Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 7. 14:12280951.

    Szervusztok.


    Azt hittem ma csak lógatni fogom a lábam, de hát szoktam én tévedni. Volt egy kis főzés, aztán Anikóék betoppantak, a hegyről hazahozták a szerszámokat, majd Beatrixéknek kell amikor kész lesz a ház. Na elég az hozzá, hogy elkeserítő állapotban van minden, lepucoltam, lemostam az egészet, de rozsdamarózin, és egyéb ápolási feladatokat is el kell végezni. hogy használható állapotba kerüljenek, naná, hogy én vagyok aki ráér. Mindegy megígértem.


    Erika nagyon köszönöm, hogy elkóborolt ruhadarabomat célirányba állítottad, gondosabb gazdája kell hogy legyek.


    Sacikám  elismeréssel adózom fejet hajtva, aki képes ennyit, és ilyen lelkesen főzni!!!!!!!! Nekem már nem megy. A blézer sajnos épp fekete,így nem lett volna nyerő. A derekam annyira helyrejött, hogy óvatosan hajolhatok, a lépésemre vigyázni kell, és  emelni nem tudok, reggel alig vártam már, hogy felkeljek, pedig nagyon jó matracom van.


    Borsikám imádlak olvasni, egy élmény minden sora.


    Egy kis mentateát kortyolgatok, nem százas a torkom. Van gyömbérem is, talán holnap feldolgozom olyan Annuska módon. A derekamat meg állandóan úgy érzem, mintha valami hidegítené.

  2. 2018. október 7. 12:21280950.

    Kedves Lányok,  Bencéről annyit tudok, hogy megjött és elment. Nemsokára megjön és készülődik vissza. 


    "Szia mamamegjöttem."


     

  3. 2018. október 7. 11:32280949.

    Sziasztok.


     


    Mindjárt jó ebédhez szól a nóta, látom lesz is. 


    Sacikám nagy főzésben vagy/voltál. Igazán csak gratulálni tudok neked, ahogy ezeket az ebédeket készíted, és biztos sok-sok szeretet van benne,  ahogy egyik évben tapasztaltam én is. Én ennyire nem vagyok képes. 


    A szereplésemről: nem volt az közszereplés, csak a szembeni  távoli rokonnal beszélgettem, és  én marha, úgy csináltam, mintha nem értettem volna meg a kis matematikáját. Játszottam a hülyét, hogy nem tudom kiszámolni hány unokája van. Addig játszottam a butát, /most már tudom az is voltam/  mig megmondta  hány unokája van, és nem volt módom már korrigálni. Így azt hiszi tényleg ennyire hülye vagyok.Az még nem is érdekelne, hogy ő így értette, csak nehogy elbeszélje, mert akkor már eléggé gáz. Lehet, hogy egy év mulva találkozom vele és akkor tudom korrigálni. 


    Julika, a szőlőt én is így eszem, ahogy te. A zöldbabfőzelék lecsóval nagyon finom, együtt  összefőzve még nem ettem, de nem ronthatja el a lecsó. 


    Borsika gratulálok a szilvásodhoz. Az elektromos készülékek tisztításával én is bajban vagyok.


     


    Erika, jó,hogy visszairányítottad Anikó blézerét, mert én nem ismertem volna fel, ha itt látom a házunk előtt, mert még nem is láttam rajta. Legalábbis így emlékszem.


    Ma reggel is sokáig elaludtam. Igaz későn feküdtem le, elfilmeztem az időt.


    Most csináltam meg a tornámat is. 


    Ma ki kellene mennem a pincébe, be kellene rakni a krumplit,ehhez kellene egy takarítás.


     


    Mindenkinek szép napot. 


     

  4. 2018. október 7. 11:03280948.

    Sacika!


    Azért legelek kint mert köpködök...amit ki tudok, azt kiköpöm, magot, vastag héjat. A dokinő azt mondta lassan, nehezen ürül az epe a gyomorba..az epe vezeték eleje ki van tágulva, olyan mint egy tölcsér..még határeset. Azért próbálok vigyázni ..most hónapokon át semmi bajom nem volt. de ez figyelmeztetés, ne bízzam el magam .


