Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 14. 11:20278801.

    Sziasztok!


    Küldjetek ide egy kis esőt!!! Meg Julikáék felé is.


    Az előbb volt itt a lányom..elhozta a vejem dzsekijét (vékony szélkabát) imott-amott az oldala felfeslett. Meg kellene varrni, mert nem sokára indulnak Rómába.


    Szétfejtettem és ilyet még nem láttam ragasztó szalaggal van összeragasztva! Meg nem mondaná az ember ránézésre, mert kívülről díszvarrás van rajta. Na, most lesz belülről is..mert megvarrogattam. Lehet nem bírja sokáig, mert műanyag és ahol a tű megszurkálta ott szakadhat..


    Marika..mennyi szép virágot kaptál!!! Én is kaptam, olyan "mini rózsát"..majd ha elnyílik átmegy a lányomhoz a kertbe. Meg kaptam 2 tő paradicsom palántát, már szépen nőnek az erkélyen.


    Én most kezdtem el gyűjtögetni a kétszázasakat. Még amikor dolgoztam (hú de rég volt) az egyik kolléganőm csinált nekünk dobozkát és amikor beértünk az irodába reggel átböngésztük a pénztárcát és akkor azt hiszem százasakat dobáltunk bele. Karácsony előtt bontottuk ki és majd elájultam mert nem is gondoltam volna, hogy mennyi pénz gyűlt így össze.


    Anikó de ügyes vagy! Régen én is kifestettem a kisebb helyiségeket, most már nem vállalkozok rá. Nagyon bántja a szememet, mert már nagyon ráférne a festés a lakásra.

  2. 2018. május 14. 10:55278800.

    Szervusztok.


    Mentem volna Zeg.-re, de esik az eső, nem mintha elolvadnék, de nem szeretem. Hogy ne vesszen kárba a mai nap sem, kipakoltam a kis előszobát, és már egyszer le is festettem, a baj csak az, hogy nehezen szárad. Lehet, hogy kiváltom az iparengedélyt,  kár hogy nem jövedelmez igazán, bár amit így megspórolok az is jó, az időmből meg kitelik.


    Saci szép kis summát gyűjtöttél, nem is gondolná az ember, hogy ennyi összejön.


    Borsikával nem tudom mi lehet, remélem csak elfoglalt, és nem beteg.


    Használjátok ki ezt az időt, és pihizzetek.

  3. 2018. május 14. 10:46278799.

    Szervusztok!


    Itt hét ágra süt a nap, kis szellő fújdogál.


    Mára nincs sok dolgom, kis körletrend,fő a gombócos töltött karalábé, kel a kenyérkém.Olyan óriási karalábékat kapok mostanában, hogy csak így lehet megcsinálni.


    Pötyi nagyon jók a nagys. babáid.Leona ügyesen veszi az akadályokat.Ilyen idős korban és társak között sokkal hamarabb megtanulja a nyelvet.


    Magdi sikerült elültetni a paprikákat?


    Julika ha mész a moziba vigyél valamit a füledre.Gondolom mára azért kicsit jobb.


    Saci a gyűjteményedet nem tudod esetleg boltban, vagy postán beváltani?Van ahol még örülnek is az aprónak.A pakolással olyan vagy mint anyósom.Ő is legalább két héttel indulás előtt szereti elintézni.Mi előző délután szoktunk csak.


    Borsika hol vagy?Ugye nincs baj, csak a kezelés miatt nem látunk.


    Erika merre voltatok kirándulni, vagy csak terv maradt?


    Annuska nagyon rendesek nálatok a virág adománnyal.Itt is lehetett kapni három cserép muskátlit, száz forint/db, de olyan eszméletlen sor állt, hogy szerinte órákig vártak.


    Anikó nekem tetszett a rajzod.Szeretnék többször is látni ilyen kedves szép képet.


    Ildi sikerült megjárnod Zeget?Csini vagy a képeken.Jó a hajad.Ez már saját színed?


    Anyák napi virágaim.


     

  4. 2018. május 14. 10:08278798.

    Igen, korai voltam Sacikám, de már oly régen ébren voltam, pedig az este alig tudtam elaludni. De talán lement rólam a felhalmozódott víz.


