Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 27. 10:31280401.

    Szervusztok!


    Végre itt a várva várt enyhülés.


    Ma úgy látszik spenótos nap van.Nálunk is az lesz.Tegnap itt volt a család apraja nagyja, Balázs nélkül.Ő náthás, köhög. Nem akart senkit megfertőzni.


    K.nyers dolgokat, ivólét,J.sütött, főzött ivólét hozott Ő is.Többek között húslevest és spenótot is készített.Tehát ez lesz a mai ebéd, amit én főztem marad holnapra.


    Nagyon jó volt.Késő este mentek el.


    Pötyi csuda jó lett a fiadék háza.Nem is gondoltam az előző képekről, hogy így fog alakulni.


    Julika küldök egy még jobb lépcsőt.Napi használatban van.

  2. 2018. augusztus 27. 10:24280400.

    Sziasztok!


    Itt kisütött a nap, melegszik az idő..pedig olyan jó hűvös volt.


    Nem kell főznöm, van maradék..ez nekem ilyenkor "ünnep nap". Zsuzsinak is lejárt a munka (a gyakorlat) jön haza..aztán kezdődik a suli megint. Az egyetemen az utolsó év..aztán jön a mester képző, azt nem tudom hol végzi.


    Összeállt az esküvő is, kész a menyasszonyi ruha..Pomázon varrták, és megvette Dalma..mert bérelni még drágább. Van zenekar, meg van a hely..van anyakönyv vezető, van virágos, van dekoros!! Ki gondolná mennyi minden kell.

  3. 2018. augusztus 27. 09:46280399.

    Jó a turmix gép..nem jól csavartam rá..Timi mondta hogy figyeljek rá, hogyan illeszkedik..és jó!!!!!!Milyen jó, hogy a FB on írtam neki, azonnal jött a segítség..pedig már eláztam az izzadságomban úgy elvoltam keseredve. 

    előzmény:
    BiriBiri (280398)
    2018-08-27  09:33
  4. 2018. augusztus 27. 09:33280398.

    Ildi!


    Köszönöm, nagyon érdekes ez a film is. 


    Itt is hűvös van. Bosszankodom, mert a turmix gép nem indul.Amikor legutóbb eltettük semmi baja nem volt, most meg sztrájkol...vagy végleg felmondta a szolgálatot? Van itt egy szerelő, majd megkérdezem, mit lehet csinálni vele, leheljen már életet bele.  

    előzmény:
    franci47 (280397)
    2018-08-27  09:01
  5. 2018. augusztus 27. 09:01280397.

    Jó reggelt. 


     


    Nálunk hűvös van, a szél is lengedez. Hosszú nadrágos kardigános idő van.  Ekkora lehűlést azért nem vártam. 


    Lányok, elküldöm a film utolsó 3 részét is. 20 részes. Jó szórakozást kívánok. 


     

  6. 2018. augusztus 27. 08:59280396.

    Szervusztok!


     


    Itthonról jelentkezem.......már szombat este haza jöttünk. Nem vagyok valami jól, köhögök mint a halál kutyája.....ma délután vagy holnap reggel kénytelen leszek elmenni az orvoshoz. Remélem ad valami gyógyszert, mert amikor nála jártam csak vizsgálatokra küldött, a köhögés maradt, csak rosszabbodott........


     


    Elmaradtam köszöntésekkel, nagyon szégyenlem magam......ezúton kívánok születésnapos Beának, a névnapos Lajosnak és szintén névnapos Patriciának nagyon sok boldogságot!!!!!!!!!


     


    Pötyi nagyon jó a ház, de ahogy Julika mondta, az a sok lépcső.....ajajjj.....nem nekünk való.  De nem is nekünk építették a házat.....


    Julika jó ötletet adtál a spenóttal, holnap remélem találok a piacon. Kint se spenót, se sóska sincs......pedig mindkettőt szeretjük.....


    Itt szomorú az idő. de nem esik az eső......megyek, egy két dolgot be kell szerezni. Rossz ez a két háztartás......Csütörtökön megyünk is vissza, aztán maradunk amíg az idő engedi......Pénteken nagy "lakógyűlés" lesz a szomszédokkal...bográcsolás közösen.....Elbúcsúztatjuk a nyarat, megünnepelünk egy eljegyzést és tartunk két névnapot!


     


    Legyen szép napotok!

  7. 2018. augusztus 27. 08:25280395.

    Szervusztok!


    Kit látnak szemeim???Olyan régen járt erre nem késő Éva, hogy először azt sem tudtam ki  Ő? 


