Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 1. 10:31281251.

    Sziasztok!


    A mi halottaink Csömörön, Kistarcsán és Pesten vannak. Már harmadik éve nem megyünk fel halottak napjára. Nincs kocsink is nincs erőnk. Azért egy évben egyszer felvisz a lányom és akkor meglátogatjuk a temetőket is. Anyukám lett elhamvasztva itt Szegeden, tegnap estefelé kimentünk a lányommal vittünk egy kis koszorút..Lajosnak nem is mondtuk, ő nem tudott volna begyalogolni a kaputól.


    Nagyon kegyes az idő a mai naphoz. A legtöbb évben elfagynak ilyenkorra a virágok..sőt volt amikor a lányom kicsi volt, szánkón húztam őt a temetőbe halottak napján.


    Dalmáék elmentek valahova a Dunakanyarba 4 napra, szerencsére a kutya a lányomnál lesz..mert ott szeret.


    Szerelmes a nagy vadállatba a fekete Zirába, az meg leereszkedően elfogadja az imádatát. Olyan jókat mulatunk rajta..keres az udvaron szép botokat és beviszi a lakásba és leteszi Zira elé.."nászajándék"...persze a nász elmarad csak a plátói szerelem marad.

  2. 2018. november 1. 09:00281250.

    Szervusztok!


    Az előbbi írás 2x ment el..nem baj.


    Mindjárt itt van Kriszti és megyünk a temetőbe majd Szanába. Ebéd itthon, rövid pihenés megy haza a gyerekekhez. Ma Sanyi sincs otthon..de nagyok már, elvannak egyedül, még ha kicsit betegek is.  


    Szerencsére ragyogó idő van

  3. 2018. november 1. 08:57281249.

     




    Szép jó reggelt kívánok Müller Péter gondolataival, mely az én hitem szerint való... 
    Legyen nyugodt, csendes, emlékezős napunk.


    "Nincs HALÁL. És nincsenek HALOTTAINK. Mindenki él, csak nem itt, hanem ott. Tovább ment. Átköltözött. Akit szeretsz, az VAN. Szándékosan nem azt mondom, hogy akit „szerettél” – mert a szeretet nem múlik el soha. Gondolj rá, idézd meg magadban a lényét – s ő is azt teszi majd, mert ha valóban szeretitek egymást, összeköt benneteket az Aranyfonál.



    Csak arra kérlek, ha anyádat, apádat, vagy nagyszüleidet idézed meg, ne öregemberként gondolj rájuk, mert nem azok! A lélek világában nincs elmúlás, így öregség sincs. Fiatalok ők. Ahogy lelked mélyén te is fiatal vagy. Akkor is, ha a tükör nem ezt mutatja. A rózsa csak a kibomlott Rózsa – a hervadó már nem az. Halottak napja nincs, csak Szeretet napja van, amikor a földön élők az eltávozottakra, az eltávozottak pedig ránk, földön élőkre gondolnak. És azt gondolják rólunk: „Szegénykék, nekik még nagyon nehéz!”…


    Kedvesem! Közöttünk vannak! Csak ez az ostoba, mai, beszűkült 'racionális' kor hiszi, hogy a halállal minden megszűnik. Nem igaz! A lélek végtelen úton jár, s a halállal nem hal meg. Él, csak nem abban a komor érzékvilágban, ahol még te élsz..."


    „Egyszer egy évben láss a szíveddel, s akkor megérint a bizonyosság - bármilyen átváltozás történt is, és bármilyen messzire ment is az, akit szeretsz, mégis veled van. A rádió adóvevőnél sem számít a távolság, ha jó a vétel. Akit örökre elvesztettnek hittél - ott él veled.'”




  4. 2018. november 1. 08:57281248.

     




    Szép jó reggelt kívánok Müller Péter gondolataival, mely az én hitem szerint való... 
    Legyen nyugodt, csendes, emlékezős napunk.


    "Nincs HALÁL. És nincsenek HALOTTAINK. Mindenki él, csak nem itt, hanem ott. Tovább ment. Átköltözött. Akit szeretsz, az VAN. Szándékosan nem azt mondom, hogy akit „szerettél” – mert a szeretet nem múlik el soha. Gondolj rá, idézd meg magadban a lényét – s ő is azt teszi majd, mert ha valóban szeretitek egymást, összeköt benneteket az Aranyfonál.



