Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 8. 08:42280151.

    A Ryanair és a WizzAir vezérigazgatója bemennek együtt sörözni egy budapesti sörözőbe és rendelnek a pincértől:


    - Kérünk egy egy korsó sört !


    Pincér :


    - Csak, csupán 5 forint lesz.


    - Na ez tényleg nagyon olcsó ! - csettintenek egyet és örömmel kifizetik.


    Pincér lelkesen:


    - Igen, mi adjuk a legolcsóbb sört Magyarországon !!!


    - Nagyszerű, itt tényleg érzi az ember, hogy kap valamit a pénzéért - válaszolják a vendégek.

  2. 2018. augusztus 8. 08:41280150.

    - De látom ám, hogy nincs nálatok korsó ! Ez extra 200 forint lesz.


    A vezérigazgatók nagy szemekkel nézik a pincért, de elhatározzák, hogy nem szólnak és kifizették a felárat.


    - Ezt egy asztalnál kell meginnotok, de látom ám, hogy előre nem rendeltetek asztalt, így ez 400 forint lesz. Ha előre rendeltetek volna, csak 100 forint lett volna.


    A vezérek nyelnek egy nagyot és kifizetik a plusz 400-at is.


    - Látom, hogy kicsit kövérek vagytok és egy nagyobb székbe kell, hogy üljetek, ez további 300 forint lesz.


    A Vezérigazgatók méregbe gurulnak ugyan, de ezt is kifizetik. Majd az egyik előveszi a mobilját, hogy lefényképezze a kisebb széket, mert úgy érzi abba is bele fért volna.

    előzmény:
    BiriBiri (280149)
    2018-08-08  08:39
  3. 2018. augusztus 8. 08:39280149.

    -  Sajnálom, itt nem lehet használni ezeket az elektronikus készülékeket, de 200 forintért megvásárolhattok erre egy engedélyt.


    A vezérek mérgesen ugyan, de ezt is kifizetik. Viszont ekkorra már nagyon türelmetlenek lesznek és magukból kikelve ordítják:


    „Hozza már azt a sört !!!”


    Erre a pincér:


    - Jajj drága vezérigazgató urak, most szólt a csapos, hogy a sört technikai okok miatt leállították. De természetesen visszaadom önöknek az 5-5 forintot, a sör árát.


    -  De hiszen 1105.- forintot fizettünk fejenként !!! Mi lesz a 2 x 1100 forintunkkal ?!


    - Uraim, az uniós jogszabályok szerint nekünk a sör árát kell visszafizetnünk és nem a felmerülő luxus kiadásokat.


    De jöjjenek legközelebb is hozzánk, mert mi áruljuk a legolcsóbb sört Magyarországon !


     

    előzmény:
    BiriBiri (280148)
    2018-08-08  08:33
  4. 2018. augusztus 8. 08:33280148.

    Hűűű, de beragadt az ajtó...úgy kellett berúgni..de itt vagyok. Itt egyenlőre nagyon kellemes az idő..én már túl vagyok egy befőzési ceremónián. Persze megint egy csomó paradicsomot szedett le Timi amit ma korán feldolgoztam. Tölteni való paprikát tettem el lével, egy két literes üvegbe 5 paprika fért és lett még egy liter lé is. Pedig már nem akartam befőzni csak lecsót enni lecsóval .


    Ma nagyon különleges ebédet eszünk. Csirkecombok ala ' Timi módra. Lecsós és lila káposzta főtt benne  meg kókuszos csípős csili szósz, barna rizzsel. Este alig bírtam ki, hogy ne egyem meg. nekem eszembe nem jutna ilyen párosítás de Timi olyan bátran csinálja és mindig nagyon jó. 


    Most már kisütött megint a nap, mindjárt bezárom az ablakokat, hűsölök a kellemes , hűvös  lakásban. Mára  munkából nekem ennyi elég volt..na, a vasalás maradt


    Szervusztok! Elfelejtettem köszönni!!!

