Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 15. 14:33280676.

    Magdikám, a My Secret Romance filmet ne keresgesd, nálam is megvan, ha majd kell.


     


    Én nem sütöttem semmit, póréhagyma levest főztem, az viszont finom lett, jó lett volna hozzá egy frissen sült cipócska, de ahhoz már lusta voltam, így maradt a leves gyöngy.

    előzmény:
    harangvirag08 (280670)
    2018-09-15  13:28
  2. 2018. szeptember 15. 14:29280675.

    Megtaláltam Magdikám.  Csak most  meg kell nézni, jó lesz-e. 


    Ujjééééééééééé

  3. 2018. szeptember 15. 14:12280674.

    Magdikám, meg van nekem amit keresel.


    Legközelebb, h a figyeled a  fordítást, még az első-második résznél el kell dönteni kell-e neked, vagy sem.


    Később nem lehet megtalálni, ha csak a fordító nem teszi fel a saját blogjába. /Vajandinál, Ritánál megvan minden/. 


    Nézd az ÁÉ_n  hogy mi az amit megnéznél, szólj és akkor közösen megkeressük, honnan töltsd le. Sajnos gyüjtögetni kell, mert később már lehet, hogy csak torrentes változatot találhatunk, vagy nagy méretet, amit nem tudunk küldeni. 


    Ezért is szoktam lesni, hogy mi kezdődik.  Ennél a filmnél is fent voltak  részek, és csak a frissek tölthetők le, később törlik. 


    Volt még egy jó oldal, azon megpróbálom megkeresni, de most az istennek se akadt az utamba. Bízzunk benne, hog megtalálom. Ha nem akkor küldöm majd én.


    Amit most keresel, az is fent volt a DA-n is és sajna vége lett tegnap  egészen. 


     

  4. 2018. szeptember 15. 13:42280673.

    Magdikám a 2016-os keresem, a másikat láttam. 


    Itt a szereplőgárda amiért nézném, történetet tudom.  Az ÁÉ-n a kész doramák között láttad, ott is van, de a feliratát égen földön nem találom. A  fordító lapján sem találom, csak az online megosztást.  Azt meg nem nézem meg, ki sem álhatom az Indavideót. 


    Amit említesz, lehet, hogy megvan nekem. Meg kell nézni. 

    előzmény:
    harangvirag08 (280672)
    2018-09-15  13:32
  5. 2018. szeptember 15. 13:32280672.

    Ezt a filmet láttuk ...nem ?


    Van ennek  egy 2016-os változata....tegnap meg volt ....ma azt sem találom.


    Káosz van nemcsak a fejemben ...a noteszomban is.

    előzmény:
    franci47 (280665)
    2018-09-15  09:02
  6. 2018. szeptember 15. 13:30280671.

    Szervusztok


    Itt szépen süt a nap, de fuj a szél. Eső nem volt.


    Julika,  remélem rendbe jösz mire elindulsz.


    Magdika, nagyon lapos lett a buksza?


    Pötyike, sajnálak, hogy igy a nap nasp elött kapott el ez a kegyetlen baj. Van valami jó bogyód. Kiváncsi vagyok a ruhádra.


    Ildike, Te sem tudsz kikeveredni a fájszból. Ugylátszik mindenkihez nagyon ragaszkodik a fájdalom. Biztós fincsi lesz a kiflid.


    Anikó szép estéd volt. Sikerült kipiheni magad?


    Reggelén is ugy éreztem, hogy ma kevésbé fáj a lábam, s igy neki álltam a poszivozásnak. Mire a szobával kész lettem kifujtam. Le kellett ülni egy kicsit masszirozni és keni a lábam, majd folytattam. Közben egy mosás is lement, Lassan már meg is szárad.


    Vigyázzatok magatokra, mindenkinek jobbulást kivánok.


    Legyen szép hétvégétek.


     

    előzmény:
    BiriBiri (280669)
    2018-09-15  11:42
  7. 2018. szeptember 15. 13:28280670.

    Sziasztok!


     


     


    Minden fájásra gyógyírt kívánok ....most nagyon elkapott bennünket.


