Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 9. 11:04280976.

    Szervusztok!


    Jó sokat lehetett olvasni, ez jóSzédülősen ébredtem, ez nem jó. és megint nagyon rosszul hallok. 


    Incike szeme vissza esett, megint nagyon csúnya, már több mint 30 ezer ft ba került, kúrálom a maradék gyógyszerrel. Nóri azt mondta hogy ő a kutyáját ilyen bajból ezüstkolloiddal kezelte ki. Szegény Nóri most gyászol. Az este az örök vadászmezőkre költözött Mazsi kutyája. A cicájának mind a két fülében daganat van...szóval sok bánat van az állatokkal is. 


    remek idő van, de mivel szédelgek bent vagyok..nincs kedvem sehova menni...ebédem még van, maradék tök. Jól eltököltem vele 

  2. 2018. október 9. 11:04280975.

    Kösz  a  hsz-t Magdi. 


    Én nem vagyok leveses, de szeretem a finom 2. fogást.


    Nem kell ám gondolni semmi extrára.  Ma krumplis tészta lesz a tegnap maradt paprikás krumpliból. Nem szeretem a vendéglőit. 


    Lehet, majd meg kell ennem egyszer, ki tudja. 


    Éppen tegnap gondolkodtam el, kell nekem várogatni a filmrészekre? KELL.


    Amikor TV néző voltam, akkor is mindig várogattam. Sokfélét néztem egyszerre, mert így adta a műsor. Most is az történik. Még nem bánom. Több félben lévő sorozatom is van. Amit most nézek, az annyira izgalmas, hogy nem lehet többet nézni belőle.  Szeretném bevégezni, de hát mint tudjuk a közbeni idő nagyon fontos - az oda vezető út - és azt kell megélni. 


    Hegymenet is ilyen, könnyebb sokkal, ha közben figyelem a tájat, messzebb és közelebb. Az út a fontos.


    Viszont a film nagyon jó. Rég láttam ennyire kedvemre valót. Házaspárról szól, akik már nem is fiatalok annyira. /jobban szeretem mint a csitriket/


    Kosztümös fog következni, egy japán, amit félbe hagytam. Aztán lassan majd csak jönnek a  kedves sorozataim is. 


    Mondjuk amit  Sacival nézünk, mésfél hó kb amig egy rész készül, azt most én is hagyom.  Azt nem lehet követni. 


    Most megint mintha verseny lenne a fordítók között.


    Na mennék, mert semmit sem végzek, mosást betettem, udvari munkás leszek. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (280974)
    2018-10-09  10:29
  3. 2018. október 9. 10:29280974.

    Sziasztok!


    Nemrég értem haza a fürdőből.Olyan vagyok mint akin átment az úthenger.Nem kezdek semmibe ....írással pihenek.


    Üdítő volt olvasni Borsika az írásodat.Te még futsz ....én most próbálok lassítani....nem megy könnyen ...még visznek a lábaim....de kímélni kellene őket.A " megszokások" húúúú az egy nehéz dolog.Van amihez nagyon ragaszkodom : pl a reggeli szertartásaim, az ebédem ideje stb...úgy gondolom kell valami rendszer az ember éltében. Persze van egy csomó " rögeszme"...na és felesleges dolog.Ezeket kellene ledobni ......de nehezen sikerül.A főzéssel állok rosszul mostanában .Valahogy kedvem sincs hozzá.Megcsinálom ....mert délben azért normálisan kell étkezni....de itt nagy hanyatlás van nálam.Gondolkozom rendelésen .A gond,hogy nekem kell a leves. A hozott leveseket meg nem szeretem....a második még elmegy.Ha viszont arra gondolok ha már nem is főzök ....akkor mit csinálok  egész nap.


    Az unokák elfoglaltságáról...csak a saját esetemet tudom. Egyre ritkábban jönnek haza, a telefon is ritkábban csörög ...igaz, annak két vége van.Nincs idő ...csak rohanás...én valahogy most érzem a távolodást...de lehet csak egy képzelgő öregasszony vagyok.