  5. 2018. augusztus 7. 16:35280147.

    Én is menekülök a meleg elől, korán nyitásra elmentem a patikába..kenőcsért, Voltaren..Lajos azt mondja ez jó a térdére..egész addig amíg ki nem jelenti..sz@rt sem ér..akkor hanyagolja egy pár hétig..aztán megint jó!


    Mindjárt jönnek a barátaink, sütöttem a nagy kövér..cukros barátunknak, mert otthon nem ehet süteményt. Csak egy kicsit cukros...gyógyszeres...diétáznia kellene, de azt nem tud és vagy 140 kg.


    Mást akartam sütni, de beállított Veszti a Csillával..voltak Montenegróban..hozta a képeket..vagy délig itt voltak, aztán hivott egy régi kolléganőm skypen..vagy 1 órát eldumáltunk..süti meg sehol.


    Újraterveztem. Megsütöttem azt a régi receptet amit olvasztott cukros margarinba kell mártani és meghempergetni kókuszba...biztos emlékeztek rá. Kivittem a kis villanysütőmet az erkélyre..ott sütöttem!!!


    Estefelé biztos befut Leona is..nem tudom szereti-e..de eszi-nem eszi..ez van.Hú, de rám férne egy jó ilyen masszázs amit Julika emleget. A testem tele van fájó pontokkal 


     

  6. 2018. augusztus 7. 16:11280146.

    Én nem merem elkiabálni de elég jól vagyok. A várnyomásom már egy ideje beállt, nem szédelgek, inkább alacsonyabb, de akkor nyugodtan ihatok olyan "mókuspisi" kávét. Persze nekem is meg van a keresztem, most lábalok ki a fül bajból..ha kilábalok, de most jobban hallok. Moziba kellett volna menni de nem mertem megfagyasztatni magam, gondolom ezerrel megy a légkondi. és nekem annyi. Egy szellős lebernyeg van rajtam, Timi hozta Portugáliából, ebben nagyon jól  át lehet vészelni a meleget. Nem dolgozom semmit, jövök megyek, ha valami az utamba kerül azt elteszem...de semmivel nem fárasztom magam. Timi most jött haza, egy békési vendége van,  aki ilyenkor haza hozza, ilyenkor vásárol be az Aldiban,  ez nekünk duplán jó!!!na azt elpakoltam. Hozott két "nyanyás" hálóinget, kékek, egy rövid és egy hosszú ujjút, nagyon jó, 500 Ft darabja. A fürdőben árulta egy masszőr. 


    Ha Timi véget megfőzi a holnapi ebédet, csirkecombokból fog valamit alkotni..hozott céklát és lila káposztát is...valamilyen biztos lesz . 

    előzmény:
    franci47 (280145)
    2018-08-07  15:47
  7. 2018. augusztus 7. 15:47280145.

    Ejnye-bejnye lányok. 


    Lehet, hogy a hőség hozza ezeket a bajokat, remegéseket, kimerült a szervezetünk.


    Tegnap nálamis így volt, és most is  felszaladt a vérnyomásom. 


    Lefeküdtem, közben filmeztem és szunyókáltam.  A  számgépet elhúztam az ágyamig, és onnan nézem. Persze fel kellett pócolni a gépet magasabbra, hogy lássam.


    Közben jobban lettem, de nem tudom mi lesz, ha mozgok. 


    Most kipróbálom.


    Sacikám,  én ilyenkor őrölt vörös szőlőmagot, vagy lactazánt veszek be. 


    A szédülésre vérnyomás csökkentőt és az ágyat használom.


    Bár a vérnyomásnak nem szabadna magasnak lenni /na nem is volt  olyan magas/  mert amúgy is kitágulnak a melegben a vénák.


    Megnézem mi ujság kint mert már régóta itt bent vagyok. 4o fok volt mikor legutoljára megnéztem.


