Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 24. 12:12278951.

    Szervusztok


     Itt esőmentesek a napok. Igy kénytelen vagyok a drága csapvizzel lócsolni. Tegnap szép napunk volt. A kisfiam 63. évét töltötte be. Ezt is megéltük.


    Nem tudom kitől kaptam a törökszegfű magot tavaly, de nem gyözöm dicsérni. Olyan szép szines virágok lettek és kb. 1 hónapja folyamatosan virágzik.


    Ildike, örülők, hogy Bencének rendezödőtt a jegy körüli probléma. Negró, igazán aranyos. Ma mentél a hegyre, gondolom van böven mit csinálnod. Itt nagy meleg van, remélem nem vagy sokat a napon?


    Erika, jó nagy munkába fogtatok. Igaz a végeredmény nagyon jó. Mit talált a doki, remélem semmi komoly?


    Pötyike milyen lett a szósz? Kár, hogy csak a bajusz látszik és nem az egész Dezső.


    Magdika, ugye milyen nehéz megválni a megszokottól.  Nekem is meg kell nézni mi minden van a szekrénybe. Én is ugy vagyok  egy nyár végig farmernadrágba, s ugyan akkor ott van a többi . Az állásba fognak tönkre menni. Boscnak jó dolga .


    Julika, remélem már nem tőr és besimul a helyére? Ugyes voltál. Tényleg finom ebéded van.


    Anikó, milyet sikerült venni? Használd egészséggel. B.-nek is drukkolunk.


    Sacikáék, remélem  megerösődve, kipihenve jönnek haza.


    Borsika, ha nem jó a v. nyomásmérőd, tessék venni. Akinek  nem stabil a vérnyomása, annak mérni kell rendszeresen, s nem mindegy, hogy mikor veszed be a gyógyszert.


    Marikáék biztos már készen  vannak.


    Csigamentes kertet kivánok.

    előzmény:
    potymama (278949)
    2018-05-24  10:56
  2. 2018. május 24. 11:50278950.

    Én mára végeztem a kerti munkával. Elég volt. Gyomláltam, lenyírtam a füvet, bokrokat igazítottam. Megfürödtem és megyek nézem a Jóban rosszban sorozatot. Itt is hatalmas nyár van. Perzsel a levegő. A lakás nagyon kellemes. 

    előzmény:
    potymama (278949)
    2018-05-24  10:56
  3. 2018. május 24. 10:56278949.

    Sziasztok!


    Megint nyár van, 30 fok lesz. Bekapcsolták a házban a klímát..lehet használni. Hozzánk nem süt be a nap csak 11 óráig..nem olyan meleg, mint a Tiszára néző lakásoké..azok déli fekvésűek.


    Délután megyünk a barátainkhoz, régen voltunk...sütnöm kellene valamit, de mit?


    Nagyon szép Negró. A lányom Zira nevű kutyája ilyen..gyönyörű fényes fekete a szőre.


     


    Én is küldök nektek egy tájképet..cica bajusszal.

  4. 2018. május 24. 07:51278948.

    Szervusztok, szervusz Borsika!


    Ma korán mentem a kertbe mert a nagy meleget nem bírom. És sajnos a gyomlálás sem kedvemre való. Gondoltam megkérdezem Annuskát, mi a titka annak a gyönyörű, gyom mentes kertnek. Aztán magamtól is rájöttem. Minden szálat gyökerestől ki kell húzni. Nekem mindig marad a földben magnak való. 


    Most bejöttem pihenni, bár a kis kapára támaszkodva egyre többet álldogálok. De most öröm ránézni az előkertre. Ha összeszedem magam megyek egy kis füvet nyírni hátul. Azt hiszem nem tudom az egészet lenyírni, holnap is van nap. Timinek maszek munkája van délután. Különben a föld még nagyon nedves, de azt hiszem alkalmas a palántázásra. Szépen kelnek a Sacitól kapott magvak, na nem szépen sorban, olyan bandában álldogálnak..biztos fújt  szél mikor vetettemvagy már ne tudok egy sorban vetni...ki tudja. de szétszedem úgy jó lesz. Isteni finom ebédem van. Sült csirke comb zöldséges kölessel, salátával. Timi csinálta este magának és nekem is kiadagolta. 


