Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 13. 12:03278776.

    Egy gyakorlás, ami már nem lesz jobb.

  2. 2018. május 13. 11:44278775.

    Szervusztok így vasárnap dél tájékán.


    Nagyon köszönöm Beatrixnek a gratulációt, majd estére átadom, most alszanak, mert lakodalomban voltak.


    Nagyon ügyes vagyok /pfuj/ , kész az ebédem, Pötyi összebeszéltünk, mert a pörkölt mellé csak nokedlit kellett főzni és uborkasalátát.


    Leonának csak gratulálni lehet, hihetetlen, hogy egy ilyen nagy változás után ott folytatta ahol abbahagyta, mintha csak este lefeküdne és reggel ugyanott felébredne. A kis meztelenkedők elképesztően aranyosak.


    A tegnapi nagy esőből csak egy nagy dörrenés jutott ide, de az úgy megijesztett, hogy ugrottam egyet.


    Saci szép délutánod lesz. A pakolásnál minden meglesz,  a gyógyszerek a legfontosabbak. Jó pihenést kívánok, a gyengélkedést hagyd ott.


    Annuska, dicséret a polgármesternek, nagyon jó ötlet ez a virágadományozás, nálunk semmi ilyesmi nincs.


    Julika jobban oda kellene figyelned magadra, sokat szenvedsz a füled miatt. Mondja ezt az okos tóni, aki a huzatban parádézik aztán nyöszörög, de tanácsot adni mindenki tud. Ezt csupán féltésből mondom.


    Vigyázzatok magatokra, filmezni fogok délután, a Passionat Love-t nézem, felénél tartok.

  3. 2018. május 13. 11:21278774.

    Pötyi! Szenzációsak a babáid!!! Ernő alig hitte el, hogy ezeket te csináltad és nem boltban vetted.

    előzmény:
    potymama (278772)
    2018-05-13  10:48
  4. 2018. május 13. 11:00278773.

    Sziasztok!


    Még Julika után írtam  egy hosszú hszt....nincs sehol . Nem tudom még egyszer leírni. .


    Pötyi ....művész vagy ...ilyen csuda sejhajokat kreálni....fantasztikus.


    Leona ...meg fog élni a jég hátán is.Egy kislány aki egy teljesen más kultúrából jött és ilyen szépen , ügyesen beilleszkedett egy teljesen más világba...példa értékű.Minden képen sugárzik róla milyen jól érzi magát.

    előzmény:
    potymama (278772)
    2018-05-13  10:48
  5. 2018. május 13. 10:48278772.

    De szép képet küldtél Annuska! Nem szeretem a hegyeket, de szívesen eltöltenék egy nyarat itt.


    Ildikó nézd!!!


    (gyakorlás..egyik se tökéletes, de már kezdek rájönni a trükkökre, meg gyakorlat teszi a mestert)

  6. 2018. május 13. 10:46278771.

    Szervusztok!


     


    Ma én is korán ébredtem az eső hangjára. Szép csendes eső volt, épp csak elverte a port


     Ma vasárnap lévén nem csinálok semmit, csak a főzés, utána rejtvény és olvasŕs


    Francika jelenleg a telken vagyunk és matadunk is. Majd valamikor haza kell menni, mert a dokitól kaptam egy csomó beutalót.


    Tényleg hüvösebbet mondanak jövő hétre, de elhatároztul, hogy kirándulni fogunk a környéken


     


    Legyen szép napotok!

  7. 2018. május 13. 10:35278770.

    Szervusztok


     Sikerült mindent elolvasnom. Igazán szorgalmasak voltatok. Mindenkinek tele volt mind két keze munkával és az eredmény is meg volt.


    Ildike, pénteken igazán sürű napod volt. Abból az esöből igazán felénk is küldhetnél. A holdvilágos festmény igazán jól sikerült. Tényleg jó volna az összes képed együtt látni. Sajnálom, hogy nem tudtál  elmenni a virágkiállitásra.


    Sacika, ennyi lenkeség után az öröm a virágokkal biztos feledtette a bajt. Lucsinak gratulálók.  A köhögésedre szedsz valamit? Jobbulást. Milyen a sétányrózsa?


    Pötyike, köszi, de egyenlőre kimélema szemem . Nagyon ügyesen kreálod a kajákat. Zsuzsi birkózik a vizsgákkal?


