Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 23. 07:21280750.

    PETŐFI SÁNDOR
    ITT VAN AZ ŐSZ, ITT VAN ÚJRA
    Itt van az ősz, itt van újra,
    S szép, mint mindig, énnekem.
    Tudja isten, hogy mi okból
    Szeretem? de szeretem.


    Kiülök a dombtetőre,
    Innen nézek szerteszét,
    S hallgatom a fák lehulló
    Levelének lágy neszét.


    Mosolyogva néz a földre
    A szelíd nap sugara,
    Mint elalvó gyermekére
    Néz a szerető anya.


    És valóban ősszel a föld
    Csak elalszik, nem hal meg;
    Szeméből is látszik, hogy csak
    Álmos ő, de nem beteg.


    Levetette szép ruháit,
    Csendesen levetkezett;
    Majd felöltözik, ha virrad
    Reggele, a kikelet.


    Aludjál hát, szép természet,
    Csak aludjál reggelig,
    S álmodj olyakat, amikben
    Legnagyobb kedved telik.


    Én ujjam hegyével halkan
    Lantomat megpenditem,
    Altató dalod gyanánt zeng
    Méla csendes énekem. –


    Kedvesem, te űlj le mellém,
    Űlj itt addig szótlanúl,
    Míg dalom, mint tó fölött a
    Suttogó szél, elvonúl.


    Ha megcsókolsz, ajkaimra
    Ajkadat szép lassan tedd,
    Föl ne keltsük álmából a
    Szendergő természete

    előzmény:
    BiriBiri (280749)
    2018-09-23  07:19
  2. 2018. szeptember 23. 07:19280749.

    SZEPTEMBER 23. – ŐSZI NAPÉJEGYENLŐSÉG


    „Őszbe csavarodott a természet feje…”


    A csillagászati ősz szeptember 23-án kezdődik. (A déli féltekén e napon kezdődik a csillagászati tavasz.) Ettől kezdve a Nap a Baktérítő felé távolodik az Egyenlítőtől, sugarai egyre laposabb szöget zárnak be a földtengellyel. Ezért az északi féltekén rövidülnek és hűlnek a nappalok, közelít a tél. A meteorológiai ősz Európában már szeptember elején beköszönt. A régi kelták és a kínaiak viszont már augusztus elején megülték az ősz kezdőünnepét, náluk az őszi napéjegyenlőség napja az évszak zenitje, annak eszmei közepét foglalta el. A kínai naptárban például az ősz augusztus 7-én kezdődik és november 6-ig tart s az őszpont az évszakot majdnem pontosan kétszer másfél holdhónapra, 46 illetve 44 napra osztja. A kínai és japán őszt a krizantém-ünnepek aranyozzák be. Ez a virág, melyet Európa csak a XVIII. század végén ismert meg, a japánok és kínaiak „őszi rózsája” volt. Nyílásának ideje miatt e gondolatot Európa is átvette, így lett a krizantém őszszimbólum, a temetők halottak napi dísze nálunk is.



     


  3. 2018. szeptember 22. 15:49280748.

    Na, itt is van...itt fogunk találkozni a rossz idő beálltával!

    előzmény:
    BiriBiri (280747)
    2018-09-22  15:45
  4. 2018. szeptember 22. 15:45280747.

    http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/eletveszelyes-hidegro nt-tor-be-az-orszagba-20-fokos-lehules/wqqk


    Lehet, hogy lassan fázni fogunk a diófa alatt? de van a Menedékháznak "téli kertje" ..majd ott gyűlünk össze

    előzmény:
    BiriBiri (280746)
    2018-09-22  13:48
  5. 2018. szeptember 22. 13:48280746.

    Megyerre beszökött az ősz...széllel jött, felborította a nagy cserép krotont. Jó sokáig gondolkodtam, hogy is hívják? Már ilyen vagyok..nem jutnak eszemben azonnal a dolgok. Szóval szél, és hűvösebb van..jó, hogy Timi nem kerékpárral ment, hanem busszal. Ki tudja milyen idő lesz holnap...de nyugodt vagyok, busszal jön haza. 


    Leszüreteltem egy csomó fügét, majd Laci reggel jön érte, Nóri lányának szánom. reggelig még érik pár. Ez az idén nagyon nyerő bokor, gyümölcs volt

  6. 2018. szeptember 22. 11:40280745.

