Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 24. 18:09281151.

    Szervusztok!


     


    Jaj de jó sok olvasni valóm volt...ezt szeretem......


    Francika nagyon jó a kabátod, viseld egészséggel! Reméljük a kezelés jót fog jelezni.


    Ancsa, a szakemberekkel állandó gond van.......vagy nincs, vagy van, de nem megbízható....


    Marika azért ez már haladás, hogy sétára is tudsz menni......csak így tovább!


    Annuska az biztos, hogy sokkal könnyebb volt a kishaverral, de van egy rendes fiacskád és segít neked. Ez csak véletlen lehetett, hogy időre hívtak be. Az viszont nem jó, hogy magas a vérnyomásod..


    Borsika abból a hajtogatottból küldhetsz erre egy kis tányérral. De ha csak úgy átdobsz egy-kettőt megköszönöm...


    Julika hamar végeztetek a fürdőzéssel. A kezelés biztos hatásos lesz.....


    Pötyi sajnálom Lajost a fog miatt....Én is megyek ha a szemmel végzek......Rám férne egy nagy generál, úgy mint a kocsiknál....


    Sacikám mond mit végeznél, ha nem fájnál....főzni én is szeretek (még) csak a kitalálás okoz gondot.


    Magdi ezen a borongós napon a visszaemlékezés a szép napokra biztos felvidít. Boscó biztos örömmel fogadott....


     


    Lányok elköszönök, holnap nem biztos, hogy jövök.....Vigyázzatok magatokra!!!!!!!!! Sasszemmel foglak figyelni benneteket!

  2. 2018. október 24. 15:17281150.

    Szervusztok.


    Itt lóg az eső lába, nem tudom lesz e valami belőle. Nem történik ma semmi, ha csak az nem, hogy megint ügyintézésben vagyok, és nagyon vagyok. A villanyszerelő elfelejtett, ill. csak ígérgetett, és besokalltam. Most kerestem egy másikat, még csak telefonkapcsolatban vagyunk, erre a hétre ígérte, hogy kijön megbeszélni. Na nagyon elegem van már, legszívesebben világgá mennék, vagy mint a koreaiak, valahol beleordítanék a nagyvilágba. Ezt meg kell csináltatnom, mielőtt nagy lesz a baj.


    Borsika jó hogy jöttél, megnyugodtunk, hogy csak elfoglalt vagy.


    Pötyi nem irigyellek benneteket a fog ügy miatt, még rágondolni is rossz, mindig van valami.

  3. 2018. október 24. 15:16281149.

    sziasztok. 


     


    Haza értem, és fáztam.  Nem gondoltam, hogy ilyen hideg lesz. 


    Örültem, hogy ennyit írtatok, mostanában nem vagyok hozzászokva. 


    Megtörtént a kezelés,  akkor jól esett. Most elmentem a magasabb sarkú cipőmben. Nem volt jobb, mint a kicsit laposabb szabadidős cipőmben. 


    Megkérdezték ott a kezelő lányok, hogy jobb-e már. Mondtam még nem. De bízom benne, hogy jobb lesz. 


    Megbeszéltünk Z.Rózsival egy találkozót, éppen unokavigyázóban volt és elsétált a rendelőintézetig. Ez a kis Dáriusz nagy kincs, annyira aranyos és nagyon csinos volt. Mindenféle szerkója volt, ami összeillett, alsó, felsőrész, sapka.  


    Kicsit beszélgettünk, Rózsi kérdezte mit főzzön, ha majd sikerül találkozni. Mondtam neki, ami a legegyszerűbb.  Én kajáért már nem megyek egy lépést sem.  Azt eszem, ami van, ritkán kívánok valamit annyira, akkor meg is főzöm, akár magamnak is. 


    Ha nem jön közbe semmi, akkor holnap elmegyek,  hiába várok a futókás  magamra,  nagyon késik a gyógyulás, el kell mennem, festettem neki egy képet már rég, elvinném.  Be is kereteztettem, azt hiszem  elég lesz ajándékként. 


    Sacikám, láttam a kertedet, de az olyan rendezett és szép volt, hogy  abban nagyon sok munkád lehetett. Az enyémet nem szabad megnézni.


    Borsikám, néha csak úgy elfutnak a napok, mintha maratonoznának. A kabát hidegebb időben hordandó. Még nagyon melegem lenne benne. 


    Julika, jó korán megjöttetek.  Egy ilyen lógatósat én is szeretnék, bár nem tudom megbírná-e a nyakam az egész testemet, mégha vízben is van. Nagyon rossz a nyakam.


