Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. október 5. 16:39280926.

    Szervusztok.


    Olyan gyorsan röpülnek a napok, mintha valami gyorsítaná őket, elröppent a délelőtt, délután meg találkozóm volt, de nagyon szuper az idő. Körül kellene nézni nekem is a temetőben, talán a hétvégén sort kerítek rá.


    Pötyi, nagyon csinosak a fiatalok, gyönyörű a Dalma ruhája, na a torta meg igazán ötletes a sok macival, jöhetne is egy nagy szelet.


    A lila hagymát mindig citrommal készítem, meg egy kis só, vegyes bors, nem volt tőle problémám, igaz állni hagyom legalább 1 órát.


    Keresek egy blézeremet, nem látta valaki? Rendet kellene már csinálni.

  2. 2018. október 5. 15:53280925.

    Magdikám!


    Bizony lenyírtam a füvet...egy pici maradt, a két ház között, az olyan kicsi, kár kár fáradni vele, de a szélek gyomosak voltak. Még a nagyon nem szeretem munka jön, a gép takarítása.


    Írtam a képedhez, hogy csinos vagy, biztosan nem ment össze semmi ruhád. Viseld egészséggel a virágos blúzodat. 


    Timi mindjárt indul Szanába, vasárnap jön haza. Majd kitalálom mivel ütöm agyon az időt

  3. 2018. október 5. 15:39280924.

    sziasztok!


     


    Délelőtt aklimatizálódtam, nálam is járt éjszaka az úthenger. Virrasztottam miatta az éjjel. 


    Pötyi nagyon szép az ifjú pár, és milyen jókedvűek. 


    Az a torta?!!  nagyon tetszik. Csokoládé az oldala? Ennék egy szeletet.


    Magdi elnéztem az utadat, bizony nagyon jó lehetett.  Örülök a blúzodnak. Majd jövőre elmegyek abba a boltba, ahol legutóbb láttam az én csodás rózsásomat. 


    Borsika, Julika a hagymaevésről:  Hagymát lehet enni és semmi bajod nem lesz utána: Felszeled és beteszed kis vízzel a mikróba, de felteheted a tűzhelyre is, és egy cseppet főzöd. Nem kell kifőzni, csak úgy első forrásig. Utána a levet leöntöd róla, megsózod /még ropogós ám/  eszed, vagy éppen megsütöd. Semmilyen rossz hatása nincs. 


     


    Délután voltam a temetőbe, már el kellett mennem. Minden Csupa fű volt, mert kaszálás volt. Sajnos nem tudtam róla. 


    Így egy száraz virágcsokorral azért valamennyire  letisztítottam a sírokat. 


    Itt szépséges idő van.  Mindenkinek  kívánom, hogy szépen teljen a napja. 


     


     

  4. 2018. október 5. 15:17280923.

    A betű meg közben megbolondult.Végül  aránylag olcsón megúsztam.Délben finom ebédet kaptunk  és mentünk tovább a Práterbe.Ott körbenéztünk ,sétáltunk ....majd egy sörfesztiválon / sose voltam még/kötöttünk ki.Megnéztünk egy koncertet....majd 6 óra felé indultunk vissza.Ez most egy olyan út volt, templom, festmények, és a Habsburgok ismertetése nélkül ....de jó volt.Fotót egyre kevesebbet és rossz minőségűt csinálok....így nem is nagyon törtem magam.Majd egyet-kettőt teszek a diófa alá.Majd elfelejtettem, hogy ragyogó napsütés volt ....a sátorban szinte  nyári ruhában lehetett volna lenni.


    Itthon sem "tétlenkedtetek"....sok minden történt.


    Rájöttem, hogy olyan igazságtalan az ember.Az esküvőkön mindig csak a menyasszonyt dicsérjük ...a vőlegényekre nem sok figyelem jut..pedig Balázs is helyes volt.


    Julika ....remélem nem nyírtál füvet ....még akkor sem ha reményeim szerint jobban vagy.