    ...mennyire igaz ....és milyen ritkán valósul meg.

    előzmény:
    BiriBiri (280742)
    2018-09-22  10:49
  7. 2018. szeptember 22. 11:37280744.

    Szép napot Mindenkinek!


    A nyugati végekre az éjjel beszökött az ősz ...igaz nagy robajjal. Olyan szélvihar volt azt hittem elviszi a házat.Most 15 fok van nálam az erkélyen ....ahhoz képest, hogy tegnap délután mikor mentem a kórházba / 5 óra/ még nyári ruhában voltam.


    Ildikém ...valószínű én tévedtem.A 2016-os filmet a Vajandinak gondoltam.Jó volt ....nyoma van a füzetben.Majd alkalomadtán ezt a változatot is megnézem.Már akartam írni ...láttam a FB-on Klári angyalait....hát az valami gyönyörűség.


    Julika javulást a cicusodnak.Olvastam, hogy gondolkodol az ásáson.Nálam is lehetne....de a pillanatnyi állás szerint az idén keresek valakit aki felássa, meg bokrokat is kellene ritkítani.


    Annuskám ...tegnap sok minden volt a piacon. Én főleg gyümölcsöt vettem.Karfiolt keresek ....de egy szál sem volt.Viszont  krizanténok ...teljesen új színekben, meg fajtákban....aránylag elfogadható árban.


    Reggel korán átmentem megnézni Boscót ....aztán ott felejtettem magam.Egy pillanat alatt az ágyában volt ....nem volt szívem kiküldeni.Találtam egy nagyon jó könyvet / könyvtári / beleolvastam:Jennifer Lauck: Napsugaram.Egy gondolatot kiírtam:


    " Vannak dolgok amiket nem tudhatunk előre.Néha nem tudunk mást mint,hogy reméljük a legjobbakat és megpróbálunk hinni."/ Jennifer Lauck/. Nálunk ez most családilag is nagyon aktuális.


    Megyek a dolgomra.Káposztás tésztát csinálok...én kristálycukorral eszem.

  8. 2018. szeptember 22. 11:29280743.

    Sziasztok!


    Nekem való idő van, nem esik az eső..és hűvösebb van 23 fok. Csak erős szél fúj, de az se hideg. Sajna szombatra jó hűvöset jósolnak,.,.nyári ruha kilőve..de akkor mi a fenét vegyek fel?


    Majd az utolsó pillanatban eldöntöm.


    Máskülönben megvagyunk..Lajos foga is jobb az én hátam is elviselhető...most ebben a pillanatban.


    Épp ezért gyorsan végig porszívóztam..így megy ez..amikor bírom akkor kell megcsinálni.


    Ma tökfőzeléket csinálok elővettem egy kis pörkölt maradékot a m.hűtőből azzal megbolondítom.


    A kis családom szana-szét, senkiről nem tudok merre vannak..majd jelentkeznek ha kell nekik valami.


    Ildikó


    kaptam az Avistától levelet...hogy mi történt, hogy nem töltögetek le? És ha nem használom akkor biza kizárnak. Gyorsan letöltöttem két sorozatot azt se tudom mi..az egyikhez nincs is felirat. A bónusz pontom meg már két ezer felett van.Sajna nem érek rá..vagy inkább úgy mondom nincs türelmem filmet nézni. pedig úgy hiányzik.

  9. 2018. szeptember 22. 10:49280742.

    Szép jó reggelt kívánok mindenkinek Jókai Anna elgondolkodtató soraival. 
    Legyen ez a szombat az együttérzésé, a meghallgatásé, az empátiáé, az odafigyelésé.... 
    Tegyünk ma kicsit másokért...



    "Nagy különbség van a részvétlen némaság és az együtt érző meghallgatás között. A modern ember egyik legnagyobb keserve, hogy nincs hol, nincs kinek a batyuját kiteregetni.


    Ezért olyan keresettek a pszichiáterek, akik türelmes, fizetett szakmeghallgatók, s olykor nem is tesznek mást, csak hagyják, hogy a páciens alaposan kibeszélje magát,s már ezzel is gyógyítanak.


    Holott egymás orvosai lehetnénk - egy kis szeretettel, empátiával, valódi és nem színlelt érdeklődéssel embertársunk személye iránt.


    Megérinteni a remegő kezet, elmélyedni a repdeső tekintetben, azt sugallni: ,,Most te, egyedül te vagy a fontos", s lenyugtatni a zaklatott lelket, azáltal, hogy osztozunk vele...


