Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. május 3. 11:52278626.

    Timikének nagyon jó egészséget, sok örömet és boldogságot kivánok


    Szervusztok


     Itt is dühöng a hőség, eső sehol. Igy kénytelen vagyok csapvízzel locsolni, hogy szegény növényeim szomjan ne haljanak. Mostam is, már száradnak. Minden tárva nyitva, hogy legalább egy kis huzat legyen


    Erika, Bettinek sok sikert. Ugye jobb oda kint?


    Magdika mi lenne, ha lesóznád? Szerintem életed egyik része veszne oda. Jót fürödtél a hőség ellenére? Jó sok feladatod lesz a hét további részében.


    Ildike, a jég ugye nem csinált kárt a növényekbe?


    Julika, jó, hogy használt a káposzta. Finom kajával várod Timikét? Lesz szép salátád is.


    Marika, gondolom jó kis családi napotok volt.  Nálatok sem csinált kárt a jég?


    Pötyike, remélem sikerült Lajost elcsalni a dokihoz?


    Kellemes hűvős szobát  kivánok.


    A rózsa csokor Timikének.


     

    előzmény:
    BiriBiri (278624)
    2018-05-03  11:22
  2. 2018. május 3. 11:30278625.

    Szervusztok.


    Julika, Timidnek sok boldogságot, és minden jót kívánok.


    Tegnap nagyon rossz napom volt, főleg délután, szerintem éreztem a vihart. Mivel sáros minden, és korán ébredtem, így elugrottam Zeg.-re, vettem cserepes anyák napi virágot a temetőbe, azután iszkoltam is haza a meleg, fülledt idő előtt. Ildivel az állomásnál kerültük egymást. Este felé le kellene nyírni a füvet, ha addig nem lesz egy újabb zuhé.


     


    Annuska, bizony sok a meló egy kicsit, de meg kell csinálni amíg bírom, mert nagyon ráfér a lakásra a karbantartás, amíg lehet, nem szeretném nagyon elhanyagolni. Azért vannak pihenők is.


    Marika, nagyon szívesen a receptet. Olyan jó hogy nálatok van piac délután is, a mienk 1 órakor bezár.


    Magdi, nálad sem ismert az unatkozás, van/lesz elfoglaltságod mindig.


    Sacira is gondolok, biztos nyakig van a sütésben.


    Évikém javulgat e a füled, hordhatod az új hallókádat, és ha igen, hogy szuperál?


    Mindenkire gondolok sok szeretettel, de megyek, mert ide öröködök.

  3. 2018. május 3. 11:22278624.

    Szervusztok!


    Most, hogy Ildi beírta tudjátok, ma , Tímea van. Úgy veszem, hogy mindenki szeretettel gondol rá...komolyan. 


    Elmentem a virág boltba, vettem egy kis csokrocskát neki...és a szanazugi   tv számlát, kifizetve  kapja ajándékul. Amikor csak én használtam a nyaralót, nekem csak 5 csatornám volt...ez Timinek nem volt elég...előfizetett mindenre..most jött meg a számla..április, május...kifizettem. Augusztusban született...azt hiszem ezt fogja kapni születésnapi ajándékként, kifizetem a nyarat...6 hónap. aztán csak 250 ft.fentartás---- majd jövőre fizesse ő( már a taposógép felét kifizettem, névnapi ajándékra,  de ki emlékszik már arra..valamikor télvíz idején történt)


    Szóval, elmentem a virágboltba ami Nóriék mellett van. Nóri szomszédja mézes, ott szoktam mézet venni, bementem hozzájuk...meg Lacival meg beszéltem, hogy a szem műtét előtt vágjuk fel a fát, a paradicsom karót hegyezzük ki. Béla fűrészgépét neki adtam, ezért Laci jön felvágni  minden évben a fámat..ami már egyre kevesebb......de azért prémium jár


    Szóval Laci kérdezi, kell saláta? Én ugye fejre gondoltam, de gyanús volt amikor arról beszéltek Nórival, hogy a tejes doboz felébe is elfér... palántát kaptam, amit el is raktam...nem akartam, de jó lesz, ha megnő..remélem megnő, olyan picike volt. 

  4. 2018. május 3. 10:46278623.

    Julika..Timinek boldog névnapot kívánok én is.

  5. 2018. május 3. 10:44278622.

    Sziasztok!


    Nálunk egy fránya szem eső se esett és ahogy nézem az előjelzést két hétig nem is fog. Pedig nagyon kellene a májusi eső!


