Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 21. 10:22281101.

    Sziasztok koránkelők, lábadozók, kedves Barátnőim


    Ma már felöltözve, melegítőben  kezdem a napot, vissza fogok feküdni, de csak úgy lazán. Sokkal jobban érzem magam, de nem kapkodomel. Fogok napközben lámpázni is egyet. Azt hiszem nem csak a hőúmérséklet változás viselte meg a csontjaimat, hanem meg is fáztam én egy kicsit. No, sebaj,  még egy parányi kúra, odafigyelés és megint fürge leszek, mint régen. Mondjuk, hörgök is meg krákogok is mindzekhez, de kicsinység ez már.  A gyomrom jó, jelez is, kérne valami könnyed ebédet, de nem fő meg magától, az bizonyos. Tegnap csak gyümölcsöt kívántam és 2 tojásból rántottát és nyers uborkát  ettem. Jogos az éhség. :- ))  Rántott husiról ábrándozom, olyanról, ami magától bepanírozódik és beleugrik a serpenyőbe. Nem is kérnék hozzá köretet....Majd kiveszek valami húsit és megsütö. Az nem olyan macerás. Édes kislányok,  ..tulajdonképpen ez már az ünnep ugyebár?  Vagy még  nem?  Nekem mindegy. Emlékeztek, volt réges régen egy kabarészám, talán a Hofié??? vag Kabosé??, az volt a mottója, hogy .."nekem teljesen mindegy".


    Nem mindegy azonban, hogy vannak  az én kedves és mindíg figyelmes topiktársnőim, ..remélem ront a hangulatotokon ez a borús szomorkás időjárás? Nem szeretném. Olyan szépen írtatok az őszről, a lehulló szines levelekről, tetszett nagyon. Ugye lesz még pár szép napos idő?  Hullanak a piros levelek, zsák szám, majd megint kell összeszedni. Várok vele. Hátha valaki itt összeszedi helyettem.


    Sok ölelést küldök, vigyázzatok magatokra. Semmi Lenkeség ám!. Kérek elnézést a hibákért.

  2. 2018. október 21. 09:25281100.

    Szervusztok.


    Lezajlott a rokonlátogatás, hamar beszéltünk sokat, de nem eleget, örültünk egymásnak. Ma egy kicsit később keltem a szokásosnál, olyan lassan világosodik, össze álmodtam minden félét, többször felébredve és visszaaludva, nem volt rémálom, de nem is volt olyan megnyugtató szép álom. Ma nem főzök, van maradék, holnap konyhanap lesz.


    Julika vidám napod volt, ma reggel a TV-ben láttam a kolbászfesztivált, olyan gusztán nézett ki a sütőben.


    Magdi biztos emlékezik a szép dolgokra, és gyűjti az újakat, nem tudom mikor jön haza.


    Ildi festettél valami szépet?


    Fájós Kislányok kúráljátok magatokat, úgy érzem ma nekem egy kicsit könnyebb, aztán majd estefelé kiderül, hogy mennyire.


    Szép napot kívánok.

  3. 2018. október 20. 19:33281099.

    Este van, este van..ki ki nyugalomban....remélem nyugodt, békés volt a szombat. Én nagy nyugalomban töltöttem. megfőztem, gyorsan, kuktában,  aztán filmeztem. Jót beszélgettünk, nevetgéltünk. Majd elmesélem Nóri mivel szórakoztatott minket. 


    A filmen is nagyon jól szórakozom. Látványos, izgalmas és jó, hogy ismeretlen arcok vannak benne..persze ha több kosztümöset nézek majd lehet találkozom ismerősökkel. 


    Holnap keszeget sütök, salátával esszük. Nóri hozta, Laci fogta. Timi vacsorára megy este, délben kíméljük magunkat.


    Jó éjszakát kívánok minden ide látogatónak!. 

  4. 2018. október 20. 12:44281098.

    Reggel elengedett a lábam egy kis munkába. 


    Porszívóztam, rendet raktam, elraktam ami elöl volt. kazánt takarítottam ki, és a környezetét, mostam egyet. A porszívózás nem kis dolog, mert végig kell menni mindenhol a kutya miatt is. 


    Az este Tomi is itt volt, meghozta a farostokat. Sajnos az alapozás nem nagyon megy, mert  valamivel lekezelik ezeket a farostokat, ami miatt nem kenődik rendesen a festék. 


