Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 30. 13:52280851.

    Hú, ekkora virágot azért nem akartam!!!

  2. 2018. szeptember 30. 13:50280850.

    Annuska még sok boldog születésnapot kivánok🌾🌹🌹

  3. 2018. szeptember 30. 09:27280849.

    Szervusztok!


     


    Hogy én milyen lüke vagyok.....tegnap nem köszöntöttem Misót a kedvencemet. Nekem csak Misó és nem is gondoltam a Mihály névre. Ezért így utólag kívánok neki minden szépet és jót!


     


    Itt süt a nap, de bizony hűvös van, reggel 5 fokot mutatott a hőmérő, persze nem a lakásban....Bent kellemes az idő, bekapcsoltuk a cirkót......Mára nem sok dolgom lesz, főzök egy mindent bele zöldség levest, rántok húst, párolt zöldség lesz mellé. Na és rászánom magam a sütésre is (félre lustaság) almás pitére esett a választás. Mert nálunk demokrácia van, szavazunk, és döntök..... Délután folytatom a szekrényekben lévő göncök szanálását. Már két zsákot tele pakoltam..és van még bőven, főleg olyanok amik az állásban összementek...Még az aloe verámmal is kéne foglalkozni. Tavasszal csak úgy benyomtam egy nagy cserépbe, mert igen elhagyta magát. Annyira észhez tért, hogy egy csomó új hajtást hozott. Szét kell ültetnem és helyet is kell keresni. Lassan már nem férünk el a lakásban......


    Francika kérdezted melyik kép a kedvencem, az igazság az, hogy mind tetszik, de legjobban az esernyős kislány....


     


    Legyen szép napotok!

  4. 2018. szeptember 30. 09:20280848.

    Jóreggelt, szia Annuska!  


    Nagy  nap a mai!! Ünnepelünk Téged kedves


    Ezért kívánom, hogy 


    ......................................................... ............................................................ ............................


    "Csillagfényes álmaid váljanak valóra,


    Legyen ünnep lelkednek minden nap és óra,


    Kerülje el a bánat örökre a házad


    Érjen annyi öröm, mit  ember  csak kívánhat" 


    (Ismeretlen szerzőtől).


     


    Boldog Születésnapot Kívánok sok sok szeretettel!


     

  5. 2018. szeptember 30. 09:10280847.

    Drága Annuska!


    Születésnapod alkalmából minden szépet és jót kívánok!!!!!!!!!!

  6. 2018. szeptember 30. 08:47280846.

    Annuska, Isten éltessen szülinapod alkalmából, jó egészséget, minden jót kívánok.

  7. 2018. szeptember 30. 08:46280845.

    Annuska.....Isten éltessen! Szeretettel kívánok boldog születésnapot!

  8. 2018. szeptember 30. 08:33280844.

    Jó reggelt!


    A legnagyobb felfordulás közepén  ülök és írok.Ágyat húztam...mosni kellene, meg porszívózni ......de olyan csend van a házban,hogy nincs szívem zörögni.


     


    Pötyiék még biztos pihenik a tegnapi szép napot.


    Julikáéknál lassan csomagolnak.


    Az én tegnapi napom elég mozgalmas volt.Miután végeztem mindennel elindultam. Menet vittem pár kiflit kóstolónak J-éknak..Jól ki is lettem osztva, hogy miért nem öltöztem melegebben.Mindenáron rám akart tukmálni egy dzsekit....de nem kellett.Egy nagy vastag sálat ...inkább stóla ....azért elvittem.Annyira kihalt volt a város még 2 órakor is ....azt hittük nem is jön senki.Aztán beindult.Nagyon sokan jöttek be az udvarba....főleg mikor már műsor is volt.Az ételek / nagyon sok volt/mind elfogytak .A kiflim  pillanatok alatt.Később J-ék is benéztek.Ők aztán mentek tovább.Fél hat körül olyan fázás jött rám,hogy elköszöntem .Kicsit nézelődtem menet közben ....majd az Orsolya téren J-ékkal találkoztam.Éppen haza indultak....engem is elhoztak.Majd ők még elmentek a mamához én meg próbáltam felmelegedni.Közben megcsináltam a kuflógra a csokimázt. / nem lett kedvemre való /. Később még áthívtak ...ittam egy pohár finom bort,B mesélt...jó volt.Boscó is megtette a magáét. Mikor  beadtam a kifli ....persze neki jutalomkekszet...hálából összenyálazta a nadrágomat.Gyorsan vizes ruhával letöröltem.Sütött a nap ....mire a városba értem megszáradt.Hiába...ez az én formám ...egyszer vagyok rendesen felöltözve ....akkor is történik valami.


    Olvastalak benneteket az este ....gondolatban reagáltam mindenre.Erika örülök, hogy jöttél.


    Próbálok a diófa alá tenni képeket ....nincs türelmem kicsinyíteni.

  9. 2018. szeptember 30. 08:16280843.

    Annuskám .....sok szeretettel köszöntelek születésnapodon!Minden-minden jót kívánok!

  10. 2018. szeptember 30. 07:40280842.

    Kedves Annuska!