    Erika, élvezd a félnomád életet Mit intéztél a dokinál?


    Marika, akkor Ti is szenvedtek a szárazság miatt.  Sikerült a tervezett munkákat elvégezni?


    Julika, erős voltál, hogy kitetted a régi dolgokat. Vince  jobban van? Biztos meghálálják a parik, hogy ennyit törödsz velűk. Szép a kerted.


    Anikó, megint  sokat végeztél. Te is komoly férfi munkákat végzel. B,-nek gratulálók.


    Magdika, Te is olyan vagy mint Pötyi, gondolsz egyet és már szaladsz is. Irigyelek benneteket. A csodaparik remélem megmaradnak.


    Itt  hétágra süt a nap. Esőt már elég rég láttunk. Lassan, csendesen folynak a napok. Persze mindig van valami amit csinálni kell, de ezt Ti is tudjátok. Unatkozni nincs idő, mert a nyugdijas soha nem ér rá. Képzeljétek 16.án ujabb virágokat kapunk , mivel a képviselőnk megpályázott egy  szép kert pályázatot. Különben épp ma reggel gondoltam el, hogy itt olyan csend van, mintha vidéken élnénk. Néha esténként , ha valahol valami buli van, akkor petárdáznak.


    Minden gyengélkedönknek jobbulást. Legyen szép és vidám napotok.

    előzmény:
    Rolta (278768)
    2018-05-13  09:26
  8. 2018. május 13. 10:28278769.

    Sziasztok!


    Itt is meleg van, de jövő héttől visszaáll az időjárás az átlagos májusi időre..állítólag.


    Tegnap ahogy befutottak a lányomék és elkezdték felfalni a készletemet izgultam nehogy sor kerüljön a mára főzött cs.comb pörköltömre..de az megmaradt..úgy, hogy nem kell főznöm csak egy kis nokedlit hozzá.


    Tegnap este sokáig beszélgettem Alexáékkal ..főleg Leonával. Olyan aranyos volt megmutatta hogy kell a telefonommal olyan képeket csinálni ahol pld. nyuszifület..meg mindenféle őrült figurákat rak a képedre.


    Jól megy neki a suli, meg vannak a tanárok vele elégedve..csak annyit írtak az értesítőjébe, hogy a helyesírást gyakorolni kell.


    Ezen vihogtunk Alexával..mert szegényke úgy jött el tavaly Brazilból, hogy nem tudott írni, mert ott a második végére tanulták a nyomtatott nagybetűket és ő nem végezte el a másodikat.


    Egyébként szépen ír, olvas angolul..beszélni meg lehet jobban mint egyes angol gyerek, mert dumálni azt szeret!


    Julika a barátnőmnek is nagyon érzékeny a füle és amikor moziba mentünk..bedugta vattával és a nyakába sálat tett. A lányomnál is mindig ott a sál a kocsiban, mert ha hátul ül a muszáj a nyakába tenni a huzat miatt, amióta volt az idegzsábája.


     


     

  9. 2018. május 13. 09:26278768.

    Szép napot Mindenkinek!


    Korán keltem, de valahogy mindig eltottyogom az időt....


    Süt a nap , tele a levegő finom virágillattal, a madarak csicseregnek....kell ennél több???


    Nemrég fedeztük fel, hogy egy nagyon rendetlen fészekben ....amiről azt hittük elhagyott fészek......kikeltek a kis rozsdafarkuak, jó nézni ahogy kilátszik a kis sárga szájacsájuk ahogy eteti őket a mama madár...


    A tegnapi kevés eső után szép üde a kert, sajnos a környező falvakban jég is volt, nem kevés....na az nem hiányzik...


    Készül az ebédem....palócleves, mézes-mázas oldalas hagymás krumplival/használni kell, mert nagyon csírázik/ , fejessaláta, ha a felvágott fejek nem fonnyadtak el..ha mégis , akkor helyette csalamádé...desszertnek málnás túrótorta...bolti.....leárazva vettem, egyébként drága...és nagyon finom...ajánlom magamfajta lustáknak...


    Ebédre jön a család, aztán délután talán kis társasozás....nagyon szeretjük...vagy ki tudja mi..


    Nektek is kellemes időtöltést, pihenést, fájósoknak jobbulást...

