Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 17. 19:49278876.

    Szép estét!


    Szegrencsésen megérkeztünk.......nehezen írok a Alina ipodjárol....ffürödtünk, kkezekčseken. Voltunk.....finomat ebčdeltünk.....nemrčg. A Vác sorŕztunk...hAmarosan mmegyünk mússooros estre......gondolok rŕtok.........sok puszi mindenkinek.....🌨☀️☔️☂️🍗🍦🍧☕️☕️🍷❤️💕

  2. 2018. május 17. 19:45278875.

    Szervusztok!


     


    Üdv itthonról.......de nem sokáig maradunk, csak elintézem a dokis dolgokat.....


     


    Magdi, holnap már visszatérünk a jelenlegi bázisunkra......már alig várom......valahogy ott szabadabbnak érzem magam. Itthon sem rossz csak zártabb. Most élvezem a kinti életet.....A ráckevei piacon 700.- Ft-ért vettem az epret és isteni finom volt.....


     


    Anikó nagyon szépen megcsináltad a padot, olyan mintha vadi új lenne......ügyes vagy!!!!!!!! A virágaid is szépek. Tegnap én is ültettem, fodros dupla petúniát, mézvirágot, porcsin rózsát és jázmint.....Egyenlőre több nem fért a kertecskébe......majd még alakítok ki egyet.....


     


    Pötyi állati ahogy a kutyák pihennek, csuda jó dolguk van.....Te ültettél krumplit ugye? Vettem  édes krumplit és vízben gyökereztettem, ahogy a FB-n láttam. Az egyik meghalt, a másikat is ki akartam dobni, de elfelejtettem. Most láttam, hogy gyökerezik és már van rajta hajtás....állítólag szép futó növény lesz belőle.....


     


    Megyek zuhanyozni, mert kint a francia fürdőszobát vesszük igénybe ( lavoár, vagyis lavór)Az udvari zuhany most hideg....Kedden be kellett kapcsolni a hősugárzót, mert hűvös volt, sőt tegnap este is, csak hogy komfortosabb érzésünk legyen. De mind ezt leszámítva nagyon jó kint. A kirándulások egyenlőre váratnak magukra, mert eső is volt, szél is volt....Holnap már jönnek a szomszédok is, beindul a társasági élet.....közösen vágjuk a füvet, a fát, segítünk egymásnak, ki hol tud.......Nekem komoly feladataim vannak, a kimelegedett fiúknak kell vinni sz üdítőt, ami hol kóla, hol sör.....Szombatra közös bográcsozást tervezünk.......vasárnap pedig grillezés lesz, szintén közösen. Fiatalok, aranyosak, nagyon megkedveltem őket.....Egyszóval komoly társadalmi életet élünk hétvégeken, hét közben pedig a nyugis nyugdíjas életet.....


     


    További szép estét!


     

  3. 2018. május 17. 18:16278874.

    Nagyon ügyes vagy Anikó! Rá se lehet ismerni a padra.

  4. 2018. május 17. 18:03278873.

    Beborult, fúj a szél...eső lesz.... remélem nem viharos. A padot nekem is rendbe kell hozni. Én nem festem csak drótkefével áttakarítom és lenolaj kencével húzom át.  A hortenziát én is szeretem, tavaly kaptam Marikától, de törpe...azért szeretem. megindult kint az azálea is, kíváncsi vagyok hoz-e majd virágot? Az nagyon érzékeny növény...a mi klímánkon nehéz tartani.Most filmezek. Holnap be kell menni az oviba, az alapítvány miatt. Alá kell írni a vásárlást. 

  5. 2018. május 17. 17:32278872.

    Megjöttem...úgy elment ez a nap is.


