Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 11. 12:44281001.

    Sziasztok!  Pardon, vtg. lett. 


     


    Erika, mekkora ötlet ez a szilvás gombóc! Felírom, ..köszi. 


    Anikó, Sacika, Marika merre vagytok? 


    Annuska van-e elég napocska felétek? ..vagy küldjek?Hogy van a derekad, hátad?  


    Julika én ma "tisztességes "   lépcső  letakarítást  csináltam. Csak szárazat.  (21+ 8 ) ki is megyek megszámolom, ....szóval, kutyaszőr-teleníteni kellett. Ó jaj, !!!  nem semmi munka volt.  Amúgy  felesleges szinte, mert Micike megint  tele hullatja. Más:  A bogarak reménytelen ügylet,   ma igenis megpróbálom az ecetes   körbe-spriccelést.  Köszönöm, jó az ötlet. Remélem. A hangyaírtó sprére  nem reagálnak.Maradnak. 


    Én most hálistenke, igen jó erőben vagyok. Lesz ennek böjtje, tudom, de hát ki nem lehet hagyni a kinti munkát ebben a kellemes időben. 


    Mindenkire szeretettel gondolok. Jött a vőm, ..kezében van a kapukulcsom.


     


     


     

    előzmény:
    erry (280998)
    2018-10-10  15:45
  2. 2018. október 11. 08:22281000.

    Szervusztok!


    Ragyogóan szép napot kívánok, mint ami itt is van. 


    Megyek a boltba, kell sok minden. Főzni valamit padlizsánból fogok, még nem tudom mi lesz az, délig van idő kitalálni. 


    Nem történik velem semmi, csak az, hogy döbbentem láttam meg a napsütésben milyen koszos az egyik ablak. A cicák szoktak nyújtózni rajta,  legyek, poloska után,  szép kis mancs nyomokat hagyva. meg kell oldani

  3. 2018. október 10. 16:51280999.

    Most szedtem le 12 darabot...és még nagyon sok lesz. Ez az első év, hogy be is érik a gyümölcs, talán 3-4 éves..egy vékony kis cérnaszál volt az indulásnál.  Szinte röstellem, hogy ilyen drága gyümölcsöt "két pofára" falok. 

    előzmény:
    erry (280998)
    2018-10-10  15:45
  4. 2018. október 10. 15:45280998.

    Szervusztok!!


     


    Micsoda jó hírre jöttem........Marika szeretettel köszöntelek. Várlak majd a diófa alatt........gyere, mesélj......


     


    Ez az idő az én időm.......nincs túl meleg, nem fúj a szél....még a kedvem is jobb.......Az energiámról ne is beszéljünk...Mostam, főztem, takarítottam.....most várom, hogy felszáradjon a konyhakő....és közben itt pihenek.....


    Tegnap leejtettem a távollátó szemüvegem, kiesett az üveg. Szomorú lettem, mert a tévét csak evvel tudom nézni. De nagyon ügyesen megjavítottam. Erre a pár napra nem érdemes új szemüvegben gondolkodni....


     


    Julika a fügéért irigyellek.......itt a piacon 80.- Ft-ért adják darabját.......A mézédes szőlőért is, bár most nagyon finomat vettem, viszont a szilva olyan íztelen. Ha becsukott szemmel enném, nem tudnám megmondani, hogy szilvát eszem.Csinálok belőle szilvás gombócot.....


     


    További szép napot!

  5. 2018. október 10. 15:42280997.

    Nem értem, hogy 12x megcsináltam a robotot és most semmit sem fogad el tőlem

  6. 2018. október 10. 15:38280996.

    Ildi!


    Lehet, hogy ilyet csak én tudok csinálni...a kukában csak kettő volt...amikor a vissza állításra kattintottam az is eltűnt, üres a kuka. nem értem magam...12-t szépen letöltettem és utána megbuktam a roboton, egyszerűen nem enged, mindig újat ad. Nagyon szégyenlem magam...

    előzmény:
    franci47 (280993)
    2018-10-10  14:12
  7. 2018. október 10. 15:34280995.

    Sziasztok!


    Köszöntelek Marika ...újra itthon.Nagyon vártuk a hírt rólad.


    Itt reggel akkora köd volt, hogy 10 méterre nem lehetett látni ....most ragyogó napsütés.


    A mai fürdés nem tett jót....vagy valami lappang bennem.


    Anikó ...elnéztem tegnap a szerszámokat .Szép munkát végeztél.Nálunk is ráférne egy alapos rendrakás.Biztos örülnek neki.A múltkor néztem egy kapát /csak kíváncsiságból/ a bolhapiacon ....aranyáron adták.


