Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 20. 11:13280726.

    Szervusztok.


    Városban mászkáltam, nem is volt mászkálás, csak boltban voltam és vissza. Már érzem a változás szelét a csontjaimban, és úgy általában mindenhol. Ma muszáj lesz lazítani.


    Saci együttérzésem a bajok miatt, remélem gyorsan sikerül megoldást találni a fájdalomra.


    Borsika, többször egyél keveset, nem mindig jók a diétás dolgok.


    Julika, remélem eredményes a kezelés, a cicáknak sokszor sérül a szemük, lehet hogy valami megbökte.


    Ma a buszmegállóban épp arról beszélgettek, hogy este egy gyógyfüves lábáztatás mennyire jót tesz.

  2. 2018. szeptember 20. 09:11280725.

    Szervusztok!


    Én jól aludtam, jól ébredtem...nem akarom elkiabálni, jól vagyok. 


    Itt is olyan az idő amire mindig is vágyom....napos, kellemes meleg.  füge ontja folyamatosan a gyümölcsét, nagyon élvezem a kertet, mindenhol lehet "legelni". 


    Incike szeme sajnos nem javul, a hártya a szemén van, műtét lesz ebből, sajnos, úgy gondolom. Így nem maradhat..kerül amibe kerül.... de azért még reménykedem. 


    Ildi!


    Minden jó film érdekel, most nagyon rá vagyok kattanva. 


    Virágokat kell cserépbe ültetni...

    előzmény:
    franci47 (280724)
    2018-09-20  08:04
  3. 2018. szeptember 20. 08:04280724.

    Jó reggelt.


     


    Remélem jól aludtatok. Én nem mondhatnám, de viszonylag jól. 


    Szépséges idő kezdődik, napocskával, próbáljuk jól érezni magunkat ma. 


    Talán majd a fájdalmak kicsit csökkennek,  igaz jön a holdtölte, és esőt is jósolnak nemsokára.


    Tegnap délután még összesepertem a diófa leveleket, az este tiszta volt az udvar, de még lesz, fele fent van még a fán.


    Ma azt hiszem a zöldjéből szedek az esti lábvízbe.


    A diófa alá tettem egy rész feliratot. 


     


    Tegnap néztem a nagyon keresett  sorozatból két részt, mondhatom  jól szórakoztam. Örülök, hogy a segítség igénybevételével megtaláltam.  Ha igény van rá, "beszéljünk" róla. 


     


    Borsom, remélem vigyázol a gyomrodra. 


    Ma nem tudom főzök-e valamit, vagy sem. Majd meglátjuk, vagy nem?


    Majd jövök még vigyázzatok magatokra. 


     


     

  4. 2018. szeptember 19. 20:09280723.

    Ja és azt nem írtam, h ogy kell a vízbe só,  és ecet, valamint ha van szódabikarbóna. Az utóbbi most  nincs.

    előzmény:
    franci47 (280722)
    2018-09-19  20:03
  5. 2018. szeptember 19. 20:03280722.

    Nagyon sajnállak én is benneteket lábfájósok, és másfájósok.  Én is az vagyok.


    Annuska, új terápia van.javaslom neked is.


    . Már csináltam előbb is, de most rendszeressé kell tenni, mert valamit segít.


    Volt már hidegvizes borogatás, jegelés..... krémek, masszírozás, torna. A torna mindig kell, ahol a legjobban fáj, azt kell feszegetni. Most a gyűrűs ujjam  dagadt be és fáj, most azt egyengetem, már több ujjam is megújult így. 


    Most jó meleg víz, és nagyon kellemes. Itt ülök a gépnél, szórakozom és 20-30 perc, mig ki nem hül a víz, addig benne tartom a lábam. 


    Akinél már más nem használ próbálja ki. Nekem nagyon jó. Olyan,mintha kivenné a görcsös fájdalmat. 


    Sacikám, próbáld ki. 


     


    Szép estét, kicsit filmezek addig vízben van a lábam. 


     

    előzmény:
    Rolta (280720)
    2018-09-19  18:35
  6. 2018. szeptember 19. 19:27280721.

    Szegén Sacikánk, fogadd őszinte egüttérzésemet a bajaiddal kapcsolatban.  Annyira sajnálom.  Jobbulást kívánok szeretettel.

    előzmény:
    Rolta (280720)
    2018-09-19  18:35
  7. 2018. szeptember 19. 18:35280720.

