Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 12. 10:24278751.

    Szervusztok!


    Én már fél 5 óta fenn vagyok. Felébresztettem a cicákat..megvívtam Vincével a harcomat. Olyan soványka szegény, arra gondoltam talán gilisztás, vettem gyogyit...az istennek nem tudtam beadni . Este már próbálkoztam, bent volt a szájában tartottam a pofáját és nem nyelt. Hiába tettem csemegébe, nem ette meg...aztán reggel az jutott az eszembe, hogy feloldom vízben és a injekciós fecskendővel adom be a szájába. Ez sikerült. Aztán mivel lomtalanítás van engem is elfogott a buzgóság..megerősítettem magam és minden felesleges szőnyeget, amit még anyukámtól való kidobtam. Kis szónyegek, anno nagyon szépek voltak de már kopottak, foszlott a szélük..olyan majd valamire jó lesz.Évek óta nem használtuk, nem is illik ide...csak az emlék tartotta itt..most megszabadultam tőle..és a gyerekek is, mert ha ugye majd egyszer...nagyon soká, ki kell pakolni, nekik ne kelljen,.Most nagyon szellős, szép rendben van a melléképület ezen tárolója.


    Aztán minden paradicsom mellé karót vertem, majd felkötözöm de már elég volt a hajladozásból...meg fel is közöztem a szőlőt. Most végeztem. Még jó, hogy tegnap megfőztem a zöldség levest, rántott padlizsán lesz mellé, a sütőben sütve. Megy a mosógép, mosódik a cica talp mintás ágynemű.


    Köszönöm a filmet.megérdemlem délután, hogy csak ezzel foglalkozzak..szórakozzak...ha akarnám sem bírnék már többet tenni..kiteregetek aztán este felhúzom..ennyi a munka.


    Ennyi a lom...amikor fényképeztem..aztán még tettem rá egy nagy zsákot


     

  2. 2018. május 12. 09:42278750.

    Szervusztok!


    Én is most fejeztem be a kávémat, miközben olvasgatok.


    A.locsol, itt minden reggel kell.Utoljára ha jól emlékszem a hét elején esett.A ládák és lógók rám várnak.


    A porszívó is figyel mikor veszem már kézbe.Megyek már ne várakoztassam szegénykét.


    Legyen szép napotok.Ne dolgozzatok sokat.

  3. 2018. május 12. 09:07278749.

    Jó reggelt. 


     


    Mér rég ébren vagyok, festőleckéket nézegettem. 


    Nem lesz ma menet a túrára. Vártam eddig, de megállapítottam, nagyon vizes nedves minden. Itt sok eső leesett,és az udvarban a kaszált terület is nagyon vizes, nincs megfelelő cipőm, vagy kényelmes csizmám, így nem merek elmenni. Pillanatok alatt átázna a cipőm. Nagyon sajnálom pedig. 


    Először Zegre is akartammenni, aztán minden úszott. Mostam azért egyet,még lenne egy-két menet, majd meglátom. A kert sáros, kimenni nem lehet. 


    Erika, te is sokat terveztél, vagy válogatsz a lehetőségek közül? Igazán most azt sem tudom melyik otthonodban vagy. A kávémat én is most  fejeztem be, üres a csésze. 


    Nekem is sokminden van eszembe mit kéne csinálnom,  de majd kiválasztódik.  Talán holnap kéne elmennem a bolhapiacra. Már olyan régen voltam.  Igaz a festőtanodás nap előtt bementem,de csak kutyafuttában nézegettem.


    Ma egyedül vagyok itthon.   


    Valami hasonló  vad orchideákat szerettem volna nézegetni. /ezt a temetőben fényképeztem. 


     


     

  4. 2018. május 12. 08:28278748.

    Napsugaras szép reggelt, innen a végekről!


     


    Itt ülök a kertben, túl a reggelin, iszogatom a kapucsinómat és gondolok rátok.


    Francika szép képére és arra vajon el tud menni a túrára.


    Anikóra, hogy milyen munkát talál mára.


    Sacira, hogy múlik e a köhögés. Lucsina gratulálok.


