Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 28. 09:28281201.

    Sziasztok!


    Szaggat a törött kisujjam a lábamon..ő se tudja mit tegyen ebben a megbolondult időjárásban.


    Felénk 26 fokot jósolnak..de valahogy nem úgy néz ki jelenleg, hogy bejön, mert borús és fúj a szél. Félek télen nagy hó lesz..mert ami nem esett le csapadék az majd télen leesik.


    Borsika mindig a "mégse" gombra kattints ha feljön a kis ablak itt a fórumon..ne indíts újra! Szép lassan leszokik rólad.


    Még nem döntöttem el mit főzzek..tervbe van a fasírt, lecsó és rizses hús. Az már biztos egy tepsi krémest csinálok. Leveles tésztám van és vettem olyan zacskós krém alapot, csak tejjel kell elkeverni hidegen..és kész. Meg kell mondjam..finom!


    Várom a külföldi rokonaim jelentkezését..Zsolti fiaméknál este van ilyenkor és mennek a legmelegebb nyár felé..már 30 fok felett van a hőmérő és az óceán is akörül.


    Alexáéknál meg hideg van 10 fok alatt.

  2. 2018. október 28. 09:22281200.

     Zúza mártás?? Az meg mi?? Még nem is hallottam ilyesmiről..hogyan készül???,

    előzmény:
    Rolta (281199)
    2018-10-28  08:22
  3. 2018. október 28. 08:22281199.

    Szép napot Mindenkinek!


    Küldhetne valaki felénk is egy kis esőt.....régóta várjuk...


    Jó sokat íratok.....jót és kevésbé jót..


     Erikának örülök....remélem betartja a dolog-tiltást, még akkor is ha nehezére esik...


    Ildikó....ügyes okttó vagy, mint mindig.....a Hold szerelmeseit én is láttam....azt hittem lesz folytatása


    Borsika...szép napot neked a családdal


    Nálam mozgalmas a hétvége...pénteken este jött a két kisebb lány....hogy mit össze tudnak csicseregni.....este jógázás volt, ami inkább nagy nevetés lett......Tegnap sokat segítettek....sütöttünk-főztünk......Ők egy nagyon finom almás-túróst őzgerincben...FB-ről volt a recept.....azt hittem nem jön ki az őzgerincből, de aztán kihűlve sikerült...nagyon finom.....Mára sertésragu leves grizgluskával...mázas sült oldalas -krumplipűré, lilakáposzta, zuza mártás


    Bejelentkezett mára A Zita vője, itt van Hévizen és átjön.....hát kicsit zavarba jöttem, ugyanis nagyon finnyás, de már nem tudtam átszervezni a főzést..


    Holnap doki....aztán este Saciéknál tök-party.....evés-ivás-sok játékIdén a sötétedés utáni erdőjárás elmarad, pedig az szokott a legjobb lenni/remélem nem azért hagyják ki, hogy én nem tudok annyit menni/....na majd jövőre..


     

  4. 2018. október 28. 07:43281198.

    Szervusz Ildike!


    Köszönöm a türelmedet. Néha rosszul hallottalak, de ezt nem a fülem kárára írtam, mert volt amikor tökéletes volt. Mostanában a telefont elég jól értettem. Majd 19.-én megyek Szegedre, akkor állítanak a hallókán is. Itthon nem használom csak ha fontos helyre megyek ahol jó ha hallom mit mondanak. Szoktam is mondani, hogy elnézést, rosszul hallok. Hallóka nélkül jobban szeretek hallani. Gondolom majd beállítják és lesz az még jobb is. 


    ma tiszteletben tartom a vasárnapot, nem dolgozok semmit. Ebédem van, holnapra főzök spenótot. Reggel megyünk Békésre. Holnap Timi fog tangentorozni mert a tangentoros szabadságon van. 

    előzmény:
    franci47 (281196)
    2018-10-28  07:35
  5. 2018. október 28. 07:37281197.

    Szervusz Borsom!


    Simogasd meg a kutyust a nevemben is. 