    Magdikám, már biztos visszajöttél a  bambulásból, vagy megtaláltad a vasalót?


    Nem tudom akartam-e még valamit vagy nem. Nagyon izgat a sorozat, amit nézek.  


    /Ma egy érdekesség fordítás terén: valaki /fordító/ feltett egy rész feliratot és írta hogy a vikiről  töltötte le a filmet. Megpróbáltam, hogy  leszedem onnét, hát látom minden résznek van magyar felirata.  Azt írta, sietni fog a fordítással. Nem gondolom, hogy kétszer fordítanák le, szerintem ugyanaz. 


    Átverés? Majd meglátjuk. 


     


     


     

  4. 2018. október 24. 14:08281148.

    Szia Magdika!  Micsoda jó beszámolót hoztááál!!  Nagyszerű volt, örülök, hogy jól teltek a találkozós napok. Mert végül is megtoldottad egy kicsvel, ugye?  Jól tetted.  Boscóék aranyosak, ahogy játszadoznak a videón. KÉSZ KIS CIRKUSZ! Pardon.  Én most R-ék Rózijáért aggódom, beteg lett, nem eszik. Többet én sem tudok.


    Mindenkinek mondom: megmaradok, de itt is fáj egy kicsit, meg ott is. Most éppen a tarkóm, pedig vettem be Frontin cseppet. A front ellen, ami már itt van a légteremben. Ja, ...hajtogattam, de közben megettem egy májkrémes szendvicset újhagymával. Most nem érek rá leves melengetni. 


    Annuska, olyan kis szerényen tudsz panaszkodni, ..holott az epe bizony elég fájdalmas tud lenni. Nekem hálisten nagyon ritkán,..ha helytelenül eszem, akkor. 


    (Hallom kaparnak a tacsik. Nem baj. Ki-be mennének.)Nem érdekel most. Julika mondod a fürdőruha eltünést. Na, ...fontos h meglett.  Ez semmi!  képzeljétek, számtalaszor fordítva veszem fel a pólót, a lányom figyelmeztet rá. 


    Sacika:Ja, jut eszembe: van most gépem, de tegnap délelőtt csak bambultam!? Nem indult. Na, meg is eszi a fene, mondom, ha kipurcant. Sokáig nyomkodtam ..hátha beragadt vhol. Egyszer megvilágosodott ez az éles elmém:  hát a töltő hátha elállítódott!!  Igen,  ..tényleg. Irtóra megijesztett, nincs más gépem.Ezen "telefonálok" is az enyémeknek, - írásban, mert  rosszul hallok. 


    Majd Misikéről kérjük a híreket, amikor a nagy verseny lesz. 


    Erikám, itt az idő,  ..olvasom, hogy egyben van a csomag, már csak a szőke herceg kell az úthoz és egy jó nagy adag bátorság. Ne izgulj, mi itt leszünk, gondolunk rád,  ..te "csak"bátran álld a sarat. 


    Pötyike "csúcs" a babaoldal!  Nem baj ha sokrszor megjelenik. Mindíg lájkolom. Szerintem fogják vinni, mint a cukrot. Most nagyon tetszett a sötét hajú copfos, masnis indián baba. Még mindíg nincs esküvői kép? 


    Az enyémek: R-ék adtak pár képet az egyiptomi naralásról, majd 1-2-őt viszek a Diófa alá. Gondolok minenkire. Megyek hajtogatni. Talán még holnap is ezt fogom csinálni, annyi tészta lett. Dupla adag. 


    Megyek hajtogatni


     


     


     

  5. 2018. október 24. 13:22281147.

    Szervusztok!


     Itt esik az eső és fuj a szél.


    Ma házi dokival indult a napi programom. Képzeljétek ilyen még nem volt. 9 re  volt időpontom és 9 pontosan be is hivtak. A rendelő szinte kongot az ürességtől, alig lézenget 1-2 beteg. Negyedóra alatt végeztem is. 3 havi bogyó felirva, 1-2 beutaló szakrendelésr, egy kis vérnyomásmérés- kicsit magas volt- és megbeszéltük, hogy hétfő reggel jön a növérke és leveszi a vért.


    A kicsi kocsi bizony nagyon hiányzik, de szerencsés vagyok, mert a fiam ha kell elvisz bevásárolni, vagy ha felirom akkor Ő megveszi.Az biztos, hogy ha hirtelen valahova kellene menni gond. Régebben csak kiballagtam és beinditottam a  kis havert és már intéztem is a dolgom, Ez megszünt.