  10. 2018. május 13. 08:34278767.

    Jó reggelt.


    Már rég ébren vagyok. 


    A diófa alatt már kihűsöltem magam. Meleg lesz biztos 18 fok van most a kinti hőmérőn. 


    Kész lett a Monster 5o részes film. 


    Már régen vártam rá, családi sorozat csebolos. /azt hiszem/-


    Én is  egy-két részt tudok csak  nézni  ha nem is naponta.


    Persze elaprózom a napomat. 


    Most mennem kell valamit főzni, talán máj lesz rizzsel. Majd jön Bea, ő pedig a vivős kaját csinálja. Ha kell ebből is lehet, amit én főzök. Majd benézek közben.


    Szép idő van. 


    Kép: tegnapi nagy esőben itt bujtunk meg. 


     

  11. 2018. május 13. 07:49278766.

    Szervusztok!


    Egy, csak egy leány van talpon e vidéken?Tegnap már 9 kor villanyt oltottam..sokat aludtam de ma már bizony nem kívánok semmi munkát. vacakol a fülem, megint torzan hallok, melengetem. Még a paradicsomot fel kellene kötni mert holnap ne fogok semmit dolgozni, délelőtt fogorvos délután kézimunka klub. 


    Ma filmezni fogok..köszönöm Pötyinek és Ildinek a hozzám való jóságát

  12. 2018. május 12. 19:00278765.

    Akkor én most mára elbúcsúzom. Megfürödtem, délután felhúztam a tiszta, napsütötte ágyneműt. Olyan hívogatóan illatozik..gyere, pihentesd meg megfáradt testedet. Megyek..bekenek érzékeny pontjaimat, beveszem az esti gyogyit és átadom magam a szórakozásnak..a pihe puha ágyban. Azt már látom, hogy a a nyár, a nyári munkák nem kedveznek a kézimunkának. Ott van a sok a munka és hozzá sem fogtam..majd hétfőn megyek a klubba,...majd ott szorgalmas leszek. Pihenjetek , álmodjatok szépeket.jó éjszakát barátnőim

    előzmény:
    BiriBiri (278764)
    2018-05-12  18:43
  13. 2018. május 12. 18:43278764.

    Így kell csinálni...olyan vagy, mint egy autentikus tanító...tanulok tőled ötletességet, nyugalmat,..majd kiderül, mi lesz belőle..mert az összetevők jók...Amikor ott voltam nálad akkor is tök nyugodt voltál,  nem frászoltá... "vendég" van,,, adtál olyan mindent bele palacsintát...azóta is emlegetem pillanat alatt össze dobtad..

    előzmény:
    potymama (278762)
    2018-05-12  17:28
  14. 2018. május 12. 17:32278763.

    Olyan igazi kedves kis kerti virágaid vannak Pici! És milyen ismerős az a pad! Igaz csak a széle látszik..de ráismerek!

  15. 2018. május 12. 17:28278762.

    Sziasztok!


    Saci..feladtam a filmet a 30.részig..holnap feltöltöm a maradék 17 részt, még le tudod tölteni.


    Éppen készen lettem az ebéddel és ebédeltünk befutott a lányom a Zsuzsival. Vásárolni voltak és éhesek!


    Ilyenkor milyen jó, hogy túlméretezem magam a kajával..mindig többet főzök..minden elfogyott!


    Húsleves szerűt főztem (hús nem sok, de csontok voltak benne) sok mindenféle zöldséggel és gríz galuskával. Nagyon jól sikerült! Meg zsemlegombócot szecsuáni szósszal (üveges) csirke apró hússal.


    És hogy jártam! Olyan császármorzsa félét akartam csinálni..gondoltam van egy marék eprem .. nem rontja el, beledobtam. Nézem a sütőt..hát..nem tudtam mi az ami benne van. Rózsaszínű és igy csinál pöff-pöff..mint a kukorica kása amikor fő. Az epertől folyós lett, dobtam rá egy kis vajat és rácsuktam a sütő ajtaját.


    Akkor értek ide a lányomék..el is felejtkeztem róla és ez volt a szerencse..nagyon fincsi, ropogós lett! Igaz úgy kellett villával felvakargatni.

  16. 2018. május 12. 16:33278761.