     

  8. 2018. augusztus 7. 15:11280144.

    Sziasztok!


    Ma hajnalban ébredtem ....nem tudtam vissza aludni , így átmentem és míg hűvös volt kivasaltam egy csomó inget, a teraszajtóról eltüntettem Boscó nyomait...locsoltam ....főztem egy jó kávét.Biztos megkavarta a vérnyomásomat ....mert ahogy jöttem hazafelé olyan remegés jött rám ...jó, hogy közel lakunk.Bár amilyen hamar jött .úgy el is múlt.Itthon nem sokat tevékenykedtem....a szokásos dolgokat.


    Nagyon meleg van ...de nem olyan égető ....mert nem süt a nap. Valamim készül ....nagy a csend és fojtott a levegő.


    Bencét olvasva eszembe jutott Bükön mindig megnéztük a Valival a " vigyázó" fiúkat.Olyan jó kiállásúak ,és színűek voltak.Bence  is jól néz ki , a tengerről hozott színnel meg főleg.A csajok szeme biztos megakad rajta.Persze figyelni is kell ....mert ostoba ember mindig van.


    Julika ...egy olyan masszázs nekem is biztosan jót tenne.


    Annuska jól vásároltál....gondolom a délután a pihenésé.


     


     

  9. 2018. augusztus 7. 15:05280143.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az már nemújság, hogy hőség van....milyen jó lenne kisit tartalékolni télre...


    Nagyon semmittevős vagy úgyis mondhatnám fekvős napom van...


    Vasárnap éjjel a legtöbb időt a kis helyiségben töltöttem....Talán a sok szílvás rétes és még utána megevett szílva okozta /ez nálam tiltó listán van/.....de az is lehet, hogy hozzájárult egy este közölt, hír, hogy egy pesti barátunk hétfőn indul baráti családdal a tengerpartra, ha nem zavar beugranának...erre mit lehet mondani , várjuk őket....na meg is érkeztek 5-en két kisgyrekkel...igazán kedvesek voltak és gond nélkül zajlott a találkozás....kis rágcsa, üdítő kávé..és mentek is tovább.Közben tűkön ültem, hogy addig ne érkezzenek meg a várt vendégeim, akik ugyanilyen felállásban jöttek 5-en 


    Szerencsésen elkerültük a találkozást....őket nagyon vártam....szinte  teljesen kész volt az ebédem.....és akkor kiderült, hogy az egyik kisfiú nem ehet semmit amibe tojás van...kiestek a sütik.....aztán a makaróni is , amit nagyon szeret...gyorsan elment papa a kisboltba, persze ők nem tartanak.....aztán a szomszéd Marika adott kölcsön.........ebéd után apa a fiukkal kirándult a csótóhoz, mi itthon beszélgettünk........én már jócskán szédültem, nem ettem semmit....aztán öt körül mindenki elment...ettem egy falatot..kezdtem rendbe jönni mikor jött éjjel a másik futkosós bajom......szerencsére van még a Julika által ajánlott Mannás porból.....talán használ....  Szóval ma csak feküdni van erőm......


    Most, hogy jól kipanaszkodtam magam, értékelem a ti tevékeny napjaitokat a meleg ellenére.


     


     

  10. 2018. augusztus 7. 13:24280142.

    Szervusztok


     Végre hazaértünk. Hihetetlen milyen meleg van, föleg a kocsiba.Voltunk vásárolni a Lidl-be, majd meglátogattuk a kinai üzletet. Vettem két otthoni -olyan levegős- bő ruhát, majd a fülikémet vittük  egy kis javitásra és elemet is kellett venni. Szóval csak ennyi volt, de ez a hőség brrr.


    Olvasom Ti is hasonlóan kínlódtok a melegtől. A rossz hir,hogy jövőhétre is ilyet josolnak.Mi lesz a kerttel. Arról már nem is beszélve, hogy a villany- és viz számla  szépen meg fog hizni.