    Örömben együtt lenni? Az se könnyű, irigység nélkül együtt nevetni, akkor is, ha nekünk magunknak éppen kevés okunk van a derűre..."


    Jókai Anna


    előzmény:
    BiriBiri (280741)
    2018-09-22  10:44
  10. 2018. szeptember 22. 10:44280741.

    Ja, volt egy kérdés. Van-e még szőlőm? Igen van, de már nagyon romlik..eszik a darazsak. Ma egy nagy kosárral szedtem Nóri lányának, Romániából jönnek haza és bejönnek pár órára Nóriékhoz...visznek magukkal . Ami van leszedem és kipréselem, megiszom lének. 

    előzmény:
    BiriBiri (280740)
    2018-09-22  10:38
  11. 2018. szeptember 22. 10:38280740.

    Szervusztok!


    A reggelt "kozmetikázással" kezdtem, egy kiló csirke lábat kezeltem le. Timi a múltkor belekóstolt a láb pörköltbe és és tegnap hozott...azzal, hogy csináljak olyat belőle, mint a múltkor volt. De olyan legyen, mert az valami isteni volt. és meg is csináltam, azt hiszem még olyanabb lett. Holnapra készült, kuktában, de egy zsemlével már tunkoltam...


    Aztán Incikével mentünk dokihoz. Most "Sprőbihez" mentünk, Melinda osztálytársához... nagyon jó nevű orvos, gimis kora óta ismerem....jó messze rendel.. kicsit drága is ..talán először is hozzá kellett volna menni, de azt hittem sima kötőhártya gyulladás. Most 8500 ft voltha 4 nap múlva nem javul vissza kell menni. 


    Itt is esett az eső, olyan kellemes eső szag van..annyira örülök, hogy tegnap felástam, ma már a komposzt ragadt volna. 


    Megnéztem a 70 részest..nem láttam, legalább is nem emlékeztem rá..nagyon tettszett

    előzmény:
    franci47 (280739)
    2018-09-22  08:53
  12. 2018. szeptember 22. 08:53280739.

    Jó reggelt. 


    Jöttem most reggel is. 


    Igaz, már voltam kint. Olyan viharos szél lett, hogy kimentem, összekapkodtam, amit lehetett. Letakartam a fát, összeszedtem a lepotyogott almát, virágokat megpróbáltam biztonságos helyre tenni, mert feldöntögette a szél, felmásztam a padlásra, becsuktam az ablakot ott is. 


    A lakásba beszorult a meleg levegő, a szél össze-vissza kavargatja a leveleket, a  burkába szorult dió hullik, levéllel együtt. 


    Most kicsit  esik, legalábbis az út vizes. Még mindenki alszik nálunk, mintha téli álmot aludnának.


    Én is nagyon későn feküdtem le,  befejeztem a filmet, régen láttam ennyire szórakoztatót.  A szemem már igazán odavolt.


     


    Magdikám, én a 2016-os néztem meg, lehet, hogy nem jól értettem az írásodat. Vajandiét nem láttam, nincs is meg nekem. A linket azért tettem fel, mert az első rész nagyméret, és itt kell megnézni, a többi is fent van az indán, csak kicsit más helyen.Tehát én nem láttam a 2013-ast. Úgy értettem, hogy te láttad a 2016-ost?   Majd beszéljünk valamikor. 


    A szeventesbe /vajandi/ keveredtünk bele. Most az is kész. 


    Ma nem sok mindent akarok csinálni, megpróbálom a lábpihentetést, mert tegnap tombolt. Sok volt a menet, és biztos az időjárás is közrejátszott. /voltak kötelező dolgaim/. 


    Tomika is itt volt tegnap, Bence haza jött kislánnyal együtt, el is mentek valahova. Bea nagyon elfáradt a héten.  


    Na látjátok mondtam én nektek, h ogy csak a "fo..os egészséges. 


    Most kávézom, és ettem egy kis zakusztás kenyeret,  nem mondom, hogy nagyon finom, de elmegy. 


    Mit csináltok ma? Milyen nálatok az időjárás? Pötyi készülsz-e már az esküvőre, Lajos fogával mi van? Julika, még mindig van szőlőd? Annuska, használ-e a lábfürdő? Anikó szép lett a kerítésed, tegnap láttam.  Borsika, rendbe jött-e a gyomrod? Erika, most a hét végén van a  nyárbúcsú a birtokon? Sacikám, meggyógyultál-e már? Amire meg mostmindenki kiváncsi, arra a válasz odébb van. 


