Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 27. 09:22280801.

    Szervusztok!


    Nagyon hideg volt a reggel...de most ezer sugárral szórja a nap sugarait. Padlizsán pörköltet főztem..kényeztetem Inciét aki egyre jobban van...és így én is. 

    előzmény:
    franci47 (280800)
    2018-09-27  09:10
  2. 2018. szeptember 27. 09:10280800.

    Jó reggelt.


     


    Nem szolgálhatok semmilyen hírrel. 


    Elkészülődtem Zegre. Majd jövök. 


    Azt hiszem  valami kiskabátot,vagy akármi hasonlót kell felvennem, mert hűvösnek érzem az időt, később lehet, h ogy le kell vetni, akkor meg cipelhetem. 


    Remélem jól aludtatok, én nem. 


    Kiteritettem újra a tegnap mosott ruhákat, nem száradtak meg,igaz a diófa árnyékában voltak, ott van a szárító. 


     


    Húzom a cipőt és indulok, remélem addigra felébredtek és felkeltek, mire megjövök. 


     

  3. 2018. szeptember 26. 19:50280799.

    Gyönyörű!!!


     

    előzmény:
    franci47 (280798)
    2018-09-26  19:39
  4. 2018. szeptember 26. 19:39280798.

    S. BARANYÁK ÁGNES
    NYUGALOM


    Szürke ruhában,
    éj-feketében,
    alkonyi felhők
    úsznak az égen.



    Nyugszik a csónak,
    vége a mának,
    víz alatt némán
    libben a bánat.


    Víztükör fodrán
    játszik a fénnyel -
    Hold sugarában
    csobban az éjjel.


    Nyugszik a lelkem -
    itt vagyok nálad -
    kincseket rejt már,
    éji csodákat


     


     


  5. 2018. szeptember 26. 14:56280797.

    Na Anikó ez aztán jó "móka".  Remélem holnap azért egy kicsit enged a 21-ből a fájdalom és a fogva tartás. Még jó, hogy te semmit sem cipeltél. Én ma mindent megtettem, amit lehetett, ennyi volt. 


    Mindjárt kicsit ágyba döntöm magam, bár hideg van a szobában. Nem csodálom Julika, ha befűtöttél.Úgy látom nincs 20 fok sem a hőmérőn itt a szobában. Kint üddögéltem a napon. Ott jó idő van, és nagyon kellemes. 


     

  6. 2018. szeptember 26. 14:02280796.

    Nekiálltam elültetni az árvácskát, és az első lehajlásnál úgy maradtam, szóval becsípődött az ideg. Már vettem be fájdalomcsillapítót, nem akar engedni. Nincs erő a derekamban, összeroggyan a lában, vagy a derekam, nem is tudom. Majd jövök ahogy tudok.


    Mindenki vigyázzon magára!!!! Mondom én.

  7. 2018. szeptember 26. 14:02280795.

    gszerzése nem egy könnyü dolog. Most kevesen vannak- már a jó szakik-  és nagyon leterheltek.

    előzmény:
    BiriBiri (280793)
    2018-09-26  13:47
  8. 2018. szeptember 26. 13:58280794.

    Szervusztok


     Sacika, sajnálom, hogy csak amig az inj. hatás tart addig jó. Nincs valami tarós javitó megoldás? Ha a jelenlegi doki nem segit keres másikat.


    A gyömbér: egy részsét felszeletelem- persze pucolás után- és üvegbe téve egy kis cukor+só és gyenge borral felöntve a hütőbe kerül. Nagyon jó erősitő és savanyu helyett is  használható, kicsit erős. A másik variáció amikor lereszelem és a mézbe teszem. Igy minden nap egy kis kanál kerül a teába. Különben a gyömbér immunerősitő, s föleg az elöttünk álló hüvős időben hasznos.


