Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. szeptember 2. 08:31280476.

    Szervusztok!


    Itt még nyár van, 6 kor kimentem a kertbe, tegnap elterítettem egy adag komposztot, száradjon, azt talicskáztam a paradicsom földre. Még van pár talicskányi, csak hagyom, száradjon. 


    Ildi!


    Filmről még semmi érdemlegeset nem tudok mondani. Egy részt néztem meg...még olyan zavaros. Biztosítási csalás ügyben nyomoznak...gyorsan beszélnek, gyorsan pereg az esemény, szokni kell. De az első részek mindig ilyenek..remélem lassan kibontakozik a cselekmény és érteni is fogom. Most pihenés képen megnézek egy részt. Mára elég volt a talicskázás, Timi fél kettőre ér haza, akkor fogunk ebédelni. Én már nem bánnám, ha esne az eső, a kertben elvégeztem amit eddig kellett csinálni. de ahogy elnézem az időképet ide még nem jön eső, csak kánikulát ígérnek. 

  2. 2018. szeptember 1. 19:40280475.

    Jó estét. 


     


    Itt már elég régóta szakad az eső.  Dörgött, villámlott, lehült a levegő. 


    A munkáimmal még nem végeztem,de majd meglesz valamikor. Mostani eső után nem lehet kertbe menni. 


    A földi cseresznyét ma néztem, és már láttam kis narancssárga  színeket a   gumóban. Nem sok lesz, csak kóstoló. 


    A füge  nálam is kicsi, mert szerintem a 2. termés jött elő, az első nem tudott, mert elfagytak az ágak. 


    Nincs fügeevés, megvenni nagyon drága lenne, egy db az megenni kevés, kifizetni sok. 


    Készítjük Bence stafírungját az egyetemre, már azért könnyebb, mint tavaly volt, holnap indul, nem hétfőn.


     


    Mindenkinek szép estét kívánok. 


    Julika, milyen az új sorozat, azt még nem láttam, majd mondj róla valamit,ha nézed. 


     


     

  3. 2018. szeptember 1. 15:32280474.

    Vége a kerti munkának..eddig bírtam. Jól leizzadtam..megfürödtem,  hajat is mostam..és gyönyörködve nézem az elkészült munkát. A paradicsom hűt helyét a csinos bokrokat. nem számoltam meg mennyi bokrom van, végig a mezsgye mályva bokor. Most már tényleg csak szórakozni fogok. 


     

  4. 2018. szeptember 1. 13:21280473.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Nem is tudom tegnap jeentkeztem e? Lucsi volt vendégem pár napig....innen járt vizsgálatokra.....Sokat beszélgettük és a munkát hanyagoltuk....érdekes, hogy mennyire tetszett neki, hogy csak "Ő" volt velem...


    A kertet próbálom én is ősziesíteni...sok mindent felhúztam, de még sok minden benn van.....próbálok helyet csinálni az őszi vetéseknek,,,,,,a következő feladatom a futó muskátlik bujtása, szeretnék  sokat , hogy legyen barátoknak is....az idén nagyon szépre sikerült...


    Főztem egy nagy fazék húsos káposztát.....mivel nem tudom ki mikor vetődik ide...arra rá lehet járni.. túrósbukta volt mellé ma /Bóti/..és mivel sok a hitvány alma, holnapra tervezek máglyarakást...és megpróbálom Julika rakottasát, csak olajbogyó nélkül..


    A hajamat kellene levágni, de hiába van ennyi nő a családban....persze ilyenkor senki nem ér rá....lehet megpróbálom magam...


    Na ennyit sikerült nekem is összehozni...Pötyike szavaival élve a semmiről...


     

  5. 2018. szeptember 1. 12:23280472.

    Ildikém!


    Köszönöm...bizony én is türelmetlen vagyok és már meg is néztem. Jólesett a kerti munka után kicsit pihenni...úgy néztem volna tovább, de akkor a munka marad. Megyek ebédelni, mosogatás, olvasgatás, majd ha enyhül a meleg megint kimegyek. Itt hatalmas még a kánikula. 


