Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. augusztus 2. 16:30280051.

    Sacikám elképzellek a göndör tészta beszívásával. Én is körözöm ezt a göndör tésztát. Bea hozott egyszer és nagyon szerettem. 


    Milyen boltban veszed?  Mármint melyikben kapható. Kínaiban is néztem, igaz  nem kérdeztem rá. Julikával nem tanultuk a megás letöltést.  Más feliratot és filmet töltöttünk le. Gondolom kavarogtak az agyában a különböző helyek, de majd helyre teszi. Eleinte, mikor még csak kisérleteztem, és kaptam egypár linket valakiktől, csak csináltam, és a sikertelenségekből aztán lett eredmény. Most sem tudok mindenhonnan tölteni, de amit tudok nekem bőven elég. 


    Az 5o részes hát az olyan volt mint a többi. Az utolsó részben beszorítva minden. Én azért élveztem, mert a pöttyös orru játszott benne, és  szeretem minden lépését. Igaz, hogy az elején  úgy éreztem kicsit koros a szerephez. De aztán elfogadtam. 


    A nőgyógyissal nem fogom kínozni magam.  Ahogy elmondtátok nem tetszik.  Lehet, hogy egy kosztümös lesz az áldozat. 


    Az About tetszett, Magdiként a mi fiunk. Végre a vége is jó volt, bár igen kavaros. 


    Mostanában a KIm titkár tetszett a legjobban, olyan nyári film.


    Na most nem tudom mit csináljak. 


    azt hiszem mégis festés lesz, ahhoz fülik legjobban a fogam.  DE MIT. A tárban sok minden van. Mit bírok hosszabb ideig csinálni. 


    Jön amúgy az eső is, lehet, hogy az a ludas a mai  napban, és lenyom egy kicsit. 


    Az előbb még a net is megijesztett, egyszer csak egy kattintásnál beugrott egy ablak, nagy zörgéssel, Beát látom ott és kiírva "itten vagyok". Na mondom mi van, hol is vagyok. 


    Így telik a nap, és mostanában veletek is találkoztam, majdnem személyesen. Ez jó. 


    Nekem avastom van.  Meg vagyok vele elégedve. Azt hiszem nagyon érzékeny a drága, van ahova nem enged be. Mindenki másra esküszik.  Nem számít, csak védjen. 


     


    Kinéztem az ablakom látom megy Pista bácsi a kocsmába. Mikor találkozom vele az úton mindig mondja "megnézem ott vagyok-e". 


    Nem vicc de mondja nekem vicces, és ő is azért mondja. Nevetünk. 


    Itt vége, ma sokat írtam. 


     


     

    előzmény:
    Rolta (280050)
    2018-08-02  15:54
  2. 2018. augusztus 2. 15:54280050.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Ma is jött dél körül egy nagy zuhé...aztán kis szemerkéló eső.....mindent összenítottam, de nem megy 24 fok alá a benti levegő, pedig a kinti elég kellemes...


    Az este későn jött Lili és Misi, meséltek a nyaralásrukról a másik mamáéknál......egyből vidámágot és sok nevetést hoztak...Délelőtt főztem....zöldséges fejtett bab levest és tejszines ázsiai csirkemell kockákat a hosszú göndör tésztávl.....jókat derültünk, mert próbáltam mutatni hogyan kell beszippantani....ahogy a filmjeinkben látjuk...


    Holnapra húsos káposzta/fagyóból/ és közkívánatra  na mi is....hát rántott hús..


    Ebéd után Misi próbált tanítani pókerezni....ha ugyan ez az volt.....hamar feladtam , nem az én világom.....még jó, hogy hoztak társasokat is....majd  azzal folytatjuk.......lenne más dolgom is, de ez most jó kfogás...


    Julika....a diófa alatti velős beszélgetésnek nem én voltam a résztvevője.....én sem értem még a kérdéseket se......viszont ha nekem sikerült most, akkor neked is biztosan sikerül...ilyen szempontból magamat képzelem a leggyengébb láncszemnek..