    Pötyike, jobbulást. Ne betegskedj, mert nálatok Te vagy aki  talpon van és intézi a dolgokat. Remélem a baba-boltra sok vevő rátalál. Nem irigyelek benneteket a fogdoki miatt. 


    Anikó, én is az elektromos dolgoknál analfabéta vagyok, s hozzád hasonlóan magamat okolom, ha valamit nem tudok megoldani.


    Tetszenek a rajzok, föleg a kendős lány.


    Erika, holnap Neked szoritunk és veled leszünk, hogy hamar tul legyél rajta és a doki jó munkát végezzen.


    Marika, csak lassan és türelemmel. Tudom könnyü ezt mondani, megfogadni annál nehezebb. Idő kell a gyógyuláshoz.


    Sacika, gyógylgas és pihenges, mert tul sokat  tevékenykedsz. Az édeskömény nem kétnyári ? Misit csak csodálni lehet, hogy ilyen kitartóan készül. Sok sikert.


    Julika, a nagy ijedség után a mai fürdés kárpotolt. Most biztos már pihizel.


    Ildike,  kabát nagyon jól néz ki, s a prém csak emeli. Reméljük jól fog szolgálni. Használd egészséggel.Biztos tul fárasztottad magad a lekvárfözésnél, azért erősebb a fájsz.Reméljük a mai kezelés viszont javitani fog. A pokolt nem a mi számunkra készitették. Ott már nagy lehet a tolongás, na meg azok száma sem csekély akiknek ott lesz a helyük.


    Magdika, pihenj és dolgozd fel a sok élményt. Ebben a ronda időben még a hangulatod is jobb lesz ha vissza idézed azokat a napokat.


    Borika, miva veled? A géped rossz, vagy Te gyengélkedsz??????????????


    Minden gyengélkedőnek jobbulást és vidám napot kivánok.

    előzmény:
    Rolta (281144)
    2018-10-24  11:36
  6. 2018. október 24. 13:20281146.

    Itt vagyok, sziasztok, tegnap tudom is  én mivel ment el a napom, be nem tudnék számolni róla becsületesen. Főleg a leveleket söpörtem, és el kellett sántikálnom az örökké nyitva tartó boltba ..elfogyott a kenyerem. 


    Szia Marikám! Örülök, hogy már kicsit ki tudsz sétálgatni rövidebb  utakra. Én is főzök, amikor rámjön az alkotás rohama, máshoz nem nagyon értek. 


    Julika, soha nem elégedett az ember lánya magával, tényleg. Én sokszor elégedetlen vagyok kívül-, belül magammal:  spekulálok azon, hogy nem csináltam semmi említésre méltó nagy dolgot életemben, ..eztán már aligha fogok. Pedig igyekszem tényleg. Még csak egy rendes hobbim sincs, mint pl. nektek, akik kézimunkáztok, varrtok és ugy itt van a két kis festőnk is példának. Talán a kert nekem is, bár ..itt nincs 


    egy tenyérnyi saját részem sem, ami volt,azt meg  : - ((( kikaparják a kutyeszok.


    Erről jut eszembe: ami értékes magokat és virágtöveket kaptam Sacikától és Ildikétől,   elvittem R.-hoz, ott van egy  kis hosszúkás közös ágyásunk. Az idén rábíztam a vetést, hát,  ...meg akart lepni vele és a nyár elején minden magot szét szórt, oda egy helyütt, hog örüljek. Csak a kapormagot 


    tette külön. Így jártam. Nagyon érdekes festői  látván lett. :- ))


    Lányok én nem tornázom, helyette söpröm a teraszt, és üldözöm a rovarokat. Most bedagasztottam egy hajtogatós tésztát, az a mai sportom. 3X kell összesen. 


    Ildike nagyon csinos a kabátod! Most hordjad, ha teheted, mert még nincs nagyon hideg. Van nekem 1 1 db. fekete posztó 3/4-es, kapucnis.  Tényleg majd felveszem valamikor. És van egy "szép" kabátom is,  Tavaly karácsonyra kaptam. Olyan "kocsi" kabát. 


    Anikó,  mesélitek  a bakancsot Ildivel. Bizony jó ötlet. Meg kell venni minél előbb, mert elviszik! Jön a szezonja!  


    Megyek haajtogatok, aztán még jövök kicsit.

  7. 2018. október 24. 13:18281145.