    Negróról remek képeket csináltál, Ildi. de ugye ha van pofa, van kép is. 

    előzmény:
    BORS (278947)
    2018-05-24  06:38
  5. 2018. május 24. 06:38278947.

    Szia Magdika, Jóreggelt kívánok minden nekem kedves most ébredő barátnőmnek.


    Ez a holmiválogatás, szortírozás  olyan ismerős Magdika, pont így teszek én is. Nekem is van, olyanom, hogy ..ezt csak ünnepre veszem föl, ..aztán már kimeg a divatból. A dísztárgyakhoz is erősen ragaszkodom, ..pedig túl sok van elől. Fölösleges.


    Ildike, kedves a Negro, ahogy  pózol. Van vmi elegáns a tartásában. Szép az idő a kerti munkára. Irány a hegy. Jó munkát, ..kevés kerti csigát kívánok. 


    Erika, szép hosszú levelet írtál, örültünk. További  kellemes pihenést kívánok.


    Ma házi orvoshoz megyünk Ildi  lányommal. Gyogyó feliratás.


    Tegnap este helytelenkedett a vérnyomásom,  megmértem volna,   de a kargumi úgy szorított, hiába javítgattam,  lehet hogy elromlott, mert 200  körül mért. Vettem be lehúzót, megmaradtam.Kell új vm.mérőt vennem.


    Tegnap újítani akartam: teljes kiőrlésü lisztből csináltam nokedlit. Mert hogy mért is ne? ..meg ugye ki kell próbálni az egészséges főzést. Kapott 1 tojást hogy szép szine legyen, és 1 nyers krumplit, hogy puha legyen. Bézs színű lett, és  igen rágós. Pedig sokáig főztem. Az a szerencse, hogy  csak próba adagot. Kicsit eszegettem,  ..aztán Mici kutyát rávettem, hogy egye meg a maradékot.


     Szerelgetős kislányok,  . fúró és a kalapács angyalai!! ..valamint a létrázás mesterei!!!  Találtam egy videót és odáig vagyok vele,  ..egy függőágyat készítenek benne,  az elejétől a végéig minden fogást, szerszám használat  látható. 


    függőágy zolinak.html

    https://www.facebook.com/LifeAndArtCollections/videos/15 27172070724


    Félelmetes munkatempóban fúr farag,  ég a keze alatt a munka. (nekem meg lógnak a konyhaszekrény ajtóim   )  Már Z-nak elküldtem a linket, most fogom Zs.-nak is. Ők a vőim.)

    előzmény:
    harangvirag08 (278942)
    2018-05-23  12:58
  6. 2018. május 23. 21:53278946.

    Nahát, ki, vagy mi nyomta az ajtót??


    Nem tudtam bejönni. 


     


    Ide sem jött meg a vihar, pedig készülődött igazán. 


    Úgy tervezem, hogy holnap hegymenet lesz.  Van ott dolgom bőven. Remélem volt elég eső is. Bár nem sok minden van ott, aminek annyira kell. Össze kell szedni a levágott füvet is, amivel Bence birkózott a múlt héten. Majd valamikor indulok haza, persze, néminemű munka elvégzése után.  Délután még nem gondoltam, de változott a program. 


     


    Hozok pár képet az utóbbi hetek  fényképei közül. 


    Kutyasztár fotók.  Annyira engedelmes, szépen be tudom adni a magneB6-ot is.  Remélem használ neki. Néha úgy tud nézni, hogy szinte látni rajta a sok szeretetet. 


    Fehér bazsarózsám/ két szál nyílt ki.  Majd holnap, ha haza jöttem folytatom.


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (278945)
    2018-05-23  16:22
  7. 2018. május 23. 16:22278945.

    Nálunk megint semmi perc alatt megjött a vihar.Éppen annyi időm volt,hogy cipőbe bújjak,összekapjam magam ....még átértem Boscóhoz.Hiszen tudom mennyire fél a vihartól.Most itt lapit mellettem.


    Kiegyeznék egy kis eső szünetben/aztán majd azért sírok.


    Holnap mindenképpen ki kell mennem....nem tettem ki a kukát.meg telefonált a szomszéd Imre...délután lesz a virág osztás...az olyan "társadalmi esemény".


