Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 23. 11:21281126.

    Hol is tartottam...


    Szombaton megjött Pécsről  Éva unokatesóm ...két nagy elemózsiás kosárral....meg a fiával.Robival ...elrendeztük az asztalokat. Ő eredetileg pincér.Szépen tud teríteni meg szalvétát hajtogatni.Én csak hordtam a cuccokat.Mindent elrendeztünk. 2 óra után volt az ünnepség ....majd jöttek a vendégek.Sajnos mindig hiányzik valaki. Egyre kevesebben lesznek.Jól érezték magukat. Számomra mindig örörm, hogy vannak akik még emlékeznek a szüleimre....és szinte minden évben előjön egy régi történet.Estére úgy elfáradtunk, hogy ittunk egy kis pezsgőt,még  beszélgettünk ...de nem sokat....és aludni mentünk.A náthám szerencsére szombat reggelre elmúlt.


    Én eredetileg vasárnap akartam haza jönni....de kitalálták, hogy vasárnap el kellene menni a véméndi temetőbe, majd a meglátogatni a " nemtudom hányadik unokatestvéreinket".Végülis a dolgom felől ráértünk.Felhívtuk őket...otthon vannak ....de ne készüljenek semmivel.Ugyanis rengeteg süti maradt.Csináltunk két "piknik" kosarat.Először elmentünk a temetőbe...ott is mindenhol előjött egy történet. Gyerekkorunkban sokat jártunk ott.Olyan hideg szél volt majd megfagytunk.....mégis sokáig voltunk, mert mindig találtunk egy új sírhelyet.Az első rokonunk egyedül él ....nagyon örült nekünk, a második helyen úgy belemelegedtünk a nosztalgiázásba .....észre sem vettük, hogy sötétedik.Annyi apró dolog történt még....mindig görcsölök az útnak indulás előtt.....aztán  csak érdemes volt.Tegnap délelőtt elvittek a buszhoz. Csábító volt még egy cappuccinózás ....de nem mertem ....mert hátha ....és a busz csak percekre áll meg ....két helyen.Őt óra után értem haza....taxival jöttem az állomásról / nagy csoda/. Nehéz volt a cuccom, várni sem volt kedvem.


    Jó volt ....az elköszönésnél mindig bennünk van a félsz / akkor senki sem mondja/ ....lesz e így jövőre?


    A családom közben Brnóban volt B-nál. Lassan szállingóznak haza felé. Boscó is megjön délután.


    Fotó nem készült ....elfelejtettük.Boscóról küldtek .....majd a diófa alá teszem.Ő a család legfotogénebb tagja .


    Jó sokat össze letymeteltem.


    Gondolok mindenkire....remélem mihamarabb visszahangolódom.

    előzmény:
    harangvirag08 (281125)
    2018-10-23  10:55
  2. 2018. október 23. 10:55281125.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az este még végig olvastam mindent,olyan sok szépet írtatok....talán azért volt olyan  jó az éjszakám..Ófaluban  jól aludtam .....szerencsére most is ....de már előre félek az álmatlanságtól...Sacikám pontosan tudom mit érzel..


    A mai napomat elrendezte az időjárás.Olyan semmilyen ...Tómalomra akartam menni ....de semmi hangulatom ilyen bánatos időben.Szakadhatna az eső ...bár remélem elmegy ez a nap felfordulás nélkül.Sajnos egyik oldal sem tud békésen emlékezni.Na ...de ebből elég.


    Pötyikém ...választottam : a kisvirágos étkészletet kérném /de minek???/. Valamikor "porcelánbolond " voltam....akkor pénzem nem volt....most már elég ami van.Azért nézni még nagyon szeretem.


    Annuska ...tudom mit érzel a "kishaver" távoztával.A mi autónkat szerencsére elvitték a városból....így soha többet nem láttam.


    Ildikém ...nagyon tetszett a Csitary idézet...sok igazság van benne ...meg nehézség is.Ha találsz egy "nagyon szerelmes " filmet gondolj rám....rám férne.Julika milyen repülőst néz?Örülök, hogy lett fügelekvárod.....nem tudom a mienk milyen állapotban van....lehet e majd befőzni.


