Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 29. 10:32280826.

    Szervusztok!


     


    Itt vagyok......megráztam magam, hiszen az élet megy tovább, és felálltam a padlóról........Majd a diófa alatt mesélek, lehet nem ma, de hamarosan.....


     


    Pötyikém már biztos készülődtök.....Sok boldogságot az ifjú párnak!


    Magdi neked jó szórakozást......a kiflidet megkóstolnám.......Süthetnék, de lusta vagyok....


    Sacikám remélem hasznos lesz a kúra........jó régen én is kaptam, akkor használt......


    Julika élvezd ki az unokázást.....Incike szeme javul?


    Francika nagyon jó képeket választottál......a kedvencen is köztük van.......


    Anikó te sosem pihensz? Csak akkor ha már nagyon fáj?


    Annuska reméljük, hogy hatásos lesz a kezelés. Ugye nem egyik napról a másikra, csak türelem.


    Borsika drágám olyan jó olvasni a soraidat. O-nak sok boldogságot. Remélem rendesen felöltöztél és nem fáztál meg...


    Jó lenne Marikáról hírt kapni.....


     


    Itt ronda szomorú idő van, egyre szürkébb az ég......Olyan kuckós idő......Főznöm nem kell, tegnapról van maradék.....csontleves és lecsós szelet......


     


    Szép napot! Vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!

  2. 2018. szeptember 29. 09:52280825.

    Sziasztok!


     


     


    Benéztem egy pillanatra .....míg kel a tésztám.


    Örömmel láttam Ildi képeit.....szerintem szép pillanatokat szereztél sok embernek..


    Pötyiék ....készülődnek..Remélem már mindenki megérkezett és az idő is kegyes lesz.


    Julika ....nagy öröm a tieid látogatása.Nehéz lehetett a búcsúzás..Igen az élet megy valóban tovább .....csak nem mindegy hogyan.


     


    Nálunk a városban ma délután lesz "Kult terek" c. rendezvény."Egy kultúrált szombat délután a soproni belvárosban.30 helyen  90 térélmény".Szinte minden téren, kapualjban lesz valamilyen műsor.A mi klubunk a Bányászati múzeum  udvarán várja a látogatókat." Sopron és környéke német kultúrája" a mottó.A lányok jellegzetes soproni babételeket / babsterc,babosrétes/ hoznak..A soproni szőlősgazdák  annó a szőlősorok közé babot ültettek / takarékos helykihasználás/...a bab a táplálkozás fontos része volt.Mivel én ilyen ételben  nem vagyok járatos / önzés ...de nem is szeretem annyira /tőlem a kiflit várják el.Így én is viszek egy kicsit az én tájegységem étkezési kultúrájából.Lesznek műsorok is.Fogalmam sincs mit vegyek fel .Hideg van  de napsütés is....és hát a cipő se szorítson.


    Remélem lesz annyi időm egy-két helyre benézni.Tavaly sok érdekes helyet láttam.Ilyenkor megnyitják azokat a kapukat amik egész évben zárva vannak. Át lehet menni egyik utcából a másikba.


     


    Megyek ....folytatom a dolgomat...

  3. 2018. szeptember 29. 08:55280824.

    Szervusztok!


    Tegnap megérkezett Melinda és Elza...Elza boldogan rohant hozzám az állomáson. Itthon azonnal a cicákat kezdte kényeztetni.  örültem, hogy ízlett az ebéd, a gyereke ízlése a korral változott, igyekszem lépést tartani velük. 


    Jókat beszélgettünk, majd én elmentem a temetőbe, Vikitől búcsúztunk. Sok szülő jött el, és a régi munkatársak is ott voltak. Szomorú volt látni az elhervadt koszorúkat, zártkörű temetés volt...nem lehettünk ott.  A mi egy szál fehér rózsánk, kb 50 szál , és a kedves, "óvodai" hangulatú koszorúcska "vidámabbá" tette. Ott nem tudtam megszólalni, néma csöndben álltunk, de a csönd sokszor jobb..de nem tudtam szó nélkül hagyni, a zártkörű óvodai csoportban ma elbúcsúztattam Viki óvónénit. 


    Ami megrendítő...a szülőknek már állt a sírja, szép, szürke márvány, rajta a szülők neve..apa tanár..anya óvónő...és a szürke márvány lap alatt a kisebbik , 44 éves lányuk nyugszik. Nem akartam ám szomorúan kezdeni a napot....az élet megy tovább.