    Egy vásznak és egy farostot azért lealapoztam, de rengeteg festék ráment. 


     


    Julikám tudod mennyire örülök, hogy tetszik neked is.   Mikor én kezdtem, már nem is tudom mikor - évtizedet biztos lehet számolni, valahol még Bidám szereplő idejében akkor én nem is láttam civil filmet.


    Megismerheted belőle az ott lévő szokásokat, mit szabad, vagy inkább mit nem. Hogy kell viselkedni  itt- és ott. Az egész falimilia kiírtásával járnak bizonyos cselekvések. Sajnos sokmindent látok a mai korban is, itt nálunk is. Mekkora becsben voltak tartva a kiszengek? A fiatalka nagyherceget nem emlékszem,hogy láttam volna valamiben, de az idősebb az  nagyon jó volt. Őt meg civil sorozatban láttam. Ő az akit nagyon megutáltam a szerepében, /igazán jól játszotta/ később még sajnáltam is.  Az anyaszereplők nagyon jók. 


    Ezután kezdtem letöltögetni, és Pötyi javaslatára néztem először civilt - azt hiszem ő jobban szerette . 


    Marika örülök, hogy írtál, gyógyuljál. Borsika Annuska Saci és minden kedves barátnőm  aki valamiben szenved gyógyuljon már kicsit. Várom Magdit, biztos szép élményei vannak.


    Egy hét mulva piktorkodnék a tanodában. Szeretnék elmenni. 


     


    Ma fügelekvárt kéne főzni. Igazából festeni akartam, de majd holnap akkor. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (281097)
    2018-10-20  11:58
  5. 2018. október 20. 11:58281097.

    Ildi!


    Nem bántam meg , hogy belefogtam a kosztümös filmbe. Köszönöm!!!

  6. 2018. október 20. 11:55281096.

    Szervusztok!


    Szervusz Marika. Bizony a nagy cserepek beköltöztetése nagy munka. Timivel eddig csak néztük, csak néztük a yukkát, de még a teraszon várakozik. Gyűjtjük az erőt. Talán jövőre nem fogom kivinni..ezt szoktam elhatározni, aztán még is kivisszük..nyaraljanak a szoba növények is.  Mi már megebédeltünk. Azt hittem a két csomag láb elég lesz két napra. nem lett. Maradt isteni finom szaft, abból csinálok gulyás levest. Kicsit olyan hamiskás lesz, de szoktam ilyet csinálni és jóízű így is. 


    A vérnyomásom tökéletes mégis egy kicsit szédelgős vagyok. Nem nagyon, csak nincs komfort érzésem. Reggel szomorkás volt az idő, most kiderült, majd kiderül mivé válik? Délután jönnek a "lányok", sült tökkel és fügével várom őket. Meg valamilyen teával. 


    kellemes időtöltést kívánok!!!


    Ja...tegnap este jött egy értesítés a FB ra. Szomszéd Irénke jelezte, hogy a kórházban van, valami durva kiütései lettek valamelyik gyógyszertől. Most bent unatkozik, szegény, ahelyett, hogy unokázna. 

  7. 2018. október 20. 09:58281095.

    Szervusztok!


    Nem történik semmi különös körülöttünk.Lassan telnek napjaink.


    Csütörtökön vendégeink voltak.Sógorom és felesége..Kettőre ígérték, hogy jönnek, mire ideértek három is elmúlt.Estehét után mentek el.


    Kedden J.csütörtökön este még K.is jött, hozták az ellátmányt.Hiába mondjuk, hogy ne fáradjanak velünk majd megoldjuk.


    Szép idő van.Megy egy tarka mosás, remélem megszárad.Papa rámolja a kerti székeket, asztalokat.


    Olvastam, hogy ti is megkezdtétek a téliesítést.Csak óvatosan.A sok hajlongás és a nehéz cserepek cipelése nem tesz jót.


    Fájdogálóknak jobbulást, mindenkinek szép napot kívánok.

  8. 2018. október 20. 09:42281094.

    JÓ REGGELT!!!!!!

  9. 2018. október 19. 15:39281093.

    Szervusztok.


    Nálam nem volt net sem semmi ami a szolgáltatóhoz tartozik.