    Itt nagy történés nincs. Lassan beszedem a ruhákat....majd megnézem Boscót és az új kerítést.

  8. 2018. október 10. 14:42280994.

    Nagyon fontos pillanatok ezek nekem, amikor Titeket üdvözölhetlek és olvashatlak!  Bizony mondom.   Köszönöm szépen Mindenkinek, hogy  a Barátaim vagytok. Úgy meghatódtam most magamtól, ....brü-hü-hü  , hogy  könnyes lett a szemem. Olyan kis slendrián vagyok,  mégis  megdícsértek, és ez olyan jól esik. Nagyon szépen köszönöm. Nagyon Szeretlek Titeket!  


    ......


    Marikát szeretettel köszöntöm, végre köztünk,  jaddde jó. Majd kicsit  később  újra olvasom, mit írt, mert most  megint el kell rohannom. Ma komolyat dolgoztam,  ..a házunk előtti hasznos helyet gyomláltam, söpörtem, ..de még nincs kész. A derekamnak már most annyi, ..de nem adom fel, ..majd holnap folytatom. 


     


     


     

  9. 2018. október 10. 14:12280993.

    Marika, szeretettel köszöntelek.


    Már nagyon vártunk. 


    Majd írj bővebbet, ha majd lesz  rá módod.


     


    Nemrég jöttem meg Zegről. 


    Sütöttem egy kis paprikát tojással, azt ettem meg.


    Julika, ne aggódj  feltöltögetem neked.


    Azért a visszautat, mármint a kukából való kivételt próbáld meg, az sosem árt. 


     


     

  10. 2018. október 10. 14:10280992.

    Julika, nézd meg a kukában. 


    Biztos ott van.  Onnan vissza lehet hozni. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (280991)
    2018-10-10  14:03
  11. 2018. október 10. 14:03280991.

    Ildi!


    Képzeld nagy nehezen 12 részt leöltöttem, mappába akartam tenni, oda is tettem és véletlenül kitöröltem...most meg az istenért nem tudok a roboton túljutni, nem jól töltöm ki a négyzeteteket. Mára feladtam. Hülye vagyok

  12. 2018. október 10. 13:26280990.

    Marika....egyetértek Anikóval....a nap legjobb híre...Örülök, hogy itt vagy, sokat gondoltunk rád.....várunk a diófa alá is...

    előzmény:
    Sacika44 (280986)
    2018-10-10  09:42
  13. 2018. október 10. 11:23280988.

    Marika!


    Így örülök neked!!!!


    A diófa alatt kényelmes szék, párnával....dióval..Ildi vagy Anikó hozhatná a dió nemes "nedvét" is..és mesélj!!!!

    előzmény:
    Sacika44 (280986)
    2018-10-10  09:42
  14. 2018. október 10. 09:51280987.

    Szervusz Marika.


    Ez a mai nap legjobb híre!!! Várunk a diófa alatt, addig jobbulást kívánok.

    előzmény:
    Sacika44 (280986)
    2018-10-10  09:42
  15. 2018. október 10. 09:42280986.

    Szervusztok!  


    Lassan, lassan ideérek hozzátok.Pénteken jöttem haza.


    Nagyon jól esett, hogy gondoltatok rám.


    Néha sikerült olvasgatni titeket, de sajnos ritkán.


    Az én telefonom csak telefonálásra alkalmas.A lányokat nem akartam még ezzel is terhelni.Sokszor azt sem tudták kit istápoljanak.


    Örülök, hogy újra itt lehetek.Majd ellátogatok a diófa alá is.

  16. 2018. október 10. 09:32280985.

    ha valakinek van jó filmje, küldhetne!!!!Köszönettel elfogadom. 

    előzmény:
    BiriBiri (280984)
    2018-10-10  09:30
  17. 2018. október 10. 09:30280984.

    Szervusztok!


    Ennél szebb őszt kívánni sem lehet,,,,ragyog a nap, kellemes az idő. Kint voltam a "köpködőben" szelektáltam a szőlő fürtöket,,még van, isteni édes. A füge bokrot is meglátogattam, mint minden nap..az is egy áldás az idén. Olyan jó, hogy nem egyszerre érik, minden nap van jó pár amit meg is eszem.


    "Az aranyóra" film nagyon jó volt. Ismerősek a szituációk, de már annyi koreai filmet láttam, hogy nem csoda..de mégis élvezem. Most megnézem azt az egyrészeset, amit Ildi küldött aztán nincsen más néznivalóm.Ebédre sajtos brokkolit eszem, Timi azt készített magának, hagyott nekem is. 

