Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 5. 19:14281301.

    Jó estét.


    Micsoda uj fejléc van a nlc-től.


    Idevágott egy hirdetést. 


    Megvagyok, ma voltam kezelésen, ilyenkor rosszabb, holnap csk. lesz, remélem használni fog. 


    Megvárattak a kezeléssel, - nem vittem semmi ajándékot, lehet, hogy ezért. Szólnom kellett, hogy megvan-e a lapom, vagy elkeveredett, na akkor mondta a "kislány" hogy bemehetek.  Utálok szólni. 


    Közben kint beszélgettem egy nagyon szimpatikus nővel, aki olyan 5o körüli idős, de lehet, hogy több. még copfot hordott. Egyet, mert így tudja befonni. Hennával festi a haját, de csak a tövét,  valamilyen olajat használ a hajára, nagyon szép, egészséges haja van. Az arcára  kókuszolajat tisztítóként. Nagyon szép természetes volt az arca, semmi sminket nem használ. Anyukája 9o éves, és  most kezd ráncosodni. Az olaj neve argán olaj. Lehet,hogy most levágatja a haját, mert már nehéz hordani, húzza a haját lefelé. Kb. 5o cm-es a copf. 


     


    Magdi,nekem is nagyon tetszett a film, most még mindig nem tudom mit nézzek. Rita uj sorozata egyelőre nem tetszett. Bár az ezelőtti sem, aztán megbarátkoztam vele. 


    Több  újságom nincs. Vagyis nem történt semmi. 


     


    Feküdtem délután, remélem elégedettek vagytok velem most. Mármint a fekvés miatt. 


    Erika, örülök, hogy jelentkeztél. Többiek? Távol lévők?  Pihenjetek jól. 


     


    Képek: egyidőben történt.  Szigethalmi képek, és a meseautó. 


     


     


     

  2. 2018. november 5. 18:29281300.

    Sziasztok!


    Itt egész nap megmaradt ez a nyirkos, nedves idő. Remélem holnapra már jobb  lesz6 mert nagyon mennék Tómalomra.


    A mai nap is elment. Reggel fodrásznál voltam ......sok látszata nincs .Délután meg klub. A pénztárcámat is megcsapoltam...befizettem az adventi kirándulást meg az év végit.Vásároltam is , mert már eléggé kifogytam  mindenből.


    Ildikém köszönöm a linket.Kipróbáltam ...el tudok igazodni.Nagyon izgalmas a filmem amit most nézek /Let Me Introduce/...az éjszaka alig akartam abbahagyni.Van fordulat ...bőven.


    Erika örülök, hogy hírt adtál magadról.


    Annuskám ...holnap megint ásnék egy kicsit..Szerencsére a gerincem nem fáj tőle ...inkább a "rossz" kezem ....de majd bekenem este.Megint elhalasztottam tavaszra a segítség  igénybevételét....majd a metszéskor feltétlenül kell. Elég jó volt a föld a múltkor.Lombot is kellene söpörni ....jövő héten viszik utoljára.


     

    előzmény:
    Rolta (281299)
    2018-11-05  13:18
  3. 2018. november 5. 13:18281299.

    Szép napot!


    A hajnali köd után jelenleg 19 fok van....jobb lenne kicsit hűvösebb.....Sarkig tárva minden......mérges vagyok, mert nem gondoltam, hogy ilyen hamar felszáll a köd és nem mostam ágyneműt, csak apróbb darabokat....na majd holnap...


    Nekem sem kellett főznöm.....egy érdekes salátát vagy mit csináltam....a tegnapi maradék sűlt céklát összeturmixoltam, raktam hozzá két reszelt almát, csöpp ecetet és valami finom lett...


    Este én is dokihoz megyek....kezdek belefáradni...


     


     

  4. 2018. november 5. 11:22281298.

    Sziasztok!


    Szegény Dunántúliak! Itt gyönyörű idő van..100 ágra süt a nap és nagy a szárazság.


    Erika..szerintem jobb egy kicsit rosszabbul látni..nem kell annyit dolgozni!


    Nálunk semmi különös..a bolton kívül nem voltam sehol. Fizettem 5 ezer Ft-ot, úgy, hogy semmit se vettem! Mármint keveset.


