelet majd Marika elolvassa, ő sokáig élt Svájcban és Ausztriában. Remélem Melinda nem akarja, hogy felolvassam mert amúgy is csak nyögdösni tudnám és ez kézzel v an írva. Szóval kellemes meglepetés volt, gondolkozhatok mivel viszonozzam. Különben eleinte mindig küldött 100 eurót de mondtam Melindának én ezt nem szeretném és aztán elhagyta. Befaltam egy csomó csokit

    előzmény:
    ancsa46 (281315)
    2018-11-06  18:58
  5. 2018. november 7. 15:48281322.

    Szervusztok


     Csendes a ház, mindenki el van foglalva. Akkor én mesélek.


    Délelött jött egy telefon- pont porszivoztam-.Erika volt, hogy   az itteni piacot látogatják meg, s utána bejönne hozzám. Nagyon örültem neki és gyorsan befejezte a takaritást, hogy a vendéget méltőképpen fogadhassam. Olyan jó volt egy kicsit dumcsizni és látn a régen látott barátnöt. Erika olyan jól néz ki, az egyik szeme már sasszem, de egyenlöre  még csak félszemű. Még nov.ben meg mütik a másik szemét is. Nagyon meg van elégedve a dokijával. Elképedtem, amikor mondta, hogy nem hajol, de gugol. Irigylem. a fürge Erikánk ugyan olyan mint volt.


    Ildike, részvétem, nyugodjon békében Margit. Türelem, lassan már lesz hatása a kezeléseknek.


    Julikamnagyon ügyes vagy. A tüpárnák mutatósak.


    Biztos szép ünnepségen veszel részt és jól fogtok szórakozni az estebéden.


    Anikó, lánykádnak jobbulást kivánok.  Jó sok munkád lesz.


    Magdika, de bele lendültél, mindent meg akarsz csinálni?


    Sacika, jobbulást és üzd már el a zsábát. Gondolom, sok mindenben akadályoz.


    Borsikáa, azért nem leszel egyedül,hisz a kutyukik mellett a srácok is ott lesznek.


    Még csak 4 óra lesz, de már erősen szürkül. Azért egy kis fagyis jöhetne, hogy a bogarak pusztuljanak el.


     

    előzmény:
    BORS (281321)
    2018-11-07  15:08
  6. 2018. november 7. 15:08281321.

    Csak úgy beköszönök, nincs mesém, haszontalan vagyok,  csak eg tojásos nokedli ami ma kitelt tőlem. A munkakedvem valahova elgurult, pedig volna mit csinálni. Édes Sacika,   ugye kell néha egy  pihenős nap is?  Bár te nem sűrűn engeded el magad.


    Julika is folyvást alkot, azok a tűpárnák igazán  jól néznek ki. Gondoltam a cserépkályhádra!  Itt jópofa deszkadarabok kerülnek kidobásra, bár eltüzelhetnéd.  Lesz a héten Lomtalanítás is.  Nahát, oda lesz az utcaképünk!  Én nem is tudom mit lomtalanítsak, de igazándiból szeretnék. Majd valamit kirakok én is.  


    Olyan nyugtalan vagyok,  nem tudom miért. De mégis tudom, ..mert majd elutaznak az itteni felnőttek pár napra telelni. Fognak hiányozni. A fiúcskák többnyire suliban lesznek,  maradnak nekem az ebek. Velük nem lehet egy jót beszélgetni.


    A bogarak is nagyjából eltünedeznek, ..megbújtak valami védett helyen  biztos.  Akkor nekem most nem lesz mit hajkurásznom. Jut eszembe:  R-ám mondta, hogy látott a kinti fáskamrában egeret. Fel is állítottak csapdát, de  ezek a mostani egerek már  nagyon tájékozottak, ...okosan elkerülik.  


    Azt olvasom folyamatosan, hogy  igyunk sok vizet, mert az a legjobb orvosság minden baj ellenszere. Persze, szűrt vizet, mert annak jobb az íze. Igen, sokszor magam is elfelejtek inni. Pláne most, hogy már nincs az a nagy hőség.  Az időjárással egyébként meg vagyok elégedve.   


    Ki kell mennem a posta ládát megtekinteni, hátha hoztak valami értesítést az ajándék utalványokról. Ugye azt rebesgették, hogy lesz ny.prémium, oszt még sem lesz. Krumplit adtak még augusztusban, de én nem találtam az értesítést. Aztán csak vártam, vártam,  ...közben vége lett a szétosztásnak. 