    Voltam reggel a fodrásznál...olyan lettem amilyen....de legalább nem lobáncás.


     


    Ildikém...megviselt a beteglátogatás....olyan nehéz dolog mikor tehetetlen az ember.Margitnak biztosan nagyon jólesett, hogy elmentél hozzá.


    Jó festegetést.Én ... mint a hörcsög készülök a hosszú télre. Filmeket gyűjtenék ...de úgy bele keveredtem mint macska a házicérnába / mondják Somogyba /.Töltöm Vajanditól a Thirty But-ot / nincs kész ....de ígéri /. Letöltöttem a My Secret Romance feliratát....a filmet nem találom/ majd meg lesz/. A doktoros kezd alakulni .


    Anikó szép estéd volt.


    Csendes szombat délutánom lesz.Kellemes őszi időt látok a szobából.


    D. itthon van ..de nem találkoztunk még ...elvitte az autóját a szerelőhöz. Délután meg vendégei jönnek / régi barátok /...talán majd holnap sorra kerülök.Azért, hogy ne sírjak vett nekem hazafelé sütit....én meg sütöttem kuflógot....csak még nem tudja.


    Julika jó ,hogy " a rend időnként felborul"....nálam most nagyon.A sok nyári kramancnak a felét ki kellene dobni ...de csak szaporodik.Nem is tudom mikor lettem ilyen gyűjtögető.Anyósom mindig velem példálózott a sógornőmnek / egyikük sem él már/,hogy én aztán ami nem kell attól könnyen megszabadulok ....és lám most, hol tartok.A múltkor ugyan a kerti kis házban alaposan ritkítottam na és százas nagyságrendű reklámszatyor gyűjteményem is alaposan fogyatkozik.Igaz most a papíralapút rakosgatom ...de abból még nincs sok. Lehet ez már betegség ?


     


    Ma nem megyek sehova....levegőn már voltam ....a másik házig .


    Legyen szép a napotok!


     


     

  8. 2018. szeptember 15. 11:42280669.

    Ildi!


    Csak egy napot nem vagyok itthon...holnap megyek és a vizsgálat után jövök is haza. Így tervezem. 

    előzmény:
    franci47 (280668)
    2018-09-15  10:54
  9. 2018. szeptember 15. 10:54280668.

    Köszönöm szépen Anikó, megkaptam, még ugyan nem töltöttem le, csak láttam, hogy itt van. Nagyon ügyes voltál.  Ezek szerint már itthon is vagy. Én az éjszaka nagyon jól aludtam. Reggel azt gondoltam semmi bajom. gondolat volt csak. 


    Sajnos a fájdalomcsillapító mostanában mindennapos dolog.  Kell. 


    Nem tudom mikor megyek Margithoz, nem leszek mindennapos, de majd ha találkozunk, vagy felhívom, akkor átadom az üzeneted. 


    /Most is nehezen mentem be, be volt zárva az ajtó, ő fekszik, kijött, de nem találta a kulcsát, így én találtam meg, és  kivülről nyitottam ki. /


    Ma kíméletes szeretnék lenni magamhoz.Lehet, hogy pihenni kell a lábamnak.


    Egy kiflit sütök csak.  A tegnapi babfőzelékből még van. Nagyon kívántam már, sonkalével dúsítva. Nagyon finom lett. El szoktam tenni a fagyasztóba a  főzővizet. 


     


    Mindenki készül hazulról, vagyis én maradok itthon. 


    Úgy tervezem,  fél 12 felé megkelesztem a kiflit és megsütöm, 1-3 óra között elmennek hazulról.  /Bea és Bencéék/ akkor festek. Rájöttem, ha itthon  sürgölődik valaki, nem tudom csinálni, elcseszem az egészet. 


    A diófalevél  legalábbis a bebarnult mind a földön van. Csúnya látvány, de ezt is ott fogom hagyni ma. 


    Szóval ma az enyém leszek, legalábbis délután. 


     


    Julika, akkor küldöm a filmet tovább. Lassanként fog odaérni,  ha elmaradnék a küldeménnyel szólj.


