Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 15. 16:07281051.

    Becsöngethettél volna nyugodtam, épp akkor jöttem be a hátsó bejáraton amikor a 2 órás busz jött, gondoltam is, hogy vajon megjöttél e. Majszoltunk volna valamit, hogy az éhségedet elgyűrje, a meózás pedig még mindig vár. Végére értem a 70 részes filmnek, nem gondoltam, hogy végig jó cselekményes maradt, néztem volna még.


    Nem használt a kávé, de a gyogyó már kezd hatni.


    A hosszú hétvégére valamikor vendégek jelentkeztek, el kell mennem vásárolni, a nagy kérdés mit süssek, főzzek.?

    előzmény:
    franci47 (281049)
    2018-10-15  14:58
  2. 2018. október 15. 15:03281050.

    Szervusztok!


     


    Én is örülök ennek a szép őszi időnek, egész más az ember hangulata ha süt a nap Itt semmi különös nem történt, csendesen elvagyunk.....


     


    Julika, Pötyi megcsodáltam a babáitokat.....egyik jobb mint a másik, olyan ügyesen vagytok.....


    Magdi sajnos már nem vagyunk a régiek. A lépcsőzést kimondottan utálom......a sima úton semmi bajom (kivéve ha hasra esem) de a lépcső menetnél fulladok....


    Marika nagyon gondos a családod és tényleg neked csak annyi a dolgod, hogy gyógyulj és pihenj.......


    Francika elkezdődött a kezelés? Figyelmetlenül olvastam, nem emlékszem.......


    Ancsa érdekes, mert nem vagyok fejfájós, de ma én is fejfájással ébredtem.....


    Sacika hogy vagy? Ugye nem kezdtél bele semmi kerti munkába?


    Annuska használt már valamit az injekció?


    Borsika drága van már neted? Hiányolom az írásodat....


     


    Megyek, mert váratlanul jött a sógornőm.......nem örülök.......Kellett nekem emlegetni a csendet......

  3. 2018. október 15. 14:58281049.

    Sziasztok. 


    Reggel még összetakarítottam ami itt maradt a favágás után. Ma még vissza kell ültetnem a növényt is, amit hirtelenjében ki tudtam ásni. l/hortenzia/


    Aztán reggeliztem, és készülődtem is. Természetesen kicsit csúsztunk a kezeléssel, í gya közvetlen  következő járatot lekéstem.


    Két kezelés volt egymás után egyik a lézer, ami 10 perces volt, a másik az ultrahang. Az Uh jobb volt, az egész sarkam kezelés alá került, mert  már mindenfelé fáj, és nem tudok egy pontot meghatározni. 


    Mivel lekéstem a buszt, elmentem az egereknek való gyilokért. Később megnézem az előző vásárlásból mennyit hagytak, vagy mind megették. Muszáj, mert felzabálnák az almát, utána következne a  krumpli.


    Anikó,majdnem becsöngettem hozzád, de jobb, hogy nem mentem, mert  olvasom mindenféle bajod van neked is. először mint  "iszákos" a diólikőrre gondoltam, megkóstoljuk, de eléggé éhes voltam, így éhgyomorra csak a nagy alkeszok isznak. Jobbulást.


    Marika,már reggel olvastalak, örülök, hogy jöttél, - de válaszolni már nem volt időm.  Mit is írtam volna, kötelező meggyógyulnod, akiért ennyit tesz a család, annak vagyis neked bármi áron győzedelmeskednie kell. 


    A fenyőket nem sajnáltam, már több éve szerettük volna kivágatni, és mindig  csúszott. Most meglett. Olyan világos lett a szobákban, hogy mindent hiányosság előjött.  A gyümölcsfák már évek óta pusztulnak, a hegyen szinte az almafákon kívül nincs is termő. Most ugye a dió esett áldozatul, aztán a gesztenyefán sem lett talán 2 kg gesztenye. 


    Magdi jó az a frizura, semmi tök formája nincs.  Szép kis emlékhely a templom,  egy szép  orgonaszóval, igazán felemelő érzés. 


    Annuskám, köszönöm szépen az együttérzésedet, nagyon jól esett. 