    Borsévi ....valahol olvastam, hogy citromot kell a hagymára csavarni ....akkor nem zavarja meg az epét.Nem próbáltam ....én annyira félek tőle, hogy a nyers hagymától már leszoktam ....pedig milyen finom.

    előzmény:
    harangvirag08 (280922)
    2018-10-05  15:05
  5. 2018. október 5. 15:05280922.

    Sziasztok!


    most van egy kis időm ...benézek..


    A tegnapi napról.....


    Reggel elég hűvösnek indult a nap.Jól felöltöztem ....nem akartam úgy járni mint szombaton..Elég hamar Bécsbe érkeztünk.Először egy divatbemutatót néztünk / még életemben nem voltam / majd finom reggelit kaptunk.Később vásárolni mentünk egy viszonylag normális árfekvésű áruházba....ahol leárazás volt és még kaptunk 20% kedvezményt..Semmi vásárlási szándékom nem volt ....gondoltam majd bámészkodok. Hát nem szembejött velem egy virágos ...igaz nyár olyan pólószerű blúz.Először csak hátrább dugdostam ....gondoltam előbb körbe nézek.Osztottam...szoroztam stb. A társaim közben szintén válogattak.Aztán vettem egy mély lélegzetet / megelőlegeztem magamnak a jövő nyarat !

    előzmény:
    harangvirag08 (280921)
    2018-10-05  12:14
  6. 2018. október 5. 12:14280921.

    Csodaszép a menyasszony .....a torta szenzációs!

    előzmény:
    potymama (280912)
    2018-10-04  21:12
  7. 2018. október 5. 12:09280920.

    Sziasztok!


    Megint csak "kutyafuttában" jövök.Az unokatestvérem jön Németországból....Ófaluba menet. Most éppen főzök....meg uye ebben a " züllött" konyhában semmi nincs .....vásárolni is voltam.


    Vigyázzatok magatokra .....majd jövök.

  8. 2018. október 5. 11:35280919.

    Pötyike  szia, igen,  


    ..a zsíros is, meg a hagyma is csipkedi az epémet,  de  még ennél is rosszabb a zöldpaprika héja,  nyersen. Hát, ..néha megengedem neki,  de ha beszedek 1 quamatelt, akkor  szinte megéri. A lila hagymánál nincs is jobb a világon. Szoktam úgy is, hogy kis cukros ecetes öntetbe, ..aztán rossz szagom lesz, de nem bánom. 


    Én már dolgoztam Kislányok,  ..nem akarok stréberkedni,  ..muszájból csináltam. A teraszra tegnap  leráztunk rengeteg száraz levelet, mert  Miciék labdája fönnakadt, amikor  dobáltuk nekik. Ha már lehullott, akkor  még ráztam hozzá,  abból alulra a kerti padokra is jutott, szinte   betemette. Na, ott is rendezkedtem. Vittem a komposztba. Szép az idő, jól esett egy kis  mozgás. 


    Jár az agyam, mit is főzzek??   Levest ennék,  de nem rántásosat. Van csirke-valamim,  majd abból. Nem tudom melllik része. Mindegy. 


    Ti ne dolgozzatok, ha nem muszáj. Pihenjetek, mert megérdemlitek!  Egyébként  van a levegőben valami, ami elveszi az ember munkakedvét.  Némely napokon én is erősen érzem . Ma  véletlenűl belenéztem a  tükörbe.Nagy hülyeség volt, többet nem teszek ilyet. Barázdák halmaza  az orcámon.  Na, sebaj!  A mostani Nők Lapja arról szól, hogy ne bánkódjak az öregségen, mert annak is meg van  az értelme. Megfogadom.


    Menek főzni, csak  kis adagot, mondjuk 2 napra.  Jók legyetek!!!


     

    előzmény:
    potymama (280918)
    2018-10-05  10:04
  9. 2018. október 5. 10:04280918.

    Sziasztok!


    Olyan vagyok mint akin átment az úthenger! Vagy csak lusta?


    Takarítanom kellene..de Dezső cica olyan jót napozik a nappaliban kinyúlva és ha előveszem a porszívót elbújik, fél tőle...hagyom napozni. Jó kifogás mi?