    Megsütöttem a zalakockát, holnap jönnek a vendégek, nem ebédelősek, csak délutáni látogatás, nem tudom hányan lesznek, de ez jó kiadós süti. Főztem holnapra csirkeszárnyból pörköltet, tettem bele lábat is.


    Saci, jól megszenvedtet ez a fájdalom, nagyon nehezen tudsz megszabadulni tőle. Az éjszakáim rosszak nekem is, akkor jönnek elő a fájdalmak. Jobbulást kívánok. A körözöttből jutott volna, szívesen kínáltalak volna.


    Erika, remélem a mai nap nyugodtabban telik, egyre több a veszteségünk, sajnos elkerülhetetlen.


    Julika lassan a munkával, nem bírunk már annyit mint pár évvel ezelőtt, ez nem vigasz, csak állapot.

  10. 2018. október 19. 15:34281092.

    Szervusztok!


     


    Magdikám utólag is nagyon sok szeretettel köszöntelek születésnapod alkalmából!!!!!!


     


    Itt szomorú az idő, akár a kedvem......Napnak még a nyomát sem látni, esett is, dörgött is......


    Tudjátok tegnap temetésen voltam. Sajnos a poloskák elrontották az egész szertartást. Ilyen inváziót még nem láttam, repkedtek, másztak, nem százával hanem ezrével. Mindenki csapkodta magát, verte le a ruhájáról ezeket a dögöket. Nekem a blézerem alá is bemászott, és a nyakamba is. Még a kocsiba is bemásztak. Haza is hoztunk belőle, de kiirtottam.......Szegény barátnőm ha ezt látta onnan a magasból biztos kiröhögött minket......


     


    Mára összeszedtem magam, piacoztam.....én is vettem csirkelábat, de csak a levesbe....ami már fő is, mert holnap délelőtt van egy kis menni való és ugye az ebédnek időre kell elkészülni.


     


    Francika ezeknek a kezeléseknek a hatása később jön, nálam legalább is az ötödik kezelés után kezdett hatni. Remélem neked is hamarosan jobb lesz.


    Anikó ugye pihensz? Tessék egy kicsit visszafogni magadat! A körözöttre én is lennék vendég....


    Sacikám annyira sajnálom, hogy ilyen fájdalmaid vannak. Csak egy ötlet: próbáld meg lefekvéskor a két térded közé tenni egy kispárnát, oldalfekvésben.....néha segített......


    Nekem most a hátam fáj, biztos az időváltozást érzem, mert hogy lesz az biztos....a műtét helye viszket és ez hideg időt jelez...


    Megyek a konyhába, adott a zöldségesem egy jó nagy csokor petrezselymet, összeaprítom és rakom be a jégkocka tartóba, ha megfagy mehet a zacskóba.....


     


    További szép napot mindenkinek!

  11. 2018. október 19. 13:41281091.

    Szervusztok!


    Csak most sikerült belépni. A levelezőbe sem tudtam simán bejutni. 


    Itt befelhősödött az ég...szaladtam, hogy a csatornát meghosszabbítsam...de nem lett belőle semmi, csak egy csepergés. Védtem a fámat is, tegnap a sógorom is hozott két nagy rakást és hozott saláta palántát. Timi mondta, hogy tavasszal is ültettünk és nem lett belőle semmi...mert azt ősszel kell, mondta a sógornőm. Így tegnap elpalántáztam egy csomó salátát. 


    A cica hotel megint egy csillaggal komfortosabb lett, a műanyag széket lecseréltem fotelra. Most aztán csak el kell dönteniük melyik jobbnál jobb fészekben aludjanak. 


    Reggel két csomag csirkelábat kozmetikáztam, levágtam a körmöket..holnap pörkölt lesz belőle. 


    Más újság nincsen, csendesen telnek a napjaim. Holnap délután lesz klub, jönnek Zsuzsiék és Nóri. 

  12. 2018. október 19. 09:14281090.

    Jó reggelt. 


    Kicsit borongós, de látom már a napfényt megcsillanni egy- egy előbújó  bárányfelhőn.


    Már elcsörgött itt a kukás autó, csend van, éppen most ment el itt egy ember. Mintha az autók is  szünetet tartanának a közlekedésben, nem jöttek legalább 2 perce. Persze,mert figyelem, máskor nem vettem észre. 


