Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 30. 12:06281226.

    Anikó, egyik sem nő,mindkettő férfi, mondjuk,hogy szép arcu, de az első eléggé otromba lett. 


    A második ugyanaz, csak egy kicsit finomabb, a szem is jobb valamivel.  fent van mindkettő, de a kék lent, a hozzászólásokban. 


     


    Most pihenek egy kicsit, mert már nem bírja a lábam. 


    Jó, hogy haza értél, kis segitség jól jött. 


     


    Saci, jó ránézni az előkertedre. Nagyon szép. 


    Az előbb találtam egy hősszulabú "büdösmargitot" az étkezőben. 


     

    előzmény:
    ancsa46 (281225)
    2018-10-30  11:50
  2. 2018. október 30. 11:50281225.

    Szervusztok.


    Annyit dörömböltem amire bejutottam, valami van, kegyetlenül lassú is.


    Már 2 napig gyógyszereztem magam, hogy ma el tudjak menni bevásárolni. A derekam, csípőm és a combcsontom nem bírta el a súlyomat. Alig kijöttem az interspárból elment a buszom, szerencsémre a vőm épp beparkolt egy tanulóval, és elvitt az állomásig, hazáig nem tudott, mert tanulóváltása volt, na ez jó volt, mert lehet, hogy nem értem volna el a mi járatunkat. Az üzletekben annyi a nép, mintha világvége lenne, pedig csak 1 napig nem lesz nyitva, hihetetlen.


    Saci gyönyörűek a virágaid, szerencsénk van az idővel. Jó kis estétek volt, lesz, jó étvágyat.


    Magdi ügyes voltál a fürdővel, Boscót biztos sikerül kiengesztelni.


    Ildi, 2 különböző női képről van szó?  teljesen más a fb-os. Nagyon jó a lámpás is.


    Azt hiszem ma élvezkedek egy kicsit a napsütésben, használjátok ki Ti is.

  3. 2018. október 30. 11:13281224.

    Szép napot Mindenkinek!


    A múlt éjjeli eső után minden szinte ragyog...


    Ma sem kell főznöm....erre jó az időnként beiktatott konyha nap....Egy kis szalonnát abálok.....este közös  "szalcsi" vacsora lesz....időnként azok is megengedik maguknak, akik vigyáznak a kalóriákkal..


    Tegnap szép esténk volt...rémisztő sminkek...tökfaragás...sok vidámság.....sok kép készült..


    nagyon jó társasjátékozás...a szabaduló szobák mintájára készült játékkal....Időre megy...ketyeg az órája.....csapatjáték és csupa csupa logika..........akinek van a mieinkhez hasonló unokája és szeretik a társast, tudom ajánlani...sőt felnőtteknek is kihívás, karácsonyi ajándéknak sem rossz..


    Még a tegnapi naphoz tartozik, hogy voltam dokinál....az előző bajom szép lassan rendbejön /lehet azért, mert spontán is elmúlhat 6-8 hét alatt és ez lejárt./ Viszont szombaton egy rossz mozdulatól  "úgy maradtam"..becsípődés és gyulladás a valahányadik csigolyámnál....a dokinő körbeinjekciózta és ezt még pár héten át megismétli.....újabb gyógyszerek, amiket lehet, hogy nem tudok szedni, a gyomrom tiltakozik...kímélés/ez van már két hónapja/...semmi emelés és hirtelen mozdulat....Nagyon kedves volt...igaz milyen legyen egy magánrendelésen.....a tarifája is elfogadható........na ez volt a panasz helye...már nagyon unom magamat a nyavalyáimmal együtt...


    Kert őszi alkonyban. ..és az eb , "aki" ugye nem mehet fel sehova...


     


     

  4. 2018. október 30. 10:48281223.

    Sziasztok!


     


     


    Merre vagytok?


    Ma megembereltem magam ....és elmentem fürdeni.Nagyon korán ébredtem....forgolódtam ....aztán döntöttem.A fél nyolcassal mentem ...negyed tízkor már itthon voltam.A víz kellemes volt ...jólesett.


    Ebédem még van ...éppen egy kis almakompótot főzök.Utána megnézem Boscót. Reggel összefutottam velük a buszra menet.Nem volt nálam jutifalat...igen megrovóan nézett....most pótolom.