    A szívemet kergeti nagyon, most talán könnyebb. 


    Zegre készülök, ugye múlt napokban nem mentem be a postára, mert sokan voltak, így ma igazán esedékes. 


    Vásárlásos dolgom is van. Az eső csepereg,így  nem igazán szeretek menni, de kell.


    Holnap már késő, mondja a dal.


    Nem fázott meg Bence, a fő vizesruhát levetette, és fűtött a kocsiban. Utána egy gyors zuhany, így meguszta, és mi is.


    Jó, hogy pakolgatsz már. A gyűjtemény igazán szép összeg. 


     


    Piktortanodás képet találtam.

  5. 2018. május 14. 08:39278797.

    Jó reggelt!


    Esik eső csendesen....teljesen besötétedett.....olyan "semmihez nincs kedvem" nap van.....pedig jókedvűen ébredtem..


    Ildikó....elég korai voltál a nyitással.......Bence nem fázott e meg a nagy megázás után?Gondolom már visszament...


    Magdi.....sikerül e  elmenned és elültetni a paprikádat, vagy ott is esik?


    Milyen terveitek vannak mára? Én kicsit pakolgatok, főzni nem kell a  maradékokat éljük fel......


    Az este összeszámoltam az egy év óta  összejött  200 forintosokat....kellemes meglepetés 33 ezer ft.......ez a zsebpénz  a nyaralásra, egy gond van vele , hogy így egyben elég nagy súlya van....na de nem kell mindig az egészet cipelni......újfent megállapítottam, hogy érdemes gyűjteni...


     


     


     


     


     

  6. 2018. május 14. 07:02278796.

    Jó reggelt. 


    Elég szomorkás az idő.  Lóg az eső lába. Ma fagyos szent napja van.  Amúgy jön a telihold is. 


    Lányok úgy nő a fű ebben az időszakban, minden héten lehetne fűnyírás. 


    Julika jól aludtál, javult valamit a füled? Magdi,nem tudom elindultál-e már a paprikaültetvény  rendezésére.


    Én is örülök, hogy elmentem a rajztanfolyamra, mikor megláttam a  is szórólapokat azonnal döntöttem, Anikó gondolkodott több napot. Pötyi próbálkozhatnál most is, hátha  menne. Leona igazán ügyes és feltalálja magát. Mindenhol otthonra talál, és jól érzi magát.


    Erika, mit végeztetek a telken?   Voltatok kirándulni?


    Annuska, nem virágkiállítás lett volna, hanem egy túra ki a határba. Oda nem mentem, Biztos szép volt, van egy képmix, ami oszthatatlan.  


    Én is szívesen fogadnék virágokat, de nálunk ilyen osztás nincs.  Hogy van Ricsi? Régen hallottam róla. 


    Remélem mindnyájan hasznosan töltjük el a mai napot. 


     


     

  7. 2018. május 13. 20:34278795.

    Esti tanács /nem tőlem/


     


    ,,Láttál már macskát, amint éppen szunyókál délután?
    Milyen egyszerű és szép, ahogy egy macska pihen . Te nem tudnál ugyanígy ellazulni? Csak forgolódsz az ágyadban, és nem tudsz elernyedni. A macska ellazultságában az a szép, hogy miközben teljesen laza, ugyanakkor tökéletesen éber is. Elég a legkisebb mozgás, már nyitja is ki a szemét, ugrik, készen áll. Ahogy a macska alszik, azt tanulni kell – mert az ember már elfelejtette."
    Osho


     


    Jó éjszakát

  8. 2018. május 13. 20:27278794.

    Pötyike....köszönöm, letöltöttem...nézni majd később fogom......A babáidra jó ránézni, egyből vidám éesz tőlük az ember....Leona nagyon ügyes, a multkor láttam az fb-n is, azt hiszem vérében van a zene..


    Anikó....jó, hogy rajzoltál...ügyes vagy....figyelmeztetésedre egyedül a gyógyszereket pakoltam el, a többi valójában még ráér, csak én vagyok olyan aggodalmas...