    Jobbulást nektek, nekem. 


     


    Vidámnak lenni nem egyenlő azzal, hogy minden tökéletes. Csupán azt jelenti, hogy eldöntötted, hogy figyelmen kívül hagyod a hiányosságokat."


    Gerard Arthur Way

     

  13. 2018. szeptember 21. 18:34280738.

    Sziasztok.


    Estére én is ide értem. 


    Ma annyit mentem, hogy tüzijátékot kaptam ajándékba, mármint a telefonomon.


    Na ez meg is látszik rajtam, és érzem is. 


    Remélem holnap reggelre azt hiszem, hogy csak álmodtam.


    Annuska, ma is megcsináltam, de nem esett jól, pont a visszájára fordult a lábfürdőzés. 


    Szép idő volt, nagyon meleg. 


    Mindenkinek szépséges estét, jó szórakozást, kellemes pihenést, jó alvást. 


     


    Elalvás előtt /bár még messze az éjszaka/ az egyik kedvenc versem:


    Grigo Zoltán: Várlak

    Az ajtóban foglak várni,
    Úgy gyere hozzám, ahogy vagy,
    Hozd el a szívedet, a lelkedet,
    Hagyj ott mindent, ami nem te vagy.

    Ha itt leszel, sírok neked,
    Némán hulló tiszta könnyeket,
    Lemosom rólad a bánatot,
    A magány szántotta éveket.

    Helyette arcodra simítom,
    A fűszálon rezgő harmatot,
    Hajnalt lehelek homlokodra,
    Lecsókolom rólad a tegnapot.

    Fonok hajadba napsugarat,
    Szemeidre fénylő csillagot,
    És lágy hangú melódiákat,
    Hozok neked az ajkamon.

    Elringatlak téged szelíden,
    Ahogy tó vize a csónakot,
    Itt alszol majd a szívemen,
    Hisz a párnád is én vagyok.


     

  14. 2018. szeptember 21. 17:50280737.

    Sziasztok!


    Estére csak ideérek. Pedig nem csináltam semmit, mondjuk voltam a fodrásznál 11-13 óráig, aztán ebéd és kęsz! Elment a nap. 


    Na, még sütöttem egy sütit, mert jönnek mindjárt át a barátaink. Bolond napom van...a sütim se olyan mint a fényképen ...aztán gyorsan leszaldtam a sütis boltba, hogy vegyek egy kis sósat. Vettem egy pár pogácsát, gondoltam felfrissítem...betettem a kis villany .sütőmbe....persze azon nyomban el is felejtkeztem róla...jó friss lett!!! Azért szénné nem égett.


     


     


     


     


     

  15. 2018. szeptember 21. 17:48280736.

    Szervusztok.


    Mindenki nagyon elfoglalt. Ma a délelőttöm elment a főzéssel, egy mosás, porszívózás, délután kinti pakolászás volt a feladat, amit kellett elraktam az eső elől, cserépbe raktam a kint lévő virágot, levágtam a még száron lévő citromfüvet és cickafarkot, nem is tudom mi volt még, de elment az idő. Délben kellett pihenni egyet, már alig tudok mozogni úgy fáj minden, talán ha megered az eső, akkor jobb lesz, bár még nyoma sincs.


    Sacikám javulsz e valamit? Alinának jobbulást.


    Magdi, jó ilyen optimista személlyel találkozni, talán ad egy kis löketet, hogy van még feladat amit el kell végezni.


    Annuska, bármennyi kis idő is jó, ha enyhül a fájdalom, szerintem rendszeresen kell alkalmazni.

  16. 2018. szeptember 21. 11:04280735.

    Szervusztok


     Julika, akkor élvezd a fájsz nélküli napot, de ne dolgozz sokat. Inkább csemegéz a kerti finomságokból


     Ildike, este kiprobáltam a fürdőt. Kb. 1/2 órára fájsz mentes lettem. Sajnos utána vissza jött. Köszönöm ezt a jó tanácsot, használni fogom Neked bevált?


    Magdika, mi jót vettél a piacon. gondolom korán még sok szép áru közül lehet választani. Jó házörzést Boscóval.


    Kedves eddig még nem jelentkezett Barátnők!


    Remélem a betegség minden hol csökken és gyógyulgatok.


