Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 26. 07:30280376.

    Jóreggelt, legyen kellemes napotok. 


    Ildike, szia, ..köszönöm,  majd átadom. Gondolunk egymás unokáira, ez elég, meg jól is esik, de tényleg képtelenség megjegyezni a neveket. Én sem tudom mindenkiét. Itt eseget,  fúj is a szél egy kicsit, borús az ég. Jól lehűlt a levegő. Érzi is a derekam, hátam,  bokám, mindenem és jelezgeti a tarkóm is az időváltozást. Ma spenótot főzök megint.  Az könnyű étel. Tegnap este szardéniát vacsiztam, mert abban sok a foszfor. Jobban fogok tőle látni?  Édes Sacika, ..bizony sok finom savanyúságot és lakvárt rakott el télire szegény Á.-dom.  Én nem kísérletezem vele,  ..utánozni sem tudnám. Megnézem, hullott-e le dió a fa alatt,  ha igen, akkor összeszedem. 

    előzmény:
    franci47 (280374)
    2018-08-25  21:03
  2. 2018. augusztus 25. 21:56280375.

    Megünnepeltük Lajos névnapját. Ettünk, ittunk,dumálgattunk. Közben majd meg sültünk. A klimát nem kapcsoltuk be mert mindig fújt valakire, amit egyikünk se bír.


    Nálunk holnap is meleg lesz.

  3. 2018. augusztus 25. 21:03280374.

    Borsikám, nekem nincs felírva  kinek  milyen nevű az unokája.


     


    Így nem tudom, hogy Pati Patricia-e.


    Ha igen sok szeretettel köszöntöm őt, és kívánok minden jót. 

  4. 2018. augusztus 25. 16:57280373.
    A nagy fenekű nők egészségesebbek és okosabbak egy kutatás szerint

     


    A nagy fenék emellett még a hormonális rendszer egészséges működésére is utal a kutatók szerint, ami összefügg azzal, hogy a gazdája kevésbé stresszes, jobban alszik, és az általános közérzete is jobb, mint a kicsi fenekűeknek. Innen már csak egy ugrás, hogy emiatt jobban is fog a nagy fenekű nők agya, bár számunkra ez azért elég meredek állítás, de hát nem vagyunk kutatóorvosok, hogy megkérdőjelezzük dr. Kushner eredményeit. Inkább csak csendben örülünk, hogy jut egy kis vigasz a nagy fenekünk mellé.

  5. 2018. augusztus 25. 16:53280372.

    Nagy semmit tevéssel telik az idő. Délelőtt itt volt Nóri, jó sokáig, beszélgettünk. Szerencsére addig már kiporszívóztam, nem volt más munkám. Aztán ebédeltem és olvasgattam és közben szunyókáltam. Forróság van kint, gyilkos meleg ez még, jobb itt bent lenni. de nem is nagyon tudnék dolgozni, érzek valamit, minden porcikám fáj amíg be nem járódik..de nem járatom beinkább eldőlök és elkezdem nézni a filmet a kis gépen.


    Lajos egészségére, és az én szomjúságomra iszom egy citromos sört. Ezzel köszöntöm a névnapján!!!!

  6. 2018. augusztus 25. 16:31280371.

    Ildi nem tudom milyen filmről van szó, de ha jó volt akkor csak küld el, valahogy úgy sem tudom mit néznék, szerintem az időváltozás tett be.


    Köszönöm.

    előzmény:
    franci47 (280369)
    2018-08-25  15:33
  7. 2018. augusztus 25. 16:15280370.

    Szervusztok


     Pötyike, Lajosodnak nagyon sok boldogságot, örömöt és föleg jó egészséget kivánok.


    Nagyon ügyesek és szorgalmasak vagytok. Bezzeg én most a "lusták" közé sorolom magam. Csak a legszükségesebb dolgokat végzem. 


    Sacika, ejnye, most a másik forgód? 


    Itt is enyhébb lett az idő. Az éjjel is esett,


    Mindenkinek jó egészséget  és kellemes délutánt kivánok.

    előzmény:
    franci47 (280369)
    2018-08-25  15:33
  8. 2018. augusztus 25. 15:33280369.

    Szívesen. A tegnapi film nem kell?  Nagyon jó volt. 


    8 részt biztosan elküldök. Az előbb elcsesztem  az- 5-8-ig feltöltést. Sehogy nem kapcsolódott a TV-m. így kihúztam egy dugót, és passz, nem lett jó az összes.


