Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 4. 09:21280076.

    írtam és valamit rosszul csináltam mert elszállt.


    Dicsekedtem milyen ügyes voltam. lenyírtam a füvet, bokrokat nyestem, gyomláltam, mostam, fürödtem, hajat mostam, itt vagyok. 


    https://www.google.hu/search?q=Aszalt+paradicsom+eltev%C3%A9se+olajban&rlz=1C1ASUM_huHU532HU532&oq=Aszalt&aqs=chrome.0.69i59j69i57j69i60l3j0.4765j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8


    Itt Ildi megtudja nézni hogyan készül az aszalt paradicsom olajban. Volt amikor egészen keményre száradt és a pörköltben olyan jó volt télen. 


    ja, szervusztok!!! Az előbb köszöntem


    Megint megtollasodtunk. Incike "kilószámra" hordja szomszéd tyúk udvarból. Most láttam milyen jót játszik vele kint. feldobja,  levadássza, morog neki...amikor vége behozza nekem. Már az ágyam alatt is toll van. 


    Köszönöm a filmet!!!!!

  2. 2018. augusztus 4. 08:23280075.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikém ...köszönöm a filmet.Az este már nem volt erőm írni.


    Reggel óta kóválygok ....már most nagyon meleg van.Elvégzem ami nagyon szükséges....utána vakond leszek./ Húúú de utálom/.


    Leonának mozgalmas napjai vannak.Remélhetőleg a liftet hamar megszerelik.Hányadikon laktok?


    Ámultam tegnap Saci sütésén....ennyi ..Ennek hatására ma én is sütök egy joghurtos szilvásat....olyan poharas kevertet.


    Ma ki sem mozdulok...


    Gondolok mindenkire ....de ebben a nagy melegben lassan már arra sem leszek képes.Nem szokott engem a meleg ennyire kikészíteni ....de most nagyon @./ Szépen kezdem a hétvégét...elnézést.../

  3. 2018. augusztus 3. 22:29280074.

    Pötyikém, úgy emlékeztem, hogy kérted. Ha nem ez volt akkor melyik?  Már elküldtem 8 részt, majd nem töltöd le. 


     

    előzmény:
    potymama (280073)
    2018-08-03  21:42
  4. 2018. augusztus 3. 21:42280073.

    Ildikó én nem kérem a filmet, szerintem meg van valahol. Igaz még nem néztem utána, de úgy rémlik.

  5. 2018. augusztus 3. 21:39280072.

    Itt voltak a lányom , Leona és Dalma..persze Dió is.(úgy lihegett nem hallottam amit beszélgettünk)


    Estére elment Leona a Dalmáékkal moziba, napközben meg bent volt Dalma munkahelyén..nagyon élvezte..mikroszkóppal nézegette a szúnyogokat és a muslicákat.


    Tegnap valaki beszorult a liftbe, kiszedték, de azóta nem megy. Ilyen még nem volt..mi 8. éve lakunk itt, még nem volt rossz. Az a baj ezek valamilyen híres cég liftjei (azért voltak eddig jók), de ha alkatrész kell hozzá..az mire ideér karácsony lesz!

  6. 2018. augusztus 3. 21:35280071.

    Igen jó, érdemes megnézni. Szerelem csak nyomokban van benne. De talán nem is hiányzik ebből a sorozatból. Holnap letöltöm a feliratot, vagy esetleg  link birtokában te akarod? 


    Julika, amikor megaszalódott a paradicsom, akkor teszed fűszeres olajba? Sose csináltam még. 


    Jó éjt. /ma fáj a lábam, remélem kialszom magamból/


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (280070)
    2018-08-03  21:14
  7. 2018. augusztus 3. 21:14280070.

    Itt is nagyon meleg van de ez jó az aszalásnak


    Én még nem tudom hogyan teszem el, azt hiszem olajban , fokhagymával. Vera most elhúzná az orrát


    Én kérem, ha jónak gondolod.

    előzmény:
    franci47 (280069)
    2018-08-03  20:34
  8. 2018. augusztus 3. 20:34280069.