    Tómalmon nem nagyon lehetett a kertben dolgozni / nem is nagyon akartam/vizes minden..Elrendeztem a kukát.Ültettem virágpalántákat cserepekbe.Amit a földbe ültettem megzabálta a házas csiga.Mikor indultam haza megint eleredt az eső.Szerencsére csak kicsit esett.Bementem a temetőbe...szomszéd Katánál még szép bimbós volt a bazsarózsa...vittem egy kis csokrot.A mienk teljesen kifeküdt az esőtől.A palántáim élnek.


    Anikó nagyon szép lett a pad ...szebb mint új korában.Nagyon ügyes vagy ....de tessék lassítani egy kicsit.


    Pötyi...nagyon jó az elfáradt Dió.Hihetetlen dolgokat tudnak produkálni.Az alvós kép szenzációs...jó soruk van a kutyusoknak.


    Voltam a "másik házban"..ültettem virágpalántákat a tálba.Olyan szokatlan volt, hogy Boscó sincs otthon.Reggel elutaztak.Boscó meg Ágfalván van a "boxer barátainál".


    Annuska  nagyon jó lakóközösség van nálatok.Biztosan szépek a  virág palánták.Nálad is mindig van tennivaló.


    Erika ....mentek is vissza a telekre?


    Nem tudom ki,hogy van vele ...nálunk a pünkösd nem különösebben ünnep.Ha nem lesz jó idő ...bekuckózok, olvasok, filmezek.Nem nagyon vágyom társaságra sem ....a kerten kívül nem megyek sehova.Ha nem lesz jó idő ...még oda  se.


    Holnap megint mennem kell a városba...nem intéztem el minden, meg a piacra is szeretnék eljutni.Talán már elfogadható áron lesz az eper.A szomszédasszonyék voltak szedni az eperföldön  úgy 500 Ft  kilója.Oda el is kell jutni ....meg nekem csak annyi kell amennyit megeszek.Nem főzök lekvárt.


    A végén jut eszembe ...mert közben azon bambultam , hogy mit is csináltam egész délelőtt .Átültettem a hortenziát.Mire kiástam .../egyszer majdnem abbahagytam / szakadt rólam a víz.Jó lenne ha nem viselné meg az átültetés.Nagy földlabdával ástam ki, jól belocsoltam.J. kedvenc virága ....de ahol volt útban van ....de ez egy másik történet .


    Olyan jól kényelembe helyeztem magam ...és a rövid eszem miatt még egyszer át kell mennem.Kivettem a hűtőből a kaját...és ott felejtettem.


    Megyek is ....mert elmarad.


     

  6. 2018. május 17. 15:42278871.

    A PAD: ilyen volt, ilyen lett.

    előzmény:
    ancsa46 (278870)
    2018-05-17  15:39
  7. 2018. május 17. 15:39278870.

    Szervusztok.


    Ideértem én is, a mai napra befejezve a munka. Elkészült a pad, meg is kapta a keresztelőt, leszakadt az ég. Tegnap huzatot kaptam a faházban, az este alig tudtam elfordítani a fejem, most is fáj a nyakam, kisugárzik a vállamba és a hátamba, kell a kence és a gyogyó.


    Marika szuper a kép. Használd egészséggel sokáig a szekrényt.


    Pötyi elképesztőek ezek a kutyulik, olyan egy húron pendülnek, mindenki alszik.


    Julika a frizurádat nem is dicsértem meg, pedig jól áll ez a szín is.


    Annuska igyekszem kikerülni azt a porolót, de muszáj dolgozni amíg tehetem, és szívesen is csinálom, csak most összejött egy kicsit.


    Pár kép még tegnapról, a harmadik a mályva rózsa, már jó nagy bimbója van.


     

  8. 2018. május 17. 14:18278869.

    Annuska...Dalma van a képen. Az övé Dió, de most a lányoméknál laknak.. vigyáznak a házra, kutyákra, kacsákra, halakra .


    Küldök egy másik képet a kutyák, halak vannak rajta és Balázs feje búbja. A kacsák nincsenek a szobában

  9. 2018. május 17. 13:53278868.