  18. 2018. október 9. 17:33280983.

    Mostanában kicsit csökkent a reflux nálam.


    bár, ha olyat eszem, akkor előtte beveszem a gyógyszeremet. 


    Mostanában nagy készletem van belőle,mert nem kellett mindig szednem.


    Tegnap pl. a paprikáskrumpli nem tett jót.


    Erika, valamikor írtam, hogy  az esős piros ruhás képem /fB-on a háttérképem/ egy olyat 28ooo ft-ért árultak.  Igaz nem tudom mekkora méret volt. 


    A többi nagyobb képet 35ooo ezer alatt nem szabad eladni. Azt nem tudom, hogy  kerettel,vagy keret nélkül, Ugye a keret is 5-7ooo ft között van. 


    Ma kerteztem rendesen. A ház előtt, a zsebkendőnyit, és az udvar részt.  Délelőtt főztem,mosogattam, mostam, sepregettem..... stb. szobát takarítottam. 


    Remélem az éjjel alszom is.


     

    előzmény:
    BiriBiri (280982)
    2018-10-09  17:17
  19. 2018. október 9. 17:17280982.

    Erika!


    Próbáld ki a Salvus vizet. csonka Picit olvastam a Stoyban, ő is refluxos és az segyt, és a többi színész is azzal gargalizál. nekem is azt írta elő a fülész, torokra, de igyam is meg, mert lehet a refluxtól is kaphat a torkom és kahácsolok .

    előzmény:
    erry (280980)
    2018-10-09  15:17
  20. 2018. október 9. 15:17280981.

    Szervusztok.


    Hú de jó volt mos jönni, jó sokat írtatok.


    Már reggel a szokásos tortúrám után kimenetem, mert kellemes idő volt, amikor a pára kezdett eltűnni, addig beraktam egy mosást, már majdnem száraz minden. Össze kellett szednem deszkákat a vőmnek, mert mégis csak rájött, hogy jobban jár ha csinál egy kutyaházat, mintha megvenné, főleg, hogy én adom az anyagot hozzá. Igen ám, de elő kellett bányászni a sok lom mögül, mert mindig az van legalul, legbelül ami éppen kell.Kipakolni, kiszedni, visszarakni, akkor már egy kicsit összerámolni, na meg van. Utána neki álltam a szerszámoknak, nem volt egy egyszerű eset, de  szállításra kész, és ha már annyira belefogtam, akkor az enyémeket is rendbe raktam nagyjából. Lebimbóztam a krizantémokat, és úgy tisztességgel elfáradtam.


    Az én főzésemről jobb nem beszélni, nem is tudom mit ennék, aztán sajnálom az időt és az erőmet, mert ha főzök, akkor már szinte el is fáradok, és nincs semmi kedvem másba belefogni, na de enni mégis csak kell. Hozatni meg nem szeretnék, mert akkor meg az  időt kellene lesni, hogy itthon  legyek.


    Julika sajnálom, hogy  szédelegsz, lehet hogy tényleg a telihold jelez, nekem a fejem érzi már. Jobbulást a cicával együtt.


    Erika műtétje most lesz valamikor, szégyenlem de a dátumot elfelejtettem.


    Nálunk nincs olyan sok poloska, viszont jó pár botsáskával találkoztam, ma a kilincsen csücsült egy.


    Mai tevékenységem, már csak szállítani kell. A lapátba a nyelet is én raktam bele.

  21. 2018. október 9. 15:17280980.

    Szervusztok!


     


    Csodálatos az idő, bár ilyen maradna decemberig......kimondottan meleg van....


    Ma is orvos látogatásom volt, megkaptam az igazolást, hogy műthető vagyok, megnyugodtam. Azért is, mert a vérleletem szinte tökéletes, meg is lettem dicsérve. Viszont, hogy minden ne legyen tökéletes, kiderült, hogy refluxos vagyok. Ez a krihácsolás és a hátfájásom is emiatt van. Kaptam rá gyogyót, majd meglátjuk.......A vérnyomásom nagyon alacsony, kicsit szédültem is reggel. A pulzusom viszont felment 116-ra, ez a lenkeségem miatt, mert elfelejtettem bevenni a csökkentőt.......Na ennyi az egészségügyi rész....felejthető......


     


    Borsika csak ismételni tudom magam, ha nem lennél sem tudna senki ilyet kitalálni.....üdítő, szórakoztató....