    Azt is írd meg mikor nem leszel itthon /diófánál/  hogy akkor ne küldjem, mert le fog járni a letöltés. 


    Most összekapom a szobát, mert csak itt hagytam.


     

    előzmény:
    ancsa46 (280666)
    2018-09-15  10:39
  10. 2018. szeptember 15. 10:42280667.

    Ildikém!


    Egyáltalán nem emlékszem rá. Egyedül az a lépcsős jött be, de annyira érdekel, nem bírom abba hagyni. Lehet, hogy valamiért nem néztem végig? A kisgépre lehetett letöltve és azon nem jól jött, össze volt törve a kép..nem tudtam nézni...ez jut az eszembe. Akkor még nem tudtam, hogy ha a kis gép nem viszi a nagy igen. Ilyesmi lehetett. 


    Azokon a filmeken nem tudok kiigazodni, csak a feliratot találom, a film linket nem..ha a videóra kattintok azt írja nincs videó. Így csak rátok számíthatok. butuska barátnőtök


    A szeret már csak ilyen

    előzmény:
    franci47 (280665)
    2018-09-15  09:02
  11. 2018. szeptember 15. 10:39280666.

    Szervusztok.


    Nagyon sz@r éjszakám volt, fél háromkor még olvastam, aztán szerencsére sikerült reggel fél kilencig aludnom. Tegnap ahogy Peti leszállt a buszról, már mentünk is vacsorázni, nem tudtam, hogy éttermi lesz, ezért majdnem melegítőbe öltöztem, aztán egy megérzés folytán rendes nadrágot húztam. Jól éreztük magunkat, engem hazahozva még elidőztünk egy kicsit, már elmúlt 11 óra amire hazaindultak, arra megeredt az eső is.


    Az előbb végigment a falun a csinnadratta ébresztő, hírül adván, hogy ma szüreti felvonulás lesz.


    Ildi elküldtem a leveleződbe a 18-29 feliratát, remélem jól csináltam és megkaptad, légy szíves szól, hogy megérkezett e. Margitot nagyon sajnálom, mert tudom mivel küzd, nem elég a testi fájdalom, még a lelkiekkel is meg kell birkózni több-kevesebb sikerrel. Jobbulást kívánok, ha beszélsz vele.


    Pötyi nem is oly rég küszködtél az ilyen fájdalommal, hamar visszatért sajnos.


    Igazán fájdalom nélkül sosem vagyok, legtöbbször fájdalomcsillapítóval tudok dolgozni, és egyre gyakrabban keresem meg a kanapét.


    Fájdalommentes szép napot kívánok, összekeveredtem a napokkal, ma vasárnapot gondoltam.

  12. 2018. szeptember 15. 09:02280665.

    Jó reggelt. 


     


    Pötyi, minden részvétem a tiéd. Évek óta szenvedek hasonlóban, vagy éppen ilyenben. Valami rossz mozdulatot tettél, vagy sokat mentél. Nagyon tud  fájni.  Nem is tudok mit mondani. Az én lábam is úgy fájt tegnap, jobban mint máskor, azt gondoltam már,hogy tényleg megbolondulok. Reggel az ágyban úgy ébredtem, hogy nem fáj. Ráállva, sajnos visszatért minden. Nem szeret engem cipelni, pedig nem híztam, inkább kicsit könnyebb lettem. Jobbulást, és menyednek is. Lassan közeledik az esküvő, majd megnézném a szépséges rózsás ruhádat. Nagyon szeretem én is az egyetlen blúzomat, ami egyszer volt rajtam.


    Kérdésem hozzád.... egy feliratot keresek:  2016-os,mert a vajandist ismerem. 





    1% of Anything / One Percent of Something



    Julika, Borsika, remélem ti is jobban vagytok már. 


    Julika, akkor meg akarod nézni a sorozatot végig? /annak ellenére, hogy láttad/? 


    Annuska! Én is azt hittem, hogy visszament már rég Ricsi, de jó, hogy volt egy kis ideje, és maradhatott.