    Szép estét Mindenkinek


    Gondolkodtam, hogy írjak, mert csak panaszkodni tudok....a bal oldalam kicsit javult....most a jobb lábfejem fáj, de annyira, hogy alig tudok menni ...a bokám alatt mint a villámcsapás pár pillanatig..tíz perc szünet, aztán ismétlődik végtelenül...Semmihez nincs kedvem...igaz erőm sem.....na de majd csak lesz valahogy...


    Látom többen is gyengélkedtek...jobbulást mindenkinek......eseményekre jó készülődést....


     

  8. 2018. szeptember 19. 14:33280719.

    Tény-


    leg?


     Bejöttem. 


    Annuska szia, 


    nahát. Nahát még ilyet. Vagy ezt már mondtam ma?: - )))


     

    előzmény:
    Nusimama (280713)
    2018-09-19  11:58
  9. 2018. szeptember 19. 14:33280718.

    Tény-


    leg?


     Bejöttem. 


    Annuska szia, 


    nahát. Nahát még ilyet. Vagy ezt már mondtam ma?: - )))


     

    előzmény:
    Nusimama (280713)
    2018-09-19  11:58
  10. 2018. szeptember 19. 14:33280717.

    Tény-


    leg?


     Bejöttem. 


    Annuska szia, 


    nahát. Nahát még ilyet. Vagy ezt már mondtam ma?: - )))


     

    előzmény:
    Nusimama (280713)
    2018-09-19  11:58
  11. 2018. szeptember 19. 14:19280716.

    Szervusztok.


    Elmondhatom végre, hogy a betervezett nagy munkákat befejeztem, azt nem mondom hogy a végére értem mindennek, de a többi majd lassan. Megtörtént a fűnyírás tegnap, a ma reggeli bizonytalan idő nyáriasra fordult, nekiálltam rendbe tenni a faházat, ment egy mosás, azt hiszem nem ártott volna a szennyessel nekem is a gépbe ugrani, de jobb híján maradt a zuhany. Talán holnap téliesítem az ereszcsatornát, nem akarok már vizet gyűjteni. Főztem egy kis frankfurti levest, nem is kívánok mást annyira elfáradtam, azt hiszem egy nagy fekvés következik.

  12. 2018. szeptember 19. 14:11280715.

    Sziasztok!


     


    Ez nem az én napom.A Nők lapja ismételten nem érkezett meg.Már nagyon unom.Többet nem fizetek elő ....megveszem a kisboltban.Egy nagyon várt kedves levél sincs még a postaládában.Nem tudom mi van mostanában.


    Délelőtt időre kellett a városba érnem.A busz a kórház előtt nem tudott tovább menni a rosszul parkoló autók miatt.Kb. félóra után mentünk tovább.Szerencsére ahova mentem ott is csúszott minden.


    Sok mindent nem fogok ma csinálni....elfáradtam a menésben.


    Reménykedem,hogy hamarosan jó híreket hallunk.


    Legyen szép a napotok!


     

  13. 2018. szeptember 19. 13:14280714.

    Sziasztok!


    Lejártam a lábam, olyan fáradt vagyok. Kellett egy-két dolgot vennem a rövidáru boltban, aztán a nyakamba vettem a várost a telefonjaink tokja teljesen tönkrement. Sehol se kaptam erre a márkára. Elmentem az Árkádban lévő Média Markba ott két fiatal fiú elmondta ez olyan régi márka..nem is fogok hozzá kapni esetleg valahol elfekvő készletből a neten. ( 3 éves iPhone 5 C )


    Igy van ez a mai világban..öreg telefon a 3 éves teló. Persze vegyek újat, ahhoz van tok is!!!


    Dög meleg van, 30 fok. Ráadásul a trolin alig volt nyitva ablak..és tömeg. Azon gondolkodtam mindjárt leszállok és hazabattyogok gyalog, csak már fáradt voltam.


    Lajossal nem mentünk a fogorvoshoz, nem fáj neki csak ha ráharap..lehet a másik kihúzásával ez is kimozdult. Halogatjuk az esküvő utánra.

  14. 2018. szeptember 19. 11:58280713.

    Szervusztok


     Ma aztán nem sok jelentkező volt. Ildike friss voltál. Julika gyógyitgatja magát és finomat csemegézik.


    Én is körletrend csinálással kezdem a napot.Aztán a WC vel foglalkoztam, mert a mult héten a tartályból lefolyó viz cső megrepedt és a szerelés utáni  dolgokat nem mind raktam helyre. Várom a fiam. Tegnap csak beszaladt, mára igérte, hogy amit kértem meg vesz. Jön az időváltozás, legalább is az én lábam már jelez.