    Annuskára, hogy használ e a gyogyó.


    Julikára és a szép himzésekre.


    Pötyire és a készülő új babára.


    Marikára, aki szintén mindig tslál munkát.


    Borsikára, hogy használ e a kezelés.


    Magdira, hogy merre veszi ma az irányt, lesz e bolhapiac.


     


    Még van egy kis kávém, addig megtervezem a mai napot. Főzni biztos kell de csak grillezünk mellé kinai kel saláta lesz. Egy kis kertet csinálok a szoba ablak alá. Irtom a gazt. Szóval tervek vannak, valami csak megvalósul belőle. Elfogyott a kávé, megyek felöltözök és belevágok a munlába.


     


    Legyen szép napotok!

  5. 2018. május 11. 21:39278747.

    Lucsinak drukkolok..minden sikerüljön..a szóbeli is.


    Ildikó..nagyon..nagyon tetszett a képed!!! Nagyon sokat fejlődtél.

  6. 2018. május 11. 21:36278746.

    Julika és Saci..elküldtem a film első 10 részét (Passionata Love)


    Volt problémám a feltöltéssel...remélem letöltődik rendesen. Holnap feltöltöm a hiányzó részeket és akkor Magdit is utolérjük.


    Annuska ha kéred neked is elküldöm!

  7. 2018. május 11. 20:33278745.

    Magdikám, azért túlzásokba ne essünk a képpel kapcsolatban, de azért minden darab egy-két fokkal szebb, mint a fotón. Próbálgatom a színeket,  másképp nem megy. 


    A holnap reggeltől függ, hogy megyek vagy nem. A csoporttal kell tartani az iramot, ha nem lettek volna ezek a rossz napok, akkor biztos elmennék. Most nem tudom, nem fogom magam eröltetni.


    Szóval vége lesz a szép filmnek, de jön majd másik. Én is megnézek egy részt, közben sül a vargabéles. Most előbb megsül mint szokott, mert fent felejtettem erősebb sütésen.


    Hűvös az este. 


    szép estét...... jó éjszakát. 


     


    "A csönd,amelyik látni engedi a világot a maga valóságában,az a lélek csöndje."
    Tatiosz

    előzmény:
    harangvirag08 (278744)
    2018-05-11  19:36
  8. 2018. május 11. 19:36278744.

    Még benézek ...mielőtt a filmem utolsó két részét  nézem.


    Ildikém ...remélem el tudsz menni az orchidea túrára.A kép gyönyörű ...a színek, az árnyak és a fények ...igaz ez egy "laikus műértő" megállapítása.Szintem jó ránézni.Igazi alkotós csapat van itt....festés , varrás, babakészítés ...stb.


    Sacikám ...gratulálok Lucsinak.Figyeltem naponta a tételeket. Szóbeli mikor lesz?Kérdezted Barbarát ....fogalmam sincs...talán hónap végén.A diploma osztó ...ha minden sikerül ..valamikor júliusban lesz.


    Annuska  jó festést. Igazi ezermester vagy ....mennyi mindent meg tudsz oldani.


    Legyen szép az estétek.


     

  9. 2018. május 11. 19:21278743.

    Gratulálok Lucsinak. 


     


    Örülök Sacikám, hogy jó estét szereztem neked. 


     


    Ez a kép is egy próba volt.  

    előzmény:
    Rolta (278742)
    2018-05-11  18:43
  10. 2018. május 11. 18:43278742.

    Marika.....jó, hogy írtál Lucsiról.....olyan figyelmetlen vagyok, elfelejtettem megírni, hogy túl van minden írásbelin, szerinte valamennyire mindegyik sikerült....azt hiszem kedden megtudják az eredményt.........köszönöm mindenkinek aki velem szorított érte..

    előzmény:
    Sacika44 (278741)
    2018-05-11  18:32
  11. 2018. május 11. 18:32278741.

    Szervusztok!