     Ildike, Anikó, Ti aztán hősők vagytok. Hegymenet a fájos láb és derék mellett. A fiam hozott egy Sósborszeszes gélt. Ebbe eukaliptusz, borsosmenta és rozmaring illóolaj és mentol van. Olyan kellemes hűs és frissitő hatásu.


    Borsika, jó sok mindent föztél és finomakat.  Biztos mindenkinek izlet.


    Magdika, én is elővettem egy meleg pulcsit,mert itt is hüvős az idő. Ugye most már a telken Te is inkább csak szétnézzel. 


    Julika, sajnálom szegény Incikét. Ugyes voltál, hogy begyujtottál és finom teát készitéttél. Jó volt, köszi.


    Pötyike, sikerült blézet venni? Dalma elkészitette a kis csengőket?


    Vajon hol van  Erika, Marika, ?


    Egyenlöre nincs különösebb eredménye az inj.nak.


     Kellemes napot kivánok, A gyengélkedöknek jobbulást.

    előzmény:
    Rolta (280792)
    2018-09-26  12:12
  9. 2018. szeptember 26. 13:47280793.

    Szervusztok!


    Talán Incike a gyógyulás útjára lépett...reggel az ágyamban, az ölemben aludt 4 től, bekentem a szemét...és egyszer csak kibuggyant egy csomó genny, véres váladék...azt hiszem megindult egy tisztulási folyamat. Hoztam be neki egy kis sonkát, azt elmajszolta és akkor be tudtam adni valami folyadékot, azt hiszem gyulladás csökkentőt. felhívtam a dokit, hogy csökkent a szemen a nyomás, adjam-e a nyomás csökkentőt...igen mondta. Egy vagyonba került de ha megmarad a szeme megérte. Most már én is jobban vagyon, nagyon megviselt. Közben laci felszerelte a mosdót, nagyon nagyon nehezen de talán a hétre sikerül egy gázszerelőt kiimátkozni..nagyon le vannak terhelve.. talán a héten egy kijön....az egyik ki is osztott, miért nem figyeltem a boyler lángját? Miért? A fene sem tudja, nem ez járt a fejemben...Melindák jönnek pénteken, nagyon rossz lenne ha nem lenne meleg víz. Már nagyon kis lángon pislog..egyszer el is aludt de vissza lehetett gyújtani. Főztem tökfőzeléket, cukkiniből,nagyon jó lett. 


    Az idő is felmelegedett de én bekapcsoltam a konvektort, gyújtó lángra. Este hideg volt. 

  10. 2018. szeptember 26. 12:12280792.

    Szép napot Mindenkinek!


    Julika...jól tetted, hogy bemelegítetted a menedéket.....jól esik és a forró tea is...bár én nem igen szeretem...remélem Incike mégis csak helyre jön....A mi cicáink....már hárman vannak.....pillanatnyilag nem okoznak gondot, de sokat költöttek rájuk is....


    Ildikó, Anikó....elhiszem, hogy elfáradtatok a hegymenetbe....talán kis kárpótlás a csodás kilátás, főleg most a szinesedő tájjal....a dióról eszembe jutott mennyire szerettük a még tejes diót puha kenyérrel...már ez is a múlt..


    Borsika....mennyi mindent készítettél...nagyon ügyes vagy....bizony a virágokat lassan be kell menteni..mi az este a nagyját beraktuk...terményeket leszedtük.......leanderek maradtak kinn, azok pár minuszig bírják....és a szép futó muskátlik, azokat hagyom elfagyni, minden tavasszal újakat ültetünk....nem tudom milyen fűszernövényeitk vannak? Jó részük télálló....nálam kakukkfű, citromfű, zsálya, tárkony, oregánó, majoranna...ezek kinn maradnak.....bazsalikom cerépbe behozva, de akkor is tönkremgy     


    A "főnök" betelepítette a kaktuszokat..páron még van szép elkésett virág..aztán kezdte értékesíteni egy részét, a nagyja fel lesz számolva...


