Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 10. 11:38280176.

    Szervusztok.


    Reggelre nagyon kellemesre hűlt a levegő, most a szél segít elviselni a meleget, délutánra vihart jósolnak, na majd meglátjuk, remélem jég nem lesz.


    A mai menü spenót tojással, gyorsan megfőztem még reggel. Telefonos ügyintézéssel lecseréltettem a rákkeltő vérnyomás csökkentőmet, délután házhoz hozzák az új receptet. Fodrászhoz kértem jövő hétre időpontot, kutyáztam, körülbelül ennyi volt a mai feladat.


    Magdikám a kutyus meglepően jól viseli a meleget,/jobban mint én/ mindig van hűvös az udvar valamelyik sarkában, és a hátsó terasz ami a kedvence, ide sosem süt a Nap. Azon kívül naponta többször megmosdatom, szereti a vizet.


    Ildi ügyes voltál már korán reggel. Bencének azért elege lehet, hosszú a 12 óra. A rokon kislányotok is ott dolgozik, azt hiszem fagyit árul.


    Saci remélem használnak a gyógyszerek meg a pihenés. Jobbulást.


    Julika Timi egy stramm lány, biciklizni ebben a melegben nem akármi.

  2. 2018. augusztus 10. 11:03280175.

    Egy videó D.Koreáról. 

  3. 2018. augusztus 10. 09:45280174.

    Jó reggelt. 


    Nemrég jöttem meg Zegről. elmentem 3/4 7-kor, 8-kor jön vissza a busz. 


    Muszáj volt kicsit vásárolni, mentem-jöttem.


    Meleg lesz ma is, főzni nem kell. Bence elment a dolgozójába, ő fent van a  csúszda tetején. Van hűtőjük, valami hálóféle is van fent, hogy szűrje a napfényt. A nagy melegben jelent valamit. 


    Holnap nem megy, mert 12 órázik. Vasárnap lehet, hogy menni kell, de az dupla pénz, ő nagyon számol. 


    Kicsit lengedez a szél, ez jó. 


    Nálunk sajnos nagyon tönkrement a diófa, még jó,hogy a menedékben  minden rendben. 


    Nagyon szoros a program Leonának.  


    Az éjjel nem aludtam jól, valami nagyon zaklatott, vagy nagyon elfáradtam. Ma igyekszem vigyázni,amit nektek is "melegen" ajánlok. Most vagyok álmos.


     


    Ég a nap melegtől a kopár szik sarja. Már tikkadt szöcske sincs.


    Szép napot nektek.


     


    Mai gondolat:


    Tudják, mi egy nyári zápor? Először is, a nyári eget szétszakító tiszta szépség, a szívünket eltöltő, tisztelettel vegyes félelem, hogy olyan nevetségesen jelentéktelenek, olyan törékenyek vagyunk a fenséges nagyság kellős közepén, úgy kitölt minket ez a nagyság, megdermeszt, lenyűgöz, elbűvöl a világ pazar bőkezűsége. A zápor és a nyár, a mozdulatlan port elsöpörve, olyan hatással van az emberi lélekre, mint egy végtelen hosszú lélegzet. Vannak nyári záporok, melyek úgy veszik be hozzánk magukat, mint egy új szív, amely egy ritmusban ver a másikkal.


    Muriel Barbery


     

     


     

  4. 2018. augusztus 10. 09:19280173.

    Sziasztok!


    Tegnap én is olyan szédelgős voltam, nem vészesen, de vigyázva kellett forgatni a fejem és nem hajolgattam.


    Leona nem volt itt tegnap, a lovas tábor 4-ig tart..hazamentek, lezuhanyozott..és elaludt mint a bunda!


    Ma korán kellett indulni, mert reggel 8-ra oda kellett érni, gondolom akkor meglovagoltatják őket..aztán kímélik a lovakat meg a gyerekeket is a hőségtől.


    Nem tudok mit írni..be vagyunk sötétítve és ki se mozdulunk.

  5. 2018. augusztus 10. 07:47280172.

    Azt nem írtam, de biztosan tudjátok, kerékpárral jár.   Szanazugból Doboz 5 kilométer a hídig, Reggel még jó hűvös van de én aggódtam, hogy 3 kor nem kap hőgutát? Azt mondja nem, van a fején fejfedő és kimondottan kellemes a gáton menni, a folyó mellett. Békésre visz egyenesen.  Erről az aggódásról jut eszembe egy vicc. Én ugyan vicc gyilkos vagyok de megpróbálom a lényeget elmondani.