    Annuska....majd megkeresem és megmutatom a sétányrózsát....nagyon hálás, nekem már egész nagyok voltak, aztán a múlt télen kísérleteztünk a garázsban teleltetéssel és akkor több mindennel együtt elfagyott....most amit sikerült szerezni, azok nagyon kicsik még.....Milyen virágot sikerül még kapnotok?


    A család korán elment,....készülődött az eső....itt pár csepp volt, de a környező falvakban több helyen is kiadós jég volt....Karosban is...Saci nagyon finom kinder tortát hozott....kaptam még egy orchideát a papától....ő tőlem egy áfonyás -mézes pálinkát...


    Nézte e valaki a győri  kézis lányok BL  döntőjét?L Nagyon izgalmas volt....hosszabításban győztek.....Vera biztos végig izgulta  volna velem...


    További szép estét


     

    előzmény:
    potymama (278785)
    2018-05-13  16:10
  9. 2018. május 13. 19:11278793.

    Igen, az elejét tudtam..akkor köszi. Már dereng, miről is szól, de csak akkor ha látom, ezt már láttam..de nem tudom mi következeik utána...bár már kapisgálom.  

    előzmény:
    potymama (278791)
    2018-05-13  19:00
  10. 2018. május 13. 19:11278792.

    Köszönöm....megkaptam....töltöm.


    Már megint itt van a fekete felhő ...pedig én holnap szeretném kiültetni a paprikáimat...mert utána megint esőt jósolnak.

    előzmény:
    potymama (278785)
    2018-05-13  16:10
  11. 2018. május 13. 19:00278791.

    Julika..ha az elejét az tudtad nézni akkor nincs baj. Az 1, 2, 3..részekre gondoltam.

    előzmény:
    BiriBiri (278787)
    2018-05-13  16:38
  12. 2018. május 13. 18:57278790.

    Bea el van ragadtatva a babáktól.  Mind jó szerinte.  


     


     

    előzmény:
    potymama (278772)
    2018-05-13  10:48
  13. 2018. május 13. 18:53278789.

    Magdikám, remélem hogy elvállalja valaki a fordítást. Egy olyan, aki halad is vele. 


    Biztos láttad, hogy írtam. Nagyon ügyes vagy teljesen otthonos vagy már mindenben. 


    Egyszer csak le is tudsz tölteni. először beszélnek kell a  tudorkával, aki  megcsinálja hozzá a gépedet.


    Hétfőn lesz fürdőzés? 


    Itt most hül a levegő. 


    Teleettem magam zöldfokhagymás kenyérrel. Annyira kellett nekem, és rajta a só. 


    Olvastam az előbb, de kifáradt a szemem. 


     


    Idézet Zarah c. könyvből:


    "Az élet olyan üzlet, ahol élményeket vásárolunk"


    /Náray T./

    előzmény:
    harangvirag08 (278782)
    2018-05-13  15:21
  14. 2018. május 13. 16:51278788.

    Magdikám köszönöm, nem változtatok, ez így megy a lerakatba.


    Julika, biztos lesz valami változás, érzem én is. Nem szoktam délután kávézni, ma azt is kipróbáltam, nem segített.

    előzmény:
    harangvirag08 (278782)
    2018-05-13  15:21
  15. 2018. május 13. 16:38278787.

    Az utolsót megnéztem, az jó...aki ért hozzá az nézze meg és szóljon nekem, mit nézzek..mert olyan butuska vagyok. 

    előzmény:
    potymama (278785)
    2018-05-13  16:10
  16. 2018. május 13. 16:35278786.

    Pötyi!


    Ezt hogy kell érteni??? Most jó vagy nem? melyiket kel megnézni, hogy jó?

    előzmény:
    potymama (278785)
    2018-05-13  16:10
  17. 2018. május 13. 16:10278785.

    Elküldtem a film utolsó 17 részét, dolgozzatok!!!


    Viszont...most vettem észre..lehet a felirattal baj lesz. Az utolsó 17 az jó..csak illik ugyan annak az elnevezésnek lennie mint a film.


    Ha nem megy rá a felirat írjatok, küldök másikat.

  18. 2018. május 13. 15:50278784.

    Szervusztok!