    Pötyi unokája férjhez megy, és ez nagy ünnepAlig várom, hogy képes beszámolót kapjuk 

  4. 2018. szeptember 29. 08:10280823.

    Pötyikém....nagyon sok boldogságot kívánok Dalmának és Balázsnak!

  5. 2018. szeptember 28. 21:41280822.

    Sacikám ez a 2. másféle kúra biztos használni fog.


    Sajnos én nem bírtam.  


    Pötyi örülök, hogy mégis  ideérnek  mégha késve is Alexáék. 


     


    Itt van a többi is amit elvittem, de sajna nem a megfelelő  fényképezési módot választottam  Elfelejtettem átállítani. 


    Másik falon van a többi. 


    Amiket ide raktam és plusz a kék virág. Ennyit vittem el. 


     

  6. 2018. szeptember 28. 20:30280821.

    Szép estét Mindenkinek!


    Estére én is ideértem.....és jól tettem, mert sok minden történt, vagy történni fog a házunk táján....


    Anikó....örülök, hogy egy nagyon picit javultál..


    .Annuska....talán neked is használni fog az injekció, talán túl korán van még, hogy észlelhető legyen a javulás..


    Magdi....kellemes találkozást  Barbarával..


    Ildikó....biztos jól mutatnak együtt a képeid....Az esernyős köztük van?


    Julika....nektek is szép hétvégét  Elzáékkal......a mestered kritikán aluli, mármint a viselkedése......Mi minden évben szezon előtt ellenőriztetjük a készülékeinket, nem éppen újak.....most megkértem , hogy szedje szét a sütő üveges ajtóját, hogy ki lehessen tisztítani a két üveg közt....amig  az ellenőrzés tartott megtisztítottam, vissza is szerelte...nagyon figyeltem, hogy a jövőben meg tudjuk mi is csinálni.. 


    Pötyike....remélem azóta minden készen áll a holnapi szép napra.....a jó időt talán sikerül kiszurkolni nektek..


    Borsika...remélem jól érzed magad....és arra is vigyázol, hogy meg ne fázz...


    Erika, Marika hiányoztok...ha itt az ideje biztos jelentkeztek...


    Sajnos az én állapotom nem javult, az egy hetes inj.kúra lejárt.....most szteroidos kezdődött... nemigen tudok semmit csinálni és amellett, hogy fájok, a hangulatom is ehhez igazodó...


     


     


     

  7. 2018. szeptember 28. 20:11280820.

    És hol a képek másik része?..


    Nagyon jól mutatnak így a falon keretben.


    Nézem Alexáék útját a Flight radaron, majdnem 1 óra késéssel indultak, lesz 10 óra mire leszállnak és még haza is kell jönni Szegedre. A vejem és a lányom mentek értük.

  8. 2018. szeptember 28. 19:58280819.

    A képek egy része. 


    Nem kiállítás. 

  9. 2018. szeptember 28. 18:46280818.

    SZERVUSZTOK.


    Benéztem mi újság a házunk táján.


    Nahát ennyi szép esemény egy hétvégére!!!


    Borsika gratulálok az ünnepeltnek, minden jót kívánok. Öregszenek az unokák.


    Magdi remélem sikerül B.-val összefutni, és egy kis élménybeszámolóval megörvendeztet.


    Julika szép hétvégéd lesz.

    Pötyi sok boldogságot, jó egészséget a fiataloknak,érezzétek nagyon jól magatokat.


    Ildi csak semmi para, minden rendben lesz, sok sikert és sok szép elismerést a munkáidhoz.


    Annuska a szép napsütés már sajnos nem elég a lakás melegéhez, én is fázom fűtés nélkül.


    Nem sokat javultam, volt egy kis vasalni valóm, reggel túl is lettem rajta, de az állás nem használt, kell a fekvés.


    Gyengélkedőknek enyhülést kívánok a bajokra.

  10. 2018. szeptember 28. 18:08280817.

    Sziasztok Lányok. 


    Édes  Annuskám, várj csak még az injekció hatásával, biztos használni fog. 


    Tegnap sem volt hideg a szobában, de én mégis nagyon fáztam, lehet, hogy a lábam miatt van ez így. 