    Iszom a kávém mindig itt, kivéve a délit, akkor előfordul, hogy kiülök. Elnézem a fa levelek hullását, még azért van a diófán. Tegnap kicsit berakódtam  kint lévő dolgok közül, hátha elered az eső. A föld nagyon száraz, még bent van a sárgarépám. 


    Sacikám, hogy aludtál? Biztos már ébren vagy. A gép előtt ülés fájdalmas szokott lenni. A torna segít, akkor is, amikor közben nagyon fáj, ne rögzüljenek be az izmom. Kicsit várok és én is megcsinálom. 


    Az este megnéztem a Nagyherceg végét. Remélem minden   a legnagyobb rendben van a le- és feltöltéssel,mert  törölném. Most helyszűkében vagyok. 


     


    Ma megyek kezelésre, még nem használt. Az első nagyon jó volt, aztán valahogy megszakadt ez a lánc. Ma cserét szeretnék, az UH legyen a második.  Nem tudom mit döntenek a fiatal kisasszonyok. 


     


    Ha valakinek nem jut eszébe mit főzzön, és  tegnap paradicsomos káposztát főztem, még a lefagyasztott savanyú káposztából. Nagyon finom lett. Sütöttem a netről  kiflit, hát az gyalázatos lett. A kutyát lehetne vele dobálni, olyan kemény. Ja miért is szegény kutyát, szóval célba dobni inkább. 


    Reggel Csitáry H. Tamás idézeteit olvastam, megjelent egy új könyve. 


     idézet belőle: 


    "Mennyit várod…

    Hogy elmúljon végre. Elmúljon ami rossz, amit nem szeretsz, amitől félsz. Talán a tél, a hideg, a hó, a fagy. Vagy éppen a nyár, az izzasztó meleg, a levegő nélküli, fülledt éjszaka. Vagy csak egyszerűen a sötét. Amitől félsz, ami nem hagy nyugodni. Vagy egy betegség, egy teherként nyomasztó feladat, egy nehéz élethelyzet. Bármi. Várod, hogy elmúljon. És ez mind el is múlik. De egy valami nem múlhat el. Mert az nem lehet. Bármi más, de ez nem múlhat el. Az élet… 

    Nélküled."


    "Az út nem az ajtón túl kezdődik... Hanem éppen ott, ahol állsz. És ha nem lépsz, akkor az ajtóig sem jutsz el."


     

  13. 2018. október 18. 21:55281089.

    Ildikém...köszönöm....már annyi mindent próbáltam, gyógyszereket abba kellett hagyni rosszullétet okozott..talán mert már sok volt-...vagy ki tudja...maradt a torna és masszírozás...előbbi majdnem sírva.......ami bosszantó, hogy nappal egész jól elvagyok...


    Én is kívánok jó éjszakát..

    előzmény:
    franci47 (281088)
    2018-10-18  21:44
  14. 2018. október 18. 21:44281088.

    Sacikám, eszembe jutott, ki kell támogatnod, támasztanod  magad olyan helyzetbe, amikor a legkevésbé fáj. 


    Bár korán fel szoktam kelni, ugye, ha nyári idő van akkor könnyű, mert ki lehet menni, de ilyen időben állva lenni nagyon fárasztó.


     


    Julika, az utolsó rész következik, azt hiszem megnézem,  nagyon izgalmas, még semmi sem dőlt el, bár fáj a fejem egész nap. 


     


    Jó éjszakát.  

    előzmény:
    franci47 (281087)
    2018-10-18  18:42
  15. 2018. október 18. 18:42281087.

    Voltam így Sacikám.  Több hónapot is. Ez téged nem vigasztal. Nem tudok semmi ellenszert, fájdalom csillapítás valahogy.

    előzmény:
    Rolta (281086)
    2018-10-18  18:15
  16. 2018. október 18. 18:15281086.

    Anikó...én azért csak benéznék hozzád egy fokhagyma szagú körözöttre....ha ugyan maradt, nagyon szeretem...


    Ildikó....megkaptam a filmeket ....köszönöm...Biztos van valami a levegőben....én is érzem.....nincs valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne állva aludni?Állandóan olyan vagyok ,mint egy zombi a sok nem alvástól, ellenségem lett a fekvés, aminek ugye pihentető a szerepe...

    előzmény:
    ancsa46 (281084)
    2018-10-18  16:42
  17. 2018. október 18. 16:50281085.

