Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 3. 11:03280501.

    Szervusztok.


    Már megint esik, no ennyit a kertrendezésről, a héten már felejtős lesz.


    Megjöttem a városból, a TV-t kellett elrendezni, /hűség/ sajnos elfelejtettem egy kártyát bevinni, így mehet még egyszer, szerencsére nem kell sorba állni, mAJD HOLNAP, VAGY HOLNAPUTÁN, IDŐJÁRÁS FÜGGŐVÉ TESZEM A MENÉST, sajnálom, fennakadt. Megrendeltem a kazán felülvizsgálatát, mert hát ki tudja mikor, de fűteni biztosan kell az idén is. Várom a gáz-villanyóra leolvasót is, most aktuális.


    Erika üdv itthon, lesz még jó idő, kell hogy legyen.


    Saci, Zadarban még nagyon jó idő szokott lenni ilyenkor, nagyon szép város, sok látnivalóval. Tegnap nem alkottam semmit a szemem miatt, de hozok egy-kettőt a nagy meleg termékeiből.


    Már megint kezd dörögni.

  2. 2018. szeptember 3. 10:43280500.

    Sziasztok.


    Megírtam amit akartam, aztán elvitt a következő beírásnál a fenébe,  a legelső kezdő lapra. 


    Nincs kedvem ujból megírni, nem is volt lényeges, csak kicsit beszélgettem veletek. 


    Töltöm a többi részt,  majd odaér. Julika, sajnálom a nem biztonságos oldalt. Nálam is előfordul, de még semmi hiba nem volt. Most azért kicsit odavagyok, hogy megint ilyet csinál a gmail.  Az új formula egy sz@r, jól elrontották, alig lehet kiigazodni rajta. 


    A kertem csúnya, nemtudok kimenni.  Megint esik, és csúnya őszi idő van. Nem hiszem, hogy a tanulók feldobódtak tőle az első iskolai napon.


     Na majd ha eszembe jut valami írok. Lehet, hogy festegetek ma egyet. Főzni nem kell. várom a csk. telefonját, mennék holnap a köv. kedd helyett. Nem tudom beférek-e az időpontokba. 


    Kellemes napot mindenkinek. 


     

  3. 2018. szeptember 3. 09:56280499.

    Nem bizony...és nem is emlékszem mikor esett.Most sincs semmi jele, hogy esni akarna. isteni őszi idő van. 

    előzmény:
    Rolta (280498)
    2018-09-03  09:41
  4. 2018. szeptember 3. 09:41280498.

    ...nálatok nem esik????

    előzmény:
    BiriBiri (280497)
    2018-09-03  09:33
  5. 2018. szeptember 3. 09:33280497.

    Szervusztok!


    Most tényleg sikerült a kertet rendbe hozni. Ehhez az kellett, jól érezzem magam. El sem merem kiabálni, most semmi bajom nincs, nem szédülök. Ami fájdalom van az a munkától van, de bekenem, pihentettem a lábam és elmúlik...amennyire el tud múlni. De a közérzetem jó, jó erőben vagyok. Annyira remélem ez így is marad..mert így olyan jó


    Lenyírtam a maradék bokrokat, kitakarított a csúnya sarkot, oda átjön a szomszéd málnája, a vad szőlő fut össze vissza...


    Munka közben elméláztam...ma 16 éve mentem nyugdíjba, lett érvényes a felmentési idő. Olyan idő volt mint most, kellemes..kint dolgoztam a kertben, a drótkerítést festettem...és 10 kor nem kellett abba hagyni, hogy munkába menjek. Persze előtte már nyáron nem  dolgoztam, be volt zárva az ovi. Most drót kefélem a hintát és lekenem lenolaj kencével. Ez a terv. 

    előzmény:
    erry (280495)
    2018-09-03  07:44
  6. 2018. szeptember 3. 09:02280496.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk két napja esik....az este és éjjel nagy dörgések közepette...


    Biztos az ég is a nyarat siratja.....elkezdődött a suli.....a kicsiknek kis gondokkal, örömökkel, a nagyoknak naggyal.....Miénkek...Saciék...hét végén Colás napokon voltak, nagyon jól érezték magukat....ott ennyire nem is esett....Verák szerdán indulnak Zadarba, kivárták a rosszabb időt...