    Ma nem szeretnék semmit sem dolgozni. Csak amit nagyon muszáj. 

    előzmény:
    ancsa46 (280368)
    2018-08-25  15:18
  9. 2018. augusztus 25. 15:18280368.

    Köszönöm szépen a filmet, már töltöm is.


    Pihentető szép napot.

    előzmény:
    franci47 (280366)
    2018-08-25  13:50
  10. 2018. augusztus 25. 14:58280367.

    Szervusztok.


    Pöty, Lajosnak minden jót kívánok, főleg jó egészséget névnapja alkalmából.


    Ember tervez, így kezdődik a közmondás ugye? Az én nagy takarításom is csak terv maradt, nehezen járódtam be reggel, semmi energia, így inkább nekifogtam főzni. Gondoltam elég hűvös lesz egy húsleveshez, és a második nálam is rakott krumpli, közben beraktam a szilvát aszalódni, még kell neki egy kicsi, majd elszemezgetem.


    Az áramhiány is közrejátszott a tétova tevékenységemben, hát így jártam.


    Várom Anikót, megy éjszakára és  hozza a csere olvasnivalót, de leginkább  jó szem kellene, nagyon elhasználódott a régi.

  11. 2018. augusztus 25. 13:50280366.

    Sziasztok.


     


    Megérkezett az áram, remélem végleges lesz. Az egész településen nem volt áram. 


    Reggel tovább aludtam, mint szoktam, nagyon jól esett, sőt az ágyam is  nagyon kellett nekem. 


    Délelőtt elmentem a temetőben. Apám Lajos, öcsém Lajos,mindkettőt felvirágoztam ebből az alkalomból. Ha nagyon meleg lesz pár nap mulva megint mehetek, kidobni a virágot.  Gyertyát gyújtottam. 


     


    Pötyikém, Lajosnak kívánok mindenféle jót, boldogságot, egészséget és még amit ő akar.


     


    Lányok, a tegnapi filmküldeményt hála az égnek megejtettem, mert ma nem tudtam volna.


    Most akkor, ha ennyire inséges a helyzet, feltöltögetem a sorozatot, amit igértem. Majd figyeljétek le ne járjon.


    Mindjárt feltöltök pár részt, és belövitek magatoknak, utána már  nézni KELL, mert olyan.


    Délutáni fekvésem után, mert ugye Sacikám egycipőben járunk, valahogy enyhiteni kell a helyzeten. Ja utána azt hiszem befejezem az elkezdett festeményt, vagy teljesen elrontom. Ez már a 3. ugyanazon a  lemezen.  Majd egyszer lehet teljesen le kell vakarni, mert már sürü lesz rajta a malter.


    Mindenkinek szép kellemes  szombat délutánt. Ma olyan hűvös van, bár a temető felé nagy a pára.  A szomszédban dolgoznak itt van két gépezet is, ami morog, zörög, és dolgozik.


    Ui: Borsikám olvastalak, a kislányos haj,  kócos voltam, ahogy voltam, semmi ünneplés, igazgatás, csak úgy van.  Olyan.


     


     


     

  12. 2018. augusztus 25. 12:23280365.

    Sziasztok!


    Köszönöm Lajos nevében is a sok jókívánságot, ránk fér.


    A lányom is befutott, megbeszélni, hogy jönnek estefelé Lajos napot tartani és hozott 3 db krémest egy maszek cukrászdából. Hogy az milyen finom volt!!! Befaltuk..az ünnepség előtt..biztos ami biztos


    Szerintem már nem is főzök ebédet!


    Annyira meleg van és olyan fülledt..áll a levegő. Ráadásul olyan szédelgősen ébredtem, elmentem egy messzebb levő boltba hazafelé azt néztem ha dőlök mibe kapaszkodjak. De már rájöttem ha elkezdek sietni, ha tudnék szaladni..akkor jobb lesz..így hazáig trappban jöttem. Aztán a lányommal kávéztunk egyet..most jobb lett.


    Biztos az időváltozás...leesett a barométer a fejemben.


     

  13. 2018. augusztus 25. 11:54280364.

    Szép napot mindenkinek!


    Először is Pötyike Lajosának kívánok minden jót...főleg egészséget!


    Nagyon vártuk az esőt.....sajnos minket ismét elkerült.Azért reggel egy nagyon kicsit hűvösebb volt..