    Itt tavasz van..kellemes, lágy szellő lengedez..úgy látszik az idén nem tesz kárt a fagy a virágokban. Volt év, amikor aranyárban vettünk virágot és reggelre már barnára fagyott. Pedig olyan szép ilyenkor a temető...olyan ünnepi, és olyan szomorú amikor az időjárás beleköp. Kriszti és a gyerekek csütörtökön jönnek, Sanyi másfelé megy.   ennek a jó oldalát nézem..Így legalább mindenki befér a kocsiba ha kimegyünk a nyaralóba téliesíteni. mert azért biztos lesz az idén is tél. Én még nem vettem fa brikettet...tavaly már nyár végén akciózták, most nem láttam. Persze sok helyen lehet kapni de van egy tüzép a megyerhez vezető úton, ott szoktam venni. 


    Legyen kellemes a vasárnap!!!

    előzmény:
    BORS (281195)
    2018-10-28  05:50
  6. 2018. október 28. 07:35281196.

    Jó reggelt.


    Sikerült felébredni.


    Álmomban valaki megfogta a nyakam, és arra ébredtem, hogy valaki szorítja. 


    Nagyon rossz volt. 


    Borsika, jó alkotást a tökből. Azt hiszem egy jól bekeményedett tök nálam is van. De nem hiszem, hogy faricsgálok. Még vannak kint virágaim, amit be kell venni cserépbe. 


    Julika, semmi perc alatt megtanulnád, ha mutathatnám. De így nagyon nehéz, hogy magyarázni próbálom. 


    Egy kis webdrámát is hoztam, itt lesz a linkje,csak nézni kell. Ritánál találtam. Mondjuk ott több is van.  Az itt játszó színész az avatárom. Borsika,neked is ajánlom. 


     


    Itt még ronda ködös idő van, az idő halad a régi szerint még az óráimon. Csak itt a neten van a mostani valós idő.


    Tegnap volt Piktor tanodás nap, nem akartam elmenni. Újabban szombaton délután van.  Talán majd megyek valamikor, bár a következő  festendő nem annyira tetszik.  Majd próbálkozom az elmaradt kép megfestésével itthon. 


    Talán az elkezdettet is befejezem, rájöttem az egyik megoldásra. /egy hete lóg a falon, hogy lássam./


     


    Another parting film.


    /filmbeállítás: megnyitás után  a film alján, jobbról a harmadik ikon, ott eléred a 3 beállítást/  Kis rövidke lesz. a színész zseniális. 


     


    Szép vasárnapot, bár én még nem érzem. 


    "Mindig izgalmasak azok a pillanatok, amikor olyan tanácsot adsz, amelyre neked lenne a legnagyobb szükséged."
     
    Eleanor Moran
     

    "Az élet a továbblépésről szól. Az állatvilágban a cápa előre halad, a rák meg oldalvást. Szóval fel kell tenned magadnak a kérdést: te cápa vagy, vagy rák?"

     



     


     

  7. 2018. október 28. 05:50281195.

     Jóreggelt kívánok Mindenkinek! Majd ma kell visszatenni az időt a helyére? ..Úgy látom,  igen korán ébredtem.


    Fázom, belebújok a  köntösömbe, és betakargatom a térdemet, mert kilóg. Julika olyan szépen írtál a régi   omantikus, építkezős évekről,   mindíg meghatódva olvasom. Mi készen kaptunk a férjem mamájánál egy szobát és egy falat konyhát, bár keresztül járt mindenki rajtunk, mégis csak  örülhettünk. Később  leválasztattuk.LETT saját kijáratom az udvarra. 


    Ma nem leszek, visznek, ..megyek R-ékhoz meglátogatom szegény  beteg kutyust. Inkább  most mennék. A hallowenkor is szoktak hívni de én azt nem szívlelem. Maradi vagyok. A töklámpás készítésében viszont szivesen részt veszek.  Jaj,..jelzett az akkum, tán ki akar fogyni.?!  A kis ablak is  folyvást  megjelenik,  szigorúan figyelmeztet szinte minden belépéskor, hogy  térjek már észre és indítsak újra!..Juszt sem nyomom meg, ...csak akkor, amikor már sűrün  izenget. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (281188)
    2018-10-27  15:59
  8. 2018. október 27. 21:20281194.