    A hét végén nekem is sikerült az aktuális elszáradt töveket még eső előtt összegyűjteni.... paradicsom csak a fa maradt az még tele félig érettekkel és paprika, ami nagyon szép....ástam is egy részt és elvetettem a saláta magot és pár ősszel vetendő virágmagot is...nagy  bánatomra egy fajtára nm figyeltem és elvitte a szél még mielőtt rá került volna a sor......Megszedtem az összes szaporításra szánt futómuskátli ágakat, földje cserepekben, majd ma lesz beültetve...eddig fonnyasztottuk...


    Julika....szép, gondozott a kerted és egy kicsit ott látom magam a selyemakác képében...


    Erika....nem tudom szakszerű e, én az orchidea elvirágzott szárát csak addig vágom le, amig száraz, mert időnként még kipatan az élő rész és újabb virágzó ágacskát hoz...


    Ildikó...kösz minden filmet...tudod én mindig kérem....most a Queen vége felé járok és már előre sajnálom, hogy vége lesz....


    Borsika...sajnálom, hogy gyengélkedsz....vigyázz és gyógyulgass....


    Magdi....az éjjel a jó hűvösben eszembe jutott, hogy talán már elő is vetted az éjszakai zoknidat?


    Anikó...készült e valami szép nálad? Talán az eső kis pihenésre kényszerít téged is...


    Pötyike.....válassz csak valami szépet az esküvőre...körülnézel és amibe egyből beleszeretsz, az lesz az igazi....látom mindenki nadrágos....én inkább szoknyás vagyok...főleg ünnepre, talán mert olyan béka-combom van és nem áll jól a nadrág....igaz már a szoknya se...


    Annuska....Marika...nem láttalak benneteket....hiányoztok...


    Ma nem főzök....rengeteg minden maradt, majd este jön mindenki a beszámolójával morzsapartira....ja és tegnap kaptam még egy nagy adag dödöllét is...csak pirítani kell...

  7. 2018. szeptember 3. 07:44280495.

    Jó reggelt!


     


    Tegnap félig meddig hazacuccoltunk.....ezt nem szeretem.....bepakolni, kipakolni......Még nem téliesítettünk, mert ha az idő is úgy akarja hétvégeken kimegyünk.


     


    Itt nagyon szomorú az idő, most elkezdett esni az eső. A mosást elhalasztom, nem szeretek bent teregetni......Azért nem maradok munka nélkül, van bőven......majd válogatok.....


     


    Julika nagyon szép a kerted.....csak irulok-pirulok, hogy az enyém milyen rendezetlen.......de majd, csak lesz olyan idő, hogy rendbe szedjem. Most a szüli és névnapi virágaimat kell elhelyezni. Még a dobozban várják, hogy megtaláljam az itthoni helyüket.


    Sacika van egy nagy kérdésem, mint orchidea szakértő.....Elvirágzott az egyik, csak a két hosszú szára maradt. Levágjam vagy hagyjam elszáradni?


    Ki mit tervez mára? Ebéd ötletek? Egészségi állapot?


    Legyen szép napotok!

  8. 2018. szeptember 3. 06:49280494.

    Szervusztok!


    Szeptember 3 van. Anno fizetés napja...meg a tanév nyitó. Milyen mozgalmas élet volt????Nem is tudom, hogy lehetett az kibírni?? Könnyen.... észre sem vette az ember, csak tette a dolgát..tudott ezer felé figyelni. Mint Krisztim ma. Mert Boldizsár mikorra kapott időpontot a fogszabályzóra?? Szeptember 3.  Kriszti  korán reggel beviszi az iskolába,  Boldi megcsinálja a hangosítás az évnyitóra ,  közben Kriszti haza megy és elviszi Virágot az iskolába majd elmegy Boldért, elviszi a dokihoz, majd vissza viszi  az iskolába...aztán haza megy ...gondolom körlet rendet csinál és megy dolgozni.  hamar eltelt a nyár, a szünet...De nem baj...a FB olvastam, 274 nap és megint itt a nyári szünet


    Ma laza napom lesz, egy pici sor bokor maradt csak ki, azt ha lesz kedvem megcsinálom. 


    Ildi! 


    Megkaptam a linket, köszönöm, Azt írta ki, hogy nem biztonságos, de csak letöltettem. Gondoltam, csak nem küldesz bajt


    Szép őszi napokat kívánok!!! Jó egészséget mindenkinek!!!

    előzmény:
    franci47 (280493)
    2018-09-02  20:24
  9. 2018. szeptember 2. 20:24280493.