    Összekészítettem a mécseseket.


    Ildikém ....ez a kép is nagyon jó!!!


    Legyen szép a napotok!

  5. 2018. október 30. 10:34281222.

    Sziasztok!


     


    Megnéztem a képeidet Ildikó a Facebookon is. Nagyon tetszettek..tudom milyen nehéz szemet jól festeni, hogy annak "nézése" legyen..neked sikerül.


    Itt esegetett egy kis eső..említésre se méltó mennyiség, de ráadásul olyan sötét van, fel kell gyújtani a villanyt.


    Ma sajtlevest és zöldbab főzeléket csinálok ebédre. Van egy fél túróm, teszem jobbra..onnan balra a hűtőben..lehet begyúrok belőle egy "ottfelejtett" pogácsát.


    Más újság nincs. vigyázzatok magatokra!!

  6. 2018. október 30. 10:14281221.

    Sziasztok.


    Bár tegnap megigértem magamnak, hogy ma nem leszek első. De látom senki sincs ma sem. 


    Lehet, hogy úgy jártatok mint én?  Beírtam,hogy irni szeretnék, aztán elvitt e nlc. lapjára. Akkor ujra kijelöltem a Menedékházat és itt vagyok. 


    Ma elég haszontalan voltam, de  megcsináltam a másik képet, ha  nem utál ki anlc. mint tegnap.


    Szép napot el kell mennem valamit dolgozni.

    előzmény:
    franci47 (281220)
    2018-10-29  17:31
  7. 2018. október 29. 17:31281220.

    Hova lettek innen a képek, nem jelentek meg? 


     

    előzmény:
    franci47 (281217)
    2018-10-29  16:41
  8. 2018. október 29. 17:29281219.

    Én csak hallgattam Magdi. Nagyon keveset mondtam, de nem is tudtam semmit mondani. Ezt sem mondtam,amit itt leírtam. 


    Nagyon nagyon sajnálom. Ki van merülve a lánya. Semmit sem vállalhattam be, mert ha  nem tudok menni, akkor nagy baj van.


    Ki tudja mi múlik  rajta. 

    előzmény:
    harangvirag08 (281218)
    2018-10-29  17:16
  9. 2018. október 29. 17:16281218.

    Elmentem a Fb-ra ...megnézni a képeket.


    Nagyon jó mind a kettő.A lámpa különleges hangulatot áraszt ....a portré  ...a szemek....megragadott.Ez nem egy műértő ....csak egy laikus ....de a szépet/ a saját szemével/ szerető laikus véleménye.


    Örülök, hogy a fájás kicsit enged.


    A Mystyt is gyűjtöm....lassan , de alakul.


    Nem csodálom,hogy rosszul esett ami elhangzott....lehet, hogy a tehetetlenség, és az elkeseredettség hozta ki belőle.Azért jó, hogy kitudtátok beszélni.


     


     

    előzmény:
    franci47 (281217)
    2018-10-29  16:41
  10. 2018. október 29. 16:41281217.

    Portré, kartonra. /többféle festékkel, krétával, ceruzával. 


    Lámpa vászon   akril festékkel.

  11. 2018. október 29. 15:25281216.

    Megjöttem a kezelésről. Jókor, mert eleredt az eső. 


    Hogy valami jót is írjak, valamicskét javult a lábam. Remélem holnapra is így lesz. Most a derekam hülyéskedett, délelőtt rendesen  fájt.  Most csillapodott.  Jó lesz, ha kusba lesz.  Jól megszidom,  aztán lehet, hogy megszívom. 


    Annuska, te már megjártad a temetőt,mindig korábban szoktál menni, a tumultus elkerülésére. 


    Éppen most mondja Bea, hogy a koszorúkötők bajban vannak, szárazak a fenyők, még a lábon állók is. Hamar tönkre fognak menni a koszorúk, mert meleg is van. 


     Megbocsájtottam  Margit lányának, tegnap délutáni telefonhívása mindent feloldott legalábbis, ami ehhez az esethez tartozik, elmondta a fájdalmait, segíteni nem tudtam rajta, ezt neki túl kell majd élni. Nem tudom másoknak mit mondhatott a telefonhívásokra, pont én futottam bele akkor, vagy csak nekem merte elmondani. Hogy lehet így kezdeni egy mondatot, "hogy gyorsan terjed a hír". Ugye erre meg én kaptam fel a vizet.  Na mindegy, nincs nagyobb baj,mint ami amúgy is van. 