    Ha tudnátok mennyit kínlódott velem Ildi???? De nagy nehezen zöld ágra vergődtem, sikerült letölteni!!! Köszi Ildi!!!

  9. 2018. október 27. 20:48281193.

    Julika, nincs ezzel semmi baj, de bedob egy hirdetést, azt mindig zárd be és az előtte lévőt  dobja ki neked, akkor  azt a részt ujra megcsinálod.  Felhívjalak? 


     

    előzmény:
    BiriBiri (281192)
    2018-10-27  20:35
  10. 2018. október 27. 20:35281192.

    Ildikém!


    Mint mindig most sem boldogultam vele. Egészen a klikk here ig jutottam, ha arra katt minden más jön ki...nem is értem milyen számlálóról rsz, olyan sem volt. Szóval majd telefonon navigáljál, mert analfabélta vagyok. Vagy fogjam a kis gépre? Mert most azon vagyok..talán ő nem tudja amit kellene?Pedig a film nagyon érdekel. Ma fejeztem be a repülőset.

    előzmény:
    franci47 (281191)
    2018-10-27  19:44
  11. 2018. október 27. 19:44281191.

    Jó estét kislányok. 


     


    Már többször nekiálltam az írásnak de valamiért mindig az első mondatig jutottam el. 


    Itt is esik az eső. Reggel megoldottam a temetői járatomat. Jó sok ideig elvoltam ott, pedig  más szerszámom nem volt, mint a virágültetéshez egy lapátka, és egy  evővilla. Ez mindig a temetőben van, ezzel piszkálódom ott, a növényeket ki tudom vele emelni. Vagyis inkább a fűfélét, és gereblyeként is szolgál a levelek sepregetéséhez. 


     11 óra körül értem haza, utána valamit kotyvasztottam magamnak,meg is ettem. Mostam kettőt, utána pihenés, - az ágyban - mert nagyon elfáradtam. Próbáltam egy  kosztümös filmet megnézni, de elaludtam rajta.  Később kimentem összeszedtem a leveleket, bezsákoltam egy részét, most a mint ázik, amit nem tettem zsákba. 


    Aztán nagyon fájt a derekam, ahogy olvastalak benneteket elkaptam tőletek.  Megint "ágynak estem"


    Felkelve Gábor meglepett egy finom pizzával, ilyen finomat mostanában nem ettem. 


     


    Szinglikém neked találtam egy kosztümös filmet, neked kell letöltened,mert az enyém nagy méret,  1,3 gb részenként, elküldöm a  letöltő helyét, amit már ismersz, egyet letöltöttem és remekül passzol a felirathoz. A feliratokat feladom külön, azzal nem kell vesződnöd. 


    Ezt is szeretni fogod, cím, Mon Lovers. hires Lejunki játssza a szerepet, aki nem operáltatta meg a szép mandulaszemét.  Abból itt általában csak egyet látunk, legalábbis a  2. részig. Magyar címe a Hold szerelmesei. Legalább 2 - 3 éve a gépemen van. Még nem néztem meg. 26 Gb összesen, nem bánom, ha  törölhetem. Kell a hely. 


    Annuska lehet, hogy most van a fordulópont tényleg,  Örülök, hogy nem tépted magad a  munka miatt.  


    Erika, és mindenki aki jelentkezett, örülök, hogy láttalak benneteket. 


    Borsikám, már tavaly és tavaly előtt sem készítettem koszorúkat. Nagyon szerettem csinálni, igaz fárasztó volt, mert be kellett fonni a koszorú alapokat fenyővel, - akkor még nem tudtam a technikát -  de most viszont nincs mivel befonjam, nincs fenyőm, ezt beszerezni, messzi útra kéne menni. Valamikor Anikóval elzarándokoltunk messzebbre, de már  ezt kihagyjuk. Rendeltem ott, ahol tavaly koszorú alapokat csináltunk. 