    Sacikám  elküldöm a Princess A 37-es részét.  Most már meg fogom nézni, mert legalább 5 rész összegyűlt. 


    Tegnap  a Fb-os Sándor megtanított, hogy kell kibontani txt csomagot. Megcsináltam valahogy nagy nehezen. /nem tudom még egyszer sikerül-e. Úgy voltam vele..... azt sem értettem amit kérdez. 


    Magdikám, nézem a kórházast, amit te találtál, most már tetszik.  Lassan haladok, mint mostanában mindig. 


    Anikó, nem tudom mit döntött a család, mész,vagy Mész, mert menőke lesz, csak milyen minőségben. 



    Itt esett egy kis eső, Most erölködik a nap, hogy átsüssön a felhőkön, remélem győz majd. 


    Tegnap fodrásznál is voltam, tegnap úgy láttam, hogy most a levágott  hajam hossza, olyan méretű, amilyet szeretnék, /pár mm-en múlik/ de majd ma eldől, ha megfésülködök. 


    Margitnál is voltam, igen sajnálom, /most jött meg a kórházból/ 5o kg, gyenge persze, mert az evés sem megy. Saját baja mellett nagyon sajnálja a lányát, hogy ezt kell neki végignézni, ami vele történik. Vele együtt sírtam, mert annyira sajnáltam és a tehetetlenség a legnagyobb úr.  /bocs, de nagyon megrázott az eset/.


    Mindenkire gondolok, nem tudom mit felejtettem el,  - tegnap nem volt kedvem beírni -  de majd eszembe fog jutni.


     


    mai gondolat


    Ne gondold, hogy a szeretet örök. Nagyon törékeny, olyan törékeny, mint egy rózsa. Reggel még pompában áll - estére eltűnik. Bármilyen apróság elpusztíthatja. Minél kifinomultabb valami, annál törékenyebb. Oltalmazni kell. Egy szikla megmarad, de a virág eltűnik. Ha egy sziklát dobsz a virágra, a sziklának nem esik bántódása, de a virág elpusztul. A szeretet nagyon törékeny, nagyon érzékeny.

    Osho


     


    Egy kávét?


    Csak a jó kedvünk el ne hagyjon.


     

  13. 2018. szeptember 15. 09:01280664.

    Szervusztok!


    Én jól aludtam de nem vagyok 100 as. Változik az idő. Azért egy rámolást megejtettem a műhelyben, ami most a cica hotel. Szanáltam felesleges dolgokat, már régen kellett volna. Amikor Béla meghalt akkor én nagyon nagy rendet csináltam mindenhol, iratokat sorba raktak, elajándékoztam dolgokat, amiket nem kellett volna...de azt hittem itt a világ vége..meg én is megyek.  A rend aztán időnként felborul, most még nem fontolgatom a távozást de kénytelen vagyok megint rendet vágni az íróasztalban, az iratok között. ...Kicsit fáj a torkom..most nem bánom, legalább lát valamit hétfőn a doki, nem csak úgy elmesélem, hogyan is szokott lenni


    ma nem főzök, Timi nincs itthon, holnapra kiveszem a kacsa combot , ha kiolvad befűszerezem és holnap kisütöm ebédre. Ebéd után meg Zsuzsi kivisz a busz állomásra, mert hétvége lévén óránként járnak a buszok és majd egy órát kellene várnom. 


    Betegeknek gyógyulást kívánok, az egészségesek is vigyázzanak magukra. kellemes hátvégét kívánok!!!

    előzmény:
    potymama (280663)
    2018-09-15  08:18
  14. 2018. szeptember 15. 08:18280663.

    Jóóó reggelt!!!


    Hűvös éjszakánk volt..tudom, mert nem aludtam. Előkapott az "ülőideg gyulladás" vagy mi.


    Nem kívánom senkinek, a jobb lábamba sugárzik a csípőmtől. Se ülni, se feküdni..menni meg négykézláb.


    Bevettem fájdalom csillapítót és lemásztam ide a házba kenyérért, remélem nem sokan látták


    Na, majd elmúlik..idővel.