    Azért a mosógépet megetetem..az dolgozik magától.


    Borsika..a zsíros kenyér se éppen...de a lila hagyma az ellensége az epédnek!!! Nem árt meg?


    Majd lesznek az esküvőről jó képek akkor küldök.

  10. 2018. október 5. 09:57280917.

    Már megint 2005- ben kötöttem ki, kíváncsi vagyok a hsz. a mai napra teszi be az nlc?


     

  11. 2018. október 5. 09:16280916.

    Nem tudok letölteni a diófa alól..nem lehetne valahogy máshogy elküldeni??érdekel mi lett küldve

  12. 2018. október 5. 08:56280915.

    Szervusztok!


    Ildi!


    Köszönöm a tájékoztatást. Ezt így nem tudtam, illetve nem emlékeztem rá, hogyan nevezik azt az első időszakot. 


    A FB on valami nagy küldemény jöhet mert ne akarja letölteni...csak forog, csak forog...


    Dalma nagyon szép menyasszony..de milyen is lenne, hiszen "alapból" szép


    Még ne tudom mit csinálok, sok kedvem nincsen semmi munkához. A mosás megy, majd porszívózok...lehet hogy babát fogok csinálni, de az is lehet filmezni fogok. 


     

  13. 2018. október 5. 05:29280914.

    Ildike, én is szoktam zsíros kenyeret enni,  jó kis házi-, vagy sűlt zsírral, lila hagymával, imádom.  Mostanában  apróbb krumplit veszek, jól megsikálom és bele a sütőbe. Ha ropogós a héja, ketté veszem és vajat teszek bele, jól megsózom, kell mellé egy  jó tea és meg van a vacsora.  Itt járkált párszor  krumplis-hagymás kocsi, mondta a hangszóró hogy vegyünk, de  csak a szétfővős  sárga ella krumplit árulta. Sárföldes volt, nem vettük. (Ja, 120.- volt.)Ez olyan macerás nálam, mert ha kevés van itthon akkor el kell menni a boltba és újra venni, ..ha meg 1-1 zsákkal van, mondjuk hagyma,krumpli, -  akkor meg kicsírázik. Na, most jó   sokat beszéltem, de nem sokat mondtam. Hhmm..Jobban jártok, ha most becsukom a szám.  


     


     

    előzmény:
    franci47 (280905)
    2018-10-04  17:18
  14. 2018. október 5. 05:10280913.

    Jóreggeeelt Mindenkinek!


    Pötyike, csoda szép volt Dalma, micsoda ruha,micsoda menyasszony!  : -  ))  Persze az ifjú férj is igen jóképű!!  A malackás torta ötletes,  biztos finom volt!! 


     


    Julika sajnállak az epegörcs miatt.  Kerestem neked : 



    retekléméz keverék epehólyaggyulladás, epegörcs esetén hatékony gyógyszer. Kb. 100 g retek levét kell 100 g mézzel összekeverni, és napi háromszor bevenni egy evőkanálnyit.

     


    Ezen a weboldalon a méz dícsérete a téma.  Magam is megdöbbentem, mi mindenre jó,  pl.  horzsolásra, sebre  ..külsőleg.


    http://www.napfenyesgyogykozpont.hu/a-mez-jotekony-hatasa i/


    Azt hiszem, magam is megpróbálom, és figyelni fogom, használ-e?!  


     


     

    előzmény:
    potymama (280912)
    2018-10-04  21:12
  15. 2018. október 4. 21:12280912.

    Ez a Dalma!!!


    Nézzétek meg a tortáját! (a Dalma beceneve "malacka") 


     

  16. 2018. október 4. 21:03280911.

    Nahát!!! Én úgy emlékeztem, jártam ma már erre....és úgylátszik nem!


    Olvasni, olvastam mindent. Látom nálatok zajlik az élet, hegyre mentek, vásárolni mentek...orvoshoz ne mejetek!


    Nálunk unalmas napok jöttek..semmi izgalom. Kipihenjük a lakodalom fáradalmait. Az elöbb itt voltak Dalmáék, felidéztük az 3seményeket.