    Saci bevitt a csarnokba....nagyon sok mindent vettünk, szinte mindent amit akartam.....hát nem éppen olcsón.....hús tartalékaimat is feltöltöttem...... amit lehetett már helyre pakoltam.........a délután az amaparikát rakom el...és ha lesz idő a szi9lvát a savanyítóba...a vegyest meg talán holnap...


    Borsika...a nagy eltevések idején eszembe jut ti is mennyi mindent raktatok télire Árpádoddal...


    A változatosság kedvéért most a másik forgóm fáj....nem kicsit..


    Bizsu ismét nálunk vendégeskedik, olyan szépen viselkedik, már nekem is örül ha megjövök.......lehet hogy megszerettem???


    Ma csak egy rakott krumpli lesz az ebéd.....és hoztam egy sült csülköt...olyan egészségtelen rezgőset.....majd barna kenyérrel tompítjuk a rossz hatását..


    A diófa  alja különösen szép és vidám volt tegnap..


    .

  14. 2018. augusztus 25. 09:22280363.

    Pötyi!


    Lajosnak kívánok minden jót, főleg jó egészséget névnapjára!

  15. 2018. augusztus 25. 08:52280362.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Végre itt a rég várt enyhülés.Volt némi eső is.


    Ma reggel fél


    hatkor még töksötétre ébredtem....vége lenne a nyárnak? azt hiszem az idei hőség nehezen felejthető.


    Ildikém köszönöm a filmet.A Wook... amennyire az elején semmit sem értettem...majdnem abbahagytam ....már alakul.


    Pötyikém....Lajosnak minden jót kívánok névnapja alkalmából!.

  16. 2018. augusztus 25. 08:21280361.

    Hali  mindenkinek! Szép napot kívánok, ..legyen egész jövő hét is, meg az utána való is,  ...egészen karácsonyig ilyen kellemes az idő. "Mindennel nagyon meg vagyok elégedve"   :- ))))   mondá nem is tudom ki a történelemben.


    Na, félre a viccel, de tényleg legyen íg szerintem, ..


    mert nagyon megérdemeljük,meg szenvedtünk érte.


    Julika  szia !!!  ..első utam a nagydiófa alá vezetett, ..igazad volt, mennyi szépség várt ott minket.  Én is kigyönyörködtem magam. Köszi Ildinknek.


    Főztem egy szívkiütős kávét magamnak,  ..megiszom mert kihűl. Aztán  felhúzom a nyúlcipőm és irány  surány. 


     


    Mielőtt  elmegyek, 


    szeretném Pötyike Lajosát felköszönteni névnapja alkalmából szeretettel.  Pötyike átadod?  


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (280359)
    2018-08-25  07:11
  17. 2018. augusztus 25. 07:33280360.

    Érdekes, érdemes kipróbálni


    Gyakran előfordul, hogy a cserepes növényekkel szabad szemmel szinte nem is látható, mini tetvek végeznek. Ezt a problémát könnyen kiküszöbölheted gyufával, mert a gyufafejben található anyagok elűzik a kártevőket. A virágcserép szélétől mintegy 5 centire szúrj a virágföldbe fejjel lefelé 2–3 gyufaszálat. Öntözd meg a virágokat, majd 2 nap múlva cseréld ki a gyufaszálakat. Pár nap alatt megszabadulhatsz így a rovaroktól, mivel a gyufa foszfortartalma fertőtleníti a cserépben lévő földet.

  18. 2018. augusztus 25. 07:11280359.

    Szervusztok!


    Szépen süt a nap, remélem Borsika megtalálja a diófához vezető utat. Érdemes, olyan gyönyörűséget talál ott. 


    Itt még nem érezni időváltozást. Tegnap csak nem mentem még ki, elég volt a testemnek lelkemnek a délelőtti fűnyírás. A testemet kicsit meggyötörte de a lelkemnek nagyon jót tesz, hogy szép , rendezett a kert. 


    Mára takarítást gondoltam de a porszívó gondolatától is berzenkedik  a derekam, még pihentettem.


    Ildi!


    Te egy gondolatolvasó vagy. reggel az ágyban fekverészve arra gondoltam szólok valakinek, közhírré teszem, hogy vágyom valami filmre..legyen az szóló vagy egy jó sorozat. És lám, reggel már ott volt egy film Köszönöm. 