    Erika.....régen nekünk is sok "sátrat" leszaggatott a szél.....akkor döntött úgy a vőm, hogy csinálnak egy fix-et fából....ennek több éve és nagyon jó...lehúzódott e már a sok víz?


    Annuska.... kérdésedre, a derekam kicsit javult, a lábam meg majd biztos leapad ha hűvösebb lesz...te hogy vagy?


    Anikó.....olvastam, hogy mennyit sütöttél a gyerekekek az útra és nagyon elszégyelltem magam....az enyémek is indulnak a hét végén és teljesen elfelejtettem az útravalót, pedig mindig szoktam....még jó, hogy időben van..


    Ildikó....kicsit értékelem a legutóbb látott filmeket, csak véleményt írok hátha valaki még nem látta, bár én szoktam lenni az utolsó...szóval a Monster....tartogatott még új fordulatokat a megszokottakhoz képest,, amit nem értek végig részletesen kidolgozott események 49 felvonásban és az 50. mindent megoldó gyorsan...    A Doktoros....sok könnyeztető történés sok ismerős, kedvelt arc....A repülős tajvani eleje könnyűnek tünt, aztán mégsem...a vége szép volt...ezekkel együtt mindegyik tetszett...


     


     

  3. 2018. augusztus 2. 15:41280049.

    Mégis csak erősen süt a nap. 


    Megfőztem a par.káposztát. Akkorát ettem belőle, amekkorát nem kellett volna. 


    Nagyon finom lett, a tegnap főzött paradicsommal csináltam meg. Nem fog belőle senki sem enni, csak én, így megtehettem. Bence csak a boltit szereti. 


    Annuskám, még nem tudom mit festek, nézegettem, de még most annyira nem fogott meg semmi sem. 


    Uborkával kéne foglalkoznom, de semmi  kedvem hozzá. Igazán most semmihez sincs kedvem.  Ha  így marad, akkor elténfergem a napot. 


    Mostam kettőt, kicsit takarítottam is. 


    Julika, jó töltögetést, ha elfelejtettél volna valamit, vagy  akkor szólj.  Örültem, hogy  veled lehettem erre az időre. 


    Szép napot továbbra is. 


    Mai gondolat:


    Hű barát az idő: felnyitja a szemeket, meghozza a tisztánlátást; tetté érleli a szándékot, alkotássá emeli a gondolatot; lecsöndesíti a szenvedélyeket, elhamvasztja az indulatokat: a vadat megszelídíti, a mimózát fölbátorítja; szétzúzza a lélek kőképződményeit, lekapargatja a szív mészkőlerakásait - aki látni s hallani tud, megérti üzenetét. Ezt úgy nevezem: változás, a mindenkit fölemelő, előrelendítő erő...
    Hioszi Tatiosz


     


     

  4. 2018. augusztus 2. 15:38280048.

    Szervusztok!


    Most már én is "tudós" vagyok..Ildi kitanított. Megcsináltam, letöltettem. Hála Ildinek


    Ha enyhül a meleg talán kimegyek nyírok egy kis füvet,,,talán, ha lesz erőm, kedvem. Egyenlőre nincsen. A nyárból én csak a hűvös szobát élvezem. 

  5. 2018. augusztus 2. 13:42280047.

    Sziasztok!


    Jaaaj ...Julika,hogy lennél már tudatlan.Én sem értettem semmit a diófa alatt.Aztán leírtam magamnak / én csak így boldogulok/ és próbálkoztam.Ildi türelme és segítsége nélkül nem boldogultam volna.Nagyon köszönöm....olyan jó érzés volt mikor ma délelőtt meg tudtam csinálni.


    Itt is járt az eső tegnap ...de pillanatok alatt el is vonult.Csont száraz minden.


    erika ...nagy riadalom lehetett mikor megindult a sátor.Szerencse,hogy nem tépte szét.


    Pötyikém ...könnyen leszel, van varró inasod.


    Szegény Bogi kutya...érdekes az " együtt élő" kutyák/macskák viszonya.Ófaluban is igen jó barátságban volt az egyébként Nországban élő Csöpi kutya / aki magyar származású volt/és a szomszéd macska.Amikor megjöttek átköltözött és ott volt nyár végéig.Pár éve haza indulás előtt a kutya már nagyon gyenge volt.Utolsó délután bement a garázsba ...a macska ott ült mellette...és befejeződött minden.