    Megyek gyógyszert íratni és elcipeljük Lajost is (kocsival megyünk a lányom visz..csak Lajos hallani se akar róla, hogy jöjjön) annyira köhög még mindig, pedig van vagy 2 hónapja, hogy betegek voltunk. Már végig kóstolta az összes szirupot amit lehet kapni..de nem sokat javult.


    Lányok!


    Aki megőrizte a filmet a "Passionate Love-t"..úgy emlékszem 30 rész volt az utolsó amit küldtem a felirattal együtt. Az írja meg meddig van meg a film..küldeném a többit. Ha kitörültétek és kell feltöltöm újra.

  6. 2018. május 3. 10:36278621.

    Szervusztok!


    Anikó köszönöm, hogy még egyszer leírtad a sütireceptet.Lehet a hétvégén megcsinálom.


    Itt vasárnap este volt nagy zuhé.Még kis jég is esett.


    Hétfőn az egész család Juditéknál volt.Semmi alkalom, csak elég rég találkoztunk és hiányoztunk nekik.Míg a gyerekek kisebbek voltak, minden héten láttuk egymást.A nagyok is összevissza dolgoznak, nehéz időpontot találni mikor érnek rá.


    A gépünk nagyon lelassult, a fiúk már többször nézték, de nem találtak hibát.Tegnap reggel A. bejelentette és délután már jött is a szerelő.Ő is kínlódott.Semmi. Az mondta még a kábelt megnézi, habár ilyesmi nem szokott előfordulni.A dekóder kábele volt hibás.


    Reggelt mosással kezdtem, kész a zöldbabfőzelék, sütök rá kolbászt.Most elmegyek a faluba muskátlit nézni.Itt szoktam venni nálunk a boltban.Nagyon kopasz így az ablak.Délutánra piac van beütemezve.


    Szép napot, ne dolgozzatok sokat.

  7. 2018. május 3. 08:32278620.

    Julika, Timikédnek boldogságot, egészséget és minden elképzelhető jót kívánok


     


     

  8. 2018. május 3. 08:18278619.

    Ez lemaradt....

    előzmény:
    harangvirag08 (278618)
    2018-05-03  08:15
  9. 2018. május 3. 08:15278618.

    Jó reggelt!


    Nálunk a délutáni fülledtség után estére mennydörgéssel kísért zivatar volt.Hirtelen jött le nagy mennyiségű csapadék.Később mérséklődött....nem tudom meddig tartott,mert bele aludtam.Sajnos az éjszaka közepén felébredtem ....és azóta kisebb megszakításokkal ébren vagyok..


    Később megyek Tómalomra ....remélem jég nem esett.Ma kezdjük a kukát meg a szomszédé is rám van bízva..Nem maradok sokáig .....szerintem sáros minden.


    Most egy kis itthoni rendrakás következik.Délutántól megint átveszem a hatalmat a Boscó házban....vasárnap délutánig..Nem fogok unatkozni, mert a Mamához is megyek.Mind a két család és annak " sarjai" nem lesznek otthon..


    Legyen szép a napotok!

  10. 2018. május 3. 07:13278617.

    Szervusztok, szép napot!


    Már majdnem azt mondtam szép hetet, úgy el vagyok tévelyegve. Pedig csütörtök van, és kuka nap. Tegnap dél körül döbbentem rá, hogy szerda, zöld nap van, és nekem van egy nagy zsákom. Kihurcoltam, körülnéztem, sehol semmi, senki sem tett ki semmit, a hosszú ünnepen nem gyomláltak. Azért csak kint hagytam és láss csodát, este már nem volt ott a zsák..valamikor észrevétlenül elvittékIlyen kis örömeim vannak


    Ma frankfurti levest főzök, maradt a borogatásból kelkáposzta. Jót tett, a duzzanat kisebb lett és talán nem fáj annyira de a pihentetés is jót tett neki. Akinek fáj valamije, olyan testrésze ami alkalmas arra,  pihentesse. Kézre, lábra, derékra gondoltam...mondjuk a fejre nem tudok mit ajánlani..azt nem lehet csak úgy , egyszerűen kikapcsolni,  nem használni, nem gondolkodni..egy jó kis tabletta, ágynyugalom a hűs szobában...ez talán segít. de bízom benne, senkinek sem fáj így csak úgy, feleslegesen locsogtam fecsegtem. 

  11. 2018. május 2. 22:07278616.

    Hatalmas eső esett nálunk, kis jéggel.


    dörgés, villámlás, ki kellett kapcsolni a gépet. 


    Most talán kicsit elült a vihar. 


    Jó éjszakát kívánok. 