    Sziasztok. 


    Valami változás biztos jön.  Határtalan fáradtság van rajtam. Gyengeség, stb.


    Annuska a lábfájás megvan. /vagyis a sarok/ De még mindig reménykedek, hogyjóra fordul. 


     


    Mindenkit nagyon sajnálok a veszteségért, legyen az bárki, és bármi. /barátnő, autó, egészség és mindenféle/


    Talán holnapra jobban leszünk. Most ránk jár a rúd. 


     

    előzmény:
    Nusimama (281080)
    2018-10-18  12:33
  18. 2018. október 18. 16:42281084.

    Szervusztok.


    Ma megint városba kellett menni, nem szerettem a mai menetelt, egyetlen porcikám sem kívánta. Félúton annyira fájtak a csontjaim, hogy majdnem visszafordultam, lehet hogy a változás szele, vagy az öregség. Itthon lefeküdtem, nem igazán volt nyugtató, de mégis kellett. Nem főztem, csináltam egy jó adag körözöttet, most ne jöjjön vendég, jó fokhagyma szagú lettem.


    Remélem holnapra összeszedem magam.

  19. 2018. október 18. 16:36281083.

    Magdikám sok szeretettel köszöntelek ezen a jeles napon. Kívánok nagyon jó egészséget, minden létező jót.

  20. 2018. október 18. 14:09281082.

    Pötyikém!


    Nagyon nagylelkű, gavallér vagy. Micsoda ajándékot hoztál Magdinak?? Ha kiválaszt egyet a maradékból én is választhatok???

    előzmény:
    potymama (281076)
    2018-10-18  12:01
  21. 2018. október 18. 12:35281081.

    Erika, a bucsu fájdalmas , de elkerülhetetlen. Az emlék megmarad és felidézi a szép napokat.

    előzmény:
    Nusimama (281080)
    2018-10-18  12:33
  22. 2018. október 18. 12:33281080.

    Magdika, jó utat és  örömteli viszontlátást.


    Anikó akkor  már az előkészület fejben megtörtént.  Igen nagyon hiányzik- és kissé fájó a bucsú- a kishaver sok évig szolgált , soha nem hagyott az uton.


    Julika, akkor kezdödik a fürdő szezon, Azért jó frizut csináltas.


    Ugy mint Pötyikééknél, itt sincs semmi ujság, csend és nyugalom van. Lassan peregnek az órák és napok.


    Ildike, remélem ma már jobban vagy és a tegnapi fájdalmak megszüntek.


    Mindenkinek szép és kellemes napot kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (281079)
    2018-10-18  12:27
  23. 2018. október 18. 12:27281079.

    Szervusz Magdika!


     E szép napon- még a nap is neked sűt- nagyon jó egészséget, sok sok örömöt és boldogságot kivánok


     


     A jó barát keble barátjának születése napján lelkesedésbe tör ki, s minden háttérbe szorul, csak a jó kivánat lép előtérbe, a melyet mielőbb kifejezni óhajtunk.


    Kassay Adolf


     

     

    előzmény:
    BORS (281078)
    2018-10-18  12:16
  24. 2018. október 18. 12:16281078.

     „Éljen sokáéljen sokáéljen soká számos éven áááát. !!! .../ Egészségben, békességben éljen soká számos éven áááát.” 


    La-la-la.... Magdikának Nagyon Boldog Születésnapot kívánok sok szeretettel!

  25. 2018. október 18. 12:16281077.

    Szervusztok


     Itt olyan szép öszi csendes idő van. Muszáj volt megállni az olvasásban a Magdika, Erika tegnapi irásánál. Érdekes dolog, hogy mennyi hasonlatosság van közöttünk. Én is már részben elpakoltam a nyári göncöket, s hasonlóan hozzátok megállapitottam, hogy ezt sem, azt sem hordtam a nyárom, csak pakolgatom. azt hiszem a téli ruháknál is lesz ilyen, Mennél öregebb, bocs, fiatalabb lesz az ember annál kevesebb ruhát hord. Mindig van kedvenc, s azt nyuzza.

    előzmény:
    erry (281066)
    2018-10-17  14:52

Címlap

top