    Erika,   valaki mesélte, hogy azon a szép téren (Szt.háromság tér?)  csodálatos kultúrális rendezvényeket szoktak tartani. El szoktatok sétálni Tii  is arra felÉ?


    Marika adjál egy kicsi hangot, hogy  érzed magad? Elképesztő ugye, amikor a gyerekek elhatározzák, hogy  segítenek nekünk, ha betegek leszünk. Nem létezik lebeszélni Őket erről. Nem baj, .bizony jól esik, hamarabb  gyógyulunk, ugyebár?


    Pötyike mutattam a babáidat az unokahugomnak,aki itt járt tegnap:   igen  tetszett neki. Majd  még majd osztja is.  Szerintem nagyobb  reklámot érdemelne. 


    Mennem kell. Ugatnak a kutyeszok. 


    Más:  a szegény Rozi kutya továbbra sincs jól sajnos. Egyetlen jó dolog, hogy már pár falatokat elfogad. 


    Írtam, ami eszembe jutott, Mindenkire gondolok,  elnézést a melléütésekért.Love.


     

  7. 2018. november 7. 14:40281320.

    Szia Julika, és majd aki követ bennünket.


    Most jöttem meg a kezelésről.  Egyikből egy a másikból 6 van vissza.


    Holnap szabadnapos leszek, csütörtökön nem lesz semmi. Már nem bánom. 


    Szép idő van, ki kell mennem, még mindig földben vannak a benti virágok. Cserépbe kell tenni.


     


    Sacikám, nem a sógornőm halt meg, hanem a gyermekkori barátnőm. Sógornőmet sem régen temettük, mindkettő Margit. 


    Köszönöm a részvétet.


     


    Különösebb nem történt, remélem nem is fog. 


    Julika,  szép ünnepségre mentek. 


    Mindenkinek további csodaszép napot, kinti munkáim  abbahagyása után jövök. 


    Annuska, nem tudom írtam-e már, nem üti egymást a kezelés.


    A Mistyt valamikor feladom.  Aki nem akarja részletekben nézni, az bele se nézzen az első részbe sem!!!!


     


     


     

  8. 2018. november 7. 13:23281319.

    Hahóóóó..van itt valaki?


    Én kora reggel Békésre mentem és utána azonnal jött Nóri. Kicsit itt felejtette magát, délben ment el. De nem volt gond, annyi levest főztem tegnap, hogy szóltam, hozzon edényt, adok. Nagyon örült neki, nem kell főzni, ráadásul a kedvencük, savanyú káposzta leves füstölt hússal. Annyi lett , hogy egy menzát jóllakathattam volna. Mivel nagyon sós volt a hús csak öntöttem fel, öntöttem, krumplit főztem bele, egy nagy doboz tejföl és isteni lett. 


    Már nagyon takarítani kellene de majd holnap lesz a napja. Délelőtt takarítok, délután meg megyek a Városházára, a szokásos meghívás. Most a sógornőm kap gravírozott órát, neki most 50 éves a diploma szerzése. Ő levelezőn végzett,  így 2 évvel később, mint én.  Egy idősek vagyunk, egy osztályba jártunk a gimiben. nem nagyon akartam menni, tavaly nem is mentem, zavar, hogy nem hallok jól, de most én gardírozom Dorit, megkért, mert járatlan az ilyesmiben. Utána estebéd a Fiume étteremben, ezért sem kell annyi káposzta leves. 


    Most nézelődök egy kicsit a neten, talán filmezek, a mai nap a lustálkodásról szól. 

  9. 2018. november 6. 22:09281318.

    Már beköszönni is csak úgy tudok, hogy jó éjszakát..


    Akartam korábban írni, de mindig közbejött valami vagy valaki....és ma egy csomó telefon is...


    Ildikó....őszinte részvétem, nyugodjon békében a sógornd...adjon neki könnyű álmot az ég.....A Mystik /vagy nem is így írjuk / nekem is jöhet ha még nem kezdted el küldeni....ami nincs végig kész azt én is gyűjtöm....Akartam már kérdezni, hogy felszedted e a földi cseresznyét? Milyen volt a termés?


    Anikó....sajnálom a lányodat...jobbulást neki...neked erőt megváltozott tervekhez...


    Magdi.....ügyes vagy, szépen haladsz a munkákkal ...és gondolom szép kirándulásokra jelentkeztél be...