    Anikó használd egészséggel az új mikrót.Látod most jövök rá,hogy csak kell még venni dolgokat....mert a háztartási gépeim még lehet megviccelnek és előbb purcannak ki mint én .

  8. 2018. május 23. 16:00278944.

    Szervusztok.


    Alig csináltam ma valamit, de azt nagyon jól, és fárasztóan. ANIKÓ ÍGÉRTE, HOGY MA JÖN ÉRTEM ÉS ELVISZ MIKRÓT VENNI, ÉN MEG CSAK VÁRTAM, AZTÁN FEÉLHÍVTAM, ÉS MONDTA, HOGY JA Ő NEKIÁLLT ELŐSZÖR MEGFŐZNI, MERT ÜGYEKET IS KELL INTÉZNI. NA ÉN IS BELEFOGTAM IMMEL-ÁMMAL, AZTÁN CSAK ELMENTÜNK. Bocsánat a nagybetűért,de nem írom át. Ma még érvényes volt a 20 %-os kupon, így ki is használtam.


    Annyira meleg, fülledt az idő, hogy alig lehet levegőt kapni. és készül a mai eső is.


    Ildi, valóban sokat pakoltam tegnap, nem hagy nyugodni amíg be nem fejezek valamit, de most még mindig nem értem a végére, igaz a spájz készen van, de a szanálandók még itt vannak.


    Magdi, már én sem szándékozok venni semmit, még ruhát sem, pedig egy normális nyári nadrág azért kellene. Ez a polc a garázsban volt.


    Julika, szerencsés vagy, hogy sok helyen van ismerősöd, remélhetőleg most már passzolni fog aminek kell.


    Erika, dicséret jár a jelentkezésért, mert egy szenvedés a pötyögtetés


    Annuska, biztatom az esőt, hogy menjen felétek, nálunk már nagyon sok.


    Az este meg ma reggel is kimentem csigaellenőrzésre, hát rengeteg aprót találtam, muszáj folyamatosan vizitálni.


    A vizsgázóknak megy a drukk ezerrel, Beatrix is túl van 4 vizsgán, de van még 7.

    előzmény:
    BiriBiri (278943)
    2018-05-23  14:40
  9. 2018. május 23. 14:40278943.

    Szervusztok!


    Sikerült bemenni a fogorvoshoz. Nagyon sokan vannak , mondta az asszisztens, volt óvodásunk anyukája, de mehetek. mentem...tényleg sokan ültek  váróban...már régen várakozhattak, mert .csóválták a fejüket, nézték az órát. Kérdezték tőlem, nekem mikorra van időpontom? Mondom azt mondták 11 felé kevesebben vannak, akkor jöjjek. Ők csak úgy, beszédültek és ki kell várni a sort. kb 40 percet vártam és behívtak. Megkönnyítette a doki a protkót, egészen könnyű lett, sokkal kényelmesebb. Azt mondta , hogy talán lenne mit faragni de most maradjunk ennyibe, ha valami gond van telefonáljak és menjek. Amikor bementem a két hölgy elment wc re, mikor kijöttem éppen jöttek vissza. tehát észre sem vették, hogy "beelőztem" őket. Gyorsan lenyírtam a füvet előtt és a két ház között...egyszerre ennyi elég volt . majd ha enyhül a meleg, nem süt oda a nap megyek gyomlálni. Mindig megfogadom, nem kell virágos rész...aztán mindig van. Most megyek és eldőlök. Elhatároztam, hogy nem feszítem túl a húromat, ha úgy érzem ennyi elég, nem erőltetem. Most jött el az ideje a pihenésnek. 

  10. 2018. május 23. 12:58278942.

    Sziasztok!


     


    Míg el nem felejtem:a Fb-on megosztottam egy Náray Tamás írást ...akit érdekel olvassa el.Engem legjobban az utolsó bekezdés fogott meg ...de nagyon igaz az egész.Lehet elfogult vagyok ...de nagyon szeretem az írásait.