    Vigyázzatok magatokra!!!!

    előzmény:
    BiriBiri (280042)
    2018-08-02  11:06
  6. 2018. augusztus 2. 13:32280046.

    Szervusztok


     Semmi ujat nem tudok mondani. Nagyon meleg van. Az éjjel itt is volt felhőszakadás, égzengés. Végre hajnalra lehült a levegő, de már ujra süt nagyon.


    Ildike, sajnos a baj jön kéretlenül. Jobbulást a betegeknek. Gondolom Negró is nehezen viseli ezt a meleget. Mit készülsz festeni?


    Julika, ügyes vagy, biztositod a téli  vitaminokat. Szegény kutyus. Az állatokban nagy az együttérzés,  sok ember tanulhatna tőlük.


    Sacika, sok mindent csinálsz. Arról nem irsz, hogy a derekad és a lábad hogy van:Magdika, sajnos a kertek nagyon megsinylik ezt az időjárást.


    Anikó,  fürge voltál, hogy 2x is mentél vásárolni. Na arról már nem is beszélve, hogy a sütés sem volt semmi.


    Borsika, ojó volt olvasni a kutyusokkal való dolgaid. Nem unatkoztál.


    Marika hogy birtad a körengetegbe való mászkálást?


    Erika, mozgalmas a kinti élet.


    Pötyike, Leona mit alkotott?


    Én sem fözök. Van hideg gyümi levesem és egy kis rizsesborsóm. Nem is kiván enni ebben a melegben az ember.


    Kellemes hüvős helyet kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (280044)
    2018-08-02  11:47
  7. 2018. augusztus 2. 13:28280045.

    Nekem már nem avast védelmem van, a szerelő azt mondta, hogy a gép védelme nem engedi letölteni a vírusos filmeket.


    Remélem így is van, eddig nem találkoztam eggyel sem.

    előzmény:
    franci47 (280041)
    2018-08-02  10:24
  8. 2018. augusztus 2. 11:47280044.

    Ildi!


    Köszönöm, olvastam. Ha ráérsz megpróbálhatjuk...jó lenne kevés telefonnal megoldani...

    előzmény:
    franci47 (280043)
    2018-08-02  11:42
  9. 2018. augusztus 2. 11:42280043.

    Írtam  Julika a leveleződbe.


    Most nem vagyok itt, elmentem a pincébe.


     

    előzmény:
    BiriBiri (280042)
    2018-08-02  11:06
  10. 2018. augusztus 2. 11:06280042.

    Ildi8kém!


    Én félek, hogy velem felsülnél..nem szeretném égetni magam. Olvastam a diófánál miről beszéltétek Sacival, egy szót sem értettem belőle..vagy Pötyivel? Szóval én nagyon analfabéta vagyok. A fülem most is rossz, a telefon is nehézkes. Én vagyok csak tudatlan a csapban? Jújj..de szégyenlem. 

    előzmény:
    franci47 (280039)
    2018-08-02  09:42
  11. 2018. augusztus 2. 10:24280041.

    Anikó, úgy csinálta Magdi, mintha már  tudná, így semmi  nem volt.


    Egy-két dolgot kellett csak mondani, amit ne csináljon. 


    Az  ellenőrzést nem tudtuk megoldani, nem jött be a virusírtó.  Abban segíthetnétek. 


    /gondolom, ha lett volna probléma, akkor  nem engedte volna a letöltést sem/.


     


    Hú de divat lett a lovagolás nálunk.  Most ment el itt 4 lány, csak úgy lobogott a hajuk a bukósisak alól. Elment a szépséges majdnem fekete ló is. Mindig megcsodálom. 


     

    előzmény:
    ancsa46 (280040)
    2018-08-02  10:02
  12. 2018. augusztus 2. 10:02280040.

    Szervusztok.