    Más nem történt azt hiszem.  A metszőollóm kint maradt, lehet, hogy megkeresem.  Kint ázik most.


    Jó volt olvasni benneteket. 


    Magdi, majd ha belenézel az ajánlott filmbe, írj róla valamit, Julika látta, nem tudom még kit érdekelhet?  Nagyon izgalmas volt, nem bántam már  hogy vége lesz, de még délelőtt is foglalkoztatott, sokat gondolkodtam a témán. 


    Szép estét,   ma állitjuk az órát, villanyórát sajnos nem lehet, pedig nekem azt kéne hátrahajtani - nem tudom mit fogok csinálni mert korai ébredő vagyok. 


     


     

  12. 2018. október 27. 18:04281190.

    Sziasztok!


    Esik eső csendesen ...lecsorog az ereszen ....ismeritek ugye.


     


    Reggel voltam a piacon. A buszon találkoztam egy nagyon kedves ismerősömmel....sajnos ő is beteg.Már lelkifurdalásom volt ...mert sem telefonálni sem látogatni  nem voltam.Jót beszélgettünk...bízom a gyógyulásban.A virágosok ma nagyon nyűgösek voltak ....lehet érezték az esőt...vágott krizantént alig láttam. Vettem egy szép cserepeset.Tómalomra nem menten ....eleredt az eső ...így zöldem még nincs ....majd csak lesz még jobb idő.


    Saci ....az itteni koszorúk sehol sincsenek a tieidhez képest .....az árak a csillagos égben vannak.


    Erikám ...örülök, hogy jöttél.November végére nekem is van időpontom a szemészetre....majd kiderül mi lesz tovább.


    Annuskám...a mi kertünk gyalog nagyon messze van.A városból gyakran jövök gyalog haza ....ha nincs sok cuccom.Újabban elszuttyogom az időt , lekésem a buszt ....a következőt meg nincs türelmem kivárni.Biztos jó meleg van már nálad....hamar érkezett a segítség.


    Úgy elment a délután ....szinte nem csináltam semmit.


    Most majd filmezek ....kicsit olvasok.


    A fájásokra enyhülést kívánok....magamnak is ....érzem a viszeremet...időváltozás lesz. / A jó szamár is érzi /.

  13. 2018. október 27. 16:02281189.

    Szervusztok


     Itt is olyan bus, esőre hajló idő van. Olyan ami a fájós testrészeket megkinozza.


    Magdika, nehéz napod volt.Próbálj megnyugodni a felkavart érzéseket lenyugtatni. Mi ez az edzés.?Csak nem a telekre gyalogolsz?


    Ildike, ez nem jó hir.Talán most lesz a forduló pont.


    Anikó, sokat jártsz a városba, nem visel meg a zötykölés? Jó pihenést.


    Sacika, lám milyen az élet. Elöször Anyukád, majd Te és most a lányod csinálja az igazán szép koszorukat.Sajnos tényleg egyre több kell.


    Kis szingli Julika, ezt most már a Te védjegyed. Egy kicsit ha tornáznál nem csökkentené az izomlázat?


    Borsika, nincs visszérkrémed? Ilyenkor nagyon jó. Azért ne legénykedj, ha mész a temetőbe.


    Erika"fél sasszem" nyugi A cél érdekébe- teljes gyógyulásért- pontosan be kell tartani az előirást és nyugi.


    Ma én sem  téptem  magam a munka miatt. Akörletrend és apró teendők elvégzése után olyan semmilyen hangulatom van, de azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül. Általában halotak napja elött ez évente ismétlödik. Tegnap este fel kellett hivni a fiam, mivel a szél eloltotta a gyujtólángot és már nagyon hűs volt a lakásba. Jött a Drágám és egy-kettőre beinditotta a kazánt.


    Minden gyengélkedőnknek mielöbbi gyógyulást kivánok


    Nyugodt és kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    erry (281187)
    2018-10-27  15:01
  14. 2018. október 27. 15:59281188.