    Nektek vidám, fájdalom mentes napot kívánok!

  15. 2018. szeptember 14. 16:42280662.

    Sziasztok!


    Nálunk ma is nagyon meleg volt, én flúgos meg..délbe mentem el a postára meg a patikába.


    Nem történik semmi különös, vagyogatunk. Majd a ruhám lefényképezem nektek meg még ami felvehető és szavazással eldöntjük melyik legyen a győztes .


    Alexával is próbáltam beszélni..de olyan rossz volt náluk a net és ezt általánosságban kijelenthetjük, mert amikor Veszti volt Angliában alig tudtunk beszélni neten, a Lajos barátjával is rendszeresen beszélünk London mellett lakik..az is sokszor megszakad..most meg Alexáé is.


    A lényeget megtudtam..jól vannak. Leona a suliban tanul furulyázni, most Alexa beíratta hegedűre. Azt meséltem azt hiszem kapott Leona egy hegedűt egy ismeretlen palitól. Alexa barátnőjénél voltak és már nem emlékszem a történetre..de Leona produkálhatta magát gondolom..áthívta magukhoz Alexáékat és adott Leonának egy hegedűt..így hát meg van az ok.

  16. 2018. szeptember 14. 16:29280661.

    Tegnap megnéztem a "Nyerő páros" műsort, ahol ismert párok versenyeznek a sok pénzért. Elvoltam hűlve, milyen tudatlanok ezek az ismert emberek, színészek. Történelemből, magyarból és matematikából volt játékos érettségi. Én irultam pirultam mennyire nem ismerik a március 15. eseményt, nem ismerik a Pál utcai fiúk regényt. Volt aki azt mondta nyilas Misi a főszereplő. Még az operett színház színésze sem ismerte a regényt pedig azt hiszem van zenés feldolgozása...vagy az egy másik színházban megy? Mindegy, azt mondta , most már azért is elolvassa. Luxus Vivi kijelentette még soha nem olvasott és nem is  fog"Érdemes" volt megnézni..sokat megtudtam ezekről az emberekről. És ki volt a legokosabb? Gáspár Laci és az Ő felesége. Okosan, tömören , lényeglátóan fogalmazott a feleség és Laci is mindenhez hozzá tudott szólni. előítélettel voltam, szégyenlem magam, bár inkább a többiek szégyenkezzenek. 

  17. 2018. szeptember 14. 15:53280660.

    Sziasztok!


    A tegnapi korai ágyba menés megbosszulta magát....már hajnal óta fenn téblábolok.Boscó járt jól ....mert még sötét volt mikor átmentem.Folytatta az alvást ....én meg " megtaláltam " a vasalni valót.Később elmentem a városba.Nagyon hiányosak a készleteim....igaz a fogyasztásom is alacsony ....a súly meg változatlan.Ma nem volt kedven főzni ....vettem egy pizzát ....mert megérdemeltem.Akartam venni az Intersparban olyan kócolt koreai /kínai? levest ....akciós ...de még rendes áron sem találtam.Pedig KIM-ChI ízesítésűt is hirdetnek.


    Közeledik a hidegfront. Lehűlt a levegő ...és sötétedik ....gondolom jön az eső.


    Borsévi lustálkodjál amennyire csak jólesik...időnként azt is kell.


    Annuska ...módjával a kerti munkákat.Ricsi már biztos megérkezett...aztán lehet készülni neki az új feladatra.


    Anikó ...látom nálatok is ünnep ha valamelyik gyerek haza érkezik.Nem is tudom mikor lesznek a mieink "láthatók". Tegnap a mama egész idő alatt a D-ot kereste...meg mikor jön a barátnőjével?


    Gondolok mindenkire !

  18. 2018. szeptember 14. 14:31280659.

    Szervusztok!


    Ma szédülésen ébredtem...9 kor bementem Csabára a szemüvegért, 11 kor értem haza. nem volt kellemes út, leizzadtam, fájt a hasam. lehet, hogy a tegnapelőtti tejfölös zöldborsós hús volt az oka.


    Még gyenge vagyok, de már látom az alagút végét.