    Ma nálunk is a maradékokat esszük fel, van alma levesem...van szezám magos csirke mell, van kínai tészta..krumpli püré, mindenből egy kicsi. Lehet Lajosnak sütök 5-6 db halrudacskát..legyen valami friss is. És csináltam madár tejet is. Szóval nem halunk éhen!

  5. 2018. november 5. 10:01281297.

    Szervusztok.


    Vagy elmegy, vagy nem.


    Már magamra hoztam a frászt, mert hajat mostam, és alig bevizeztem a hajam amikor eszembe jutott a mai áramszünet, közben már elindítottam egy mosást is. Na szerencsésen túl vagyok mindegyiken és még mindig van áram, ha elmegy kézi varrnivalóm van, akkor majd nekiállok. Kellene behozni a csempébe fűteni valót, hogy azért mégse fázzak majd.


    Főzni még mindig nem kell, jól elvagyok a maradékokon.


    Erika örülök, hogy szépen javulsz.


    Nálunk 3. napja nyakunkra ült a köd, és semmi kilátás, hogy odébbállna, olyan lehangoló.

  6. 2018. november 5. 09:33281296.

    Szervusztok! Szervusz Francika!


     


    Legyen hasznos és kellemes a kezelésed!


     


    Jó régóta nem jelentkeztem, de a monitor nem volt a barátom.....zavarta a szemem a fény......most is, de már nem annyira. Nálunk semmi különös esemény nem történt. A telekre kellett kimenni, mert telefonált a szomszéd, hogy le van nyitva a bukóablak. Rosszul zártam be és a szél belökte. Most jól becsuktuk. Kihasználva a szép időt, kicsit napoztunk, sétáltunk a piacon. Még a karácsonyi füstölt dolgokat is beszereztem.


    Sajnos ennek a "sasszemnek" van egy hátránya, minden apróságot észreveszek.......a szőnyegre ráfér egy tisztítás, az ablakokra szintúgy és még ezer apróság.....Már előre félek mi lesz ha megműtik a másikat is......mindent látni fogok élesben. Mennyi munkám lesz....


    Olvastalak benneteket, szóltam is hozzátok gondolatban....például Dió képéhez.....annyira édes ahogy a nagy kutyára néz....Gratuláltam Annuskának Ricsi unokája sikereihez......Boscó is nagyon tetszett. Nem beszélve Saciék tökölődéséről....tök jó volt.......Farkas anya nagyon csinos a képen....


     


    Most bevetem magam a konyhába........főzőcskézek.......karfiol leves lesz és rakott krumpli......


    Legyen szép napotok!

  7. 2018. november 5. 09:02281295.

    Jó reggelt. 


    Megyek kezelésre. 


    Ma nálunk egy ideig áramszünet lesz. 


    Puszi


     

  8. 2018. november 4. 20:12281294.

    Köszönöm szépen, így már képben vagyok, jó kis böngésző. Holnap itthon vagyok, azért becsöngethetsz.


    Az én szemem is totálkáros.


    Jó éjszakát mindenkinek.

    előzmény:
    franci47 (281293)
    2018-11-04  20:03
  9. 2018. november 4. 20:03281293.

    Anikó a leveleződbe betettem a linkeket igaz csak kettőt, és Magdiéba is, mert ti kértétek. 


    Oda megírtam, hogy hol lehet lapozni. 


    Ha lejjebb görgetsz egy kicsit, akkor ott mondjuk bejelölöd, hogy koreai, akkor kidob egy számsort fent és lent, ott lapozhatsz. Azt  hiszem 21-ig filmek, utána nem tudom mi van, lehet, hogy zene.  Már nagyon elfáradt a szemem ennyi oldalt megnézni. 


    Ha nem boldogulsz  akkor szólj. Holnap kezelés után megmutatom. 


     

    előzmény:
    ancsa46 (281292)
    2018-11-04  19:43
  10. 2018. november 4. 19:43281292.

    Köszönöm szépen. Be kell jelentkezni, vagy hol lehet lapozni?

    előzmény:
    franci47 (281291)
    2018-11-04  18:39
  11. 2018. november 4. 18:39281291.

    A szerelmes király


     


    A jó boszorkány


    Princess man


    Vera kedvenc filmje volt nagyon sokszor megnézte.