    - Az anyuka elhívja a lányát, a ki éppen nyaral. Hűvös van, van nálad sapka, kérdezi?


    - De anya, nyaralunk, tök részegek vagyunk, hagyjál minket békén..szól a válasz


    - de sapkád ugye van? aggódott az anyuka

    előzmény:
    BiriBiri (280171)
    2018-08-10  07:36
  6. 2018. augusztus 10. 07:36280171.

    Szervusztok!


    Siettem locsolni a diófa alá de látom már Bors megtette. Azért ide is feljöttem, az éjjel jól átszellőzött a Menedékház is, becsuktam a spalettákat, dinnye a pincében hűl.


    Kellemes a reggel de folytatás megint csak kánikulát ígér. Timi a nyaralóból jár dolgozni, 45 perc alatt ér be a fürdőbe. Azt mondja nagyon kellemes ott az erdőben. Egy kicsit kimegyek a kertbe aztán a lesötétített szobában Kim titkárt nézek. Aranyos történet. Ma nem főzök be semmit

  7. 2018. augusztus 9. 17:20280170.

    Sziasztok!


    Most vettem észre,hogy még nem is írtam.


     


    A nagy melegen kívül semmi  különös nem történik velem.


    Tegnap este megnéztem a Megán letöltött filmet. Jó volt,érdekes történet ....régen néztem japánt.


    Nekem is most Leona kapcsán sokat jár a gondolatom a régi nyarak körül.Mivel én is "vasárnapi" nagymama voltam hosszú ideig....a rövid találkozásokba és a szünetekbe kellett/ akartunk besűríteni mindent.Szerintem akkor nem voltak ennyira vad melegek a nyarak ....és persze fiatalabbak is voltunk.


    Már akartam kérdezni ...igaz,hogy Leonát rengeteg élmény éri ....nem vágyódik Braziliába,a kinti nagymama,hogy viseli a távollétüket....arra nagyon erősek a családi kötelékek.


    Anikó, hogy bírja a kutyus a meleget?Lassan lejár a vendégség?


    Vigyázzatok nagyon magatokra!!!

  8. 2018. augusztus 9. 17:19280169.

    Engem is óvnak a lányok, hogy ne menjek ki...de nem is megyek. Jó itt bent nekem. A "diófa" alatt voltam, látszik hogy ebben az időben ott a legjobb, jár a levegő, jó volt beszélgetni egy kicsit. Majd még felnézek és locsolok  egy kicsit..így , virtuálisan olcsó mulatság

    előzmény:
    Nusimama (280168)
    2018-08-09  16:53
  9. 2018. augusztus 9. 16:53280168.

    Szervusztok


     Én is bejelentkezzem. Nagyon, nagyon meleg van. Én is mindig korán probálom a dolgaimat rendezni.


    Pötyike, nem irigylem Lányod a szórakoztatás, programok összeállitása miatt. Viszont Leona fantasztikus élménnyel fog haza menni.


    Julika ellátod télire az egész családot.


     Örülök, hogy Erika is jelentkezzett. 


     Vigyázatók magatokra. Rólam patakokban csurog a lé. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (280167)
    2018-08-09  10:42
  10. 2018. augusztus 9. 10:42280167.

    Már lassan a lakás sem hűvös, 26.9 fok van a hálószobámban. Itt voltak a szerelők, valami modortalan öreg pasik..biztosan melegük van, idegesen tépkedték szét az óra borítóját, aztán úgy is hagyták, lógva, kértem, állítsák vissza, majd valaki visszaforgatja, mondta az egyik. Én voltam a valaki, majd hőgutát kaptam, de sikerült valahogy vissza tenni...nem az igazi, de jó lesz így is. 

    előzmény:
    erry (280166)
    2018-08-09  10:13
  11. 2018. augusztus 9. 10:13280166.

    Szervusztok!


     


    Jelentkezem, ma már innen a telekről. Tegnap otthon voltunk, nagyon megszenvedtem. Nem is tudom mikor voltam ilyen rosszul. Most már semmi bajom.


    Kora reggel megfőztem, zöldbab főzelék, sült oldalassal és maradék gyümölcs leves. Kicsi takaritás, ahol a papok táncolnak, egy locsolás és ennyi. Mára mondják a legmeleebbet, 37 fok is lehet.


    Julika nagyon ügyes vagy, meg is érdemled a pihenést.


    A csuda vinné, görcsöt kapott az ujjam, ezek az apró betúk.....


    Megyek a szomszédba, kölcsönzök könyvet, legalább okosodjak, hamár lusta lettem.


