Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 16. 14:53278851.

    Szép napot Mindenkinek!


    Borsika...örülök, hogy jöttél...és milyen finom ebéddel..kár, hogy messze vagy


    Anikó....irigylem a festő tudományodat.....mind a két fajtát....ügyes vagy


    Magdi.....érdekes nekem a víz nem okoz semmi mellékhatást, lehet ugyan, hogy nem is gyógyít.....ablak kinyítva kifli váróban...


    Julika.....várom a képet az új"arcodról"....a műtét nagyon hamar itt lesz, legalább nem izgulsz túl sokáig..


    Megkapirgáltam a paprika, paradicsom földet és megtápoztam....talán ér valamit eső után...


    El kell, hogy mondjam a mai fodrász élményemet.....ha nem velem történik nem hiszem el....hajam épp, hogy benedvesítve elment a víz...a csarnok főnöke jött és közölte, hogy csőtörés a ház mellett, félórás munka.....ebben a hiszemben folytattuk a fodrászolást......a víz nem jött vissza....a fodrásznő hozott ásványvízet,  valamelyik sütödés mikrójában megmelegítette és azzal mosta le a hajam....nagyjából-öregéből.......Mondta, hogy holnap menjek vissza és újra  mossa, de ez már nekem nem jó.....marad így.....hát nem mondom, hogy olyan nagyon tiszta érzésem van.....

  2. 2018. május 16. 14:16278850.

    Szervusztok.


    Kényszerpihenőn vagyok, szárad a festésem, de vissza kell még menni lekenni még egyszer, vagy kétszer. Több munka van ezzel a paddal mint gondoltam, de ha már belefogtam meg kell csinálni. Reggel ablakpucolással indítottam, és felraktam a függönyöket az előszobába. Sokat létráztam a napokban érzem a hatását.


    Annuska, nagyon szép a kerted, a palánták, a virágok. Példás rend van, nem úgy mint az én virágoskertemben, ami vetekszik a gecsemáné kerttel.


    Magdikám óvatosan azzal a vízzel, sok bajt okozhat. Jó sütögetést, a kifli mindig nyerő.


    Saci, jó pihenést, jó időt jósolnak nem lesz gond a perselypénzzel, lehet fagyizni is.


    Borsika, jókat főztél, örülök hogy használ a kezelés, kíméld meg egy kicsit.

  3. 2018. május 16. 14:08278849.

    Szervusztok!


    Itthon vagyok...nyerítek mint egy egy éves nyeretlen csikómivel ezek a fogak nagyobbak, mint a régiek voltak, de sokkal inkább hasonlít az eredetihez. Timi szerint jobb, mint a régi és állandóan nevet rajtam, mert olyan édeske vagyok mint a reklámban  a nő. csak azt kérdeztem tőle, hogy mész holnap dolgozni? És már gurult is a röhögéstől, olyan cukin kérdeted, mondta. Lefényképeztem, majd a diófa alá elküldöm. Még szokni kell..egyenlőre sehol nem szorít, enni tudok vele....de ismerkedem az új arcommal. 


    A zima reggeli idő után ragyogó napsütés van. A kertbe nem lehet a földre menni de nem is kívánkozom ki, majd varrogatok. gyereknapon fogunk árulni, 27.-én, arra kell készülni.


    Meg van a műtét ideje. Hol máshol érhetett volna utol a telefon min t a forgalmas utcán. De megértettem, hatodik hónap 19.  kedd...reggel 7 óra. Siettem haza, közben mondogattam, sikerült leírni. Olyan jó, hogy így pontosan mindent elmondott, betudtam azonosítani, hogy biztos 19. 

  4. 2018. május 16. 12:16278848.

    Sziasztok!


    Most ebédeltem...gondoltam benézek.


    Julika már biztosan haza ért...remélem stimmel minden.Pont egy éve eperérés idején csinálták az én fogamat.Ettem szokás szerint mosatlanul az epret és olyan gyulladásom lett...hónapokig tartott mire kikeveredtem belőle.Az idén óvatos vagyok.


    Voltam a fürdőben ...kicsit tovább a kelleténél....érzem.Jó lenne ha megjönne már az eszem a vizet illetőleg .


    Délutáni programom ...javítanivaló ...B. hozott nadrágokat stb.Kiflisütés...holnapra az útra...elutaznak.


    Pötyi ...ezt a tejes locsolást régen az uborkánál alkalmaztam...jó volt.Most már tej sincs rendes ....és nekem uborka sem.


    Szép napsütéses idő volt ....de már újra itt a felhő.