    Annuska mi már napok óta készültünk a temetőbe, de mindig közbejött valami, vagy valaki.Mikor el indultunk azt hittük dagonyázni fogunk, mert itt előző este olyan eső volt kis jéggel alig láttunk a szomszédig.Farkasréten egy szem sem esett.Nem győztünk locsolni.


    Ildikó a képedre újfent csak azt tudom mondani, nagyon tetszik.Az én anyukám is Irma.


    Magdi megfejtettem a rejtélyt a palánták méretével kapcsolatban.Szerintem azt gondolják, ha hagyják megnyúlni, többet lehet értük kérni.Itt 250.- 400.- ig árulják, de nincs közöttük kis zömök.Mind vékony hosszú.


    Pötyi kíváncsi vagyok az új babára.Jó kézügyességed van. Mindegyik aranyos amit varrtál.


    Julika sajnállak a fogad és a szemed miatt.Ha menni kell, jobb túl lenni rajta.Ne izgulj minden rendben lesz.Szépek a hímzések.


    Sacika vigyázz magadra.Próbáld kikúrálni magad.Lucsi minden nap eszemben van.Ügyes kislány sikerülni fog az érettségi.


    Anikó te mindig találsz magadnak munkát.Nehogy sok legyen. Pihenj is közben.


    Erika sikerült a dokit elintézni és a virágokat kivinni?


    Borsika valamelyik nap kérdezted, hogy hozzánk közel van-e bolt.Negyedórára van, de néha kenyeret veszek ott és muskátlit vettem kétszer.Idén már nem volt.Félóra oda, fél vissza busszal, van piac és több bolt.Általában oda járok.Próbálom úgy intézni, hogy hetente egyszer kelljen menni.Kenyeret, kalácsot közben itthon szoktam sütni.


    Minden vizsgázónknak szorítok, betegeknek mielőbbi gyógyulást kívánok.


     

  12. 2018. május 11. 18:29278740.

    Ildikó....köszönöm,  ma este meg is nézem...nagyon szép estét szereztél

    előzmény:
    franci47 (278737)
    2018-05-11  16:39
  13. 2018. május 11. 18:18278739.

    Ildi!


    Nagyon jó ez a kép isItt kánikula van, majd megsütünk Lacival a fűrészelés közben. Egy kis eső ide is jöhetne. 

    előzmény:
    franci47 (278734)
    2018-05-11  13:36
  14. 2018. május 11. 18:16278738.

    Most ment el Laci. Nagyon elfáradtam, előszedtem a vágni való deszkákat, fákat, aztán adogattam, aztán elpakoltam a fás színbe. Kihegyezte a sok paradicsom karót. Most már "csak " teremni kell majd a paradicsomnak. Igazán meghálálhatná a gondoskodásomat. Most megyek tusolni...kipakoltam régi szőnyegeket a lomtalanításra, attól is poros lettem..lesz mit lemosni. 

  15. 2018. május 11. 16:39278737.

    Sacikám, küldöm ujra a 26-ost,mert lejárt. a 27-est viszont nem küldtem el. 

  16. 2018. május 11. 14:19278736.

    De küldtem. Két rész a yotubusból. 26- és 27. Lehet, hogy a 26-os már le is járt.          /Princess Agens/   


     Korábban, vagyis régebbiről kell keresned. 


     

    előzmény:
    Rolta (278735)
    2018-05-11  14:10
  17. 2018. május 11. 14:10278735.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az elmult napok eseményei....kétszer sikerült kiöntenem a kávémat..egyszer a tűzhelyre, egyszer ide a gépasztalra....ugyancsak kétszer megégetni kicsit a kezem....  a lábujjamra csak egy kő esett.........viszont már nincs lázam, az agyam valószínű cseppfolyósodik, annyit nedvezik az orrom és kellemesen rázkódik a mellem a köhögéstől...


    Azért történt jó dolog is, talán nem írtam, hogy kaptam egy fehér és egy lila orchideát anyák napjára.....talán érezték, hogy tönkremenőbe az orchidea farmom, kevesen élik túl az átültetést.....ennek is örültem, de a mellé kapott írásoknak, oklevélnek még jobban...főleg, hogy tudom ezek már lassan elmúlnak..