    Annuska...remélem használni fog az újonnan alkalmazott gyógymód.....Szeretném megkérdezni, hogy a kétféleképpen elrakott gyömbért hogyan használod?


    Pötyike....sikerült e blézert venned? Miért pont feketét? Hét végére melegszik az idő....


    Magdi...Tómalom nagyon szép ősszel is....én a tulipánokat már leraktam....persze az újakat, mert a régit fel sem szedem...


    Erika...remélem lassan rendbe jönnek a dolgaid....bár a barátnőd távozása nehezen felfogható, feldolgozható...


    Marikánál is sokat kalandozok gondolatban...


    Az én állapotom nem javul....amig az injekció hatása tart, addig jó.....de ugye ez nem gyógyítás , csak fájdalomcsillapítás....nem tudom mi lesz , hogyan tovább..


     


     

  11. 2018. szeptember 26. 11:25280791.

    Sziasztok!


    Ma olyan jó volt jönni ....van olvasnivaló.


    Ildikó....Anikó hegymenetben voltak.Mindig jó visszagondolni arra a kellemes útra .....és milyen szép volt onnan visszatekinteni.


    Borsévi ......mennyi mindent készítettél.Én "leszálló ágban " vagyok.Szerettem főzni ...de mostanában nincs sok kedvem hozzá.Azért mindennap eszem főtt ételt ......de már közel sem vagyok a régi.Írtad a kutyákat....engem Boscó időnként úgy " körbenyal" ....győzöm letakarítani.Van amikor megúszom .Ha olyankor megyek amikor nem a " munkásruhámban" vagyok ....akkor távol tartom magam tőle.Nagyon szeret neki dülleszkedni a lábam szárának .Ma nagyon megsértődött....takarítás van náluk ....és nem jöhetett be a kertből.Megszokta ha engem meglát az azzal jár, hogy bejöhet.Gondolom már elnyugodott....majd délutánra kiderül.


    Itt nagyon hűvös volt a reggel.Voltam a reumatológián ....7.15-re volt időm.Kis csúszással végeztem. Megkaptam a fürdőbeutalót ....mást nem is akartam.Elmentem a piacra....elfogyott a tojásom.Mindig ugyanattól a gazdától veszem.Árú alig volt.


    Reggel hideg volt.Állítólag helyenként -2 volt.Majd holnap meglátom Tómalmon mi a helyzet.


    Vigyázzatok magatokra....a fájások enyhüljenek.


    Annyi baj van mindenhol ....akivel csak találkoztam.Jó lenne egy nyugalmasabb időszak.

  12. 2018. szeptember 26. 10:35280790.

