Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 24. 10:11280776.

    Sziasztok!


    Itt is esik az eső, fúj a szél...így hát maradunk a lakásban, pedig mennem kellene valami kis blézert venni..pedig van nekem..drapp, zöld, fehér..de most éppen fekete kellene


    Ildikó én is elmentettem a filmet..hátha sor kerül rá egyszer.


    A lányok meg hogy belejöttek!!!Nagyon ügyesek..meg a tanító mester is!


    Nekem is mosni kellene..de majd holnap, hátha akkor jobban szárad mert nem esik az eső.


    Lajossal baba-papikat etetek , hogy kibírja még ezen a héten a foga..aztán jövőhéten leszedhetik a hidat..és talán vége a szenvedésének.


    Tegnap nem beszéltem egyik távolba levő családommal se..várom hátha ma hívnak.

  2. 2018. szeptember 24. 08:56280775.

    Szeretem innen nézni a filmeket mert itt lehet a betű méretén állítani .Elmentettem, meg fogom nézni. 

    előzmény:
    franci47 (280773)
    2018-09-24  08:37
  3. 2018. szeptember 24. 08:43280774.

    Köszönöm a dicséretet, az ügyesség mellől nagyon hiányzik még legalább 2 kéz, és egy férfi ereje.

    előzmény:
    franci47 (280769)
    2018-09-24  08:19
  4. 2018. szeptember 24. 08:37280773.

    Another Parting


     


    Ha Na, énekesnő, akinek feje tetejére állt az élete. Barátnője és a szerelme összeszűrte a levet. A történet kezdetén éppen öngyilkosságot akar elkövetni.
    Hul (Ha Na nevezi el így) földönkívüli, aki azért érkezik a Földre, hogy megtudja, miért sírnak az emberek. Egy fiatal halott srác testébe bújva, egy nap áll rendelkezésére, hogy teljesítse küldetését.
    Ha Na és Hul összetalálkoznak a hídon, ahol Ha Na végezni akar magával. Könnyeit meglátva, Hul hozzácsapódik, hogy küldetését teljesíteni tudja.


     


    Én is megnézem, és azt is, hogy müködik, állítólag 5 rész van itt egyben. 


    Megnyitás /nincs reklám/ , a film alján alulról a 3. ikonnal beállítani. /arra katt/  magyar felirat, stilus jó, betüméret közepes. 


    Na lássuk hogy jön be.  


    A film nagy sikert aratott. 


     

  5. 2018. szeptember 24. 08:35280772.

    Szervusztok.


    Városi menet lett volna, de annyira barátságtalan az idő, nem megyek, holnapra jobbat ígérnek. A derekam sem az igazi, még pihenek rá egyet. Olyan sötét a lakás, ez jó kifogás a filmezésre. Reggel bekapcsolt a kazánom, jól is esett ez a kis langyos levegő. Az egyik karácsonyi kaktuszom hozza a bimbót. Megzavarta ez a hirtelen időváltozás.


    Magdi, gyönyörű ez a naplemente, szelet jelez, nálunk fúj rendesen.


    Annuska használd egészséggel sokáig az új gépedet. Már én sem keverek robotgép nélkül, régen előbb összekufircoltam a dolgokat, mint előszedjem a gépet. A derékfájdalmamnak az a több X-es évben elvégzett, sokszor igazi  erőpróbának is beillő megterhelés, meg a gerincsérv az oka, a mostani már csak figyelmeztetés, néha elég durva.


    Mindenkinek jobbulást kívánok, akinek szüksége van rá. Legyen szép hetünk.

  6. 2018. szeptember 24. 08:34280771.

    Igy igaz ....és én most nagyon jót akarok / nem szeretnék/ magamnak.

    előzmény:
    franci47 (280769)
    2018-09-24  08:19
  7. 2018. szeptember 24. 08:32280770.

    Ildikém!


    Az 1 százalékos szerelmet nézem. Még nem jutottam oda, ahogy mondtad, ki kell törölni az előtte lévő számot és beírni a következőt. kedves kis történet. .olyan ismerősek a fordulatok, a cselekmény, de ezt már megszoktuk. Így szeretjük. ha találsz valami jót küldheted. 


