Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 3. 18:55281276.

    Ez lemaradt.


    Boscó  nézelődik ....inkább kíváncsi .

    előzmény:
    harangvirag08 (281275)
    2018-11-03  18:52
  2. 2018. november 3. 18:52281275.

    Sziasztok!


     


    Már esteledik....most jöttem rá, hogy még nem írtam...pedig egyszer már neki készülődtem.


    A mai napra tervezett munkámat elnapolta az időjárás.Az éjjel esett ...és egész nap borongós idő volt.Igy a kertezés elmaradt.


    Elmentem a fürdőbe....ma kedvemre való meleg volt a víz .Jól kiáztattam a tegnapi fáradtságomat.


    A délutánt " majdnem" átaludtam.


    Jó volt olvasni az írásaitokat.


    Mindenkire gondolva kívánok nyugalmas jó éjszakát.

  3. 2018. november 3. 16:19281274.

    Magdikám, kinyúltam és el is olvadtam a hsz.-eden. : -  ))))    Olyan vagány , jó humorú csajszi vagy. Biztos B. és D.  imádnak. Mega Bosco is.  Sajnállak a lenkeségért. 


    Én ma feléje sem mentem a lehullott leveleknek, ..mert akkor össze is szedem őket. Majd  holnap. 


    Ma a tűzhely tetejéről próbáltam leszedni ami "ráégett". Olyan karima féle, ..jaj de makacs. Többször kell.


    Annuska Neked és  Ricsinek hatalmas gratuláció megy, nagyon megdolgoztatok  az elért sikerért!!!!!


    Ildike végül is   mi "rémeset" rajzoltál? Ugye a  Hallovenre kérte Bence?  Majd megmutatod?


    Erika, meggyógyult-e már a szemed?  Vigyázol rá ugye?  Jobban látsz-e most?  


    Ez a meleg lányok egészségtelen. A Pötyike is megírta. És ami ő mond, az úgy is van.:-))))  Nnna. Hajolgatós munkám volt a fürdőben, ne tudjátok meg, folyt a szemügémre az izzadság. 


    Karácsonyra 15 fok meleget igér az időjós.  Elképesztő. 


    Anikó szia, csend lett körülötted, elment az aprónép. Most majd lazíts ám. Itt a szomszédban is van nyüzsgés, Erzsike 3 szünidős unokája van itt, még én is hallom a nevetésüket. Ő még egy igen fiatal nagyi. A férje Rezső, de folyvást eltévesztem Győzőt gondolok. Nagyon kedves emberek.


    Szegény Veronika, ha olvasná mit ebédeltem ma, ...emlékeztek, utálta a fokhagymát.Pirítós házi kenyeret,  jól bedörzsöltem vele, most illatozom. Julika az a hal beindította a fantáziámat. Sült és rántott hal jöhet minden mennyiségben.  Még olyanokra is készülök gondolatan, ..hmm majd  az ünnepekre,


    hogy  füstölt oldalas   sav.káposztán sütve  ...(feldobódtam, mert   a gyerekeknek ízlett a  tarjám).


    Vagy  pl.   vadas,  ..épp tegnap faggattam ki Bizsut (régi kedves topiktársunk volt)  ..hogyan készíti.


    Szabályosan hőhullámaim vannak!!!  Csak meg ne üssön a guta  tőle.  Tegnap "vészhelyzetet" néztem. Ez is biztos annak az eredménye. Azt a zűrzavart, ami az Ő Sürgősségi kórházukban van!!!  Nem is tudom, hogy találják meg a


    beteget, ott az orvoskupac közepén. Aztán még meg is műtik. 


    Le kell zuhanyoznom. Vagy inkább megmártózzak a medencében?  Mégnem takarták le a gyerekek.


    Hogy vagy kedves Marika?  Tesztek-e kis sétákat ebben a gyönyörű időben? Szoktam rád gondolni. Az egik utcában egy kertben nagy bordós rózsabokor van és telis-tele nyíló virággal. Az ész megáll. Az aprócska lila és rózsaszinű mit tudom én milyen virágok is virítanak.  


    Sok szerető gondolatot teszek ide alulra. 

    előzmény:
    harangvirag08 (281264)
    2018-11-02  17:40
  4. 2018. november 3. 11:50281273.