    Itthon vagyok ....de még kell egy kis idő mire a " helyemen "leszek.Amikor Ófaluban vagyok ....mintha egy másik világ lenne.Valószínű én túlzom el ....akaratlanul is vissza akarom hozni az eltűnt időt.


    Aránylag jól utaztam. A busz nagyon kényelmes volt.Nem vettem észre de valamennyire ment a légkondi ....aminek aztán meg lett a hatása.Az unokatesóm értem jött a megállóba.Hazamentünk, kicsomagoltam ...kávéztunk / ez délutáni szertartás/ vittem egy doboz sütit.Majd elmentünk a temetőbe.Nálunk dombon van a kálvária és a sírok közt fű van. Felkészültünk, hogy lesz munkánk bőven.Kellemes csalódást ért ...le volt kaszálva minden .Így semmi dolgunk nem volt.Gyertyát gyújtottunk....emlékeztünk, majd bóklásztunk a régi sírok között. Sokhoz kötődtek emléke. A temetőből a kocsmába mentünk / na szép társaság/.Ott szoktunki találkozni a régi ismerősökkel ...viszonylag kultúrált hely. Van minden Led tv, internet stb.Ott szoktuka falusi híreket is begyűjteni . Én akkor már éreztem valami nincs rendben.Olyan nátha kapott el ....nem részletezem ....de ilyen még nem volt.Na gondoltam ...jól nézek ki...betegen...mikor másnap azért lesz munka is bőven.Anneliese adott egy melegitő párnát...ittam forró grogot....lesz ami lesz.Reggelre némileg mérséklődött.A bonyhádi piacot nem akartam a vi ágért sem kihagyni...tudjátok mennyire szeretek piacra járni.Hát az valami csoda. Ott minden van ...kisváros , de némelyik nagyváros piaca elbújhat.Igazi falusi termelők szebbnél szebb árúval....és nem is drága.Van ruhás, ócskás részt ....ezt látni kellene.Mindig lángosevéssel kezdünk .....az olyan szemlélődés is.A piac után jön a nap fénypontja.Ilyenkor elmegyünk a Sétáló utcai kedvenc cukrászdánkba....ahol az unokatesómat megkülönböztetett figyelemmel fogadják.Gyönyörű napsütéses időben ittuk a világ legjobb cappuccinóját / persze megint túlzok/.Majd a Lidl követkeett.A délután pakolással , rendezkedéssel telt.Kiderült, hogy az asztalterítők  vasalatlanok.Bevállaltam ....szerencsére jó vasalóval.Utána elkezdtünk sütni....lenkeség sorozata jött.Az első tésztánál formába öntéskor kiderült, hogy a liszt a fele....na vissza .Mikor már a sütőben volt jöttünk rá, hogy nem lett beleöntve vörösbor.Nagyon sok finomság van a tésztában  ...mandula, csokoládé stb.Gondoltuk megnézzük ....ha nem jó félretesszük. Finom volt. Azt már nem is írom, hogy a bevonó csokoládét sem találtuk ....pedig vettünk a Lidlben .....tegnap került elő.Már csak röhögtünk a saját hülyeségeinken.


    Most ezt útnak indítom .....ha unalmas ....menetek tovább .

  3. 2018. október 23. 10:01281124.

    Talán még jó reggelt. 


    Nagyon korán ébredtem, próbáltam Tv-t nézni, hogy ágyban maradjak.  Aztán elaludtam. 


    Ezután felkelek,mert most aztán kába vagyok.  Felkeltem fél 9-kor azóta itt voltam a Fb-on, annyi érdekes dolgot találtam, ami engem érdekel.


     


    Julika, írtam neked. /kérlek írd fel a sorrendet, én mindig felírom, hogyan kell, legutóbb sajnos nem tettem meg, így nem tudtam a sorrendet, találomra kapkodtam ide-oda./ 


    Az összes részt meg tudod nézni, a reklámos oldalakat mindig be kell zárni, van egy film is amit letöltöttem, ha majd kell elküldöm. Letöltős,mert túl nagy a rész a küldeményhez. A vidáshoz nem szokott felugrani semmi sem. 


    Magdi örülök, hogy megjöttél. 