     


    A fény naplója


    Daniel stell 2. esély.


    ez nem koreai és magyarul beszél. Itt találsz más magyarul beszélő D.S filmeket. /majd én is megnézem/.


    Dr Stranger


     


    A koreaiban, zömében kosztümös van. Már a 20 oldalon járok. Azt hiszem tovább nem keresgélek, majd találtok magatoknak. Zavaró a magyar filmcím, mert akad amit nem  tudok beazonosítani.


     


    Csoszon lövésze, A tűz istennője 21 oldaltól, Tovább nem kerestem, a vége felé úgy néztem valami zenei anyagok vannak.


     


    A kigyüjtött  anyagokat magamnak is szántam, bár volt amit már láttam. 


     


     

  12. 2018. november 4. 17:20281290.

    Sziasztok, én is befutottam.


    Nálunk csuda szép idő volt. Délelőtt kimentünk egy Szeged környéki tanyára, ott lakik a lányom barátnője meg a családja. Kutyákat tenyésztenek, tőlük vettem mindegyik francia buldogomat. Most más fajtát, egy agár fajtával foglalkoznak. Ezt csinálják már vagy 20 éve, 50-60 kutya is van náluk, de elférnek 4 holdas a tanya. Közben kézmüveskednek, nyakörvet, meg minden kutya felszerelést gyártanak és ahogy járnak kiállításokra ott árulják. Ők ajánlották, hogy árulják a babáimat is..ha akarom. Persze, hogy akarom! Kivittem egy ládával nekik mutatóba..


    A "seggesre" lecsaptak rögtön..úgy, hogy otthagytam nekik a láda tartalmát..hátha sikerül egy kis pénzt csinálni belőle, ha már annyit dolgoztam velük.


    Olyan rossz, hogy rögtön sötét van!


    Anyám! Rögtön itt van a karácsony!!!


    Minden évben megfogadom nem csinálok belőle nagy cécót. Sose sikerül! Biztos megszokásból..lefőzök egy halom kaját, sütök egy csomó sütit..két nap után már mindenki eltelik mindennel és csak tologatjuk egymás elé.


    Volt a Tescóban kocsonya hús..előre csomagolt, olyan 2 kg  súlyú rögtön vettem egyet..beteszem a m.hűtőbe.


    Ennyit a fogadalmamról!!! Ja, meg diót is vettem..legyen a sütikbe!

  13. 2018. november 4. 17:20281289.

    Szervusztok


     Én is előkerültem. Nem lustaságból az oka, hogy egy kicsit elmaradtam, de a fejem és a szemem olyan volt mintha külön életet éltek volna. Na, de ma már jobb és nincs sirám.


    Aranyosak vagytok és köszönöm Ricsim dicséretét.Most is azt mondom, hogy Julika Boldija igen is hasonlit kinézetre és okosság terén is  Ricsire.


    Magdika a lelked megnyugtatása érdekében muszáj volt az ásás? a gerinced hogy birta, bár irtad, hogy a fürdő helyre rázott. Izmos , szép Boscó. Ricsi marad kint.


    Julika büszke lehetszLánykáidra. Timi igazán sport lady, ha ennyit leteker.


    Sacika,  irigyelek a gomba miatt,Ezek izre is mások mint az üzleti. Ujabb injekció lesz holnap?


    Anikó jól eső fáradságod volt.


    Ildike, szépek a virágok és találó az idézet. Nemsokára Bence is hasonló helyzetber lesz mint most Ricsi. Hogy van a lábad? Mikor láttunk ujabb képet?


    Borsika, a hajlongással ovatosan. Ez a meleg nagyon bezavar.


    Pötyike, egyettértek veled, kéne egy kis minusz.


    Marika, hogy vagy?


    Erika, nem jelentkezzik. Remélem szépen gyógyul a szeme.


    Mindenkinek kellemes estét és új hetet kivánok.

    előzmény:
    franci47 (281287)
    2018-11-04  16:11
  14. 2018. november 4. 17:02281288.

    Sziasztok!


    Ez a nap is elment mint a többi ....már nem is bánom ha helyreáll a rend.Mosással kezdtem / elfelejtettem, hogy vasárnap van /. Szép napsütés volt....mire teregetni kezdtem volna jött a köd és borult az ég ...így a lakásban kerülgetem a szárítót.