    Ez nagyon jó!!!!Diónak külön gépe van? Sorozatot néz??? Unalmas lehet ha belealudt

    előzmény:
    potymama (278866)
    2018-05-17  12:06
  10. 2018. május 17. 13:33278867.

    Szervusztok


     Tegnap nem tudtam jönni. Nálam nagy rumli volt. A fürdőszobát rendezték és a vizet  vezeték ki a a kertbe. Közben menni kellett az újabb  virágokért.  Muskátli, petunia, apró kék, levendula stb. volt a csomagokba. Mivel tegnap már nagyon elfáradtam, ma folytattam a szétültetést. Most már tényleg tele a kert. Közben azért gyönyörködtem is a rozsáimba. Kinyilt a sárga rózsaszin és egy ujabb piros is.


    Julika, igen ezek sorházak.Örülök, hogy jó lett a fogad. Viszont megmosolyogtam, a hangos olvasáson, na meg az új arccal való barátkozáson. Jó, hogy ilyen közeli időpontot kaptál.


    Ildike, nekem is a Lidl a tözshelyen, csak idönként megyek máshova. Remélem nem huztad meg magad a cipekedéssel. Sajnálom, hogy fájsz. Valami jó kenőcs nem használna? Jobbulást.


    Magdika, légy óvatos a függönnyel, na meg a létrával,Tudod nekünk az ellenség.Abból a kifliből én is szivesen ettem volna.B. hogy van? Még jó,  hogy elolvastad a viz hatásást. Persze elöbb kellett volna. 


    Sacika, gondolom már utonv


     vagytok, azért még elreppűl hozzátók az én jókivánságom is. Használd ki a pihenési lehetőséget Érezzétek nagyon jól magatokat. A hajad meg biztós szép lett az ásványviz ellenére, vagy hatására.


    Borsikám, cukkinit láttál a képen, de van kolbász tök is. Egészségedre a kezelés.


    Pötyike, tejről még ezt nem tudtam. Dió sokat nött. Zsuzsa, vagy Dalma van a képen?


    Anikó, ejnye csak feszegeted a határokat. Muszáj mindent gyorsan megoldani, elvégezni. Mozog ám a poroló!


    Marika, nagyon jó a fotó és csinik a lányok. Sok minddent csinálsz Te is. Örülők, hogy meg lesz a szekrény felső. Viszont a festés  és utána a takaritás, jó kis munka lesz.


    Itt tegnapis volt egy picurka eső, Most is be van borulva, hogy mi lesz még nem tudni.


    Vigyázzatók magatókra a Begeteknek, gyengélkedőknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    potymama (278866)
    2018-05-17  12:06
  11. 2018. május 17. 12:06278866.

    Dió ráunt a tanulásra.

  12. 2018. május 17. 09:47278865.

    Saci érezzétek jól magatokat. A lányoméktól is kaptam egy csomó képet..kint vannak Rómában.


    Felénk gyönyörű idő van, csak 1x esett az eső valamelyik éjjel.


    Még nem tudom mit kellene főznöm..úgy unom mindig kitalálni, megfőzni. Legszívesebben hideg kaján élnék.

  13. 2018. május 17. 08:33278864.

    Sacikám, integetek, minden szépet, jót kellemeset kívánva. 


    Marika, köszi a fotót, nagyon jó. 


    Mindenkinek szép napot, én is igyekszem azzá tenni, amellett, hogy fáradságos lesz. 


     


    Majd jövök. 

  14. 2018. május 17. 07:55278863.

    Szép napot Mindenkinek!


    Teljes készültségben várjuk a sofőrt..


    Köszönöm a jó uti kívánságokat....mindenkinek visszaintegettem......és majd jövök

  15. 2018. május 17. 07:46278862.

    Narancsos kacsacomb törölve...lejárt a szezonja, már nincs a boltban. Másképpen lesz megsütve. 

    előzmény:
    erry (278861)
    2018-05-17  07:27
  16. 2018. május 17. 07:27278861.