    Most mennem kell, valamit reggelizni kell, azt hiszem a délelőttöt kint töltöm szép idő van, az udvar viszont tele van levéllel.


    Én az ünnepet nem érzem. Sajnálom.  Remélem országos szinten nem lesz semmi felfordulás. 


     


     


     

  4. 2018. október 23. 08:51281123.

     Magdikám!


    Hiányoztál, de biztosan nagyon jól érezted magad Ófaluban. mesélj, mit csináltatok? Persze el tudom képzelni

    előzmény:
    harangvirag08 (281121)
    2018-10-22  18:07
  5. 2018. október 23. 08:49281122.

    Szervusztok!


    Nagyon sokáig dörömböltem, remélem nem ébresztettem fel senkit? Én már régen fent vagyok, az ágyban filmeztem. Mivel a repülőset nem bírja kis gé kerestem egy másikat, Yron Ladi a címe. Egy részt megtudtam nézni de sajnos hiába kattintok a linkre, hogy 2 , nem lehet. pedig érdekesnek ígérkezett. persze halálra bosszantott a sok szex videó felugrása. Ami nem megy, nem erőltetem, hátha valakinek sikerül valahol olyan oldalt találni ahol simán le lehet tölteni a többit is. 


    Ragyogó idő van, a nap összes ágát csillogtatja. Olyan üres, csöndes a ház...érdekes, amíg egyedül éltem már nem éreztem ilyet. Most, hogy Timi itt van, illetve nincs itthon, üres a ház, csak téblábolok, semmihez nincsen kedvem. Ezért a gép előtt múlatom az időt. na, azért kimegyek, sétálok egyet mert így eltespedek. Bár holnap kezdjük a fürdést, akkor mindig nyomom az ágyat az elején. Azért kellene ma belehúzni...de ünnep van...

  6. 2018. október 22. 18:07281121.

    Drága Kislányok!


    Nagyon szépen köszönöm a születésnapi jókívánságokat!!!!


    Most értem haza ....jól éreztem magam ....csak ez az utazás nagyon kifáraszt.


     


    Majd olvasok ....és jövök.....puszi mindenkinek !

  7. 2018. október 22. 13:27281120.

    Szervusztok.


    Konyhás nap  lévén, így volt egy pár köröm, igaz csak idebent, még az ajtót sem nyitottam ki, annyira nem tudom ez a szép napsütés mennyire érződik. A kifli már becsomagolva várja a szállítást, nem lett rossz,/igaz ezt a receptet nem lehet elrontani, Ilditől van/ csak ahány darab annyi méret.


    A termosztátban elemet cseréltem, és összekutyultam a programot, már szóltam Petinek, hogy előbb induljon, mert helyzet van. Megőrülök ezektől a kütyüktől.


    Azt hittem holnap nem főzök, de van egy adag kelbimbóm, azzal kell valamit kezdeni, aztán majd csak maradékon élek.


    Ildi jól bevásároltál,igaz ki kell használni az alkalmat, bakancsot én is néztem már, de lehet, hogy visszamegyek érte majd a napokban. Össze vagyok keveredve  a napokkal mivel Peti itthon van, az nekem akkor ünnepnap. A rajzon pepecseltem valamit, még mindig nem az amit szeretnék, de alighanem így marad.


    Julika ezekről a fesztiválokról nekem mindig a régi görögök jutnak eszembe, hogy "cirkuszt a népnek", addig sem foglalkozunk a problémákkal.


    Pötyi veled is kekeckedik a derekad rendesen, remélem lassan csak kikeveredünk belőle, nekem már a hátam is fáj.


    Saci örülök, hogy egy kicsit jobban vagy, így hogy a kerted is rendben van, talán kikeveredsz belőle. A zalakocka nálam egy napra elegendő munka, de azt a sok főzést amit Te bírsz az nekem lenne nagyon sok.


    Erika kész van e a varrásod, én tologatom, mivel a gépem rossz, azért lenne mit kézzel is.

  8. 2018. október 22. 11:52281119.

    Sziasztok, egypár kört futottam,mire be tudtam lökni az ajtót. 


    Nem tudom mi ez, de valami hiba,vagy direkt szórakozása valakinek, hogy ajtódörömbölést lásson. 