    Délelőtt sütöttem ....na mit ...ne nevessetek ....sóskiflit.Már tele van vele a hócipőm....de D. ezt kért.Nem azért mondom ....de nagyon finom lett.Már a múltkoriban felfedeztem a " spanyolviaszt"....ha a tojássárgájába amivel lekenem teszek egy kis tejet ...olyan jó ropogós lesz a héja.Ami nem fogyott el ...csomagolásra került.J. finom ebédet főzött...még van nekem is holnapra.


    Ildikém ...írd meg az oldalt ....majd elbogarászok benne.Annyi filmet írtam magamnak elő....persze egy sincs készen.


    Voltam délután a temetőben ....leszedtem a mécseseket...még nagyon szépek a virágok.


    Saci ...csak ámulok Lilikén ....milyen szép nagylány.Sikeres orvosjárást holnapra.


    Erikám  merre vagy,Marikát sem láttam.Persze elfoglalt mindenki ezekben a napokban.


    Legyen szép az estétek!

    előzmény:
    franci47 (281287)
    2018-11-04  16:11
  15. 2018. november 4. 16:11281287.

    Köszönöm Saci, ettől a szép leánytól. 


    Kezd sötétedni, az előbb porszívóztam egyet, akár vasárnap van, nem bánom, kellett. 


     

    előzmény:
    Rolta (281286)
    2018-11-04  15:32
  16. 2018. november 4. 15:32281286.

    szép délutánt!


    Jöttem lészámot szaporítani...bár már vagytok annyian, hogy nem kell félni...


    itt sem történik semmi különös....ködös reggel után borongós nap....


    Gyerekek is korán elmentek...Misi barátjáék hívták őket Csurgóra fürdőbe.....ezt nem lehetett kihagyni...


    A konyhás nap eredménye....gulyás, sült csirkeszárny vele sült batátával, rántott brokkoli, sült kelbimbó és sült cékla.....elosztoztunk a maradékon....Saci sütőtök krém levest hozott és lusta asszony rétest....pár napig nem kell főzni, most nem is bánom..


    Holnap doktoros nap és esetleg ha valami nagyon szembe jön velem, azt megcsinálom....


    l. Ildikó....küldök neked én is virágot...


     


     


     

  17. 2018. november 4. 15:15281285.

    Szervusztok.


    Fut az idő, lassan elszalad a nap. Nem dolgoztam, kedvenc időtöltésemmel foglalatoskodtam, és olyankor megáll az idő, csak az időjárás nem kedvez, mert olyan ködös sötét van, nincs is kedvem kimenni. Belegabajodtam a napokba is, nálam ma hétfőnek indult a nap.


    Kaptam díszhagyma hagymáját, ki kellene ültetni, de ma már nem lesz belőle semmi. Most már filmezni fogok, igaz a szemem odavan, de akármit csinálok mindenhez kell a szemem, kivéve ha tudnék aludni.


    Ildi milyen online oldalt találtál? Szerintem küld el, aztán elmenti aki akarja, én akarom, szeretném!

  18. 2018. november 4. 13:43281284.

    Sziasztok  köszönöm a virágcsokrot. Most már szép az ebédlőasztal. 


    Gondoltam, hogy mással, biztos valami érdekes dologgal vannak elfoglalva a barátnők. 


    Én is az előbb jöttem be kintről, gondoltam addig csak jön valaki. 


    délelőtt rámolásban voltam, de  abba hagytam, mert ugye, ha sok mindent pakolunk egyszerre, akkor  nem fogom tudni hova tettem mégis  az akármimet. 


    Most filmezek egyet. 


    elküldök egy részt neked is Julika, hátha megnézed. 


    Én mást fogok nézni. 


    Találtam egy online oldalt videan van fent sok film, régebben látottak. De jó a minőség. Egyetlen hibája, hogy nincs sorba és meg kell keresni, ami nem akkora hiba csak be kell írni a felső sorba. 


    Ha valaki áhitozik rá szóljon. 


    Később sütök tököt. Majd a filmnézés után.


    Köszönöm a jelentkezést mindkettőtöknek, most már hárman vagyunk. 


     

  19. 2018. november 4. 12:57281283.

