Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 28. 14:21280426.

    Pötyikém, közben megtaláltam, és próbaképpen rákattintottam.


    Örülök, hogy megvan, mert ilyen gyönyörűséget nem minden nap láthat az ember.


    kövek- KÖVEK,  HEGYEK, nagyon szép, nekem is  a szívem csücske.  Majd a következő életemben én is elmennék ide, mostmár lehetetlen,nem tudnám végigjárni. 


    Kicsit csillapodott a sarokfájásom, de menet kizárva. 


     


    Igen a gyerekek megnőttek, főleg Lili. Szép család, nagyon szimpatikus  nekem.


     

    előzmény:
    potymama (280425)
    2018-08-28  13:37
  2. 2018. augusztus 28. 13:37280425.

    Ildikó...ha még nem találtad meg menj a 280412 sz.hsz-ra..ott katt a Korzika2018-ra.


    Én is átsiklottam felette..azt hittem nem sikerült feltenni Sacinak, mert előtte is próbálkozott és most ez a cím is se nem kék, se nem piros..nem látszott linknek.


    De most visszamentem és nem bántam meg!!!


    Micsoda képek! A táj is gyönyörű, de nagyon aranyos a család is. Kedvencünk Misó és hogy mekkora szép lánnyá vált Lili..hihetetlen. Az "öregek" is nagyon fiatalok.


    Nálunk semmi különös nem történt. Délelőtt egy trolival mentem a következővel jöttem..vettem ezt-azt. (gomb, cérna stb.)


     

  3. 2018. augusztus 28. 13:28280424.

    Magdikám, nagyon szépek a z üvegcsék. Mindenféle jóval töltve. 


    Látom nem kapok segítséget, hol van az az oda kattintás. 


    Már néztem, ahol a felirat van az nem kattintós, amit behoztam magamnak az pedig szállodafoglalás. Biztos szép volt. Nem kell mindent látnom.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (280423)
    2018-08-28  13:15
  4. 2018. augusztus 28. 13:15280423.

    Ez 2014-es felvétel .....azóta már ez a lelkesedésem is lankadt.


    Ahány üveg annyiféle.Valamikor régen mániám volt a különleges üveg ....aztán szép lassan elfogytak ....mert nem volt két kicsi lábuk visszajönni .


     

    előzmény:
    harangvirag08 (280422)
    2018-08-28  13:03
  5. 2018. augusztus 28. 13:03280422.

    Sziasztok!


    Én úgy jártam az esti olvasáskor,  vártam-vártam a korzikai képeket.Annyi eszem nem volt, hogy odakattintsak.Na de sebaj, most megnéztem őket.Sacikám ...egy kockát is kár lett volna kivenni belőle.Nagyon bensőséges, szép családi  kirándulás volt.Jó volt ismerős tájat..Velence, Pisa is látni.Rengeteg élményben lehetett részük ....szikla is volt bőven. A gyerekek ....nagyot nőttek ...főleg Lilike...kész nagylány.


    Akkor végre rend lesz abban az amúgy sem rumlis spájzban ?Nekem ebben a lakásban nincs ....ezért lett ez a bazi nagy konyhaszekrény / de minek /. A másik lépcsőházban van a tároló.Amikor ide  jöttünk olyan volt, hogy J. egyszer megjegyezte...olyan mint egy falusi vegyesbolt. Aztán vége lett a szép időknek ....és bezárt a bolt.


    Reggel elmentem Tómalomra.A kapuban találkoztam az egyik szomszédasszonnyal....majd egy órát beszélgettünk.Mire igazán belekezdtem valamibe J. telefonált....meddig leszek ?....mert nem jött időben az ételfutár.Befejeztem amit éppen csináltam / kukatöltés zöl ddel...és jöttem haza.Majd folytatom a héten ....megvár.


    Ma reggel kezdődött a 2 napos gázszünet.Ennivalóm van ...a mikróban tudok melegíteni.A kosz sem fog megenni ha hideg vízben mosakszom .Túlélem .....ez legyen a legnagyobb bajom.

  6. 2018. augusztus 28. 11:46280421.

    Saci,nem találom, hol van amit meg kell nézni, vagyis én is megnézném. 


    Anikó semmi baj, de nincs levele a fának, talán jobb is. Igazán nem is azt festettük meg, amit feltettek. Már máskor is jártunk így. Ez a  sötét fa nem is volt a felkinált képben. Szerintem az sokkal  szebb volt. Más hatás volt. Most én abból festettem hozzá. Legközelebb csak magamra hagyatkozom.  Kiváncsi leszek a jövő hónapi milyen lesz, mert a felrakott fotó igen kacifántos.


     


    Én is kertben voltam, megengedte a lábam. Most nem csinálom egy kicsit, talán ma már nem is.  Tudni kell abba hagyni...... ami néha igen nehéz. 