    Ideültem egy kicsit. Már kidolgoztam magam. Sajnos a fagyasztó olvasztásával kellett kezdeni a napot. Szegénykém elkezdte maga leolvasztani, mert ő olyan. Figyelhettem volna rá, de még nem volt késő, pikk pakk megcsináltam. Voltam a boltban is, spenót lesz holnapra az ebéd. Majd postára megyek és gyógyszert is kell íratni. Böngésztem a fügét, találtam 3 szép érett gyümölcsöt. Én azt hittem, hogy 89 Ft kilója, de kinevettek , darabja ennyi. Most már még jobban ízlikSajnos valami betegség támadta  meg a levelét, már permetezni nem lehet, mert folyamatosan érik. Egyik pillanatról a másikra kezdte enni a fene mert minden nap néztem és csak ma tűnt fel. remélem azért be fog az egész érni, imádom!!!!!


    Pötyi!


    Remekül megtudtam nézni a házat. Nagyon jó, de a lépcsők nekem már nem lennének kedvemre. Persze amíg fiatal az ember meg sem kottyan..majd ha megöregszenek vesznek egy másikat. Én láttam az Óceánt...milyen jó, csak a hónuk alá csapják a deszkát és már lovagolják is a hullámokat. Olyan tágas a lakás, hogy ha egyszer felkerekednek a Rókák nem egy "rókalyukba" mennekAz a lábtörlő csúcs!!! Nekem farkasos kellene

  8. 2018. augusztus 27. 08:05280394.

    Kérek elnézést, 


    hogy nem külön,  ..hanem  M i n de n k i n e k     egyszerre köszönöm meg 


    P a t i v a l     együtt  a  szives gratulácikat!!!   1000  közönet és  puszi   N e k t e k. 



     


     

    előzmény:
    ancsa46 (280377)
    2018-08-26  09:04
  9. 2018. augusztus 26. 20:33280393.

    Elfelejtettem...Nagyon ajanlom az Anne /Anya/ torok sorozatot...Nem tudom abbahagyni. Ha  jol emlekszem 32, egyenkent ket oras sorozatbol all. 

    előzmény:
    nemkeso (280391)
    2018-08-26  20:26
  10. 2018. augusztus 26. 20:33280392.

    Elfelejtettem...Nagyon ajanlom az Anne /Anya/ torok sorozatot...Nem tudom abbahagyni. Ha  jol emlekszem 32, egyenkent ket oras sorozatbol all. 

    előzmény:
    nemkeso (280391)
    2018-08-26  20:26
  11. 2018. augusztus 26. 20:26280391.

    Szervusztok. Csak beneztem, orulok, hogy jol vagytok. Latom, szeretitek a filmeket, sorozatokat. Mindnyajatoknak van internetje, menjetek a Youtube-ra. A keresobe irjatok be, kinai, koreai, torok stb. sorozatok, filmek magyarul, rengeteget talaltok. Nincs idohatar, nem kell letolteni, barmikor nezhetitik, csak idotok legyen.De vigyazat, nagyon hozza lehet szokni. Jo szorakozast.

  12. 2018. augusztus 26. 19:12280390.

    Sziasztok!


    Itthon vagyok ....de vissza kell rázódnom.Jó volt ez a pár nap.


    Ildikém ...köszönöm a filmet...az itthoni gépre töltöm. Öröm volt olvasni milyen jól érezted magad a tanodában ...még a fájdalom is elmúlott.Nagyon szép a kép....már nem tudnék választani a képek között.Elképesztő,hogy ennyi idő alatt ilyen alkotások születnek.


    Felraktam a kapott szilvát lekvárnak.Úgy volt csak megenni sok....de lekvár sem lesz belőle sok.Olyan jó illat van tőle a lakásban.


    Megint jön egy fekete felhő.

  13. 2018. augusztus 26. 17:56280389.

    Itt a kép.


    Majd, ha lesz rendes fény, akkor csinálok másik fotót. 


    Vakuval nem csinálhatom, mert akkor még rosszabb lesz. 


     


     

  14. 2018. augusztus 26. 16:42280388.

    Sziasztok Lányok. 


    Most jártam 2005-ben, aztán aug 11-én. Na ilyen a nlc.  Hogy most helyrebillen-e nem tudom. 


    Voltam a tanodában. Kevesen voltunk. Igaz Tünde nem volt velünk, mert olajfestést tanul.


    Múltkor meg  akvarelt tanult.  De nagyon kedves  főiskolás kislányok voltak, akik ezt tanulják. 


    Festettünk én pink fát, mert nem akartam a tengerpartot. Majd lehet, hogy megfestem, de nem tudom mikor.


    Nehéz volt, - ja nekem mind nehéz - nem volt semmi támpont. Már bántam, hogy nem vittem ceruzát. De aztán ecsettel beméregettük, hogy  hol a horizont. Aztán csak úgy pamacsoltunk, én nem tudtam hogy kerülnek fel a fák törzsei, mert csak koronát csináltunk. Megint kifordítva, mint ahogy máskor is szokott lenni.