    Jól aludtam, lehet hogy nem volt annyira meleg az éjjel. Most sincs szikrázó napsütés, az előbb hallottam a rádióban, hogy még 2 hétig kitart a hőség.


    Már sikerült elfáradnom, tegnap a vihar alatt begyúrtam egy dupla adag linzert, ma korán megsütöttem , / 6 tepsi/ és már összeragasztva várja a szállítást. A nyaralni induló családom kapja.


    Pötyi, amikor a gyerek nagy csöndben van, akkor lehet számítani valami olyan meglepetésre, aminek nem biztos hogy örülünk a végén, de legalább látod hogy még ez is érdekli.


    Magdikám, gratulálok a sikeres tanuláshoz, Ildinek nagy türelme van, én már csak tudom.

  13. 2018. augusztus 2. 09:42280039.

    Jó reggelt. 


     


    Nálunk is felhős az ég. Lehet,hogy ma is lesz eső? Nagy valószínűséggel. 


    Erika, jó fürdés volt, remélem nem fáztatok meg. Gyermekkoromat idézted, akkor előfordult, de olyan jó langyos eső esett, nagyon kellemes emlék. 


    Julika, az állatok egymás iránti aggodalma, szeretete, csodálatra méltó.Nálunk is tapasztaltuk, mikor kiskutyánk majdnem elpatkolt egy oltás során = első volt - ott ült mellette cicánk, és én. Mindketten néztük. 


    Ma nem tudom mit csinálok annyi, de annyi dolgom lenne, de én festenék..... ja és ott a paradicsom, igaz nem sok, de maszattal jár, lehet,hogy az lesz az első. Nem tudom, hogy főzök-e valamit, nem fogok éhen halni. 


    Julikám, mikor jössz a tanodámba? Magdival befejeztük, ügyes volt. De hát nem volt nehéz.


    Pötyi, Leona is megszerzi a varrótudományt.Mit készített?  


    Tegnap 10-ig voltam fent, aztán beszédültem az ágyba. Ilyen korán már régen feküdtem le. De jó volt, kellett. Megnéztem a repülős filmet, kicsit mást vártam. Most még nem választottam semmit sem, hogy mit nézzek. Befejeztem a Kim titkárt. Könnyű kis nyári sorozat volt.


    Mindenkinek szép napot, kellemes időtöltést kívánok. 


     


     


     

  14. 2018. augusztus 2. 08:33280038.

    Jó reggelt!


     


    Szerencsésen túl éltük a tegnapi nagy vihart. Volt minden, dörgés hatalmas villámokkal és felhőszakadás. Majd eső de rengeteg. Most nemrég hagyta abba. Mindenhol áll a viz, a föld nem birja elszivni. 


    Ma készültünk a faluba, de az utca is vizben áll, nem lehet kimenni, mert biztos elakadnánk.  


    Ezt még elmesélem: a viharos szél felkapta a kikötött sörsátort (elszakitotta a kötelet) és vagy öt métert repitette. Zuhogó esőbe fürdőruhában mentünk utána. Jót nevettünk, mert zuhanyozni készültünk, de igy esővizben fürödtünk meg. Úgy néztünk ki mint az ázott verebek. Még mindig felhős az ég, de már világosodik. Kellemes az idő.


    Ma nem kell főznöm, előre készültem, gyümölcs leves, tökfőzelék pörkölttel.


     


    Julika nagyon sajnálom a kutyust. 


    Pötyi azért nem csinált túl nagy kárt Leona?


     


    Legyen nagyon szép napotok! Vigyázzatok magatokra!!

  15. 2018. augusztus 2. 07:38280037.

    Szegény Bogi kutya nagyon "kutyául" van. Már akkor is hívtak hozzá állatorvos amikor ott voltam, vitaminokat kapott. Öreg már szegány, a korát csak kb tudják megsaccolni mert befogadott kutya . Olyan 13-04 éves lehet az állatorvos szerint. Swarci cica nagyon nagy részvéttel van iránta, ott fekszik mellette. Kicsit sötét kép de mind a két állat sötét, fekete. 

    előzmény:
    BiriBiri (280036)
    2018-08-02  07:34
  16. 2018. augusztus 2. 07:34280036.