    Julikám,nincs semmi védekező álláspontom az évfordulóval kapcsolatban, mielőtt akármelyik szerettem eltávozott én akkor határoztam így, hogy a még megélt időpontban fogok  határozottan emlékezni. 


    Nézek egy részt a Nagyhercegből, utána kicsit kimegyek. 


    Örülök, hogy láttalak/olvastalak benneteket. 


     


     


     

  4. 2018. október 15. 14:25281048.

    Szervusztok.


    Az éjszaka alig aludtam annyira fájtak/fájnak a csontjaim, egy kicsit jobb lett amikor felkeltem, ráadásul a fejfájás is gyötör napok óta. Vége a panasznak.


    Reggel el kellett menni a városba gyógyszerért, amit pénteken nem tudtak kiadni, és akkor már egy kis utánpótlás is akadt, a pénztárca meg apadt. Ebéd után kimentem még kertezni, levágtam a még kint lévő növényeket, holnap úgyis zöld kukás nap lesz.


    Marika nagyon szép hétvégéd volt, figyelmes, szerető a  családod. Most Neked a pihenés és gyógyulás legyen a fontos, semmi nem olyan nagy kincs mint az egészség, és amikor baj van, akkor érezzük igazán az értékét.


    Magdikám lassan a sík terep is gondot okoz nem csak a lépcső, de biztos jó volt visszaemlékezni a szép alkalomra.


    Babás lányok, le a kalappal előttetek, olyan cuki kis aranyosak az apróságok.


    Ildi pihentesd sokat a lábadat, de biztosan utána olvastál a javallatoknak. Minden nap kell menni kezelésre?


    Szét megy a fejem, lehet, hogy a közelgő időváltozást érzi már, azt hiszem iszom egy főzött kávét.

  5. 2018. október 15. 13:09281047.

    Sziasztok!


     


     


    Marika ...örülök, hogy jöttél...és szép napjaid voltak.


    Itt is ragyogó idő van ....kiegyeznék hosszú távra.


    Tegnap J-al a bánfalvi templomban voltunk.Felmentünk azon a hosszú lépcsősoron ahol sok-sok évvel a menyasszonnyal mentünk.Megállapítottuk, hogy akkor mind a ketten könnyebben értünk fel. Alig kaptam levegőt ....de a panoráma onnan  varázslatos.Pitti Katalin és egy orgonista adtak jótékonysági koncertet.Az énekesnő hangja változatlanul gyönyörű ....és megszólaltatták az új orgonát is.Kicsit meghatódtunk ....mert ebbenh a templomban volt az esküvő , majd  három évre rá Dávidot is itt keresztelték.


    Ma munkaterápiára fogtam magam.Csináltam egy alapos takarítást .Nem tudom honnan a bánatból jön annyi szöszmösz meg por.Átültettem két orchideát.Délutánra van egy kis vasalni való.Holnapra terveztem....de Zs  reggel vinné.


    A napokban vettem a Lidlben elég ízléses mécsest...nem is volt drága.Évről évre csökkentem a számukat. Teljesen feleslegesen tartom ennyi hulladékot termelni.


    Várom Ildit a kezelésről ....vajon milyen volt.


     


    Most átmegyek ....nemsokára jövök vissza.

  6. 2018. október 15. 12:03281046.

    Szervusz Marika!


    Olyan jóérzéssel olvasom milyen szerető a családod..és ez így természetes. 


    Még az idő is örül, hogy újra itt vagy, azt sem tudja hány ágán ragyogjon a nap...csak sokáig tartson.Mondjuk karácsonyig, akkor kérek fagyot, havat, mindent ami egy jó téli ünnephez kell. Akkor majd kifagynak a kártevők és kezdődhet a tavasz. Így tervezem. 


    csengetnek..megyek


     

    előzmény:
    Sacika44 (281045)
    2018-10-15  10:49
  7. 2018. október 15. 10:49281045.

    Szervusztok!


    Már majdnem a végén tartottam az írásomnak, de eltűnt.Kezdem újra.


    Megcsodáltam Julika baba énekkarát.Igazán jó kis elfoglaltságot találtál a sok nehéz nyári munka után.