    Gyönyörű a lovas munkád!!!!!

  6. 2018. szeptember 1. 11:01280471.

    Sziasztok. 6-kor keltem, bóklásztam egyet a neten, megittam a kávém, és 8 előtt kimentem a kertbe. Dolgoztam egy nagyot. 


    Bejőve, megreggeliztem, ebédeltem, mit tudom én melyik.  Szóval ettem.


    Most kis szünet, aztán vissza kell mennem összeszedni a dolgokat, amiket még szét hagytam. Már tovább nem halaszthattam az evészetet. 


    Itt nem volt eső, pár csepp igaz ijesztgetett, de aztán tovább nem volt. 


    Köszönöm  a FB-os oldal látogatását. 


    Még ha átmeneti is, akkor is örülök  a "mama" jobblétének. Ez is valami, hogy meddig tart? Azt nem tudni. Semmit sem tudni előre. 


    Elküldtem a  sorozatfilm 2 részének feliratát. Én ma megnézem. Aki türelmetlen lenne, annak el tudom küldeni a googlés változatát.  Valakitől megkaptam.  


    Mindenkinek nagyon szép napot, tessék vigyázni a létrával, ma én is vigyáztam, kibányásztam a fű közül, ahova valaki bedobta még tavasszal. 


    Pötyi te olyan ügyes vagy, lehet, hogy a régi ruhádból is tudsz varázsolni újat. Örülök, hogy jobban vagytok. 


    Marikától várok némi-menű hírt, ami közölhető. 


    Benézek a sütőbe, mert nagyon itt ragadtam. Nehogy már megszenesedjen benne a krumpli.


     


     

  7. 2018. szeptember 1. 10:33280470.

    Sziasztok!


    Nálunk még erőlködik a nyár, meleg van. Nem főzök..mostanában igyekszem elhanyagolni a főzést..valahogy elegem lett belőle.


    Nem tudom mi jön velem szembe..azt megcsinálom. A hátam már nem fáj, de azért emelgetni nem fogok..vigyázok rá.


    Beléptünk a szeptemberbe...nem sokára "esküszünk". Valami ruha után kell néznem..igaz tele a szekrény, de olyan elavultak és biztos a fele rám se jön...csak sajnálom kidobni őket. (pedig kidobós vagyok ám)


    Ennyit írtam nektek a "semmiről"..csak, hogy lássátok megvagyok.


     

  8. 2018. szeptember 1. 09:50280469.

    Szervusztok!


    Nagyon kellemes volt a reggel, már 7 kor kimentem, folytattam a bokrok nyírását. Aztán hogy más irányú is legyen a mozgás felszedtem a paradicsomot, felkapáltam a helyét..jó gyomos volt már. A paradicsom le érett..még lett volna apró zöld de annyi a poloska hogy az éretteket megszúrják, olyan foltos lesz, ehhez már nincs gusztusom...de alig volt már, és elég is volt ennyi. Rengeteget termett, ettük ami belénk fért és teli van a kamra. Most olyan jó nézni a helyét...ezzel más nincs több dolgom. 


    Most jöttem be, kicsit elfáradtam meg meleg is lett. Azért még kimegyek, folytatom, imádom ha ősszel sikerül rendbe tenni a kertet és úgy várni a tavaszt. Tegnap megfőtt a töltött paprika, azt ebédelek ma és holnap, annyi lett hogy hétfőn Timi tud vinni ebédet. 


    A füge egy ideig nálam is "állt" Már írni akartam nektek, milyen a tietek? Az elején váratlanul vagy 10 váratlanul megérett aztán semmi..most meg úgy megindult hogy alig győzöm enni

  9. 2018. szeptember 1. 08:57280468.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Nálunk az éjjel mennydörgéssel,villámlással beköszöntött a szeptember.Reggel óta kisebb megszakításokkal esik az az eső ami egy hónapja kellett volna.Valami haszna talán még ennek is lesz..