    Lacival tényleg jól jártunk..de nem akarom kihasználni csak ha olyat kell amit tényleg nem tud Zsuzsi sem megcsinálni. Most székely kaput farag otthonra. Zsuzsinak fog segíteni leszerelni a kerítését.olyan vastag fa deszkás...már másodszor festették le de a lepereg, vagy lekopik...pedig nem festékkel van festve hanem valami lazúrral. Most egy japán technikát alkalmaz, leégeti és rendelt valami különleges olajat. nekem van disznó perzselőm, gázpalackom, azzal fogják csinálni. 


    Itt azt hiszem eláll az eső...

    előzmény:
    franci47 (280769)
    2018-09-24  08:19
  8. 2018. szeptember 24. 08:19280769.

    Jó reggelt.


    Esőre ébredtünk az én kis falumban.Most a szél söpör végig a két domb között. Szárítgatja az utat. Reménykedek, hogy nem esik egész nap, kapunk egy kis napsütést. 


    Mosni kellene, és persze kiteríteni a ruhákat. Megjött Gábor és az összes cucca ki lesz mosva.  Bence visszament. 


    Julika, ezek a csekkdolgok néha sokkolók, a miénk is az volt. Jól rá kellett fizetni a gázra. Na nem mintha nem tudtam volna előre.Remélem Incike kicsit még gyógyulgat,  nagyon nehéz  a szemgyógyulás még nálunk is hát még macskáéknál.  Könnyen visszafertőződik. Nagyon "irigylem",  Lacit tőled, mennyire jó, ha van egy ilyen ember, aki ennyi mindent meg tud csinálni. Ilyen ügyes csak  Anikó, aki sok mindenhez ért. 


    Magdikám, nagyon szép a fotó. Tegnap este én is kimentem és mesebelinek láttam az eget. Sok-sok barika némán bégetett az égen, szóval bárányfelhő volt. Azt hiszem telihold is volt/van még. Sajnos nem láttam meg, mert az erdő eltakarta. Később meg már nem mentem ki.  Fejfájás,mindenféle fájdalom még lehet. Volt is. 


    Julika, van még filmed? Mit nézel? Megnézed az online-t is, aminek a linkjét feltettem? Vagy akarod letöltve? Már nem emlékszem mi lehet nálad még? 


    Néha felteszek kérdéseket, ami olyan .... költői marad. 


    Annuska gratulálok a kenyérsütődhöz, valamikor én is nagyon szerettem volna egyet. De már jól begyakoroltam magam a gázsütővel. 


    Na összerántom a szobámat, és még nem tudom mi lesz a fontossági sorrend. Először is megnézem az időjárás jelentést. Hét végére jó időt szeretnék. 


     


    Ha jót akarsz magadnak............. kell egy ilyen.


     


     

  9. 2018. szeptember 24. 07:36280768.

    Ez lemaradt.


    Ilyen volt tegnap az ég a Tómalom felett.A fotós sajnos nem én voltam.A felvétel nagyon szép....ügyes aki csinálta / FB/.


    Nálam valami gubanc van.Ugyanaz a gép és csatlakozó ...mégis a szgép időnként kiírja idegen USB eszköz....és nem tudom a fgépről áttölteni a képeket. Van amikor sikerül van amikor nem.Igaz ...nagyon keveset fotóztam az idén.

    előzmény:
    harangvirag08 (280767)
    2018-09-24  07:21
  10. 2018. szeptember 24. 07:21280767.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Itt is nagyon ősz van....szélviharral,sötétedéssel.Na, de lesz majd napsütés hamarosan ...legalábbis remélem.


    Az én napom is olyan hézagos még.nem is tudom mit fogok csinálni. A Lidlbe kéne eljutnom ....elég hosszú a listám..Mindenképpen ki kell mozdulnom....elég volt a hétvégi gubózásból.


    Annuska ...gondolom már beüzemelted a robotgépet...de nem úgy mint az egyszeri asszony aki nagyon örül minden háztartási kütyünek ....aztán szépen felteszi dobozostól a polcra.Most azért már ott tartok,hogy van amit használok.Sütésnél, keverésnél ....mert a kezem már nem a régi.Jó sütést kívánok!


    Erika ....merre vagy? Volt nyárbúcsúztató?