    Lányok, most kezdtem tölteni a Secret Forest c. sorozatot. 16 részes. 


    7oo valahányas  mb. részekkel.  


    Tartalom:


    Bár racionális, egy gyerekkori agyműtét miatt, Hwang Shi Mok ügyész (Cho Seung Woo) elveszíti az érzelmeit. Hűvös és magányos, azon ügyészek egyike, aki nem érintett a korrupcióban. Amikor találkozik Han Yeo Jin rendőrhadnaggyal (Bae Do Na) egy gyilkosság helyszínén, egyesítik az erejüket, hogy kiirtsák az ügyészségről s korrupciót és megoldjanak egy sorozatgyilkosságot.


     


    Nagyon meleg van, legalábbis nekem. 


     


     

  9. 2018. augusztus 3. 19:00280068.

    Szervusztok.


    Szóval én most magamat kerestem, gondoltam onnan olvasok, mi is történt ma a házunk táján és akkor látom, hogy csak a diófáig jutottam, szerintem melegem volt és ott hűsöltem tovább.


    Nem igazán voltam hatékony ma, mosás ment, le is száradt hamar, azután kerestem, bizony, mégpedig krétát, és nem is lett meg, pedig tudom, hogy egy kis kék szütyőben van, de hogy az hol van, azt jó lenne tudni.


    Olyan sokat dolgoztatok, hogy csak pironkodok a lustaságom miatt.


    Holnaptól nem leszek egyedül, jön a kutyus.

  10. 2018. augusztus 3. 16:21280067.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Végre én is ide értem....


    Hajnalban  Anikó figyelem felkeltése nyomán én is el kezdtem sütni a gyerekeknek az útra .....Öt tepsi linzer lett, azt még össze kell ragasztani....és három tepsi magos rudacska....az este már legyúrtam őket, csak sütni kellett, de ebben a hőségben az sem volt semmi.......Kicsit hagyok mindegyikből, mert hétfőn kedves vendégeim lesznek és nem akarok újra nekiállni..


    Ebéd után egy ideig társasozás, ami elmaradt miatta azt majd holnap pótlom...


    Ildikó...a virág így szép ahogy van....nekem élőben idén nyílik először a rózsaszín, eddig csak fehér volt....a film nem emlékszem, hogy nekem már jött volna...


    Julika...szépen gyűlik nálad is a télire való, milyen jó is lesz majd elővenni a nyarat idéző termékeket...


    Nekem a lecsózás még hátra van, aszalni a Vera aszalójával fogok....aszalá után hogy tartjátok? Nekem nagyon ízlik úgy hogy kis akár csak úgy vajaskenyéren is finom   és az olaja is jó ízes lesz..üvegekbe rakom...közé pár gerezd fokhagymát és felöntöm olajjal...


    Szilvát kellene vennem aszalásra és ringlót ecetesnek, de se kedvem, se erőm utána járni...talán ha kicsit enyhűl az idő...


     

  11. 2018. augusztus 3. 16:11280066.

    A lecsó eltevésének ezt a módját nem ismerem..hogyan kell csinálni? 


    Várom a filmet..most kezdem nézni a Kim titkárt.

  12. 2018. augusztus 3. 15:53280065.

    Már írtam egyet, de mint minden ez is eltünt.


    Nekem sok mindenem eltűnik. Kulcsom, szemügém, pénztárcám, vizes üvegem, mindenféle napi használatos dolog, telefonom is el szokott  tűnni, sőt a gereblye is. Kettő van belőle, sokszor nincs meg egyik sem. Aztán megtalálom a  helyén, legalábbis az egyiket, csak nem nézek le, hanem a nyelét keresem. 


    Kösz, majd keresek egy ünnepet neked, hogy küldhessem. /A virág hátoldalát látjuk, vagyis alulról,mint ahogy fényképeztem a valódit. Ezt nem másoltam senkiéről sem, csak a magam fotója alapján. 