    Sziasztok!


    Végre esik az eső ....igaz heves szélrohammal jött ....de legalább van..Remélem kicsit beázik a föld..Holnap mindenképpen mennem kellene Tómalomra.


    A délelőtt csendben telt. Törtem diót .....azt kipucoltam...nem lett valami sok....de lefoglalt.


    Az autóról ....az első időkben nekem is nagyon hiányzott....már megszoktam. Nem mondom amikor olyan kilátástalanul állok a buszmegállóban nem jut eszembe mennyire hülye voltam, hogy nem tanultam meg vezetni.Sok dolgot sajnálok amivel nem éltem ....de ezt főként.Ami a háztartásomhoz kell az már olyan kevés ....haza cipelem, de a kertbe pl a virágföld stb. féléves késéssel érkezik.Utálom amikor valamit többször kell elmondani vagy kérni.


    Julika hamar megjártátok a fürdőt...lassan Ildi és végez a kezelésnél.Én ma is lebeszéltem magam a fürdésről.


    Kicsit bambulok ....aztán átmegyek megnézem Boscót.Egyébként egy nagy szélhámos. Itthon úgy megy be hátul a kocsiba a szállító ketrecbe, hogy emelteti J-al a seggét ...az majd beleszakad.Ahol volt simán beugrott az autóba....első szóra.


     

  8. 2018. október 24. 11:36281144.

    Szép napot Mindenkinek! 


    Lassan beborul.....talán lesz egy kis eső, nagyon kellne...


    Az "előző" életemből nekem is az autó hiányzik legjobban a menés, cipelés, időhöz kötöttség miatt....


    Ildikó....jó kabátot sikerült venned...én most barátkozom a készletből eggyel, még régebben kaptam és mostanra sikerült belehíznom....már biztos lezajlott a kezelés...legyen hatásos..


    .Magdi.....pihend csak az út fáradalmait....megérte..


    Pötyi....nem megterhelő amiket csinálok....mivel nagy dolgokat nem tudok, helyette főzök  és ezt szeretem is csinálni...a család meg hálás kosztosokból áll......a kert nagyon kicsi.....van aki látta......azt is szeretem és talán a kelleténél többet foglalkozom vele....


    Nagyon jó kimenni ebben az enyhe időben.....a vadszőlő gyönyörű látvány a sárgától a piroson át a mély bordó leveleivel.......a krizantémok sokszínű virágai is üde színfoltok......jó ducik lettek a póréim, a saláta ami a palántázásból helyén maradt szép kis bokor lett, igaz nem fejes, de elfogyasztjuk.....egyedül az édesköményem nem gumósodott be...lehet a télen kifagy...


     

  9. 2018. október 24. 11:28281143.

    Itt goromba szél fúj, kavarja a leveleket, nem beszökött, berobbant az ősz. Megmutatta a fogát. harapós . Szegény Lajos!! Én nagyon nehezen szoktam meg az új fogamat...Már tudok jól enni vele, de valahogy nem tettszem magamnak, furcsának, idegennek látom magamat. A lányok azt mondták már megszokták, jó ez így ahogy van, de én elégedetlen vagyok magammal...de mikor voltam elégedett? Soha!!!

    előzmény:
    franci47 (281141)
    2018-10-24  10:50
  10. 2018. október 24. 11:24281142.

    Szervusztok!


    Már negyed 11 kor itthon voltunk. Nagyon nagyon jólesett a kezelés, a tangentor, a nyaknál való függesztés, a vízi torna. Olyan éhesen jöttem haza mint egy farkas, ami ehető volt azt bekaptam aztán menni kellett az óvodába, aláírni. Most majd pihenek, szórakozom. Majd holnap fogok dolgozni, így gondoltam

  11. 2018. október 24. 10:50281141.

    Szép napot.


    Itt megint esőfelhőket látok é-ny-ról.


    Megyek kezelésre, viszek esernyőt. 


    Elkészülődtem.


    Bizony a kocsi nélküli világot nagyon nehéz megszokni. Jaj de hányszor gondoltam rá, milyen jó volt. Semmire sem kellett várni, csak egymásra. Nem kellett semmit sem cipelni, meggondolni,  most megveszem inkább drágábban, de nem megyek még ennyi-annyi távot.  Mennék, ha bírnék. 


    Köszönöm a kabátdicséretet, még nem tudom mennyire hordható, de már annyira kellett egy hosszab kabát, ami eltakar ott is. 


     


    Majd jövök. 