    Csak arra kérlek, ha anyádat, apádat, vagy nagyszüleidet idézed meg, ne öregemberként gondolj rájuk, mert nem azok! A lélek világában nincs elmúlás, így öregség sincs. Fiatalok ők. Ahogy lelked mélyén te is fiatal vagy. Akkor is, ha a tükör nem ezt mutatja. A rózsa csak a kibomlott Rózsa – a hervadó már nem az. Halottak napja nincs, csak Szeretet napja van, amikor a földön élők az eltávozottakra, az eltávozottak pedig ránk, földön élőkre gondolnak. És azt gondolják rólunk: „Szegénykék, nekik még nagyon nehéz!”…


    Kedvesem! Közöttünk vannak! Csak ez az ostoba, mai, beszűkült 'racionális' kor hiszi, hogy a halállal minden megszűnik. Nem igaz! A lélek végtelen úton jár, s a halállal nem hal meg. Él, csak nem abban a komor érzékvilágban, ahol még te élsz..."


    „Egyszer egy évben láss a szíveddel, s akkor megérint a bizonyosság - bármilyen átváltozás történt is, és bármilyen messzire ment is az, akit szeretsz, mégis veled van. A rádió adóvevőnél sem számít a távolság, ha jó a vétel. Akit örökre elvesztettnek hittél - ott él veled.'”




  5. 2018. november 1. 08:16281247.

    Szép napot Mindenkinek!


    Lassan indulunk a temető járásra...Saciéval és a gyerekekkel megyünk.Vigyázzatok magatokra ma is.....


    Az elágazónál majd integetek....és kicsit nosztalgiázunk a a kastélybeli szép npokról és az öreg diófáról....


     

  6. 2018. november 1. 05:41281246.

    Szervusztok,


    szeretettel köszöntök Mindenkit.


    Egy-egy nagy ölelés Mindenkinek.


    Annuska jelentkezem,, minden rendben velem, csak sok menni valóm volt, és a sebességem sem a régi már. Nagyon tetszett a szép hosszú hsz-ed, mindenkihez szóltál. A kedves Többiekét is örömmel olvastam, Ildikét minthanem láttam volna.Remélem, jól van. Marika már süt-főz, nagyszerű, örömhír.  Én elmaradott vagyok, lassú a net-em, sokszor nincs türelmem kivárni. Szétszórt vagyok, ezért rengeteg időm elmegy a feladataim pótlására. Nyugodt,    szeretetben  gazdag,  meghitt ünnepet   kívánok  Nektek. 


     

    előzmény:
    Nusimama (281245)
    2018-10-31  16:39
  7. 2018. október 31. 16:39281245.

    Szervusztok


     Ma is gyönyörű idő volt. Kicsábitja az embert. 


    Julika, jobbulást a gyerekenek. 


    Ildike, sikerült a 6 lapost megsütni? Van már krémed a derekadra?


    Marika jó, hogy már tevékenykedsz komolyan a konyhába, de azért csak ovatosan, ne eröltesd meg magad.


    Pötyike, abból a lángosból én is kértem volna, de csak egy falást. Te rendbe jöttél?


    Magdika, a fürge lábu. Szép élővirágot vettél? Én cak selymet vittem, bár az ára több volt mint az élőé.


    Sacika, ügyes voltál, hogy összekészitetted a virágokat. A sok menéssel ovatosan.


    Anikó, megint belehuztál. Hogy mentél a padlásra? Lépcső, vagy létra volt?


    Én is előkészitettem már a mécseseket. Holnap nem megyek a temetőbe, mert tömeg lesz.


    Minden gyengélkedönknek jobbulást és gyors gyógyulást.

    előzmény:
    BiriBiri (281243)
    2018-10-31  14:03
  8. 2018. október 31. 16:20281244.

    Nem a gáton, a gázon melegít majd vizet....ha ugyan kimegy...

  9. 2018. október 31. 14:03281243.

    Szervusztok!