    Nagyon hiányoznak Marika, Sacika. Magdika, gondolom vagy a telken serénykedsz, vagy Boscónál vagy.


    Borsika, minden ok? Erika, gondolom póbálz vissza szokni.


    Pötyike, voltatók a fogdokinál?


    Anikó, ugye ma nem kömüveskedsz?


     Vigyázzatok magatokra. A betegeknek mielőbbi gyógyulást kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (280712)
    2018-09-19  09:03
  15. 2018. szeptember 19. 09:03280712.

    Szervusztok!


    Tegnap is fáradt voltam, még a mostanában korán kezdődő Barátokat is elaludtam. Kezelgetem magam, öblögetek, fújok...iszom a folyadékot, hogy ne legyen sűrű a nyálam..ahogy az orvos mondta. 


    Töklevest főzök egész tojásokat ütök bele, szokás szerint...a sógornőmtől tanultam még anno. Timi egyik kedvence. Kapott tojást, most nagyon sok van, nem sajnálom majd beleütögetni. 


    Remek idő van, majd megyek szőlőt "legelni" édes mint a méz. Aztán kis körlet rend és filmezés. 

    előzmény:
    franci47 (280711)
    2018-09-19  07:36
  16. 2018. szeptember 19. 07:36280711.

    Jó reggelt. 


     


    Itt eléggé esőre álló idő van.


    Már korán felébredtem, mostam is egyet. Nem tudom egyáltalán megszárad-e. 


    Mai program még nem tudom mi lesz, de valami biztos lesz. 


    Különösebb gondolatom most nincs, majd talán később megjön, ami késik. 


    Legyen szép napotok. 

  17. 2018. szeptember 18. 16:26280710.

    Szervusztok


    Kellemes napsütéses az idő


    Anikó, az ok. hogy mindig szembe jön valami munka, de, hogy már megint kömüveskedtél, s még csodálkozzól, hogy nagyon elfáradtál. Ügyes vagy.


    Julika, ha kimeritő is volt, de hasznos a vizsgálat. Nemcsoda, hogy elfáradtál, az izgalom, na meg a többi. Incike remélem hamar meggyogyul. Sajnos a Tb-nél nagy a várakozási idő, szinte sugalja, hogy menj maszekhoz.


    Magdika, csak lassan komotosan. ez nem a kor függvénye, Különben is magunknak csináljuk. Te mlég igazán nem szólhatsz semmit, mert gondolsz egyet és már J.nél , vagy a telken vagy.


    Pötyike juj, ujabb fogdoki brr. Szerencsés Leona, hogy ilyen iskolába jár.


    Ildike,  ötletes a doboz. Te is ugy vagy, hogy keresed a fájsz elleni megoldást.Nem mindig sikerrel. Én is ezt csinálom. Képzeld, legutobb az jutott eszembe, hogy Nagymamám mindig a Dianát vette elő amikor fájt a lába. gondoltam én is kiprobálom. Rövid időre segitett is, de nem ez az igazi.


    Vigyázzatok magatokra. A Betegeknek jobbulást kivánok. 

    előzmény:
    BiriBiri (280709)
    2018-09-18  14:23
  18. 2018. szeptember 18. 14:23280709.

    Lányok!


    Megüt a guta!!!!Februárra kapnék UH vizsgálatra időpontot. Ennek a vizsgálatnak a privát ára még elérhető, majd felhívok egy dokinőt. CT-re nov. 9 re kaptam időpontot. Az még hagyján, egy hónap múlva kellene vissza menni, ennyii csúszás belefér, majd ennek tudatában kérünk időpontot. valami isteni idő van. Marikától kaptam nagy kartonokat, a konyhabútorának a csomagolója volt. Ezekkel a nagy ívekkel "hőszigeteltem a cica hotelt. Ott olyan nagy vaskeretes műhely ablak van, egész nagy. Hogy télen ne fázzanak a kicsikéim jól leszigeteltem. Télen "fűt", nyáron hűt

  19. 2018. szeptember 18. 13:45280708.

    Sziasztok. 


     


    Tegnap eléggé elfoglalt voltam a munkáimmal. 


    Megint levélgyűjtés, és hordás, aztán el is égettem egy kupaccal. Jó nagy füstöt csináltam. 