    Kiváncsi lennék miért nem lehet egyből bejönni, vidáman,mosolygósan, mint RÉGEN.  Erre mondja meg az illetékes a választ. Ne találgassunk, mert még ötletet is adhatunk h ogyan szúrjanak ki még jobban velünk. 


    Állandóan itt van egy ablak, hogy lépjek ki. Minden nap, minden órában. 


    Ma a lábam is vacakol, vagy a tegnapi napot már nem szerette, vagy hiányzik egy kezelés, a mai, vagy az időjárás. Ezt csak magamtól kérdezem. 


    Voltam Zegen is. Kezembe akadt egy bakancsféle, aminek olyan talpa van, hogy talán nem csúszik. Még itthon nem próbáltam meg, remélem  jó lesz a betéttel is, vagy vastag zoknival. Tavaly is nagyon hiányzott, akkor   lett volna,  bizony megúszhattam volna egy-két nehéz  hónapot.  Igaz,  nem most akartam venni, de hát, akkor kell venni, mikor látom, és elvisznek kocsival, és persze ha van, és van rá pénzem is. 


    Na ma ilyen akadékoskodó vagyok. 


    Elküldtem egy  feliratot, tegyétek, oda, ahova kell, megnézitek, vagy gyűjtitek, nem tudom.   Én még gyűjtöm. Egy másikat viszont nézek. Majd az ebéd utáni időben megnézem. 


    Pötyi, sajnállak, tudom milyen  az ilyen helyzet. A babák nagyon szépek. Ott a kedvencem is.


    Bence megjött, most nekiveselkedik a tanulásnak, másol, tervez,stb.  Két nap alatt el akar végezni. Na majd meglátjuk mennyit telefonál,csetel a barátnőjével, vagy mással.  Nem panasz, csak ilyen közbe szokott jönni. 


    turiban is voltam, találtam egy kabátot. Na aztán most tényleg elköltöttem amim volt. Vásároltam is a Lidlbe is. 


     


    Itt hűvös idő van, fúj a szél, ma kint akartam lenni, de ujratervezés történt.  Itt ben maradok,kijavítom a festeményt, vagy elrontom egészen, nézem a filmet amit te is láttál Julika,  Let...Me....... nem tudom tovább. Ha minden kötél szakad,akkor fekverészés jön. 


     


    Most mentem tovább, talán minden jól alakul majd. Almás pitém még van, lehet, hogy kicsit még kellett volna sütnöm,de így is finom. Újabban az almán kívül teszek bele lekvárt is, és darált diót/ezt máskor is szoktam/


    Szép napot, - olyan vasárnapérzésem van. Tegnap nem volt. 


     

  9. 2018. október 22. 10:03281118.

    Sziasztok!


    Tegnap "ramaty" napom volt. Ráhúzódott a fájás a derekamra, ülni nem tudtam..ha nehezen sikerült a fekvésből felállni..akkor menni minden további nélkül akár km-eket is tudtam volna.


    De mára sokat javult a helyzet..egész jól elvagyok. Azért nem ugri-bugrizok..nem rendezek nagy főzést..valami kis leveskét kitalálok és maradt tegnapról rakott kelkáposztám.(nagyon finom volt)


    Nincs semmi újság. Dalmáéknál nincs még fénykép, remélem nem járnak úgy a fényképésszel mint a zenekarral, hogy használhatatlan.

  10. 2018. október 22. 09:28281117.

    Szervusztok!


    Az idő megemberelte magát, kisütött a nap. Ennek azért is örülök mert Timinek programja van, Pestre megy. Tegnap osztálytalálkozója volt és egy pesti barátnője felviszi. Csak csütörtökön jön haza, enyém a pályaMég tervezem mit is fogok csinálni, lenne mit, de most ugye ünnep van, Csabán a kolbász ünnepe. Én ebből kimaradok. Volt idő, amikor ingyen lehetett bámészkodni, még elérhető áron lehetett enni Most kemény belépő van és drága az étel. Igaz, neves művészek lépnek föl, de ez nem hoz lázba. nagyon jó buli azoknak akik beneveznek a versenybe. Társaságok vannak, készítik a kolbászt, közben jól szórakoznak, és megeszik amit csináltak. Most a sportcsarnok és környéke a rendezvény helyszíne de már gőzerővel épül a Csaba Parkban az állandó helye. Ma már minden vidék kitalált magának valami fesztivált, kell a bevétel és a nép is jól szórakozik. Ti is szórakozzatok jól, teljen tartalmasan, vagy akár unalmasan az ünnep..bár ez nem jellemző ránk

  11. 2018. október 21. 21:28281116.