    Végig olvastam mindenkit. Saci szólított meg a legutolsón, itt kezdem. vettünk a kreatív boltban dobozokat és arra próbálok valamit hímezni. Már kész is van, csak a felragasztás van hátra ami elég macerása lesz. Próbálkozom. Olyan kisinas vagyok, ügyetlenke, csetlek botlok a kereatív nagyságok között de örömöm van benne. 


    Voltunk fürödni. Olyan jó, hogy Timi ott dolgozik. Így már negyed 10 kor itthon vagyunk. Ő hamarabb bemegy, megtölti a kádat hétre, azonnal ugrik bele a sógornőm, engem "felakasztanak"...  a sógornőmet, Dorikának hívják, Timi megcsinálja, és 7. 20 ra megy masszírozni, engem átvesz Ildikó, a tangentoros. Ő később jön dolgozni mert viszi bölcsibe és oviba a gyerekeit. Háromnegyed 8 kor már a medencében vagyunk mind a négyen, egy kicsit libegünk, hónunk alatt a súlyzókkal majd a torna után irány haza. zonnal mentem a boltba, bevásároltam, főztem az ünnepek alatt nem akarok a konyhában tevékenykedni. nagyon sok főtt csirke húsom van sok répával, ez volt a kérés és székely káposzta. Kriszti holnap eljön, kimegyünk a nyaralóba, megpróbáljuk haza hozni a verseny kerékpárt. Timi szeretne kimenni ebben az őszi nyárban. Amit tudunk haza hozunk, és leeresztem a boylert, csak én tudom a családban de most megtanítok mindenkit. Kerékpárral kimegy, meleg vizet meg majd a gáton produkál magának. A többit tudja, hogyan kell elzárni. Tényleg érdemes kihasználni ezt a fantasztikus időt. 


    Megpróbálok télapót csinálni a baba mintájára. Ilyesmivel szeretnék foglalkozni. 


    nagyon örülök, hogy Marika már átvette a konyhát...persze biztosan segítenek még, el kell fogadni. Ez az idő kedvez minden gyógyulásnak. 


    Szenzációsak Saci képei!!!!!!

    előzmény:
    Rolta (281236)
    2018-10-30  19:53
  10. 2018. október 31. 13:59281242.

    Szervusztok.


    Nagyon mérges vagyok magamra, írtam egy szép hosszú hsz.-t, és huss elnyomtam. Nem tudom még egyszer leírni a lényeg, hogy padlásjárás volt ma, pókhálóztam, mert azon kívül semmi nincs fönn, de abból sok volt. Kicsi takarítás is volt olyan hipp-hopp végigfutottam a lakást.


    Ez az idő megbolondítja a természetet, nálam is nyílik az ibolya, és a nyáron elhullajtott magból kikelt pillangó is virít.


    Sacikám a lakásban kell a villanyvezetékeket áthuzalozni, mert még az eredeti van a falban, és már volt vele gondom, jó kis pénztárca apasztó helyzet. Szerencse, hogy be van csövezve a fal, de adódhatnak rejtett galibák.


    Marika ügyes vagy, majd lassan visszajön az erőd. Mennyire örültem én is a tavasszal amikor az első rántott levest meg tudtam főzni.


    Erika, kösz hogy hírt adtál Magadról, csak óvatosan, de ezt Te is tudod, csak féltésből mondom.


    Magdikám tanulgatom, hogy néha meg kell állni, aztán van úgy, hogy rákényszerülök. Az idő meg egyszerűen kicsábít.


    Julika nagyszerű programjaid vannak, a mozizással úgy vagyok mint Magdi, elcsábít a másik. A gyerekeknek jobbulást, remélem hamar túl lesznek rajta.

  11. 2018. október 31. 13:19281241.

    Szép napot Mindenkinek!


    Marika...nagyon ügyes vagy.....finomakat főztél, nem gyengébbeket, mint én szoktam.....A sokfajta nálam azért van, azért is, hogy a maradékot lehessen variálni és pár napig ne kelljen főzni.......és persze általában már a szombat is rámegy a hétvégi főzésre....Szép a rózsád.....nálam a fehér  bontott szirmot, majd elviszem anyukámnak...


