Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 16. 15:16280251.

    Szervusztok!


    Itthon vagyok de nagyon elfáradtam. Rekkenő hőségben utaztam busszal és vonattal..itt még kánikula van. A hallókámmal egyenlőre nem vagyok boldog, szokjuk egymást. Most mennem kell a "mosodába"

  2. 2018. augusztus 16. 12:46280250.

    Kész vagyok a rántott hússal. Ehet a család. Szögre akaszthatom a fakanalam. Húú ...nagyon fura lett ezzel a diétás műpanírral!   Sacika,  ..bocs., Lucsit akartam írni az előbb. Tegnap  volt egy vetélkedő, abban volt egy szép táncos lány, akit Lucának hívtak. Ez zavarta meg öreg az   fejemet.

    előzmény:
    Rolta (280242)
    2018-08-15  16:56
  3. 2018. augusztus 16. 11:52280249.

    Szervusztok


     Itt viszonylag kellemes az idő.


     Azért reggel igyekeztem elvégezni feladataimat. 2 mosás már kint szőrad, ki is takaritottam. Fözni nem kell van tegnapról- paprikásbugi-.Na és tegnp a fiam is jól feltankolta a hütőmet. Nálam a paradicsomokat kapta el valami a zöld levelek olyan bágyattak lettek.


    Magdika, akkor haza költöztél, de ma ujra csak kint.A betegeteknek javulást kivánok.


    Ildike,  csak óvatosan. Ismerve Téged, ha egy kicsit jobban vagy már is találsz csinálni valót. A csontfájás komoly dolog.


     


    Pötyike, ne bánd, hogy nem kell szaladnod. Rád fér egy kis lazitás. Jól éreztétek magatokat a képek tanusága szerint. Leona szenzációs.


    Borsikám belül is gyógyulj meg, és vigyázz magadra. A betegeknek jobbulást. Tecát meg  nyugtasd.


    Sacika, most légy egy kicsit önző és gyógyulgas, ez az elsőrendü feladatod. Tudod a család számit rád, de ehhez egészség is kell. A kert meg ráér.


    Marika sikerült tegnap elintézni a dolgokat? Jól vagy?


    Anikó, azért a vendégek után volt mit csinálnod. Most akkor pihi?


    Erika, további nyaralást. Használjátók ki amig tart a jó idő.


    Julika, várunk, hogy jó lett e a hallóka és birod.e viselni.


    Minden betegünknek és gyengélkedönknek jobbulás, gyors gyógyulást kivánok.

    előzmény:
    BORS (280248)
    2018-08-16  11:19
  4. 2018. augusztus 16. 11:19280248.

    Sacika nem baj, ha kicsit elmaradtál a kerttel. Első a derekad,  csak óvatosan, ..tudod, megígértettük veled!  Mesélj majd hol van szanaszét a mama-hotel  társaság,?? ..Misó, Alina, Luca, Lilike. Régen  nem írtál róluk.  OK? majd ha tényleg jól leszel. Akár a diófa alatt is jó lenne. 

    előzmény:
    Rolta (280242)
    2018-08-15  16:56
  5. 2018. augusztus 16. 11:06280247.

    Annuska szia!  ..ugye  jól szolgál a kedves egészséged?   ..tudom,  igen, ..lüke kérdés volt, hiszen sajnos van épp elég, ami  mindennapos, sajnos. Nem tud megválni tőlünk.


    Mindenkit köszöntök, 


    mindenkire gondolok, 


    csak megírni nincs érkezésem, bárhogy is igyekszem.


    A net-em is akadozva van, ki kell pécézni, és ha éppen simán megy. akkor írni. 


    Kívül jól vagyok, köszönöm, ..de belül nem annyira. Majd rendbejövök - mondom - és türelmesen várok. Magamról ennyit.