    Borsika!


    Ilyen kis helyen nem nagy kunszt társasági életet élni élni. Mindig van valami esemény és mivel helyben van hát elmegyünk rá. Ott ismerősökkel találkozunk, minden infót begyűjtünk...nem pletyka..információígy szebb. 

    előzmény:
    BORS (280656)
    2018-09-14  08:42
  19. 2018. szeptember 14. 13:45280658.

    Szervusztok


     Anikó és Borsika csendes pihenős napot terveztek. Tudjátok ez ugy van, az ember tervez és  I. végez. Vagy is mindig jön szembe valami.


    Reggel telefonált Ricsi a vonatról, hogy elhagyták Kelenföldet. Már biztos közeledik a célállomáshoz- Gráz-


    Reggel egy kicsit kerteztem, de csak módjávalA lábam nem igen enged. Igy most inkább itt bent dolgozgatók. Vasalnom kell.


    Állitólag ma kapunk egy kis esőt.

    előzmény:
    ancsa46 (280657)
    2018-09-14  09:02
  20. 2018. szeptember 14. 09:02280657.

    Szervusztok.


    Ma olyan tengős-lengős napot tartok, legalábbis tervezem. Ma jön haza Peti, és nem tudom még a pontos menetrendet, hogy ma kell e mennem, vagy holnap  a bulira. Madártej van rendelve, megbirkózom vele. Átböngészem még a menthető filmszövegeket, hátha találok még olyat amit megnéznék.


    Borsika nem baj ha a hasadra süt a nap, én is szívesen fekverésznék, ha el tudnám viselni, de ez a ronda természetem nem engedi.


    Pötyi divatos a virágos ruha, érezd jól magad benne, rohamosan közeleg az idő.


    Annuska, azt hittem Ricsi már a múlt hét végén visszament, akkor egy kicsit tovább tartott a kényeztetés.

  21. 2018. szeptember 14. 08:42280656.

    Jóreggelt! már a nap milyen régen ragyog, én meg  még fekszem.Mekkora  szégyen. Mekkora is? ..Semekkora. Nyugdíjas vagyok. Szervusz Ildikém!!! ..Szia  Mindenkinek..  Hallottátok,  hogy  lesz  13. ny.díj is?  A TV-ben "olvastam".   Nincs rá bizonyítékom,mert rosszul hallok. 


    Ildike cuki lehet a Neró. Ő  cicabarát, vagy nem annyira?  Biztos vagyok benne, hogy  nagyon sok mindent megértenek abból, amit  mondunk nekik. Az itteni Micink ismeri pld a "megfésüllek" szót  és elrohan előlünk. A "labda" szó hallatán  pedig beindul...a kert felé. A "na, meglocsolok"  ..is ismerős lehet mert


    azonnal  eltűnik a slag mellől.


      Pötyike,  most nézem a menyasszony-ruhás  műsort: "Mondj igent a m.asszonyi  ruhára", ilyesmi címe van. Már nem is olyan ifjak az arák,  és némelyik csak nehezen fér bele a próba során a ruhába, mert  igen csak telt.   Most egy parányi hölgy, készül házasodni.Van már 2 gyermeke is.   Óóóó... szegény   vőlegény!  nagyon nagy hangú az "asszonyka"   már most!


    Te is s esküvői lázban   égtek,  nem is csoda.  Legyen azért a ruhán kívül vmi tartalék  blúzod is - biztonságból.Amikor a R.-m esküvője volt,  ruhám hátára öntöttek egy  fél pohár pezsgőt,  ..abban száradtam meg, nem volt tartalékom.


    Ma nagyon szaggat a lábam,   az erek!  Jön a hőm.változás, vagy csak úgy  simán megkínoz egy kicsit? 


    Julika, azt  gondolom, te vagy közülünk aki a legtöbbet jársz társaságba,  vagyis történik veled vmi társasági esemény. Jaj de jól teszed.  Most kell ilyeneken részt venni,  amíg fiatalka az ember lánya. Jól beszéltem ugye  Annuska?  ..persze, olykor  észbe kapunk, hogy telnek az évek .hiszen ha csak .mérjük le  az   unokáink  tanévein,  nemrég volt gimis, ..most meg  már diploma- közelbe került.Akár  Ricsi unokád  is. 