    Legyen szép napotok egy jó hűvös szobába, vigyázzatok magatokra!

  12. 2018. augusztus 9. 08:42280165.

    Szervusztok!


    Túl vagyok a napi rutinion, el van téve egy nagy üveg töltött paprika..készen van a csirkeláb pöri..isteni finombár ezekben a filmekben disznó bőrt sütnek, azt eszik nagy gyönyörűséggel. valahogy azt nem kívántam meg. 


    Várom a szerelőket, 9-11 ig jöhetnek gáz órát cserélni. Mától vasárnap délig egyedül vagyok, Timi a nyaralóból jár majd dolgozni, hétvégén vendégei lesznek kint. nekem a kertben nincsen fontos dolgom, bent sem fogok keresni és akkor nem is találok..filmezni fogok. Ez a terv..remélem nem húzom keresztül


    Elgondolkodtam Pötyi írásán. "Szegény lányom"..érdekes, mennyire át tudjuk érezni milyen "munka" egy gyerek ilyen szórakoztatás...pedig mi is ezt csináltuk, Pötyi 4 gyerekkel..de akkor fiatalabb volt, mint most a lánya, aki ízig vérig tökéletes nagymama. 

  13. 2018. augusztus 8. 21:34280164.

    Sacika, küldtem neked linket a Fb-ra az üzenődbe. 


    Biztos boldogulsz vele. Olvasd el a  levelet, ha nem érted írj.


    Mindenkinek szép estét kívánok Sunshine filmből ismert Wallace kosztümös filmjének egy kockájával. 

  14. 2018. augusztus 8. 16:40280163.

    Sziasztok!


    Ma itt volt Leona..az előbb vitte el a lányom. A szobába belépni nem lehetett úgy szétrámol, de olyan jól eljátszik, hogy nem zavar.


    Én is reggel még amikor hűvösebb van elintézem a bevásárlást aztán ki se mozdulok.


    Szegény lányom ...viszi Leonát ahova csak lehet, tegnap a Vadas parkban voltak, most innen mentek a strandra. Jövő hét végén már megy haza..és annyi kirándulás tervbe volt véve, de ebben a hőségben az se kellemes. Holnap lovas táborba megy..remélem valamilyen erdős részen lesz.


    Borsika nagyon sajnállak!!! Annyira rossz az a szédülés..nekem is szokott lenni, úgy vagyok ahogy Ildi írja..igaz én ülve..meg se moccantom a fejem szemem csukva..kis vödör az ölemben, mert úgy érzem a gyomrom is liftezik. BRRR! nem is írok róla!!! (nekem attól van, hogy el van meszesedve a nyakam)


    Marikára én is gondolok, mutatja a híradó hogy szenvednek a betegek a melegben a kórtermekben. Remélem már hazaengedik és jó hírrel.

  15. 2018. augusztus 8. 16:19280162.


    Hogy is van ez?
    Ha hazaviszed a szeretődet, az egész ház tud róla... Bezzeg, ha betörnek a lakásodba, senki nem látott, senki nem hallott semmit!


    Vágyak
    Két idős asszony élénk beszélgetésbe merülve lépett be a liftbe. Egyikük hangosan mondja:
    - Én egész életemben arról ábrándoztam, hogy de jó lenne egyszerre két férfival...
    Hirtelen nagy csend lett, mindenki a nő felé nézett. Ő meg így folytatta:
    - Az egyik megfőzne, a másik meg kitakarítana.


    Változnak az idők


    Régen még a kórházban megmondták valakiről, hogy fiú-e, vagy lány.
    Manapság meg kell várni amíg felnő és majd eldönti, mi szeretne lenni.


    Pórul jártak az örökösök
    Apám annyira hisz a reinkarnációban, hogy a végrendeletében mindent saját magára hagyott.


    Lebukott
    - Nem keresett senki, amíg vadászni voltam, drágám?!
    - Csak annak a barátodnak a felesége, akivel vadászni voltál!
    - És mit akart?
    - Azt, hogy szegény férjét tegnapelőtt elütötte egy autó...!


     

  16. 2018. augusztus 8. 16:11280161.

    Annuska!