    Ja és  van egy films- a  Secret Forest. elküldeném lassacskán.  Mert én már láttam, és véletlen került fel ujra letöltésre, mikor torrentet váltottunk. 


    Julika, Saci, Anikó,  Magdi, Pötyi, azt hiszem ez volt a sor. 


    Ha majd  küldöm, az első részt nézzétek meg, mert annyira úgy tünik,mintha már küldtem volna. 


    Megyek mert lecsót kell gyártanom  télire.  Fagyasztóba teszem.  Picit elősütöm. Tavaly is így  volt elrakva. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (280064)
    2018-08-03  15:39
  13. 2018. augusztus 3. 15:39280064.

    Ildike!


    Ez a szellőrózsa olyan mint egy szép üdvözlő lap. Majd ha nekem lesz valamim,  ilyennel, saját készítésű lappal köszöntsél fel. Soká lesz még, de van időm, kivárom

    előzmény:
    franci47 (280062)
    2018-08-03  14:29
  14. 2018. augusztus 3. 15:36280063.

    "Örömmel látom" hogy ti is kerestek. Én is..és nagyon fontos dolgokat. Olyanokat amiknek nem lehetne szabad eltűnni...és eltűnnek. Akkor amikor a legnagyobb szükség lenne rá. Pl a nagy fakanál..egész télen útban volt a kamrában..bezzeg most nem találom. És a gereblye..nem is olyan régen még fejbe akart verni valahol..de hol??? Már tűvé tettem érte a kertet és sehol sincs. Majd kihajt valamelyik bokor alatt? A napi szintű keresést már nem említem. Hol az órám? Amint a lakásba érek leveszem..valahol..pedig elhatároztam lesz neki helye, de amint a lakásba érek elkezd "'szorítani"...hol a szemüvegem? Állandó kérdés...hol a radír? Az meg mindig elgurul..és hol van? hol van...ez a kérdés hangzik el a legtöbbször.  


    Most lettem készen...készen is vagyok rendesen, de a lecsó a  tegnapi paradicsomok mellett dunsztolódik, az aszalódás szépen beindult, hála a NAP áldásos tevékenységének...a töltött paprika is készen van, maradt a lecsóból lé. Finom lett. Megy a hűtőbe. 


    Most nem tervezek több munkát, majd csak szembe jön velem valami és vagy elfogadom vagy elkerülöm 

  15. 2018. augusztus 3. 14:29280062.

    Kicsit festegettem a szellőrózsán, de nem lényeges. 


    Ugyanaz maradt. 


     

  16. 2018. augusztus 3. 11:22280061.

    Magdikám, én is mindent elrakok, eldugom magam elöl.


    Tegnap a horgolótűt kerestem, sehol nem volt. Na gondoltam, ha reggel sem lesz meg, akkor v eszek egyet a piacnál.


    Meglett. Nemrég használtam. Elvágtam egy hosszú fehér nadrágot, és annak az alját horgoltam körbe /mondjuk még csak az egyik szárát, szegés h elyett/  Itthoni nadrág lesz. 


    Most filmeket pakolgattam. írt a gép, hogy  felesleges dolgok vannak, töröljem. 


    Ha valakinek kell segítség szóljon. Egyszer megcsenget visszahívom. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (280059)
    2018-08-03  11:17
  17. 2018. augusztus 3. 11:17280060.

    Sziasztok, nem kerestem a Menedékház bejáratának kulcsát. 


    Zegmenet volt, piacra mentem, paprikát vettem. 


    Nagyon szépet kaptam, nem bánom, ha kicsit drágább is, mert ebből van finom lecsó /télre szeretném.


    Kisebb dolgot még vettem a boltba, és jöttem haza. Meleg van, a hogy írjátok ti is.


    Köszönöm a reagálásokat a  festeményre.  Még nem  csináltam meg a rontást, v. javítást. Majd hozom ha  valamilyen irányban eldőlt a  mű sorsa.


    Ettem egy mákos kalácsot, általában  veszek egyet, azt megettem, most  majd csúszni fog az ebédidő. 