    A fájdalmakra enyhülést kívánok!

  5. 2018. május 16. 12:03278847.

    Ebédre  én is ideértem.


    Sziasztok. 


    Borsika, megyek ebédelni h ozzád. A felsoroltakat mind szeretem.


    Kösz Pötyi az infót. A tejest valamikor alkalmaztam permetként, jó is volt. De azt hogy higgyem el már, hogy kalcium van a "tejben" hol van az már a tejtől, olyan mintha kifehéríteném a vizet. 


    Voltam Zegen Lidl-ben, a Sparban,  haza is értem, mint az ábra mutatja.  Vettem ezt-azt, de kellett. 


    A csipőm most is rendetlenkedik, remélem lassan majd megnyugszik, mivel semmivel meg nem erőltettem, szerintem kicsit begyulladt.  Én meg ettől, mert mit is szedjek rá, ami nem árt. 


    Az idő egyáltalán nem kánikulai, de egyelőre több eső nem kéne. 


    Julika, remélem elégedetten térsz haza. 


     


     


     


     

  6. 2018. május 16. 11:42278846.

    Szia Mindenkinek!!!


    Remélem jól vagytok. Pötyike a "kiömlött virágok" nagyon tetszenek, jó ötlet.  A tejes kertgyógyítás is jó.


    Julika, gondolok Rád, remélem jól fogod magad érezni a fogorvosolás után. 


    Megjöttem a kezelésről,  ..jomolyan, nagyon jó a nyakamnak, vállamnak. Oda még talán még soha nem kaptam. Fő a paradicsom levesem. Imádom. Mindíg azt ennék, vagy lecsót. Meg tejberizst, mazsolával. Gyerekkoromban ezek voltak a kedvenceim. Mik nem jutnak az eszembe! Ja, és a sütik!!!  


     

    előzmény:
    potymama (278844)
    2018-05-15  22:07
  7. 2018. május 16. 09:36278845.

    Szervusztok!


    A tegnapi verőfényes délután után megint esik az eső. Ázik a mező, a kert, amin nekem jól jön. A szekrényt is rendbe tettem, köszönhető ennek az időnek. Most várom a fél 11 megyek a fogorvoshoz. nagyon izgulok, milyen lesz, hogyan fogom megszokni. 

  8. 2018. május 15. 22:07278844.

    Annuska..köszi a képeket. Ugye, úgy van ahogy gondoltam..egy szál gaz sincs abban a kiskertben!!!


    Ezt láttam a Facebookon:


    https://lajk.startlap.hu/2018/05/15/kerteszkedj-tejjel-f orradalmi-otlet-ami-csodat-tesz-kertedben/

  9. 2018. május 15. 20:33278843.

    Annuska, szia, 


    gyönyörűek az oechideáid. Pardon,  vtg.-ított magától. A kerted valóban példás, gazmentes. Nahát. ez igen! Van tököd is, Olyasminek gondolom az egyik zöldelő növényt. 


    Én végül is megbékéltem a gombáimmal és megfőztem pörköltnek. Jól sikerült, és szerencsére jött Pati aki engem is és a pörköltet is elvitt, mondta, hogy ő nem, ..de apu és O. szeretik. Úgy örültem, nem dolgoztam hiába.  Szóval, ..náluk voltam jó ideig, majd 5 órára visszahozott a jezelésre. Kérdeztétek, ..igen nagyszerű ez a vállamra adott kúra, nagyon hatásos. Köszönöm, hogy kérdeztétek.


    Pötyike, aranyos a nászodról a történet, nagyon mozgékony és érdeklődő ember lehet. 


    Magdika, Ildike, örülök, hogy hazajön az imádott Unoka!  Ildike tényleg igen tehetségesnek gondollak én is, akár a Többiek is. Az a gyermekarc, mintha élne. 


    Sacika jó utat kívánok én is, vigyázni magadra,és kikapcsolódni, pihenni is közben egy kicsit, ha belefér. Lilikének itt is gratulálok. Sok sikert kívánok!


    Julika, szia, ..hogy hallassz egy moziban?  ..én sehogy. Illetve, hallok, csak nem értem.A feliratos mozit szeretem. Küldtem volna Neked a mi esőnkből, jutott volna bőven. HálIsten, jól meglocsolta a kertet.


    Erika visszamentetek újra, vagy itthon ügyintézel még? Ja, ..hiszen mondtad, hogy érik a cseresznye. Most eszembe jutott. Hát a cseriért speciel nagyon írígyellek! Vigyázni magadra, semmi bonyolult szerelgetés, majd a szőke herceged megjavít mindent. Üdvözlöm szeretettel. 