    Saci  lassan indul a doktorhoz ...jó lenne ha találna valami megoldást a bajokra.


    A fájásokra enyhülést kívánok ....aki teheti pihenjen ....ma olyan nap van.


    Jártam a diófa alatt....hátha van valami jó hír .....hiába. Azért a lombot összesöpörtem.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (280766)
    2018-09-24  07:04
  11. 2018. szeptember 24. 07:04280766.

    Szervusztok!


    Biztosan beázott a Menedékház ajtaja, bedagadt, alig tudtam kinyitni. Itt is esik az eső, egyenlőre nagyon ősz van. Azt olvastam, hogy hamar átvonul ez a front ami egy kis fejfájást okozott. 


    Nem tervezek mára semmit, majd ha szembe jön valami és lesz kedvem megcsinálom. Ebédem van, jó filmem van, tehát semmi gond. Illetve van, Incike szeme nem javulSzerdán megyünk vissza vele, hogy mit csinálnak vele nem tudom, de aggódom. Mindig van valami amiért aggódni kell. A wc lehúzó gombját Laci megcsinálta, de most a mosdó kagyló akar szétesni. Már régen olyan pókháló szerűen repedt, most ezek a repedések elmélyültek..szerdán a Praktiker környékén leszünk és akkor veszek újat..Laci felszereli, azt ígért. A pénztárcám meg egyre laposabb..megjöttek a nyaralói csekkek is, az itthoni csekkek is..ez most sok volt, meg sokk is

  12. 2018. szeptember 23. 20:49280765.

    Nagyon szívesen Borsika. 


    Ha gondolod keresek neked még  valami hasonlót. 


    Én jól elszórakozom velük, nem is tudom mi lenne nélküle.


    Ma pihenésre fogtam magam, elég nehezen állom meg, de ma is sikerült. 


    Jó éjszakát mindenkinek.


     

    előzmény:
    BORS (280764)
    2018-09-23  17:57
  13. 2018. szeptember 23. 17:57280764.

    Kedves Lányok,  szia Ildike!!


    Így köszönöm meg a kedves és biztató szavaitokat, 


    hálás vagyok érte, bearanyozzák a napjaimat. Megtanultam a filmekből a finom, illedelmes meghajlást, kerestem képet, ..azzal jelzem, 


    nagyon tetszett az 1 százalékos szerelem, köszi. 


    Szép estét kívánok Mindenkinek. Azt hiszem, .filmezés függő lettem.  

    előzmény:
    franci47 (280739)
    2018-09-22  08:53
  14. 2018. szeptember 23. 16:40280763.

    Annuska!


    Biztosan megtanulod a kezelést és örömmel fogsz dagasztani, sütni. Timiéknek is volt anno..Bence kezelte, nagyon szeretett kenyeret sütni. 

    előzmény:
    Nusimama (280760)
    2018-09-23  15:08
  15. 2018. szeptember 23. 16:38280762.

    Sacikám!


    Nagyon okosan döntött a családi tanács, hogy elvisznek orvoshoz. majd a "verandán" összeülünk és megbeszéljük, mit mondtak, mitől fogsz hamar meggyógyulni. 


    Most mentek el Zsuzsiék, jót beszélgettünk, nevetgéltük, tervezzük a jövőhetet. Melinda és Elza pénteken jönnek. ..vasárnap már mennek is vissza..érettségi találkozója lesz Melindának. 30 éves...már mint a találkozó

    előzmény:
    Rolta (280761)
    2018-09-23  16:16
  16. 2018. szeptember 23. 16:16280761.

    Szép vasárnap délutánt Mindenkinek!


    Elszéledt a család...jöttem jelentkezni....


    Pötyike...nagyon hamar ideért az esküvő....hidd el jó idő lesz....az új ruhádat feltétlen vedd fel..esetleg egy kis blézerre....Nagyon egyedi ötletekkel készül Dalma..


    Annuska..sok szerencsét z új robotdagasztódhoz...legyen nagy segítségedre....lassan a kezelését is kitanulod..


    Julika...az őszi kuckónk ragyogó.....a barátotoknak legyen vadászszerencséje és vad rotyogjon majd a bográcsban.Incike javuljon.