    Fél 4 kor még úgy gondoltam kimegyek, hiszen annyi üveg van zsákokban, szortírozni kellene..és akkor jutott eszembe, ilyen lüke vagyok, hiszen ezt most elviszik. Van kegy régi konyha szekrény, mért, miért nem, nem gondoltam rá...és kinyitottam. teli volt ócska üveggel, csorba tányérral,lepattant zománcú régi edénnyel. Ezeket mind zsákba raktam és szerencsém volt. Amint bejöttem leülni a jól végzett munka után..meg kikapcsolni a mosógépet, jött a kocsi és mindent elvittekOlyan perzselő nap volt, hogy még plédet is mostam meg egy nagy szivacs párnát amit olvasáskor, tv nézéskor a hátam mögé teszek. A nászék csinálták, nagyon praktikusma nagyon ügyes voltam...még kimegyek és félrerakom amit még el kell rendezni..holnap is nap lesz

    előzmény:
    BiriBiri (278760)
    2018-05-12  13:32
  17. 2018. május 12. 13:32278760.

    Sacikám! Csak a pontosság kedvéért. Vince, a fiú sovány. Én arra gondoltam, hogy a tavasz, a szívügyek teszik..de Zsuzsi aggódott, azért adtam féreghajtót neki..mit adtam..megküzdöttem vele. Zsuzsi azt mondta, hogy csipesszel lehet a szájába tenni, megfogni a nyakánál, akkor kinyitja a száját. Eddig én is megcsináltam, csak nem elég mélyre tettem a tablettát, nem tudta lenyelni. majd a második adagot úgy fogom. Tudnék én beszélni órákat is róluk..ha itt vannak Marikáék egymást túlkiabálva dicsérjük, mesélünk a cicáinkról. Ők nagy állatbarátok. Ha más témánk nem lenne már ez is elég egy életre


    A cicák jóvoltából "megtollasodunk" minden nap hozzák be a szomszéd tyúkudvarból a tollat, rágják, játszanak vele majd a szőnyeg alá rejtik. Imádni való kis jószágok. A tieid tényleg jó nevet adtak


     

    előzmény:
    Rolta (278759)
    2018-05-12  13:18
  18. 2018. május 12. 13:18278759.

    Julika...kerültük egymást.....nagyon szép a kerted......ügyesen vigyáztál arra kis botra, amiből ez a szép kis fácska lett....szépek a paradicsomjaid......reggel lefujtam rézzel az én kis csutkáimat, hátha ér valamit...


    Keveset írsz a ciccekről.....talán annyit , hogy soványka az Inci...


    A Saciéktól elvitt cicának a sógornőméknél kicsinyei lettek.....mind a ketten vörösek, nagyon jó helyük van   és szerintem jó nevük....az egyik Picurovics Mici, a másik Picurovics Muci...

    előzmény:
    BiriBiri (278757)
    2018-05-12  13:02
  19. 2018. május 12. 13:11278758.

    Szép napot Mindenkinek!


    Általában én is nagyon korán kelek.....ébredés után nem tudok már feküdni....éjjel is nehéz, sokszor megébredek....most van egy gyógynövényes altatóm....hát csak nagyon kicsit altat, viszont nagy előnye, hogy nem vagyok ideges ha nehezen alszom is el, vagy vissza..


    Irigylem, hogy a ti tetveitek pusztulnak a házi szerektől.....az enyémek sajnos nem.....de a vegyszertől egyenlőre kihaltak, gondolom majd még visszajönnek.........Hajnalban én is megkaróztam a paradicsomokat....igaz leginkább azért, hogy tudjam hol vannak....


    Átültettem az új szerzemény sétányrózsáimat......és már ültetésről hallani sem akarok........kicsit megnyírtam a sufnit befutó vadszőlőt, olyan kajla lett..


    A kertem újra szép lett.....nagyon sok harangvirág nyílík és szépek a piros. fehér, rózsaszín, lila pünkösdirózsák is....kezdenek kipattanni a tűzliliomok, csillagfürtök      és bimbós az Ildi virág is...


    Anikó....gratulálok Beatrix sikeres vizsgájához....sikert a hátralévőkhöz...


    Pötyike...megérkezett a második adag film is., köszönöm...nem tudom még mennyi van hátra....én csak szerdáig leszek itthon...