    Jó reggelt!


     


    Sietve jöttem, hogy Sacinak jó utat kivánjak


    Érezzétek jól magatokat! 


    Julika tetszik a mosolyod és a hajad is.


    Marika jó a papás kép.


    Annuska gyönyörűen néz ki a kertred.


    Magdi kész lett a kifli?


     


    Ma este haza kell menni, Ernőnek jött hivatalos levele. Nekem holnap laborba kell menni és rtg-re. De már délután jövünk is vissza.


     


    Mindenkire gondolok. Legyen szép napotok!

  17. 2018. május 17. 07:09278860.

    40 % os leárazás..

    előzmény:
    BiriBiri (278859)
    2018-05-17  07:08
  18. 2018. május 17. 07:08278859.

    Szervusztok!


    1 óráig jól aludtam, aztán felébredtem, kimentem a mosdóba, megláttam az új ábrázatomat és elkeseredtem. Olyan voltam, mint egy nyuszi és csikó keresztezése. és fél 3 ig nem tudtam eladni. Ismerkedtem magammal és hangosan felolvastam egy mesét hogy simán menjen a beszéd, bejáródjon az ajkam. Timi jót nevetett rajtam és azt mondta ilyet többet ne csináljak, mert jó, de azért mosolyog még rajtam. Ennyit a "jófejségről" ma narancsos kacsacombot kell készítsek. 40 5 leárazáson vette Timi, biztosan közel a szavatossági idő, azonnal elkészítjük..illetve rám van bízva. Csináljam olyanra mint Kriszti csinálta neki szombaton. Ezt nem tudom garantálni. Igyekszem, aztán olyan lesz amilyen. 


    Mosni is kell, a szőlőt kötözni, azt lehet. A többi vizes, de nem is bánom


     

  19. 2018. május 17. 06:46278858.

    Jó reggelt!


    Ritka pillanat ...én vagyok a nyitó...


    Integettem Sacinak ...igaz még korán van ...de már biztosan készülődnek.Érezzétek nagyon jól ,magatokat.


    Az én csapatom is úton van már..


    Korán ébredtem ...eredetileg a kertbe készülődtem, de még el kell mennem a hivatalokba és az egyik csak 9-kor kezd.Egyébként is@ idő van.A kukát nem tettem ki ...eddig mindig délután jöttek...remélem ma is.


    Tegnap jól "kicsináltam " magam..Végre utána néztem ...éppen ideje volt.Ennek a víznek nagyon magas az ásványi anyag tartalma, főleg kén.Kimondottam gyógyvíz .....erős hatással.Ezért nem szabad tovább bent maradni mint az orvos előírja.Többek közt jó a magas vérnyomásra is .....gondolom itt az én egyébként normális vérnyomásomat vitte le ...ettől voltam " szédült". Most értettem meg, hogy ezért nincs strandmedencéje....csak gyógy.Egyébként nem szokott nekem a víz ártani ....ha belegondolok a Valival fél napokat  hevertünk a meleg vízben.Na ..ennyit a nyavalygásról.


    Marika...az apa-lányai kép nagyon jó...egy gyönyörű pillanat.


    Jól tetted, hogy megvetted a szekrényt.


    A kiflim ....na nem akarok dicsekedni....nagyon finom lett.Most pontosan kimértem mindent ....ezekkel az adatokkal kezdem meg a "hagyatékomat" a sütőkönyv írását.Ma  leírom a "nyitó receptet".Ha olyan kedvem lesz ...pár szóval a történetét is leírom. Amíg készülődtem azon tűnődtem ..istenem csak egyszer tudnék olyan szép kerek tésztát nyújtani mint a Borbás Marcsi a Gasztróangyalban .


    Legyen szép a napotok!

  20. 2018. május 16. 19:54278857.