    Anikó szia! Szasztok kedves Kislányok! Anikó neked ténleg nagy dícséret jár. Példát vehetnék Ildikéről is, olyan keményen álljátok a sarat, illetve a kellemetlen fájásokat, hogy még!. Annuska micsoda vizsgálatokon és különleges gyógymodon megy át, ..nahát,   ..mindannyian drukkolunk, hogy  eredményes legyen.  Egységben az erő, azt szokták mondani. Sacinknak is jó egészséget kívánok. Az a kert még mindíg szép,  télen majd ugye fog hiányozni a kerti munka? A T. Férjuradnak meg vannak-e még a gönyörű kaktuszai?  Azokkal mit is szoktak télen csinálni? Beviszik zárt helyre?     ... Nekünk is sok behordani való van, nem tudom Ildim figyel-e majd erre?  Anni pénzt elkölt pl. fűszernövényekre,   .remélem  időben  bevisszük őket. Julika,  picit szomorkás vagy a Cica miatt, úg érzem.  Sajnálom. Reméljük meggyógul, annak rendje módja szerint.  Én tegnap főzicskéltem, R-éknak,  vártam, majd jönnek, de végül engem vittek. Bedobáltam a kaját dobozokba, és  irány  surány. Illetve Vecsés. Aztán Gyömrő. Ahányan vannak, anni fele laknak. A Vecsés nem jó,...majd eszembe jut az igazi. Sok baj van az emlékezetemmel már. Majd egyszer úgy járok, hog máshova megyek haza.  G y á l  .....eszembejutott. Vecsére vásárolni járnak csak. Visszatérve: csináltam nekik: sűlt oldalast,  karajszeleteket pörköltesen, ..barnarizst - rizibizi módon, de nem került bele borsó, mert azt nem eheti R.  Savság,  és saját  szárítású   almacsipsz. Micsoda marhaság a jó kis üde almát  megaszalni, de hát  kisérletező kedvemben voltam. Ezzel el is ment a délelőttöm. Aztán eldőltem, mint a gabona, amikor elázik. Keresteeeek! ..neten, telefonon,  de  ..én csak aludtam.  Majd Ildim rázott fel. Anyu, jönnek érted.  15 percem volt összerakni magam. Rugalmas vagyok, simán ment.  Odafele  az autóban gondoltam Rátok, vajon  hogy van Marikánk, van-e már hír róla? Szomorú-e a mindíg vidám Erink?  Meg van-e már Pötyinek a gála ruhája?  Hát, blézert nem,   de pl. blúzt fel tudnék ajánlani  szívesen. Abból van egy jó pár és soha sem hordom. Nnna. Mit is kartam még? Ma megye 14.20-rA FODRÁSZHOZ, MERT MÁR A SZEMEMBE NŐTT A HAJAM. Elnézést, felugrott.  Magdikára is gondoltam tegnap,  ..milyen jó nekünk, Kutyásoknak,...hogy  örül nekünk valaki, ha hazaérünk az üres lakásba.  Ugye Bosco is  ujjong és rádugrik? Engem a tacsik szoktak  összenyalni  örömükben. Mici nagyon kimért,  ..ki kell érdemelnem hogy  látványosan örüljön nekem. Tegnap kapott az oldalasról cupákot,  ..hát mit mondjak: nagyon értékelte!  A R-ék kis dömper kutyáját uge sokáig PityPang-nak  hvták. Igyekeztem megjegyezni a nevét,  egész agytornát  végeztem olykor. Már megyeget, ...erre lerövidítették a nevét Pityi-re !!!  Éreztem én egyből,.., hogy  nagyon hosszú nevet választottak.Akit kihagytam volna, dupla  ölelést kap, bocsánat.  Össze kell magam szedni. Nem szeretek én sem  fodrászhoz menni. Kérek  bocsánatot a helyesírási és elütési hibákért. 


    előzmény:
    ancsa46 (280774)
    2018-09-24  08:43
  13. 2018. szeptember 26. 09:47280789.

    Jó reggelt. 


     


    Valami eltorlaszolta az utat, egyszerre nem tudtam belépni. 


    Tegnapi napot már megírta Anikó, pont ugyanez.  Igaz én zegen nem is voltam.


    Egy gondolat, hogy megyek, már az út sem volt sima, kis kerülő, de ez sem kellett volna. DE a látvány mindent megért. Már régen láttam így a kisfalumat. 


    Én még haza érkezés után főztem vacsorát, lecsó, betűtésztával, kutyát etettem, összeszedődtem Gábor után, ma majd eligazítom egy kicsit csak annyi munkába kezdjen, amit végig is tud csinálni, ne hagyjon maga után elszórt cuccokat. 


    Elfáradtam én is. 


    Reggeli kencézés, torna megvolt, most bedobtam egy szürke mosást. Mindenem fáj. 


    Szombaton lenne most a festőtanoda, de nem tudok elmenni. Eligérkeztem már szomszédLajos könyvbemutatójára. Rózsi megálmodta a teremdiszités hogyanját,  kérte a képeimet a falra. Nem lesz kiállítás, csak, ahogy mondják az est fénypontját emeltem, vagy csökkentettem.