    Azt nem tudom, hogy jó-e. Magdi találkozott vele, ő nagyon jó felderítő lett. 


    Nem a legjobb minőségű a film, de a nagyobbat már nem lehet küldeni tovább.


    Jó, Anikó elküldöm.


    Dörög, lehet, hogy ki kell kapcsolnom a gépet.

    előzmény:
    BiriBiri (280492)
    2018-09-02  20:20
  10. 2018. szeptember 2. 20:20280492.

    Nagyon örülök, hogy találtatok jó filmet. Szeretem a kórházast....

    előzmény:
    franci47 (280488)
    2018-09-02  19:02
  11. 2018. szeptember 2. 20:03280491.

    Köszönöm, küld csak el, nem találkoztam vele.


    Jó pihenést Mindenkinek.

    előzmény:
    franci47 (280490)
    2018-09-02  19:55
  12. 2018. szeptember 2. 19:55280490.

    Nem arról van szó, nekem is megvan.


    A Poem a Day. De mégsem adtam fel, mert hátha mégsem kell. Ha mégis akkor szólj.

    előzmény:
    ancsa46 (280489)
    2018-09-02  19:46
  13. 2018. szeptember 2. 19:46280489.

    Ildi nem tudom mit találtál, ha a napokban emlegetett Mad Dog-ról van szó az nekem meg van azért nem jelentkeztem rá.


    Julika nagyon rendezett a kerted, ügyes vagy.


    Ma nem sok mindenre voltam jó, a szemem nem  áll a helyzet magaslatán.

    előzmény:
    franci47 (280488)
    2018-09-02  19:02
  14. 2018. szeptember 2. 19:02280488.

    Julika, Magdi talált egyet, amit még én sem láttam meg. Egy kórházas. Már letöltöttem az Avistáról, most töltögetem fel.  Ma még küldök belőle, hogy legyen mit nézni. 


    Elküldöm hármótoknak biztos, de még lehet, hogy  mindenkinek, aztán aki bújt, aki nem ..... nem tölti le aki nem akarja. Ugye Pötyi és Anikó  letöltéseit nem tudom, nem írnak róla, de hát menjen nekik is. 


    Ma sokat keresgettem, találtam még mást is Julika, majd azt is küldöm. 


    Remélem jól vagytok, a sarkam nem hagy békén, már a paprikakrém sem hatja meg. Most gondolkodok hogyan tovább.  Nem fáj olyan égbekiáltóan, de nem látom a javulást. Igaz ma annyit pihentettem, hogy  csak na.


    Julika, örülök, hogy írtál, azt hittem hogy én vagyok az utolsó a mai napon. 


    A képeket még meg kell néznem. 


    Most nem esik az eső, sok dió lehullott, de majdnem mind rossz. 


    Nézem, nagyon lassan haladok. 


     


    Szép estét. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (280486)
    2018-09-02  18:11
  15. 2018. szeptember 2. 18:30280487.

    1. A paradicsom ültetvényem hűlt helye..meg van szórva humusszal.


    2. Ez a bokor itt illatozik a hálóm ablaka előtt..valami kellemes, édes illata van, olyan jó nyitott ablaknál lenni, aludni


    3. Már ekkor a selyem  akác..igaz, a krizantém versenyiezk vele de eddig az akác győzött

    előzmény:
    BiriBiri (280486)
    2018-09-02  18:11
  16. 2018. szeptember 2. 18:11280486.

    Lassan vége a napnak, csodálatos nyáridő volt. Szemben látom a szomszéd diófáját, az már szépen sárgul, olyan őszi színe van.


    Ildi szegény nekem keres filmet...az SSSS , amit talált, már láttam, de az az egyik legjobb film. talán megint megnézem. 


     


     

    előzmény:
    franci47 (280485)
    2018-09-02  12:27
  17. 2018. szeptember 2. 12:27280485.

    Julika, találtam egyet 4o  részes. Le kéne tölteni megával. Innen már töltöttél. Az első két részt letöltöm neked, ha nem tudnád, akkor a többit is. Reklám nem jön b e. 


    Nézd meg, mert lehet, hogy láttad. 


    Ha telefonálhatok akkor a diófa alatt  írd meg. 

    előzmény:
    BiriBiri (280483)
    2018-09-02  11:18
  18. 2018. szeptember 2. 12:22280484.