    Reggel Zegre kellett mennem. Mielőtt elmentem megfőztem a zöldbab főzeléket, mikor megjöttem befejeztem. Ki is mostam a törölközőket, csak kiteríteni nem volt időm már.  Elég hamar haza jöttem. 


    Most  feltöltöttem az utolsó részeket nektek Saci és Julika.


    Mindjárt küldöm a végét is. Egy linket a diófa alá tettem, csak nézni kell, 2 részes, az is kész van, ha ezt sikerül megnyitni akkor teszem fel a másodikat is. Ha kéretlen reklám jön be, akkor bezárni az X-szel és újra kattintani a megnyitáshoz. 


     


    Sajnálom a foghúzásos beteget, előfordult már velem is ilyen. Éjszaka mind nagyon tud fájni, ki tudja melyik az "igazi". 


    A poloskák még talán nem is annyira veszélyesek, bár nem szeretném a szekrényemben látni őket. Ma én egy fekete pókkal találkoztam a lakásban. Azonnal halálfia lett. A kaszáspókot még elviselem, de ettől tartok. Remélem nincs familiája, mert akkor azokra  is számítani lehet. 


    Magdikám, akkor már jól vagy. A fűnyíró segített, a mai takaritás is csökkent minden feszültséget. Örülök,  hogy sikerült megcsinálnod, még ha nem is a régi  szerint.


    Julika, akárhogy is van biztos kimerültél tegnap. Mint írtad az ilyen vizsgálat nagyon fárasztó tud lenni, és a nagy izgalom ezt még fokozza. Gratulálok Boldizsárnak.


    Erika, remélem túltetted magad az eseten. Valahogy megszokottá vált a gondoskodásod, és kötelezővé vált.  Bár az ember sok mindent meg szeretne tenni, de vagy nem bírjuk, vagy akadályok merülnek fel. 


    Annuska még mindig harcolok, most más találmányom van, nem segít hosszú távra, de néha megkönyörül rajtam és kicsit elhagy a fájsz. Most melegítem, jónak tűnik, de a gyulladást nem tudom levenni, bár semmi a világon nem látszik a kis dagadáson kívül. 


    Gondolok mindenkire, és  jó lenne, ha fájdalom nélkül élhetnénk, de ugye a kicsiket már fel sem vesszük, csak a nagyok nagyon zavaróak.


    Mindenki vigyázzon magára. Várom a jó hírek megjelenését. 


    Ötletes ajándék esküvőre, a pénz mellett. 


     


     


     

  20. 2018. szeptember 18. 11:01280707.

    Annuska kérdezte úgy emlékszem..Alexáék pénteken este érkeznek és kedden hajnalban mennek vissza. Leona kedden még bemegy az iskolába, mert annyira szigorúan veszik a hiányzást.


    Egyébkét az iskolájuk benne van az angol iskolák legjobbjai között, mindenféle kitüntetésekkel rendelkezik.


    Nekünk ismeretlen új módszerekkel tanítanak..ki -miben tehetséges abba az irányba terelgetik. Ezért a gyerekeknek sikerélményeik vannak, szeretnek iskolába járni.

  21. 2018. szeptember 18. 10:50280706.

    Sziasztok!


    Borsika ezek az írásaid annyira hiányoznak amikor nem tudsz jönni valamiért.


    Lehet Lajossal megyünk vissza a fogorvoshoz..nem azt a fogát húzták ki amelyik fájt...mondja ő.


    Pedig hallottam kérdezte Jani (ő a fogorvos) nem ez a második fáj? Lajos meg mondta nem..az előtte levő. Jani meg szót fogadott és kihúzta az előtte levőt.


    Nekem ritkán fájt a fogam, de tudom nehéz eldönteni melyik fáj..mert akkor mind fáj. De az is lehet csak megbolygatták ezt a fogat is és majd helyre áll, elmúlik a fájdalom.


    Nem is meséltem valamelyik nap ágyneműt mostam és nem száradt be, kint hagytam az erkélyen..másnap csak délután szedtem be. Ahogy hajtogatni akartam a lepedőt..mondom mik ezek a foltok rajta? Széthajtom..és ha nem volt 20 poloska közte.. egy se!!!


    Ijedtemben úgy rohantam ki az erkélyre majd hasra estem..gyorsan kiráztam őket..menjenek a szomszédba!


    A lepedő meg a mosógépbe!


    Ma megint tele a szárítóm az erkélyen, de résen leszek és beszedem rögtön ahogy megszáradtak a ruhák.