    Ildikém ...én is voltam nadrág vásárló körúton.Sajnos nem találtam meg azt amit szeretnék.Most átnéztem itthon a készletet....majdnem azt mondhatnám ...minek vegyek ...mikor majd az egész nyarat kettőben csinálom végig.Azért teljesen nem adtam fel . Reggel átnéztem a cipőket ,szandálokat....van bőven ...de minek?A helyzet itt is hasonló.Egyben fogom a nyarat végig csoszogni.Mondjam még? Mostanában kukáztam/ csak az idegen olvasók kedvéért....nem az utcai kukából / J-éknál 3 db kimondottan jó táskát...meg vettem is magamnak egyet.Ha látnátok milyen ócska táskával közlekedem.Na ...ma átpakoltam  egy másikba ....de ettől nincs szívem megválni.Sokszor kétségbe vonom, hogy normális vagyok e ???Ezt még el kell mesélnem:2 éve vettem a Deichmannál egy drapp szandált....gondoltam  ünnepre/ 1-szer volt rajtam /. Nemsokára rá látom a buszon egy nőn...neki a kertbejáró szandálja lett, most meg egy "öregasszonyon " kitaposva.Ennyit az én eleganciámról...de ma vittem magammal az "ünneplő" vászonszatyromat.


    Anikó ...nagyon ügyes vagy.Én segédmunkásnak jó voltam bútorösszerakásnál ...de egyedül nem mernék belevágni.Már nincs is szándékomban venni semmit.


    Erika..jó,hogy hírt adsz magadról.Ügyesek vagytok az írással ...én még az sms-t is meggondolom.Nincs türelmem.


     


     


    Körbenézek mit lehetne tenni a csigák ellen.Van e olyan szer ami állatra nem veszélyes....Boscó miatt.


    Nyílik az Ildivirágom...olyan szép.Nekem egy bazsarózsát kell  ,de talán majd  ősszel áttelepítenem.A hortenziát eddig még nem viselte meg az átültetés.


     


     


    Saciék már lassan csomagolnak...biztos jót tett nekik a pihenés, fürdés és a kezelések.


     


    Úgy elfáradtam ebben a városi menetben ....


    Legyen szép a napotok!

  11. 2018. május 23. 11:08278941.

    Sziasztok!


    Erika, jó hosszút írtál..telefonon tudom milyen nehéz. Nekem is a nagy ujjaim két betűt érnek át egyszerre és persze nem azt üti be amit kellene.


    Olyan fülledt idő van, lehet vihar lesz a vége? Eddig még itt nem volt.


    A lányoméktól kaptam valamilyen zacskó olasz makarónira való port, amiből szószt kell csinálni. Ma kipróbálom.


    Én Ildivel ellentétben rosszul aludtam, három felé felébredtem..kialudva, csak nem akartam felkelni, mert ha neszelek Lajos is felébred. Igy fekverészve reggelre úgy elfáradtam a semmittevésben, minden porcikám sajgott.

  12. 2018. május 23. 10:53278940.

    Szervusztok!


     


    Itt nem volt eső, süt a nap, de egy kis szél van. Locsolni kellett, a virágaim szomjasak voltak


    Ma nem kell főzni, tegnap bográcsba főztük a husos káposztát.Varrással töltöm az időt. Még füvet kell nyírni, de majd csak délután, mert most oda süt a nap.


    Vasárnap haza kell menni, mert kedden kezdődik a festés és ki kell pakolni. Péntekig otthon leszünk. Közben még dokihoz is kell menni, találtak valami elváltozást. Azt kell megnézetni.


     


    Francika elfelejtettem mondani, hogy a sárga virágom virágzik. Bencének megy a drukkolás!


    Marika jó neked, hogy túl vagytok a festésen, kicsit irigyellek. A szerelés is kész lesz. Szivesen segitenék, imádok legózni.


    Gondolok mindenkire, de ezt a pár sort már majd egy órája pötyögtetem, a munka meg nem halad.


    Legyen szép napotok!

  13. 2018. május 23. 09:31278939.

    Jó reggelt. 


     


    Ma reggelre úgy érzem végre pihentem egyet.  Jól aludtam, álmodtam, isten tudja mit, de nem volt rossz.


    Rengeteg eső leesett. Szívesen küldenék nektek Annuska. Az este még eső után kimentem a kertbe, nagggyon sáros volt, majdnem elcsúsztam, de meg kellett néznem a "csigatermést" is. Úgy néz ki lesz az idén bőven, A fügét a házas csigák eszik. Ilyen eddig nem nagyon volt, csak Magdi elbeszéléséből értesültem róla.m 


    Annuska Bencének drukkolhatunk mára, de az ötöst beírta a tanár, szóval kijavította. Hát ennyire kell figyelni a tanulónak. 