     


    Borsikám, olvastam a   filmkeresésedet, találtam egyet a kedvenc szereplőnkkel, de nem biztos, hogy ebben is olyan jó lesz. Egy orvosi sorozat. D-day. Egy film két felé van vágva, Így van par1 és part 2. Tehát egy rész  két részre bontva. Nézz bele, hogy meg tudod-e nézni. Állítólag nem olyan katasztrófális, mint gondolnánk. Én is meg szeretném nézni.  


    A kérdezett főszereplő neve: 





    Ha Suk Jin



    D-Day


     


     

  11. 2018. szeptember 28. 15:34280816.

    Szervusztok


     Nálam is ma be lett inditva a kis kazán. Már  nagyon fáztam. Hiába van nappal ragyogó napsütés, este már cidri van.


    Szgény Anikó, téged is állandóan kerülget a fájsz, s nem is a gyengébb fajtája. Remélem a megindult javulás eredményes lesz. Vigyázz magadra.!


    Ildike, ugye most már nem hideg szobába leszel? Szép a vers. Ezek szerint Te sem vagy a fájsztól mentes, Jobbulást.


    Borsika, ne könnyelmüsködj. Most már fel kell öltözni.


    Magdika még a gondolatot is töröld, hogy ássol. Tudod a szerszámaik is olyanok, hogy has elromolhat, el is romlik. Kellemes találkozást B-vel.


    Pötyike, ne idegeskedj, Biztos időben megérkeznek Alexáék. 


    Julika, jó hisztis szerelőt fogtál ki. Elhiszem, hogy felment nálad az ideg tőle. Jó találkozást Melindával és Elzikével.


    Olyan hiányosan vagyunk. Vajon Sacika, hogy van, 


    Mi van Marikával.


    Erika, sem jelentkezzik.


    Sajnos az én lábam sem javul. Hiába volt a drága inj,.


     

    előzmény:
    BiriBiri (280815)
    2018-09-28  13:22
  12. 2018. szeptember 28. 13:22280815.

    Lányok!


    Nekem is van ezer éve szerelőm de most ő sem tudott vállalni. Két hét múlva, így mondta..talán, addig minden perce foglalt. Krisztiék sem tudnak azonnal szerelőt, nekik egy hét múlva megy...sajnos én sem szoktam nyáron ilyesmire gondolni..van amikor évekig azonnal beindul. Túl vagyok rajta..most már majd csak örömködni fogok. Sajnos Timi holnap továbbképzésre megy délelőtt..nem tudja meddig tart, Dr. Zacher Gábor tartja. Csak ilyen idő legyen..Melindának  holnap délután oszt, találkozó lesz mennek ki a temetőbe, mert már abból a korosztályból is haltak meg . Aztán egy messzi étterembe, éppen oda ahol Zsuzsiéknak is találkozójuk lesz. Talán haza tudnak együtt jönni...ha nem majd taxizik. Én meg "vigyázok" addig Elzára. Egy óra múlva itt vannak...Zsuzsi megy értük, én  ebéddel várom őket. 

  13. 2018. szeptember 28. 12:41280814.

    MAGDIKÁM, KÖSZI a jó tanácsot,  vigyázok.  Te is ám!!  Ma én is ruha válogatósdit rendeztem, hogy mit vegyek fel, ..olyan nehéz úgy, hogy ne legyen csomag. Talán ott is alszom. Nem biztos. Attól függ, sokáig maradunk-e fent.


    FranciIldikém, hogy hívják az "Egy %-os szerelem"-ben a férfi főszereplőt?  Nagyon tetszik.Ha mondod, akkor nem kell keresnem. Amikor beírom, akkor a másik filmváltozat szereplői jelennek meg. Előre is köszönöm. 


    Annuska, Erika kedves földijeim, ...ott is süt a nap felétek?  Itt ezerrel. Tegyünk dunsztos üvegbe belőle télire???  Jééé... mennem kell. Megjött értem O. barátnője. Csao.

    előzmény:
    harangvirag08 (280812)
    2018-09-28  12:08
  14. 2018. szeptember 28. 12:37280813.

    Sziasztok Játszótársak. 


     


    Délelőtti elfoglaltságom  miatt nem tudtam jönni. 


    8-kor keltem,mert az éjjel nagyon keveset aludtam. Kicsit izgalomban is vagyok, így bizony nehéz. 


    Látom Ti is, egyitek az utazás, és esküvő miatt, másikotok a szerelő hülye viselkedése és károkozása miatt. 


    Vannak ilyen emberek, akik azt hiszik a modortalanságot durvaságot is megengedhetik maguknak. 