     


    Magdi, azért a Mistyt ne felejtsd el. Azt majd Julika is biztos letölti, és Sacinak is ajánlom, de még csak felénél járunk.


    Na.... úgy nézem, ma már sokat írtam,  hagyok helyet a hiányzóknak.


     

  12. 2018. október 29. 14:43281215.

    Sziasztok!


    Most értem haza....Reggel nekikészülődtem,hogy kiviszem a krizantént a temetőbe ,onnan Tómalomra megyek ....körülnézni meg hozni mahóniát.Mikor indulni akartam besötétedett...eleredt az eső.Vissza az egész. Nekiálltam takarítani....mire végeztem sütött a nap.Olyan meleg párás idő van ...mint némely nyári napon.Kis túlzással... van aki kabát nélkül jár.Végül eljutottam mindenhova.Nálunk a temető a határ felé vezető út mellett van .Mindig nagy a forgalom ...de most.Már ma rendőr irányított.


    Ildikém ...tökéletesen értem amiről írsz...én már párszor megjártam.Nem is tudom mi van... mindenki olyan zaklatott.


    Előjegyeztem magamnak a Money Flovert. Gyűjtögetek én is, de tanulva a Wokból ...csak akkor kezdem el ha minden meg van.Most, hogy új füzetem van teljes a káosz....már a cédulának is van cédulája .


    Vigyázzatok magatokra ....ne dolgozzatok sokat!!!


     

  13. 2018. október 29. 12:12281214.

    Szervusztok


     Nem is tudom, hogyx ez tavszi, vagy nyári meleg, de egyszál bluzba lehet a kertben lenni. A rózsáom is megtáltosodtak, sorban hozzák a bimbókat és viritanak.


    Mindenhol sok baj van. Julikánál a beteg szomszédasszony, a másiknál a csapodár férj okoz gondot. Ildikénél Margit hirtelen  korházba kerülése, s ráadásul a jószándék, mely ez esetben vissza ütött.


    Magdika, az óra átállitás, nálam is azt eredményezte, hogy nem találtam a helyem. Igaz jött a fiam és egy kicsit kibillentett.


    Ildike, remélem a derékfájás elmulik és a mai kezelés már sokkal jobb l eredményt hoz.


    Borsika jól érezted magad? Hogy van a kutyus?


    Julika, akkor igazi vasárnapot tartottál. Ma fürdős nap, olvasom már otthon is vagy és jobb volt a torna, igy nem lesz izomléz.


    Sacika, jó kis kuktáid voltak. Estére jó szorakozást. Mit intéztél a dokinál ma?


    Pötyike, muljon el a fájsz. Érdekes lehet hallgatni, hogy a amig a fiadék a melegtől pihegnek, Alexák meg fáznak. Veszti hasonlóan Magdika D-jéhez szerencsés, hogy ennyi helyre eljutt. Jól sikerült a krémes?


    Anikó, remélem ma már egy kicsit könnyebben vagy és kevésbé fáj a lábad.


    Különben itt is rengetegen voltak a temetőbe és a virág szálja kemény forintokba került.


    Mindenkinek ezen a héten is jobbulást kivánokés kellemes, hetet, már amennyire a halottaknapja és a fájó emlékek engedik.

    előzmény:
    BiriBiri (281213)
    2018-10-29  10:04
  14. 2018. október 29. 10:04281213.

    Szervusztok!


    Ma megint nagyon gyorsan jöttünk haza, de szerdán egy picit hamarabb indulunk mert éppen beértünk, Timinek szaladni kellett csinálni a kádakat. A sógornőm eddig félt a tangentortól, a caracalla masszázs kádba ment. Timi rábeszélte, hogy ő fogja csinálni..annyira megtetszett neki, hogy kérte, máskor is oda mehessen. Nagyon jólesett a súlyfürdő is, és a torna is. Most sokkal lassabban vezényelt  a gyógytornász, egyszerűbb gyakorlatok voltak, jó volt. Talán valaki szólt neki? 