    Itt gyönyörű idő van, Timi még ki tudja használni..már azt hiszem többet nem tud kimenni, mert a busz csak 15. jár. és ugye az idő sem lesz alkalmas. majd megyünk kocsival téliesíteni. 

    előzmény:
    Rolta (280947)
    2018-10-07  09:58
  5. 2018. október 7. 09:58280947.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk nagyon enyhe, de szomorkás.....jó lenne egy kis csendes eső....


    Anikó...kár, hogy nem felém tévedt a blézered....nagy szükségem lenne egyre, ami nem fekete...


    Erika.....gazdag program volt.....sajna hiába nyitottam ablakot a zserbónak...


    Ildikó....végül csak szép lett az estétek, még akkor is ha te nem voltál megelégedve a szerepléseddel.....Tomi javul e?És Bence hozott e sok vidámságot?


    Julika....a te epédnek, ill helyének nem árt a szőlő? Az enyém helyének méreg, pedig nagyon szeretem....lassan mindenről le jkell mondanom ami finom...a főzelékeket én is nagyon szeretem...jöhetne minden nap, de a vércse párom nem igazán kedveli...


    Annuska....ránk gondosan figyelsz.....de azért magaddal szemben is tartsd be a szabályokat...,ert aztán rezeg ám a léc...


    Ma ....minő újság....családi nap   és a most divatba jött váló parti....lányoknak apás hétvége és  ha délre hozza őket, csak itt marasztalom őt is...legfeljebb megöl a lányom...


    A héten sokat, sokfélét főztem.....az nagyon ment.....Mára készült húsleves vegyes húsokból, marhapörkölt.....vörösbor hiányában fehérrel/nem nagyon érzem a különbséget.....dödöllével és pórés csirkemell tésztával.....nem éppen egészséges, de  most így alakult.....desszertet a lányok hoznak..........akartam a főtt húshoz kapor szószt, mindig volt a kertben, most nincs.....na majd holnapra szerzek...


     

  6. 2018. október 7. 09:53280946.

    Szép Vasárnapot kívánok, mert az van ugye?


    Szia Erikám, Szia Mindenkinek!


    Erikám én is jó kedvű leszek a Te írásaidtól. Napocskát hozol a topik életébe. Mozgalmas napjaid vannak, mint olvasom. JÓ kis ebédet találtál ki. 


    Én sem lustálkodtam, már vasaltam 3 asztalterítőt, egy függönyt és  sűl a ...na mit gondoltok mi?  Hát a szilvás lepényem. 19.20-kor tettem be. Most itt ülök és lesem a sütőt. Remélem ehető lesz. Akkor viszek a föntieknek is.  Van még betűfőzelékem, de már  nem kívánom, megkínálom vele Miciéket.  


    Julika én nagyon szeretem a főzelékeket,  szegény papa nem volt oda érte,  ..most bármilyet főzhetek.  A legjobban a zöldbabot, és a tököt, meg a paradicsomos káposztát szeretem. Nem ragaszkodom a feltéthez sem.  


    Most benézek a sütőbe. 


    Vaauuuuu....szépen emelkedik. 


    Elővettem a süteményhez és  kenyérdagasztáshoz való mü.anyag  keverőmet, de nem tudtam használni, mert  egyelőre nem találom az elektromos  csatlakozás helyét.  Azt kéne kideríteni, hogy  volt-e hozzá zsinór? ..mert ha volt, akkor lyuknak is kéne lenni rajta. Addig kimosni sem merem,  hátha utána agyoncsap az áram. Ebből is láthatjuk, milyen kockázatos, "feszültséggel teli" egy háziasszony munkája!!!

    előzmény:
    erry (280944)
    2018-10-07  08:40
  7. 2018. október 7. 09:34280945.

    Szervusztok!


    Ildi hiányolt tegnap délután.  Szórakoztam, filmeztem, varrogattam. Benéztem, de más is mást csinált. Semmi ne történik velem , semmi újat, érdekeset nem tudok írni. ja, főztem egy adag tök főzeléket, arra éheztem meg. Régen eszembe se jutott volna főzeléket főzni, a gyerekeim nem szerették, Béla sem nagyon, így aztán helytelen módon kimaradt az itthoni repertoárból, Mivel közétkeztetésben voltak ettek ott eleget...ott megették, mert éhesek voltak. Itthon meg azt főztem amit szerettek. Anyukám annak idején lecsósan főzte, azt a gyerekeim nem ették meg, én imádtam. Üvegbe eltette télire és képes voltam csak úgy, megenni..így tette el a zöldbabot is. Egyszer , még kicsi voltam valamiért apukámmal büfében ebédeltünk. Kérdezte én mit ennék? Zöldbab főzeléket, mondtam, és tejfölösen hozták ki. Nem tudtam megenni, nem ismertem azt az ízt...aztán apukám volt kénytelen megenni és nekem valami mást rendelt..vagy megettem az övét? Már nem emlékszem. 