    Ma megajándékozom magam egy feszültség-mentes nappal. Amikor  nincs  izgulni való. /Tegnap a repülő miatt  izgultam. /


    (Jut eszembe: ...lehet h. mégsem lesz az.  Ma mennénk a lányommal a sírköves iparossal a feliratot megbeszélni. Pár nap alatt biztos elkészül.Ezen is túl fogok jutni,  ..nem könnyű lelki feladat.)

    előzmény:
    franci47 (280641)
    2018-09-12  15:13
  22. 2018. szeptember 13. 20:30280655.

    Julika, emlékszem a  "meghalt a férjem" topikból Mo-ra. 


    Férjét elindította az "nem hétköznapi apák c.  versenyben és Péter különdíjat kapott 200 apa közül. 


    Megosztottam a riportot vele, majd nézd meg. 


    Tudod egyetlen közös gyerekük sincs, csak neki egy lány, Mo-nak egy fiú és plusz 3  gyermek. 


    Nagy szám. Nagyon örültem. 


     

  23. 2018. szeptember 13. 20:23280654.

    Jöttem jó éjszakát kívánni.


    A mai nap nagyon kifárasztott....pedig Tómalmon  nem dolgoztam többet mint máskor. 2-kor jöttem haza ....még nagyon meleg volt. 5 óra felé elmentem a kórházba....majd lekéstem a haza felé jövő buszt ....gyalog jöttem.


    Ildikém  jelöltem ki magamnak filmeket ...köszönöm a listát.Remélem sikerül letöltenem a feliratokat.Olyan gondolom formán választottam ....aztán a tartalom  elolvasása után döntöttem.Nagyon bánatos lennék ha ezt az egy szórakozásomat ami van elveszíteném.


    Olyan korán sötétedik.


    Jó éjszakát mindenkinek !

  24. 2018. szeptember 13. 16:39280653.

    Annuska, nem tudom, hogy bírni fogja-e vagy sem. Mindenképpen vissza szeretnék jönni.  Az odajáratot biztos bírja.  Le szoktam ülni a sirkőre egy kicsit, ha úgy adódik. 


    Igen a szódás kenyér lesz, holnap mennék Zegre de csak a legközelebbi boltig, hogy ezt ne kelljen hoznom. 


    Julikám nem tudom, hol látod az árát, dehogy pénzesek. A sorozatbarát kap pénzt a feltett filmek látogatói után. elviszik a fordítók feliratait, és felteszik, ezért olyan mérgesek, hogy ők fordítanak más meg pénzt kap érte. 


    Már a gatyámat is ráfizettem volna a letöltésekre, ha kellene. Igaz, hogy az áram fogy, hogy visszatöltsem, ezért nyitva kell hagyni a  gépet napokra, v. hetekre. Így tudom visszafizetni, de csak a torrentes letöltés ilyen. Azért se kell kp-ben, csak visszatöltésben. 


    Minden filmnek a végén ott van, hogy ne fizess érte, mert ingyen van. 


     Én most letöltöttem párat, amit még nem gondoltam nézni. De csak a feliratot.  Volt amit már nem értem el. Majd csak lesz valahogy. 


     

  25. 2018. szeptember 13. 16:22280652.

    Ildi!


    Ezek a filmek pénzesek?? Ott van az áruk. 


    Ma nem sokat csináltam, tengtem lengtem, filmeztem...meg szédültem egy kicsit. Már olyan régen szédültem, és megint át kellett élni, amit a legjobban utálok. A vérnyomásom tökéletes volt de a szájamon herpesz seb jött ki..valami étel okozhatta? Hogy ne legyen olyan kerek a világom


    nagyon meleg van de ez már elviselhető. Ezt szeretem. 


    rajtam már évek óta nem volt ruha. 

    előzmény:
    franci47 (280650)
    2018-09-13  15:31

Címlap

top