    Saci!!A Dió a fiú..és a nagy fekete lány (öreglány) ...


    A képen Dió úrfi. Ha éltetek barátságos, hízelgős jóindulatú kutyát..ő az. Mindenkivel ilyen..kivéve Dezsőt a macskát.

  5. 2018. november 3. 11:38281272.

    Sziasztok!


    Itt nyár van!! Le kellett vennem a kiskabátomat és rövid ujjúban jöttem hazafelé a lottózóból. 24 fok van.


    Nem bírom ezt a meleget..olyanok a lábaim mintha mázsás súly lenne rajta. Mínuszokat akarok!!! (aztán majd azon sírok, hogy hideg van )


    A családom szétszéledt..ahányan vagyunk annyi felé. Még a lányom is valami továbbképzésen van vidéken.


    .................................


    Elfelejtettem befejezni és elküldeni

  6. 2018. november 3. 10:49281271.

    Ildikém!


    A interneten látta, onnan rendelte...karácsonyra szánta de nem tudta kivárni...majd kap valami mást mondta. Ennek annyira örült Kriszti, hogy megérte nem várni vele, pláne hogy  ilyet rendelnek majd az anyósának is. , meg a sógornőjének isÍgy lesz teljes a "Farkestanya". 

    előzmény:
    franci47 (281269)
    2018-11-03  09:37
  7. 2018. november 3. 10:05281270.

    Ildikó....nagyon szépek a virágos képek.....ijesztő festésnek talán a sikoly álarca, esetleg egy harcias kalóz, rabló.....de ügyes vagy , biztos jobban kitalálod mi legyen...


    Jelenleg a nagyon hosszú sorozatot nézem....eléglassan haladok, de nem akarok másba belekezdeni....és izgat is mindig a folytatás..


     

    előzmény:
    franci47 (281269)
    2018-11-03  09:37
  8. 2018. november 3. 09:37281269.

    Sziasztok. 


     


    Mint Anikó is írta, idd ködös idő van. Nem is tudom esett-e valami, vagy nem, vagy a köd ereszkedik csak le. Tegnap mi is összegyűjtöttük a  lehullott leveleket, de még lesz ezután is. Olyan hétfői hangulatom van. Pedig szombat van, ha jól tudom. Nekem is összekeveredtek a napok. 


    Befejeztem a Mon Loverst, nekem tetszett, mint általában mindenkinek, aki megnézte. 


    Annuska Ricsidnek gratulálok. Mindig  látszott, hogy nagyon okos. Megéred biztos a sikeres embert, csak vigyázz magadra amennyire tudsz. 


    Sacikám az a buli, igazán  jó, hogy ilyen jól kitaláljátok ezeket a jelmezeket. Nekem most Bencének kell festenem valami ijesztőt. Még nem találtuk ki mi az, nekem kell megkeresnem. Javaslat? tőletek????


    Julika, Kriszti nagyon csinos, azt nem tudtam kideríteni, vagy talán átugrottam valahogy ki csinálta a pólót? Honnan származik? 


    Pötyi a kutyák nagyon aranyosak, nálunk Negro is a 2. szomszéd  pici kutyuskájába szerelmes. Néha szokott sírni a kiskutya, akkor Negro nagyon nyugtalan lesz.  Mostanában nem tudnak találkozni a kertek alatt. 


    Ma nem lesz főzés, esszük, ami maradt, bár egy részét elraktam Tomiéknak. 


    Éva nyomát nem fedeztem fel a temetőben, lehet, hogy nem tudott eljönni, ma felhívom. 


    Ma be kellene vennem a szabad földbe ültetett kálámat. 


     


    Mai gondolat: néha van ilyen is. Igaz? 


    Mikor egyedül vagy. Ezen nem lehet segíteni. Vannak az életben pillanatok, amikor menthetetlenül egyedül vagy. Ilyenkor hiába van társad, hiába van családod, hiába vannak barátaid: egyedül vagy. Bizonyos kérdéseket egyedül kell megoldanod, senki nem segíthet rajtad, senki helyetted el nem végezheti. Kifejezhetem ezt úgy is, hogy vállalnod kell valamit az életből, valami kockázatot, valaminek a felelősségét, egyedül, a magad erejéből.
    Wass Albert


     


    Virágos képek------------- nektek.   SZÉP NAPOT KÍVÁNOK!