    Akartam menni a piacra ....pedig tegnap voltam..Lusta asszony konyhája ilyen ....egy szem tojás sincs benne..Majd "valahogy túlélem".


    Annuskám ....a létrázással rám hoztad a  frászt...én most kikeményedek / szóban/....aztán majd meglátom mi lesz.


    A kilókkal én is úgy vagyok .....pedig nagyon keveset eszem, igaz gyümölcsöt sokat.Már nem nagyon érdekel .....de amikor nem ér össze a ruha .....akkor.Szerintem megyek össze.....minden nadrágom hosszú. Akartam venni egy olyan bokáig érőt ....amikor kedvem volt nem találtam ...elmaradt.


    Anikó ...nekem is irtanom kéne.Ráadásul szétment a jobbik metszőollóm.A szokásos pánik .....aztán addig kutattam a kramancok között míg találtam egy csavart ----és megcsináltam.


    Julika irigy vagyok/ csak jó szívvel /...a mi fügénk mintha megállt volna a fejlődésben. Van rajta jócskán ....de az utóbbi időben semmi sem változott.Talán mos jól leázik.


    Ildikém ...a Fb-ra feltett kép csodálatos....mindig hozol valami új meglepetést.


    Erika ....ma pihenned kell. Örülök, hogy jó volt a nyárbúcsúztató.


    A mamánk állapota sajnos átmeneti.Jó lenne ha még egy kis ideig legalább így maradna.


    Az este utolértem a filmemnél /Wok/ a fordítót....nagyon izgalmas résznél.Remélem a hétvégén dolgozik.


    Olyan sötét van ...mintha esteledne.

  10. 2018. szeptember 1. 07:44280467.

    Jó reggelt!


     


    Drága lányok, nagyon szépen köszönöm a sok jo kivánságot! Nagyon jól esett.


    Itt vagyunk a telken, kicsit hűvös a reggel, de már süt a nap. A tegnapi nyárbúcsúztató nagyon jól sikerült, volt isteni marha pörkölt, nagyon jó hangulat, sok nevetés. Hajnali kettőig birtuk. Ma nem kell főzni, morzsa parti lesz. Vasárnap megyünk haza.


     


    Vigyázzatok magatokra!


    Legyen szép napotok!

  11. 2018. augusztus 31. 14:28280466.

    Mára végeztem a kerti munkával. Olyan szépek lettek a bokrok, fazonra lettek nyírva..na, csak egy része, kb a fele. Még ma megfőzöm a töltött paprikát és holnap folyatom. Reggel kimondottan kellemes dolgozni..most már olyan meleg van hogy elégvolt. gyönyörűen érik a füge, eszem jóllakásigfilmezni fogok

  12. 2018. augusztus 31. 13:49280465.

    Szervusztok.


    Erika nagyon boldog névnapot kívánok. Talán utolér a jókívánság.


    Mozgalmas napjaim vannak, de már nagyon szeretnék a végére érni. Ma bozótirtás volt a hátsó gondozatlan területen. Elszabadult a természet, és rákúszott a mindenféle susnyó a faház tetejére, és a garázs hátsó falára. Mindenféle szerszám kellett hozzá,   fűrész, metszőolló, fejsze is a növő fák miatt, alaposan megdolgoztatott.


    Annuska nagyon belehúztál, Te is egyszerre akarsz mindent elvégezni. Nekem annyi elmaradásom van, tavaly már sok mindent nem tudtam megcsinálni,  szerencsére most még bírom, remélem nem lesz sok. A kert nagyon ramatyul néz ki, talán jövő hét elején sor kerül rá.


    Magdi örülök, hogy jó hírt hoztál a mama felől, legyen tartós az állapot.

  13. 2018. augusztus 31. 12:59280464.

    Szia Annuska.