    Nadrágot nem vettem,mivel valahogy nem a méretem, sem a kisebb, sem az eggyel nagyobb, a kisebbnél kisebbet nem találtam, de nem is lett volna jó szerintem, mert nagyon feszes lett volna a lábamon. Azt meg nem szeretném. Pedig ez a "márka" az, ami talán jó valamennyire. 


    Julika, remélem megkapod a mai menetengedélyt, és mehetsz fogügyben. 


    Ma még nem tudom mit fogok csinálni, tegnap el kellett vinnem a növényeimet az első kertből. Remélem a kála szerű virág /Anitókól kaptam/ is jó lesz. Rózsát is át kellett ültetni. Kardvirágokat is átvittem másik helyre, lehet, hogy nem nyilnak ki az idén. Nő a fű itt is,


    A muskotály zsálya nevű szépséges virág annyira nagy lett mára, legalább 10 cm-ert nőtt, amikor amúgy is nagy, nagyon szépen hozza a virágot, már látszik a kicsit lilás virág, lefényképeztem, de még nem került fel a számgépre. 


     


    Magdikám Le Sang Woo film készül, kész az első rész. Tegnap találtam meg. Szerintem jó lesz. Vele megnéznék 100 részt is. Az első rész nagyon jó kritikát kapott a szőrös szívű Bélától. 


    Marika, jó,hogy már kifele mentek a festés, pakolás, szerelésből, és nyugodtan kávézhattok. 


    Jó lett a polc Anikó, használd egészséggel, csak óvatosan a pakolással, ismerve téged, nem fogsz megállni félúton. 


    Vajon Erika mit csinál a kertben, melyik ötletét valósítja meg. 


    Nekem is mennem kéne a hegyre, de  ma biztos nem. Várom Jocót, hogy segít  a megvalósítandó munkában. Majd utána lesz egy nap. Még mindig  ágakat kell égetnem. A múltnapokban elégetett mennyiséggel is elégedett voltam. 


    Borsika, remélem nem fáztál meg, nagyon vigyázz magadra. Mielőtt elmész hazulról gondold át az utat, az időjárást, ettél-e, ittál-e. Italt mindig vigyél magaddal.  Na biztos tudod ezeket, csak könnyebb nekem, hogy leírtam. 


    Legyen szép napotok, mindnyájatokra gondolok. 


     


     

  14. 2018. május 23. 07:30278938.

    Szervusztok!


    Igen kaptunk esőt...jó sokat, és ahogy elnézem még fogunk is. Pedig a füvem már nyírásért kiált!!!Minden pillanatok alatt kihajtott, de vele együtt a gyom is. Most próbálom hívni a fogászatot , mikor mehetek. A felsővel van gond, evéskor elmozdul. Még nem vették fel pedig 7 kor van kiírva a rendelési idő. ha csak pénteken mehetek nekiállok a fű nyírásnak. ha meg azt mondják mehezek, iszkiri, megyek. 

  15. 2018. május 22. 20:49278937.

    Szervusztók, szép estét!


     Jó Nektek, hgy kaptatók esőt, sőt sokaljátok. Itt bezzeg csak sötét felhők jönnek, mennek, eső sehol.


    Ildike, Bencének ezerrel megy a drukk. A végén vettél nacit?


    Marika, ügyesek voltatók, hogy mindent megcsináltatók. A szekrény is megérkezett, aztán  biztós rövidesen össze is lesz szeerelve.


    Julika,, Timi ugye nem fázott meg? Mi történt, hogy a ciccek nem esznek?


    Magdika, szép rend lehet a kertbe. Mit lehet csináélni, hogy elüzd a csigákat?


    Anikó,  nem csodálom, hogy elfáradtál, Hatalmas ez a polc, sok minden elfér rajta.


     Itt csendesen telnek a napok. Mindig van mit csinálni, persze csak módjával. Na és esténként locsolni is kell.


    Nyugodalmas jóéjszakát kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (278936)
    2018-05-22  17:08
  16. 2018. május 22. 17:08278936.