    Most csomagot várok, ki volt írva az ajtóra, ha megjön hová vigye..nem jött csak üzenet, ma hozzák. Úgy hogy viszem a telefont a boltba , mert menni kell. valami isteni szinte nyáridő van. Milyen jó, hogy lemostam az ablakot..most szégyellhetném magam, a nap mindenre rávilágít.


    Legyen nektek is szép napotok..nekem most nem fáj semmim

  15. 2018. október 29. 07:50281212.

    Magdikám, én a  Money Flower-t  gyűjtöm a Wok-os szereplővel.  Persze a Wok-ot is, sok mással együtt. 


    Ez a mostani Mon Lovers a  sok szép fiatal fiúval nagyon szórakoztató, nem gondoltam,hogy ennyi  mosolygós rész is lesz benne. 


    Most mindent visz a Misty, most jött meg egy  újabb rész. Ma még megnézem. Majd a 10 rész után a következő 6-ot egyben szeretném látni. 


     


    A feltett fotó a kedvencről, mindig jöhet. 


     


     
    előzmény:
    harangvirag08 (281207)
    2018-10-28  13:06
  16. 2018. október 29. 07:36281211.

    Jó reggelt. 


    Felébredtem korán, ugyanabban az időben, mint szoktam, csak most az óra mutatott mást. 


    azóta   fent vagyok, nincs kedvem semmit sem csinálni,így a gép előtt múlatom az időt. Ittam kávét, még nem reggeliztem, kitornáztam magamból kicsit a fájdalmat. /a derekam a bűnös./ Nosztalgiáztam a zsírőskenyér, a zacskós kakaó, stb.  régi  időkkel. 


    Tegnap rajzoltam egyet.  Majd ma felteszem, ha lefényképeztem, világosban szeretnék fényképezni,nem lámpafénynél.  Így sem fogja visszaadni a valódi képet. 


    Ma kezeléses nap lesz, mintha kicsit szűnt volna a sarokfájdalom, a deréké viszont erősödött.  


    Amúgy jól aludtam, nem volt rémálmom sem. 


    Tegnap sütöttem egy ostoros  kalácsot,mondhatom nagyon jól sikerült finom lett.


    Akkora, nagyon jó kedvem nekem sem volt tegnap, még meg kell néznem a tavalyi gyertyákat.  Ugye koszorút már nem kötök, sok vele a  munka, főleg az anyagok beszerzésével kapcsolatban. 


     


    Tegnap Margitot el kellett vinni a kórházba, vagyis a sürgősségire.  Lányának telefonáltam,hogy megkérdezzem mennyire  súlyos. Sajnos rosszkor hívtam, mert zavartam őt a bevásárlásban, és rengeteg telefont kapott,  ami nagyon zavarta őt. Bocsánatot kérve letettem a telefont az után, miután közölte hogy szokásos dolgok állnak fent. Megmondom, bántott a dolog, mert én annál közelebb éreztem magamhoz őt, mint ahogy a leány  eldöntötte. Így magamban megbeszélve, lehet,hogy nem fogok érdeklődni. Délután mégis kaptam egy telefonhívást, és  a leány megpróbálta korrigálni a  délelőtti  eligazítást. Én egyrészt meg is értem, de mégis, a jó szándékom ide vezetett. Az egyórás telefonbeszélgetéssel sok mindent tisztáztunk, és kicsit könnyebben érezhettem magam. Most, hogy a többedik leckét kapom,  talán majd megértem, hol a helyem. Én is fájdalommal küszködök, és próbálgatom, h ogy tudnék segíteni, ha nem is tettekben, de lelkileg, - DE nagyon meggondolandó a segítség nyújtás,  és először mindig magunkra gondoljunk, hogy szabad-e vállalni, vagy túlvállalni magunkat.  Minden esetre így fogok gondolkodni ezután, és ha mozgásképtelen leszek, eszembe fog jutni, hogy biztos úgy van jó, ahogy van. 


    Bocsánat a fentiekért, de ki kellett írnom magamból. Nincs semmi baj, már megegyeztem magammal ebben a témában. 


    Itt esett az eső, nem annyira kívántam már, bár az őszi vetéseknek kellett. 


    A hibákat látom,sajnos nem tudom javítani,mert most úgy döntött a gép, hogy mindent átír, egy  újabb indítás kell,mert nem tudom átállítani a javításra. 