     

  12. 2018. október 24. 10:22281140.

    Hú..Annuskát majdnem kihagytam a névsorból!!! Pedig sokszor gondolok rá, hogy tudja kocsi nélkül megoldani a vásárlást? Ilyen fájó lábakkal.


    Én is nehezen szoktam meg, hogy kocsi nélkül kell mindenhova mennem. Főleg, hogy trolival, vagy busszal..fogalmam se volt mi merre megy..külön meg kellett tanulnom a gyalogos közlekedést és megszokni, hogy mindenre 3x annyi időt számoljak.

  13. 2018. október 24. 10:16281139.

    Sziasztok!


    Egy kicsit el voltam maradva a visszaolvasással, ezért csak most tudom megdicsérni Anikó rajzait.


    Marikát, hogy sétálgat..


    Ildikó kabátját.(nekem is van ilyesmi, annyira szeretem)


    Erikának drukkolok, de nem lesz semmi baj..minden összepakolva 3 nappal előtte..ez igen!!


    Julika ..én is ilyen vagyok. Keresek valamit és ha nincs ott ahol kellene..akkor lehet már háromszor is a kezembe volt, csak idegességemben nem jöttem rá.


    Saci..őrület, mit bírsz!! Ennyi mindent főzni, kertet rendbe tartani!!! És még nem is érzed magad jól.


    Borsika remélem jól vagy már?


    Magdi te csak pihenjél...annyi helyen voltál mostanában.


    Mi délután megyünk Lajossal a fogorvoshoz...sajnos szerintem nem sok jóval biztat majd bennünket, hanem hogy ki kell húzni a maradék fogakat és csináltatni protkót. Na, ettől félek..az életben nem fogja megszokni. Arra próbálom rádumálni, hogy amíg nem fájnak a fogai addig maradjanak..

  14. 2018. október 23. 18:27281138.

    Ez a kabát nagyon jó ...és melegnek, könnyűnek tűnik.Kár lett volna otthagyni.


    Olyan jó volt olvasni ....sokat írtatok....én csak punnyadok itthon.Most tettem be egy mosást ....reggelig megszárad ....legalább nem kell kerülgetni.


    Marika örülök, hogy sétálgatsz ....szép lassan visszatér majd az erőd.Köszönöm a szép virágot.


    Erika ...akkor már "majdnem " menetkész vagy?Nagyon drukkolok neked ....ugye csütörtök??


    Olyan ügyesek vagytok ....Anikó rajzaiban  Pötyi babáiban gyönyörködtem.


    Julika ...én egyre gyakrabban keresek...jó,hogy meglett..és nem idegeskedtél tovább.


    Saci ...ez a Misó kész Supermann ....nem kis teljesítmény amit megcsinált.


    Annuskám...én sem éreztem semmi ünnepi hangulatot ma.Nem néztem sem híradót sem megemlékezést.Nem mentem a kertbe sem ....holnapra esőt jósolnak. Nagyon kellene.


    Borsika merre vagy?


    Legyen szép az estétek!

    előzmény:
    franci47 (281135)
    2018-10-23  17:10
  15. 2018. október 23. 17:51281137.

    Köszönöm szépen a dicséreteket, olyan amilyen, kellemes időtöltés.


    Ildi a dézsásat már régebben rajzoltam, le volt fűzve, és a vendégek nézegették akkor került elő, kellett volna háttér, de így marad már. Igazán jó a kabátod.


    Julika jó fürdőzést, a sok munka után jön a pihentető, regeneráló kúra.


    Marika ez jó hír, hogy már sétálgatsz, minden lépésre vigyázz, szépen visszajön az erőd, és a biztonság.


    Julika amikor fb.-on megláttam a képet, nekem is az unokák jutottak eszembe, Ők is belebújtak mindenbe, jó móka volt.


    Erika szorítunk, minden rendben, csak lassulj le egy kicsit.

  16. 2018. október 23. 17:25281136.

    Julika, annyi jó kis kosztümöst találtam neked. 


    Csak neked kell letöltögetned, mert az  nekem hosszú idő lenne, ha letöltöm és ujra feltöltöm. Szólj, ha benne vagy. Pár rész letöltésében segítek. 


    A 135 részes orvosit javaslom. Valaki feltette a letöltési lehetőségét. Ki is próbáltam,minden működik. Van több is régi, amit már láttam, és biztos a siker. 


    Örülök, hogy megvan a fürdőrucid. Vehettél volna másikat, nyáron vettem egyet nekem kicsit nagy is. Már meg is bántam, dehát? Ez van. 