     


    "Még egy újabb gyertya, néhány jó barát,
    az Isten óvjon téged még sok-sok éven át.

    Ossian


    BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK. 

  11. 2018. szeptember 29. 19:47280841.

    Anikó, Borsika, Magdi, Julika...és ha még valaki kimaradt.....nektek is köszönjük a jókívánságokat....


    Mennyi sok finomság mindenhol....pisztráng, kifli és ki tudja milyen jóságok.....Pötyiékről nem is beszélve....


    Elza szép magas kis-nagy lány.....tetszik a székelykapu...ügyes a készítője...


     

  12. 2018. szeptember 29. 18:35280840.

    Bizony, ma van Mihály nap. Isten éltesse a mi Misinket

    előzmény:
    harangvirag08 (280839)
    2018-09-29  18:32
  13. 2018. szeptember 29. 18:32280839.

    Olyan keveredett vagyok .....azt hittem holnap lesz 29-e.


    Nagyon sok boldogságot kívánok  Misónak!

  14. 2018. szeptember 29. 18:20280838.

    Megjöttünk Nóriéktól. Megnéztük Laci munkáit, megszeretgettük a kutyákat. 

  15. 2018. szeptember 29. 17:30280837.

    Szervusztok.


    Az előbb mentek el Anikóék, Tapolcán voltak pisztrángfesztiválon, és kaptam egy gyönyörű sült pisztrángot, egy pohár balatoni borral elkísérem, úgyhogy dorbézolok ma egyet.


    Nincs jó idő, fúj a szél egész nap, hiába süt a Nap.


    Sacikám, Misinek nagyon boldog névnapot kívánok, sokáig legyen ilyen mosolygós vidám az élete.


    Magdikám ugye szélnek eresztettél egy adag kiflit nekünk is, én lusta asszony lettem, magamnak nem igazán sütök.


    Pötyi mintha babagyárban lennék annyi sok szép gyűjteményed van, ez rengeteg munka, de biztos sok örömöd leled benne.


    Minden ünneplőnek nagyon-nagyon szép napot kívánok, mi itthon maradottak együtt örülünk az ő örömüknek.


    Lassan javulgatok,  ma már nem vettem be fájdalomcsillapítót.

  16. 2018. szeptember 29. 17:00280836.

    Ildike, köszönöm.  A filmet is és a fiú nevét is. Ma ez lesz az esti  kedvtelésem. 


    .......................................................... ......


    Köszönteni jöttem 


    M i s i k é t  


    neve napján, és gratulálni még a múltkori újabbjeles sport teljesítményéhez. 


    ......................................................


    Sok Boldogságot  kívánok Pötyikém, az ifjú házasoknak. Majd valamikor mesélsz a diófa alatt, ugye?  


    Ámultam a babákon! Mennyi van,  ..mind a kis kezed munkái!


    .......................................................


    Köszönöm az Olivéremnek küldött gratulációkat. Nagyon kedves tőletek.


    Jó volt náluk,  nagy buli volt, még 2 rövidet én is táncoltam és ittam 2 uzót is. Valamikor éjféltájt kerültem haza. 


    ..........................................................


    Újra visszaolvasok, el maradtam, ..addig is Mindenkit  ölelek: Borsévi-


     


     


     

    előzmény:
    franci47 (280817)
    2018-09-28  18:08
  17. 2018. szeptember 29. 13:43280835.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk nagyon szépen süt a nap, bár a szél azért fúj...


    Pötyike....ez a ti napotok.....sikerüljön minden ahogy elterveztétek....Dalmáéknak nagyon szép, boldog életet kívánok...A sok babán csak ámulok....biztos Leonának is tetszenek...


    Ildikó.....örülök, hogy az egyik kedvenc....az esernyős is a falon lesz.....a pillangó virágot hiányolom....Évit üdvözlöm...érezzétek jól magatokat....A köszöntés talált....most tartja....a nevében köszönöm...ha jön átadom..


    Annuska....neked is köszönjük, hogy eszedbe jutott a mi kis szőkénk.....jobbulást neked.


    Jelenleg Alina van itt, nagyon ügyes....sokat segített a főzésben....sütöttünk is közösen, tegnap kicsit gazolt helyettem....

  18. 2018. szeptember 29. 13:03280834.

    Babaországban jártam. 


    elképedtem, ennyi?


    Remélem szépen biztonságosan odaértek. Én már aludtam egyszer Balástyán, nem tudom milyen szállóban. 

    előzmény:
    potymama (280832)
    2018-09-29  13:00
  19. 2018. szeptember 29. 13:01280833.

    Köszönöm Dalma nevében is a gratulációkat..átadom.

  20. 2018. szeptember 29. 13:00280832.

    Sziasztok!


    Nálunk zajlik az élet..korán reggel Balázs hozta az ingjeit, meg a Dalma barátnőjének (Pestről jött, itt aludt a Dalmáéknál)a ruháját kivasalni. Alig lettem kész beállított Markusz Leonával. Leonának a kabátján kellett a gombokat átvarrni, mert kinőtte. Most már csend van és béke..leültem ide pihenni.