    Ildike, Anikó, gondolom elegetek volt mire haza értetek. A kiskutya ezek szerint jól érzi magát.


    Leonának annyi élménye lesz, hogy 1 év is bele fog telni mire mindent elmesél.


    Julika Timit én is szvesen látnám egy ilyen masszásra. Biztos segitene a lábamon.


    Kellemes hűs szobát, esetleg egy kád kellemes hűs vizet, vagy strandot kivánok.


     

    előzmény:
    ancsa46 (280141)
    2018-08-07  10:50
  11. 2018. augusztus 7. 10:50280141.

    Szervusztok.


    Túl vagyok a fűnyíráson, az összetakarítás majd este lesz, egyszerre szénagyűjtésként, kisebb helyet is foglal. Közösen dolgoztunk Lizával, én tologattam, ő meg ugatta a berregést tisztes távolságból. A szemem majd kicsípte az izzadság, nem tudok megszáradni zuhanyzás után. Reggel összeraktam egy lazagnet, nem  éppen ideális ebben az időben , de ezt kívántam.


    Pötyi köszönöm a választ, nagyon jó ötlet volt ez a közös munka.


    Megyek egyet pihenni.

  12. 2018. augusztus 7. 10:47280140.

    az Akvapark /nem így kell írni/ . Nem tudom hogy mi a titulus, a  strandon kell vigyázni, hogy ne kövessenek el szabálytalanságot.


    Sajnos az úszómesteri képzésről lemaradt, akkor volt Horváto-ban.  Akkor jobb állás és fizetés lett volna. Két nap 12 óra, és azt hiszem egy nap szabad, vagy kettő, nem tudom. Tegnap gyorsan lenyírta az udvart. 


    Julika, az a masszázs biztos nagyon jó.  Nem lakom feléd, sajnos. 


    Most mosogattam, lesötétítettem, szobában eligazítottam az ágyam. Felsepertem, majd ebédidő után felmosom. Szétválogattam a ruhákat /mosnivaló/ és egyet mosok, vagy kettőt. Az udvaron vissza kell tenni a kerti bútorokat. Közben kenegetem a kullancs csípés helyét. 


    Aztán még nem tudom, lehet, hogy estefele el kell mennem a kaszással a hegyre.  Arra kell spórolnom egy kis erőt is. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (280139)
    2018-08-07  09:48
  13. 2018. augusztus 7. 09:48280139.

    http://kny.hu/kny/shiatsu-masszazs


    Itt bővebben olvashat róla az érdeklődő.


    Szóval , mit csinálok ma? Még nem tudom. Kint már meleg van, bent fogok talán egy kicsit vasalni. A díszpárnákat mostam ki egy az egyben, meg is száradtak...azokat nem is vasalni...de Timi fehér nadrágjait azt átnyomom. Még van töltött paprikám, a spenótból nem kértem, azt az egészet elvitte Timi. 


    Bence hol és mit dolgozik? 

  14. 2018. augusztus 7. 09:43280138.

    Szervusz Ildi!


    Akinek meg van a gereblye az örüljön neki. Nekem nincs meg, pedig amikor tavasszal felástam a "birtokot" azzal dolgoztam...azóta sehol sem lelem. Én a konyhában csináltam rendet, voltam a boltban, eltettem egy adag szárított paradicsomot, locsoltam az ablakban a ládákat. 


    tegnap olyan "szerencsés " voltam. Timinek nem jött egy vendége, a szivacs el volt készítve így én heverhettem el rajta, kaptam egy jó kis siacut. 




    A shiatsu masszázsban alapvetően az akupunktúrás pontok és az azokat összekötő energiapályák (meridiánok) kezelése történik. A gyógyulást elősegítő változásokat érintéssel, nyomással valósítjuk meg a shiatsu masszázs során. A megfelelő helyeken alkalmazott ujjnyomás a betegségek, tünetek kialakulásához vezető okokat igyekszik megszüntetni. A shiatsu masszázs nagyszámú technikát alkalmaz.