     

  12. 2018. május 2. 17:05278615.

    Sziasztok!


     


     


    Megjöttem ...lógott fülem farkam ....most miután végig olvastam egészen életre keltem.


    Pötyikém ...tudomvagyok ....de úgy kellett nevetnem....elképzeltem a helyzetet...persze utána a méreg megeszi az embert.Itt a régi igazság ....mindig az történik ami még nem volt.


     


    Julika...ügyesen megoldottad a selejtezést.


    Saci ...jó készülődést.Nagyatádra sikerült az Erzsébetet beváltani?


    Erika...használd ki az itthon létet...Bettinek kényeztetésben lesz része.


    Annuska szép lehet a kiskerted.Itt nagyon kellene eső ...a felhő mindennap itt van felettünk ....de semmi.A palántáim  még itthon vannak ...de vennem is kell valamennyit.


    Borsévi szép virágokat hoztál.


    Ma kicsit átléptem a határaimat....most punnyadok.Reggel kimentem ...lenyírtam a füvet...elültettem a fügét....sok reményem nincs az eredésre.Megbűvöltem a miénket....de szerintem már biztos, hogy elfagyott.Ide kellene egy nagy adag só ....és egyszer s mindenkorra vége lenne ennek az elfagyásos cirkusznak.Délre már itthon voltam.A félkettes busszal elmentem a fürdőbe...késett jövet-menet.Majd odasültem a megállóba.Ezután reggel megyek ....korán. na...elég is a nyűglődésből.


    Most pihenek ....bambulok...majd később nézek egy részt a sorozatból.Nagyon jóóó!

  13. 2018. május 2. 15:59278614.

    Szervusztok!


     


    Nagyon meleg van........fáj a szívem, hogy haza kellett jönni....de intézni való volt.....Ami olyan gyorsan sikerült, hogy szinte hihetetlen........Ennek örömére mostam, már meg is száradt és be is vasaltam.....Volt maradékunk, azt ettük, csak egy kis karalábé levest ütöttem össze......


     


    Pötyi jót nevettem a tojás táncodon.........bocsika, de elképzeltelek a tojás tartón.....Finom ebédetek volt.....ennék nudlit, de ezt mellőzni kell, Ernő nem eheti és nem akarom izgatni......


    Julika neked is finom ebéded volt.......vasárnap csináltam ilyesmi salátát, a grillen sütött hús mellé.......


    Francika ismét szépet alkottál.....El kéne gondolkodni egy kiállításon, szívesen ott lennék a megnyitón.....


    Anikó rajzoltál tegnap? Egy közös kiállítás sem lenne utolsó....


     


    Megyek Bettim érkezett.......megjött New Yorkból, de már vasárnap indul is Svájcba, 11 hétig nem lesz itthon.....ki akarom használni ezt a kis időt......kényeztetem kicsit.....


     


    További szép napot!

  14. 2018. május 2. 15:55278613.

    Szervusztok


     Nincs lenke nap, s Julika, Pötyike már el is intézte.


    Erika,  gondolom a kerti munka jól eső fáradságot okozott. Na és a változás is sokat számit.


    Sacika, a tetük itt is támadnak. Ezek szerint az üdülés már sinen van.


    Julika, remélem azért a légkondi nagy bajt nem okozott. Jobbulást.


    Borsika, ügyes légy fül ügyben. A kenyérke sikerült. Nekem a káposzta nem jó, mivel kopásom van.


    Na ma sem döngetjük a kaput. biztos este felé jönnek a többiek.


     Itt megint forró nyári meleg van. Hajnalban dörgött és pár csepp eső is esett, viszont 1 cm mélyen már kökemény a föld.


    Legyen kellemes napotok.

    előzmény:
    BiriBiri (278612)
    2018-05-02  14:17
  15. 2018. május 2. 14:17278612.

    Bocsánat Pötyi...de olyan jót nevettem...elképzeltem amint elegánsan ráhuppansz a tojástartóra


    Finomat esztek. Én csak salátát kívántam, jégsalátát, paradicsomot, hagymát, főtt tojást, egy kis sonkát  tökmagolajjal leöntve. Nagyon finom volt, jól is lakta vele. 

    előzmény:
    potymama (278611)
    2018-05-02  13:55
  16. 2018. május 2. 13:55278611.

    Sziasztok!


    Bizony LENKE nap van!! Kóbor Lenke! Reggel vettem tojást és kettő meg volt repedve..hogy volt-e azt nem tudom..lehet a hazafelé úton tört el.