    Sacikám, még ittvagyok,egy jó hosszú telefon után vagyok.


    Örülök, hogy írtál,remélem jobban vagy.


    a kis sárgával kapcsolatban, mikor már elnyílik, és már kezd csúnyulni, akkor levágom a szárakat. Persze ilyenkor ősszel megint hajt de nem nagyon szokott virágozni. 


    Tavasszal majd tőről hajt, már több lesz mint tavaly, egyszer csak írtani kell annyi uj hajtás lesz.


    Semmi gond, a gyökerét ne húzd ki,csak vágd le a szárát. 


    Jó éjszakát. 


     


     

    előzmény:
    Rolta (281115)
    2018-10-21  20:09
  12. 2018. október 21. 20:09281115.

    Szép estét Mindenkinek!


    Végre ide értem....a család szétoszlása után lefeküdem és aludtam egyet....ennek most egy hétig ki kell tartani...


    A hét végén nálam is konyhás nap volt....tetszik ez a megnevezés...... úgy főztem, hogy pár napig ne kelljen konyházni, csak  esetleg kiegészíteni.....Ötletnek írom mik készültek...sok pörkölt, aminek egy részéből palóclves lett, a többiből majd valami rakott, hagymás csirkemáj..maradékból majd zöldborsós rizottó, körömpörkölt,..maradékból majd paprikáskrumpli....sült csirkeszárny, na ebből nem maradt......köretek dödölle /igaz nemrég volt, de akkor kevésnek bizonyult/, sült batáta és más zöldségek...... na ennyit a konyháról....


    A kert is úgy érzem rendbe van, ebben volt segítség......mivel nem vettem árvácskát, minden elképzelhető helyet beültettem nefelejccsel, ami saját.....ezt nem fogom sajnálni kihúzni a tavaszi ültetéskor....levágtunk minden elnyílt virágszárat, átültettünk pár krizantémot /lehet lehervadnak a virágok/..


    Ildikó...a kis sárgát vissza kell e vágni...elég vékonyka?Nem nagyon erősödött, talán nem szeret?


    Marika...a tőled kapott kis kék viszont nagy túlélő, elég rossz helyre került és mégis hozott egy kis virágocskát....kívánom , hogy hozzá hasonlóan te is erősödj...vigyázz...szabályokat betartani...


    Anikó...jó, hogy sikerült a vendégség....irigylem, hogy nekiállsz zalakockának...nekem az túl nehéz..


    Erika...rohamosan közeledik a műtét.....addig vigyázz, hogy se fázás, se más ne legyen akadály..


    Julika....tegnap a Kossuth rádióban egész nap a csabai fesztivál volt a téma....sok jó kolbász recept is elhangzott.....a cigánkát /Így kell Írni?/...szívesen megkóstolnám, nagyon ismeretlen..


    Annuska......kár, hogy nem nagyon használ a kúra...mit lehet még ezután megpróbálni?


    Borsika.....látom lassan helyrejössz....bár az étkezésben nem biztos, hogy vigyázol......erősödjél..


    Pötyike......remélem mióta írtál jobban vagy és jól sikerült a baráti találkozás is...gondolom jó sok gombócot gömbölygettél..


    Magdi...biztos már sok új élménnyel gazdagodott és majd jön a beszámolójával    mikor is?


    Na most aztán kicsit bőbeszédűre sikeredett.....


     


     


     

  13. 2018. október 21. 19:01281114.

    Köszönöm!!!! Nagyon örülök neki...lehet, hogy láttam, de nem nagyon emlékszem.. ha így is van nézem....jól ott is ragadtam, egy részt már meg is néztem, majd az ágyban folytatom!!!

    előzmény:
    franci47 (281113)
    2018-10-21  18:56
  14. 2018. október 21. 18:56281113.