    Most nem tudom, mintha úgy emlékeznék nem lesz bentalvós a kezelés ugye?


     


    Erika, rád is gondolok nemsokára itt az idő.  


    Marika lassan-lassan visszatér az erő, akkor minden sikerül. A távba bele kell számítani a visszautat is. 


    Anikó jók a rajzok, a dézsásat  nem láttam, nem is mondtad hogy csinálod.  


    Én még nem vagyok kész az én festeményemmel, még várnom kell valamire, de mire is? Hogy eszembe jusson,meglássam a hiányzó részleteket. 


    Magdikám, én is jól éreztem volna magam egy ilyen társaságban. Nagyon jó lehetett, ne is gondolkodj legközelebb azon, hogyan úszhatnád meg a z  otthon maradást. Köszi a beszámolót, sütiket gondolatban én is ettem.  Lenkeség engem  is ért, most a jobb kézfejem tiszta lila, beütöttem, és elkékült. Kenegetem.


    Julika, ez a sorozat nagyon jó, amit neked is küldtem, én most nézem. 


    Borsika javulsz valamit? 


    Pötyi nagyon szépek a babák, nagyon szeretem őket.  Nagyon ügyes vagy.  Fájdalom még van, talán majd múlik. Nekem a fejfájásom tér vissza mindig. Most megint átalakítottam az ágyam,kivettem a matracot, szinte süt éjszaka. Arra ébredek, hogy nagyon melegít, mintha égne a pokol tüze. Ugye milyen hülye hasonlat, nem is kerülök a pokolba, mert én jó vagyok. Igaz magamhoz néha nem. 


    Mentem lányok, még megnézek egy részt, nagyon jó tényleg. Mostanában nem törlöm a feliratokat, meghagyom.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (281134)
    2018-10-23  16:15
  17. 2018. október 23. 17:10281135.

    Annuska, sajnálom, hogy az epéd ennyire rendetlenkedik. Biztos a sok kis mag bántja. Van benne elég, benne is maradtak. Már bánom, hogy nem fényképeztem le mikor főtt, mert olyan volt mint az arany,  ki tudja hány karátos, nem fehér arany volt az biztos. 


    Kabát turis:  Fekete, steppelt, és térden alul ér. Ezért történt a vétel és még a kapucnija miatt is és azon van vöröses szőr. Majd felteszem ide. Nem egy nagy szám. Alakformáló lesz, ha tudom hordani, mert hízni aztán nem szabad, egyenes vonalu és nem fér alá egy kardigán sem. De annyira melegnek bizonyul, hogy talán nem is kell. Van két zsebe is, amit én nagyon szeretek. Hát ilyen. 


     


    A fájsz megvan. Pedig túl sincs terhelve ma. A lekvárfőzést megszenvedtem vele. 


    Olyan az idő, mintha eső lenne. 

    előzmény:
    Nusimama (281128)
    2018-10-23  11:40
  18. 2018. október 23. 16:15281134.

    Abban a vödörben Elza van???Milyen jót szórakoztatok rajtameg én is


    Itt is lehűlt a levegő, jó a szobában lenni. Bár süt a nap, semmi melege nincs. 


    Az előbb majd frászt kaptam. Gondoltam előkészítem holnapra a fürdőruhámat. Megvan a helye, nyúlok utána..semmi...illetve 3 fürdőruha van ott, , ezek mind régiek. De hol van a csíkos a rendes, a jó méretű????Többször kidobtam, megnézem, egyik sem az. Akkor kezdtem kipakolni a szekrényt és véletlenül láttam meg, a sötétkék fordítva volt, nem látszottak a csíkok, többször a kezemben volt és így nem ismertem meg. már a hideg is kirázott, arra gondoltam, milyen jó hogy nem hagytam holnapra,, olyan ideges lettem volna, hogy a vérnyomásom biztos felmegy...de gondos asszony módra előre becsomagoltam. Aztán ma még "lenke" is voltam, nagyon lenke. feltettem a tea vizet és ott is hagytam. Nagy munka volt rendbe tenni az edényt, szerencsére még lehetett. 


    Marika!


    Majd meglátod, fog az a séta menni..türelem, idő kell neki. Az meg ugye van? És legyen hozzá jó idő is, de most esőt jósolnak ami meg a földnek kell. 

    előzmény:
    ancsa46 (281130)
    2018-10-23  14:08
  19. 2018. október 23. 16:13281133.