    Na, végül csak írtam...ha nem is történik velem semmi, emlékeim azok vannak

  8. 2018. október 7. 08:40280944.

    Szervusztok!


     


    Gyorsan ideülök a gép elé, mert megint elszalad az idő........errefelé nagyon szalad. Sűrű hetem volt, el is fáradtam a hétvégére...Menet közben olvastalak benneteket a telóról, de az írás nem ment (zötyögő busz, apró betű stb.) A mai napom a pihenésé Pénteken szülinapi meglepetés buli volt, szombaton morzsa parti.....Előtte orvos látogatás....


    Itt köszönöm meg a lányomnak küldött jókívánságokat, megmutattam neki is, nagyon meglepődött és nagyon szépen köszöni.....A fénypostával küldött zserbók remélem célba értek.......


     


    Magdi jó képeket küldtél...nagyon csinos vagy.....majd megmutatod a blúzodat?


    Anikó, Francika ugye érdeme volt elmenni......Anikó nem véletlen, hogy a blézered hazatalált.....itt kóborolt az utcán egy blézer, mondtam, menjen keresse meg a gazdáját....úgy látszik szót fogadott.....


    Sacika te kapsz egy megrovó szem összeráncolást........az ásás miatt. Talán egyenlőre pihenni kéne, nem ilyen munkába belefogni.....


    Pötyi szépséges volt a menyasszony, a vőlegény csinos, a torta ötletes.....téged nem találtalak meg.....


    Borsika imádom az írásaidat....jókedvet hozol......


    Annuska te sem nyugszol, nem láttad, hogy mozgott a poroló......


    Julika nálad biztos minden fűszál katonásan áll.....ne engedd, hogy a darazsak győzzenek.....Nem dagadt be a csípés helye?


    Marikáról még mindig semmi hír....nincs meg a száma sem. Valahová elkeveredett a listám....


     


    Megyek a konyhába, főzőcskézek......"Fradi" leves lesz, mindent bele......a második fogásnak nincs neve....a tepsibe krumpli, rá az elősütött hús, az egész tejszínnel felöntve, be a sütőbe és várni amíg kész lesz, az utolsó percekbe rá egy kis reszelt sajt......Már csak meg kell enni....aztán erőt gyűjtök a jövő hétre, mert kedd, csütörtök és péntek is az orvosoké lesz.....


     


    Legyen szép napotok!!!!!!!!!!

  9. 2018. október 6. 20:07280943.

    Szervusztok.


    Teljesen éjszakai ez a sötétség brrrrr.


    Szóval a huzakodás ellenére jó volt a mai nap, igazán. Hazafelé még az utcán is /vihogtunk/ egy kicsit.  Nem  történt azon kívül semmi  különös, csöndes nap volt.


    Saci a blézer dolog a következő: a rendetlen asszony rendetlen szekrényében időközönként nehéz megtalálni  dolgokat, és gondoltam, hátha megunta az én blézerem az áldatlan állapotot  és meglépett tőlem. Gondoltam hátha találkozott valamelyikőtök egy egymagában lézengő blézerrel, de talán megsajnált, és előkerült nagy örömömre. Na ennyi az én eszement történetem.


    Nyugodalmas jó éjszakát kívánok.

  10. 2018. október 6. 19:41280942.

    Ó Ildike,  de sajnálom, hogy  így elromlott a szereplésed. Mert olyan udvarias és szerény vagy. Látod? Ellőtte a készülő poénodat. Na, majd máskor. 

    előzmény:
    franci47 (280940)
    2018-10-06  19:19
  11. 2018. október 6. 19:34280941.

    Ez a vers nagyon tetszett,  ki követte el?  ..Lányok,   imádtam.  Jó hogy  olvashattam. Köszi.  Beragyogta az estémet!!