    Szóval a maradékot betettem a hűtőbe..a repedtek a tartóba maradtak. Később megyek ki a konyhába..mondom nem dobtam ki a tojástartót? Úgy szoktam hogy elegánsan ledobom a földre és ráugrok, hogy összenyomódjon és ne foglaljon sok helyet a szemetesben.


    Így is történ!!! Csak hát benne volt a két tojás! És ahogy ráléptem platty..eltörtek és fröcsköltek minden felé.


    Ez volt a fájdalmasabb..félórát suvickoltam mire felszedtem.


    Én még csak most szedtem elő a nyári takarókat, már kimosva száradnak az erkélyen.


    Tudjátok milyen ebédünk lesz? Sajtkrém leves, és prézlis nudli!


    Megyek is, mert a nudlit még most sodrogatom.

  17. 2018. május 2. 13:00278610.

    Julika szia, nincs Lenke nap. Na, csak vigyázz azért! A tojások ehetők maradtak?   Én 2-re megyek a szalonba, már itt ülök kimosakodva, vigyázba, csak a körmöm kell megreszelgetni. Letört. Fontosat dolgoztam:  sütöttem egy fordított almást. Jól néz ki, de nem tudom  akarom megfordítani, már nem is akarom, mert megsértődtem, hogy  beragad a tepsibe. : - ))) Van egy csirkeszárny levesem, most vettem ki a fagyasztóból. Kíváncsi vagyok maradt-e valami íze??  Jó meleg van kint, nem is húzok zoknit. Pittyeg a mikró, ..mennem kell. Mindenkire gondolok. Pusszanatok.


     

    előzmény:
    BiriBiri (278609)
    2018-05-02  09:11
  18. 2018. május 2. 09:11278609.

    Na, megint itt vagyok. Kint voltam az udvaron, meglocsoltam  a paradicsomot, Magdi módon...aztán elvetettem a büdöske magot a szőlő alá, mert nem lesz ott paradicsom...ha már ott voltam elkezdtem közözni a szőlőt...és akkor eszembe jutott, fenn hagytam a tojást a gázon. Az utolsó pillanatban vettem le..a víz már elfogyott alóla és már az edény kezdett égni. Szerencsére régi edény volt, már régen ki kellett volna dobni. De ha ez nincs, akkor egy szép edényt tettem volna tönkre. Ma nincs lenke nap?


    Voltam a boltban is, vettem káposztát. Közben Timi is hívott, vegyek spenótot, azt enné. van a fagyóban egy de az annyira rossz széria volt, nem tudtuk megenni olyan keserű volt. Mostanában gyakran hallani, hogy gyomnövény kerül dolgokba..lehet, hogy ebben is az volt? Még nem dobtam ki de Timi azt mondta nem kísérletezzünk, vegyünk már fajtát. 

  19. 2018. május 2. 08:52278608.

    Julika jobbulást kívánok. A fülednek is és a lábadnak is. Egy kósza huzat is árthat sajnos. Valahogy megtalál bennünket. Nálam is visszatérő, nem kívánt vendég. Ma   v é g r e    megint  fogadnak a Fülszalonba, hogy a javított készülékemen 


    méretre vágják a csövet  - és végre használhassam


    de sajna úgy eltologatták az időt az ünnep miatt, hogy  időközben megint beteg lett a fülem. Én is peches vagyok.


    Ildike szerintem már  rendezhetnétek  a rajzaidból, festményeidből  egy kiállítást. Sikeres volna. 


    Sacika, ügyes voltál és szerencsés az E. utalvánnyal kapcsolatban. A vásár is jó lehetett. Én nem voltam semmi izgalmas eseményen  a kutyasétán kívül.  


    Annuska, talán a Julika féle mézes pakolás javítana a fájós lábadon. Sajnálom, hogy fájtál. Mi lett a kenyérrel? Be került a sütőbe? 


    Marika, Annuska, köszönöm a  hozzám küldött kedves szavakat. Igen, mindennek magától eljön az ideje, ahogy az meg vagyon írva. 


    Erika Te is hiányzol, de hogy most beköszöntél, az nagyon kedves volt!! 


    Anikó, nahát,  ..nagyon belevágtál a munkába ám!  Csak meg ne emeld magad, vigyázz, inkább várd meg a gyerekeket, majd segítenek. 


    Pötyike, nálunk meleg volt inkább. Egy kis széllel vegyítve. Volt pár fenyegető felhő is, ...megspriccelte a kertet, de csak ennyi. Ti pedig fáztatok?