    Szervusztok!


    Itt nem volt semmi időváltozás. Mára talán kissé felhős az ég, délutánra jeleztek esőt. Én megpróbálok  paprikát eltenni paradicsom lében. Jó receptet küldött Kriszti, nagyon egyszerű de kíváncsi vagyok, sikerül-e? Állítólag jól bevált recept, valaki tett már így paprikát téli tölteni valónak? Az ebéd ma is lecsó lesz...Timi csak vasárnap jön haza addig olyan pénztárca kímélő kaját eszek. Ettünk most annyi finomságot, kicsit vissza kell fogni magam. 

  17. 2018. augusztus 1. 22:29280035.

    Felettünk is átszaladt egy vihar estefelé, volt egy kis zápor egy kicsit lehűlt a levegő.


    Itt volt a család..Dalmáék (Dió is) a lányom és Leona. A lányom mesélte a kalandjaikat a kiránduláson..Leona bevonult a szobámba és varrt. Amit lehetett eldugtam előle, de így is elvagdosott egy-két rongyomat, de olyan jó csendben volt..Holnap is jön!!!

  18. 2018. augusztus 1. 19:05280034.

    Szervusztok!


    Itt egyenlőre változatlan az időjárás, holnap délutánra ígérik az esőt. A lakás kellemes hűvös, én filmeztem..jól elszórakoztam. Jó ez a nyár, a lecsót könnyű elkészíteni és finom, laktató. Holnap, ha lesz lecsónak való paprika el is teszek télire. Most csendesen telnek a napok, de jól is esik. Majd még lesz mozgalmas időszak, remélem

  19. 2018. augusztus 1. 15:45280033.

    Remélem elvonult a vihar, nagy dirrel-durral jött. Hatalmas égzengéssel. 


    Esett az eső, piszokul, egy nagy zápor volt. 


    Kutya mindenfelé volt, amerre én jártam. 


    Bence meglátta volna, bejött utánam az ő szobájába, becsuktam az ablakot, oda semmilyen bejárása nincs. és nem bírtam kihívni.


    De aztán mégis sikerült. 


     


    Marika, jó, hogy nem jöttél felénk, mert itt is nagyon meleg volt.

  20. 2018. augusztus 1. 15:04280032.

    Szervusztok!


    Úgy gondolom, a Menedékházban biztos hűvösebb van mint itt a városban.Bp.a legmelegebb.


    Flórika és Ambrus biztos szívesen készítene limonádét.Mi vinnénk dinnyét, kis rágicsát.Jót beszélgetnénk a diófa alatt.Ilyenkor ott a legjobb.


    Tegnap csomó dolgot intéztem a városban.Muszáj volt.Ma ki sem tettem a lábam, csak a cicának adtam friss vizet.Olyan kis majom.Össze vissza lődörög a kertben, pedig bemehetne.Nyitva van résnyire az ablak.


    Ne dolgozzatok sokat.A munka megvár.


     

  21. 2018. augusztus 1. 11:11280031.

    Szervusztok.


    Megjártam ma is a várost, talán most már mindent vettem amit akartam, ha nem akkor variálás lesz, ha mégis befutnának a vendégek.


    Azt hiszem ma a semmittevésé lesz már az időm, ill. filmezek majd , de azt sem lehet egyvégtében.


    Nem valószínű hogy főzök ma, majd találok valamit.


    Ildi, sajnálom ami Margittal történik, és még ez a meleg is egy kórházi ágyon legyengülve, bizony nehéz. Jobbulást kívánok, és türelmet  Neki.


    Maradjatok fedél alatt hűvösön, ha van ilyen.

  22. 2018. augusztus 1. 10:24280030.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt a szokásos meleg van.Megjártam reggel a piacot.Vettem egy csomó gyümölcsöt, dinnyéét ...szinte nem is kívánok mást enni.