    Borika reggel volt a diófánál, de csak átsuhant. "Látta" és futhatott a dolgára. Én ma nem vagyok jól.  Még varrni sincs kedvem, erőm, kicsit borzongok..lehet, a fülemtől....Még jó, hogy tegnap annyira csúcson voltam...vagy az a baj?Most is aludtam, kicsit szédelgek..lehet, hogy időváltozás lesz? lehetne egy kis eső..nagyon száraz minden , emberemlékezet óta nem esett itt eső. 


    Sült padlizsánt ettem, nagyon finom volt..fokhagymás..Vera most elhúzná az orrát. Iluskánal nagyon finom padlizsán krémet ettem. Nagyon jó szakácsnő volt, örülök, hogy megkóstolhattam az főztét. 


    Alindát én is szeretem, de most  torzan hallok mindent, csak a nagy csöndesség van meg a bal fülem susogásaNa..már megint panaszkodom..hess...

    előzmény:
    harangvirag08 (278783)
    2018-05-13  15:30
  19. 2018. május 13. 15:30278783.

    Kislányok....Borsika járt erre?  Merre vagy????Hiányzol!!!!

    előzmény:
    harangvirag08 (278782)
    2018-05-13  15:21
  20. 2018. május 13. 15:21278782.

    Nagyon jó ....ne változtass rajta semmit...


    Pötyi ....egy varázsló vagy ...ennyi sejhajt megalkotni ...fantasztikus.Jobbnál jobbak. Mikor varrtál ennyit?


    Ildikém ....már most bejelentkezem a Lee Sang Yoon-os filmre...nehogy lemaradjak .


    Megint jön a felhő feketén....nem megyek sehova.Majd elalszom.Az előbb megnéztem Alinda beszélgetését a Trokán Nórával.Jó volt ....de ez a műsor is megszűnik.

    előzmény:
    ancsa46 (278776)
    2018-05-13  12:03
  21. 2018. május 13. 15:03278781.

    Pötyi tényleg örülök,hogy elmentem a tanfolyamra, talán még a tanfolyam végén sem éreztem annyira a változást, de már szeretem csinálni, mindig eszembe jutnak a pálcikaembereim. Többet kellene gyakorolni.


    Szerintem olyan jó kis kreatív csapat ez a menedék, mindenki ügyes valamiben.

    előzmény:
    potymama (278778)
    2018-05-13  14:18
  22. 2018. május 13. 14:57278780.

    Köszönöm a ráerősítést, határozottan jót tett neki.


    Akvarell ceruzával csináltam, nem akartam nagyon erős színeket használni, ez csak olyan többrétegű satírozás volt, ez volt az első. Nem tudom, hogy elfáradt e, vagy csak várakozik és unja.

    előzmény:
    franci47 (278777)
    2018-05-13  14:03
  23. 2018. május 13. 14:33278779.

    Pötyikém, édesek a babák, küldöm tovább Beának.


    Az utolsó babának van a legjobb popsija. De a többi is nagyon jó.


    Ennyit gyakoroltál? Rengeteget varrtál.


    Majdnem elaludtam itt a gépnél, szunyókáltam is. Az időjósos sorozatot néztem, ez a rész piszok unalmas volt.


    Lefeküdtem, nem tudtam  aludni, felkeltem, most kimegyek, szedtem pár bodzavirágot, berakom egy kis vízbe,mivel nem sok van itt a háznál, így teszek bele citromfűvet.  Egynyári ivásra, nem teszek el télre. A tavalyit sem ittam meg. 


    Majd jövök, lehet, hogy egyet olvasok, csak minden dologgal a szememet eröltetem. 


     

    előzmény:
    potymama (278778)
    2018-05-13  14:18
  24. 2018. május 13. 14:18278778.

    Ildikó, Anikó..olyan szépek a képeitek. Én is szerettem rajzolni és nem is rajzoltam rosszul. Jó, hogy elmentetek a tanfolyamra anélkül biztos nem menne ilyen jól.

  25. 2018. május 13. 14:03278777.

    Jó ez, csak egy kicsit halvány a fényképezés.


    Mivel színezted?  Pasztel kréta, v. pasztel ceruza? 


    Jól elfáradt a képen lévő. 


    Ráerősítettem, elküldtem. 


     

    előzmény:
    ancsa46 (278776)
    2018-05-13  12:03

Címlap

top