    Ildikém ...engem is nagyon csábít a Misty, de még a Wok is félben van.Ha többet nézek elvesztem a fonalat.A mostani filmem is nagyon jóó!


    Most én is főzött kávét iszom .....mert elfogyott a keverős és elfelejtettem venni ....ma mikor bekészítettem eszembe jutottál Sacikám ...van ez így.


     


     


    Kezdek " magamhoz térni"....ha enni akarok  valamit kell készítenem.Levesem még van ...talán lecsót csinálok....ahhoz van mindenem.


    Minden reggel a diófánál kezdek .....hátha van hírvagyok!


     


     


    A fájásokra enyhülést kívánok.Legyen szép a napotok.

  4. 2018. október 9. 10:07280973.

    Sziasztok!


    Már látszik ma is szép idő lesz..seperhetem a poloskákat az erkélyen.


    Én is megcsináltam a spriccelőt, amit Bálint gazda ajánlott..tényleg kevesebb dög mászott a szúnyoghálóra.


    Unalmas napjaink vannak az előzőekhez képest..semmi izgalom!


    Dalmáék nézik a prospektusokat..mennének "nászútra". A fiam meghívta őket, de az út nagyon drága, meg nincs annyi szabadságuk, Dalmának meg itt van még az iskola amiből nem hiányozhat annyit.


    Borsika jó volt a reggeli "levélkéd"


    Tényleg mi lehet Marikával? Remélem nem sokára jelentkezik.


    Saci olyan ismerős volt a kávéfőző sztorid! Sokszor vannak nekem is ilyen napjaim.


    Julika..mi van Incike szemével? Javult?


    Mindjárt utána nézek mikor lesz Erika műtétje..ha megtalálom, írt mindenről de az agyam egy szita..nemcsak mostanában!

  5. 2018. október 9. 10:03280972.

    Óóó..ma velem van tele az oldal!


    Ez a képregény mozi, amit nézek.

  6. 2018. október 9. 09:58280971.

    Jaj, még Ildike, 


    elfelejtettem: jó a szódabikarbónás ötlet, bár már mondtad  korábban de elfelejtettem. 


    Hasznos tanács, hogy reggel nekifogni a főzésnek. Bizony,  az ember letudja és akkor időben van ebéd. Most már fő a cs.mell husi levesem,  és épp az előbb mértem ki a grízgalus   adagot. Csak simán "galus". Ha jól sikerül, akkor  kapja csak meg a "galuska"  nevet. Most ül a hűtőben és megszívja magát. Ma öröm is ért, kaptam az énIldimtől egy thermo mellénykét, a Lidliben vette nekem, hogy  meg ne fázzak, amikor ki-, be rohangálok. Ezt mondta. 


     


     

  7. 2018. október 9. 09:51280970.

    Ildike, gyorsan válaszolok, mert a "nagy" főzésben 


    elfelejtem, mit is akartam. Köszönöm, hogy ilyen kedvesen és részletesen válaszoltál, ..a Marmolada boy-t nézem,  Folytatásos képregény. Nem tudtam, hogy rendes film is van. Ez is tetszik valamennyire. A youtoobe-n találtam. Amikor lemegy egy rész, fönt a csíkon beírom a következő rész számát. Így haladok. Tudod, én ennek is nagyon örülök, mert feliratos. Nagy dolgokra, olyan, mint letöltés   nem vállalkozom, mert  sajnos nem értek hozzá.  Az esti romantikus film nem koreai volt, .."Egy szempillantás alatt" - ez volt a címe. 

    előzmény:
    franci47 (280969)
    2018-10-09  09:30
  8. 2018. október 9. 09:30280969.

    Jó reggelt. Jó reggelt Borsika. 