    Megy a mosógép, ágyneműt és Timi fehér dolgait mosom. Főzni nem kell, a töklevesből még van. 

  19. 2018. augusztus 24. 21:38280358.

    Nem találok ki a diófához,  ejnye,  már sötétedik kint. Az időérzékem is és az agyam is tompul. Majd holnap.  Pedig jó lett volna a várt képeket megnéznem. Ildike én is sokszor járok úgy, hogy leírom, aztán  elkattintgatom. Jóéjszakát, szép álmokat Neked és Minden kedves Barátnőmnek szeretettel.

    előzmény:
    BiriBiri (280357)
    2018-08-24  18:10
  20. 2018. augusztus 24. 18:10280357.

    Ildikém!


    A tündéri képek kárpótoltak minket. 

    előzmény:
    franci47 (280355)
    2018-08-24  17:38
  21. 2018. augusztus 24. 17:51280356.

    Sacikám...én sem tudom mi történt velem....egyszer csak benne voltam a közepében...annak ellenére,hogy mindig hangoztattam a ház J. dolga.Igazából mostanában kezdem "belakni".


    Nem vagyok egy hamupipőke típus...eléggé rumlis körülöttem minden.....az időre fogtam rá.


    A varjúhájból én csak azt az alacsonyat ismerem....de a tiéd nagyon mutatós.


    Julika szépek vagytok....jó lehetett találkozni.


    Tegnap délután meglátogatott Gyöngyi barátném.Kicsit aggódtam Boscó nem ugrálja e össze és nyálazza a ruháját...de egész okosan viselkedett.


    Volt egy csendes kis eső...nem bánnám ha egész éjszaka esne....az talán segítene valamit.Nálunk füvet nem kell nyírni....talán majd az eső után valamikor.


    megyek átmerem a hordóból a vizet...hátha lesz még eső.

    előzmény:
    Rolta (280352)
    2018-08-24  15:07
  22. 2018. augusztus 24. 17:38280355.

    Sziasztok.


     


    Sajnálom de elveszett a hosszú  hsz-em.


    Nem tudom leírni még egyszer. Szóltam mindenkihez. 


    Megköszöntem Beának és Bencének küldött szép köszöntő soraitokat, amit megint csak KÖSZÖNÖK!


     

  23. 2018. augusztus 24. 16:07280354.

    Szervusztok!


    Már kipihentem nagyjából a fűnyírást..kicsit "kikaptam" Timitől, teátrálisan elmondta, miért fárasztod magad édesanyám, amikor a kislányod megcsinálná? de mikor, kérdezem én? Mindjárt megy Szanába  és az időtől függ mikor jön. Vasárnapnál hamarabb nem jön, és ha nem esik az eső onnan megy hétfőn dolgozni. De kaptam "jutalom falatot" hozott szódát és egy krémest.  Nem volt nagy a fű, inkább olyan rendetlen, kócos..gyűjtő nélkül mentem rajta végig, úgy nem nehéz. A szomszéd előtt is levágtam, megköszönve a sok paradicsomot. Nekem ez a kemény fajta nincsen, salátának nagyon jó mozarella sajttal , bazsalikommal. Én annyit tettem a rendért, hogy elpakoltam magam után a levetett ruhákat..mert bizony széjjel hagytam ebben a nagy munkában. 


    Ha hűvösebb lesz még azért kimegyek, a trombitafolyondár kalandozott el nagyon, kiszorítósat játszik. Szeretne átvenni az egész terepet..na, azt azért nem

  24. 2018. augusztus 24. 15:52280353.

    Sacikám én már elkoszosodtam, azért ez a buzgalom. Már hónapok óta várom a villanyszerelőt akinek műtötték a kezét, ezért csak olyan tessék-lássék volt a takarítás, no meg jó kifogás a lustaságra, most a közeljövőt ígérte, de nem bízok benne.


    Tornyosodnak a felhők és olykor támad a szél is, talán lesz valami.

    előzmény:
    Rolta (280352)
    2018-08-24  15:07
  25. 2018. augusztus 24. 15:07280352.

    Magdi....Anikó....hősök vagytok, hogy ilyen melegben takarítotok vagy takarítást terveztek....és mindenki más is aki erre adja a fejét.....én sajnos inkább koszosodni hagyok mindent

    előzmény:
    harangvirag08 (280350)
    2018-08-24  13:46

Címlap

top