    Látta, hogy megijedtél, biztos  azért is mert így viselkedni, legközelebb  hívj valakit, Lacit, vagy Timit. Meglátod mindjárt másképp viselkednek. Tapasztalat. 


    Esküvő,  minden helyre kerül, megérkeznek a várva várt vendégek, kis családod, és nagyon szép lesz minden.


    Itt olyan hűvös van, befűtöttünk, az éjjel mégis nagyon fáztam.  


    Kint szépséges napsütés van, de már havas időben is láttam ilyet. 


    Borsom, jó szórakozást neked is.  Nem nagyon kell szerintem a halászgatyó, ne  tévesszen meg a napsütés.


    Köszönöm a szép verset. elolvastam. Igen a lelket kell legfőképpen megérteni, akkor talán minden megvan.


    Örülök, hogy jobban vagy Anikó. 


    Mennem kell, szép napot mindenkinek, gondolok mindenkire, akik most a csigagázukban vannak, vagy elfoglaltak a fájdalommal, vagy éppen mással /én sem dicsekedhetek./ .


     


     


     


     

  15. 2018. szeptember 28. 12:08280812.

    Sziasztok!


    Most értem haza ...egész délelőtt szinte úton voltam .....mégis alig intéztem valamit.


    Julika....ez egy kemény menet lehetett....nem kevés bosszúsággal. Errefelé is alig lehet gázoshoz jutni. Nekünk meg van a bevált szerelőnk.Tavasszal átnézte a kazánt ......most nem hívom.A fűtést be kellene indítanom ....működik e minden radiátor.


    Pötyi gondolom milyen izgalomban vagytok.Reméljük Alexáék ide érnek időben..


    Julika is készülődik.....na és persze én is.Egy havi távollét után jön B.Este mennek érte a szülei a bécsi pályaudvarra..Igaz villámlátogatás lesz ....talán beleférek  majd én is.


    Kellemesen süt a nap.Egy köröm lesz még délután.


    Borsévi  jól öltözz fel ....csalóka ez a meleg..


    Jártam a diófánál....semmi hír.

  16. 2018. szeptember 28. 11:52280811.

    Pötyike, Julika, Nahááát! ...Micsoda faragatlan figurák vannak! El vannak szállva, mert elég kevés a /jó/szakember  ezekben a fontos szakmákban. Még  a mosdókagylót is leütötték. Julika ne bosszankodj.  Gondolok Alexádra Pöttye, ..reméljük  hogy a szerencsésen megérkeznek. Megyek O.-ékhoz,  viszek aprósütiket. Ma kipróbálják az új grilljüket. Remélem sütnek jó kis kolbászt is, azt úgy szeretem.  Viszek halászgatyót is meg pólót. Még most isteni meleg van. Este fele visszaöltözöm. Gondolok Rátok. Mindenkire. Ha adnak gépet, majd benézek a Nagy diófa alá is,  ..hátha éppen üddögél alatta Valaki!  100 ölelet Nektek! ..ej de csúnyácskák,..ugye? 

    előzmény:
    potymama (280809)
    2018-09-28  10:12
  17. 2018. szeptember 28. 10:36280810.

    Ráadásul megkarcolta a vadonat új mosdókagylómat. Abban mosta a vas alkatrészt. Én szemüveg nélkül nem látom, nem olyan feltűnő de Timi nagyon ki volt akadva, azt mondták fel lehet polírozni. Én is nagyon mérges voltam, megfájdult a fejem...de aztán hívott Timi hogy megoldjuk. Mondom én észere sem vettem volna. Szerintem otthon is ilyen...nem normális. 

    előzmény:
    potymama (280809)
    2018-09-28  10:12
  18. 2018. szeptember 28. 10:12280809.

    Jöttem!


    Sziasztok! Elhiszem, hogy leszívta az energiádat a szerelő. A hülye! Nem, hogy örülne, hogy ennyi munkája van!


    Nekem is van egy ilyen szakim. Ő szerelte a redőnyöket Domán és itt is. Nagyon jóképű fiatal ember, de olyan ronda stílusa van..ilyeneket mond.."mit áll ott, hozza a porszívót és tartsa ide" "hogy tartja! Nem látja hol fúrok?"..Már megszoktam..és nagyon jó szakember, ég a keze alatt a munka..és amit megcsinál az 100 %


    Mindig elgondolkodom, bajon otthon is ilyen? Hogy viseli el a felesége..én már megfojtottam volna!