     


    Nagyon jól esett olvasni a hsz-edet Borsika. Igazi reggeli eszmefuttatás volt. Mindent átfogó. 


    A főzésről:  Akkor főzz, ha van kívánságod, és  akkor neki kell állni már reggel. Szoktam olyat csinálni, hogy nem tudom még főzök-e valamit,vagy eszem majd csak valamit.  Később mikor éhes leszek már tudom mit ennék, de nincs idő már az elkészítésre, csak azonnal kellene, hogy egyek. 


    Én már a futkosásról lekéstem. Nem futok, nem is tudok. 


    Ma pl. zegi menetet álmodtam meg, de látom éppen vásár van. Ilyenkor a piacon nem sok árus van, /zoknit kéne vennem/  a vásár máshol van, meg nem is szeretem az ekkor tömeget, így itthon maradtam..... eddig. Hogy boltmenet lesz-e nem tudom még. 


    gyógyszertári  vételezés is lenne. Tegnap kértem E-receptet. 


    Bence, igen nagyon elfoglalttá teszi magát. Kell találkozni a barátokkal is egyet /mondjuk ritka/ a szerelmével is, és ha marad idő, akkor velünk is.  Futás az élete, mint mindnyájunké. 


    Reggel filmeztem, megnéztem a Misty 5. részét. Nagyon gyorsan hozta a fordító azt hiszem 3 nap múlva.


    Borsika, nem tudom mit néztél. Ami címet írtál,vagyis én említettem, az nincs fent az indán, amit találtam az egy rajzfilm. Azokat nem szeretem. 


    Létrám nekem is van. 


    A büdösbogás ellen  szódabikarbóna és ecet keverékével kell permetezni ellene, ha szunyogháló van,  azt is le kell permetezni, akkor oda sem mennek. /Bálint gazda szerint/. Nálunk eddig elvétve volt-egy-egy./


    Annuska, használ-e az injekció? /Lehet, ám, hogy várni kell még a hatásra. 


    Leona szenzációs, hogy csalta be a kutyát a kádba? 


    Tehát a mai nap még nagyon képlékeny, nem tudom,maradok, vagy megyek. Holnap menni kell mindenképpen. 


     


    Kiütött a nap, most  olyan 10 fok körüli a hőmérséklet. 


     


    Szép napot lányok.


    Kép a filmből. Ajánlom mindenkinek. /egyharmada van készen/. 


    Pillangóvirágok a  Koreából. 


     

    előzmény:
    BORS (280968)
    2018-10-09  07:28
  9. 2018. október 9. 07:28280968.

    Jó reggelt, 


    szép napot kívánok az egész szeretett és nagyrabecsült 


    menedékházi  barátnőimnek. Korán ébredtem, mert zsibbadt majdnem minden újjam a kezemen.


    Azért vagyok ilyen ünnepélyes, mert kiállt a zsibbadás, ez jó érzés, ..ezenkívül még az este megnéztem egy feliratos romantikus filmet, ami igazándiból nagyon szentimentális volt, ..de pontosan  ez kellett nekem.Szóval még ezeknek a hatása alatt vagyok. 


    Pötyike, nagyon helyes és vagány kislány a d.unokád,  mekkora meglepi lehetett, hogy tényleg bevitte Diót a kádba!


    A bogárinvázió engem is tönkre tesz, már  mániásan üldözöm őket. JÖNNÉNEK BE A HIDEG ELŐTT. (Bocs.).


    Annuska, szia, elkezdődtek-e már azok a vizsgálatok és az  egyedi  gyógymód amiről beszéltél?  Reméljük mielőbb segít a gyógyulásodban. 


    Marika tényleg nagyon hiányzik, ..ráadásul aggaszt minket, h. nem kapunk híreket felőle.


    Ildike, édes,  ahogy bejelentkezett az Unokád,  ...de  már mennie is kellett. 