    Olvastam  ám mindent, talán meg is jegyeztem dolgokat....


    Pötyike, Magdika...mikor védik a lányok a diploma munkájukat?


    Julika...gyönyörűek a himzések....


    Annuska...kezd e kicsit használni a most vett szer?


    Anikó....sok mindent csinálsz...lassíts kicsit...


    Ildikó...jó lenne ha sikerülne elmenned a kirándulásra....az esős képed is tetszik, mint mindegyik...A filmet mégsem küldted?/nem ám felelősségre vonás akar lenni/


    Erika...mikor mentek vissza a telekre? Nagyon jó szomszédaitok vannak kinn...


    Marika.....jó kis alakításotok volt, a nyáron kellemes lesz nálatok kánikulába is...


    Borsika...elég menős napjaid vannak.....kezd e hatni a kezelés?


     


     

  18. 2018. május 11. 13:36278734.

    Sziasztok.


     


    Reggel negyed 8-kor már robogott velem a busz Zegre.  Sokfelé volt menetem. Többek között a postára is mentem volna. Ott aztán nyítás előtt egy csomó nép az ajtóban, ugye sokszorozódott a várakozók tábora, mert ny.díj fizetés, ilyenkor az ember "kidobja" azt a pénzt amit nem tarthat meg. Nem vártam meg, hétfőn is jólesz még  a bevizetés.


    Jobban vagyok, a köhécselés még megvan, de az is lehet, hogy a szivemtől van. 


    Közben 8 körül eleredt ujra az eső, és aztán kellett ernyőke.  Na ez a vásárlásom szempontjából nagyon kedvezőtlen,mert kellett volna egy harmadik kéz, ami, vagy aki az ernyőt tartja felettem. 


    Közben megint csak megállt és ujra esik. 


    3 órakor temetés, férjem keresztanyja halt meg, aki egy nagyon kedves, aranyos asszony volt  /halála előtt pár nappal  azt gondoltam meglátogatom, de először vennem kell neki valami szépet, vagy finomat, de nem várt meg/.  4-re jön a gázas,mert nem gyulladt be a gázboyler. Remélem nem késik, mert fél 6-ra megyek a fodrászhoz. 


    Lehet, hogy holnap is lesz egy utam, mert nem sikerült minden vennem. bár holnap orchideatúra lenne, nagyon szerettem volna elmenni az idén, mert ugye, tavalyról is tolódott, mindenféle fájdalmak miatt, így lehet, hogy megint elmarad, nemcsak miattam, hanem az eső, és sár miatt is. 


    Itt bizony nincs meleg idő. 


    Tegnap festettem egy holdvilágos képet, az elrontott feszített vásznas alapra.  Meg sem látszik az előző kép. A fotó ilyen lett.


    Pötyikém, nem hiszem, hogy jobb meztelensegges babát tudnál készíteni, hisz az is nagyon jó. 


     


    Közben itt járt a gázszerelő. 


    Esik az eső,ugye nem mondtam újat. 


     

  19. 2018. május 11. 13:20278733.

    Szervusztok


     Itt is nagy a meleg, eső sehol. Mindig jönnek a sötét felhők, aztán eluszna másfelé.


    Az eper itt is jóval többe kerül. Igaz az idén eddig csak egyszer vettem.


    Én is cukkiniből csinálom a tőkfözeléket.Most is azt reszeltem le. Közben volt takaritás és mosás is. Mióta meleg van sznte 2-3 naponta kell mosni. 


    Anikó én is festegetek. Össze szedtem a sámlikat, lecsiszoltam és lefestettem most már 2x őket.


    Más újság nincs itt sem. Ja tegnap meghallgattam  a miniszterelnők beszédét. SZép kilátás, Ő akar 2030 ig vezetni. Juj.


     Na mindegy, legyen szép napotok. Aki beteg- Saci voltál dokinál- gyógyuljon meg.

    előzmény:
    BiriBiri (278732)
    2018-05-11  11:47
  20. 2018. május 11. 11:47278732.

    Pötyi!