    A shiatsu masszázst a földön végezzük, a páciens laza, természetes anyagú ruhát visel. Amerikában és Nyugat-Európában a shiatsu masszázs az elmúlt 30 évben rohamosan növekvő népszerűségnek örvend annak köszönhetően, hogy többnyire rendkívül kellemes a páciens számára, ugyanakkor a shiatsu más, nem célzott masszázsoknál jóval nagyobb terápiás hatása van.


     


     





    Aktuáli

     


     



    Rólunhttp:hiatsu

  15. 2018. augusztus 7. 09:15280137.

    Jó reggelt. Látom még a kertben matattok ti is? Vagy mentek valahova, kihasználva a reggeli hűvösebb levegőt.


     


    Én is kint voltam kb másfél órát. Leszedtem az érett, vagy még érni  "kellene" paradicsomot, uborkát, sóskát, a többit letépkedtem, mert nem volt szép. Majd kihajt. 


    Kicsit gereblyéztem is a levágott fűvet, a szomszéd felől lévő magas gazt, liliomot is lekaszaboltam. Még maradt bőven  munka, de nem akarom kint  nagyon lefárasztani magam.


    Mindenki elment, Bence dolgozni 12 órát, remélem bírja.


    Valamit főzni is kellene mosni is, már megtudtam mi kell holnap, először azt kell mosni. Nagy áldás a mosógép. 


    Gondolok mindenkire, akinek eüs programja van. Felejtős vagyok, nem tudom pontosan ki merre van.


    Engem is megfogott a nagy mandala kép. Lehet, hogy kéne egyet csinálnom? Idő, idő, idő. Annyira igyekszem,de mindig valahogy Magdiként "elszüttyögöm" az időt.  


    Vigyázzatok magatokra. 


     


     

  16. 2018. augusztus 6. 21:49280136.

    Anikó elég későn válaszolok.


    A mandala a Szegedi Füvészkertben a látogatók keze munkája. Mindenki rajzolhatott bele.(vagy festhetett) Ott volt a család kirándulni.


    Ma meg a dinó kiállításon volt Leona a lányommal. Csütörtök-pénteken egy lovas táborba megy, valaki lemondta ezt a két napot..mert különben nem lehet bekerülni.


    Az előbb mentek haza...úgy elgondolkodtam, hogy bírtam én ezt kettő ill egyszerre négy gyerekkel, amikor ez az egy is olyan nyüzsgést tud csinálni! Ráadásul nálam egész szünidőben ott voltak.


    Azért tudom a megoldást...fiatalabb voltam és hozzá voltam szokva, mert minden nap ott voltak.

  17. 2018. augusztus 6. 14:19280135.

    Sziasztok!


    talán a valóságban is jobb lenne a diófa alatt üldögélni ....pokoli itt a meleg.


    Jó volt elmerengni ,visszaidézni a nagy találkozást.Felejthetetlen.


    A botfai lányokhoz hasonlóan én is városjáráson voltam.Igyekeztem hamar haza érni. Majd porszívóztam ,kicsit pakolásztam ...és mára ennyi.Ebédem még volt.


    Pötyi ...nagyon helyesek a leendő házasok.Ruha ügyben van már végleges döntés?Leonát jó nézni .....sugárzik.


    Kissaci családnak  jó utat ...szép élményeket kívánok.

  18. 2018. augusztus 6. 13:38280134.

    Szervusztok.


    Bizony csak semmi lazsálás, városjárás volt. Nem beszéltünk össze, de együtt voltunk Ildivel . Reggel még úgy gondoltam, hogy ma fűnyírás lesz,  már letettem róla, majd holnap, igaz azt mondják egyre melegebb lesz, de majd kilesem az idejét.


    Pötyi, csinosak a fiatalok. Az a mandala féle most készül? Kép vagy terítő vagy takaró?