     


    Vigyázzatok magatokra. 


     


     

  18. 2018. augusztus 3. 11:17280059.

    Sziasztok!


    Megjöttem a városból.Gondolatban kicsit leültem a menedékben a kispadra....ittam egy finom bodzaszörpöt....vártalak benneteket majd  mentem tovább.


    Remélem a tegnapi esőnek meg lesz a jótékony hatása.


    Voltam a garázsban ....annyi pókháló van ...lehet behúzódnak a meleg elől?Lesöpörtem, kicsit lomoltam ....egyszer csak elfogy.Én is a "rendes" mindent elrakók közé tartozom...de most stílust váltok ...kidobok mindent!!!/úgysem lesz belőle semmi /


    Nem láttam Borsikát.Remélem csak a Kutyahotelbeli elfoglaltsága miatt nem tud jönni.


    Itt semmi különösebb nem történik...hacsak ...az nem, hogy állandóan keresek valamit.Most például a kötésem rögzítőjét.Ezer éve nem volt kint a viszerem....valószínű most a nagy melegtől.Szoktam rátenni vizes borogatást...de sehol sem találom ezt a @-t.Ha valamim hiányzik nyugtalan vagyok ...míg meg nem találom.


    Ma be fogok lakni főtt kukoricából....ha méretű leszek akkor is.


    Vigyázzatok magatokra....ma is nagyon meleg van !!!

    előzmény:
    BiriBiri (280057)
    2018-08-03  08:48
  19. 2018. augusztus 3. 11:06280058.

    ASzervusztok


     Dörgés itt is volt, de eső az nem.


    Julika, szorgalmas vagy. Milyen jó lesz majd a tli időszakban az a sok minden amit elraksz.


    Pötyike, akkor most ugye vissza mész egy kicsit az ifjuságodba, amikor Leonával játszol.


    Sacika, ujra vidámságtól hangos nálatok is a ház. Azért vigyázz a lábadra is.


    Ildike, okos gondolatot hoztál. Érdemes elgondolkodni a tartalmán.


    Magdika, most nemmész ki a telekre?


    Lányok ugy van ahogy Julika irta. Az elkövetkezendő 2 nap erős lesz a meleg szempontjából. Állitólag az Ibériai félszigeten kb. 45-5o fok is lehet. Szegények.


    Kellemes hüvős szobát kivánok mindenkinek. Nálam is megy a ventillátor, kisebb megszakitásokkal.Csak igy lehet kibirni. Hajnalban keltem, hogy tudjak takaritani, igy most már csak az ebéd készités van hátra. Na meg én is előszedtem egy régen olvasott könyvet, Druon, "Az ősi törvény".


     

    előzmény:
    BiriBiri (280057)
    2018-08-03  08:48
  20. 2018. augusztus 3. 08:48280057.

    Rosszul zártam be az ajtót? Esetleg elvittem a kulcsot? Mindegy..a lényeg, hogy  kinyitottam. Szellőztettem, a hűtőben van finom szörp, Flórika tette el, bodza, az a kedvencem. Most jól is esik, mert dől rólam a víz, egy kicsit pihenni ültem ide. 


    Korán kezdtem a munkát a "birtokon". leszedtem 6 kiló paradicsomot, gyomláltam, rendet vágtam a tövek között, csúnya leveleket szedegettem, de maradt. Aztán szortíroztam, ami aszalni való volt aszalásra készítettem, a többit kifőztem, még ott vár a passzírozásra. de előtte előkerestem egy régi kis ablakra való szúnyoghálót, azt jól lesúroltam , arra került a paradicsom. Így alulról is szellőzik. A mászóka felső foka közé tettem, fögönnyel sátrat csináltam  neki és várom a kánikulátMég két kánikulát ígértek, kihasználnám a nap melegét. Milyen jó, hogy ilyen régi házban vannak ilyen elfekvő hasznos dolgok. Ezt a szúnyoghálót 1000 éve csinálta Béla, a kamra ablakon volt. Aztán az új ablakra már nem volt jó...és én rendes asszony nem dobok ki semmi hasznosatvalamire jó lesz alapon. és most nagyon bejöttleakartam fényképezni, le is kaptam de a nagy gépen valamiért nem lehet képet feltölteni a kis gépen meg megszökött a wifi, linux a drága és nem értünk hozzá. Jött egy értesítés, hogy meg kell erősíteni a wifit, de én nem tudtam, hogyan kell, nem igazoltam vissza , el is ment, Sanyi majd beállítja ha megyek a hallókáért Szegedre, Most nincsenek otthon és a távjavítás nagyon macerás. 