    De aztán jó lett, utoljára adtuk meg azt, ami meghozta az egésznek a formáját. Megtudakoltam a homokfelrakást, bár nem láttam, hogy csinálják, mert piszokul el voltam foglalva. Nem is fájt a sarkam sem. 


    Lefényképeztem a képet. még le kell töltenem a gépről.  Készültek fotók is festés közben, nem tudom milyen pofát vághatok, mert nem vettem észre. Csudajóvolt. Szerettem ott lenni.


    A másik hsz-ben lesz a kép.


     

  15. 2018. augusztus 26. 13:42280387.

    Szervusztok


    Itt is lehült a levegő és volt ujabb eső is. 


     Ildike, elmentél a Tanodába? Ma vajon milyen feladatot kaptal. A sarkad birja az állást?


     Anikó, te mit fogsz rajzolni? Van már elképzelés?


    Julika, Neked jó filmezést és pihenést a multheti nagy munka után. Én is hasonlóan vagyok a napokkal, de már nem is foglalkozzom vele. Ha jól érzem magam csinálom a dolgom, ha nem akkor pihi van.


    Magdika, akkor délután haza költözés lesz? Talán már otthon is vagy. Kösszönöm az érdeklödést, ez az idő nem kedvez .


    Borsikám , Patidnak sok sikert és boldogságot kivánok.


    Vasárnap lévén, gondolom  legtöbbünknél családi  látogatás van.


    Mindenkinek kellemes délutánt kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (280386)
    2018-08-26  12:15
  16. 2018. augusztus 26. 12:15280386.

    Igen, erre jött az eső, itt  is maradt....hol kicsit, hogy jobban eseget. A mai napot erre "szántam" kellett vagyon az eső...holnapról jöhetne egy jó kis "indián nyár". ugye szépen mondtam? 

  17. 2018. augusztus 26. 11:55280385.

    Sziasztok!


    Itt is dirgett-dörgött reggel és szokás szerint elment Julikáék felé, de a széléből egy kis esőt kaptunk mutatóba.


    A levegő is lehűlt..kellemes 22 fok.


    Megyek a konyhába, magamnak lecsót csinálok..Lajosnak halat sütök meg van tegnapról sütemény.


    Küldött a fiam a házról videót, de nagyon nagy..nem engedi feltenni, majd lekicsinyítem.

  18. 2018. augusztus 26. 11:54280384.

    Bors Patiját sok szeretettel köszöntöm én is, és mindenféle jókat, szépeket kívánok.


    Erika talán Neked van Natáliád, Neki is sok boldogságot, minden jót kívánok.



    Hála Istennek olyan szép számú családjaink vannak, valahol mindig akad ünnepelt, csak én nézek rá ritkán a naptárra.

  19. 2018. augusztus 26. 10:29280383.

    Az itt maradt felhő nem sokáig bírta, könnyített magán, nagy eső esett. Örülök, hogy a fű le van nyírva bár még mindig nyögöm. Most kisütött a nap.és kellemes az idő. Olyan nekünk való


    A tegnap küldött filmet nézem, nekem már nem volt más. Nagyon tettszik, egyenlőre..remélem így is marad. Próbálom megfejteni a végkifejletet, olyan koreai módra lesz biztos, de addig sok bonyodalom lesz. 

  20. 2018. augusztus 26. 10:01280382.

    Nemrég házasodtak össze.


    Annuskám...múlik a fájás? Jobbulást kívánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (280381)
    2018-08-26  09:57
  21. 2018. augusztus 26. 09:57280381.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk pillanatnyilag 12 fok a hőmérséklet.Az éjjel elő kellett venni még egy takarót....de nem bántam.Esett némi eső is.Látnátok,hogy néz ki a szépen kitakarított nappali....tele sáros kutyatappanccsal....de ezt sem bánom.


    Lassan véget ér a nyaralás....valamikor késő délután jönnek értünk.Lehet a héten még kijövök....mert 2 napos gázszünet lesz az egész városban.


    Ildikém...köszönöm a filmet.Ma tanodás vagy?Olyan jó volt az a videó a festőtanodáról


    Anikó...én is kuckózok.Ebédem van ...csak melegíteni kell.Kint nem lehet csinálni semmit.Filmezek,rejtvényezek.


    Julika...nálam is összefolynak a napok.Nekem mindent be kell írnom a naptárba.Már a tegnap küldött sorozatot nézed?