    Annuska ügyes voltál már korán végeztél, most csak hűsölj. Mivel foglalkozol amikor be kell zárkózni?


    Valahogy nem találom meg a munka végét ma, a derekát meg nem akarom elkapni.

  19. 2018. augusztus 6. 12:01280133.

    Sziasztok!


     


    Bizony nem a diófa alatt hűsöltem, Zegen voltam, ma lehetett kapni kedvezményesen festéket a Lidl-ben.  Vettem még feszített vásznat, 3 db-ot, olyan hosszúkásat, amit majd nem kell keretezni. 


    Kevés más minden kellett most, vagy az is lehet, hogy nem voltam képbe,mit is vegyek, ami kellhet.


    Nagyon meleg van, csak pihegtünk. 


    Megnéztem Anikónál a kiskutyát is haza fele, aranyoska, kis fekete,  nagyon örült nekünk.  Jó étvágya van, nagyon örült a magocskáknak, amiket kapott. Megittunk majdnem egy üveg citromos sört. 


    Itt voltak a szerelők a netet átkötni, mert már  eléggé  lassu volt. 100 megás volt az internet,  de most átkötötték 2*50-re, az ár ugyanaz, de    Bence szerint jobb lesz, és szerintük is. Mire megjöttem már kész volt. Nem is láttam a szerelőket. 


    Bencének még volt munkája, mert a torrentek nem töltődtek vissza, valamit állítani kellett.


    Mikor így elmegyek, nem is tudom mit kéne csinálnom, mikor haza jövök. 


    A paradicsomot most vittem ki a napra, lehet, hogy még csinálok, mert igérik ezt az állati nagy meleget, talán megaszalódik. 


    A leendő házaspár nagyon csinos...... és Leona, fantasztikus lány.


    Julikám az ágykép? Azt hiszem el is aludtam. De ti ezt jobban tudjátok, ti ébren voltatok.  Szegény Ilikéék, ki voltak szoritva az ágyból. Pedig biztos fájt a lába az esésből kifolyólag. 


    Semmi munkához nincs kedvem, így  lehet, hogy csinálom a semmit.


     


     

  20. 2018. augusztus 6. 11:30280132.

    Szervusztok


     Már minden bezárva és megy a venti is. A mosás és fözés kész. Most már csak valahogy át kell vészelni ezt a napot is. az este egy kis eső volt, de szél az erős és igy  lehült egy kissé a levegő.


     Elnézegettem a képeket. Megint csak az jutott az eszembe, hogy nagyon sajnálom, hogy nem tudtam ott lenni veletek, de nagyon jó volt látni azt a sok vidám arcot. Csodás a technika megörizte számunkra azokat a kedves arcokat is akik már sajnos nem lehetnek itt.


    Pötyikém, Dalma és párja nagyon jól néznek ki. Olyan összeillők.Leona meg egy csoda. Csak a szemét kell nézni, az mindent kifejez.


    Erre  emlékeztek?

    előzmény:
    BiriBiri (280131)
    2018-08-06  11:06
  21. 2018. augusztus 6. 11:06280131.

    jajj..már megint nem jól írtam: Timi nem lehel fokhagyma szagot a vendégekre...így szól helyesenha ugyan lesz aki elolvassa

    előzmény:
    BiriBiri (280130)
    2018-08-06  11:04
  22. 2018. augusztus 6. 11:04280130.