     


     

  20. 2018. május 12. 13:02278757.

    . 1 A Sacitól kapott selyem akác


    2. Szintén Sacitól költözött hozzám a vad citromfa


    3. A paradicsom ültetvény..nem jó a fénykép arca..élőben szebb és már pár virágzik


    4. de szépen virágzik a fű

    előzmény:
    BiriBiri (278756)
    2018-05-12  12:55
  21. 2018. május 12. 12:55278756.

    Kertecském virágai...sajnos még nagyon kevés virágom van..vetettem magot és nem nagyon akar kikelni.

  22. 2018. május 12. 12:42278755.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az este befejeztem a filmemet.Nagyon szép volt .....csak én nem ezt a befejezést vártam.Eltekintve ettől ....nagyon tetszett.Jól ki lehetne beszélni az igazi diófa alatt.


    Julikával szinte egy időben ébredtem.Kávéztam, bambultam ...majd úgy döntöttem a fél hetes busszal elmegyek...kiültetem a ttegnap vásárolt "csodaparadicsomokat"/ ma délután majd jól megkapja őket a nap/. Miután végeztem lefújtam a ribizlibokrokat.Permetszerem nem volt ...így házilag kreáltam ...remélem használt.Bementem a temetőbe ...10órakor már itthon voltam.Legszívesebben ledőltem volna...igaz nem akadályozott semmi. Csurom víz voltam...tudjátok az a színtelen szagtalan. Ment minden a mosógépbe.


    Mérges vagyok magamra. Volt egy nagyon jó nyári nadrágom..."mércenadrág". Mindig vele állapítottam meg..híztam, vagy fogytam.Az ősszel már rendszerint nem tudtam begombolni.Mikor selejteztem ....ment a többi közé.Most meg vígan rám jönne.A fene se gondolta,hogy pár kiló lemegy majd rólam.Évekig csak felfelé ment.


    Ildikém ...sajnálom,hogy nem mentél...bár ott lesznek az orchideák jövőre is.Voltál a bolhapiacon?Nálunk egyre silányabb.Holnap lesz...de nem megyek.


    Erika szinte érezni az írásodból mennyire jól érzed magad kint.


    Anikó...csak ámulok mennyi mindent csinálsz.Gratulálok Beatrixnek!


     


    Pihenjetek...

  23. 2018. május 12. 12:24278754.

    Köszönjük.


    Így jár aki nem tud olvasni. " A fotó ilyen lett" helyett azt olvastam, hogy a folyó ilyen lett. Bocs.

    előzmény:
    franci47 (278753)
    2018-05-12  10:55
  24. 2018. május 12. 10:55278753.

    Anikó, hát nem vízfelületet festettem.  Gratulálok Beatrixnek.

    előzmény:
    ancsa46 (278752)
    2018-05-12  10:47
  25. 2018. május 12. 10:47278752.

    Szervusztok.


    Most pihenő idő van. A ruhák száradnak, a padot szétszereltem, nem volt egyszerű, mert a csavarokat vasfűrésszel kellett lefűrészelni, annyira rozsdásak voltak, még 1 maradt, azt lehet,hogy ki kell fúrni a helyéből, de nem ma lesz. Főztem egy kis főzeléket, talán a holnapi pörköltet is elkészítem, 2 virágot átültettem, talán meghálálják, a porszívó már megpihent, most én jövök.


    Julika, jó egy rakatot összeszedtél, nálam is lenne mit, de a tavasziról már lekéstem, talán lesz őszi is, majd akkor. Sokat dolgoztál.


    Annuska, ez a festés dolog olyan, hogy minden évben adódik valami mázolni való, nekem még egy nagy feladat lesz a kerítés, aminek a festése szintén tavalyról húzódott. Sosem érek a végére.


    Sacikám öröm, hogy legalább egyik részén túl van Lucsi, főleg hogy úgy érzi rendben is van, majd meglesz a másik is, csak addig mindig megy a drukk.


    Nálunk Beatrix sikeres nyelvvizsgát tett, most ezerrel készül az év végi vizsgákra, szabin van.


    Ildi, érdekes képpel próbálkoztál, a fényeket nagyon nehéz lehet visszaadni, főleg egy vízfelületen, de ügyes vagy, szép lett.

Címlap

top