    Pötyike kedves Lajosát a F-on köszöntöttem, itt is kívánok minden  szépet és jót, meg jobbulást is. Ildike, szeretném, ha  javítana a lábadon is az a cs.k. Úr. Megérdemelnéd. Julikára is gondolok,  remélem  hamarosan egyenesbe jön a fülikéje.  Csak bambultam a gyapjúmosáson,  ..nahát, jól megdolgoztatok vele! Nálunk most két ember is fülfájós lett a családban: R. és Áronunk. Ilyenkor van dolga az infra lámpának.Remélem jót írtam.


    Magdika szorgosan "viszi" a házakat,  mindíg számíthat rá a család.Meg a Bosco. Volt vihar nálunk,


    szétfútta a tárgyakat kint, eső meg alig esett. A kutyák mind bekéredzkedtek.


    Anikó, vége a Bizsu-hotelnek,  lehet szusszanni egyet.  Biztos megszeretett és hiányzol neki.


      Marikánk  felé is szállnak a segítő gondolatok, ebben a nehéz időszakban. .  Teca barátnőm  örült nekem,  némileg sikerült  lelket öntenem bele.  Igyekeztem,  amennyi kitelt tőlem. A műtétje  a jövő csütörtökre tolódott. 


    Nem jut eszembe más, most. Dehogy is nem: ...Erika. Az én bátor,  erős,  optimista, szeretni való barátnőm. Majd a diófa alatt biztos  megbiztat bennünket, "hogy soha ne mondjuk, hogy soha!!! "  ..bármekkora pácba is kerülnénk. 


    Ja, ...Amikor a nagy vihar volt, Erika már itthon voltatok ugye?  


    mennem kell, diettás rántott húst sütöük Ritának.  A gasztronómia angyala bocsássa meg nekem,  olyan panírt fogok használni. 

    előzmény:
    Nusimama (280236)
    2018-08-15  11:02
  6. 2018. augusztus 16. 10:55280246.

    Köszönjük Lajos szülinapi köszöntését. Pár napig elég ramatyul volt, de már javul.


    Felénk nem volt vihar, de lehűlt a levegő. Most kellene a városba mennem..de éppen most nincs semmi elintézni valóm..bezzeg a kánikulásban mennem kellett.


    Tegnap itt volt a kis családom, felköszöntöttük Lajost. Nem sütöttem, vettünk sütit...finomakat.


    A képek: Lajos sz.napja


                  Leona a Tiszán. Azt mondta ez sokkal jobb mint a tengerpart, mert ez sár!!

  7. 2018. augusztus 15. 21:09280245.

    Szervusztok!


    Erika! Ma csak megérkeztem, holnap 10 re megyünk a klinikára. Szeretnék holnap haza menni..remélem sikerül...hogy a hallókát tudom-e használni a jövő zenéje...Eddig nem tudtam.de csak pozitívan szabad gondolkodni, úgy talán jobb lesz.

  8. 2018. augusztus 15. 20:01280244.

    Sziasztok!


    Már itthon vagyunk ....jó volt egy kicsit kint lenni ....de haza jönni is.Holnap újra megyek ...kukanap...meg némi kis paradicsomfőzés is lesz.


    Ildikém ....örülök, hogy javult a sarkad.Pihenjél amennyit csak tudsz.


    Nincsenek jó híreim...J. most számolt be a kórházi látogatásról ....kilátástalan minden.

    előzmény:
    franci47 (280243)
    2018-08-15  19:06
  9. 2018. augusztus 15. 19:06280243.

    Köszönöm mindnyájatoknak ez érdeklődés.


    Igen van javulás, ma sokat pihentem /ágyban/, és jegelés volt.


    Nem mondom, hogy nem fáj,  de már türhető.


    A csk. jó volt, de hogy a mai nap sok más is elért, azt nem tudom hova is írjam. 


    Remélem, holnap,jobb lesz...... vagy nem. 


     

  10. 2018. augusztus 15. 16:56280242.

    Szép délutánt a még hátralévő részben!


    Pötyike....Lajosodat Isten éltesse, boldog születésnapot.....a mostani betegségből mielőbbi gyógyulást..


    Marika....vajon ma valóban kaptál e eredményt, és milyent?


    Ildikó.....javul e a sarkad, jó e neki a pihentetés?