    A munkával úgy vagyok ....ami nagyon fontos azt megcsinálom ...a többi nem érdekel. Tegnap estefelé kimentem Tómalomra.A kert lehangoló pedig Zs. locsol esténként. Boscó keresi az árnyékos helyeket.Kapott egy medencét ....de még inkább ivásra használja.Még nem jött rá  mire is kellene használni.Nem akarják erőltetni.Neki úgy látszik a tó jelenti a fürdést.Későn indultam haza....addigra némileg lehűlt a levegő.


     


    Lenkeségem is van megint...nyitva hagytam egyik nap a teraszajtót úgy, hogy nem húztam be a szúnyoghálót.Valami bejött....de nem tudom elkapni.Egyik reggel tele voltam  ...nem csípésekkel ....marásokkal.Kénytelen voltam calciumot inni ....a ma éjszakát megúsztam.Már kimostam mindent, alaposan átporszívóztam.....remélem eltűnt.


     


    Ildikém szomorú dolog ami a barátnőddel történik ....és az ember ilyenkor olyan tehetetlen.Biztos megkönnyebbült egy kicsit, hogy beszéltetek.


    Már félig kész az ebédem ...lecsó lesz több napra.Levesem még van mára.


    Megyek a garázsba . ott viszonylag hűvös van..összekészítek egy zsák lomot ....a másik házban most üres a kuka.


     


    Vigyázzatok magatokra....sok folyadékot inni / mondom én .../.

  23. 2018. augusztus 1. 09:02280029.

    Szép napot Mindenkinek!


    Tegnap azt hiszem én sem voltam...csak este a diófa alatt....Sűrű volt a napom....délelőtt végig mostam....diszpárnák , székpárnák...ma rendes fejpárnák vannak soron......Aztán hoztam egy rossz döntést....úgy gondoltam ha kevés is be kell főznöm a leszedett paradicsomot, vártam, hogy majd ha hűvösödik....hát nem jött még egy kis fuvallat sem....nekiláttam, mire végeztem jó későn, nemcsak a hátamon folyt a víz....és csak 7 liter lett a végeredmény...


    Még a tegnaphoz....miért ne egy ilyen napon jönne még valami...Vera hozott egy jó adag zöldbabot, igaz ennek a feldolgozását mára hagytam.....és egy kedves ismerőstől szép galambica gombát kaptam, azt félkészre fel kellett dolgozni, ma az lesz a vacsora.Annyit írtatok a paprikás krumpliról, hogy én is megkívántam, az volt az ebéd... tervezek  a napokban sóskát, túrófánkot


    Sajnálom a beteg barátnőt, sógornőt....a baj mellé ez a nagy meleg sem könnyíti meg a kórházi életet...


    Mára befejeztem a munkát...biokukás nap van..megtöltendő levágtam egy csomó elszáradt virágot, elkanászodott fűszernövényt....esetleg egy gyors porszívózás, remélem nem jön szembe velem más..


    .Rég hallottunk a cicavilágról....


     


     

  24. 2018. augusztus 1. 06:18280028.

    Szervusztok!


    Most kellemes a reggel. De ma nem megyek ki, tegnap mindent megcsináltam ami fontos volt. Még lecsót is főztem be. Sajnos kevés volt a boltban a lecsónak való paprika, a drágát nem akartam venni, így  majd több felvonásban lesz az is. Nem baj, elbabrálok majd vele. Lehet, sőt biztos, nem ma lesz a napja. Délután szedi le Timi a paradicsomot. ja, meg permeteztem is, a szőlőt megtámadta a kórság...remélem időben léptem közbe. Persze kellett volna már, megelőzni, de "karanténban" voltam. 


    Most megyek és az ablakban meglocsolom a virágokat...szedek magot a Saci féle narancssárga virágról. Már ígértem Nórinak Markának, Zsuzsinak. Saci szétszórta a magját az országbancsak a nevét nem tudom

  25. 2018. július 31. 21:31280027.

    Olvasgatlak benneteket..tényleg gyéren vagyunk, de lapítunk a hűvösben.


    Nézem a telómon az időjárást..azt mondja Szeged..zápor! Hazudik! Persze a múlt héten is a város másik felében akkora vihar volt, pld a temetőben 30 hatalmas fát döntött ki..felénk meg egy kis eső esett.

Címlap

top