    Ildi remélem sikeres lesz a kezelés és hamar rendbe jön a sarkad.Olvastam a favágást.Sajnálunk megválni tőlük, de a sok viharos szél miatt óvatosabbak lettünk. Nekünk is volt öt fenyőnk, erdei,luc és ezüst.Mára egy ezüst és egy fél erdei maradt.Van még egy nagy borókánk, két tiszafa,pár kisebb örökzöld.Sajnos a gyümölcsfák egymásután mennek tönkre.


    Erika vigyázz magadra.Ne kerülj ilyen közel az anyaföldhöz.Még szerencse, hogy nem lett nagyobb baj.


    Pötyi jó "kis "játéklyuk van a fiúknak.Veszti türelmes emberke, hogy ilyenre képes.Én is léptem rá párszor legóra mint Magdi.A babáid mint mindig , most is nagyon aranyosak.Azokat a falat ruhákat megvarrni nem semmi.


    Hosszú idő után végre találkoztam a gyerekekkel.Nagy öröm volt.Andris akkorát nőtt, hogy lassan utoléri az anyukáját.Zsófi készített egy kerámia szívet, amit mázazott és beleírta, hogy gyógyulj meg mama.Kipottyant a könnyem.J.egy fazék gulyást és palacsintát főzött vasárnapra.Jó délután volt.


    Tegnap délután betoppant K.egy lábos csirkepörkölttel, nokedlival,salátával,uborkával, gyümölccsel.Hiába mondjuk, hogy megpróbáljuk megoldani a problémákat, de az a válasz, hogy ez nem gond nekik.


    A vasárnap pihenőnap  volt, vagyis csak Papának kellett, mert én jóformán nem csinálok semmit.Rá hárul minden.Pénteken bevásárolt, szombaton porszívózott, még a kertben is talál mindig valamit.Velem is van dolga.Próbálom megkönnyíteni, de van ami még nem megy egyedül.


    Legyen szép napotok.

  8. 2018. október 14. 19:38281044.

    Sziasztok


    nekem is  hézagos volt a net-em,


    ez nem is normális, nem komplett, komolyan. : - (((  


    Mindenkinek kívánok  jóéjszakát, kellemes álmokat. 

    előzmény:
    BiriBiri (281042)
    2018-10-14  13:18
  9. 2018. október 14. 17:45281043.

    Szervusztok


     Ildike, a szép emlékek maradandók. Azonban a hiányt pótolni nem lehet, csak tudomásul veszi az ember.. Jó kis munka lehetett a fenyő kivágása.


     Pötyike, Zsuzsinak sok boldogságot, és sikert kivánok. Hihetetlen a hasonlatosság a Lányod és közötted. a Te babáid is aranyosak.


     Erika, aranyos vagy, hogy ide is leirtad a történéseket. Sajnálom, hogy kapcsolatba kerültél az anyafölddel. remélem hamar gyógyulnak a sebeid és nincs agyrázkodásod. 25.én szóritunk,


    Julika, sokat dolgoztál és szép eredménnyel. Aranyosak a babák és praktikusak a telo.tartók.


    Mindenkinek kellemes estét kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (281042)
    2018-10-14  13:18
  10. 2018. október 14. 13:18281042.

    Végre, végre.....állandóan elment a net, állandóan vissza dobott a fő oldalra. De már itt vagyok. Egy picit. Pötyi babái szenzációsak...talán nem is kellett volna azonnal utánam feltenni, akkora nagy a kontraszt. Pötyié igazi profi munkaMinden elismerésem az övé. ha lenne babázó unokám vennék, de Virág már nem babázik, neki van Pötyi féle, imádta, Elza meg soha nem babázott, ő a plüss állatokat öltöztette. Pedig próbálkoztam, vettem neki fürdetős babát...semmi, amíg én játszottam vele addig még csak ment aztán ment vissza az állataihoz. Jönnek a "vendégek" majd még jövök

  11. 2018. október 14. 13:17281041.

    Sziasztok!