    A nap itt is szépen süt, talán majd melegszik egy kicsit az idő.


    Julika, sajnálom a cicádat, és téged is. 


    Lehet, még majd jövök, most nem került más az írólapra.


    talán majd felteszem a két heti fényképeimet. 


     


     


     

  14. 2018. szeptember 26. 09:27280788.

    Szervusztok.


    A tegnapi nap nagyon mozgalmas és mondhatnám kimerítő volt. Reggel városba mentem, nagyon kellemetlen szél fújt, és fáztam, pedig vastag kardigán volt rajtam. Hazaérve felhívtam Ildit, aki akkor már a hegyi úton a kiserdőnél járt, elmentem utána, na már az odafelé úton jól elfáradtam. Összeszedtük a pát szem diót, Ildi az almatermést szemrevételezte, kicsit szedett is, addig én begyűjtöttem egy jó adag lándzsás útifüvet,és hazaindultunk. Egy közös ismerősünk felhatalmazást adott, hogy ha a hegyen járunk, szedjünk csak fügét, nekik már nem kell. Jól belaktunk, aztán került a szatyorba is, nagyon finom édes. Lábfájás miatt alig tudtunk hazabandukolni, itthon mindjárt fájdalomcsillapító, kence használatba került, alig tudtam talpra állni, egész este és éjjel nagy fájdalmaim voltak, közbe még a görcs is megjelent, mintha nem lett volna elég bajom. Az árvácska elültetése természetesen elmaradt, talán ma sor kerül rá.


    Reggelre a háztetőkön, és itt-ott a füvön megjelent a hóharmat, a Nap világít ezerrel, talán ereje is lesz dél körül.


    Annuska, ez az eljárás remélhetően javít valamit a helyzeten, legalább ne fájna.


    Julika gondos kis barátnőnk, köszönöm a finom jó meleg teát, bizony eljött a szezonja, nyáron nem iszom, de ősztől tavaszig sokat


    Saci gyönyörűek a növénykéid, sose tudtam, hogy ez a varjúháj.


    Mindenkinek kívánok fájdalommentes szép napot.

  15. 2018. szeptember 26. 06:04280787.

    Szervusztok!


    Felballagtam ebben a hideg őszi reggelen a Menedékházba. Begyújtottam a kandallóba...hűvösek az éjszakák, a reggelek, nem jó ha kihűlnek a falak. ha valaki erre jár forró tea és meleg várja. 


    Tegnap Incikével voltunk orvosnál...nem biztatott semmi jóval, nagyon el voltam keseredve. Aztán a klubba voltunk , este meg itthon volt vendég. Látom nektek is van gondotok, bajotok. Bizakodjunk, lesz ez jobb is. 


     

  16. 2018. szeptember 25. 15:01280786.

    Nagyon szépek a virágok....meg a paprika is.A tő nálunk is szép ....csak a termés ...felejthető.


    Most már tudom melyik a varjúháj.Ilyen színesbe még nem láttam.Nekünk is volt  / még Boscó előtt/ de az csak egyszínű fehér volt.Ma előszedtem a tulipánhagymákat.Csütörtökön  ha jó idő lesz kimegyek ....elrakom őket a cserepekbe ....ládákba.


    Vigyázz magadra....pihenj amennyit csak tudsz.

    előzmény:
    Rolta (280778)
    2018-09-24  10:58
  17. 2018. szeptember 25. 14:50280785.

    Sziasztok!


    itt nálunk is eléggé hűvös az idő.Tegnap mikor mentem a Lildbe


    felvettem egy vastag kardigánt ....mégis fáztam. Aztán rájöttem a megoldásra..és betűrtem a pólómat ....máris nem fázott a derekam.Még jó, hogy senki nem volt az utcán és nem látta az attrakciót . Most jöttem meg a temetőből...alaposan felöltözve.Előszedtem a dzsekit ...sikerült is a virág szárával összekoszolnom.A könyvtárban is jártam ....mára elég a sétából.