    Borsika....mindig jó kedvre derít a vidám beszámolód...ami tele öniróniával is...Finomakat ütöttél össze...az elfelejtett káposztához meg csinálsz valami új finomságot..


    Magdi.....a szeretett kis faludat én is láttam már....példaértékű a polgármester asszony hozzáállása....kuckózole ma?


    Anikó...megérdemled a mai pihenést....az utóbbi időben nagyon sok mindent megcsináltál...


    Ildikó....jó dolgod van, ha a mai nap Beáé a ko9nyhában.....Minden filmezéssel kapcsolatos dolgot megkaptam ...köszönöm...Ami nincs meg végig, azt gyüjtöm...soha többet apránként nézni /Princsee A./ mire kész a következő, majdnem elfelejtem az előzőt..


    Erika....meg volt e a nyárbúcsúztató?Vagy nem mostra volt tervezve?


    Marikára én is sokat gondolok...


    Nálunk ma közös főzés volt...Én a levesfelelős voltam...Ötletnek a hétre   rántott hús-karfiol-gomba készült...köret sült batáta-cékla és tökmagolajos krumplisaláta...Saci finom aludttejes prószát sütött..


    Sajnos nem múlnak a bajaim...sőt, pedig nem csinálok semmit, csak lopom a napot.....én még vártam volna, de a családi tanács eldöntötte, hogy hogy reggel visznek dokihoz...


    Nálunk is hűvös lett....nagyon élvezem....éjszak igazán jó a hűvös...még nem kell sem melegebb ruha, sem vastagabb takaró.....ez az én világom....


    Nektek egészséget, betegeknek enyhűlést...


     

  17. 2018. szeptember 23. 15:08280760.

    Szervusztok


     Itt is tegnap erősen lehült a levegő. Nálam az éjjel nyitva volt az ablak és bizony fáztam. Ma esővel indult a nap, de most már süt a nap. a hüvős maradt.


    Ildike a ver és a kép is kedves. Nekem a "szeptember végén" a kedvencem. Sajnálom, hogy a fürdő nem jó, de hasonlóan jártam én is. Nagyon igaz a Meteo Klinika  prognozisa.


     Julika, ügyes voltál. Szép és elgondolkodtató sorokat és verset hoztál. Nagyon úri helyet találtál télikertnek. Incikének egy kis kamillás lemosás nem volna jó?


    Magdika, Te is jó gondolatot hoztál. A Mama-nál voltál? Hogy van? Boscónak igazán  jó dolga van.


    Borsika, aranyos vagy. Irásod üditő.


    Pötyike, a jóidő megrendelve! Dalma nagyon ügyes. Igy lesz igazán az Ő esküvője.


    Anikó, láttod az erőn felül végzett munka most megboszulja magát. Jobbulást.


    Marika, Sacika mielöbbi teljes gyógyulást kivánok.


    Erika, vajon kint vagytok? remélem nem fáztok meg.


     


    Tegnap  kaptam a fiamtól egy dagasztó robotgépet. Sajnos a kezeléssel még problámáim vannak. remélem tudom majd használni.


    Kellemes  délutánt kivánok.

    előzmény:
    potymama (280759)
    2018-09-23  12:24
  18. 2018. szeptember 23. 12:24280759.

    Sziasztok!


    Itt kellemes idő van 21 fok. De nagy szelet és lehűlést jósolnak. Csak melegszik egy kicsit jövő szombatig, remélem. Zárt helyen lesz az esküvő, sok ember bemelegíti a helyiséget .


    Tegnap itt volt Dalma, de jóformán nem is beszéltem vele..rohant, csak elvitte amiket varrtam neki. Kis kerek keretre kellett csipkét varrni..arra rak kis csengőket..szalagokat és a gyerekek azt rázogatják, majd ha vonul be a menyasszony.


    Saját kezűleg csinál egy csomó dekorációt..őszieset..és nincs vadgesztenye! Valami betegség megtámadta a fákat és nem hoztak termést. Meg elvitte az összes befőttes üvegemet..azokba gyertyák fognak lógni a plafonról!!! Dalma egyébként nagyon kreatív, nagyon jó ötletei vannak és nagyon szereti azokat másokkal megcsináltatni!