    Szeretek korán, még a meleg előtt készen lenni a munkával és aztán csak örülök, hogy tehetem,  pihenek. Zsuzsi most hozott két nagyobb csavaros üveget, legközelebb megint paprikát teszek el lében. Majd Krisztinek is adok a befőzött dolgokból, kár, hogy Melinda nem tudja elcipelni, olyan szívesen adnék egy kis hazait. Krisztiék kocsival el tudják vinni. Holnap mennek a másik mamához, Zalába, csütörtökig ott lesznek. Olyan szép képeket küldött Visegrádról, Esztergomból. Leányfaluról, Szentendréről..bejárták a környéket..Pesten is szétnéztek a gyerekekkel . Kérdeztem, hogy hogyan bírják a meleget. A kocsi légkondis, ők bírják és a panzióban van medence minden nap fürdenek. Szép nyaralásuk van. 

    előzmény:
    Nusimama (280160)
    2018-08-08  15:29
  17. 2018. augusztus 8. 15:29280160.

    Szervusztok


     Láttom mindenkit nagyon megvisel ez az idő. Sajnos még türnünk kell.


    Sacika, sajnálom, hogy ilyen  nehéz napod, éjszakád volt. Remélem ma már egy kicsit könnyebb. Na erre még a kifolyó viz is rátett. 


    Magdika, Te sem birod a meleget. Gondolom a kávé és ez a höség együtt okozta, ill. okozza a szédelgésed. 


    Julika, Te aztán fitt vagy. Már tul megint egy befözésen. Timinek jó érzéke lehet az izek összepárositásán. A cicák hogy birják ezt a meleget? Jók a viccek.


    Pötyike, nem semmi , most sütni.  Nekem nem használ a voltaren.


    Borsika, ne menj most sehova. Inkább kérd meg a gyerekeket, ha valami kell.


    Marikának remélem hamar befejezik  a vizsgálatot és mielöbb  haza mehet.


    Erikának a legjobb, ott a farmon.


    Ildike, ügyes voltál, hogy reggel ennyi mindent elvégeztél. Mit festettél át? A virágos képet?


    Énis reggel gyorsan leszedtem az lrett apró paradicsomokat és már dobozban a mélyhütóben pihennek. Most azzal próbálkoztam, hogy paprikát dinszteltem le , dobozoltam és ez is a m. hütőbe került. Fözni nem kell mert még van maradék és ebben a melegben semmi nem izlik.


    Mindenkinek jobbulást kivánok,na és hüvős szobát, finom fagyit.

    előzmény:
    franci47 (280159)
    2018-08-08  14:45
  18. 2018. augusztus 8. 14:45280159.

    Sziasztok Lányok.


     


    Magdikám, remélem  javulni fog a helyzet.


    Julika, gratulálok az új munkádhoz, igazán ügyes vagy. 


    Saci, már hányszor előfordult velem ez a dolog. Legutóbbi lábtörést is ezzel okoztam, nem tudtam, hogy  kifolyt a víz és elcsúsztam.


    Borsikám, feküdj, ha fekve is szédülsz,  én akkor eltakarom a szemem,  és nem mozgok, mert akkor mindenmegindul. Türelem, ha tudsz olvasni,  ez az idő is okozza, és kifáradsz. Arra vigyázz nem fáradj ki. 


    Marikáról is szeretnék híreket.


    Én reggel 6-kor már felkeltem,  ide ültem a géphez, nem akartam akkor  zörögni és kimenni sem. 7-kor elindultam a kertbe, fél 9-ig. Locsoltam egy keveset az udvari virágokat, és kint is.  Szeretném, ha kikelne a kapor. A levágott liliomok leveleit is levágtam, el is szállítottam, száradjon meg, és majd elégetjük, ha eljön az ideje.


     


    Mikor Bea és Bence elmentek, akkor  elmosogattam, reggeliztem, mostam,  szobát takarítottam, stb. 


    Fél 12_től festettem, átfestettem a képet, na nem biztos, hogy marad, majd meglátom, ha fotózom. 


    Most megnéztem egy rész filmet /kosztümös/ még van pár rész vissza, de most nagyon szeretem, 62 rész azért nem semmi. 


    Sacikám, a következő kosztümöst elküldeném, azt nem tudom, hogy van-e letöltési helye, vagy nincs, ha van megadom.  


    Tegnap felment a fűnyirós a hegyre, nem tudom mennyit vágott le, szerintem ma befejezi. 2200 Ft  az óradíja, gondolom 4 óra alatt lenyírja. Hát egy 10-est számoltam, remélem nem lesz több. 


    Ma nem főztem, tegnap mindent összefőztem a mai festésre gondolva. Néha az embernek úgy kell összelopkodnia az időt.


    Van még uborkám, amit eltennék, az lesz a következő lépés, cukinik garmada vár, és a paradicsom is. 


    Tavaly is tettem el úgy, hogy kicsit megrottyantottam és be raktam a fagyasztóba. 