    Most van az időjárás jelentés a tv-ben, csupa csupa esőkép van. Hát, a kirándulóknak ez biztos nem öröm. Marika, kis mosolygós barátnőnk, mit csináltok az ünnep alatt? Lesz-e valami közös program a családdal? 


    Anikó, kedves, ha egy kicsit elfordulunk, Te azonnal megfogod a munka nyelét!!  Viszont nagyon  Örülök, amikor  rajzolgatsz, festegetsz, ..egy olyan igazi művésztanodába járni, már az is egy külön élmény lehet, gondolom én. Sok sikert kívánok. 


    Nahát, ..azt hiszem jöttek a laptopért. Szivesen adom, ..de egész nap itt volt "gazdátlanul"  szegény. 


     


     

    előzmény:
    Nusimama (278836)
    2018-05-15  16:37
  10. 2018. május 15. 19:22278842.

    Sacikám ...a koktél meleg szobában is finom .Csak nem eszi meg a fene ezt az időt ....remélem meg emberli magát.


    Az a jó meleg víz ...de elfeküdnék benne.Sokat jártunk ott a gyerekekkel.


     

    előzmény:
    Rolta (278841)
    2018-05-15  18:49
  11. 2018. május 15. 18:49278841.

    Annuska.....nagyon szép a kiskerted és irigylésre méltóan gazmentes....az orchideáid is szépek , eddig ebben a fajtában csak fehéret láttam...


    Magdikám...még nem egészen csomagoltam be, csütörtökön indulunk, holnap még el kellene mennem fodrászhoz, hogy legyen valami emberi formám....Minden napra esőt mutat az időjárás előre jelzés.....nem baj , fele  időben ott lesz Vera Alinával, és vasárnap tartjuk a dupla ünneplést.....egyetlen aggályom van....hogyan verem el a gyüjtött zsebpénzemet, ha hűvös lesz....se fagyi, se koktél...


    A mai semmittevős napomon  mostam kettőt, végig porszívóztam......levágtam a rengeteg elnyílt harangvirágomat ....megkötöztem a paradicsomokat és befújtam tetűirtóval, kétszer, mert az elsőt lemosta az eső....szóval mi lett volna ha még dolgozom is...

  12. 2018. május 15. 18:33278840.

    Most értem haza ...és közben elállt az eső is.Megjött Barbara..olyan régen találkoztunk.


    Annuska gyönyörűek az orchideáid.


    A kerted...mint a régi ...igaz csak képen láttam ....de ugyanolyan szép, rendezett itt is minden.


    A legutóbbi ablakpucolásnál nem mostam függönyt....erre ma leesett a karnisról / a plafonról/ az elválasztó.Így mindenképpen fel kell mennem...akkor már leszedem a függönyt ....de nem ma .Ez a függöny bosszúja.


    Sacikám  becsomagoltál? Jó utat!


     

  13. 2018. május 15. 17:33278839.

    Annuska, nagyon szép a kerted, és nem is kicsi.


    A rózsáid szép virágosak, az enyémek még nem nyílnak. 


    A paradicsomjaid - legalábbis annak nézem, szép nagyok. 


    Ja és egy szál fű sincs benne, az előző helyen is ilyen szép tiszta volt a kerted.


    Köszönjük a képeket. 


    Itt most nem esik az eső, remélem holnap sem, akkor el kell mennem vásárolni. A Lidl-be szeretnék menni. 


    A héten Bencénél van az autó, így  biztos, hogy hátizsákban kell haza hozni amit kell. Már azért nem olyan sokféle kell, mert a nehezét meghoztuk. 


    Most megcsinálom a salátát a darás tésztához. Eddig elhúzódott, de mindjárt kész lesz. 


    A rajznak én is örülök. 


    Szép a rózsacsokor is. 


    Remélem jobban vagy, arról nem írtál. 


     

    előzmény:
    Nusimama (278837)
    2018-05-15  17:12
  14. 2018. május 15. 17:32278838.

    Szervusztok!


    Nagyon jól szórakoztam a moziban. Be voltam öltözve, nem fáztam meg. 


    Annuska!


    Végre láttunk képet a kis kertedről. Ebben sincs egy szál gyom sem, mint a másikban. Emlékszem a vezető szálra, ami Borka miatt volt feltéve...Ezek sorházak? Olyan szép orchideát még nem is láttam

    előzmény:
    Nusimama (278835)
    2018-05-15  16:35
  15. 2018. május 15. 17:12278837.