    Annuska...kívánom, hogy használjon a beavatkozás...és csökkenjenek a fájdalmaid.


    Julika...tegnap olvasva, hogy Laci mennyi mindent meg tud csinálni, próbáltam számba venni a hiányosságokat nálam....nem érek a végére.Nagyon hiányzik nekem is a "segítő kéz" aki mindent megcsinált.


    Az este sokáig filmeztem.Az 1% esélyt néztem.Mivel a másik változatot is láttam ....kicsit hasonlítgattam.A történetnek csak az alapja egyezik ...a másik filmben teljesen mások a körülmények.A nagyapa ott egy ismert ,de jóval idősebb színész. Láttuk már többször.Ez a nagyapa szerintem agyon van plasztikázva.Nekem olyan a feje  mint a Vitéz László a bábu. / Most biztos gondoljátok ....nem vagyok normális ./Maga a film pörgősebb, humorosabb mint a másik feldolgozás.Alig bírtam abbahagyni.


    Csoda történt ....a Nők lapja időben megérkezett.

  18. 2018. szeptember 25. 13:00280784.

    Sziasztok!


    Tényleg Julika volt az utolsó hozzászóló Annuska.


    Hú, de hűvös volt reggel! Nem panaszként, mert ugye én mondogatom, hogy bár csak lenne hideg, de nem gondoltam volna és nem öltöztem eléggé fel. Le kell cserélnem a nyári ruhatáramat.


    Nincs semmi újság.


    Annuska remélem használ a térdednek ez a beavatkozás. Még olvasva is szörnyű..remélem nem fájdalmas.

  19. 2018. szeptember 25. 10:55280783.

    Szervusztok


     Most nem tudom mi van? Nálam Julika tegnap délelötti  levele az utolsó. Lehet, hogí megfázott a gépem?


    Tegnap nem tudtam jönn9, mert délre dokihoz kellett menni és csak du. 4 órára értünk haza. Vizsgálat, rtg, ultrahang ez volt a sorrend, A térdem vizsgálták. ezek után megbeszéltük a dokival, hogy levesznek tölem vért és kicentrifugázák, vagy is plazma lesz. Ezt és hialuronsav inj. együtt beadják a térdembe. Most 2 napi pihenés van. Aztán reménykedem,hogy eredményes legyen az inj,Ha jó akkor nov elején jön a következő és még egyszer.  


    Sacika, remélem eredményes volt Nálad az orvoslátogatás és segitenek. A kerted gyönyörü.


     Julika  szoritók,hogy Incike szeme gyogyuljon. De jó volna, ha nálam is volna egy "Laci" segitő. Szerencsés vagy.


    Mindenkire szeretettel gondolok. A betegeknek jobblást kivánok.


     Szép új hetet.

    előzmény:
    potymama (280759)
    2018-09-23  12:24
  20. 2018. szeptember 25. 10:55280782.

    Szervusztok


     Most nem tudom mi van? Nálam Julika tegnap délelötti  levele az utolsó. Lehet, hogí megfázott a gépem?


    Tegnap nem tudtam jönn9, mert délre dokihoz kellett menni és csak du. 4 órára értünk haza. Vizsgálat, rtg, ultrahang ez volt a sorrend, A térdem vizsgálták. ezek után megbeszéltük a dokival, hogy levesznek tölem vért és kicentrifugázák, vagy is plazma lesz. Ezt és hialuronsav inj. együtt beadják a térdembe. Most 2 napi pihenés van. Aztán reménykedem,hogy eredményes legyen az inj,Ha jó akkor nov elején jön a következő és még egyszer.  


    Sacika, remélem eredményes volt Nálad az orvoslátogatás és segitenek. A kerted gyönyörü.