    Szép délutánt és estét Mindenkinek!


    Nálunk ma ragyogó napsütés volt....most kezd kicsit hűvösödni...


    Délután még egyszer....remélem...lenyírtuk a fűvet....és ültettem még egy csomó nefelejcset....már nincs szabad hely..főztem is, húsok fogyasztása elnapolva.....karfiol leves és krumpliprósza lett helyette.....


    Magdi....köszönet a részletes , élethű beszámolóért....jó lehetett együtt...jókat bezélgetni és kicsit a múltról is elmélázni.....nálunk a papa  familiájában volt régen minden augusztusban testvértalálkozó....a falujuk melletti hegyen......sátrakkal, bográcsozással...nagyon szerettük....aztán fogytak a testvérek és mint annyi más ez is elmaradt...kár érte..


    Anikó....akkor nálad már lefogyott a falevél és tudtad téliesíteni a kukát.....nálunk még jó időbe telik mire az összes lehullik...mostanába sokat vendégeskednék nálad, a kelbimbót is nagyon szeretem.....jók a rajzaid..


    Annuska...én sem vagyok valami jól.....biztos közel az időválozás és az okozza, ha nem , akkor van mire fogni...


    Erika....biztos azért pakoltál korábban, mert tudat alatt szeretnél minél előbb túl lenni rajt....


    Marika....örülök, hogy már kis utcai séta is van.....azért vigyázz magadra és engedd, hogy továbbra is kényeztessenek...


    Ildikó....minden filmet megkaptam, bár azt hiszem elfelejtettem megköszönni....most a sokrészest nézem, lassan haladok....időmbe beleférne, de az ülés nem jó....ha jobb is a lábad, azért próbáld meg nem túlterhelni...


    Pötyike.....minden bbád nagyon aranyos....vidámságot sugároznak...


    Julika....sikeres  legyen az induló fürdőkúrád.....a vidámság  biztos meg lesz..


    Borsika...merre jársz?Hiányzol...remélem csak az okozza, hogy nem férsz a gépedhez..


    Ma nem jött a családom......csak Misi ugrott be apjával nagyon éhesen....40 km-t bicajoztak....és reggel már futott 5 km-t...hét végén verseny lesz, arra edzenek...


     


     

  20. 2018. október 23. 15:17281132.

    Szervusztok!


    Magdi jó volt olvasni a beszámolód.Szinte magam előtt láttalak és halottam a vidám beszélgetést.Az elrontottnak gondolt sütit is megkóstoltam.


    Anikó szépek a képeid.A bimbó guszta.


    Pötyi babái aranyosak. Biztos lesz sok vevőd.


    Örülök, hogy javulgattok és szép nyugodtan telnek napjaitok.


    Pár napja sétálgatunk kicsit az utcán.Elég nehezen megy.A lakásban és a kertben elcsoszogok,de ez a kinti menés elég fárasztó.Kis távokat tudok csak megtenni.Délelőtt szépen sütött a nap, úgy gondoltuk áthelyezzük a programot.Szerencs, mert mostanra beborult és a szél is megerősödött.


    Magdi ezt neked szántam, de elmaradt.Utólag küldöm.

  21. 2018. október 23. 14:42281131.

    Szervusztok!


     


    Egy kis időjárás jelentés: Borongós az idő, egyre erősebben fúj a szél, pedig az előbb még a nap is sütött. A szomszéd fájáról a levelek meg hullanak, már több zsákot megpakoltunk, de még mindig van ..... diót nem termett, csak levelet. Fordítva jobb lett volna......


     


    Magdi olyan jó volt olvasni a beszámolódat......tényleg ott voltam veletek, ittam a kapucsínót, kerestem a torta bevonót.....olyan életszerű volt. Látszik mennyire jól érezted magad.....


     


    Annuska, igen már készülődöm. Sőt túl készültem.....A napok annyira összekeveredtek a fejembe.....azt hittem, hogy holnap lesz a műtét, kis táskám elkészítve, papírok és minden ami kell bepakolva. Ernő kérdezett rá, hogy hová pakolok ilyen lelkesen, hiszen csak kedd van.....Mondjuk baj nincs, majd csütörtökön csak fel kell kapni.....


    Anikó jól néz ki a kelbimbód...egy kis kóstolót elfogadnék......Tetszenek a rajzaid!!!!!!!


    Borsika merre vagy? Megint kölcsönbe van a géped?


    Sacika hogy vagy?