    Erikát, Annuskát még ma nem láttam.


    Millió puszi. 


     


     

  19. 2018. augusztus 8. 13:48280158.

    Szervusztok.


    Ma én is szinte használhatatlan vagyok. Idebent egy kis rendrakás, felmostam végig, hátha enyhít valamit, de semmi eredménye.


    Borsika kellemetlenek ezek a szédelgések, és nagyon megvisel mindenkit ez a hőség.


    Próbálja mindenki hűteni magát,ahogy jólesik, talán ez az egyedüli megoldás.


    Marika is szenvedhet a kórházban, reméljük hamar vége lesz a vizsgálatoknak, és mielőbb hazamehet megtalálva a baj forrását.

  20. 2018. augusztus 8. 12:47280157.

    Sziasztok!


    Írtam a diófa alatt....ha valamit megtudok majd folytatom...


    Itt is nagyon meleg van. Tettem egy kört a városban .


    Sacikám ...ezer szerencse,hogy nem a panelban történt ez veled.Még Pécsen laktunk ...a felettem lakó családnál évente 1x biztosan megesett.Nekem be van kötve ....egyébként velem is megtörténne.


    Borsikám ....foghatnánk egymás kezét ....ez a meleg engem is tönkretesz.Itt ülök ...a lábamon vizes ruha .Elvégeztem a mai penzumot.Ágynemű kimosva....visszahúzva...meg egyéb apró dolgok.Most ennyire telik.

  21. 2018. augusztus 8. 12:26280156.

    Sacikám!


    Anno én is csináltam ilyet. Most közvetlenül rá van kapcsolva az aknára, de amikor nekem kellett a kádra tenni bizony árasztottam el én is az előszobát. Amikor anyukámnál laktunk , Kriszti születése után és Melindát várva, ott a kádba  eresztettem túl 2x a vizet úgy, hogy a konyha és a mellette lévő un "sötét szoba" ázott el. Ekkor anyukámék nyaraltak valahol és nem látták, én nagy hassal szedtem fel a rengeteg vizet és akkor is ilyen meleg volt, mire haza jöttek alig látszott. de a második eset után megtanultam ott maradni és megvárni amíg megtelik a kád. 

    előzmény:
    Rolta (280155)
    2018-08-08  12:15
  22. 2018. augusztus 8. 12:15280155.

    Szép napot Mindenkinek!


    Julika...ügyes voltál már reggel....Timi nagyon finoman főz...én biztos szeretném, szeretek minden érdekes párosítást....


    Borsika....vigyázz magadra....talán ha enyhűl az idő jobban leszel....


    A mai délelőttöm siralmas.......elfelejtettem a mosógép csövét a kádba tenni....egy hosszú mosás végig ment...és csak akkor vettem észre....addigra már nemcsak a fürdőt árasztotta el, hanem ki is folyt onnan....Itt van Bizsu....először még őt gyanúsítottam, gondolván, hogy beteg és azért  csinált tócsát........mire feltakarítottam rajtam is patakokban folyt a víz......ilyen balfék is csak én lehetek.....


     

  23. 2018. augusztus 8. 11:43280153.

    Drága Bors Évi!


    Sokat gondoltam ám rád, de nem akartak zaklatni. Tudom, ha az ember lánya nincs jól bizony  inkább elvonul. Sajnállak, tudom milyen rossz ha szédeleg az ember. Azt szoktam mondani, inkább fájjon valamim...de az sem jó. Rúgd ki magad..majd csak vége lesz ennek az embert próbáló időnek..már mint fehér embert, idős embert próbáló időnek. Puszi, drága barátnőm!!!!

    előzmény:
    BORS (280152)
    2018-08-08  11:30
  24. 2018. augusztus 8. 11:30280152.

    Sziasztok, minden jót kívánok ebben a kánikulában. 


    Nem vagyok jól, szédelgek, gyenge vagyok,  fáradt és rozzant. A vényomatom le-föl jár, fáj a fejem. Szóval, bocsánat, majd ha kicsit összeállok, megírom.  Kérek elnézést.  A gyengélkedő társnőimre  együtt érzően gondolok. Végzem én a napi feladatokat, de csak itt-ott van látszatja.  Hajolni sem tudok, és naná,   szaggat  a jobb térdem. Olvasom, hogy Pötyike Lajosnak is. Én azzal kenem, amit a dr.-ő felírt. Gyógyszertári, kevert krém. Mentholos. Sok ölelés bors évitől.


     

    előzmény:
    franci47 (280145)
    2018-08-07  15:47

Címlap

top