     


    Változóan van, most paprika krémmel kentem be. Azt hiszem ez most jó. 


    Köszönöm az érdeklődést.


     


    Julika, feltöm a filmet,majd nézd meg a gmailodat.  Kb fél óra mulva tudom küldeni, legalább 3 részt szeretnék feltölteni. 


    Este jön a fafürészelő, nem kér semmit, így kaját kell készíteni. Valami mindig van, pedig mást akartam csinálni. 


    Közben a film feltöltődik. 


     


     

    előzmény:
    Nusimama (280462)
    2018-08-31  11:37
  14. 2018. augusztus 31. 11:38280463.

    Erikánknak boldog névnapot kívánok!!!

  15. 2018. augusztus 31. 11:37280462.

    Szervusztok


     ERIKA, nagyon jó egészséget. sok sok örömöt és boldogságot kivánok.  Jó hétvégi bulit kint.


    Pötyike, már megint mit csináltál, vagy csak rosszul mozdultál? Nagyon fájdalmas az ilyen becsipödés. Jobbulást és gyors gyógyulást kivánok.


    Anikó annyi mindent csináltál, festés, vakolás stb. Nálad ragyogni fog a ház.  Azért magadra is gondolj és közben pihiz is.


    Magdika, akkor a fünyirással a lelked megnyugodott, A mamának jóbbulást. Reméljük a javulás tartós lesz. Jól bevásárolhattál, hogy megint cipekedtél.


    Julika, szorgalmas voltál. Nálam is kéne hasonlót csinálni. Ugy vagyok mint Magdika, alig férek el, pedig régen 2 en voltunk ugyan ennyi helyre.


    Borsika, gyógyuljatók.


     Ildike, hogy van a lábad? 


    Marika, Sacika hogy vagytok?


    Tegnap a szoba és konyha ablakok pucolását és függönyök cseréjét csináltam. Az igazság az, hogy a létrázás már alig alig megy. Nagyon  megérzi a térdem, de kész. Ma a nappali két ablakát pucoltam meg és függönyöket is cseréltem. Szerintem jönni fog az eső,  mert eddig mindig igy jártam ha ablakot  tisztitottam. Nálam már csak utóérő paradicsom van egypár. Hihetetlen, de  már leértek. Régen szeptemberben volt a nagy paradicsom eltevés.


    Valami kaját is kéne csinálni, de az az igazság, hogy semmit sem kivánok. Elég keveset eszem ennek dacára nem mennek le rólam a kilók.


    Szép napot  kivánok. A gyengélkedőknek mielöbbi gyógyulást.

    előzmény:
    harangvirag08 (280458)
    2018-08-31  10:24
  16. 2018. augusztus 31. 11:36280461.

    Sziasztok!


    Köszönöm az együttérzést, rossz éjszakám volt..minden fordulásnál a csillagokat is láttam.Igy napközben már teljesen jó, hajolgatni..emelgetni nem szabad.


    Szokott ez nekem lenni..kellemetlen dolog, de egy pár nap és meggyógyul...a legközelebbiig.


    Nálunk meleg van, de éjjel már olyan jó a hűvösebb éjszaka ami már jellemző augusztusra.


    Mostam egy húzás ágyneműt meg apróságokat.


    Főztem is..káposztás tésztát..a múltkor akkora fej káposztát hoztam, hogy a negyede is elég lett volna. Még mindig maradt..azt elküldöm a nyulaknak a lányommal.

  17. 2018. augusztus 31. 11:11280459.

    Szervusztok!


    Én a kertben kezdtem a napot és nagyon meglepődtem, hogy már 11 óra van. Igaz, el is fáradtam nagyon. Reggel nagyon kellemes idő volt, most megint fülledt, meleg van. Be is jöttem. Majd délután valamikor folytatom a kert letakarítását. Töltött paprikát fogok főzni. Egyedül vagyok vasárnap jön csak Timi haza. 


    Erikának!