    Anikó...ügyes voltál a rom eltakarítással.....a frizurád biztos csinos lett...


    Az én derekam lassan javul, de a kertre nem jó nézni....szinte el sem hiszem, hogy egy hét kihagyás után mennyi gaz nőtt...reggel próbáltam kicsit ritkítani...na csak amennyi a ma elvivős kukába még fért..Fóztem is egy rakott zöldbabot, finom lett....viszont a tegnapi spenótba csúnyán sikerült a buggyantott tojá...igaz máskor sem szokott sikerülni...


    Tegnap nálunk is nagy felhőszakadás volt....


    Gyengélkedőknek jobbulást...

  11. 2018. augusztus 15. 16:53280241.

    Szervusztok!


    PÖTYI! Lajosnak jó egészséget és nagyon boldog névnapot kívánok!

  12. 2018. augusztus 15. 15:54280240.

    Szervusztok!


     


    Először Pötyikém Lajosodnak kivánok minden jót szülinapja alkalmából!!!!!


     


    Nálunk tegnap jó kis vihar volt, nagy széllel és nagyon sok esővel. Egy kicsivel hűvösebb lett.


     


    Remélem Francika jobb a lábad. Használt a csk.


    Marika meg van az eredmény?


    Anikó milyen lett a frzurád?


    Sacika javult valamennyit a derekad? Ugye pihensz?


    Julika jó az új hallókád?


     


    Itt semmi újság. Ma csavarogtunk, piacoztunk. Ernö kapott egy papucsot, magamat egy jópofa vászon cipővel leptem meg. Csak itteni használatra, mert a másik 17 év után cserbe hagyott. Válofélbe lett, a talpa a felső résztől. Romantikáztunk a Duna parton, néztük a kacsákat.


     


    Gondolok mindenkire, vigyázzatok magatokra, a gyengélkedőknek jobbulást!!

  13. 2018. augusztus 15. 15:25280239.

    Szervusztok.


    Lassan ideértem. Annuska bizony úgy volt, hogy a romeltakarítás mára maradt. Tegnap csak azt végeztem el amit nagyon muszáj volt, aztán ma mostam, vasaltam, főztem és elment a délelőtt.  2 órára volt időpontom a fodrásznál, az előbb értem haza, és ma már nem akarok semmi munkát.


    Pötyi, Lajost szeretettel köszöntöm szülinapján, kívánok jó egészséget, és minden jót.


    Magdikám nem volt hosszú nyaralásod, de biztos kellemes pár napot töltöttél együtt Boscóval.


    Marika van e ma már eredményed?


    Saci tudsz e pihenni? Nekem is azt szoktátok mondani, a munka megvár, csak óvatosan.


    Borsika, sikerült Tecát megvigasztalni? Kívánom, hogy  nem le legyen komoly a dolog.


    Ildi itthon van Margit? Jobbulást kívánok Neki. A Te sarkad fáj még?

  14. 2018. augusztus 15. 15:23280238.

    Sziasztok Lányok.


     


    Ma is meleg lett, de most csak 32 fok van. 


     


    Szeretettel köszöntöm Lajost szülinapja alkalmából, sok boldogságot és jó egészséget kívánok neki.


    Remélem már gyógyul. 


     


    Szép napot nektek. 


     


     

  15. 2018. augusztus 15. 11:06280237.

    Én is csatlakozom Magdikához és LAJOSNAK  nagyon jó egészséget, sok örömet és boldogságot kivánok.

    előzmény:
    Nusimama (280236)
    2018-08-15  11:02
  16. 2018. augusztus 15. 11:02280236.

    Szervusztok


     Este ide ért a szél és az eső. Na nem volt sok, de legalább ma kedvezöbb a hömérséklet.


     Julika, járj sikerrel. Talán jó is, hogy most egy kicsit abba hagytad a mosást és más programod lett.


    Pötyike, Lajosnak jobbulást kivánok.Szegény lányok jól megjárták. Leona, hogy viselte a fogdokit? Nem semmi az ár.