    Most meg belenéztem, hogy jó-e a felirat és ott ragadtam, meg kell néznem megint?


    Akkor is nagyon vártam, amikor fordították, az egyik fordító férfi abba hagyta, aztán átvette egy  másik, nem tudom nő-e vagy férfi, és ő lassan fordít. 


    Most töltögethetem le ujra, mert én már kitöröltem. 


    Ha most Vajandi nem tölti fel megára, akkor nem  is látom meg.  A hónap végéig lesz fent, utána törlődik.


     


     

    előzmény:
    franci47 (281112)
    2018-10-21  18:45
  15. 2018. október 21. 18:45281112.

    Elküldtem az  összes feliratot. 


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (281110)
    2018-10-21  17:49
  16. 2018. október 21. 17:54281111.

    Képzeljétek! Szegény Irénke még mindig Gyulán a bőrgyógyászaton dekkol, pedig itthon van a fia és párja Londonból, a másik fia a párjával Szegedről és a  csabai vejének születésnapi bulija lett volna....ő vigyázott volna kicsi unokára. A férje Józsi elmondta, hogy minden süti készen van, főzött is, és most nincsen itthon. Mindenkor rosszul jön egy betegség de hogy ennyire rosszkor???

  17. 2018. október 21. 17:49281110.

    Köszönöm, válaszoltam!!!

    előzmény:
    franci47 (281109)
    2018-10-21  17:35
  18. 2018. október 21. 17:35281109.

    Írtam neked Julika a gmailban. Két levél is van. Majd válaszolj mi a h elyzet.

  19. 2018. október 21. 16:49281108.

    Lehet, hogy láttad. Egy részt tölts le csak Julika. Lehet, hogy láttad. Akkor már a képekből meglátod. 


    A felirat a  legkönnyebb, leírom majd a leveleződbe.


     


    A füge nem nekünk termett.  Itt egy  férfié, aki nekem és Anikónak is szokott adni. Neki a hegyen van két fája, ami sohasem fagy el.


    Gábor szedte le.  Már soknak adott belőle, olyan bőtermő, én a mi fánkról egy db-ot ettem, egyet Bea, 2 db csak úgy eltünt, valószínű Gábor ette meg.


     

    előzmény:
    BiriBiri (281107)
    2018-10-21  16:22
  20. 2018. október 21. 16:22281107.

    Ildi!


    Ne vagyok biztos benne, hogy a repülőset láttam, de a feliratot nem tudom hogyan kell ide varázsolni? 

    előzmény:
    BiriBiri (281106)
    2018-10-21  16:18
  21. 2018. október 21. 16:18281106.

    Szervusztok!


    Ma nagyon szomorkásan indult a nap. csepergett egy kis eső, a szél is fújt, sötét volt...nem volt kedvem felkelni. Az ágyban filmeztem. Sokáig...de azért megsütöttem a keszegeket, Nóri hozta, pároltam mellé karfiolt...aztán megint filmezés ment. 


    Végül én mentem ki a temetőben, vittem saját krizantémot, egy cserép hangát..nagyon szép így a sír. de már szép a temető is, gondozottak, virágosak a sírok. Bezzeg nyáron kősivatag volt, nem volt érdemes semmi virágot kivinni mert rövid idő alatt leégett. Mostanra elég normális lett az idő, kerékpárral mentem, fülvédővel, nem fáztam.


    Ildi!


    Az a sok füge neked érett? majd ha megunom a füge evést majd én is főzök lekvárt de most falom, élvezem. 


     


     


      

  22. 2018. október 21. 15:53281105.

    Sziasztok. Bár többször is benéztem, olvastam, de írni nem volt időm.


    Tegnap 2,5 kb-ból,ma 6 kg fügéből főztem lekvárt. 


    Jól elment vele az  idő, közben zöldbabfőzit is csináltam, kanál volt hozzá, semmi más.  De nem is hiányzott más. 


    Itt most éppen süt a napocska, de nem melegít, a szél is itt járkál, É-ról, Dél-ről össze-vissza minden levél a bejáratnál. 


    Anikó festegettem, de nincs kész, és lehet, nem is lesz, nem tudom még. 