    Mindenkinek szép napot kívánok. 


     

  17. 2018. október 28. 17:07281210.

    jav: nem állt át

    előzmény:
    BiriBiri (281209)
    2018-10-28  17:06
  18. 2018. október 28. 17:06281209.

    A cicáim órája még állt át...a mai idő szerint 5 kor már szóltak, itt az idő...6 kor szoktak vacsorázni, akkor van villany oltás. Majd fokozatosan megszokják, vagy nem...reggel amint ébredek megyek értük. Ez így nagyon kényelmes, hogy este kimennek. Olyan játékot szoktak csapni, hogy minden cipő, lábtörlő szanaszét van. Aludjanak. 


    Visszavonulok a "rezidenciámba", Timi 8 kor jön haza Szegedről, Zsuzsi megy érte mert nincsen busz csak nagyon későn. Siacu tanfolyamon volt két napig. 


    nagyon kellemes az este, kész tavasz van...jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    BiriBiri (281208)
    2018-10-28  15:02
  19. 2018. október 28. 15:02281208.

    Nekem is hosszúnak tűnik a nap. Itt nagyon kellemes az idő, a szél is elállt, kimondottan tavasz van. Holnapra várunk csomagot, és Békésre megyünk...Irénke sincs még itthon, a kiütésekkel még indig a kórházban van, talán holnap haza jön, de kénytelen voltam a másik szomszéd asszonyt, a Böbit megkérni, vegye át. Szegény rám zúdította a fájdalmát. A lánya olyan idős mint Timi, nagyon jó barátnők voltak , aztán Böbike hamar férjhez ment és azonnal hármas ikreket szült, természetes úton fogantak. Sokáig úgy tűnt jó a házasság de kiderült, hogy a pasinak állandóan voltak barátnői...a sokszor megbocsájtott az asszony de a múlthéten váratlanul hazaküldték a munkából és a férj nem volt otthon..lebukott, kiderült 2-3 éve van egy barátnője. Most kint lakik a melléképületben, Böbike egyedül maradt a sok problémával. A gyerekek 17 évesek, menekülnek otthonról, mindegyiknek van barátja, két lány és egy fiú van. A lányok a barátnál időznek a fiú ide hozz a barátnőt...szegény szomszédasszony össze van törve. Olyan szomorú, hogy idős korban sem nyugodhat meg az ember, a gyerekek problémái ilyen szívfájdalmat okoznak. 

  20. 2018. október 28. 13:06281207.

    Sziasztok!


    Itt olyan komor, esős idő van ....nem hogy kimenni ....még kinézni sincs kedvem.


    Az óra átállítás nem szokott nekem gondot okozni ....de ma tengek-lengek....nem megyek semmire.Az előbb ebédeltem ---új idő szerint.Később filmet töltök, filmezek, olvasok... meg egy kicsit varrogatok,hogy valamim hasznosat is csináljak .


    Ildikém ...belenéztem a filmbe ....szerintem érdekes lesz.Még a tajvaninak nem értem a végére....de ma befejezem.A Wok fordítója két résszel van vissza.....nem bánnám ha befejezné.A feliratot köszönöm....gyűjtöm....nem kezdem el ,csak ha készen van.


    Megtaláltad a metszőollót?A jó olló kincs....én mindig keresem.Most legutóbb bevontam a fogóját piros szigetelőszalaggal.


    Saci ...én régebben főztem zúzapörköltet.D és Zs nagyon szeretik.Mindig leszedtem  róla mindent...egyszer a hentes mondta, hogy azt nem kell.Julika....a kuktában vaj puhára megfől...csak kicsit több idő kell mint máshoz.


    Pötyi a "meglepetés vendégeid" szeretik a krémest?Régen írtál Dióról.