    Szervusztok


     Itt reggel kezdet esni. Elöszőr csak olyan csendesen, aztán megemberelte magát. A két hordom tele lett. Most viszont már süt a nap.


    Sacika, köszi, a szép virágok Kellemes élményben volt részed az este.


    Magdika, szép a kert na és a pünkösdi és a bazsarózsa. Nahát Boscó ilyen müvelt, hogy még tv-t is néz? Irod, hogy fáj a kezed, még is vasalsz?


    Borsika, hogy érzed, használ a kezelés?


    Pötyike, kivánságod szerint egy pár kép a kertből- ami nem nagy-. Finomat föztél.


     Ildike, ez a kisfiúő szinte megszólal. Irigykedve nézem képeidet, hogy milyen ügyes vagy. Jobbulást. Julika, egészségedre a finom ebéd. Jó szórakozást. Ugye nem felejtetted el, hogy füled védjed?


    Anikó ne sajnáld, hogy pihenöre kényszerülsz.


    Sajnos ez az idő az érzékeny , fájos testrészeket belobbantja.


     Mindenkinek jobbulást kivánok A családoknak jó eröt, egészséget, és sok türelmet egymáshoz.

    előzmény:
    Nusimama (278836)
    2018-05-15  16:37
  16. 2018. május 15. 16:37278836.

    At orchiceáim

    előzmény:
    Nusimama (278835)
    2018-05-15  16:35
  17. 2018. május 15. 16:35278835.

    Itt a folytatás

    előzmény:
    Nusimama (278834)
    2018-05-15  16:33
  18. 2018. május 15. 16:33278834.

    Szervusztok


     Hiányoltátók, hogy nem küldök a kertről képeket. Most aztán kaptok böven.

    előzmény:
    Rolta (278832)
    2018-05-15  15:43
  19. 2018. május 15. 16:04278833.

    Éppen akartam írni...jó lenne majd megnézni.Olvastam Rita írását a Doramában.Lehet,hogy kicsit bővítették,hogy 36 részes?


    Megnéztem amit küldtél...köszönöm...szimpatikusak a szereplők.Igaz...nem Peter Ho ...de nekem egyébként is a "rosszfiú" tetszett...itt is jó .


    Még mindig esik..


    Biztos van valami a levegőben ami hat a fájásokra ma...nekem is úgy fáj a "rosszkezem"pedig most nem is érződik a csomó...abbahagytam a vasalást.

    előzmény:
    franci47 (278831)
    2018-05-15  14:44
  20. 2018. május 15. 15:43278832.

    Ildikó....ez már igazán művészet.....percek alatt ilyen szépet alkotni..

    előzmény:
    franci47 (278827)
    2018-05-15  13:17
  21. 2018. május 15. 14:44278831.

    Köszönöm szépen,  hogy láttátok. Annyira megörültem,hogy csak úgy semmit sem mértem, csak  rajzoltam.  Utána kimentem Negróval, aztán alig tudtam besántikálni, annyira fájt a jobb lábam, csípőm. Még jó, hogy mégsem mentem Zegre. Most tornáztam egyet és lefekszem egy kicsit. 


     


    Magdi!!!!!!! Rita forditja 15-től  a 2018-s Summer Desirét. Más szereplőkkel. /úgy olvastam 36 részes, és kinai/  Nem  tudom mennyiben lesz más, de MEGNÉZZÜK.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=p57adV9XDvM


     

  22. 2018. május 15. 13:54278830.

    művészkém

    előzmény:
    franci47 (278827)
    2018-05-15  13:17
  23. 2018. május 15. 13:54278829.

    Végül itt is leszakadt az ég pár percre...már derült, napsütés van. De legalább a föld nevesedett. Készülök a moziba.


    Én nagyon finom székelykáposztát ettem. Kuktában főztem, fél óra alatt kész, csirke mell darabokból

  24. 2018. május 15. 13:38278828.

    Nagyon jó!!!


    Átjöttem a másik házba...még mindig esik.Boscó már horkol az ágyában.Körülnézek talán akad egy kis vasalni való.

    előzmény:
    franci47 (278827)
    2018-05-15  13:17
  25. 2018. május 15. 13:17278827.

    Az életkatedrális 5. parancsolata.


    5. Az élet egy játék. Keress olyan játékokat amiket szeretsz, tanuld meg a szabályokat és nyerd meg amiket választottál.


    A játékom: 5 perces rajzom. Nem gondoltam volna. /kis papírkára csak gyorsan.

Címlap

top