  17. 2018. október 4. 20:47280910.

    Sziasztok!


    Itthon vagyok ....szép nap volt.Majd holnap jövök.


    Jó éjszakát mindenkinek!

  18. 2018. október 4. 18:37280909.

    HÁROM különböző szakaszt kell megkülönböztetni az özvegyi nyugdíj kapcsán.



     


    ELSŐ szakasz: ideiglenes özvegyi nyugdíj


    MÁSODIK szakasz: az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően feléledő "rendes" özvegyi nyugdíj


    HARMADIK szakasz: a "rendes" özvegyi nyugdíj megszűnését követően feléledő "megint rendes" özvegyi nyugdíj


    Sok-sok kérdés nyilván amiatt merül fel az özvegyekben, hogy az elhunyt jogszerzése alapján járó mindhárom özvegyi ellátás neve ugyanaz, miközben a feltételekben ég és föld a különbség.


     

    előzmény:
    franci47 (280908)
    2018-10-04  18:35
  19. 2018. október 4. 18:35280908.

    Az ideiglenes özvegyi nyugdíj az elhunyt halálának időpontjától számított legalább egy évig folyósítható (ez a főszabály).


    Az ideiglenes özvegyi nyugdíj annak a nyugdíjnak (vagy öregségi nyugdíjként számított összegnek) a 60 %-a, amely az elhunytat a halál időpontjában öregségi nyugdíj címén megillette, vagy megillette volna.


     


    Ez volt egy évig, mikor meghalt a férjünk. 


    Én legalábbis így emlékszem. Most rendes  nyugdíjunk van. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (280906)
    2018-10-04  17:47
  20. 2018. október 4. 17:57280907.

    Ezt a versikét már hallottam más településnévvel is, annyi helyen laktunk, hogy nem emlékszem mikor és hol volt, de olyan csúfolódós mondóka volt.


    Na legalább gyorsabban telt az út, ha volt útitársad is. Jó 2 héttel előbbre van a gesztenye ezek szerint.


    A nyugdíjprémiumot 18 ezerre hallottam a TV-ben. A semminél több, nagyjából 1 havi gyógyszer ára.

    előzmény:
    franci47 (280905)
    2018-10-04  17:18
  21. 2018. október 4. 17:47280906.

    Ildikém!


    Azt én tudom, milyen özvegyek vagyunk...de soha nem hallottam, hogy ideiglenes özvegy. Mi akkor nem vagyunk jogosak a prémiumra?? Vagy megszánnak, és mégis adnak? 

    előzmény:
    franci47 (280905)
    2018-10-04  17:18
  22. 2018. október 4. 17:18280905.

    Sziasztok!


     


    Annuska, ma nagyon ráparancsoltam a fájszra. Kicsit meghúzta magát. 


    Hegyre mentem, nemsokára leolvassák a hegyi villanyórát, ehhez be kell kapcsolnom, vagyis inkább nyitva kell hagynom az óraszekrényt. Tavaly annyit maceráltak miatta, fel kellett mennem mire jött a leolvasó. 


    Szedtem almát is, ott tárolom még a hegyen,  Tomi valamikor haza hozta volna, most meg beteg lett. 


    Julika, mi nem vagyunk ideiglenes nyugdijasok. Akkor sokkal fiatalabbak lennénk. Régen rokkant nyugdijasok voltak, de megszavazták a "fentiek", hogy járadék legyen. Ezzel sokkal jobban lehet manipulálni, hogy járadék lett. 


    Mit ettél, hogy ilyen beteg lettél?  Esetleg nem a savad macerál?


     


    Talán ha 12ooo ft lesz belőle, valaki kiszámolta éves szinten 47 Ft/ nap lesz összesen.  Az összeget nem szoroztam be, mármint a 47 Ft-ot, lehet, hogy 18 ezerre számolta. 


     


    Annuska, nem mindig bírja a térdünk a lábunk. Haza fele már az enyém is  sztrájkolt, de aztán megemberelte magát. Már a gesztenye is érik, tavaly sokkal hátrébb voltunk. 