  19. 2018. szeptember 23. 11:54280758.

    Ildikém!


    Pötyire gondoltam..ott lesz esküvő..mi nyárbúcsúztatót tartunk. Most nem lesz Mihály napi vígság, helyette volt az Árpád ünnep...és hogy még se maradjunk bográcsozás nélkül Zsuzsinál fogunk főzni...ezért kell a jó idő. 


    Bizony este fáztam, hosszú ujjú hálóinget vettem föl, az ablakot bezártam és plédet is tettem magamra. Mert olyan nagyon kívánta a meleget...még vissza sírjuk a nyári időjárást?  

    előzmény:
    franci47 (280757)
    2018-09-23  11:15
  20. 2018. szeptember 23. 11:15280757.

    Jó napot kívánok. Hogy vannak az én kedves Barátnőim? Hiányzók? 


     


    Jelen pillanatban fátyolfelhős az ég. 


    Hűvös van, kell hosszúnadrág, zokni, és egy réteg nyári felső nem elég.


    8 előtt pár perccel ébredtem fel. Tegnap későig itt voltam, belefeledkeztem a tananyagba. Új háttérfestést tanultam. 


    Tegnap abba hagytam a   lófej korrigálását. Most így marad. 


     


    Julika, valamikor réges-régen, én is tettem el szőlőt felakasztva, de soha nem szerettem, mert a héját már nem ettem meg, mert olyan pöttyedt volt. Csak a ropogósat szeretem. Jaj de finnyás vagyok, ugye? Sajnálom Incikét, a mi vörös cicánk is szembajjal küszködött, meg én is. 


    Ki megy férjhez nálatok Julika, kinek az esküvője lesz? /vagy P.-re gondoltál közben? 


    Szép az őszi vers, még mindig. Nekem a Reszket a bokor a kedvencem, előfordul, hogy felmondom magamnak. Már két változatot is szerkesztettem, mikor  ráértem, és semmi más nem érdekelt. Egy vidámat, és egy  szomorúbbat. 


    Olvastam Magdi a szép idézetedet, mostanában nem gyűjtöttem. Ófalut én is megnéztem. 


    Borsika, nagyon örülök, hogy  végre néztél valamit, amit értesz is. /ahol most nézel ezt azt, van ott még más is. Szedd össze, és nézd meg./Sajnos előfordul, hogy a felirathoz tartozó képet nem látjuk, mert annyira gyorsan váltanak.  Vigyázz a gyomrodra továbbra is. Tegnap én elrontottam, sőt kétszer is. Látod, velem és bárkivel előfordulhat. 


    Az én derekam is bolondozik továbbra is, sőt a lábam is. Bár a tegnapi pihenés valamennyire mégiscsak jó volt. Erre jó az eső, de itt bent is volna mit tenni.


    Jövő vasárnap esküvő? Ó de elment az idő.  


    Ma reggel sokáig kutattam az archívumomban. Sok-sok régiséget találtam, amit még én sem láttam. Minek ennyi minden? Nem is tudom.  Eszembe jutott egy pillanatra, hogy szanálom, de nem vitt rá a lélek. Mi van, ha minden letöltés megsemmisül? akkor nem lesz mit néznem. 


    Ma a konyhát Bea uralja, így nem megyek, lehet, hogy vasalok egy kicsit, de semmi sem biztos. 


    Gondolok Marikára, Annuskára, Sacira, Anikóra, Erikára, Pötyire és a fent említettekre..... kit hagytam ki? /


    Szépséges vasárnapot. 


    Mire számítsunk?????


    Vasárnap frontmentes, de kissé változékony időre számíthatunk, ez pedig többeknél okozhat kellemetlen panaszokat. A kopásos jellegű ízületi bántalmakkal élőknél nehezen indulhat a nap, így akire ez jellemző, számítson arra, hogy felerősödhetnek a végtagfájdalmai, főként akkor, ha az északi tájakon él - írja a Meteo Klinika.


    Vasárnap, majd a jövő hét első felében változékony idő várható. Egy újabb, erősebb hidegfront hétfőn éri a térséget. A viharos széllel még hűvösebb idő érkezik. A csúcshőmérséklet ekkor 15 fok körül alakul. A hajnali órákban pedig már 10 fok alá csökken a hőmérséklet, sőt a szélvédett, fagyzugos helyeken fagypont körüli értékek is lehetnek 


     

  21. 2018. szeptember 23. 10:46280756.