    Ildike  filmezek is, most  a Marmolád filmsorozatot  nézem, amit  Te ajánlottál Mindenkinek. (...ha tévednék , szólj rám..nyugodtan,  olan lapos már az emlékezetem, hogy mindent elfelejtek.)


    Lányok, ez egyébként képtelenség!!  Tegnap elővettem a müanyag tészta keverő  szerkentyűmet, és nem tudtam csak sok idő után rájönni, hogy is működik. Jó, jó.. egy kicsit puskáztam a net-ről. Azt hittem, hiányzik egy elem belőle. Amikor rájöttem a megoldásra, olyan boldog lettem.


    Sacika, mit szólsz  a balgaságomhoz?? A te kávé főzésed sem volt semmi ám!!  Olvastam és jót derültem rajta. 


    Magdika, tetszett a kertrészlet  és Boscó kutus is.  Folyvást van dolgod.  Én is szeretnék szorgos lenni, de egy ideje a délelőttöm ramaty, mit sem ér.  Reggel elébb össze kell rakni magam, aztán  futhatok csak a dolgaimra.


    Mesélem:  az Erzsike szomszédasszonyommal összeütköztem az utcánkban. Ő  rendes tempóban jár, ..én meg  sietek. Mondta, is hogy hova rohanok? ..Csak úgy, .mert megszoktam. Tényleg.  


    Ha már a vallomásoknál tartok: mániás lettem ami a megszokásokat illeti. Ki szeretnék ebből törni, de már  "megszoktam"  őket, ..nehezen változik az ember.  


    Anikó, olvasom, micsoda hasznos plusz  feladatot  vállaltál magadra. Nem igazán nőnek való munka a szerszám karbantartás. De hát a gyerekekért a csillagos eget is újra fényesítenénk, ugye? 


    Tegye fel a kezét, Akinek nincs otthon saját  alumínium létrája!  Kezeket a magasba!  Úgy ám!  Látom Mindenkinek van!  Naná!  Csak nekem nincs, mert  mindíg elviszi valaki a házban.   Én már nem is szólok semmit.  Talán azért viszik el, hogy  le ne essek róla??Ki tudja?!  


    A múltkor dicsekedtem a lábaim jó állagáról. Hát egy frászt!  ..a bokám tiszta lila visszér. Észre sem vettem. Odáig nem tudok már lehajolni. Jobban aggaszt, hogy  elzsibbad az ujjam. Jaj, elnézést, eztmár írtam.


    Julika eszembe jutottál, vettem tegnap fehér nagyszemű, "köpködős""jó édes szőlőt.  Neked "bezzeg" a lugason lóg, éppen csak kiszaladsz és már is csemegézhetsz.  A ciccekről nem igen írsz. Jól vannak? 


    Erika már biztos tudja, hogy ma mi lesz az ebédjük. Minta háziasszony. Én nem tudom, de nem is baj. Van időm, majd kisütök valamit.  Kivettem egy nagy  csirkemell felét,  abból  csinálok valami husos ételt. Jó lenne pl. egy  leves-hús-szósz variáció. Egészen felizgattam magam,   ...teljes gőzzel ráállok a főzés napirendi pontra. Pontyra. ..tényleg, milen jó is lenne egy adagsúlt hal. Mondjuk: keszeg. A kispesti piacon lehet kapni. Na, ..majd egyik nap. (Elnézést,  megint elszaladt velem a laptopom.Köszönöm, ha valaki elolva sná.)

    előzmény:
    potymama (280964)
    2018-10-08  16:12
  10. 2018. október 8. 18:02280967.

    Szép estét Mindenkinek!


    Pötyi....nem semmi ez a találékony kislány.....de úgy látszik Dió sem tiltakozott...


    Magdi...jó kis napotok volt Boscóval....a képek nagyon jók...


    Anikó.....a tervezés is nagy munka....sokszor tovább art mint a kivitelezés..


    Ildikó...kösz na filmet...egy részes?