     

  9. 2018. november 3. 09:24281268.

    Anikó......kösz, hogy visszaintegettél


    A te napod is szép és fárasztó volt....lassan majd minden visszatér a régi kerékvágásba....


    Tényleg keverem a napokat ......de ennyire.....és még észre sem vettem...


    Mi ma még kimegyünk a temetőbe.....egy régi barátunk Imre és neki viszünk virágot.....igaz csak hétfőn lesz, de most lesz sofőrünk...

    előzmény:
    ancsa46 (281267)
    2018-11-03  08:59
  10. 2018. november 3. 08:59281267.

    Szervusztok.


    Nagyon csúnya köd van nálunk, mintha csak az ünnepek elmúlására várt volna az idő.


    Túl vagyok a vendégeskedésen, nagyon szép napunk volt,és hát a 3 apróság igazán feldobta a nap fényét.Olyan üresség, csend maradt utánuk, hogy kongott a ház. Ennek ellenére alaposan elfáradtam, főleg amire elvégeztem utána. Ebéd után még felmentünk a temetőbe, rajtunk kívül talán 3-an voltak, sok helyen égtek még a mécsesek, és nagyon szép virágos volt az egész temető.


    Kaptam krumplit, hagymát, almát, majd ha elmegy ez a köd, lehordom a pincébe, nem kell a boltból cipelnem. Elszortíroztam a maradék kajákat, jó pár napig nem kell főznöm.


    Sacikám utánad küldtem az integetést, örülök, hogy ha fáradtan is, de szerencsésen hazaértetek. Jó kis meglepetés bulit szerveztek. Látom Te is kevered a napokat velem együtt, ma még csak szombat van.


    Annuska gratulálok Ricsinek, úgy elszalad az idő, minta most készült volna az érettségire.


    Magdi, a nagy szoborra mindig rácsodálkozom, annyira szép.

  11. 2018. november 3. 07:53281266.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Vasárnap úgy elfáradtam, hogy tegnap egész nap csak pillegtem..kivéve, hogy kaptam egy szatyor géva-és egy szatyor fenyő rizike gombát .  és azt muszáj volt feldolgozni...


    A temetőjárás a fáradtság ellenére jól sikerült...a.sok ismerőssel is találkoztunk. befejezésül elmentünk ebédelni , ahol volt egy nagy megbeszélésünk....Papa és a huga férje most lesz 80 éves és ott a szülőfalu fogadójában fogjuk közösen ünnepelni.....ennek a részleteit próbáltuk összehozni....


    Julika...nagyon szép idézeteket hoztál......Nagyon csinos a "Farkas mama"....kár, hogy a mi nevünkben nincs ilyen ötletes lehetőség...


    Annuska....csak gratulálni tudok az unokádhoz.....nagyon ügyes....gyorsan elrepült az idő, mintha most költöztették volna ki...


    Pötyi.....a szerelmes kutyák nagyon jól néznek ki.....melyik a kislány? Lehet illett volna már megjegyeznem...


     


     

  12. 2018. november 3. 07:25281265.

    Szervusztok!


    Szervusz Annuska!


    Meg fogod élni Ricsi tanulmányainak a befejezését. Olyan gyorsan múlik az idő, emlékszem az első képekre és arra, hogy Boldizsárhoz hasonlítottad. Büszke lehetsz az unokádra..és nem csak te, minden gyermek, unoka olyan értéses emberke. 


    Magdi!


    Csak óvatosan azzal az ásással. de tudom, milyen jó érzés, ha végzel vele..végig nézed, ezt én csináltam, megcsináltam. Nekem a szerszám nyelektől véraláfutásos lesz a kezem. Rossz a technikám? Nem való már a kezembe ilyen szerszám? Ennyi erő kifejtésére már nem alkalmas? Még a lombseprés is nyomot hagyott a kezemen. 


    Timi tegnap kiment, 40 km. kerékpározott és még 6 zsákot megtöltött lombbal. 15 zsákkal már megtelt, ennyivel kevesebb lesz tavasszal. 