    Sziasztok, 


    kellemes vasárnapot kívánok Minden Menedékházban lakó szerettemnek.


    Már  voltam valamennyire, ..ám most meg vissza-náthásodtam. Majd kikúrálom, de már nagyon fárasztó a sok nyűgöm.


    Jöttem ide teljesen meggógyulni,  ...hiszen   Sacika, Magdika   kedves hsz-ei egy egy öröm tabletta az egészségemnek.  : - )))  Ha  Julikát olvasom,  látom, amit éppen végez, olyan híven le tudja írni. Annuska úgy  szól hozzánk, mintha a tesói lennénk. Anikó és Ildike - én kis zalai művész tündéreim - megmelegítitek a szivemet.  Jaj, igen, irtó magam alatt tudok lenni, ha bajom van. Pötyike  megvidámít,  bármi óriási volumenű dolog is vár Rá, Ő simán  megold mindent. És ahogy ezt elő is adja!  Erika szinte a párja,  ..mindíg üde és  fitt, ragyog, akár a napkorong. Ugye  jól mondom? Most el vagyok ragadtatva,   azért is szónokolok ennyit.  Hogy mitől?  Mert jobban érzem magam.   Közben  gondolok ám a mi hős Marikánkra is,  ..nem nyafog ám,  türelmesen fegyelmezetten viseli, bármi gond éri. Még ma semmit nem csináltam, csak egy pirított darát.  Megkívántam. Ha felszárad, kimegyek a teraszt  lesöpröm. A vihar  elintézte. Jól kint hagytam a kerti-az esőben. Na, azoknak annyi!! Biztos csurom víz lett.  Nem mertem a nag villámlásban este már behozni.  Láttam a  tv-ben, hogy  vidéken egy  ház kéményébe belecsapott  a villám.  

    előzmény:
    Rolta (280473)
    2018-09-01  13:21
  19. 2018. szeptember 2. 11:18280483.

    ldikém!


    Nem tudom követni a cselekményt, nem értem...nem köt le. Köszi, hogy nézel másikat. Most már tényleg ráérek ma. Nem is lehetne kint dolgozni, olyan meleg van. Érik is a füge, alig győzöm enni..majd jön Timi segíteni.

    előzmény:
    franci47 (280482)
    2018-09-02  11:14
  20. 2018. szeptember 2. 11:14280482.

    Sziasztok. 


     


    Mint Anikó írta, a helyzet ugyanaz, változatlan. Esik az eső, kicsit hűvösebb lett, már nem lehet egyszál semmiben lenni. 


    Bence elment, bepakolta a cuccát a kocsiba, valahogy öröm, némi féltés szorult belém,mint mindig. Remélem jól viseli az évet, tanulni kell. Mindenhova sikerült  beregisztrálni,  új lakhelye lesz. Bea szerint a hűtő lesz kicsi 4 embernek. Eddig  kettő személynek volt egy.  Videó majd jön a szobáról.  A társa ismerős lesz. 


    Eddig neteznem, festő és rajzleckéket néztem. Hasonlóval szeretnék foglalkozni.  Egy rész filmet is néznék a Queen-ből. Én sem emlékszem minden jelenetre. Azt hiszem akkor jobban hajtottam, hogy lássam a végét. De hát beérett a helyzet, hogy  "az élvezet maga az út", olyan mint mikor valamit lassan eszünk, hogy sokáig élvezhessük az ízeket. 


    Julika, majd keresek valami szerelmetes filmet, ha találok. Nem semmi megtalálni. Egyet igaz,h ogy találtam, de sajna a fordító megállt az utolsó előtti 6 résznél, valamiért besértődött, így nem haladhatunk.  Órák hossza, míg megtalálom s legjobb sorozatot, mert mindenhova be kell nézni. Lehet, hogy valami letöltőset nézek neked. Keresek majd egy linket.  Közben azért nézz be, már úgy sincs dolgod kint. Én meg nem mehetek ki az eső miatt. 


     


    Pötyi ezek szerint te sem szereted már a szoknyákat.  Én biztos, hogy nem, mert ahhoz valami szupi cipő is kell, abban nehéz a járás. Pedig egy szép magas sarkú nagyon emeli a látványt. Tűsarkút már nem is merem említeni. /régen feledett/. 