    Na majd visszajövök kutakodni, hogy megnézhessem a kirándulóhelyet.  Most fürödtem a nagy munka után. 


     


     

  7. 2018. augusztus 28. 10:17280420.

    Szervusztok.


    Ma a munkás front ért el, igaz tegnap is az volt.


    Már 7 órára leolvasztottam a fagyasztót, utána egy kis reggeli, és kimentem még egy kis gazt gyűjteni, már el is vitték, de lehetne még egy kört tenni nálam. Malterozás is történt még, ahol tegnap sok lett volna, oda ma még kentem egy kicsit. Az egyik bokromat ellepte valami iszonyatosan sok fehér tetű, ami már szinte megvastagodott, így permeteztem is. Most várom, hogy a harmat felszáradjon aztán még lenyírom a füvet, és a mai dolgos napnak akkor véget vetek, már most elfáradtam, na és a derekam, hogy már ne is említsem.


    Saci, nagyon sajnálnám ha a rövidített változatot tetted volna fel, minden kockát csodálattal néztem, nem is tudnék kiemelni közüle egyet sem, hogy melyik tetszett volna, nagyon ötletes beállások is vannak, biztos nagyon emlékezetes  élmény  marad, és hát nekünk szemet gyönyörködtető látvány. Köszönöm, hogy láthattam.


    Ildi, nem kritika akart lenni a pink fa, csak egy szerény vélemény, én csak szeretnék ilyen pink fasort festeni, ha tudnék, azért is írtam, hogy a kép jó lett. A fénykép meg tényleg nem adja vissza a valóságot.


    Pötyi csodálatosan szép helyen laknak a fiadék, már-már vétek, hogy ezen a szép hosszú homokos részen csak azon a pici részen lehet fürdeni, de hát a biztonság mindenek előtt.


    Legyen szép napotok.

  8. 2018. augusztus 28. 09:48280419.

    Sacika!


    Még az este megnéztem a képeket.


    Nagyon jó helyeken jártak a gyerekek.Ez, lehet mondani igazi túrázás volt.


    Szépek, fiatalok,Lilike felnőtt hölgy.

    előzmény:
    Rolta (280415)
    2018-08-28  08:20
  9. 2018. augusztus 28. 09:44280418.

    Szervusztok!


    ILDIKÓ ÉS MINDENKI.ÉN NEM ÍRTAM, HOGY EZ A MI LÉPCSŐNK.CSAK AZÉRT MUTATTAM, HOGY EZ SEM KUTYA.


    A mi házunk egy U alakú kétlakásos, egyszintes  házikó.Az utca fronton laknak Adrikáék, a kert felé mi.


     


     

    előzmény:
    franci47 (280407)
    2018-08-27  18:42
  10. 2018. augusztus 28. 09:17280417.

    Jó reggelt. 


     


    Ma nagyon jót aludtam, remélem ti is. 


    Legyen szép napotok. 


     


    A reggeli kávé/tea mellé... 

    "Ha kincseket keresel, akkor figyelj a pillanatra - és a pillanatban lelhetsz rá a kincsre!"

    Andrew Matthews

    Derűs reggelt,ragyogó szép napot kívánok 💕


     


     


     

  11. 2018. augusztus 28. 09:03280416.

    Saci!!!!!


    Ez valami csodálatos!!!!! Olyan jó, hogy nem tudtad megvágni...minden kocája élvezetes, új információt ad a  tájról, a családról..KÖSZÖNÖM!!!!!

    előzmény:
    Rolta (280415)
    2018-08-28  08:20
  12. 2018. augusztus 28. 08:20280415.

    Szép napot Mindenkinek!


    Végre hűvös az idő....bár később biztos melegedni fog, merta nap szépen süt....Az eső után olyan szép friss minden, de azért érezni az ősz közeledtét...


    Pötyike.....nagyon szép a hely ahol a fiadék laknak .....a ház pedig már így is érdekes, biztos teljesen berendezve is az lesz....jó lehet ott lakni......vajon nekik is olyan csoda még most is az óceán közelsége?


    Az este próbálkoztam képeket hozni.......a Korzika 2018-ra  kattintva elő is jönnek......Akit érdekel meg tudja nézni......Elnézést kérek, mert a kisebb válogatást akartam, de csak ez a bő sikerült...tudom, hogy nagyon sok .....átléphető..


    Ma tényleg a spejzra kerül a sor.....a szomszéd barátnőimnekis elbeszéltem ....szégyen lenne még mindig csak halogatni...


     

  13. 2018. augusztus 28. 07:03280414.

    Szervusztok!