    Azt hiszem a kis gépen van, amit nem nagyon lehet használni...ha Magdinak küldöd, légyszíves küld el nekem is. Most kaptam nagyon spéci külső adathordozót H. től. Már el is felejtettem, jó lesz újra nézni..úgy emlékszem tettszett nagyon. 

    előzmény:
    potymama (278729)
    2018-05-11  11:37
  21. 2018. május 11. 11:46278731.

    Pötyikém ....köszönöm.


    Ma befejezem a filmemet.... kis szünet....utána ezt terveztem elkezdeni.Nekem 30-ig itt van.


    Itt még nagyon drága az eper.Olvastam, hogy van ahol dömping van.

    előzmény:
    potymama (278729)
    2018-05-11  11:37
  22. 2018. május 11. 11:45278730.

    Szervusztok!


    csabábn voltam, fogorvosnál. Itt nagyon meleg van. "Várom" illetve nem várom a biztosítós nőt. Olyan erőszakos volt, azt mondta hogy neki meg kell ismerni engem....én meg mondtam, hogy ne csalódjon, ha nem fizetek többet, semmit nem akarok átkötni. At mondta nem fog csalódni...remélem én sem magamban, mert tartom magamhoz magam


    Délután jön Laci, összevágja a fát , nagyon kevés van, és kihegyezi a paradicsom karókat. 


    Ennyi a terv, aztán pihenés. 

  23. 2018. május 11. 11:37278729.

    Julika valamikor elküldtem neked a Passionate Love c. filmet..emlékszem meg is nézted a 30 részt és megjegyezted..olyan befejezetlen volt. Persze mert nem fordították tovább..most viszont kész mind a 47 rész. Nézd meg meg van-e még a gépeden?


    Ha meg van akkor csak az elmaradt részeket küldöm el és Magdinak is. Ha nincs és kéred feltöltöm..úgyis Saci is kérte.

  24. 2018. május 11. 11:32278728.

    Én is jelentkezem. Csend van és békesség...és meleg!


    Egy kicsit porszívóztam, felmostam most pihenés képen varrogatok. A "segges" babát csinálom egy másik anyagból..egész másmilyen lesz.


    Bi-bi-bi..nekem is van paradicsomom! A krumpli földem mellett. Ha ezek teremni kezdenek!!!


    De szerintem előbb lesznek tetvesek, gombásak és kiszántom őket.


    Annyi epret ettünk az idén! Tegnap is vettem gyönyörűeket..900 Ft volt kilója.(nekünk fél kg is elég egy evésre)

  25. 2018. május 11. 11:20278727.

    Valami történt ....azt hittem elszállt az egész.


    Ildikém ...ne mérgelődj a tartály miatt....lesz most víz bőven ....jönnek az esők....ha beválik a jóslat.A sárga virág él ....még nem nyílik ...de nálunk minden később van.Nagyon szép a bazsarózsa....tegnap J-nak hoztam egy csokrot. Neki és B-nak ez a kedvenc virága.


    Anikó ....nekem is pénzköltő napom van ma .Jövő héten még inkább .Addig járok míg nem találok egy olyan nadrágot /olyan caprit/ ahol nem számít a hossz.Felvettem reggel egy "másik" nadrágot ...utálom amikor hosszú.Megyek össze...vagy eredetileg sem jól vágták le .Húúú devoltam.Nagyon bánom, hogy nem tanultam meg varrni...legalább annyit ....egy felhajtást.Lassan nem lesz elég a nyugdíjam  varrodára és suszterra .


    Annuskám ...remélem hatni fog az új gyogyó ....és enyhül a fájdalom.


    Olyan semmilyen az idő.J-ék Tómalmot terveztek Boscóval....így most nem kockáztatom a "méregdrága" paradicsomok kiültetését.Amit az enyémből tudtam ültetni ....azok tegnap még éltek.


    Lehet ...elmegyek a fürdőbe délután ...hazafelé meg a könyvtárba.


     


    Legyen szép a napotok.

    előzmény:
    harangvirag08 (278726)
    2018-05-11  11:08

Címlap

top