    Vigyázzatók magatokra, szép napot kivánok.


    Itt is hétágra süt a nap. Ugylátszik ma kiadja minden erejét, mivel holnapra már hűvőset jeleznek,


    Nem sokat csináltam, Körletrend, aztán a snidlingemet átültettem. Most a gyömbéreket- amit a fiam vett- fogom megpuclni és eltenni részben mézbe, részben cukros ecetes lébe.


     

    előzmény:
    BiriBiri (280734)
    2018-09-21  08:14
  17. 2018. szeptember 21. 08:14280734.

    Nektek is szép napot!!! Olyat amilyen itt alakul. Igazi nyár végi, kellemes. Azon gondolkodom, hogy ásni kellene...még érlelődik a gondolat...ki kellene használni, hogy most nincs különösebb bajom.   Csomagot várok, Timi rendelt valamit...hurcolom magammal a telefont aztán ott hagyom valahol.. keresem pánik szerűen..nincs zseb a nadrágomon.. Filmezéssel pihenek. 

    előzmény:
    harangvirag08 (280733)
    2018-09-21  06:47
  18. 2018. szeptember 21. 06:47280733.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


    Gondoltam reggel benézek ....és döbbenten veszem észre a tegnapesti hsz-em nincs sehol.Pedig írtam.


    Hűvös a reggel .Az iskolabusszal elmegyek korán a piacra....ha már úgyis korán ébredtem.


    Ildikém .....a filmet ha küldöd a lányoknak én is kérném. Tudod ez volt az amit le akartam tölteni ...de valami gubanc volt vele. A 2016-ost láttam.A mostani eltér .....bár a téma ugyanaz.


    Örülök, hogy a doktoros tetszett.Talán egy kicsit eltúloztam a dolgokat ......de pont ilyen hangulatom volt..A " mi doktorunk" részeit még gyűjtöm. Vajandinál elkészült Thirty But ....állítólag nagyon jó.Sikerült letöltenem.


     


     


    Legyen szép a napotok....talán jó hírűnk is lesz.

  19. 2018. szeptember 20. 14:58280732.

    Magdikám, a verseket, dalokat  csak úgy fordítják, értelemszerűen. 


    Jó volt, nekem is tetszett, olyan visszafogott szerelem volt, de nagyon aranyos.


    Jó, hogy láttuk, még nem is töröltem.


    Ez a sorozat nagyon fog tetszeni nektek. Ha jó lesz az első rész, akkor majd, feltöltögetem. Bár jobb lenne, ha megnézném először, mert a 6 rész felirata csúszott. Meg tudtam csinálni.  Most nézem. De ezután a rész után el kell mennem a dolgomra, bár most legszívesebben végignézném az egészet, lehet, hogy így is lesz.


    Vajandi is fordította más szereplőkkel az 2013-as, lehet, hogy azt is megnézem majd. 


     


    Annuska, a diólevél nem fontos, csak én most így gondoltam, hogy ecet helyett azt teszek bele, először kicsit megáztatom, hogy kijöjjön a hatása. 


     


     

  20. 2018. szeptember 20. 14:50280731.

    Magdi!


    Nem volt azokkal a versek semmi baj. "Szabad" versek voltak, a témához kapcsolódó érzéseket mondta el. Én jót szórakoztam rajta...csak ajánljál máskor is. 


    Az Ildi küldte linket megtudom nyitni, meg fogom nézni...

    előzmény:
    harangvirag08 (280729)
    2018-09-20  13:45
  21. 2018. szeptember 20. 14:00280730.

    Sajnos itt ragadtam a filmnél.


    Nagyon tetszik, vidám, szórakoztató, a szereplők is jók. 


    Pedig még egy részt meg kell néznek. 6-nál  járok már.  kb 45-5o perces részek, csak az első több. 


     


    Julika, az első részt itt kell megnézni,mert túl nagy és nem tudom küldeni.  Ha tetszik szólj. Remélem megnyitható. De itt is nézhető, majd meglátod. 


    1 %-os szerelem.


     


     

  22. 2018. szeptember 20. 13:45280729.

    sziasztok!