    Remélem Magdi jól érzi magát ebben a remek időben.


    Sacikám, veled?  Talán már kicsit javult a helyzet.


    Anikó, Kovács Z-vel mentem a hegyre, jó lassan bandukoltunk - az én sebességemmel -  téged is keresett, menjünk fügézni. Én visszafele sem mentem fügézni,mert nehéz volt a hátika.


    Tegnap hangosan felnevettem Lajos könyvében olvasott versikére. Igaz hallottam már, de feledésbe merült. 


    Botfaiak vattok,


    Rókalikba laktok.


    Nincsen kutatok.


    Val...-ból igyatok. /de ez is ki volt írva szó szerint. 


    Na ez nem volt szép tőlem, de idézet volt. Más  dolgok is kiderültek a marhaőrzőkről. 


     


    Ja az idézetem, hát, igen, boncolgatható, de mindenki maga tudja, mit engedhet meg magának. Nagyon szélsőséges dolgokra nem gondoltam.  Filmből idéztem.


     


    Az éjszakai gondolataim nem voltak rosszak, csak foglalkoztatott a filmbéli esemény. 


    A krumpli ára azért ennyi, mert itt van a faluban, nem vitték piacra, és háznál van. 


    Megsült a krumpli,Gábor  süti, én is eszem belőle, mert zsiroskenyér volt az ebédem. Nem kell sajnálni, más mindenem is volt itthon, de ezt kívántam, jól is esett. 


    Borsika, már fűteni kell, hideg a lakás. 


    Majd jövök még. 


     


     


     

  23. 2018. október 4. 15:36280904.

    https://24.hu/belfold/2018/10/04/nem-jar-minden-nyugdijasn ak-a-nyugdijpremium/


    Ezt hogy értelmezitek, özvegy barátnőim? Mi ideiglenes özvegyek vagyunk???


    A szabályozás szerint ugyanis a prémium nem jár azoknak, akik ideiglenes özvegyi nyugdíjat kapnak, de a rokkantak (akiknek rehabilitációs járadékot folyósítanak) sem részesülhetnek belőle – írja az énpénzem.hu.

  24. 2018. október 4. 15:23280903.

    Annuska!


    Mióta nincsen epehólyagom nem görcsölök, nincsen fájdalmam csak egyszerre elszédülök és aztán annyi nekem. csak forog velem a világ és ha szerencsém van nemsokára hányok..ha nem megy besegítek. Tényleg vigyázni kell, de olyan régen nem volt probléma, mindent ehettem büntetlenül..aztán most beütött a baj...jól legyengít, a gyomromat marja az epe..egy nap kell hogy kirúgjam magam. 


    Gyönyörű idő van, péntekre tervezek fű nyírást..jó lenne akkor is ilyen idő. 


     

    előzmény:
    Nusimama (280901)
    2018-10-04  14:00
  25. 2018. október 4. 15:01280902.

    Szervusztok.


    Délelőtt városban voltam,elindultam pár cuccért, aztán alig bírtam hazahozni, nem is volt sok minden, lehet, hogy csak én vagyok gyenge. Na mindegy megfájdult megint a derekam, szerencsére nem annyira mint a múltkor, de ma nem lesz semmi munka.


    Olyan nagyra nőttek az estike virágok, hogy bokrok lettek, nem tudom így kihúzni a földből, lehet, hogy várni kell egy esőre, mert olyan száraz és kemény a föld. Ez a Saci féle virág, már kértek magot róla, remélem eljönnek érte.


    Az alvás nálam is problémás, igaz most éjjelre nem panaszkodom, de olyankor törnek elő minden féle gondolatok, ötletek amikor nem megy az alvás.


    Ildi szerintem jó áron vetted a krumplit. A gondolat jó, lehetne boncolgatni a témát.


    Julika jól megszenvedsz az epéddel, nagyon kíméletesen bánj vele, hogy ne kelljen a kés alá menni.


    Annuska Te is vigyázz Magadra, a paradicsomokat sem könnyű kihúzgálni.

Címlap

top