    Mert már  mire  H o z z á t o k   jutottam, elfolyt a napom. Mivel? Mittudom én. Keltem, piacoztam, temetőztem,  szomszédoltam,  leveleztem az enyémekkel. A vőm szerelte az ajtózárakat, azt néztem, ..adogattam a szerszámokat.  Tegnap  kaptam tőle kicsi poharas  virágot. Képzeljétek: ...csak úúúgy!  Még ilyet!  Olyan jól esett.


    Ma bejött  Nutella kuta, a kis sárga tacsi  a konyhába, és  szaglászott, mint egy bolond. Annyira be volt indulva, hogy felugrott egy székre, onnan meg az asztalomra. Elhűltem!!  .. mondom neki, mi van Mr. Templar, ..nyomozunk?  ..még mit nem, ..mit képzelsz, ez nem járja ám! és jól összehúztam a szemöldökömet.  Később megjelent egy  nyálas, koszos teniszlabdával, azt  kereste még nálam is.  


    Nincs semmi újság velem,  ..el vagyok, mint a befőtt.  A tegnapi húsleves helyett  - paradicsomfőzelék lett,  betűtésztával. Belefőztem  1,5 liter  levesbe iksz mennyiségű  betűtésztát, és úgy besűrűsödött, hogy  át kellett azonnal neveznem  főzelékké.


    Van egy megkezdett könyvem, ..van egy folytatásra váró filmem,  ..egy lepakolt polcom és kis szekrényem, félbehagyva. Rám várnak, szóval  "majd holnap" - mondom - megvár a munka.  A lábamban meg van az 1500 méter ma is. Amióta ennyit gyalogolok,  nem fáj olyan sűrűn a visszerem,    mint pár éve. Akkor fásliznom kellett.  Persze, az összefüggés e két dolog között nem tiszta a fejemben. Mondtam már hogy  meg fog drágulni a burgonya? ..biztos  mondtam. Ezért gyorsan vettem ma 3 kg-ot az otthoni 2-höz! Szilvát is ...holnap összeütök egy szilvás lepényt. A múltkor remekül sikerült. Nnna,   most már hagylak   Titeket pihenni. Bocsánat. Kellemes  estét kívánok.


     

    előzmény:
    BiriBiri (280934)
    2018-10-06  07:46
  12. 2018. október 6. 19:19280940.

    Jó estét.


    Már sötét van, szinte hihetetlen, hogy 7 órakor már ilyen sötét legyen. 


    Szép idő volt nálunk. 


    Elmentünk a nyugdijasok köszöntésére.  Egész jó műsor volt, sokat nevettünk az egyik előadáson. 


    Szólt hozzánk a Polgármester /nagy betűvel/  nagyon kedvesen.  Köszöntötték a legidősebb ember /nincs még 100 éves/. 


    Mesét is kaptunk, eljátszották a Rátóti csikótojást. 


    Én is színészkedtem egyet, de azt hiszem én jártam rosszul. Egy matematikai feladványt kaptam  és úgy csináltam,mintha nem tudnám.  Sajna a befejezés nem jól sült el az én káromra. Na nem lesz akasztás, semmi sem, csak az illető elhitte, hogy nem tudom.Mindenképpen mondtam volna a megoldást, de ő  megmondta az eredményt és már nem volt tovább játék. Nem tudtam mit mondani,csak annyit az első osztályt kihagytam. 


    Kaptunk finom vacsorát, bort, üditőt, ásványvizet, pogácsákat és süteményt is. 


    Van pár kép a  mobilomban, holnap előveszem, úgyis már aktuális, mert több minden benne van, ki kell másolni belőle. 


    Annuska a lábam változó, sosem tudom, mikor "rúg belém" Szépen viselkedett délután, kicsit makacskodott a hazajövetel előtt, de bejáródott. 


    Julika,mit csinálsz? Nem látlak egész délután.


    Annyira üres a topik már 6 óra után,  mit olvasnak a kukkolók? 


    Pötyi az úthenger érzés elhagyott hála az égnek. 


    Na mennék filmezni egyet. 


    Bár a várva várt rész még nem érkezett meg, de még nem adtam fel azt, hogy ma nem nézemmeg. Tegnap megnéztem felirat nélkül. 


     


     


     

  13. 2018. október 6. 17:33280939.

    Szervusztok


     Mire sötétedik én is előkerültem. Napközben szép langymeleg idő volt.