    Nagyon szép idő van....most végeztem a kuka töméssel.Jöhetnének a szemetesek ....mennék haza.Itt is haldoklik a kert.A paprikán van még pár csenevész.Megnéztem a komposztot....jó lenne beásatni valakivel.Az idén nem vállalkozom az ásásramondom most.


    az este befejeztem a doktoros filmet....hááát az ajánlással melléfogtam.Annyira dicsérték ,meg a verseket.Tényleg tanulságosak voltak...csak nekem nem versek..nem volt rím, ritmus, ütem ....persze én a mi " verselésünkhöz" vagyok szokva.na, jó ...a vége felé már megbékéltem.Nem vagyok jó ajánló.Most egy kis szünetet tartok....aztán azt hiszen a vajandis lesz a következő.A Wook-os fordító gondolom nagyon elfoglalt.5 részem van vissza.


    A fájásokra jobbulást kívánok....magamnak egy kis erőt....olyan vagyok ma mint az őszi légy .Igazából röstellnem kellene magamat.Ma a buszon találkoztam egy asszonnyal.Már kb 2 éve nem láttam.Többször eszembe volt a felszállásnál ....mert akkor az ember körbenéz ...keresi az ismerősöket.Ma megláttam....de nem tudtunk beszélni...zörgött a busz,meg jelezte,hogy nehezen hall.Úgy gondoltam elmegyek én is a végállomásra


    ....ő ott száll le....nekem meg egy a távolság.Leszálláskor vettem észre milyen nehezen megy,Szép lassan elsétáltunk a házáig....jól elbeszélgettünk útközben.Még onnan ered az ismeretségünk mikor én elkezdtem. busszal járni 11 éve..Tulajdonképpen amit írni akarok.Beszélgetés közben derült ki 93 éves.Túl sok megpróbáltatáson, betegségen, műtéten stb....még tele feladatokkal.


    Most hallom a kukásokat csörömpölni.Még elmennek az alsó soron....addig összekapom magam...mert ahogy itt jártak húzok haza.Boscóval őrizzük a házat....és a kórházba is be szeretnék menni.

  23. 2018. szeptember 20. 13:19280728.

    Szervusztok


    Sacika, nagyon sajnálak. Együttérzek vekled, mert  én igazán tudom- meg Ildike-, hogy milyen a lábfájás. Alinának és Neked is jobbulást.


     Ildike, köszi, kiprobálom,  A fájdalom terén nincs vesziteni valóm, csak nyerhetek. Akkor só+ecet+szódabik. és dió levél iskell?


     Julika, Te vagy a nap nyertese, mert jól vagy. Isteni lehet, hogy csak kimész a kertbe és hol szölőt, hol fügét csemegézzel. Incikét sajnálom, remélem sikeres lesz a mütét.


    Anikó, ejnye ugye megártott a nagy munka? Most akkor pihizzel?


    Borsika vigyázz magadra. Óvatosan étkezz.


    Magdika, remélem meg jött a várt kedves levél? Jól vagy?


    Marikáról semmi hir?????????????


    Erika, merre vagy? Kint, vagy itthon?


    Pötyike, reméljük Lajos foga megnyugszik. Te hogy vagy? Vigyázz magadra, hisz itt kopog már a nagy nap és alexáék is jönnek.


    Nekem ma fözös napom van. egy kis gulyáslevest és sült hus készitek. Közben a fiam tegnapo hozott többek között szilvát is, igy egy kis kompot is készül almával.Ja ma rászántammagam és bekevertem egy kenyér tésztát. Már a tepsibe keleget. Remélem jó lesz. Most kézzel csináltam, mivel a kenyérsütőgépem tönkre ment és kidobtam. Itt is szépen süt a nap, meleg van. Kéne a kerttel foglalkozni, de a lábam. 


     Vigyázzatok magatokra, a betegeknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    Rolta (280727)
    2018-09-20  12:03
  24. 2018. szeptember 20. 12:03280727.

    Szép napot Mindenkinek!


    A miénk is szép és nagyon kellemes őszi.....


    Kis vendégem van...Alina beteg.....a hét végén körbetekerték a Balatont...lehet megfázott....az első nap este már hőemelkedése volt, lehet akkor kellett volna abbahagyni, de ő nem feladós.......


    Fóznöm kellett...amit lehetett ülve és mindent kézre adtak....Készült sok húsos répa, zacskós csirkecomb, köret sült cékla és batáta....még kellett volna zeller, de az nem volt itthon...


    A kertből fogyasztani kellene a zöldhulladékot, próbáljuk szárítani, hogy több férjen a kukába.....paradicsom már csak a fa él, viszont a paprika még nagyon szép...


     

Címlap

top