    Annuska....kérdezted z inj.kúrát...a gerincem sokkal jobb, de az ülőidg zsába nehezen múlik....neked is jobbulást....szemedet kíméld...


    Borsika.....újabban sokat ügyeskedsz...régen   írtál a fiukról....suli, tanulás, hobbi??


    Julika....aranyosak a tűpárnák, de a kalapos nekem is a favorit....olyan gazdagok a napjaid, hogy nm csoda ha elfáradsz...


    Erika....most elég ha csak kicsit jelentkezel....vigyázz a szemedre, szabályokat tartsd be...nálam jó, hogy nem látok meg minden apró rendetlenséget magam körül....na ja, néha a nagyot se...


    Pötyike....biztos gazdára találnak az aranyos babáid....föleg karácsony közeledtével...


    Marika....talán ma nem is láttalak...remélem csak elfoglalt vagy fáradt vagy....hosszabodnak e a sétáid.?


    Ma végre áthúztam az ágyat...és még mindig a nyári takaróra...a kimosott meg is száradt, csak vasalni nem volt kedvem...,,A  törpe krizantém bokrokat szedtem széjjel.....a feleslegből cseréltünk a szomszéddal....a zömét, legalább 8-10 fajtát a Saci vitte el....jól el iis fáradtam....


    .Pihenjetek jól...


     

  10. 2018. november 6. 21:45281317.

    Jóestét, vagyis jóéjszakát mindenkinek.


    Ma elmenőkém is volt meg vendégeim is, azért nem voltam. Bocsánat.  Picit visszaolvastam,  Anikó kedves, a Lánykádnak jobbulást kívánok. Ildike fogadd részvétem szegény Margit miatt.  Nem voltam bánatos ám a feltett Á. kép miatt. Még őrzöm azt az ingjét és sortját, meg  sok sok ruhadarabját,  ezek maradtak szegénykémből. 

    előzmény:
    franci47 (281305)
    2018-11-06  07:24
  11. 2018. november 6. 20:57281316.

    Most végeztem a filmmel....még nagyon a hatása alatt vagyok.....csak ülök és bambulok a semmibe.


    A Something-ből egy részt megnéztem ....szerintem jó lesz. Bár Iron Ladis / ami jó volt/ után ebben is fiatal fiú és idősebb nő kapcsolat lesz....kicsit sok. Ez náluk most valami új trend...ennek az ábrázolása?Gondolom a valóságban is felmerülhet, hogy ennyi film szól erről ....bár lehet csak én nyúltam nagyon bele.


    Anikó ....jobbulást a Lányodnak.Összejön minden.


     


     


    Azt hiszem megyek aludni ....jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    franci47 (281314)
    2018-11-06  18:54
  12. 2018. november 6. 18:58281315.

    Szervusztok.


    Jó későn jövök, de nálunk is áll a bál. Reggel városba mentem, gyönyörű idő, nagyjából sikerült elintézni amiért mentem, sajnos egyedül az élelmiszer vásárlás maradt el, de most már nem is baj, mert minden borult a tervekből. Anikó telefonált délután, hogy kórházban van. Elment a háziorvoshoz gyógyszert íratni, és megmutatta a dagadt lábát,és már haza sem engedték, mélyvénás trombózis a diagnózis. A bevásárolt cucca meg az autóban. Nem tudom hogy szállította haza a vőm a 2 autót, mivel ő ugye dolgozott. A hétvégén jönnek haza a gyerekek, és valahogy keresztbe-kasul megy a szervezkedés, amiből kijut nekem is, mármint a főzésből. Na majd lesz valahogy, csak ne legyen probléma.


    Julika nagyon szépek a tűpárnák, szép anyagból készültek. A kalapos nálam nagy becsben van. Sajnos nincs mindig türelmünk  a más bajához, elvégre mindenkinek a sajátja a legnagyobb, akármennyire együttérzünk is mással.


    Magdi csak nem tudtad megállni a munkát, ha nem vált károdra, akkor nincs baj, a szíved meg örül, hogy meg tudtad csináltad.


    A Mystit én is csak gyűjtögetem, megfogadtam, hogy csak lefordított sorozatba kezdek bele, más többször ráfáztam.


    Teljen jól az estétek.

  13. 2018. november 6. 18:54281314.

    Magdi,méghogy nálad káosz? 


    Nálam én vagyok a káosz kapitány. Már nem tudok rendet tartani. 


    Ha találsz valami jó szerelmes filmet, majd nekem is mondd meg. 