    Ildike, nem irigyelek a lábfájás miatt. Ismerem. Nem ártana elmenni a házi dokihoz, hogy csináljanak egy labort. Nálam is a fájdalom és a gulladás következtében a hugysav nagyon magas lett, s ezt csak gyogyszerrel lehet lenyomni. Lehetőleg ne eröltesd most a lábad. Kivánom, hogy muljon a fájdalom és gyógyulj meg.


    Anikó, akkor most a vendégek utáni romeltakaritás és pihenés következik, ugye?


    Magdika, ma véget ér a nomád élet? 


    Marika, remélem ma szerencsvel jársz és meg lesz az eredmény.


    Hiányolom  Borsikát. Vajon jól van?


     Erika, hogy vészeltétek át a felhőszakadást?


    Vigyázzatók magatokra és a gyengélkedöknek jobbulást kivánok.


    ?

    előzmény:
    BiriBiri (280234)
    2018-08-15  06:55
  17. 2018. augusztus 15. 10:44280235.

    Pötyikém....szeretettel köszöntöm Lajost születésnapján!Mielőbbi gyógyulást és minden jót kívánok!

  18. 2018. augusztus 15. 06:55280234.

    Szervusztok!


    Az este jött egy vihar de eső nem esett, a levegő kissé lehűlt. De ez most jó. Lassan készülök a "munkába", aztán készülők Szegedre. Viszem a kisgépet is, remélem Sanyi megtanít hogyan kell a wifit beüzemelni. Már olyan szépen ment amikor megerősítést kért és nem tudtam hogyan kell, erre fakénél hagyott, megszakadt a kapcsolat, írta ki kajánul. 


    Remélem Lajos jobban van, Leonának nem fáj a foga, Ildinek is szűnik a sarok fájdalma.és mindenkinek jó egészséget kívánok. 

  19. 2018. augusztus 14. 20:21280233.

    Még írok gyorsan...aztán pakolunk befelé.Olyan koncertet rendeznek ezek a kutyák....felelgetnek egymásnak.


    Ildikém...remélem csak átmeneti a sarok fájdalom..kívánom mihamarabb gyógyulj meg.


    Lajosnak szintén gyógyulást kívánok.


    Azt tudtam,hogy a fogszabályozás sokba kerül és lehet választani....annyi pénzért,de hogy fogtömésnél is van szín ...elképesztő.Az árakról meg nem is beszélve.Julika írtad ami időnket:jött az iskolaorvos és vagy betömték a fogat, de legtöbbször kihúzták.Nem foglalkoztak sokat a megmentéssel....részben ettől is van a sok fogatlan ember.


    Megyek mielőtt sötétedik...tegnap este alig találtam meg..akkor meg úgy imádkoztam be.holnap lejár a jó világ.


    Aludjatok jól...itt most kimondottan hűvös van.

  20. 2018. augusztus 14. 18:40280232.

    Szervusztok!


    Itt még nagyon nagy a hőség..holnap délelőtt még Zsuzsival matatunk a kakiban, az utolsó undormányt tesszük tisztába aztán elutazom. Szeretnék csütörtökön haza jönni...Kriszti marasztal de annyi még a munka..és persze a hallókétól is függ, kell-e majd még igazítani másnap rajta. 


    Milyen színű tömést választott? Bezzeg az én meg a ti időtökben nem volt ilyen lehetőség, szomorú gyermekkorunk volt


    Remélem Lajos hamar kirúgja magát. 


    Ildi!


    Jucinak nagyon fájt a sarka. nem tudom, hogy még fáj-e csak azt tudom valami húgyúti fertőzése volt és kapott antibiotikumot ami tönkre vágta a gyomrát, szúrt az oldala tőle és nagyon fájt a sarka. Hogy ez milyen összefüggésben volt az alapbetegséggel nem tudom, de nagyon szenvedett vele. 


    Gyógyuljatok

  21. 2018. augusztus 14. 18:31280231.

    Szervusztok.


    Most mentek el a vendégek, öcsémék voltak itt az unokákkal. Élkepesztően rohan az idő, a gyerekek növése emlékeztet rá.