    Közben Lajos a legidegesebb állandóan kérdezi kell-e már öltözködni? Úgy 3 óra felé jön valaki értünk..4-kor lesz az esküvő, de addig oda is kell érni kb 40 km. Balástya Kóborló csárda a helyszín. Még nem jártam arra.


    Én azt hiszem nem nagyon fogok fényképezni..rábízom a szakemberre, majd látjuk.


    Aranyos volt Leona..lemeózta a ruhámat..azt mondta "jó lesz!"


    Kép: csendélet


     

  21. 2018. szeptember 29. 12:45280831.

    Annuska köszönöm szépen. Szívesen megmutatnám, még a sikertelenségeket is. 


    Remélem jobban vagy, győzd kivárni, ha mégsem. 


    Lassan készülnöm kell, mert még valamit ebédet is kell enni. és Éva is jön, nem szeretnék akkor ugrálni. 


     


     

    előzmény:
    Nusimama (280829)
    2018-09-29  12:14
  22. 2018. szeptember 29. 12:17280830.

     


    A szöke és huncut MIsinek nagyon jó egészséget, sok sok örömöt és sikereket kivánok

    előzmény:
    Nusimama (280829)
    2018-09-29  12:14
  23. 2018. szeptember 29. 12:14280829.

    Szervusztok ezen a hideg és borus  hétvégén. Hiába szoritottunk, nem lett szép idő.


     Pötyike, az ifju párnak hosszú boldog életet, jó egészséget és sok örömben eltöltött időt kivánok   és érezzétek nagyon jól magatokat. Te ugy öltözz, hogy ha kell legyen mit még magadra venni, vagy levenni ha meleged van.


    Ildike, de szépek a képek. Megint csak dicsérni tudlak, hogy milyen müvésziek és megragadók. Nekem mind tetszik, de most a lófej ragadott meg- Jó volna tényleg együtt végig nézni az összes munkád.


    Sacika, nagyon együttérzek veled. Szivből kivánom, hogy tünjön el az alapbaj és a fájsz is. 


    Anikó, remélem pihensz? Sok volt amit amit az utobbi időben is csináltá.


    Julika, a szomoru esemény után biztos elterelte a gondolataid  lánykád és szép uokád ottléte. Érezzétek jól magatokat. Timi nem fog megfázni  hogy biciklivel ment.?


    Magdika, biztos megint  sikere lesz a finom kilfildnek. Kellemes du-t, érezd jól magad.


    Erika, örülök, hogy kibujtál a csigaházadból.


    Borsika, jól érezted magad? O.nak sok boldogságot kivánok.


    Kellemes és vidám hétvégét, valamint a gyengélkedöknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (280827)
    2018-09-29  11:03
  24. 2018. szeptember 29. 12:02280828.

    Sziasztok.


     


    Először is  boldog névnapot a Mihályoknak, gondolok is Saci Misijére. /ha nem most tartja elteszi.


    Julika, jó programotok van. Majd fényképezd le a székely kaput. Gratulálok Lacinak ehhez a munkához. biztos szép lett. 


    Erika, örülök, hogy megráztad magad. Melyik a kedvenced? Bár nem figyeltem a gépbeállítására, és a képek  nem jók. 


    Pötyi,gratulálok az ifjú párnak, sok boldogságot nekik. Remélem  fényképek majdcsak lesznek. 


    Magdikám, kellemes szórakozást, a kiflit kérem fénypostán, ablakot nyítom. A festeményeket még nem látták, csak pár személy, nem is tudják, hogy lesz, én csak az Anikónak mondtam, nem is szeretném, ha ezért jönnének, vagy éppen nem jönnének. Bár nem tudok haragosomról, aki ezt tenné.  Különben a Kultúra napja keretében lesz az egész ünnepség. Én ezt Lajos ünnepének tudtam be. 


    Jön majd Éva is, épp az előbb telefonált.


    Itt "hűvös szelek járnak" nem csak a cinegemadár bánatos, hanem  én is. Visz mindent, megint őszi levelekkel borította be a bejáratot, sőt be is fújta a házba.


    Tegnap jó sorozatot láttam,majd ezt meg kell néznetek, de még hol a vége?!!! hajjaj.  De nekem meg kellett néznem, inkább kivárom. Örültem, hogy láthatok már egy kicsit középkorúakat is, és nem mindig a "csitriket". 


     


    Szép napot nektek. 


     


     

  25. 2018. szeptember 29. 11:03280827.

    Szervusztok!


    Változik az idő, átvonul egy front, ahogy mondták. Fúj a szél, remélem Timi a szelek szárnyán repült be az előadásra és ugyan úgy jön majd haza..mert kerékpárral ment, mert a busz óránként jár csak. Melinda és Elza is bementek, busszal,  körülnéztek, gondolom Elzának vesznek valamit....én oldalas sütök krumpli pürével, maradt tegnapról rizs is...és borsó leves is, és sütemény is, a boltból. ha melinda elmegy a találkozóra mi is elmegyünk Nóriékhoz, megnézzük  a Laci faragta székely kaput. 

Címlap

top