    A mai nem az én napom volt.....reggel a kávéfőzőbe nem tettem bele a kávétartót és a vízbe hintettem,.....ujrakezdés után pedig a vízet felejtettem ki.....szerencsére nem olvadt le a gumi....egészen.......végül harmadjára csak sikerült hozzájutnom.......Ezek után nem találtam a kerti papucsom, miután felhagytam a kereséssel előjött a papa lábáról.....


    A hétvégi nagy főzés előnye, hogy pár napig lesz maradék ...újragondolva...ma csak egy rizst csináltam........Bözsi mosott és nagyon jó illatúra meg is száradtak kinn a ruhák....most pihenem ki az egész napos semmittevést, kicsit filmezni fogok, de tartósan az ülés sem jó..

  11. 2018. október 8. 17:34280966.

    előzmény:
    potymama (280964)
    2018-10-08  16:12
  12. 2018. október 8. 17:22280965.

    Háááát, nem illik így kezdeni, de annyira jót nevettem, Leona kifogyhatatlan az ötletekből. Szuper a Csajszi.


     


    Magdikám mi lenne, ha még terveztél is volna valami munkát? Jók a képek még így ősszel is, a nyári meg magáért beszél.


    Annuska nahát Te is,  remélem már jobban vagy. Van derékmelegítőm, de ez olyan más érzés, ilyenkor tehetek rá bármit, a hidegérzet megmarad.


    Ellébecoltam a délutánt,megterveztem a holnapi munkát. Ez is valami.

    előzmény:
    potymama (280964)
    2018-10-08  16:12
  13. 2018. október 8. 16:12280964.

    Sziasztok!


    Poloska mentes szép napot...mert én küzdök velük. Most kipróbáltam az ecetes- szódabikarbónás védekezést..mintha hatna, nincsenek a szúnyoghálón százával.


    Nagyon szép idő volt nálunk, voltam a Lidl-ben..hazafelé már melegem volt.


    Nem tudok mit írni, semmi se történt, elvagyogatunk.


    Találtam egy képet, elküldöm.


    A története az, hogy Leonát zavarták fürdeni (amikor itt volt), de nem akart egyedül menni, annyit nyavalygott, hogy Dalma azt mondta neki vigye magával a Diót.


    Gondolták Dió ott üldögél ..Leona meg pancsol. Erre azért nem számítottak!

  14. 2018. október 8. 14:14280963.

    Sziasztok!


    itt nagyon kellemes napsütéses idő van.Reggel egy kicsit esőre állt/...nagyon kellene/...de aztán jóra fordult.


    Annuskám ...nem ások ...még ha akarnék se tudnék olyan kemény a föld.Megmetszettem két bokor ribizlit jó alaposan....alig hagytam valamit... lesz ami lesz.Megtörtem egy jó nagy adag diót ...kipucoltam, kicsit lomboztam ....igazából  nem csinálok semmit.Kivételesen élvezem a semmittevést....és azt,hogy nem kell lesnem az órát....melyik busszal menjek haza. Majd csak este jönnek értünk.Boscó nagyon élvezi ....minden autót megugat...állandóan a kapunál van.


    A kertben már igazából nincs semmi.Füvet talán még egyszer kell nyírni....de most nem érdemes.


     


    Ildikém...köszönöm a filmet....letöltöttem.Lehet meg is nézem később.


     

  15. 2018. október 8. 13:29280962.

    A letöltéseket nem látom a másik gépen. A levelezést igen de amit letöltök azt csak azon a gépen látom amire töltöttem. 

    előzmény:
    franci47 (280960)
    2018-10-08  12:31
  16. 2018. október 8. 13:27280961.

    Ildikém!


    A "lejárt" linket áttudom vinni a levelezőbe az elmentettet már nem. Nincsen USB csatlakozóm, rossz, azzal tudnám pedrivre tenni. nem baj.köszi a filmet. 

    előzmény:
    franci47 (280960)
    2018-10-08  12:31
  17. 2018. október 8. 12:31280960.