    Név jelentése:
    Nagyra becsült

    Név eredete:
    Germán-latin eredetű, az Erik férfinév latinos női párja

    Név elemzése:
    Az Erika név nagy felelősségtudattal és nagyszerű üzleti érzékkel rendelkező személyiség kialakulását támogatja, aki gyakorlatias gondolkodásának köszönhetően szinte mindenben sikereket ér el, amihez nekilát. Kellő adottságai vannak ahhoz, hogy nagyszerű vezető váljék belőle. Ügyesen tudja koordinálni beosztottai munkáját és jól megért másokat. Könnyen előfordulhat, hogy gyermekkorában vagy nagyon fiatalon kellett megtapasztalnia, hogy mit is jelent a felelősség, vagy rá volt szorítva, hogy komoly döntéseket hozzon.


    BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK ITT IS!!!!!

  18. 2018. augusztus 31. 10:24280458.

    Sziasztok!


    Kellemesen hűvös a reggel...olyan mászkálásra alkalmas. Voltam a piacon ....vettem gyümölcsöt, kukoricát....ezt-azt.Megint sikerült jó nehéz szatyrot összehozni......most punnyadok.


    Pötyikém ...jobbulást kívánok!


     


    Voltam a mamánál.Annyira örült nekem .Teljesen jó állapotban volt....a végére kissé elfáradt.Olyan nehéz szívvel jöttem el.


    Ma ilyen itthoni teszek-veszek / nem sokat csinálok/ napom lesz.

  19. 2018. augusztus 31. 10:17280457.

    Erikám ....nagyon sok szeretettel köszöntelek névnapodon..Minden-minden jót kívánok!

  20. 2018. augusztus 31. 07:33280456.

    szegény Pötyike! Jaj de  rossz lehetett neked!  Örülök, hogy kicsit jobban vagy!Vigyázz magadra!


     


    Nekem nem volt net-em. Most újra megpróbáltam,



    gyorsan köszöntöm  


    E r i k á t  


    Névnapja alkalmából sok szeretettel. 

    előzmény:
    potymama (280453)
    2018-08-30  21:42
  21. 2018. augusztus 31. 07:31280455.

    Szervusztok!


     


    Tegnap nem tudtam jönni, de látom nem  sokan voltatok...Mi csak most indulunk le, már félig összepakoltam....Ez már csak egy rövid hétvége lesz, de még nem téliesítünk, mert azért a hétvégéket ott tartjuk, amíg az idő engedi....


     


    Pötyikém jobbulást, kenegesd, borogasd és gyógyulj!!!!!!!!!!!


     


    Most már csak lentről jelentkezem........vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!!

  22. 2018. augusztus 31. 07:28280454.

    Kedves Erika


    Boldogságos névnapot, jó egészséget kívánok.


    /virág mellékelve/


    Jó reggelt mindenkinek. 


    Szépen süt a nap nálunk,kicsit hűvöskés idő van. 


    Reggel udvari munkás leszek.


    Majd jövök. 


    Pötyi remélem már jobban vagy, engedi a levegővételt a beszorult izom. 


     

  23. 2018. augusztus 30. 21:42280453.

    Ti se tudtatok belépni?


    A kisgépemről akartam írni, de nem engedett belépni..most is 3x sikerült.


    Dögrováson voltam, már kezdek jobban lenni...becsípődött a lapockám alatt, de úgy, hogy minden levegő vétel fájt.Bevettem mindent éjjel, borogatást, kencét ...sőt még fájdalom csillapítót is vettem be!!!


    Egész nap kúráltam magam...már sokkal jobb.


    Ez volt az egész napi újság


     

  24. 2018. augusztus 30. 17:41280452.

    Szervusztok.


    Nem tudok semmi újságot írni, végeztem a kerítéssel, ma lefestettem. Rogyásig elfáradtam, még gondolkodni se nagyon tudok, majd összeszedem magam.

Címlap

top