    Ma  húslevest  és rántott pontyot eszünk. A színben rendezgetem a fűtő anyagomat....sok karton, gezemice...  Sajnos csak most láttam meg, hogy volt nyári akció fabrikettből, itt a Megyerhez vezető úton...de van most is akció 15. megkérem Zsuzsit hozzon ki 10 kockát. Mert azért gondolom a tél nem marad el. Azt olvastam karácsonykor +15 fok várható. 


     

    előzmény:
    Nusimama (281263)
    2018-11-02  17:05
  13. 2018. november 2. 17:40281264.

    Jó estét Mindenkinek!


    Ki merre jár?


     


    Én reggel korán keltem a fél 8-as busszal már mentem is Tómalomra. Úgy éreztem ki kell mennem a világból.Semmi különösebb okom nem volt rá .


    Lélek rendbehozónak  felástam egy darabot ahova majd kora tavasszal a borsót vetem.A többivel ha holnap szép idő lenne végeznék ....ha nem marad úgy.


    Alig hazaértem jelentkezett Dávid ...az autójának  a téli "borítása"a garázsban volt...azért jöttek az apjával.Csak villámlátogatás volt.


    Lenkeség is akadt a mai napra.Mikor készítettem az ebédemet Tómalmon  a forró villával megégettem a számat. Húzódik ...de nem hólyagzott fel.


    A temető körül ...ahogy a buszból láttam ...ma nem volt nagy tolongás....a forgalom is ment rendesen.


    Annuska ...gratulálok Ricsi eredményeihez.A másoddiplomás képzést is külföldön csinálja?


    Pötyi ...nagyon aranyos Dió ...és mennyire igyekszik.


    Hiányoztok mindannyian.

  14. 2018. november 2. 17:05281263.

    Szervusztok


     Olvasom, mindenki az eltávozott szereteit látogatta. Ez az Ö napjuk. Azt tartja a néphit, hogy addig élnek tovább közöttünk amig emlékezzünk RÁJUK.


    Ma másfélórás beszélgetésem volt a fiammal, mivel tegnap kint volt Ricsinél. Hozta a hireket.Ha minden igaz akkor az utolsó vizsga után karácsonyra már itthon lesz a kis unokám. Aztán már az utolsó gyakorlati idő és a diploma megvédése. Szinte hihetetlen hogy kész felnött lett.


    Jó volna megélni amikor már befutott  ember lesz, de az még odébb van, mert jövő ösztől ujra tanulni fog a második diplomáért. Na elég  belölem. 


    Jó pihenést kivánok.


     

    előzmény:
    BiriBiri (281262)
    2018-11-02  09:29
  15. 2018. november 2. 08:05281261.

    Megint szervusztok!


     


    Mit csináltok ma.? Én nem tervezek semmit. Timi ma kimegy kerékpárral a nyaralóba, kitakarít, azt mondja, pedig szép rend van. Igaz, az ablakok között sok volt katica, bogár a múltkor. befújta, sikeres volt az akció de még meg kell ismételni mert egyszer nem tettük és az egész ablak felületet befedték, lapát számra hordtuk ki őket. Sportnak sem rossz annyit kerékpározni. tegnap kint hagyta az ebédet, székelykáposztát. Sokat főztem, küldtem Boldizsárnak is, a kedvence. Örültem, mert Kriszti is nagyon örült az "adománynak" vitt lecsót és paradicsom levet. 


    Most átmegyek a boltba tojásárt és szódáért, aztán csak szórakozni fogok..

  16. 2018. november 2. 07:53281260.

    Szervusztok!


    Ma is Müller Pétertől idézek. Tudom ti is szeretitek,  értitek. Ez vidámabb.


    "Tudod, én nem a haláltól félek. Hanem attól, hogy csodátlanná válik az életem.
    Ha meghalok, nem baj, csak ne veszítsem el a szárnyaimat!
    Vidáman szeretnék megérkezni Isten színe elé. Nevetve! 
    Ehhez laza lelki tartás kell. Felülemelkedés. 
    Vagyis bármilyen mély és sötét pocsolya készül elnyelni... huss!... meglebbentem a szárnyaimat, és máris fölötte vagyok!" 😊

  17. 2018. november 1. 19:07281259.

    Sziasztok!


    Ma több menetben jártam a temetőt.Nagyon kellemes idő volt.