    Milyen "csöpögősre" sikerült a leveled, Erika!


    Bizony ez már így van, állandóan csöppenteni kell, de attól gyógyul. Olyan kellemes idő volt egész nap, de nem mentem sehová. A cserepes virágom a temetőben megázott, azt nem kell menni locsolni. Főztem spenótot, főtt tojással, olyan óvodás kajaóvónő koromra szerettem meg a spenótot és a finom főzeléket..addig meg nem ettem volna. Eleken meg még vacsorára is bementem az intézetbe bár mit adtak. és gyakran adtak finom főzeléket. Az albérletem olyan volt, hogy nem lehetett főzni , meg akkor még nem is tudtam. Egyszerűbb volt vacsora időben egy sétát tenni, bemenni az intézetbe vacsorázni . heti váltásban dolgoztam, csak minden második héten volt így. Nagyon olcsó volt a kaja , így tudtam spórolni..apósom nagyot nézett amikor megtudta, közösen vesszük Bélával a bontott téglát az építkezésünkhöz. Már írtam akkor bontották le a lakóházakat és építették a Kner nyomdát, nagyon olcsón lehetett kapni bontott téglát és a fuvart a cég adta. 

    előzmény:
    erry (281187)
    2018-10-27  15:01
  15. 2018. október 27. 15:01281187.

    Szervusztok!


     


    Itt a fél "sasszem" Jelentkezik.....Már nem érzékeny, de össze kell hangolni, mert ugye nem egyformán látok.....Keresem a jó kis napszemüvegem, valahová úgy elraktam, hogy sehol nem találom. Van egy, de nagyon sötét, nem érzem jól magam benne. Egy hónapot kell kibírnom, mert akkor megcsinálja a doki a másikat is. Na akkor tényleg sasszem leszek....


    Még a vérnyomatom vacakol, nagyon lement az új gyogyótól, pedig csak egy felet veszek be, holnaptól negyedelek. 101-t mértem nem rég, ittam gyorsan egy főzött kávét, az meg a pulzusomat dobta fel....Már nagyon unom magam..Vége a panaszáradatnak.....


     


    Sacikám nagyon szépek a koszorúk....ügyes lányod van.....


    Borsikám sajnálom Rózyt, nagy fájdalom a családnak.....


    Marika legyél türelmes és fogadd el a kedves családod segítségét.....lesz még rád szükség!


    Francika szép napod volt Zöld Rózsival, jó hogy megismerhettük...


     


    Megyek csöpögtetni........egy hónapig három óránként kell.....aztán jön az újabb műtét és újabb csöpögtetés egy hónapig......csupa csöpögős leszek.......

  16. 2018. október 27. 14:43281186.

    Szervusztok.


    El akartam menni a temetőbe, de annyira fáj a lábam, hogy nem tudok, talán majd holnap, most olyan esőreálló az idő. Főztem húslevest, spenótot krumplival, kicsit voltam kint, de le kellett pihenni.


    Remélem holnapra minden jobb lesz.

  17. 2018. október 27. 14:37281185.

    Sziasztok,


    Szép délutánt mindenkinek, Neked is "szingli" Julika! Én is az vagyok ma. Voltam kulcsmásolóba, elhoztam a kiélezett kulcsokat, ..várj nem jó: lemásolt kulcsokat és megélezett ollókat. Jó sokat kért. De meg van végre. Vettem a piacon füstikolbászt és zellert, hagymát, retket. Kenyeret. Sacika, és Ildike megnéztem a koszorú árakat, ...háááát, tenyérnyi csak némelyik és már 600 Ft. A krizantén 350/szál, és a csillagos ég. A virágosoknál kint: még drágább. Ildike idén is csináltál koszorúkat, ahogy máskor is? El akartam még menni a tesómhoz és anyukámhoz a lőrinci temetőbe ma, de eleredt az eső és úgy fájtak a visszereim, inkább lepihentem. Majd holnap kimegyek.  Lombos fa alatt van, ...be kell zsákolni, lesz vele munka.   Nemrég ettem, tegnapi pörköltfélét, és zelleres krumpli salátát.  Most épp pócolom a lábaimat. Az idő azóta kiderült, itt is süt a nap.  

    előzmény:
    BiriBiri (281184)
    2018-10-27  13:51
  18. 2018. október 27. 13:51281184.