     

  22. 2018. szeptember 18. 10:45280705.

    Szervusztok!


    Tegnap délután elszédültem, alig tudtam bejönni...borogattam a fejem, pihentem aztán kirúgtam magam. nem találgatok mi okozta, túl vagyok rajta. Ma az állatorvosnál kezdtük a napot. Incike szeme nagyon csúnya...nem kötőhártya gyulladás, valami más, remélem a héten meggyógyul, ha nem szombaton vissza kell menni. 6200 Ft..meg kiváltottam a gyógyszereimet, amit tegnap kaptam, másik 6000 feletti tétel. De az idő ragyog, csak maradjon ilyen sokáig. Most kezdjük szervezni a békési fürdőt, csak novemberben tudunk kezdeni, akkor lehet 3 alkalom egy héten...

  23. 2018. szeptember 18. 09:09280704.

    Szép napot Mindenkinek!


    Éppen egy kis pihenőt tartok .....a takarítás kellős közepén vagyok....ez ugye valamikor elképzelhetetlen lett volna..Mert ha takarítok ....akkor takarítok.Sajnos olyan hamar fáradok....szünetet kell beiktatnom.Erről jut eszembe: tegnap beszéltem telefonon egy régi kolleganőmmel....kicsit megkésve névnapot köszöntve.Komoly mozgásszervi baja van .Most kezd eljutni oda, hogy kezdi elfogadni, hogy már nem tud élére állítani mindent.Keserítve ezzel az egyébként is nehéz napjait.Én ezen túl vagyok ....sose voltam egy Hamupipőke.Most ami megkészül az megvan ....a többi majd lesz valahogy.Nem koszolódom el ,rendetlen sem vagyok ....de sok mindent elengedtem ....próbálok nem görcsölni dolgokon.Borsikához hasonlóan ....hamar fáradok....ami nemrég meg sem kottyant....most igénybe vesz/utálok az évekre hivatkozni!/ .Igaz ....még aránylag hamar regenerálódom.na...most kiírtam magamból mindent .


     


    Julika ...örülök,hogy működött a hallóka. Gratulálok  Boldinak a jó eredményhez.


    Borsévi a hajam rövid.Nekem is volt régen kontyom ....gondolom veled egy időben.Honnan voltidőnk és energiánk hetente fodrászhoz


    járni....nem tudom.Most már csak akkor megyek ha nagyon kell.


     


     


    A gondolataim nekem is messze járnak .....de türelmesnek kell lennünk.


    Megyek folytatni a dolgomat

  24. 2018. szeptember 18. 08:16280703.

    Jaj..jaj..  folyton kihagy, itthagy  ...szóval a net.  Azt akartam csak írni, hogy Pötyikém  sajnálom a kedves Lajost, a foga miatt, de legalább nem lesz már gond vele. Nekem már igen kevés van,  nem csinál bajt.  Én ma még szerelési munkára is készülök,szeretnék összeállítani drótokból, alkatrészekből, elemekből és 2 régi  pici rádióból egy  újat,  fülhallgatósat. A Teca elmagyarázta, hogy kell. Bár inkább csinálta volna meg. Nyilal a homlokom, ..nem tudom mi készül megint a koponyámban - ellenem???  Időváltozás lesz?  


     


     

    előzmény:
    potymama (280693)
    2018-09-17  12:02
  25. 2018. szeptember 18. 08:09280702.

    Semmi baj Erika,  Te csak nyugodj meg, lépj át ezen az egész szemrehányás halmazon. Nem komplett az a nő, na, ...nyújtsd a kisújjad, ..kell már az egész karod! Aztán még lelkifurdalást is okozna neked. Milyen  háládatlan primitív lelkü lehet, ..feháborító. Gondold át a jó szíveddel, hogy ezek után mennyi  segítség  járhat nekik! 


    Magdika, szia, milyen lett a hajad? Kis rövidet szeretsz, ugye?  Én is. Néha elnézem, hogy idős hölgyek lobogó  hajjal  mászkálnak. Aztán még jól be is festetik. A hosszú haj inkább a fiatalságnak áll jól. És illik. Maradi vagyok. Hajdanán, volt kontyom is. Mindenféle hurkákat tűzött a fodrásznő babahajtűvel. Aztán jól belakkozta. Ragadtam  tőle.  


     

    előzmény:
    erry (280692)
    2018-09-17  08:49

Címlap

top