    Ildikém izgalmas vasárnapi programod lett....de szerencsésen túl vagytok rajta.Biztosan hiányozni fognak egy ideig...főleg az árnyékuk ....de sajnos a nagy fáktól meg kell válni, mert könnyen itt a baj....amilyen szélsőséges az időjárás.Bennem is felidéződött a tavalyi kivágás....majd frászt kaptam ,hogy valami baj történik.Most a babért kellene nagyon levágni...úgy sajnálom....de muszáj.Elkezdtem a Golden Timet nézni. Olyan érzésem van mintha már láttam volna....de nem találom a füzetben..Időnként teljesen ismerős jelenetek jönnek ...de érdekes sem a lányra sem a fiúra nem emlékszem....a professzora viszont nagyon.Nézem tovább majd kiderül...A lány nem is a Passionatában, hanem a Giantban szerepelt.Kicsit megkeveredtem ....pedig nem is ittam jófajta diólikőrt....de jó is lenne.


    Pötyi ezek a babák olyan szépek ...jó rájuk nézni.A ruhájukra is rácsodálkoztam ...milyen változatos ...mennyire aprólékos munka lehet ilyen szépen összehozni....na meg a csipkék rajta....művész vagy.Még igazi kislányoknak is jó modell lenne.Megnéztem a vidám családodat.A legózók türelmét mindig csodáltam....nekem az emlékem ....az éjszakai véletlen rálépés egy pici figurára.D. barátnője nagy lego fan ...ő karácsonyra még most is szokott kapni .


    A " kistestvérek" is aranyosak. Julika mindig meglepsz egy új oldaladdal.Az "énekkar" telitalálat.


    Most fejeztem be az ebédet.Sütöttem réteslapból almás rétest/még sose csináltam...finom lett.


     


    Legyen szép a nap további része ....itt napsütéses idő van.

    előzmény:
    franci47 (281040)
    2018-10-14  12:18
  12. 2018. október 14. 12:18281040.

    Nagyon szépek a babák. Ügyesek vagytok mindketten. 


     


    Itt én nagyon elfoglalt voltam, Végig izgultam a 3 db fenyőfa kivágást.  A csúcsuk elért a v ezetékekig. Nagyon kellett vigyázni a vágással és hogy merre esik a lehulló ág, és pár magasról levágott törzs is.


    Hála a magasságos égnek semmi baj nem lett. Váratlanul jöttek, nem számítottunk rájuk vasárnap.  A zöldjét elvitte a  virágos, ő is volt a kivágó, voltak segítségei. De kellett hívni egy bádogost, aki a magasságot már feljebb is megjárta, mint a fenyő csúcsa. Ő vágta le a legmagasabb ágakat, még a villanyoszlopon is járt. 


    Pötyi szép a családod. A férfiak játékossága megmarad mindig szeretnek játszani, ja és általában a meséket is szeretik.  Én igy tapasztaltam. 


     


    Erika, most akkor ez nem egy újabb esés, hanem az előző ujraátélése? 


    De jó,hogy vége a favágásnak. Olyan világos lett a  két szoba, majd nyáron nagyon meleg lesz, mert azért a fák tartottak egy kis árnyékot. 


    Mindenkire gondolok


     

  13. 2018. október 14. 11:12281039.

    Nagyon aranyosak lettek a babák!


    Láttam ugyanilyeneket a jutubon..a hasukba illatos szappanból daraboltak..azt tettek bele és "illatoztak"


    Nekem is vannak újabbak...

  14. 2018. október 14. 10:37281038.

    Szervusztok!


    Olvasom Erikát...kaphatna olyan lencsét...tényleg nagyon drága, de nagyon vonzó. Viszont egy jó szemüveg még öltöztet is. Timinek is van olyan sötét keretes, ablak üveges, ami most divat.Azzal olyan okosnak nézek ki, mondtaígy verjük át az embereket


    A Legó egy fantasztikus játék, irigylem Vesztit, hogy mindig legó közelben lehet.


    Ildikém!


    Emlékezni csak a jóra kellene, látom te a "tegnappal" védekezel.