    Most már kipihentem magam, megyek a boltba, veszek darált húst , mert mi mást főznék hétvégére mint töltött paprikát, friss léből

    előzmény:
    BiriBiri (280056)
    2018-08-02  19:09
  21. 2018. augusztus 2. 19:09280056.

    Látjátok, mennyire más szemüvegen nézzük  filmeket. Nekem éppen az a szerelmi történet tetszett ahogy a doktorosban alakult. A részek, az orvosi esetek is érdekesek voltak számra. Ildi egy kosztümösön piheni ki magát, én azt nem kedvelem. de unalmas lenne, ha egyformák lennénk

    előzmény:
    harangvirag08 (280054)
    2018-08-02  18:17
  22. 2018. augusztus 2. 18:27280055.

    Hú de sokat írtatok! Jó volt olvasni.


    Délelött meglátogatott a Domaszéki barátnőm, ahogy elmentek befutott Leona és az elöbbment el.


    Színházast jŕtszottunk a szereplők a babák anézők mi voltunk Lajossal.


    Amikor elment a lelkemre lötötte, hagyjak mindent úgy..mert holnap folytatjuk.

  23. 2018. augusztus 2. 18:17280054.

    Sziasztok!


     


    Végre esik az eső...jó lenne ilyen ütemben legalább jó ideig.Most írtak, hogy Tómalmon is esik.


    Látod Julika ....megy ez.


    A filmekről: régen fordult velem elő , de a doktoros  nem nyerte el a tetszésemet.Talán azért mert annyi vilancia volt vele...közel 2 év telt el fordításra várva.Úgy voltam vele mint amikor nagyon vágyik az ember valamire ....és ha sokáig tart már nem is olyan izgalmas.Talán az is volt a baj, hogy egy szép szerelmi történetet vártam.Sok volt a megrendítő jelenet.Most egy nagyon lazát nézek....közben nagyokat lehet nevetni...utána a Kim titkár következik.


    Voltam a könyvtárban....az olvasnivaló  nagyon könnyed...irodalmi értéke semmi ....de kit érdekel.


    Saci ...ez a tészta engem is érdekel.Ki kellene próbálni.


     


     


    Már dörög is .....ezt nem szeretem.

  24. 2018. augusztus 2. 16:45280053.

    Ezt még nem is meséltem. Elvittem a csoda cseppeket Szegedre, megmutattam a dokinőnek, megkérdeztem, hogy nem árt, ha használom? nagyon jót nevetett. Szóval ez az a szer, amitől egy hónap múlva hallanak az emberek?


    Ezzel cukkolnak a barátaim, mondja. Azt kérdezik, mit csinálok majd, ha mindenki meggyógyul? Mi lesz velem? Mire képzem át magamde ártani nem árt, a közönséges parafin olaj ugyan olyan hatású, a fül zsírt képes feloldani..drága pénzért

  25. 2018. augusztus 2. 16:37280052.

    ldikém!


    "Örültem, hogy  veled lehettem erre az időre. "  ha ezt tudom, értetlenkedek még egy sor.... kedves  vagy és nagyon türelmes. 


    Hogy nincs komfort érzésem a fülem miatt olyan semmilyen hangulatom van. és erre nagyon jók ezek a filmek. A doktoros is nagyon kedves történet volt. 


    Már régen mondják, tudjuk,  hogy az idő nagy úr

    előzmény:
    franci47 (280049)
    2018-08-02  15:41

Címlap

top