    Voltam a Nagykeresztnél ....gyertyát gyújtottam az eltávozottaimért.Utána tettem egy nagy sétát ....emlékezve.


    Szürkület után indultunk el J-al és Zs-al...gyalog mentünk ...az ő tempójukban.Besötétedett mire felértünk...a temetőben nincs világítás ....a mécsesek fényénél igazodtunk el.Persze a szokásos keresés sem maradt el.Én pl  délelőtt nem találta Zs nagymamájának a sírját.Számtalanszor jártam ott.Nagy nehezen ...de meg lett.Már kezdtem gyanakodni,hogy valami baJ VAN ...NETÁN ELHAGYOTT AZ EGYÉBKÉNT IS GYENGE TÉRÉRZÉKEM.Mesélem J-nak ...nevetve mondja ő is igy járt tegnap délután mikor a koszorúkat kivitték.Aztán rájött kivágták a fát ....amihez már ösztönösen igazodtunk.Nagyon sokan voltak a temetőben ....de lehetett normálisan menni. Találkoztunk ismerősökkel.Nemrég értem haza ....elfáradtam.


    Délelőtt kivitték a mamát is...elég jól bírta a gyaloglást.Parkolóhely  messze volt.Utána elvitték a cukrászdába.Kíváncsi leszek  mire megyek ....mi maradt meg belőle.


    Mindenkinek jóleső emlékezést ....és pihenést kívánok!

  18. 2018. november 1. 18:00281258.

    Nagy imádat van.

    előzmény:
    potymama (281257)
    2018-11-01  17:14
  19. 2018. november 1. 17:14281257.

    Vendégeim voltak. A szerelmes Dió és Zira.

  20. 2018. november 1. 16:39281256.

    Szervusztok!


    Most ment el "Wolf anya". Már negyed 10 kor itt volt, rövid reggeli, kávé és indultunk Szanába. Nagyon sok levél lehullott, 9 zsákot raktunk teli. Aztán sétáltunk a gáton egy kicsit és éhesen estünk az ebédnek...utána mindenki a jól végzett munka után aludt egy kicsit. Aztán egy órás beszélgetés és mentünk a temetőbe...sokan voltak, szép a temető. ..


    Én nagy "munkában" vagyok, tanulom az okos telefon kezelését. Tegnap este 8 kor "sikerült"' felhívjam a varrónőt..máskor hosszan kell csengetni, most bezzeg a téves kapcsolást azonnal felvette. Timi vette ki a kezemből és kérte az elnézést...nem baj , mondta úgy is hívni szerettem volna. Szeretne jönni masszázsra. ma sógoromat csöngettem meg véletlenül...de már sokat haladtam, egyedül küldtem el a képet a messengerre. De lehet hogy már nem tudnám..még sokat kell gyakoroljak. 


    Ildi! Még nem tudtam filmezni, de már nagyon készülök rá!!!!

  21. 2018. november 1. 16:33281255.

     


    Szervusztok


    Ha szeretsz valakit, az sosem érhet véget. Továbblépünk, mert muszáj, de az elhunyt a szívünkben marad.  Az emlék ma erösebb. Most égtek le a mécseseim. Minden  elhunyt családtagoknak és kedves barátaimnak egyet-egyet gyujtottam. Temetőbe ma nem mentem már voltam, s 18 nap mulva ujra megyünk, mert évforduló lesz és Anyukám szül. és névnapja is.


    Julika, köszönöm a szép idézetet.


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (281254)
    2018-11-01  14:39
  22. 2018. november 1. 14:39281254.

    Szervusztok.


    Délelőtt előkészültem a holnapra, reggel befutottak Anikóék, elvitték amit küldtem. Mára volt még ebédem, majd valami hideget eszem vacsorára.


    Most jöttem meg a temetőjárásból, már nagyon sokan voltak kint előzőleg, mert sok helyen égnek a gyertyák, gyönyörű virágos minden. Majd holnap még a vendégekkel felmegyek, ha nem fáj nagyon a lábam, már napok óta fájdalomcsillapítózok.


    Julika,  nagyon szép idézetet hoztál.


    Gondolok minden szeretett eltávozottunkra, értük is ég a gyertya.

  23. 2018. november 1. 13:50281253.

     


    Mindenkinek Szia!