    Szervusztok.


    Szerencsére csendesen telik a hétvége, csak a derekam sajog be rendületlenül, tegnap sokat pihentem vele,de reggel mégis alig tudtam talpra állni, most bejáródott. Na ennyi a zok szó.


    Ma nem főzök, annyi mindent összefőztem a napokban, elég lesz pár napra.


    Erősködik a napsütés, annak ellenére hűvös az idő, de legalább nem esik, igaz csak kevés eső volt. Lassan hideg lesz a lakás, láttam tegnap füstölő kéményeket, a fürdőben már nálam is be kell langyosítani.


    Pötyi, a jó idő rendelését feladtam a jövő hét végére, olyan kontinentálist, remélem így lesz, Peti Prágába utazik, legalább az eső ne verje őket, aztán meg még nekünk is jól esne egy kis napsütés.


    Borsika, örülök, hogy a jobbik kedved kerekedett felül, a mi örvendeztetésünkre.

  22. 2018. szeptember 23. 10:21280755.

    Az nagyon jó lesz ha többen is a jó időért fohászkodtok a jövő hétre. Mi nyárbúcsút tartunk....ha Zsuzsi barátja lő egy vad disznót azt főzzük, ha nem, marhát főzünk. Nekünk van a fagyóban, erre tartogattuk. Szóval szabadtéri program lesz...meg esküvő..legyen jó idő. 

    előzmény:
    harangvirag08 (280753)
    2018-09-23  09:54
  23. 2018. szeptember 23. 10:17280754.

    Borsika!


    Régen felkötöttem a szőlőt a kamrába..., még karácsonykor is volt....a mai időkben mindenféle kórság esik belé...az enyémbe is...de még van, a darazsak is eszik. ma még szedek enni aztán mentem ami menthető, kipréselem és megiszom a levét,.


    Incie szem nem javul...szomorú ő is és én is. Neki gondolom a látással van baj, nekem a pénztárcámmal és persze fáj nagyon szívem miatta. Olyan kedves..itt ül a szorosan a kezem mellett, fél szemmel nézi, mit írok nektek. 
    Délután klub, jönnek a Balogh lányok kezelésre..Nóri most nem jön, jön haza lánya..Laci már elvitt  neki egy kiló fügét és megint igazított a wc lehúzóján...haza vitte a gumit, megreszelte..most csöndben működik. Eddig berezonált a cső. remélem ez volt az utolsó javítás. 


    Készen vagyok az ebéddel, Timi mindjárt itthon van..biztosan éhes mert a húst itthon hagyta, a vésztartalékot ette. 

    előzmény:
    BORS (280752)
    2018-09-23  09:01
  24. 2018. szeptember 23. 09:54280753.

    Jó reggelt!


     


    Borsika írása ....felvidított.Olyan jó olvasni.


    Julika köszönöm a szép verset és a linket az én falumról.Már olvastam a startlapon és életemben először kommenteltem is.Lehet, hogy bele keveredtem ...de nem bánom.Nagyon jó kezdeményezésnek tartom.A polgármester asszonyt gyerekkora óta ismerem...neki tényleg szívügye a falu.


    Ma filmnézős napom lesz ....elég hűvös van .Nem megyek sehova.


    Pötyi hétvégére ki kell sütni a napnak ....megrendeltem .Jó lenne ha fel tudnád venni az új ruhádat.Mikor hozod a diófa alá?Gondolom már milyen izgatott a családod.....azért ez egy nagyon szép nap.


    Voltam a diófánál....olyan rend volt alatta.Kicsit benéztem a fedett teraszra....de nem volt üzenet.

    előzmény:
    BORS (280752)
    2018-09-23  09:01
  25. 2018. szeptember 23. 09:01280752.