    Ma este jönnek Alexáék..izgulok, mert sztrájkol a Ryanair légitársaság, igaz az angol részleg még nem.


    Ma nagyon szép idő van, sajnos holnapra nem ilyet jósolnak.

  19. 2018. szeptember 28. 07:58280808.

    "Hol vagytok, ti régi játszótársak?
    Közületek csak egyet is lássak!
    Foglaljatok helyet itt mellettem,".......hallgassátok meg Kún Magdolna versét


     


     


    Csak a lelkem értsd meg



    Nem kérem, hogy változz, hisz én sem változom,
    csak a lelkem értsd meg némely napokon,
    mikor megsebez egy szó és megsebez egy mondat,
    mikor túlhajszolt sorsom vállaimon roskad.


    Nem kérem, hogy vigyázd minden léptemet,
    s azt sem hogy gyermekként fogd a kezemet,
    csak akkor állj majd mellém, ha meginogni látszom,
    ha sötét felhők árnya libben minden útirányon.


    Nem kérem, hogy ringass el, ha közeleg az éj,
    s azt sem, hogy altatóként szép mesét mesélj,
    csak azt kérem, ha szükséges néhány vigasz-szó,
    te legyél a legigazabb szívbátorító.


  20. 2018. szeptember 27. 16:11280807.

    Szervusztok!


    "Kész" vagyok. Most ment el a gáz szerelő. Telefonált, hogy jön...várom, várom...nagy soká hív, hogy eltévedt. Tegnap elkezdtem neki mondani milyen egyszerű ide jönni de leintett, neki van GPS....és többször elment a házunk előtt....


    Végre bejött és akkora hisztit vágott le mint egy óvodás. Szidta a népeket akik ilyenkor kapcsolják be a készüléket, mindenki hívja, állandóan telefonál, a fülén van a hallgató....megjegyezte, ez a boyler még nem volt kitakarítva soha, nagyon poros volt. Igaza van, soha nem vettem le a burkolatot..mert nem szabad. Közben elpöttyentettem, hogy a konyhai készüléket nem tudom bekapcsolni...ne tudjátok milyen dühbe gurult...én becsaptam, ő eljött rajtam segíteni, hogy a boylert megcsinálja és én a többi készüléket is megakarom csináltatni..vonyított, hogy neki háromra menni kell, aztán négyre is menni kell, de megcsinálta, sőt Timi szobájában is bekapcsolta a konvektort, szerencsére az első pöccre beindult...amíg kiment is telefonált, mérgelődött, lihegett.  megfájdult a fejem sőőt, még a térdem is..oda ment az idegde legalább minden működik. 


    Sütöttem sósat, csirkecombot..holnap jön Elza és Melinda. megyek a boltba, egy csomó mindent kell venni. 

  21. 2018. szeptember 27. 14:10280806.

    Sziasztok!


    Magdi..nálunk is Lajos forgószéke "hámlik"..nem is tudom mi pereg le róla, de éppen most porszívóztam fel alatta a szőnyeget. Arról nem beszélve..már majdnem minden görgőjét ki kellett cserélni, mert eltörtek.


    Az én székem sokkal régebbi, de az jobban bírja.


    Itt is hideg volt reggel..nem is volt poloska az erkélyen! Elővettem a kis boltba járó kiskabátomat. Ahogy lezajlott az esküvő..kirámolom a szekrényeket és helyet cserélnek a ruhák..jönnek a téliek.


    Ma nálunk befűtöttek!!! Igaz csak 1 órára. De teljesen kellemes az idő így, már nagyon lehűlt a lakás.


    Családomról nem tudok. Tegnap se jelent meg senki, a lányom kiment az apósát "dajkálni"..előszedték a ruhákat amit szombaton felvesz. Sok ruhája van, mert jár a Jehovákkal "jehovulni"..


    Meg viszik kirándulni, színházba..tudjátok ő siket-néma de jól érti a beszédet és érthetően beszél is, mert kisgyerekként még hallott és megtanult beszélni..aztán kapott agyhártya gyulladást amitől elment a hallása.


    És a Jehovák tolmácsnak kérik fel, mert van sok siket tagjuk. Egyébként 85. évében van és ez tartja életben...van célja az életének.

  22. 2018. szeptember 27. 13:59280805.

    Szervusztok.