    Egyszer erős a festés, halványítok, akkor meg nem mutat semmit sem. Na majd meglátjuk.  De lehet, hogy nem ma. 


    Most egy órája kb. pihenek, ettem, ittam kávét, befejeztem az Iron L-t, Rita sorozata,  kis könnyed, az elején furcsa, furcsa párokkal, kis szerelmekkel. Szépségiparral foglalkozik közben.  /lehet nézni online/ 


    Most megint választás elé álltam, bár van egy sorozat, amit elkezdtem, az is kosztümös /japán/ . Valami nagyon szerelmes filmre vágyom, amit most nem tudok előkotorni. 


    Egyáltalán semmi vasárnapi hangulatom nincs.


     


     


    Annuska, a legutolsó kezelés a pénteki nagyon jó volt. Tegnap bírta a lábam,mint ahogy írtam.  Remélem, most megint úgy érzem, hogy használni fog. Ma azért fáradékonyabb.  Nagyon szeretném, ha  te és mindnyájan  jobban éreznétek magatokat. 


    Most kicsit le kéne feküdni, lehet, hogy így is lesz, de sajnálom az időt magamtól. 


    Ennyit tudok írni hirtelen.


    Jobbulást mindenkinek. 


     


     


     

  23. 2018. október 21. 15:24281104.

    Szervusztok!


     


    Csepergős, szomorú az idő.......itt az ősz.....


    Ma délelőtt a konyhába tevékenykedtem.....főztem, sütöttem, kimondottan jól esett a konyha melege.....Most eljött a pihenés ideje, illetve a varrás ideje.


    Nem is történt más, még most is csendes minden......


    Megyek és megtáncoltatom a varrótűt.....

  24. 2018. október 21. 14:32281103.

    Szervusztok


    A technika ördöge  játszott velem. Az idő is elromlott.


     Sacika, szivből kivánom, hogy Neked is enyhüljön a fájsz és tudj egy jót aludni.


     Ildike, a gondolatok nagyon találóak. Hogy vagy? Milyen volt az utolsó kezelés hatása?


    Julika, akkor még az idén- ha az idő engedi- salátát szüreteltek. A cipeléssel vigyázz!


    Anikó sajnos az időváltozás is megkinoz minket.


    Erika, a nehezén talán tul vagy. Az emlék megmarad.Marika, gondoskodó, segitő családod van.


    Borsika, gyógyulgas és főz is.


    Pötyike, "Te is fiam brutus" nem maradsz ki a fájsz-ból. Remélem hamar sikerült megföüzni és most már pihizzel.


    Magdika, nem tudom mikor jön vissza, de biztos nagyon jól érzi magáét,


    Minden gyengélkedőnek és betegnek jobbulást kivánok.


     

    előzmény:
    potymama (281102)
    2018-10-21  11:43
  25. 2018. október 21. 11:43281102.

    Sziasztok!


    Csepereg az eső! Nagyon kellene már..olyan por van.


    Szenvedek..nem tudom az időváltozástól-e...de teljesen mindegy! A fejem tetejétől a bokámig egy vacak idegszál fáj. Bevettem fájdalom csillapítót, de meg se kottyant..ugyanúgy fáj. Na, majd elmúlik..csak főznöm kellene és inkább feküdnék!


    Majd mindjárt megerőltetem magam..rakott kelt akarok csinálni...pörkölt maradékom van, csak egy kis rizst kell főznöm..összeállítani és be a sütőbe.


    Ildikó..tényleg..milyen rég volt, hogy az első koreai filmet megnéztük..ez a Silla királyság volt. Szerintem a legjobb kosztümös film volt amit eddig láttam..vagy csak hogy az volt az első?


    Tegnap már szédelgős napom volt, de el voltunk ígérkezve a barátainkhoz és meghallották, hogy szilvás gombócot csinálok ebédre..az volt a kérésük hogy semmi mást ne vigyek..csak egy pár gombócot!


    Nagyon finomra sikeredett..mindenki meg volt vele elégedve! (én meg majd kinyúltam mire összesodorgattam, kifőztem őket)


    Na megyek ...konyhatündért csinálok magamból!!!


     

Címlap

top