    1.Egy doboznyi baba. Jó ötletet   adtál  Ildi a csillag szemmel..már el is felejtettem, hogy olyan is van..jól áll nekik


    2. Leány kórus.. fellépésük  van, kivettem őket a dobozból, 


    3. Telefon tokocskák..nem vagyon nagyon elégedett velük, de ennyi telt ki belőlem


    4. Ajándék rózsa, egy bonbon van bele hajtogatva..egy fiatalabb dajka néni csinálta, mint mindig, ő készíti el az ajándékokat. Ő egy főnyereménye az óvodának.


    Ma sokáig lustálkodtam, Timi tegnap megfőzte a thai kaját mára, és kérte ne zajongjak a konyhában. Úgy is tettem, lapítottam az ágyban , olvasgattam


    Délután "klub" lesz, jönnek a Balogh lányok és a templom után Nóri eljön. 


     


     

  15. 2018. október 14. 10:01281037.

    Szervusztok!


     


    Az idő csoda szép, vasárnap ide, vasárnap oda, gyorsan be is dobok egy mosást.....még meg is száradhat.....


    Sok elmaradásom van, mint a diófa alatt is meséltem, de kezdem az elején.....csütörtökön CT. csak egy órai csúszás volt. Gondoltam ez nem nagy ügy, csak nem számoltam a sürgősségi betegekre és a mentősökre. Így az egy órából több mint kettő lett. Késő este értem haza.


    Pénteken voltam a szemdokinál.....sikerült áttenni a műtét időpontját 25-re. El voltam ájulva, a nővérek kedvesek, mosolygósak. A doki egy tünemény, barátságos, mindent aprólékosan elmesélt, érthetően, kedvesen és mosolygós volt ő is. Ajánlott egy olyan lencsét, amivel soha többé nem kell szemüveget hordani, potom az ára: 250 ezer forint egy darab. Úgy döntöttem ezt már kihagyom, inkább csináltatok kevesebbért szemüveget.


    Délután elmentünk a lányommal plázázni és a hazafelé úton kerültem közeli kapcsolatba az anyafölddel. Megrázó élmény volt, de a mai napig sem tudom megfejteni miért estem el. A lényeg, hogy a térdemen van egy kis horzsolás, viszont az orrom rettenet. Nagy seb, kis seb......tudok válogatni melyiket utálom jobban. Egy kis izomláz szerűség még van, de egyébként jól vagyok.....túl élem....remélem.....


    Csak Annuska miatt írtam le, mert ő nem jár a diófa alatt......várom a szidást és a porolót.....


    Egyébként semmi újság. Azt nem írom, hogy nem történik semmi, gondoskodtam róla, hogy történjen..de bízom benne, hogy egyhamar nem fog ilyen történni.......


     


    Gondolok rátok, de most ennyi telt tőlem, kicsit nehézkes a fejem......Lehet egy enyhe agyrázkódás? Jól odacsaptam a fejem. És ugye tele van vízzel, ami húzott a föld felé.


     


    Legyen szép napotok!

  16. 2018. október 14. 09:59281036.

    És ez volt az est fénypontja..a múltkor hozott a Veszti Lajosnak ajándékba egy Legót. Még az a szerencse előtte összerakta (2 napig), mert vagy három ezer db.-ból áll.


    Egy elevátor?..olyan nagy markoló, ami elszedi a földet, szállítószalagon szállítja és a teherautóba önti.


    És közben lehet irányítani minden porcikáját, mindene mozog, és gurul.


    És ez mind apró Legókból..szédületes!


    Szóval a fiúk belebuktak és mással már nem is törődtek!

  17. 2018. október 14. 09:53281035.

    Sziasztok!


    Tegnapról hozok képeket


    1. Zsuzsi és Kornél


    2. Dalma és Balázs


    3. Vejem, lányom és Balázs                         

  18. 2018. október 14. 08:20281034.

    Jó reggelt. 


     


    Nekem ma emlékezős napom van. Utolsó előtti nap. Ezt a napot jobban szeretem,mint a holnapit. Már halvány az emlék, de  ez még nem volt tragédia, 15 év hosszú idő, hogy mindent felidézzek magamban, magamnak, és értelme sincs.