    Magdi....szívesen adnák a virágaimból, mert sok van és a kisfejüek is mutatósak....vázában is......délelőtt megcsináltam holnpra a csokrokat....szerintem szépek...volt hozzá páfrány, díszsás, fátyolvirág....jól elpüszmörögtem vele......van nagyfejűm is , margaréta típusú, de az nem bírja a szállítást....pedig szép hosszú szárú....


    Ma  estefelé kimegyünk az itteni temetőbe, kiviszünk mindent.....sajnos a vidéki temetőjárás holnap lesz., félek a sok menéstől....biztos este lesz mire hazaérünk és én sötétbe biztos nem vállalom a kimenetelt.....

    előzmény:
    Sacika44 (281237)
    2018-10-31  10:51
  12. 2018. október 31. 12:39281240.

    Sziasztok!


     


    Csak bekukkantok....elolvastam mindent ......gondolatban szóltam hozzátok.


    Voltam reggel a piacon ......de minek? Amit soha nem fogok megérteni...itt miért nincs ilyenkor választék virágból. Egy virágos volt kint .....a többi befejezte erre az ünnepre. Azért a vágott virágot nem veszi meg az ember  egy héttel előbb.Szívem szerint Saci gyönyörű kertjéből kötnék csokrot.....nem a "protokoll" krizantémból.Végül a városi virágboltban vettem ...gyönyörűt .....csak szél ne legyen mert abban a pillanatban letörik, arról nem beszélve ha köd lesz és megszívja magát...akkor annyi neki.Na ....ennyit a sirámokról.....


    Anikó jobbulást ...örülök, hogy egy pillanatra abbahagytad a munkát és élvezted a napsütést.


    Marika ....a nyíló virág a hunyor egyik változata.Nekem is van ....csak elég eldugott helyen ....majd megnézem.J-éknál söpörtem a lombot ....ott meg nyíló ibolyát találtam....megbolondult a természet.


    Ildikém ...sikerült a receptet elintézned? Ez olyan kence amit a gyógyszertárban állítanak össze?


    Julika ...gyógyulást a gyerekeknek.Nagyon jó moziba jártok. Ez egy egészen új film.A legutóbbi fesztiválon talán Cannes-ban / nem akarok hülyeséget írni/ fődíjra volt esélyes.Végül azt nem de valami díjat kapott.Nekem mozifilmek esetében nagyon nagy restanciám van. Online is van egy csomó amit jó lenne megnéznem ....de aztán a "másik szerelem" kiüti őket.


    Megyek a dolgomra...


     

  13. 2018. október 31. 10:55281239.

    Ilyen szép rózsáink vannak.


    Ennek a kis tavaszi virágnak nem tudom a nevét, de ő is vidáman sütteti magát a napocskával.

    előzmény:
    Sacika44 (281237)
    2018-10-31  10:51
  14. 2018. október 31. 10:53281238.

    Sziasztok!


    Megerőltettem magam és ablakot pucoltam, na nem mind csak a konyhait meg a nappaliban a két nagy ablakot meg az erkély ajtót. Írtam, borzalmasan néztek ki, mert lepermeteztem a poloskák miatt mindent, ablakkeretet..szúnyoghálót és ráspriccelődött az üvegre is. A poloskák meg jól kiröhögték az igyekezetemet.


    Lángos sütöttem reggelire..lehet nem fogunk ebédelni úgy belaktunk, jól sikerült. Hanem tegnap Lenkéskedtem..a pogácsáimat túlsütöttem, kiszáradtak. Beállítottam a kuktaórámat..csak elfelejtettem elindítani, és szép nyugodtan itt voltam a sz.gépnél..mondván majd csörög akkor megyek kiszedem a sütőből. Mire észbe kaptam, késő volt.


    Valami csuda szép idő van! Épp nézegetem a híreket a neten látom Velencében hogy feljött a tenger, árvíz van.

  15. 2018. október 31. 10:51281237.

    Szervusztok!


    Jó sokat írtatok.Öröm volt olvasni.


    Velünk nem történik semmi, csak a szokásos hétköznapi dolgok, ha csak az nem számít  újságnak, vasárnap én főztem az ebédet.


    Ne gondoljatok olyan sok és különleges fogásra mint Saciéknál szokott lenni.