    Szervusztok!


    Itt nagyon meleg volt egész nap...óvatosan rámentem a paradicsom földre, nagyon sok volt a hónalj hajtás. Mást nem is nagyon csináltam...de , a szekrényben a zoknis és fehérneműs kosarat tettem rendbe. Összekeveredett a két kosár tartalma. Most meglett pár zokni párja. Ezt a kosarat szeretik a cicák szétjátszani, ha olyan kedvük  van mindenhol zoknik gurulnak. 


    Régen a bútorokat összerakva vettük..most feladja a leckét az összeszerelés. 

  17. 2018. május 22. 16:49278935.

    Meg van a szekrényke Marika? Remélem hamar fel is lesz szerelve.


    Felénk semmi újság. A lányom volt itt az előbb..ő is ma pihenő napot tart..nem főz, nem mos, mert elfáradt négy napig a családot pesztrálni.


    Felénk szép idő volt, sütött a nap és 26 fok volt.

  18. 2018. május 22. 16:45278934.

    Szervusztok.


    Nagyon elfáradtam ma, majdnem egész eddig pakoltam, és még nem vagyok kész, de abba kellett hagyni. Nem tudom mikor érem utol magam. Annyira lenyomott ez az idő, menet közben majdnem elaludtam, a fejem meg szét megy, ittam egy kávét is. Volt egy mosásom, olyan jó hogy nem kell itt bent szárogatni végre.


    Marika ügyesek voltatok, a szereléssel már nekem is vannak gondjaim, néha a fiúknak is feladja a leckét.


    Ilyen lett a polc


     

  19. 2018. május 22. 16:19278933.

    Sziasztok!


    Éppen haza értem ...rá kb öt percre leszakadt az ég.Mikor Tómalomról indultam  dög meleg volt.Bementem a temetőbe ,,,,elértem a haza  buszt.Mikor a buszról leszálltam majdnem fáztam.Szedtem a lábaim....éppen hazaértem.Most szakad.Ekkora változás kb egy óra leforgása alatt...csoda ha meghülyül az ember?


    Délelőtt füvet nyírtam ,megkapáltam a palántákat ...el is ment az idő.Kicsit elfáradtam.


    El is szomorodtam...amit ültettem virág palántát szombaton... lerágta a csiga, sőt  már a cukkinin is megtaláltam a nyomát. Olyan szép ...már bimbós.Megszórtam hamuval ....most jött az eső ...fújhatom.


    Ildikém ...jó, hogy írod a nadrág kálváriát....tényleg rá kell szánnom magam...de hát az én szerencsém.Megyek össze,meg kicsit fogytam ....minden hosszú.Jó lenne ha találnék olyan nadrágot mint szeretnék....csak ahhoz el is kell menni .


     


    Most elállt az eső ....de teljesen besötétedett.

  20. 2018. május 22. 16:05278932.

    Szervusztok!


    Pötyi nagyon szép az a hatalmas rododendron ami előtt állnak Alexáék.Persze ők az elsők.


    Látom mindenki tevékenykedik, de az ünnep alatt nem volt olyan nagy a hajtás.Kis pihenő is belefért.


    Mi tegnap ötórai kávét már tisztán, átöltözve ittuk.


    Jól belehúztunk.A szekrény mögött elég csúnya volt a fal, még glettelni is kellett egy kicsit.Úgy gondoltuk, ha már rumli van, megcsináljuk a spejzot, fürdőszobát és a legkisebb helyiséget is.Még szerencse, hogy jó magas a csempe, így elég keveset kellett festeni.


    Ma meghozták a szekrénykéket, de nem mertünk nekiállni.Elég komplikáltnak tűnik a leírás.De az is lehet, hogy megöregedtünk és ezért nem merünk belevágni.Sok mindent összeszereltünk a gyerekeknél és itthon is, de ez most nehéz falatnak tűnik.Majd, ha lesz ideje Sanyinknak jön segíteni.Hogy mikor azt nem tudjuk, mindig dolgozik reggeltől estig.Mondtuk ne izgassa magát ráér.


    Ennyi történt nálunk.

  21. 2018. május 22. 14:41278931.

    Sziasztok.