    Már egy kicsit vidámabban jelentkezem, nincsenek azok a villogó fájdalmak, így óvatosan mozogva elviselhető, csak annyira elfáradok ebbe a furcsa tartásba.


    Magdikám, tegnap az árvácska elültetését szó szerint négykézláb fejeztem be, most örülök, hogy a múlt héten elraktam a tulipánokat.


    Borsika, nagyon aranyos vagy köszönöm szépen a tippet, többek között ezekkel a szerekkel vagyok én is felszerelkezve, de kell venni valami fűző félét, ami tartja is a derekam.


    Julika örülök Incike javulásának, AMI A GAZDIT IS JOBB KEDVRE DERÍTI, fennakadt bocs.


    Pötyi csinosak a ruhák,akármelyiket felvenném, de már nagyon nadrág párti vagyok, az egész ruhákat elvagdostam, felső lett belőlük, már amelyikbe beleférek.


    Annyira jó idő van, ki- mentem egy kicsit, szedtem Saci féle estike magot, valaki kért itt a környéken, talán majd eljön érte.

  23. 2018. szeptember 27. 13:23280804.

    sziasztok!


    Tómalmon vagyok ...éppen ebédidőt tartok....lassan lejár.Várom a kukásokat....mennék haza.Itt tegnap reggelre a szomszédok szerint deres volt minden ....meg is van a böjtje.Letakarítottam a paprika és a paradicsom ágyást....lehetne ásni.Az idén nem szeretnék ....majd meglátom.Elültettem egy csomó tulipánhagymát,lombot söpörtem .Elment a délelőtt...pedig már fél 8 kor jöttem.


    Anikó ...tegnap én is majdnem "úgy maradtam".A guta majd megütött.Nemrég örököltem egy forgószéket....nagyon jó állapotban.Tegnap észrevettem az ülőke alján a bevonat szinte hámlik.Gondoltam bevonom valamivel.A végén már majdnem a földön fekve, görnyedve fértem csak hozzá.Alig tudtam kiegyenesedni.Ilyen @ árut kiadni....és pedig újonnan nem is volt olcsó.Most meg szétment ismételten a svájci szuper jó metszőollóm.Annyira elegem van a tehetetlenségből.A fügén megint 3 érett termés van ....úgy látszik ez a nyerő szám .


    Gondolok rátok!


    Megyek még valamibe belekezdek.

    előzmény:
    BORS (280803)
    2018-09-27  09:45
  24. 2018. szeptember 27. 09:45280803.

    Szegény Anikó! Nnna még ez hiányzott én kedves hugocskám. Amikor ilyesmi nagy  fájdalom ér engem /derekam, csípőtájt,/  akkor Flector  Rapid 50 mg granulátumot  szoktam bebenni. Ez diklofenák-epolamin, Gyulladásgátló és fájdalomcsillapító. Utána megszünik az a nagyon éles fájdalom.


    Javaslatom jószívű, de nem biztos hogy Neked  is jó. Kérdezz, olvass  utána, csak aztán szerezd be. /Talán Annuskánk is ismeri ezt a gyógyszert/. Jobbulást kívánok, sokat gondolok Rád.

    előzmény:
    ancsa46 (280796)
    2018-09-26  14:02
  25. 2018. szeptember 27. 09:36280802.

    Hello Ildike!Annyira szépet hoztál, köszönjük szépen. 


    Akár merre van dolgod, vigyázni magadra. Tényleg kell valami kis kabát.


    Tegnap az avargyűjtés után,  nagyon kimelegedtem,  úgy éreztem van vagy 28 C fok meleg,  ..tehát boltba menet úg is öltöztem: póló, halásznadrág,  saru a lábamon,  ..lobogott a hajam utánam a napsütésben. Olyan  fittnek éreztem magam, ..hurráááá ...fogyott   a  lábamból a kilométer!  Nézem, nézem:  hát szinte mindenkin kabátka vagy  dzseki volt. Csak én öltöztem semmibe.  Pillogtak rám a népek.  Azon mód futottam haza,  és átöltözem, a következő útra.  Nem fáztam meg,  szerencse. Van egy kis alap náthám,  de már  megszoktuk egymást. Tegnap csináltam egy  bögre hagymateát, de nem ízlett  nagyon. Maradok a mézesnél. Ma lesz az a bizonyos fodrászolás,  


    bár már túl lennék rajta. 


     

    előzmény:
    franci47 (280798)
    2018-09-26  19:39

Címlap

top