    Ildike én most jöttem, itt vagyok. Már mint a konyhából jöttem. Megint főzök. Megint káposztás húst, most nyers, nem füstös csülökkel. Az előzőnek sikere volt, azért. Már voltam boltban, mert mindég elfogy valamim. Még egy pár perces séta a kinti kiskerthez, mert leégtek a gyertyák. Legalább még ma égjenek. Na, még mit is csináltam? Semmit.  Elég is volt a lábamnak. Nem tetszik a visszereimnek ez a fura időjárás. Remélem mindenki jól van és  csak a kellemes elfoglaltságok miatt  vagyunk távol. Bár én akkor sem vagyok "távol", olyankor is sűrűn gondolok Felétek.Nagy szeretettel írtam. :- )))

  20. 2018. november 4. 12:15281282.

    Nincs is Károlyunk!!!! Véletlenül névnaposat küldtem..de az igyekezet, az megvolt

    előzmény:
    BiriBiri (281281)
    2018-11-04  12:14
  21. 2018. november 4. 12:14281281.

    A virág lemaradt!

  22. 2018. november 4. 12:10281280.

    biztos MÁSKOR élek ezzel a lehetőséggel. Ha már úgy   ott vagyok miért, adnék ki 2000 Ft ot? Viszek borítékot, kiküldik. 

    előzmény:
    BiriBiri (281279)
    2018-11-04  12:07
  23. 2018. november 4. 12:07281279.

    Szervusztok, szervusz Ildi!


    Mostanában kevesen vagyunk, mással vannak elfoglalva a barátnők..de gondolatban biztosan itt vannak. 


    Csendesen telnek a napok, nem történik semmi velem. Maradékot eszünk, csak egy tökfőzeléket főztem a halhoz, magamnak, Timi nem kért, jó lesz holnapra Holnap megyünk Békésre, aztán megyek a dokihoz, labor beutalóért. Pénteken megyek CT.re, jó korán, és akkor meglátogatom a labort is. Marika győzködött, hogy vetessük le itt a vért...van egy nővér aki 2000 Ft ért leveszi, beviszi a laborba, kihozza az eredményt..az intenzíven nővér.  Van amikor nagyon jól jön, nekem is volt úgy, kimondottan rosszul éreztem magam amikor menni kellett. Akkor még nem tudtam hogy van ilyen lehetőség...és persze a nővér is óvodásunk voltBiztosan élek ezzel a lehetőséggel.


    Kettőkor jönnek Zsuzsiék, felpezsdül az élet

  24. 2018. november 4. 11:54281278.

    Jó reggelt. 


    Jó étvágyat az ebédhez. 


    Szinte félek a menedékházban, az este óta egyedül vagyok itt. 


    Nincs senki, sem a társalgóban, sem az ebédlőben, a konyhában sem, és senki sem evett a tányérkámból,nem ivott a poharamból, de még a sajátjából sem. 


    A  betegszoba is üres.


    Lehet,hogy kirándultatok, vagy elvittétek sétálni a kutyákat, kecskét legeltettek talán. 


    Azért, ha haza értek hozzatok nekem egy csokor virágot, mert a váza üres. 


    Befűtöttem, hogy ne fázzatok, van tea is, vagy tán kis páleszt kívántok? 


     

  25. 2018. november 3. 19:12281277.

    Jő estét. Itt aztán azért nincs gatyarohasztó meleg. 


    Nem fáztam, de blúzra  egy mellényt is felvettem, mikor elindultam az erdő felé a  pincébe. 


    Kis levélkéket is gyűjtöttem visszafele jövet. 


    Igaz késő délután fütöttem be, de akkor még nem fáztam, megelőzve, hogy ne is fázzak, 


     


    Borsikám, még semmi ijesztőt nem rajzoltam, de lehet,hogy vannak ijesztő rajzaim, amitől néha megijedek, vagy mást megijesztek vele. 


    Lehet, nem is fogok ilyet szándékosan csinálni.  Egy kis majmocskát azt majd fogok. Olyan igazi gyerekeset. 


    Semmi más újság nincs. most lézengek egy kicsit, mert nem találok filmnézős kedvencet. Már a kedvenc Mistiy  filmrészt is megnéztem, most azt nézném szakadásig. De még egy rész a 10-ig és akkor leállok, bevárom a visszalévő 6 részt. 


    Szép estét mindenkinek, jó lenne olvasni tőletek valami jót, akinek van ilyen írja be. 


     


     

Címlap

top