     Pötyikém, összebeszéltünk. Én is porszivóztam, aztán mosást is inditottam. Már meg is szárazdt.


     Magdika, elmentél a telekre?


     Ildike, már megint elövett a fájsz.? Sajnálom Remélem Tomi is rendbe jön.


    Elmentettek Anikóval az összejövetelre?


     Julika, jó a vers, lila nekem is van. Hiába az öreg, az öreg. Jó csemegézést a szölőből.


     Sacika, hogy vagy? 


     Mindenkinek kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    potymama (280938)
    2018-10-06  11:30
  14. 2018. október 6. 11:30280938.

    Sziasztok!


    Ma úgy éreztem bírom..ezért végig porszívóztam gyorsan..még fel kellene mosni a követ..még megcsinálom, mostam is 2 adagot,. Kiteregettem, de lesem a poloskákat! Nehogy belebújjanak a törülközők közzé.


    Nem nagy főzést csinálok..vettem hurkát, kolbászt megsütöm.


    Nincs semmi újság..a lányom és a Dalmáék szüreteltek a nászomnál két délután.


    Nem mintha annyi szőlő lenne..Pálinkát főzet belőle az öreg. Az a baj vagy 50 fokosra főzeti..gatya-szaggató! Ő így szereti.


    Magdi nagyon jó, hogy eljársz otthonról..láttam a képeket, csini vagy rajta.


     

  15. 2018. október 6. 08:20280937.

    Én is szeretem a lilát...van pár holmim..Piros kalapom 16 éves koromban volt ......aztán évtizedekig semmi.Most újra van ....de  nem az az elegáns fajta....inkább amit sapka helyett lehet hordani, gyűrhető .Van egy  fokkal jobb is ....szerintem nem nekem való.A kalapot tudni kell hordani.Na...jól eltértem a verstől...


    A vers jó ....de nem szeretnék / hiszen már az vagyok / ilyen öregasszony lenni .

    előzmény:
    BiriBiri (280935)
    2018-10-06  07:54
  16. 2018. október 6. 08:03280936.

    Szép napot Mindenkinek!


    Már én is ébren voltam..papa fél 6-kor talpig díszben kérte a cédulát, hogy mit kell hozni a piacról......csak tudnám miért hajnalban, nappal is ráérne....na ennyi a morgásból......lassan kezdek magamra találni..


    Julika....én már a lila korszakomban vagyok..bőven....csuda jó dolgokat tehetek....aranyos a vers...érdekes, hogy így szóba jött nekem fiatalon már volt egy lila korszakom, igaz halványlilákból..


    Magdi.....nyugodtan rakd be a mosógépet, napok óta ragyogó idő van.....élvezd a szép őszt Tómalmon...az Anikó blézer dolgot nem értem..


    Anikó-lldikó....menjetek csak el a találkozóra.....biztos nagyon készültek rá és jól is fogjátok érezni magatokat

  17. 2018. október 6. 07:54280935.

    Szervusztok!


    Timi olyan jót nevetett ezen a versen, aztán én isAz a lila nem is olyan elérhetetlen, hiszen a kalocsi hímzésben az idősek lilával hímeztek, "szomorú pamukos" a neve. k val, nem tévedtem. nekem is van lilám, póló, szeretem ..nem tudtam, hogy azt az öregek hordják.a kínaiban vettem. A versből kiderül mi mindent tehetünk meg ebben a korban büntetlenül


    Szép idő van de én nem fogok semmit kint csinálni csak szőlőt legelni. Még van, a méhekkel esszük versenyt. Valamelyik nap egy méhecske figyelmeztetett, azért ne olyan mohón, nekik is ízlik ez a már mézédes gyümölcs..és beleszúrt az ujjamba. 

  18. 2018. október 6. 07:46280934.

    Az öregségnek is megvan a maga "szépsége" a fiatalok szemében


     


    Ha öregasszony leszek, lilát hordok majd,
    Piros kalappal, ami nem áll jól nekem,
    A nyugdíjam brandy-re, nyári kesztyűre költöm
    És szatén szandálra, s azt mondom, nem telik vajra.
    Leülök a járdára, ha fáradt vagyok,
    Falok a bolti kóstolón és vészcsengőket nyomok
    És botommal zörgetem a rácsokat
    Kárpótlom magam józan ifjúságomért.
    Kimegyek majd az esőbe papucsban
    És virágot szedek mások kertjében
    És köpni tanulok.