    Paradicsomleves beleszaggatott kis nokedlival, sült pulykacomb, rizs és cékla volt a menü.A legnehezebb a nokedli volt./állás/


    Eddig csak valami egyszerű levest,tésztát,krumplit készítettem.


    Vasárnap itt volt Kriszti, Balázs, Adrika és Marci.Jó kis traccspartit rendeztünk.


    Tegnap délután sógoromék jöttek, mára Juditékat várjuk.


    Látom mindenki készülődik a temetőbe.


    Sajnos mi nem tudunk menni.Mindig együtt szoktunk, de idén a gyerekek képviselnek minket.Visznek virágot a nevünkbe is.Mécsest itthon gyújtunk.


     


     

  16. 2018. október 30. 19:53281236.

    Kicsit visszajöttem és megérte...sokat írtatok


    Julika...jobbulást a gyerekeknek...miket drukkoltatok?


    Anikó...milyen villanyszerelési munkák lesznek nálatok?Lehet írtad, csak nem figyeltem eléggé...


    Ildikó....nekem mis nagyon kifejező a kék arckép....nem értek hozzá, de nekem tetszett volna ha nem takarod el a száját....az is kifejező  volt...kár, hogy a sok menni valód mellett még plusz kört is kell járnod...


    Annuska ...ügyes voltál a pakolással...az idő itt is jobb volt kinn, mint bent..


    Pötyi...z alma nekem is ellenségem, pedig nagyon szeretném....elég sok termett és inden héten kidobunk egy csomót, nem állandós...


    Borsika....reméljük most már mindig jobban lesz a kutyus...


    Erika...jó, hogy jelentkeztél egy kicsit, de ha nem szereti a szemed a monitort, ne erőltesd...


    Magdi...holnap én is a vinni valókt készítem a körútra....mindenem meg van,csak az élővirág csokrokat kell elkészíteni..


    Markát nem láttam....hiányzik...


     Legyen szép az estétek...fájdalmak távozzanak..

  17. 2018. október 30. 18:02281235.

    Bocsánat, ez nem sikerült...de érdemes elolvasni a kritikákat. 

    előzmény:
    BiriBiri (281234)
    2018-10-30  18:00
  18. 2018. október 30. 18:00281234.
  19. 2018. október 30. 17:58281233.

    Szervusztok!


    Ma nagyon elfoglalt voltam. Reggel drukkoltunk Zsuzsival..tudjátok, előnyomás. Aztán főztem és már indulni is kellett a moziba, meg tankolni. Most jöttem haza. A film Nemes László Napszállta filmje.


    http://www.filmtett.ro/cikk/a-szalon-ahol-kalapokat-igen-valaszokat-viszont-nem-kapunk-sunset-napsza   már a kocsiban is sokat beszéltünk róla..olyan film amin elgondolkodik az ember és akkor megérti mit is akart a rendező. 


    Holnap fürdés.


    Szomorú vagyok mert a gyerekek nem tudnak jönni. Vírusos betegségük van, jobb ha nem fertőznek meg minket. Kriszti lehet hogy eljön , reggel jön és este megy, majd holnap eldől. 

  20. 2018. október 30. 17:35281232.

    Én értetlenkedtem itt magamban, mert nem tudom miért, de csak női arcra gondoltam, és ahhoz markáns volt a tekintet, de hát a valóságban is van úgy, hogy komorabb a tekintete valakinek. Bocs, semmi kritika nem volt benne, és tapasztalatból tudom, hogy a fényképező nem adja vissza a valódiságát. A kék alapon nekem is jobban tetszik.


    Holnap még nem sütök, majd csak csütörtökön a joghurtost szilvával, mivel pénteken jönnek a vendégek, legalábbis így tudom eddig.


    Itt voltak a villanyszerelők, felmérték a helyzetet, 2-3 hét múlva kezdik a munkát, ráz a hideg az egésztől, de túl kell lenni rajta.


     

    előzmény:
    franci47 (281230)
    2018-10-30  16:26
  21. 2018. október 30. 16:29281231.

    Annuska, tudod már annyit szidtam, nem használ. 


    Most megint szóltam a dokinak a reuma kenőcs kiválthatatlansága miatt. Ezért  kell bemennem holnap a papiralapu receptért, mert az imélen küldöttet nem tudják kiadni, mert valami hiba volt az átküldésével. Nekem meg kell a derekamra. A csk-nál sem voltam mostanában, inkább a kezelésre jártam.