    Julika, ha kapcsolatban van a két géped, vagyis  a nagygépen látod a kicsit is akkor sikerülhet a küldés. Másképp letöltős lenne. 


    Megfőtt a paprikás krumpli. Kicsit csipős lett, de így akartam. 

    előzmény:
    BiriBiri (280958)
    2018-10-08  11:33
  18. 2018. október 8. 11:43280959.

    Szervusztok


     Tegnap nem az én napom volt, de a mai sem igazán. Julika, panaszkodott a napokban a szédülés miatt- epe gond-. Hát tegnap én is megkaptam a magam adagját. 


    Ildike, örülök, hogy kellemes délutánotok volt. A kis malorrel nem kell foglalkozni. Bizony a pici unokák  ma már felnöttek és élik a maguk önálló életét. Nwekünk csak morzsák jutnak belölük, de azok nagyon jok.


    Borsika,  üditő az irások. Jól elszorakoztatnak a kutyusok. Finom lett a süti? Fiam is hozott 5 kg. burgit, na meg egy batátát. 


    Anikó a lényeg, hogy jól érezted magad. Jó kis munkád lehetett a szerszámokkal. A derekadra valami meleg kéne.


    Erika, mozgalmas heted volt , ill.lesz a héten is. A farm már téliesitve van?


    Sacika, sok mindent csináltál, föztél, de arról nem irsz, hogy a Te egészségügyi állapotod hogy van.


    Julika, jól elfoglalod magad, s közben ügyes dolgokat csinálsz. Azért ovatosan azzal a szölővel


    Magdika, akkot kettecskén lvagytok. Jó dörögetést. Ásni tilos!


    Pötyikét még nem láttam?


    Marikáról semmi hir??????


    Szép új hetet és jó egészséget kivánok.

    előzmény:
    franci47 (280956)
    2018-10-08  10:21
  19. 2018. október 8. 11:33280958.

    Ildi!


    Úgy próbáltam, a másolás megy, azt kiadja, de a beillesztést nem. Magamnak akartam a levélben elküldeni, akkor a kis gépről levehettem volna, de így nem tudom. 


    Kérem a filmet!!!!

    előzmény:
    franci47 (280956)
    2018-10-08  10:21
  20. 2018. október 8. 11:28280957.

    Szervusztok.


    Megjöttem a városból, meg kellett venni a rozsdamarót, aztán turkáltam egy mellényt magamnak, állandóan hiányzik a hátamnak. A telefonosoknál is jártam, de majd decemberben kell menni, akkor jár le a kedvezmény, nem tudom minek küldték akkor az sms-t. Van még kajám, nem főzök,és mivel nincs annyira szép idő, így majd elütöm valamivel a napot, most beraktam egy mosást, aztán jöhet a szórakozás.


    Ildi köszönöm a filmet, pillanatok alatt lejött most.


    Legyetek óvatosak és fájdalommentesek.

  21. 2018. október 8. 10:21280956.

    Jó reggelt, ilyen későn. 


    De már rég ébren vagyok, és már kicsit ténykedtem.


    az éjjel esett az eső, most még vizes a föld, nem hiszem, hogy a még élő növényeknek használt volna, mert  annyira kevés. Napocska alvóban. 


     


    Julika, világi egyszerű dolog, a filmet  kimásolod, /azért másolod, és nem vágod, mert ha közben elkattintasz valahova, akkor elveszik az egész, és és elküldöd a másik gépre, tehát beilleszted. gondolom a két gép valamilyen kapcsolatban van egymással.


    Julikám én is tudom, hogy a gyerekek ilyen vándorlásban vannak. Csak kérdezitek tőlem, mi történt, hát nem tudom. 


     


    Hogy fekvős filmed is legyen, mos küldök egy nagyon szép filmet. Annyira aranyos, jó volt nézni. Az este végigültem, éjfél is elmúlt, mire végeztem vele. /nem koreai,hanem japán/. elküldöm mindenkinek, aki akarja letölti. 