    Borsikának szép délutánt.Én is elábrándoztam a régi Hallowenekről.Itt ezen a részen már jóval előbb kezdték mint pl. Kaposváron.Valahogy úgy alakult, hogy többször éppen itt voltunk.Akkor még nagyon csöndes volt ez a környék. J-éknál gyülekezett az utca összes gyereke,beöltöztek, sminkeltek ..és mentek házról házra.Rengeteg apró csokit, cukrot szedtek össze.Már akkor lehetett kapni A-ban külön erre az alkalomra  csokifigurákat.Aztán az első generációs lakók gyerekei felnőttek....most már nincs se utcabál, se farsang, se hallowen.Érdekes ....a gyerekek majdnem egykorúak voltak ..D-nak és B-nak is meg volt a maga csapata.Ki -be jártak egyik házból a másikba.Sokat nyaraltak a családok együtt.Mostanra többen elköltöztek....a gyerekek különböző helyeken tanultak/ tanulnak, dolgoznak....már alig van kapcsolatuk egymással.Időnként feltűnik egyikük ....mindig széles mosollyal köszönnek ....és nekem gondolkodnom kell ...na ez melyik is.Sőt az egyik helyen már kisbaba is van ....velük Tómalmon szoktam találkozni ...megint egy utcában vagyunk.


     


     


    Az egyik nagy kedvencem...

  21. 2018. október 28. 11:55281206.

    Szervusztok.


    Korán ébredtem, olyan hosszúnak tűnik a délelőtt. Felbaktattam a temetőbe, szó szerint bicegtem, még melegem is lett annyira sütött a Nap, most már bujkálódik. Egy nagyon kicsit jobb csak a lábam mint tegnap, jó lenne ha megemberelné magát, mert kemény hét előtt állok, sok menéssel.


    Pötyi, jól hangzik a krémes, nincs sok faxni vele, azt nem tudom nekem hogy sikerülne, de egyszer kipróbálom amikor nem jönnek vendégek.


    Saci még nem ettem zúza mártást csak pörköltet, de rossz nem lehet, jó ötlet.


    Annuska én is sokallom a menést, de mivel nem tudok egyszerre sokat cipelni, így többször kell menni. Na ilyenkor hiányzik az autóm, de nagyon.


    Ildi kösz a filmet, délután megnézem. Nem volt egy kellemes álmod.

  22. 2018. október 28. 11:52281205.

    Az előbb csengettek és legnagyobb meglepetésemre Veszti unokám állított be Csillácskával. Borzalmasan néz ki..bajuszt, szakállt növeszt és a haját is növeszti, hogy modern frizurája legyen..hátul kontyba kötve.


    Biztos jól fog állni neki, olyan az arc formája.


    Mesélt a Dániai útjáról és az ottani Legó gyárról. Hát ég és föld..mint Dánia és Nyíregyháza.


    Saci ..ilyet szoktam venni, de egy zacskó nem elég egy közepes nagyságú tepsihez.

  23. 2018. október 28. 11:42281204.

    Én még soha nem főztem zúzát csak levesbe. Mindig attól tatok, hogy rágós..a levesben nagyon szeretem. Mentem volna a temetőbe de erős szél fúj, bár nem hideg szél, de a fülemnek az sem jó és kerékpárral meg nehéz...gyalogolni lusta vagyok. 


    Luca baba csuda édes, olyan jó, hogy ő is a szemünk láttára fog megnőni..és milyen hamar?? 

  24. 2018. október 28. 09:47281203.

    Pötyike....mindig irigykedek arra aki finom fasírtot csinál.......A krémes nagyon tetszik....soha nem csináltam, mert mindig macerásnak tünt....talán így nem az.....a krémpor direkt ehhez való?


    Itt is meleg van, napsütés....nekem őszi időnek sok..


    Azért érek rá irogatni, mert tegnap sok minden elkészült....és a régi idő szerint keltünk...ahhozképest is korán..

    előzmény:
    potymama (281201)
    2018-10-28  09:28
  25. 2018. október 28. 09:43281202.

    Julika.....mivel én nem szeretem a zuzát, most csináltam először....a család kérésére...


    Pörkölt alapon indul...rá a nagyon apróra vágott /vagy darált / zuza....ha megfőtt tejföllel behabarva....köret most bulgur...de lehetne bármilyen tésztaféle.....


    Délután megbeszéltük a szomszédasszonnyal a főzést....szerinte én nem jól csináltam a zuzát...mindent lefejtettem róla, csak a kis húsforma részeket használtam fel, így kb felét kidobtam...szerinte  csak tisztítani kellett volna.....na majd legközelebb..


    Ja szeretitek próbáld ki egyszer..

    előzmény:
    BiriBiri (281200)
    2018-10-28  09:22

Címlap

top