    Szép  Vasárnap reggelt kívánok


    Mindenkinek! Kinéztetek már? Ugye lóg az eső lába?! Akkor sem szabad elkeskenyedni ám,


    abban, hogy  csepereg, abbn is van öröm. Julika elsőnek Téged "olvastalak ki"  minden nagyon tetszett.   Az idézet, főleg. El is mentettem. Van egy jegyzetelőm, olyan lehet, mint Magdikáé. Az új olvasni valót majd oda beírom. Remek ötleteket hoztok. Ildike és  édes Lányok, ..vallok:  tegnap szinte egész nap  a DaDa tanárnő történetét néztem,   ..ide  nem is volt időm írni.Elnézést. Már a 14. résznél tartok. Voltam a Diófa alatt is,  picit leültem, olvasgatni, kerestem hátha  Marikáról van valami cetli a kerti  .asztalon. ..Aztán  összehúztam az őszi leveleket, találtam lent pár  szem diót is!!!  Pötyike,...kitaláltam: mindent megoldana egy szép  horgolt stóla. Azt párosíthatnád a meglévő elegáns   blúzoddal. (Ááá... hiszen ez csak egy "kósza"  ötlet volt. Hhmm.. úgy segítenék. ) 


    A zakuskás kenyérről jut eszembe:  nekem ajvárom van. Kaptam. Felvidítottam egy  kis kchuppel és csípós paprikával. Pírított kenyérrel és teával   szoktam enni.  Néha kell ilyesmi is. Julika, szoktál-e hagyni  pár fürtöt a tőkén - télire - a fagyos napokra is?  Ja, meg a madárkáknak is!  Észrevettem, hogy a gerlék keresik a víztartóban a vizet, gyorsan  tettem ki nekik. Tán csak nem szoknak ide?  Eddig a szomszédban ittak. 


    Jaj tegnap hogy  jártam:  Ilyesmi rég fordult elő velem.Ettem volna dinsztelt káposztát.  Na, de csak úgy simán?!?  Hús nélkül?  Nosza, ..átértékelve az zseniális ötletemet, a káposztával kezdtem. Sipp-supp ..meglett, és odébb (félre) tettem a láboskát. Dam..dam..la-lament, mint a karikacsapás.  Tudjátok, ...mikor egy  nemes cél lebeg előtttetek.,  szikrázott  a  fakanalam  és  táncot jártak a lábasok a tűzhelyemen.  Fasírt golyócskák,  kb. 12 db,  (kemény lett, de nem számít) ..valamint 2 óóóriás krumpliból püré.  De csak is a káposzta kedvéért  történt ez a bonyolult mutatvány!  Több fogásos, .... olyan mint  a Tiétek szokott lenni.   Na végre elkészültem,  kötény le,  ..megterítettem. Mindég picit megterítek magamnak is,  ..aztán  megettem amit főztem. tényleg...megérdemeltem. Kétszer is szedtem. ...Este későn vettem észre, hogy  bizony  a káposztám, amivel a legtöbb munka volt - és annyira ettem volna - ott felejtődött.   : - ((((       Csak csodálkoztam:  hogy már ennyire?  ..Óóó egek,  mi jöhet még?  Mindent felírok, cetlizek,  jegyzetelek,  mint az Einsten. Ja, és hát szedem a Cavintont.  Na mit szóltok? ..Kelek. Ilyen sokáig  nem szoktam én ágyban lenni. Felöltözöm,  kimegyek és köszöntöm az őszt,..és megnézem, leesett-e az előszoba  sk. (saját készítésű) karnisom a 70 cm és 8 dekás  kávéházi függönnyel?!  A fém ablakkeret  nem bírja a ragasztást.  Az előző függönyt  szívfájdalom nélkül tegnap  kihajítottam. Telis-tele bolt a büdös haszontalan bogarakkal.  Repülnek. A tavalyiak nem  tudtak repülni. Biztos valam i kurzusra jártak csoportostul, mert   megtanultak. Az annnyjukat!!!Még bírom idegekkel. Kedélyjavító tabikat szedek,   nem adom fel. Kivittem a szinházi látcsövet  és a hangyasprét  az előszobába, ...azzal figyelem a társaságot.  Egyelőre  döbbent csönd. Nem számítottak ellentámadásra.  Mennem kell. Hosszasan és igen nagy szeretettel  meséltem, .bocsánat.

    előzmény:
    BiriBiri (280750)
    2018-09-23  07:21

Címlap

top