     

    Something in the Rain   ezt láttad? Romantikusnak írják. De itt is idősebb nő fiatalabb férfi.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281311)
    2018-11-06  18:02
  14. 2018. november 6. 18:09281313.

    Köszönöm a részvétet. neki tényleg megváltás volt.


     


    A tűpárnák nagyon szépek, bár nekem a kalapos is nagyon tetszett. Ezek eladásra készülnek? Vagy ajándék lesz valahova? 


    Nagyon ügyes vagy.


    Bizony az embert sokszor felzaklatja  a mesélő ember.  Az ilyen eseteket nem szeretem én sem. Engem a legutóbbi mesélő nagyon szórakoztatott /copfos nő/ csupa jó dolgot mondott. 


     


     


    Annuska, nem üti egymást a két kezelés teljesen más, semmi hatással nincsenek egymásra. Bár ha segítenék  egymást, használna mindkét bajra nagyon jó lenne.  Már azért kicsit kezdek türelmetlenkedni, aggódni mi is lesz. 


    Kertben nekem is nagyon sok munkám lenne, de sajna nem megy.


    Julika, akkor majd elküldöm a filmrészeket, Pötyi, ha kéred neked is /Misty-ről van szó/. Valamelyik nap feltöltögetem. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (281310)
    2018-11-06  18:02
  15. 2018. november 6. 18:03281312.

    Nagyon szépek!

    előzmény:
    BiriBiri (281310)
    2018-11-06  18:02
  16. 2018. november 6. 18:02281311.

    Sziasztok!


     


    Csak benézek ....nagyon elfáradtam .....de jólesően. Ha csütörtökön jó idő lenne akkor el tudnám végezni amit elterveztem.


    Olyan sokan távoznak az  idén ismerősök és ismeretlenek.Margit szenvedése véget ért ...nyugodjék békében.


    Pötyi a Leet Me Introduce Her-t feltétlenül nézd meg. Igaz 2 részem vissza van még ,....sok mindenre keresem a választ.Az utóbbi időben ...vagy talán még sosem láttam ilyen  jellegű filmet.Nagyon izgalmas ...igaz fájdalmas is helyenként .Nem is tudom mit nézzek utána.


    Ildikém  a Mystit, meg a Thousand Day.st még gyűjtöm...megvárom míg elkészül.Valami könnyű szerelmeset kellene keresnem ....csak a "nyilvántartásomban"


    káosz van.


    Legyen szép az estétek.

  17. 2018. november 6. 18:02281310.

    Ilyen tűpárnákat csináltam.

    előzmény:
    BiriBiri (281309)
    2018-11-06  17:48
  18. 2018. november 6. 17:48281309.

    Szervusztok!


    Ildi!


    Részvétem Margit halála miatt. Talán már neki így jobb. sokszor megváltás a halál. 


    Én most úgy érzem csapkodnak a hullámok a fejem felett. Semmi komoly, de néha pánikba esek, nekem mennyi dolgom van. Aztán ha végzek vele látom, semmi munka volt az egész. Ma annyit vártam az orvosnál a labor beutalóra, hogy majd gutát kaptam. Olyan kínos volt, egy asszony a baját mesélte nekem és egy szinte semmit sem értettem belőle. Szerencsére nem kellett mondanom semmit, részvéttel néztem rá, hümmögtem...valami műhiba szerűje volt, epidurálisan érzéstelenítették és most fájdalma van, bedagadt a térde, akkora mint egy buci, fáj a gerince...ennyit értettem..Azt megértettem, hogy azt mondták az orvosok, miért nem altatást kért? mert nem volt alternatíva, azt mondták így csinálják...Olyan kellemetlen, hogy az emberek azt hiszek nem akarok velük beszélni..még jó hogy azt hihetik valami bajom van. Hülye voltam hogy nem vittem szemüveget, nézhettem volna a telefont. Ebből tanultam. Filmezni most nem tudtam, most nézem meg a legutolsó feliratot...elmentettem azokat a linkeket amiket ide tettél fel. majd szeretném én is megnézni azt amit dicsértél. Most ilyen időszakom van. de lesz ez máshogyan is. Holnap fürdő. 


    Jó éjszakát kívánok. 

    előzmény:
    franci47 (281307)
    2018-11-06  15:52
  19. 2018. november 6. 15:53281308.

    Szervusztok


     Mi történt  többen is a szemükre panaszkodnak. Nagyon egyhurra játszunk mi.  Olyan mintha ragályos lenne egy egy baj.