    Szia Ildike, köszönöm kérdésedet, ..


    Rózi kutya még meg van, szegény drágám. Valami új gyógyszert kapott. A remény bennünk van, hogy valami csoda folytán meggyógyul.Elfelejtem megírni, de sokat gondolok az édes babátokra, mennyire aranyos, tündér lehet. Jó volna megérnem még egy dédunokát. Csak úgy ..nektek mondom. Itt van oldalt mindíg egy reklám, ..attól nem látok rendesen. Hogy kell eltüntetni, gyerekek?  


    Én is voltam, anyukámnál és a tesómnál 2 napja,  tegnap meg anyósomnál. Ma jönnek R-ék,megyünk együtt gertyákat gyújtani. Főztem is ma, befejeztem a tepsis sav.káposztás tarját, és egy almáspitét is összedobtam. Szóval, nem semmi, ha még azt is veszem, h kipucoltam a fürdőszobát. Csak ahol a papok táncolnak - szokták mondani Monoron. Az az anyukám szülőhelye. Ott van a fele rokonság. Oda én már nem szoktam temetőzni, gondolok rájuk és égetem a gyertyát értük. Holnap az unokatestvéremmel találkozom, talán bejön. Nem tudom biztosra. Hát, éppenséggel van mivel kínáljam.(Továbbra sincs y-om, elnézést a hibákért. Mindenkit ölelek. 


    Én is szeretettel és szomorúan gondolok az elvesztett topiktársainkra. Angyalok voltak, angyalok lettek.


     


    Köszönöm szépen, Aki szólt hozzám, sajnos sok dolgom volt, nem értem rá benézni. 

    előzmény:
    franci47 (281252)
    2018-11-01  11:00
  24. 2018. november 1. 11:00281252.

    Sziasztok. 


    Tegnapi nyári idő után most egy kicsit felhős, és nincs is olyan meleg. 


    Megfőztem már, délután jönnek Tomiék is, és később megyünk a temetőbe. Én világosban szeretnék, de még ki tudja, kimire készül  el. 


    Tegnap kivittük a koszorúkat. 


    Sacikám későn jöttem ide, köszönöm, hogy a szép emlékeket megőrizted, és integettél, már lehet, hogy haza fele tartasz. 


     


    Annuska megsütöttem a 6-lapost. Ma ehető. Krémem megvan. Nem mondom ám, hogy nagyon használ, de a derékfájást kicsit enyhíti, vagy csak én h iszem. Ki tudtam váltani a  régi receptet.  A kezelésen is gyorsan végeztem, előbb be tudtam menni. H.dokinak telefonáltam, hogy a jövő héten bemegyek, és  elhozom a megírt receptet is és személyesen megköszönöm a tőle kapott segítséget. Nagyon kedves volt velem. /sajnos muszáj/. 


    Magdikám ez az a hévizi kence, néha azért próbálkozom a használatával, sarkamra abszolút nem jó. Nem gyógyít, csak tüneti kezelésre jó. 


    Julika, szép idézetet hoztál Müller P-től.  Szerintem az tőle idézettek mind szépek. Kellemes együttlétet Krisztivel, a gyerekeknek jobbulást. Te már megnéztem a Mon Lovers-t? Vagy most nagyon varrsz inkább? 


    Borsika, örülök, hogy jelentkeztél. Remélem mindenféle nyavalyából kifele mész. Rózi hogy  van?


    Anikó, remélem már kicsit jobban vagy. 


    Marika örülök, hogy tevékenykedsz kicsit, az a kicsi virágocska nálam is szokott lenni, most ősszel nem láttam. 


    Erika, vigyázz a szemedre, a számgépes olvasgatás nem annyira jó, de ha leveszed a fényt, akkor kellemesebb. Valami mást nézel videót vagy hasonlót, az már nem olyan  rossz. 


    Nem tudom kihagytam-e valakit. De mint csapatra gondolok rátok,  Menedékházra. 


    Gondolok még a Menedékházat "kényszerültségből"elhagyókra Marikára, Julcsira, Ilikére, Verára. .


    Itt pedig olyan ember nincs, aki ne veszített volna el valakit már. 


    Emlékezzünk, legyen szép napunk, kedves régi emlékekkel. 


     

Címlap

top