    Marika...nagyon aranyos a Papás csapat, csupa vidámság......gratulálok az új konyhaszekrényedhez, használjátok egészséggel...


    Julika.....a te új "szerzeményedhez" is gratulálok......


    Kedveseim....egy kis időre elköszönök......vigyázzatok a házra, magatokra........betegek gyógyuljanak....és mindenkinek legyen szép a pünkösdi hosszú hétvégéje.....lehet, hogy reggel még integetek..

    előzmény:
    Sacika44 (278852)
    2018-05-16  15:50
  21. 2018. május 16. 19:53278856.

    Borsika ..én úgy szeretem a paradicsomlevest ..jó sűrűn. Nagyon régen csináltam..ég a gyomrom tőle!


    Marika..nagyon szép lányaid vannak! Olyan jó..élethű a kép.


    Julika..jó fej vagy! A vicsorgós képek!!! Megérte az árát!


     

  22. 2018. május 16. 19:23278855.

    Sziasztok, 


    egy élmény olvasni az írásaitokat! 


    Veled örülök az új konyhaszekrényednek Marika! (Nálam is elkelne egy előszoba festés már.) 


    Milyen aranyos a kedves Családod! Gratulálok. 


    Gyerekek,....   Tisztelt Mindenki!!!  olyan jól esett, hogy ettetek volna a paradicsomlevesemből, ..jutott volna, tényleg szívből kínáltalak volna Titeket. Köszi a bizalmat. Persze, - be kell vallanom, hogy egy kicsit besűrűsödött, mert tarhonyát tettem bele - betűtészta helyett. 


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (278852)
    2018-05-16  15:50
  23. 2018. május 16. 16:30278854.

    Marika!


    Nagyon nagyon jó kép apa és lányai!!!!


    Elküldtem a képet, vicsorgok egy kicsit, lássátok, mivé lettem

    előzmény:
    Sacika44 (278852)
    2018-05-16  15:50
  24. 2018. május 16. 15:55278853.

    Szia Sacika,   jaj, aláhúzta!  ..szóval, ..rendesen megjártad a fodrásznál a csőtöréssel. Szegény. Elképzelem, milyen izgatott volt a fodrászod. Viszont, lehet, hogy majd fényesebb lesz a hajad az ásványvíztől. Viccet félre téve, tényleg kellemetlen lehetett.  

    előzmény:
    Rolta (278851)
    2018-05-16  14:53
  25. 2018. május 16. 15:50278852.

    Szervusztok!


    Julika veled örülök a fogadnak.A műtét ideje is hamar itt lesz, legalább nem izgulsz sokáig.


    Saci jó pihenést, sok pancsolást  és szép időt kívánok.A spórolt pénzt biztos nem lesz nehéz elkölteni.


    Annuska, Julika, Magdi, Saci és esetleg akit kihagytam igazán szép rendezett a kertetek.


    Bezzeg a miénk.Nem győzünk a végére érni, ha netán úgy érrezük sikerült, kezdhetjük elölről.


    Hétfőn nekiestem a nemrég gazolt ágyásnak, bokornyírásnak.A.füvet nyírt, de csak a feléig jutott el.Fodrászhoz ment és a postára Anyukája szülinapi levelét feladni.


    Tegnap eső.Nem lehetett semmit csinálni.


    Én mentem ebéd után, Zsófi Anyák napi ünnepélyére az iskolába.Nagyon aranyosak voltak.Ének, vers, ajándék.A tanítónéni kis videó bemutatót készített zenei aláfestéssel  kis kori és mostani képükből.Nagyon aktív.Még fiatal.


    Ma délelőtt elmentünk megvenni a konyhaszekrény felsőt amire vágytam.Kedden hozzák.Addig kirámoljuk a régit, leszedjük és kifestjük a konyhát.Remélem, gond nélkül megoldjuk.


    Punk Papa és lányai.


     

Címlap

top