    Pötyike biztos a többi baba is gazdára fog találni. szivből kivánom


    Erika pihentesd a szemet és tudod semmi emelés, cipelésMagdika, nagyon klassz programjaid lesznek. Nagyon neki lendültél az ásásnak. azért csak ovatosan.


    Ildike, nem üti egyműst a kezelések és a csk munkája? Remélem egyre jobban fogod magad érezni.


    Sacika, inj.re mész a dokihoz? Használ is valamit?


    Borsika,ott helyben vásárlásnál nézd meg az árut és ha hibás, rossz van közte cseréltesd ki.


    Julika, ügyes voltál, hogy a fürdő után még a télire valót is megvetted és el is tetted a helyér. Gondolom jduplán fáradtnak érezted magad.


    Nálam lassan telik az idő. Kevesett nézek tv-t és internetet, mivel a szemem még mindig szemtelenkedik. Na, de lassan azért javul.Igy olvasni is nehezebb.


    Mindenkinek kivánok szép és bajtól mentes szép napot.

    előzmény:
    potymama (281306)
    2018-11-06  10:27
  20. 2018. november 6. 15:52281307.

    Sziasztok.


    Szép napos idő volt ma,még most is az. 


    Voltam a csk-nál,  most aztán nagyon  megdolgozott, énis úgy jártam mint Julika, átment rajtam az úthenger. 


    a bal csípőm nagyon fájt oda és visszaúton is. Most talán kicsit szűnt. 


    Kicsit izgulok, mert azt mondja nincs vendége, csak nagyon kevés, két hetente jön csak.  3 hét mulva akartam menni, de két hét mulva fogok,mert úgy érzem a 4 hét sok lenne.  Messze van. Talán majd a következő 4 hetes  túrnus lesz. 


    Pötyi, nézem a  Mistyt, nagyon tetszik, meg kell nézni. Nem tudom most Julika letöltötte-e, azt tudom Magdi letölti, Sacit nem tudom megint csak. Annyira keveset írnak a lányok, fogalmam sincs. 


    Töltsd le Pötyi.


    10 részig láttam a 6 résztől meghagyom egybe - remélem kibírom, már néztem meg részt felirat nélkül is. 


    Most a félbehagyott japánt fogom nézni.  Az nagy méret is és jó lenne törölni, mert  nem akarom megtartani. 5o részes, kosztümös.


     


    Mai hír: sajnos rossz, vagy ki tudja. Meghalt Margit, elköltözött az égiekhez, már nagyon kívánta a halált, tudta, hogy ez vár rá, már semmi remény nem volt.Valóban csontsovány volt, fájdalmai voltak, minden megvolt, ami csak elérhet egy haldokló embert. 


     Legyen könnyű neki a föld. 


     


     


     

    előzmény:
    potymama (281306)
    2018-11-06  10:27
  21. 2018. november 6. 10:27281306.

    Sziasztok!


    Kicsit hűvösebb van, de szép az idő.


    Én is nem olyan rég nosztalgiáztam..pont a Gabiéknál tartott tali képei akadtak a szemem elé. Hogy mennyi kaja, meg pia volt!!!


    Egy kicsit takarítottam és megfőztem..krumplis tarhonyát! Vagy 3 éve nem csináltam. Amikor a kisZsuzsi még gimibe járt és itt ebédelt akkor minden héten kellett csinálnom, mert szerette.


    Ildikó


    ..úgy emlékszem te nézed a Misty c.  sorozatot. Tetszik?..Mert ha jó, letöltöm.

  22. 2018. november 6. 07:24281305.

    Jó reggelt. Arra ébredtem, hogy nagyon meleg lett a szobában. Bekapcsolódott a gáz. Tiszta forró a radiátor.


    Lekapcsoltam. 


    Borsika, olyan helyen vegyél ilyen zöldségeket, ahol te rakhatod össze az árut.


    Én is vettem tegnap paprikát, most egy kis tojásos paprikát szeretnék enni. Majd,ha megjöttem a csk-tól, akkor csinálom meg. 


    A fotó úgy került ide, hogy unokatestvérem szigethalmi és feltett egy szép fotót és írtam nekem is van. A képek abban az időben készültek, amikor Gabiéknál volt a találkozó és ott találtam.  Már nagyon megbántam, hogy feltettem, hátha nagy bánatot okoztam neked. De már késő bánat. Nem emlékszem a beszélgetés tárgyára, de ő  ott mindenkivel  beszélt pár szót, és nagyon kedves ember volt. Ráakadtam több képünkre is.  Kedves emlék volt. A meseautót sokáig nem találtam, nem tudtam hol van.Nem tudtam,hogy van ilyen Bp-en, arany színben, - Bazilikába hívott meg Kati egy koncertre, és odamenet láttam egy sarkon parkolni.