     


    "Volt, hogy megláttad, és megállt a szíved. Tényleg. Meg kellett kapaszkodnod, hogy ne ess össze. Egyszer még ott van, aztán meg eltűnik hirtelen. Már nem is tudod, hogy milyen volt az a mosoly, az az ölelés, egyszerűen csak azt tudod, hogy volt.   Szeretted a pillanatot, ..."


    /Oravecz Nóra/


     

  19. 2018. október 13. 18:24281033.

    Julika, egyszer már tettem rá káposztát. Sajnos már azon túl vagyunk, hogy  a népi gyógyászat segít.


    Pihenés az kell, úgy veszem észre, akkor kicsit alább hagy. 


    Múltnap még tettem rá muskotályzsálya levelet,mert valami abban is van. Sodrófával kicsit megtörtem, de semmi....


    Most csak a gyulladást húzom le a vizes borogatással. 


    Majd mutasd meg a babákat. Igaz már egyszer hoztad. Szemecskét te is tudsz csinálni. Vagy csillagszemet, vagy lehunytat. 


    Szájat is tudsz, rajzolj te magad, próbáld ki először papíron. Csillagszem lehet  hímzés is. Csodálkozós száj is lehet. 


     


     


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (281031)
    2018-10-13  17:49
  20. 2018. október 13. 17:54281032.

    Olvaslak benneteket, csak a kis tabletemről írok, és ezen egy kicsit lassabb.


    Saci minden részvétem, nekem is volt ilyen ülőideg gyulladás om, nem akarlak elkeseríteni, de többször vissza tért már.


    Ildikó olvasom a tortúrádat, hŕt nem semmi. Mostmár csak gyógyuljon gyorsan.


    Marika.....még nincsenek képek az esküvőről, mert a hívatalos fényképész még nem jelentkezett vele.


    Ünne0ségre készülödök, "stanglit" sütök...Zsuzsi elmaradt szülinapját ünnepeljük.


    Mindjárt jönnnek, most tettem be az utolsó tepsivel, remélem addig kisül.

  21. 2018. október 13. 17:49281031.

    -Ildikém!


    Igen, emlékszem arra a fájdalmadra. Nem próbálod meg a káposztás borogatást? 


    Magdi!


    Az egy pamut blúz ami rajtam van, Timi vette szülinapomra. Először nagyon idegenkedtem a karon lévé fodortól de végül megszoktam, megszerettem. 


    Timi most jött haza, fél délig dolgoztak csak, remek időben kerekezett. Kint sajnos a katicák megint megpróbálnak bent telelni, kaptak port, spryt, remélem meggondolják magukat. 


    megyek "babázni", hétfőn megakarom mutatni a klubban, milyen "termékeny " vagyok

    előzmény:
    franci47 (281030)
    2018-10-13  17:33
  22. 2018. október 13. 17:33281030.

    Gyönyörű ez a vers Julika. Már egyszer olvastam valahol. 


    Azt hiszem megy a mentettek közé


     


    tudod a legnagyobb gond, hogy már  kis borzongások kevéske hidegrázások is jöttek. 


    Nem lehetett tovább várni. Az ezelőtti is évekig tartott, mikor nálad jártam régen akkor volt. Nem tudtam mást csak sportcipőt húzni. Ezért száműztem már régen a szoknyákat. A szoknyához cipő kell. Mondjuk egy rendes nadrághoz is. 


    Az előbb keltem fel, borogattam a lábam, most talán egy kicsit könnyebb. Most lehet, hogy keresnem kell a tűsarkút, abban áll rendesen a lábam?  De lehet, hogy már egy sincs, volt egy magas sarkú papucs, azt hiszem azt is kidobtam. 


     


    Egy részt próbáltam megnézni a nagyhercegből,  nem tudtam, talán most sikerül, pedig nagyon érdekel. 


    Magdikám, nem akarod megpróbálni a feltöltést a citromélre?  Semmi az egész.  Csak hogy azt is tudd. 


    Nem is ujságoltam, nálam is érik a füge, tegnap egyet levettem, odaadtam Beának, ő az első evő az idén. Lehet, hogy kisétálok és megnézem van-e második.