    Szörnyű ingeket hordhatsz, kövérebb lehetsz
    Egy szuszra másfél kiló kolbászt ehetsz
    Vagy egy hétig csak kenyeret uborkával
    És tollat, ceruzát, söralátétet gyűjthetsz dobozban.


    De most meleg ruhát kell viselnünk
    Fizetni a lakbért, nem káromkodni az utcán
    És jó példát mutatni a gyerekeknek.
    Vacsoravendégeket hívunk és újságot olvasunk.


    De talán most kéne gyakorolnom kicsit?
    Hogy akik ismernek, ne riadjanak meg
    Ha hirtelen öreg leszek és lilát hordok.


     


    Jenny Joseph: Figyelmeztetés (Vogl Anikó fordítása)

  19. 2018. október 6. 07:14280933.

    Jó reggelt!


    Ma én csinálom az ébresztőt.Az unokatesóm korán indult....én is gondolkozom  merre is induljak.Tómalomra kellene mennem....a héten nem voltam.Bár még eléggé hűvös van .....talán a fél 10-es busszal megyek.Bepakoltam a mosógépbe.A gond...nem merek kint teregetni ....ki tudja napközben milyen idő lesz.


    Ildikónak Anikónak kellemes együttlétet kívánok az ismerősökkel.Menjetek el ....jó lesz egy kis kimozdulás.


    Anikó a blézered nem repült erre....jöhetne egy....bár lehet,hogy nemsokára télikabát kell.


    Erikáéknak ...és ahol még ünnep van amit netán kihagytam .....szép ünneplést.


    Legyen szép a napotok!

  20. 2018. október 5. 18:18280932.

    Futnak a napok piszkosul.


    Tegnap nem akartam tudomásul venni, hogy  ma péntek lesz/van.


    Ma nem az én napom, az úthenger nyomai  látszanak, érzem. 


    A gyomrom sem jó. 


    Na majd csak túllépek rajta.


    Annuska, köszönöm Tomi felé irányított jó kívánságodat. Sajna ma sincs jól, pedig reggel még azt gondolta 3 napos fekvés után jó lesz. De azt mondja látta orvos, mivel találkozott vele az utcán. Jó ugye? 


     


    Befűtöttem, most kell a meleg, annyira lehült a levegő. 


    A temetőbe már el kellett mennem, mindenféle ünnepnapok voltak, és csak tologattam az időt. Tegnapi hegymenet jobban sikerült mint ma a sokkal közelebbi. Alig vártam, hogy haza érjek. 


     

    előzmény:
    Nusimama (280929)
    2018-10-05  17:19
  21. 2018. október 5. 18:13280931.

    Ildikém!


    Az orvososat nézem de szívesen veszem ha küldesz olyat ami neked is tetszik. Most hogy egyedül vagyok ezzel szórakom, meg babákat csináltam. megyek a szobámba, kikapcsolom a nagy gépet...de a kicsin még benézek 

    előzmény:
    franci47 (280928)
    2018-10-05  16:55
  22. 2018. október 5. 17:55280930.

    Szívesen beszélgetnék Veled, de sosem csöngetsz be akármikor erre jársz, vagy csak úgy direkt beszélgetni. Időm is van, a diólikőrt is leszűrtem, egy meózás nem ártana neki. Lehet hogy olyan csoportos diófa alattira vágysz?


    A holnapi összejövetel nekem sem a szívem csücske, de be kellene nézni, azt hiszem 2 éve már nem voltam.

    előzmény:
    franci47 (280928)
    2018-10-05  16:55
  23. 2018. október 5. 17:19280929.

    Szervusztok


     Itt is szép idő volt ma. Ihletet kaptam töletek, mivel annyit emlegetétek a rendrakást. Hát én is ma azzal töltöttem az idöt, hogy kiraktam mindent, majd szortiroztam és vissza. Most olyan szép rend va, de meddig.


    Julika, ez vagy ahogy tul vagy a nehezén, már is dolgozzól. Megnyugodtál, hogy lenyirtad a füvet?


    Ildike, tominak jobbulást. Nagyon stram vagy, hogy a fájsz mellett hegymenet volt. Remélem azéjjel tudsz piheni.