    Reggel korán még beszaladtam Zeg.-re, az este tudtam meg, hogy ma jönnek, így volt még egy gyors beszerzésem. Most esik, alaposan lehűlt a levegő.


    Pötyi jobbulást Lajosnak. Elképedtem a fogorvos árain.


    Ildi, még nem néztem meg Biri filmjét, de már letöltöttem, biztos jó lesz ahogy olvastam az ismertetőt. Jó volt a csk?


    Julika jó hogy végeztetek, ez nagy munka volt. Jó utat, holnap már talán nálatok sem lesz olyan hőség.


    Annyira akartam még valamit, de elfelejtettem.


    Mindenkinek jobbulást kívánok akinek szüksége van rá.

  22. 2018. augusztus 14. 18:22280230.

    Jó estét.


    Mivel nincs napsütés, így lassan sötétedik. 


    Lajosnak jobbulást kívánok, és minden gyengélkedőnek is.


    Itt esik az eső, most csendesen.


    Még a csk-tól haza értem rendesen, de már felhősödött akkor is.


    Ugye írtam hogy fáj a lábam, főleg a sarkam, amivel már régebben is kínlódtam több évig, mire valami folytán  elhagyott a fájdalom. Ma alig  bírtam haza jönni Zegről, annyira fájt. /sántikáltam/ 


    Valami idegfájdalom. Jegeltem délután és pihentem, most kicsit szűnt.


    Margit rám lett bízva egy-két napra, és ma nem értem oda. Annyira aranyos volt, megnyugtatott, hogy a szédelgésen kívül/!/ most nincs semmi baj, csak maradjak inkább itthon, és pihenjek. Na mondjuk nem tudom hány napot kell ezzel pihenni, lehet, hogy nagyon sokat kellene. 


    Mindenkinek szép estét kívánok. 


     


     


     

  23. 2018. augusztus 14. 17:23280229.

    Itt vagyok. Lajosnak csúnya hörghurutja van ..kapott antibiotikumot, meg kanalast. olyan szerencsénk volt..üres volt a rendelő, seperc alatt végeztünk.


    Leonának betömték a tejfogát..10 ezerért, de választhatott milyen színű legyen a tömés ..de van egy maradandó foga amit tömni kell..azt majd csütörtökön..20 ezerért és még színt se választhat!

  24. 2018. augusztus 14. 16:12280228.

    Már biztosan haza jött Lajos. Mit kapott? Mivel gyógyítják? Leona fogával mit tudtak csinálni? 

    előzmény:
    potymama (280227)
    2018-08-14  12:16
  25. 2018. augusztus 14. 12:16280227.

     


    Sziasztok!


    Lajos lázas volt tegnap..ma is hőemelkedése van és köhög, kettőre megyünk a háziorvoshoz..ill. visz a lányom. Szegény, délelőtt Leonát vitte fogászatra..Angliában nagyon drága a fogorvos. Van egy félbetört rágó foga, de ez még kieső..viszont minden alászorul és akkor fájdogál neki. Nem tudom kihúzták-e..vagy mit csináltak..majd délután elmesélik.


    Ja, tegnap voltak az élményparkban meg fürödtek a Tiszában és amikor kijöttek, hogy öltözzenek meg induljanak haza..rájött a lányom ..bezárta a kocsikulcsot, meg minden cuccukat a kocsiba. Ott álltak tök vizesen..a Dalmát nem érte el telefonon a vejemet se. Végül valamilyen fiatalember megszánta őket és haza kocsikáztak a kulcsért, aztán vissza.


    Julika egyszer mi is anyukámmal tisztítottunk gyapjút...emlékezetes volt! És soha többet! Persze mi is ingyen kaptuk és akkor már kellett vele valamit kezdeni.


    Marika..de rossz ez így várakozni és izgulni a lelet miatt.


    Még mindig hőség van!! És marad is egy pár napig, de aztán remélem vége.


    Legszívesebben elmennék Leonával (szombaton) Angliába...ott most 22 fok van.


    Na majd jövök délután, hogy mit mondott az orvos Lajosra.

Címlap

top