    Nagyon helyes házaspár lesznek..már mint pár is azokLeonának arany élete van..és gondolom most a ti egeteket is bearanyozza


    Látom a többiek még nem dolgozták ki magukat, illetve a diófa alatt pihegnek. Ott találkoztam velük. Jól teszik, ha hűsölnek. Én Korán lepermeteztem..még jó, 5 litert kevertem be mert a mályva bokrokat is eszi a fene..eddig észre sem vettem. Megtöltöttem egy kukát zölddel, a szimpla szemetes kukát. Mióta van szelektív kevés a kommunális szemét, zsákban van és megvárja amíg a zöldet elviszik szerdán....aztán beleteszem a következő zsákot és csütörtökön azt viszik el.  Nekem kényelmesebb kukába rakni mint drága pénzért vett madzaggal átkötni, elég fáradtságos hajlongani. Készen van a spenót..lehet nem elég fokhagymás, annyit tettem bele amennyi itthon volt...Timi majd lehet fokhagyma szagot a vendégekre a fürdőben, ebéd után.  Ebben a nagy melegben nem volt kedvem átmenni fokhagymáért de felírtam, azt venni kell. 

    előzmény:
    potymama (280129)
    2018-08-06  09:53
  23. 2018. augusztus 6. 09:53280129.

    Sziasztok!


    Nálunk nem volt vihar..sőt még egy gyenge szellőcske se..meleg volt az éjjel..most meg még melegebb.


    Ildikó...köszi, rendben van mind a 16 rész film megjött.


    Tegnap Leonát elvitték a füvész kertbe..a képek ott készültek.


    A leendő házaspár..Dalma és Balázs


     

  24. 2018. augusztus 6. 08:49280128.
  25. 2018. augusztus 6. 06:10280127.

    Pötyi!


    Igen, most hogy mondod jut eszembe. Csak a CD-k még mindig dobozban vannak, az ablakcsere után úgy maradtak. de most kibányászom. 


    Markánsan lehűlt a levegő. Én nem hallottam, de Timi mondta hogy hajnalban nagy vihar, eső volt. A paradicsomot betettem a sütőbe, két kis tormás üvegbe tettem tegnap olajba. Már tisztul az ég. Permetezni kell mert a kedvencem, a selyem akác tetves lett. Egy kis flakonban volt még szer, azt kiszórtam rá, majd megnézem mit csinált..de az csak a végekre volt elég, így aztán szerintem csinálnom kell. 


    Ebédet nem kell főzni, van töltött paprika..illetve főzni kell holnapra spenótot, ezt kérte Timi. 


    Annak  a képnek nagyon örülök ahogy az ágyon virgonckodtok. Akkor én a nászéknál voltam és amikor indulni akartunk kiderült lemerült az aku. Volt nagy riadalom végül egy ismerős bebikázta vagy mit csinált vele. 


    A többiek haza utaztak, Ilike Árpáddal ott maradt Egerszegen. Másnap kijöttek Botfára, én vártam őket Ancsa megállójánál és mentünk fel a kastélyhoz. Ott bámészkodtunk, megnéztük a fűszerkertet, gyönyörködtünk a tájban...addig Ildi elkészítette az ebédet. Aztán estig jót beszélgettünk. Másnap megszálltuk Nagykanizsát...Józsi és Lucsi várt, ki volt nekik adva , hogy mutassák meg a város, kötelező jelleggel fagyizni kellett...valami isteni kelyhet ettem pedig már akkor is ártott a hideg de nem tudtam elnézni a többiek hogyan nyalakodnak, jó  nagy kiadásba vertük SacitAz étvágyunkat nem verte el, valami pompás lakomával várt Saci...istenien éreztük nála magunkat...elcsodálkoztunk, gyönyörködtünk  Józsi  kaktusz gyűjteményében, különleges virágaiban. Örök emlék marad...hoztam egy vad citromfát ami egy pici kis szálacska volt, mára szép fácska, remélem az idén már virágozni fog. 


    És még sorolhatnám a kedves emlékeket napestig. Ja, Ilditől kaptam egy vékony sálat, hogy a fülembe be tudjam kötni mert abban a forróságban minden ablak nyitva volt a vonaton És azt a mai napig nem adtam vissza, emlék, és hordom is...de Ildi mondta, megtarthatom. 

    előzmény:
    potymama (280126)
    2018-08-05  21:03

Címlap

top