    Szép napot kívánok mindenkinek. 


     


     

    előzmény:
    BORS (281302)
    2018-11-06  04:19
  23. 2018. november 6. 07:17281304.

    Szervusztok!


    Tegnap nagyon elfáradtam. Korán mentünk Békésre, jó nagyot kezeltek rajtunk, és mivel pénteken nem voltunk, az ünnep , olyan volt mint ha most kezdtük volna...mint ha az úthenger ment volna át rajtam. Zsuzsival elmentünk a Mesterházba, vettünk 12 doboz, 12 kiló dobozonként, fabrikettet. Ott berakták nekünk, itthon a kocsi mellé állítottam a kiskocsit, abba raktuk át. A kocsiban hagytuk, nem akartam, hogy Zsuzsi cipekedjen. A terasz mellé álltam, a szélére tettem, majd kapával a helyéra húztam, persze amikor az első sor megtelt emelni kellett. Igyekeztem csak a karizmaimat használni, a derekat kímélni. Ügyes voltam. Aztán egy kis ebéd, rövid pihi és mentem a varrókába. Olyan fáradtan jöttem haza, hogy eldőltem és úgy maradtam. Még jó, hogy megágyaztam, úgy feküdtem le mert semmire nem emlékszem, a fülhallgató a fejemen volt, valamikor éjfél körül ébredtem..csak levettem a fejemről és aludtam tovább. Ki sem kapcsoltam, biztosan lemerült. Viszont mára kipihentem magam. Kellene menni labor beutalóért, de csomagot várok...mindig akkor amikor a legrosszabb.  ha ma nem akkor holnap lesz a napja, pénteken megyek a kórházba CT re. 


    Most egy kis savanyú káposzta levest fogok főzni, láttam van füstölt csont, vagy azt vagy kolbászt teszek bele. 


    Az okos telefont már elég jól tudom használni de ma megakadtam. Azzal fényképeztem és csak a messengerre tudok képet feltenni, most gondolkodom rajta hogyan tudom a kézimunka csoportba feltenni..vagy a levelezőmbe. remélem megoldom..ha nem majd Timi segít

  24. 2018. november 6. 04:36281303.

    Magdika, jól tetted, hogy befizetted a kirándulásokat.  Biztos a programod.  Majd biztatunk, hogy  csak menj. A kezedre vigyázz,  kend be és ha van csukló védőd, azt használd. Én buzgón olvasok (fogok olvasni) ..  könyveket már szereztem.Katerine Anderson-tól hoztam ki romantikusokat,   a másik: okosabb könyv pedig  David McRaney -től van, ő megtanít, hogyan fedezzük fel a "Rejtett énünk"-et. 


    Tegnap  kicsit kutyáztam is: az itteni 3  ebnek dobáltam a labdát a kerti padról.(Nekem is felugrik itt lentről egy értesítő és idegesítő  reklám. Le vele!!)

    előzmény:
    Rolta (281299)
    2018-11-05  13:18
  25. 2018. november 6. 04:19281302.

    Nahát, ..varázsos, szívmelengető   dolgok történnek velem! ...Biztos így  kell lennie. Szia Ildike, most hajnalban olvasom a hsz.-edet,  ..papírért kapkodom, hogy  a kókuszolajat, meg a másik ránctalanító varázsszert felírjam,  .közben feléd  gondolok,  ..alul meg  ott vagytok Á-val  a  hintán!!!  Szeretném ha gyorsan hatna a kezelésed. 


    Én is voltam tegnap  reuma időpontot kérni.Kaptam, de mondták, h elébb  háziorvos beutaló kell. Máskor viszek!....  Aztán könyvtár,  piac, eg kis zöldpaprika-pradicsomért. Hétfő lévén, csak egy  kapzsi boltos volt nyitva,  adott 2 féle z.paprikát:  fele friss fele hibás, a fél kg paradicsomba 2 rosszat is belemért. Az  emberiségben csalódva összevágtam  és lefagyasztottam télire lecsónak.


     

    előzmény:
    franci47 (281301)
    2018-11-05  19:14

Címlap

top