    Felöltöztem végre. Még el kell raknom a ruhákat, a /vasalnivalót félre teszem/.


    Eddig pizsiben kutakodtam itt. Most kell egy kis szünet a szememnek. 


    Napi gondolat.


    "Mert nem az tesz gazdaggá, amit birtokolsz, hanem aminek tiszta szívedből örülni tudsz!"
    Louis de Saint-Marché


     

  21. 2018. szeptember 2. 10:50280481.

    Mennyi fecske ...innen az udvarból  is elmentek már.


    Azért talán csak lesz még jó idő ...itt majdnem sötét van.

    előzmény:
    ancsa46 (280479)
    2018-09-02  10:36
  22. 2018. szeptember 2. 10:46280480.

    Sziasztok!


    Itt megint borult , nyűgös idő van.Ma már ki akartam mozdulni, mert megmacskásodnak lassan a lábaim és gumók nőnek a sejhajomon .Aztán beborult és lebeszéltem magam.


    Pötyi már tegnap akartam neked írni ....vegyél valami szép ruhát...most olvasom nadrágkosztümben gondolkodol.Ne halogass mint én. Szuttyogok....aztán az utolsó percben kapkodok...hezitálok, " meg úgysem  megyek sehova...minek". Néha hazardírozni kellene.


    Ildikém ...én is megnéztem a "doktoros" második részét. Nem lehetett kihagyni.Azt gyanítom  nagyon szép, de fájdalmas film lesz.


    Anikó ...én is így vagyok a főzéssel.


    Marikám ...hiányzol ....írjál pár sort.


    Erikáék már biztosan készülődnek haza.Most valahogy úgy tűnik ...annak ellenére, hogy nagyon megszenvedtem a meleget...olyan hamar elment a nyár.


    Holnap kezdődik a tanítás...jó évkezdést az iskolásoknak.Hosszú idő után ez az első szeptember, hogy nincs "tanuló" gyerekünk.


    Elmennek az egyetemisták is...jól felpakolva.Szerintem kis Zsuzsinak és Bencének is rövid volt a nyár.


    Eseménytelen  a mai nap ...rejtvényezek, olvasok , filmezek.Holnap mindenképpen kell mennem a városba....így ma nem megyek sehova / eldöntöttem /.

    előzmény:
    potymama (280478)
    2018-09-02  09:39
  23. 2018. szeptember 2. 10:36280479.

    Rég láttam ennyi fecskét együtt.


    Tényleg vége a nyárnak? Ez már a búcsúzás?

  24. 2018. szeptember 2. 09:39280478.

    Sziasztok!


    Itt még nagyon meleg lesz ma..lehet 35 fok is! Esőt nem jósolnak.


    Nekem főznöm kell, de nem sietem el. Csinálok egy szezámmagos cs.mell csíkokat és zacskós indiai currys tésztát hozzá és jégsalátát.


    Ma kirámolom a szekrényt ..megnézem Lajos öltönyeit..nem szeretnék újat venni..hátha jó rá a régi. Egy szép ing viszont kell. Magamnak kell valamit venni..jövőhéten végig nézem a várost. Ruhát nem akarok..valami elegánsabb nadrág kosztümre gondoltam.

  25. 2018. szeptember 2. 09:23280477.

    Szervusztok.


    Nagyon belecsöppentünk az őszbe, most is esik olyan aprón, sok eső volt, a levegő nem hűlt le túlságosan, de egy kicsit beöltöztem, zokni plusz egy vékony felső. Julika szívesen tovább küldeném az esőt felétek, itt most egyenlőre elég lenne, így sem lehet a földre menni pár napig, és ahogy mondják kapunk még. Sötét a lakás, pedig rajzolni szerettem volna, lámpánál nem ugyan az.  Azért nem fogok unatkozni.


    Nézem a Queen-t, döbbenettel tölt el, hogy mennyire nem emlékszem rá, csak egy-egy epizódnál ugrik be, hogy jééééé erre emlékszem.


    A mai menü sült tarja zöldségekkel, vele sült krumplival, paradicsom saláta, leves nem lesz. Kiábrándultam a főzésből, és minél tovább nélkülözöm, annál nehezebben állok hozzá, de enni néha kell egy kis főtt kaját is, a főzelékek jobban mennek.


    Kellemes szép vasárnapot kívánok.

Címlap

top