    Jelentem, ma még nem dolgoztam semmit. Lusta vagyok...meg várom, melegedjen az idő. Eddig azért szaladtam ki korán, mert hűvös volt...most meg azért nem megyek, mert hűvös van...de nagy különbség van ám a két hűvös között. Már érik a szőlőm..ez olyan későn érő fajta, szeptember, októberre szokott beérni. Most méz édes...ha kint vagyok "legelni" szoktam..mosatlanul, csak úgy, a tőről. 


    Most nézelődök a neten, aztán kimegyek. majd lecsót fogok ebédelni. Ez a terv. 

  14. 2018. augusztus 27. 20:39280413.

    fürdeni az óceánban csak a képen látható elkerített kis kockában lehet..nem a krokodilok miatt..hanem a medúzák miatt. Van a kocka medúza ami kb 1 cm igaz a csápjai hosszúak..az ha megcsíp már nem tudod megmondani, hogy megcsípett. Meghalsz.

  15. 2018. augusztus 27. 20:35280412.

    Tettem fel egy képet ahol a fiamék laknak..Trinity beach. Ez Cairns (ahol dolgoznak és régebben laktak) mellett van pár km-el.


    Az ő házuk a hegyoldalban van..valahol.

  16. 2018. augusztus 27. 20:03280411.

    Sziasztok!


    Úgy elment a nap .....azt hittem már jártam itt....csal olvastam.


    Délelőtt befejeztem a szilva főzést ....nagyon szaporátlan ....alig lett valami ....de az nagyon finom.


    Ildikém ...köszönöm a film befejezését.


    Pötyi ...nagyon jó ez a ház ....bár én biztos eltévednék benne.Nagyon megfigyeltem mindent.Érdekes,hogy mindenhol járólap van....a tűzhely nagyon szuper....na és a lábaskád...meg,hogy ott az esőerdő és az Óceán.Mi az a sűrűn beépített terület amit az ablakból látni? Azok lakások?Nagyon szép otthon lesz ...mire minden a helyére kerül.


    Marika jó a lépcsőtök.A másik házban van ilyen ....bár amikor a gyerekek kicsik voltak  és fent tanyáztak ...én meg lent...miután már ötvenedszer felmentem ...elimádkoztam az építőt és az építtetőt.Mostanában ha tehetem kerülöm.


    Voltam  a városban és megjártam a temetőt is.


     

  17. 2018. augusztus 27. 19:19280410.
  18. 2018. augusztus 27. 19:15280409.

  19. 2018. augusztus 27. 19:15280408.

               


    próba  a korzikai nyaralásról......

  20. 2018. augusztus 27. 18:42280407.

    Esteledik.  Már lemenőben a nap.


    Éppen most kezdték meg a szomszédban a föld tömörítését a térkövezés előtt, sajnos nagy lesz a terület a térkövezéshez. Addig dönögnek majd itt a  gépek. Nem irigylem magunkat, már annyira elég volt. De majd szép lesz. Utána jönnek a kertészek, akik egyengetik a földet, mindenféle cserepet kiszednek, amit majd konténerbe gyüjtenek, csörög zörög minden. Még jó, hogy nincs kisgyerek. 


     


    Anikó sajnos nem hozzád igazították a festendőt. Nincs rajta egy levél sem, a virág viszont kevés, és én majd még festek rá, így keretben. De mint tudjuk a fénykép soha nem adja vissza a festmény, vagy rajz milyenségét.  A fotó általában rosszabb lesz mint az eredeti. Ennek megállapítása külső szemlélő dolga, - de veled is megállapítottuk már.


    Anikó, biztos sokat dolgoztál, láttalak mentemben-jöttömben,  jól bírtad, pedig mondtad fáj a derekad neked is. 


     


    Pötyi szép a ház, szívesen laknék benne, krokodilokat viszont nem szeretnék látni a környéken. Láttuk azért elég sok ház van, azt hittem, olyan ritkán lakott vidék. Az óceán látványa megnyugtató, és biztos nagyon  kellemes lesz az ott lakóknak. A tüzhely is nagyon szép. Érdekes a TV szoba.  A fiad is nagyon jóképű. örülök, hogy láttuk. Kicsit elidőztünk a fotóján, megállapítottuk, hogy hasonlít az apjára. A rókás lábtörlő, külön tetszett. 


    Szívesen a filmet, azt hiszem nem csalódtok benne. Én még mindig  nem nézek semmit, nem tudtam választani. A most fordított filmeket nézném inkább, de sokat kell várni a részekre.


     


    Az én/mi kamránk nem közszemlére való, néha nem is férünk el benne, és akkor össze-vissza van minden. Két háztartást nagyon nehéz elpakolni. Sacié nagyon szép. Emlékszem, mikor Pötyiékhez mentünk kikötötte a kamrába nem szabad benézni. Én nem is néztem, de egyszer megtudtam, hogy éppen ott járok,  mert figyelmeztetést kaptam hogy ott van a titkos helyiség. Nem akartam benézni, mert a miénk sem publikus. /haha


    Na már sokat írtam, nem láttam Annuskát, remélem javult a lába, néha én is azt hiszem, hogy az enyém is meggyógyult, de aztán bekeményit, hogy azértsem.