    Szervusztok!


    Csendesen telik a "szingliségem"..a járdát kezdte benőni a fű, azt kapáltam fel, mostam, filmeztem...és ennyi. Semmi sem történik velem. Ez valahol jó is. Most már elég komoly izomlázam van, jólesik a pihengetés.  Az idő nagyon kellemes, tavaszias. 

  19. 2018. október 26. 20:27281183.

    kösz a dícséreteket


    A mohás koszorú alapot egy kellékes boltban vesszük / a legkisebb 300, a közepes 350, a nagy 500 Ft/ ugyanott kis kiegészítők is olcsón vannak,a virágok az évek alatt maradtak , terméseket , tobozokat lehet gyűjteni,  fenyő és zöld saját fáról.....a csarnoki ár töredékéből kijön  mindegyik.....

  20. 2018. október 26. 20:11281182.

    Nagyon szépek ...különlegesek. Hol veszitek a virágokat meg a kellékeket hozzá?

  21. 2018. október 26. 19:15281181.

    Nagyon szépek.

    előzmény:
    Rolta (281179)
    2018-10-26  18:34
  22. 2018. október 26. 19:01281180.

    Szépek Sacikám. 


    Én is sokat szoktam csinálni,nem mondom, hogy olyan szépek lettek, de nem rosszak. 


    Most kicsiket fogok venni.      Még nem rendeltem meg. 


     

    előzmény:
    Rolta (281179)
    2018-10-26  18:34
  23. 2018. október 26. 18:34281179.

        amik már elkészültek......

    előzmény:
    Rolta (281178)
    2018-10-26  18:29
  24. 2018. október 26. 18:29281178.

    A csarnok itt is koszorúkkal és árvácskával van dugig.....nem tudom elképzelni,hogy mindnek lesz gazdája.Évek óta megfigyeltük, hogy inkább majd kidobják , de egy fillérrel sem adják olcsóbban....


    Kicsit elnosztalgiáztam a koszorú kötésen....még égen anyukám kötött nagyon szép fenyős, élővirágos koszorúkat....tudjátok, olyan dupla drótkeretre......aztán idővel én vettem át, eleinte koszorúkat, kosarakat kötöttem én is....közel sem olyan szépeket.....majd később kész alapokat diszítettem.........most ott tartunk, hogy Saci vette át, kész moha alapokat használ......sajnos már nagyon sok kell....a kicsiből a legtöbb.....szereti csinálni és szerintem szépek...


    Amig én csináltam mindig elméláztam, gondolatban beszélgettem azzal akinek készült....

  25. 2018. október 26. 18:18281177.

    Ildikém...megvan a felirat is a filmhez....minden ok.A hétvégére ide esőt jósolnak ....akkor pedig filmezni fogok.


    Holnap reggel megyek a piacra.Anikó ...itt is annyi a koszorú.... mit csinálnak vele az ünnep után ....mert sose fogy el.Felülvizsgáltam a mécseseimet...gyertyám is van még bőven.Minden évben krizanténmizéria van...mert élőből meg keveset hoznak.Pár éve még a Mama  készítette a sok koszorút nagyon szépeket szokott csinálni.Ő tartotta rendben a vidéki sírjaikat is ....most meg sehol semmi.Tómalomra is kéne mennem ....hozni mahóniát.Jövő héten  arra nem érdemes menni, mert a temető előtt megy el a busz ....és csak lépésben közlekedik.Ma megvolt az " edzés"....kedden, szerdán is gyalog megyek.


    Nem tudom az osztrákoknál ma milyen ünnep van ....de mind itt voltak. Már délelőtt bedugult a város, délután bementem a Spárba....tömeg volt.

    előzmény:
    franci47 (281175)
    2018-10-26  16:15

Címlap

top