     Julika  szoritók,hogy Incike szeme gyogyuljon. De jó volna, ha nálam is volna egy "Laci" segitő. Szerencsés vagy.


    Mindenkire szeretettel gondolok. A betegeknek jobblást kivánok.


     Szép új hetet.

    előzmény:
    potymama (280759)
    2018-09-23  12:24
  21. 2018. szeptember 25. 10:55280781.

    Szervusztok


     Most nem tudom mi van? Nálam Julika tegnap délelötti  levele az utolsó. Lehet, hogí megfázott a gépem?


    Tegnap nem tudtam jönn9, mert délre dokihoz kellett menni és csak du. 4 órára értünk haza. Vizsgálat, rtg, ultrahang ez volt a sorrend, A térdem vizsgálták. ezek után megbeszéltük a dokival, hogy levesznek tölem vért és kicentrifugázák, vagy is plazma lesz. Ezt és hialuronsav inj. együtt beadják a térdembe. Most 2 napi pihenés van. Aztán reménykedem,hogy eredményes legyen az inj,Ha jó akkor nov elején jön a következő és még egyszer.  


    Sacika, remélem eredményes volt Nálad az orvoslátogatás és segitenek. A kerted gyönyörü.


     Julika  szoritók,hogy Incike szeme gyogyuljon. De jó volna, ha nálam is volna egy "Laci" segitő. Szerencsés vagy.


    Mindenkire szeretettel gondolok. A betegeknek jobblást kivánok.


     Szép új hetet.

    előzmény:
    potymama (280759)
    2018-09-23  12:24
  22. 2018. szeptember 24. 15:21280780.

    Ugye milyen barátságos, kényelmes a "téli kert"? Jól ott ragadtatok


    Itt elvonultak a felhők, már látszik itt ott az ég kékje...olyan ősz van.....de ígérnek még kellemes időt időt is. 


    Előkészítem a kézimunka dolgaimat, holnap klub..fel kell venni a tűt és alkotni kell..most fogjuk megbeszélni mit is szeretnénk csinálni ebben az évben.

  23. 2018. szeptember 24. 11:41280779.

    Gyönyörűek a muskátlik és a többi termés is. nekem az idén nem sikerült valami jól a futó muskátli, tettem a ládába büdöskét meg az a másik sárga virágot és azzal nagyon jól mutatott. 


    A ládába most hangát tettem és két két árvácskát, az lesz télen az ablakban. Olyan álmosító az idő hogy itt a gép előtt elaludtam...ezt sem gondoltam volna magamról

    előzmény:
    Rolta (280778)
    2018-09-24  10:58
  24. 2018. szeptember 24. 10:58280778.

    a képek lemaradtak.....az eső előtt készültek


    1. a varjúháj már szépen színeződik


    2. a futók már nem kerültek vissza az ablakokba....így várják a deret


    3. paprika..még mindig szép


    4. paradicsom...már betegen, de még kicsit szedegethető


     


     

  25. 2018. szeptember 24. 10:50280777.

    Szép napot Mindenkinek!


    Most aztán majdnem hideg van.....ahogy jöttünk haza a téren 9 fokot mutatott a hőmérő.....bízom benn, hogy azért még lesz őszi idő is...Reggel orvoslátogatással kezdtünk, Saci vitt.....először a házi orvos, aztán röntgen...szerencsénk volt, már 9-re itthon voltunk...


    Mindenre olyan későn reagálok....pedig tetszenek nagyon a feltett képeitek, idézetek, jó tanácsok...


    Nagyon semmittevős napjaim vannak......én is akartam mosni, de talán holnap már lehet kinn szárítani...


    A kert vár még sorára, igaz most nem is tudnám csinálni.....volt olyan év , hogy jó időben felástam....aztán z őszi esők után nagyon kigazosodott.....ráér......különben meg még annyi szépség van....sajnálnám feltépni...


    mutatok párat:


     

Címlap

top