    Szóval Erika, lesz nyárbúcsúztató...... nagyon jó lesz biztos. 


    Marika, nekem tetszik a ti lépcsőtök is. Fent van a hálószoba?


    Ma voltam Zegen egyet, már nagyon kellett a kávém, hiába ittam én bármit nem volt jó, szóval függő lettem........ sokmindentől.


    Kedves Évike, köszönjük az ajánlatot a filmekkel kapcsolatban, jobb lett volna, ha linket hozol mindjárt és akkor odatalálunk.  Mi ilyet-olyan is nézünk, de zömében ázsiait.  Én mondjuk online nem szeretek nézni, inkább letöltöm. 


     


    Mindenkinek kellemes estét, pihenés a fáradt  testnek, szépségeket a szemnek és a léleknek. Ez kell nekünk. 


    Millió puszi. 


     

  21. 2018. augusztus 27. 16:06280406.

    Szervusztok.


    Egy kis déli pihenő kivételével most jöttem be, csak egy gyors zuhany történt azóta. Ahogy jött az enyhülés máris elő szedtem a kőműves szerszámokat, és nekiálltam a kerítés javításának, nem 1 napos munka lesz. Közben a lepusztult kertemben föltéptem ami már nem oda való, lenne még mit tépni, kapálni, de megtelt a kuka, majd folytatom máskor. Elképesztően elfáradtam, mindenem fáj. A fagyasztóm nálam is alaposan jeges, sort kell rá kerítenem .


    Pötyi nagyon tetszik a ház, a nagy levegős terek, persze majd a bútorok leszűkítik. A lépcsőt már nem vállalnám be napi szinten, de hát a fiataloknak még nem gond. Isteni lehet a levegő olyan közel az óceánhoz.


    Ildi jól sikerült a kép, szép a fasor, én szívesebben látnám a fák koronáját zöldnek. Köszönöm a filmeket.


    Annuska, jobban vagy e már, engem megviselt ez a lehűlés. Nem rajzoltam újat, volt 2 amit be kellett fejezni.


    Annyira ősz van már, potyognak a levelek, mások a fények, korán sötétedik, na nem nyavalygok.

  22. 2018. augusztus 27. 16:02280405.

    Nekem is a spejz a gyengém. Amikor összerámolom csodálkozom ..mennyi hely van!


    A fiaméknál hátul is be lehet menni a házba, akkor nem kell lépcsőzni..csak megmászni a kis dombocskát.


    Most beszéltem Alexával, megvette a repjegyeket az esküvőre. Nem sok időre jönnek, Leona nem hiányozhat az iskolából. Nagyon szigorúan veszik..


    Péntek este jönnek és kedd reggel már mennek is. Szept.29.én van az esküvő, szombati nap.

  23. 2018. augusztus 27. 14:05280404.

    Sacikám!


    Én olyan szép kamrát mint a tied még nem láttam. Olyan mint egy reklám, mint a kirakat. Az enyémben nem csak befőtt hanem sok minden van....de igyekszem rendben tartani. nem mindig sikerül, hamar lezüllik

    előzmény:
    Rolta (280402)
    2018-08-27  13:38
  24. 2018. augusztus 27. 14:01280403.

    Marika!


    Ugye nem nálatok van ilyen lépcső???Szépnek szép, de napi szinten megmászni már extrém sportnak számít. 


    Elvégeztem mindent amit terveztem, most filmezni fogok majd estefelé kimegyek, ha olyan kedvem lesz és a zöld hulladékot szaporítom..már mint gyűjtöm, legyen teli a kuka. Már megint nagyon meleg van. de nem olyan perzselő..ilyen maradhatna. 

    előzmény:
    Sacika44 (280401)
    2018-08-27  10:31
  25. 2018. augusztus 27. 13:38280402.

    Szép napot Mindenkinek!


    Végre itt is hűvös van, bár a nap süt....nagyon élvezem....igaz tegnap délután a 14 fok nem esett olyan jól..


    Ma én se főzök... van maradék....Saci finom réteseket sütött.......reggel leolvasztottam a kisebbik fagyasztómat, ez nagy munka, mert a padlás lépcső alatt kell bujkálni....már nagyon időszerű volt, de a nagy melegben nem akartam..... A spejz rendbetétele, a befőttek helyre rakása  vár rám...még az étkezőben várják sorsukat.....ez a helység a gyengém, pedig szeretem ha szép..


    A filmet megkaptam...köszönöm....a ház is csodálatos..


    A fa alatt meg akartam mutatni a korzikai nyaralást , de úgy látszik nem sikerült....


     

Címlap

top