    A névnapokkal úgy vagyok....nem tudok eligazodni.Ebben hibásak a naptárszerkesztők is / naná..talán majd én/..összevissza teszik a neveket.Ha látom....gondolok arra akinek a nevét éppen látom....de az írásig nem jutok mindig el.Borspatinak sok  örömöt,boldogságot kívánok!


    Itt kint olyan csend van...még a kutyák sem ugatnak.Boscó is alszik a kuckójában....miután összetopogott mindent.


    Sacikám ...úgy vagy Bizsuval mint annak idején én Benjivel.Annyira tiltakoztam ellene...a végén meg nagyon megszerettem.Boscónak sem örültem tárt karokkal...azt gondoltam sokkal több gond lesz vele,meg az,hogy állandóan úton vannak stb.Sokszor már előbb kérdezem mi van a kutyával mint a gyerekekkel.J.már viccesesen a szememre is hányta.Mondtam neki: a kutya nem tud telefonálni /talán majd megtanul/meg Fb-ra irni sem...és ő a legkiszolgáltatottabb/na meg időnként én.. amikor sajnálom magam/.


    Ezt a képet már olyan régen el akartam küldeni.Nagyon kedvelem ezt a színészt.....meg olyan szépek.


     


     


     


     


     

  22. 2018. augusztus 26. 09:53280380.

    Julika, ugyan így vagyok, egybefolynak a napok, és amikor a közérzetem meg az idő meg a kedvem engedi akkor dolgozom. Aztán van hogy híján vagyok mindegyiknek, és akkor nem dolgozok,amire ráfázok, mert tolódik a feladat de nem érdekel már.


    Itt még mindig esik.

    előzmény:
    BiriBiri (280379)
    2018-08-26  09:20
  23. 2018. augusztus 26. 09:20280379.

    Szervusztok!


    Minden reggel hálával gondolok Pötyire, hogy lehetővé tette a belépésemet a Menedékházba. Ma elég sokáig kellett "könyörögni" hogy beengedjen, de győzött az erőszakosságom. Talán ideje is volt lecserélni a "Picivirágot" ami akkor nagyon kedves volt nekem...tudjátok, miért.  De valahogy engem azonosítottak a piciséggel pedig én nem igazán vagyok pici. Lehet, a Biribiriség ma már jobban illik hozzám. csak maradjak is így az idők végeztéig..amiben benne van, hogy nem varrnak föl több ráncot


    Ide is elért az eső, a vihar. Szerencsére Megyeren csak nagy eső esett de Csabán hatalmas volt a vihar, károkat is okozott, villám is becsapott. ma reggel békés nap sütött, én békésen filmeztem az ágyban, Ildi jóvoltából...tettszik nagyon a sorozat...de erőt vettem magamon és kimentem a kertbe isteni idő volt. Ott ragadtam, a leért paradicsomot szedtem ki amikor nyakamba szakadt az eső...nem is vettem észre , hogy itt settenkedik egy felhő ami kiesett de itt maradt.  Most borongós idő van, de nem bánom, sokat csináltam holnapra már megint j időt mondanak, akkor megtöltöm a zöld hulladékkal a kukát. tehát ma a szórakozás lesz a fő tevékenységem. Aki megszólna, hogy vasárnap miért csinálok ilyen munkát annak elmondom, nekem összefolynak a napok. tegnap pl. elcsodálkoztam, miért tették ki a sárga kukát? Hiszen péntek van??? Lehet, hogy már meg is írtam? Már nem emlékszem..de a lényeg, minden nap meg kell nézni a naptárat, milyen nap is van? És ha az idő olyan nem számít milyen van..és ha kedvem is van  csinálom amihez kedvem van, a magam ura vagyok. 

  24. 2018. augusztus 26. 09:05280378.

    Mindenkinek szép jó reggelt, a beköszönés elmaradt, bocsánat.

  25. 2018. augusztus 26. 09:04280377.

    Végre hűvösebb van, olyannyira, hogy zoknit húztam. Egész éjszaka esett,és esik az eső és fúl a szél. Ma igazi kuckós nap lesz. Nagyon későn tudtam csak elaludni, de a reggelbe belealudtam egy kicsit, ami kárpótolt. Főzni nem kell, sőt Anikó is hozott kaját, dolgozhatnék, egyrészt az idő, másrészt a derekam közbeszólt.


    Borsika utólag kívánok Patinak sok boldogságot, minden szépet és jót neve napján.


    Ildinek jó tanodás napot kívánok, biztos szépet alkot majd.


    Julika talán már hozzátok is elér az enyhülés, engem alaposan megviselt a front.


    Magdi lesz e ma hazaköltözés?


    Azt hiszem én is rajzolgatok meg filmezek, majd elszórakoztatom magam.


    Szép napot kívánok.

Címlap

top