     


    Nem is tudom el szabad-e rakni a téli göncöket, olyan meleg van ma nálunk.


    Vigyázz magadra.


    Megyek,mert nem lesz süti 1-re.  


    Puszi.

    előzmény:
    Nusimama (281229)
    2018-10-30  16:14
  22. 2018. október 30. 16:26281230.

    Most így újraolvasva nem értem az értetlenséget Anikó. 


    Talán nem is arra válaszoltam, amit kérdeztél. Hááát én ilyet tudok készíteni. 


    Eszembe jut valami képtelenség és  képes leszek ..... valahogy megcsinálom.  Tudod nem mindig sikerül az embernek, de van amikor fantasztikus lesz, ilyen szinte nincs is szinten. 


    Sajnos a fotók rontanak, már ha nem a megfelelő szögben fényképezzük, akkor már nem is ugyanaz. Pötyi is írta a babák is  mások, jobbak az "életben". Persze egy jó fényképezőgéppel, nem a mobillal, az más. 


    Én nagyon örülök, hogy így is sikerül festeni, vagy rajzolni. Lehet, hogy nem kidolgozott,  nem szarakodok rajta többet,mint amit tudok, hagyom a maga útján, majd legközelebb más, talán jobb lesz. 


    Kék alapon a férfikép nagyon jó lett, /itt élőben/ csakúgy világítanak a kék szemei. A lámpával nem vagyok megelégedve. 


    A piros fás képemet bekereteztem egy régebbi fakeretbe, fekete háttérrel, nagyon jó lett. 


     


    Hatlapost kéne sütnöm,nem vagyok képes nekiállni. Voltam kint kivittem a  külső telekre a levágott virágokat. Megkerestem a mécseseket, összeraktam.


    Holnap kevés időm lesz, mert  megyek kezelésre és be kell mennem a háziorvoshoz is. Így viszi az időt a "csavargás". 


    Szép estét mindenkinek. megyek,mert még itt ragadok több időre.


     


     


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (281228)
    2018-10-30  14:16
  23. 2018. október 30. 16:14281229.

    Szervusztok


    Mire eltelik a nap én is ide érek. Reggel itt is esett, majd sütött a nap, most meg már sötétedik.


    Ildike, azok a szemek  kifejezők. Megint jótalkottál. Örülök, hogy a kezelés kezd hatni, a derekad meg szid meg.


    Magdika, fürge voltál, hogy olyan gyorsan lerendezted a fürdőt. Remélem, most pihizel?


    Sacika, jobbulást, remélhetőleg ez nem lesz olyam hosszadalmas mint a másik. Jó kis kikapcsolodás lehett az esti szorakozás.A kerted szép és rendezett. Az meg természetes, hogy a kutyusnak mindent szabad.


    Anikó sajnálom, hogy ennyire meggyötört a fájsz, A napozás talán enyhit egy kicsit.


     Hiányolom Julikát, Erikát, Marikát, Borsikát. Pötyike is csak szükszavuan jelentkezett.


    Ma befejeztem a téli göncök elővételét. Minden a helyére is került. Közben egy kis takaritás is belefért. Délelött amikor sütött a nap jól ki is szelőzőtt a  lakás.


    A betegeknek, gyengélkedöknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    ancsa46 (281228)
    2018-10-30  14:16
  24. 2018. október 30. 14:16281228.

    Gondoltam egy kicsit markáns nézése van, de hát olyan is van. Így együtt nézve már értem az értetlenségem.


    A száradó ruhákkal én is hoztam be büdös bogarat, jó hogy észre vettem, remélem nem költözött be több.

    előzmény:
    franci47 (281226)
    2018-10-30  12:06
  25. 2018. október 30. 12:26281227.

    Sacika..nagyon szépek a virágaid. Bizsu képét csak-néztem..néztem..hol a kutya eleje..hátulja? Aztán felfedeztem az orrát és összeállt a kép!


    Magdi..én is most csinálok egy alma kompótot, nyersen nem tudjuk megrágni ill. nekem mindig fáj a gyomrom tőle.

Címlap

top