    Pötyike, csini az ifju pár. Dalma ruhája nagyon szép. Na és az a torta. Biztos nagyon finom volt.


    Borsikám, azért ovatosan válogasd meg  azt, hogy mit eszel.


    Magdika, a lényeg, hogy jó kikapcsolodás volt.  Használd egészséggel az új szerzeményt. Ne sajnáld magadtól.


    Sacika, jobban vagy már?


    Erika, nem jelentkezett,


     Anikó, bizony én is ugy érzem, hogy szinte hajtja valami a napokat. Nem rég volt hétfő, s már péntek van.


    Vigyázzatok magatokra Nagyon sok a megfázás.

    előzmény:
    ancsa46 (280926)
    2018-10-05  16:39
  24. 2018. október 5. 16:55280928.

    Nincs filmed Julika? 


    Ha nincs küldök egy részt egy főzőset. Minden rész külön- egy -egy történet. 


    Jó régen láttam én is, egy éjszakai  étterem, ami éjfélkor nyít, és lehet rendelni mindenfélét. A szakács ott készíti el.  Mi is látjuk. Igazán jó kis rész minden db.  Olyan megnyugtató. Nem fejezte be a fordítója, igy most más fordítja Lassan jön a felirat, de ha únod magad, akkor egy fél órára kikapcsol. Nem is kell több.  Én nagyon élveztem. 


    Amit most nagyon várok, annak nem jött el a következő rész, pedig tegnap volt esedékes.  Ma már nagyon jó lenne.


    Most egy nyomozósat  nézek, amiben a lány látja az illatokat. 3 részt láttam belőle, de még nem az igazi. Majd meglátom a következőt, akkor biztos eldől. 


     


    A menyasszonyka nekem is nagyon tetszik. Pötyit nem ismertem fel a vendégek között. Balázst nem nagyon láttam, de bízom Dalmában, hogy jól választott és  szépet is. Biztos kedves is, mert különben nem ment volna h ozzá. Na ezt jól megírtam. 


    Be kéne fűteni, de csak tologatom. Majd mindjárt. Kutyaetetés  ideje is eljött. 


    Benceetetés ideje is eljött, nemsokára haza ér. 


    Holnap nyugdíjas  tali lesz, egy kis műsorral, amire nem nagyon vágyom, és kajálással, azt sem igazán várom. 


    Valami jó beszélgetést szeretnék, azt hiszem azt ott nem lehet. 


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (280925)
    2018-10-05  15:53
  25. 2018. október 5. 16:53280927.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Pötyike....nagyon szép a menyasszony...persze csinos a párja is.....a torta éedekes és biztos finom volt...


    Julika...a fűnyírás azt jelzi, hogy jobban vagy....maradj is így...lehet kicsit jobban kellene vigyázni az étkezéssel , hogy mi az ami nálad tiltó listán van....bár ti nagyon egészségesen étkeztek...


    Ildikó...a sarkadra még nem jött szóba valami sugárkezelés....nem tudom pontosan mi az....a szomszéd fiatalasszony járt Kaposvárra mikor már semmi nem használt és jó lett, bár azt nem tuni még, hogy meddig fog tartani a hatása...


    Magdi....nagyon szép, gazdag napod volt....a virágost meg jól tetted, hogy megvetted...jövőre is lesz nyár..


    Anikó....nagyon mozgékony vagy...teljesen rendbe jött a derekad?


    Borsika...szeretem a vidám kis írásaidat...tele öniróniával...hagymákkal vigyázz..


    Annuska.....nem jelentkezik javulás az inj.kúra után?


    Erika...sikerült e az időpontokat összeegyeztetni?


    Marikára sokat gondolok én is..


    Tegnap kaptam az esedékes injekciót....úgy érzem ezek talán használnak....hazaérve gyorsan ástam egy kicsit, mert a nefelejcsem nagy, el kellett ültetni.....hát nem esett jól, de talán azért ártani sem ártott...


    Az este itt voltak a gyerekek....rengeteg almánk van....ami bió, nem volt permetezés, ezért nem is lesz eltartható.....sütöttünk egy nagy adagot, pici fahéjjal....olyan kellemes karácsonyi hangulat lett az illattól.......jócskán ettem belőle....nem kellett volna....azt hittem csak nyersen árt...sajna nem....


    .

Címlap

top