    Julika remélem már helyre jöttél......a dokinő mondta, hogy a meleg miatt van ez a vérnyomás ingadozás......meg a szédülés....


    Francika képzeld láttam a híradóban egy képet. Kislány luftballonnal a címe és egy halom pénzt adtak érte az aukción....... Nekem annyira nem tetszett, hogy egy fillért nem adtam volna érte. Közel sem olyan jó, mint a te esernyős képed....


    Magdi mutasd meg lécci, lécci a virágos blúzodat.......nekem is régi vágyam egy virágos felső, de mindig tolódik.....


    Saci képzeld az estikémen alig van mag......lehet hogy már elpotyogtatta?


    Pötyikém említetted a műtétem időpontját.....18-ra van tervezve, de szeretném elhalasztatni, mert aznap van a barátnőm temetése.


    Anikó te kis ezermester, mond van olyan amit nem tudsz elvégezni?


    Annuska van valami változás az injekció után? Nem írsz róla.....Az epéd javult?


     


    Tegnap kihasználtam a szép időt, ablakpucolás, függönycsere természetesen létrázással egybekötve.....Már szálltam le a létráról, amikor egy kicsit megszédültem.......de a szerencse mellettem volt, nem történt baj.....Ma kicsit főztem, köménymag leves és tepsis krumpli szalonnával és tarjával a tetején.....Én főzni még mindig nagyon szeretek, csak ne kéne állandóan ötletelnem, hogy mégis mit.....A hercegem nem segít, azt mondja bármit főzök minden jó.....Julikától ötletet kapva holnap tökfőzelék lesz, fasírttal......De csinálok káposztás tésztát (magamnak) és lecsót is, mert ugye minden napra jut egy kis mászkálás, legyen mit enni, mert ugye nálunk időre van minden étkezés....esetleges kis eltéréssel..


    Most eldobom magam a parkettán, nagyon fáj a hátam, derekam....előtte bekenetem magam ..aztán majd eldől, hogy fel tudok kelni vagy hívhatjuk az emelődarut.....


     


    További szép napot!!!!!!!!!

  22. 2018. október 9. 15:16280979.

    Szervusztok


     Egy kis kertezés és két adag mosás után vagyok. Már nem szárad olyan könnyen a ruha, hiába ez már csak indián nyár


    .Pötyikém, poloska itt is van böven, A zsebkendök megszáradtak és leszedtem. Mondani sem kell volt rajta poloska. Leona maga a mozgalmas élet. 


    Magdika, végre élveztétek Boscókal a jó időt. Sok olyat irtál, amiből magamra is ismertem. Nálam is a leves elengedhetetlen. Én is inkább fözök magamnak,mint hogy rendeljek.


    Anikó, Te sem tudsz meglenni munka nélkűl.Már megtervezted a mai feladatokat.


    Sacika, van ilyen lenke nap. Még az a szerencse, hogy nem  gyakran. Hogy vagy, javulgatsz?


    Borsikám, jó volt olvasni soraidat. Sajna a hol itt- hol ott fáj, zsibad már minden napos, mivel elmultunk 20 évesek Azért ne szeleskedj és vigyázz magadra! Sajna ugy néz ki az inj,ok nem használtak.


    Ildike, ugye a futást felváltja a lassu menet? Bence épp olyan mint a többi nagy unokánk. Most kell élvezni Nekik az életet, de közben már ott a munka, felelösség. Létrám nekem is van 2 db.


    Julika, sajna kedvenceink éppen ugy minden korságot megkapnak mint az emberek. A kedvenceink szenvedése a gazdit is nagyon megviseli. Nem meszes a nyakad, s attól szédülsz? Jobbulást.


     Nem tudom jól emlékszem.e, de okt 10 körül lesz Erika mütétje. Remélem megirja.


    Jobbulást és szép napot kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (280978)
    2018-10-09  13:52
  23. 2018. október 9. 13:52280978.

    A vérnyomásom tökéletes...a fülemmel van megint baj. A szédelgés alább hagyott, talán már a hallásom is javult. Már nagyon régen volt ilyen...nov.19. én megyek CT-ra majd talán aztán okosabbak leszünk. 

    előzmény:
    franci47 (280977)
    2018-10-09  12:23
  24. 2018. október 9. 12:23280977.

    Julika, mérd meg a vérnyomásod.


    Az én naptáram, ma teliholdat jelez. 


    Jobbulást. 

    előzmény:
    BiriBiri (280976)
    2018-10-09  11:04

Címlap

top