     


    Leesett egy kis eső, arra ép elég volt, hogy  elverje a port, ha persze még nem lett volna nedves a föld az előbbi napok esőzése által. Még dörgött is. 


     


    zegi menetemkor benéztem nadrág ügyben a boltba. Magdikám, láttam amit te is keresel. 


    Kettőt megpróbáltam, bár a színek nem annyira tetszettek, barna, fekete, fehér és valami nagy méretben sötétkék. Piroskás színben is volt, jó is nézett ki, de kicsi méretek 28-as. 


    Próba: kicsi más szabás, mint az eggyel nagyobb csak egy farzsebbel, és csipőben nagy, így elöl bizony nem volt szép. A másik egy számmal nagyobb oldalt zsebbel, csak úgy mutatott, mint a koreaiaké, zsebben tartott kézzel.  Két db volt amit fel tudtam próbálni, 33 és 34-es méretben, a többi kicsi, és nagy. Fogalmuk sincs mikor lesz áru. 


    pihenjünk egy kicsit, és a köztes időben elfáradtam. 


     


     

  22. 2018. május 22. 11:43278930.

    Szervusztok!


    Itt borongós az idő, a kertbe nem lehet a földre lépni, de a magvak kikeltek. majd ültethetem a sok büdöskét széjjel, mert nagyon egyenetlen. Még a műtét előtt kell, mert aztán nem hajlonghatok. Bosszankodom, mert a cicák nem akarnak enni. Elkényezettem őket csirke csonttal, most meg csak beleszagolnak a szokásos menübe és nem esznek. Sütöttem szívet, májat, még az sem kell nekik. lehet, hogy koplalnak. ha így van az meg egészséges, csak nehogy így maradjanak.... kereshetem a kedvüket. 


    Illatzsákocskákat töltök, a megkötőjét meg kell sodorni...sok a dolgom. 

  23. 2018. május 22. 11:11278929.

    Szép további napot kívánok, Szia Ildike!  Gondolok Rátok,  ..remélem jól vagytok!  Voltál-e a rendezvényen?  Láttam a tv-ben, hogy országszerte voltak nagyon vidám helyi ünneplések. Erőpróbák, pünkösdi királyválasztás, ..meg ilyesmik.Bencének eredményes tanulást  kívánok,  ..nagyon jól halad az a gyermek. Dícséretes. Itt 100-0-el süt a nap, de talán nem lesz olyan hőség mint tegnap. Várom a postást, az abalakban lógok.  Addig sehova. Az OTP-ben is várnék ennyit, mire sorra kerülök. Tegnap abszolute rossz volt  a közérzetem, nem jöttem ide sem ilyen lekonyult állapotban. Fejem, ..derekam, és a hangulatom is oda volt. Ma már jobb. Valószínű, hogy a nap folyamán elmegyek elmaradt ügyeket intézni. Kérdeztétek és köszönöm:  jobb a vállam, nyakam állapota a kezeléstől. Még szerdán megyek, aztán vége. Majd kell egy teljes labort csinálni a reuma dr.-nő kéri, júliusra. Nem kell főznöm, van némi maradékom. Pötyike, nagyon szép az a virágbokor, ami  alatt van Leonácska.Julika, erősen drukkolok, hogy rendesen viselkedjék a fogad, ne okozzon kényelmetlenséget. Édes volt Marika a rövid hsz.-ével. Anikó kész a pad? ..ugye ő lett a legszebb pad a világon?!  Erika, csak bekukkantott, annak is nagyon örültem, ..meg a híreinek is hogy remekül érzi magát. Mintha  jött volna valaki. Vagy még sem? ..Nem merem elhagyni a megfigyelő bázist, mert nem hallom, a elmegy a postás. Ez is Józsi. : - )))


     


     

    előzmény:
    franci47 (278913)
    2018-05-20  21:01
  24. 2018. május 22. 07:43278928.

    Sziasztok vidám napot.


    Picivirág Julika ha ma ünnepled a Névnapot Nagyon szép és Boldog napot kívánok.

  25. 2018. május 21. 22:44278927.

    Én még itt vagyok .....most végeztem a film 5. részével.


    Szép  délutánod volt.


    Holnap én is időben szeretnék indulni ....majd jövök ...valamikor.


     


     


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    franci47 (278926)
    2018-05-21  20:51

Címlap

top