    Erika, olvastalak, hogy nem vészesek a dolgok.  


    Annuska, merre vagy? 


    Örülök Marika, hogy írtál. 


     


    Na mindenfélét írtam, össze-vissza ami eszembe jutott. 


    Mi a franc ez a két videó? 


     

    előzmény:
    BiriBiri (281028)
    2018-10-13  15:24
  23. 2018. október 13. 17:29281029.

    Szervusztok


    Ma is szép idő volt. 


    Ildike, a remény hal meg utoljára. Felháboritó Nem szeretnék a Ti házi dokitók kezeibe kerülni, de össze is kapnék vele. A lényeg, hogy talpra esett voltál és remélhetőleg segiteni fog a kezelés. Sajnos nálam csak a mütét segitene.


    Sacika ez nagyon fájdalmas és hosszú betegség. feltétlen menj el a szakrendelésre, biztos tudnak segiteni.


    Julika, csinosak voltatók. Jó, hogy ott olyan jó kis közösség van. Timi igazán sportos. Szép és megható a vers.


    Marika, azért ovatos légy. Kellemes találkozást.


    Anikó, akkor ma megint belehuztál a munkát pusztitottad. Most már pihensz?????


    Magdika, mai megfutottad köreid. Biztos lesz még krizantén. Nem maradtál le semmiről.


     Hiányos a létszám, de még van elég sok óra a mai napból, biztos jelentkezni fognak.


    A betegeknek, gyengélkedőknek jobbulást kivánok.


     

    előzmény:
    BiriBiri (281028)
    2018-10-13  15:24
  24. 2018. október 13. 15:24281028.

    Szervusztok!


    Látom felzárkózik a csapat. 


    Ildikém! Remélem hatásos lesz a kezelés. Melindának is volt, nagyon sokáig tartott, aztán egyszer csak elmúlt. 


    Csabán megváltozott a kórházban a bejutás. Hiába van időpont, az aulában sorszámot kell húzni, várni kell egy ablakra, ahol felveszik az adatokat és utána lehet az osztályra menni ahol sorszám szerint hívnak. Mondjuk ennek azért örülök mert az ki van írva, amikor a mikrofonon hívják az embert azt nem értem. 


    Ez annyira megfogott..nem ismertem Várnai Zseninek ezt a versét


     Várnai Zseni




    Mama


    Halott anyámról álmodtam az éjjel,
    mióta meghalt, sokszor visszatér,
    meglátogat éjjel, ha mélyen alszom,
    bárhol vagyok, ő mindenütt elér.



    Tudom, hogy meghalt, álmomban ha látom;
    és mégis úgy jön, mintha élne még,
    s azt is tudom, hogy ébredésem percén
    elhalványítja őt a messzeség.


    Sohasem szól, csak mosolyogva néz rám,
    mintha nem volna többé már szava,
    s csak bólogat, mikor fölsír belőlem:
    - bocsáss meg nékem, bocsáss meg, Mama!


    Sokat vétettem ellened, míg éltél,
    nehéz adósság nyomja lelkemet,
    nem tudtalak oly végtelen szeretni,
    mint te szerettél, Mama, engemet.


    Egész szívem szülötteimnek adtam,
    amint te tetted, ó, szegény Mama,
    s hidd el, majd ők ezerszer visszaadják,
    amit néked vétettem valaha.


    Te értem, én meg őérettük éltem,
    ők meg majd másért, bocsáss meg nekem,
    én is előre megbocsátom nékik,
    amit majd ők vétkeznek ellenem


     





     
  25. 2018. október 13. 14:31281027.

    Nagyon sajnálom, hogy ekkora tortúrán kellett átmenned, de nem álmélkodom, mert sajnos ez a mai egészségügyünk, a baj, hogy ennek a beteg issza a levét. Mindenhol ez van, ha csak nincs ismerősöd, összeköttetésed. Nem kicsi a baj, de bízom benne, hogy a kezelések használnak. Lehetőleg pihentesd a lábad. Jobbulást kívánok.

    előzmény:
    franci47 (281025)
    2018-10-13  13:53

Címlap

top