     


    Megyek és befejezem a vasalást......a varrással végeztem.....egyenlőre.......


    További szép napot!

  22. 2018. október 23. 14:08281130.

    Szervusztok.


    Kint voltam egy kicsit, szép az idő, de már eléggé lehűlt, persze aki dolgozik az nem fázik. Én csak a zöld hulladékos kukát mostam ki, és raktam el télire, már nincs több szállítani való. Virágokat locsoltam, idemenekítettem a lépcsőre őket, amíg nem lesz fagy, addig itt még nyiladoznak. A hátsó szomszéd ássa a kertet, jól elbeszélgettünk, egy kicsit olyan világmegváltóba mentünk át, aztán beláttuk, hogy nem mi tartjuk a kormányrudat. Kár!? Rakott kelbimbó lett, jól néz ki, de még nem kóstoltam.


    Magdi, nagyon jól tudsz mesélni, látszik, hogy élvezted a látogatás minden pillanatát. Jó hogy hamar túl lettél a náthán.


    Pötyi igazán nem zavar a hirdetős oldalad, legalább látjuk az alkotásokat.


    Julika sajnálom a szomszédasszonyodat, ez kész kiszúrás szegénynek. Hazaengedték már? A repülős film nekem is nagyon tetszett, most választás előtt állok olyan tanácstalanul, majd ha csak egy lenne a készletbe akkor nem válogathatnék.


    Annuska nem csoda ha érzed a változás nyűgeit, nagyon össze-vissza időt ígérnek a hétre, a hétvégére meg visszajön a meleg. A csontjaimban nagyon érzem, meg persze a gyengécske fejem. Igen Peti semmi perc alatt megoldotta amit én nem tudtam, ilyenkor mérges vagyok magamra, persze én már felkapom a vize ha valami elektromos kütyü nem szuperál, utálom őket, de már nem lehet kiiktatni az életünkből.


    1. mai menü


    2,3 időtöltés

  23. 2018. október 23. 12:07281129.

    Sziasztok!


    Itt még gyönyörű az idő...a hátam, derekam még fájdogál..de ez már csak arra való, hogy tudjam..élek!


    Magdi, mozgalmas napjaid voltak, és biztos jól jött egy kis környezet változás..meg lehetett dumcsizni a régi dolgokról olyanokkal akik még emlékeztek rá.


    Varrogatok..láttátok is a Facebookon az eredményét . Én indítottam el a hirdetését a "baba-boltnak"..de a kitöltésnél mindig elakadtam..végül Alexa lett a szerkesztőm. És ne haragudjatok, ha sokszor felugrik az ablak...a program saját maga intézi, mert ugye ez egy hirdetés!


     

  24. 2018. október 23. 11:40281128.

    Szervusztok


     Nem tudom, de nekem sincs semmi ünnepi hangulatonm. 


    Magdika, üdv ujra itthon.  Biztos jól feltöltödtél. Izgalmas és szép napjaid lehettek, kivéve a náthát. A sok szép  visszaemlékezés teszi még szebbé a napokat.


     Ildike, biztos finom lett a lekvár. sajnos ez számomra tabu -epe- pedig még a nyál is össze fut a számba ahogy irtad.Lassan csak hatásos lesz a kezelés és a fájsz eltünik. Milyen kabátot vettél? Bencének jó felkészülést. Mikor lesz kész a festmény?


    Sacika, ez jó hir, hogy tudtál aludni.


    Anikó, Peti megoldotta a gondot? Mit rajzolsz?


    Julika, holnapra jó pancsikozást.


    Erika, készülsz?


    Mindenkinek jó pihenést kivánok.


    Sajnos ez a változó idő nekem sem baráton. Elég nejezen mozgok.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (281126)
    2018-10-23  11:21
  25. 2018. október 23. 11:39281127.

    Magdikám!


    Olyan j volt olvasni a részletes beszámolódat, olyan volt, mint ha én is ott lettem volna. Nagyon mozgalmas, szép napjaid voltak. 


    Azt a repülőset már láttad, láttam, de annyira jó, hogy úgy tudom nézni, mint ha most láttam volna először. Vannak ilyen filmek, amik mély nyomot hagynak az emberben és másodszorra még jobban megérti az ember. nagyon emberi, mély érzelmekkel teli film. Tudod, az, ahol az egyik kislányt a repülőtéren elüti az autó, a másik anyukája segít a nevelő apukának összecsomagolni...

    előzmény:
    harangvirag08 (281126)
    2018-10-23  11:21

Címlap

top