    Marmalade Boy a címe.  A marmaládénak van a legkevesebb köze a témához. Nem találom az ismertetőjét.


    Megvan:  


    A válás általában elég rosszul érinti a gyerekeket, hát még mikor kiderül, hogy anyu új pasija apu új nőjének az exférje... És még egy mostohatesó is jár velük... Jah, és ha már így összejöttek, minek mérgesítenék el még jobban a helyzetet, mikor együtt is felnevelhetnék ők négyen ezt a két furcsa helyzetbe került gyereket...? A szálak rendkívül kuszák, Miki szeretné, ha a szülei újra összejönnének, de a mostohatesót, Yuu-t úgy tűnik hidegen hagyja minden. Végül nem telik bele sok idő, míg Miki és Yuu egymásba nem szeretnek...


     


    Kicsit várni kell a letöltésre, mert majdnem egy Gb, így nem lesz lent seperc alatt. 


    Várom a híreket. gondolom Ti is. 


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (280955)
    2018-10-08  09:31
  22. 2018. október 8. 09:31280955.

    Ildikém!


    A fiatalok ebben a korban már átutazók a szülői házban..bokros teendőik vannak, de tudják,  biztosa  a háttér

    előzmény:
    franci47 (280953)
    2018-10-07  18:30
  23. 2018. október 8. 09:29280954.

    Szervusztok!


    Most én vagyok olyan, mint akin oda vissza átment az úthenger. Olyan szörnyű álmom volt, megváltás volt felébredni, de a nyoma itt maradt.....


    Az idő gyönyörű, az elküldött részt megnéztem..annyira jó!! nekem van elképzelésem hogyan fojtatódik a történet, illetve én hogyan gondolnám tovább. 


    Ma nagyon laza napot tervezek. A hétvégén takarítottam a kert rendben van, ebédem van, tökfőzelék és timi hozott haza maradék marha pörköltet. Fejedelmi ebéd lesz. 


    Amíg este a tv-t néztem kisbabákat gyártottamMost nincs már varrni valóm, a telefon tartók a varrónőnél vannak, beszegi, azon még majd lesz egy kis munka. Most filmezek. 


    Este csalódás ért...lefeküdtem a kisgéppel és szerettem volna nézni még egy részt a kórházasból..de már nem lehet letölteni..a nagy gépen van elmentve. Most ülve kell nézzem, pedig olyan jó fekve. Majd máskor előbbre látó leszek. 

  24. 2018. október 7. 18:30280953.

    Annyira megijedtem, hogy tönkrement a gépem, de aztán frissített és azért nem csinált semmit sem.


    este lett. Küldtem a Promise 8. részét. 


    Más újság nincs, Bence visszament. Jövő héten nem jön haza. Most nem is értettem pontosan, hogy dolgozik-e, és azért nem jön, vagy másért. Na majd kiderül. 


    A mobilom elszórta a fényképeket máshova, alig tudtam megtalálni. 


    A belső tároló is tele volt, oda fényképezett, 


     


    Szép estét mindenkinek. 

  25. 2018. október 7. 15:13280952.

    Sziasztok!


    A tegnapi napsütés után ma ilyen szomorka idő van.Éppen annyira jó, hogy azért ki lehet teregetni ....igaz még mindig nem száradt meg a ruha.


    Jó volt olvasni az írásokat ....gondolatban válaszoltam.Nem megy az írás...


    Holnapra csináltak nekem programot.Jön a " kerítéscsináló"...így megyünk reggel Boscóval Tómalomra.Ha netán rossz idő lesz  megtöröm a diót ....mert még  csak egy részét hoztam haza.Különösebb munkát nem tervezek...lombsöprést stb. ...de az ásástól visszafogom magam.


    Legyen szép a  nap hátralévő része.

Címlap

top