    Lányok, tényleg a régi májusok nekem emlékezetesebbnek  tünnek, talán mert fiatal voltam. Orgonaillat, májusfa, körhinta, ünnepi ruha, Hűvösvölgy,  .virsli, ..fagyi, meg a hangszórók, amik ontották az ( egyforma)  indulókat,    stb. 


    Magdika, a füge nagyon izgalmas   fa, remélem sikerül telepítened. Majd olvasok róla. Ideje volna már, megérdemelné. Van R-méknak, már ettem is a fáról. Na, annyi nincs, hogy befőzzenek.Kinek is van még? Julikának, ..Sacinak. Jól mondom?


    hoztam egy szép rododendron fát,  Aki már   több mint 100 éves, Kanadában él. Ha alája ülünk a növénynek,  vagy pl. morzsolgatjuk a levelét, elmúlik a gyötrő fejfájásunk. Ezt olvastam róla. 


    Egy kosár orgonát is hoztam.  Alig látok felénk orgona fát. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (278606)
    2018-05-02  06:16
  20. 2018. május 2. 08:44278607.

    Szép napot Mindenkinek!


    Julika....pont erre gondoltam a sózással....egyszer és mindenkorra vége lenne minden kártevőnek és a kertnek is....Most reggel úgy láttam  mintha halódnának.......A légkondit én sem szeretm még autóban sem.....neked jobban kellene vigyáznod, vihettél volna valami kis csinos kendőcskét, kalapot......a megtört káposztaleveles borogatás régi  hagyományos kúrálás és általában hatásos....jobbulást minden fronton..


    Erika...üdv itthon, teljesen kis kertész leszel....és tetszik, hogy élvezed...


    Ma a sütögetés napja lesz nálam.....ahogy közeleg a konkrét sütés egyre csökken a sütni valók száma lehet lustulok???


    Ki mit csinál, tervez a mai napra....főzési ötleteket is várok....


     

    előzmény:
    BiriBiri (278606)
    2018-05-02  06:16
  21. 2018. május 2. 06:16278606.

    Szervusztok!


    Sacika!


    Ezek a kártevők már nagyon rafináltak..már mindent megkóstoltak, már mindenre ellenállást fejtettek ki. A só, mondjuk lehet  hogy hatásos lenne a ,  kerti munkát végkép eltörölnéd.


    Tegnap moziban voltunk. Egy animációs filmet néztünk meg. Én először nem akartam, nem volt kedvem a "meséhez" de aztán örültem, hogy elmentem. nagyon érdekes volt, szemüveggel néztük, aranyos történet volt. Egy baj volt, a légkondi ártott a torkomnak meg a fülemnek. Vittem kardigánt, az nem kellett, és a hűs levegő olyan ravaszul dolgozott, hogy észre sem lehetett venni...csak mire kimentünk éreztem, ártott. Ma reggel meleg teával és ezüstkolloddal kezdtem a napot. 


    A térdem kúrálásával fogom folytatni. megyek és veszek káposztát, azzal fogom dunsztolni. Egy kis mézet is teszek rá...csak használjon. Szokott...be van dagadva, ez le hozta hozni a duzzanatot. nem szereti a lábam..a derekam a kerti munkát. 


    Úgy össze vagyok zavarodva, a gyógyszert is másképpen , más sorrendben szedtem, azt hittem  vasárnap, hogy már hétfő van...persze a gyógyszer minden nap ugyan az, csak meglepődtem amikor észre vettem nem jó  a sorrend a dobozban. 


    megyek, megnézem a "farmot" az ültetvényest...aztán pihentetem  lábam. sajnos az ágyban nem tudok filmet nézni, ülve meg nem jó sokáig a lábamnak. 

  22. 2018. május 1. 18:56278605.

    Szép estét Mindenkinek!


    Nagyon mérges vagyok.....az én tetűim ellenállnak a házi szereknek és a vegyszereknek is......fogom magam és bevetem sóval az egész kertet


    Ma nálunk nagyvásár volt....bementem, mert ott lehet ismerősökkel, régi munkatársakkal találkozni.....ez a része jó volt.....kicsit vásároltam is..na azt nem kellett volna, már töröm a fejem mit kinek ajándékozhatok el....


    Sikerélményem is volt......sikerült  elintézni, hogy az Erzsébet üdülési utalvánnyal kiválthassuk a már lekötött napok egy részét....


    Nagyon sajnálom, hogy  a filmünket nem lehet tovább nézni.....arra meg  már nem is emlékszem mivek fejeződött be amit Pötyi küld.....na majd kiderül..


     

  23. 2018. május 1. 17:53278604.

    Szervusztok!


     


    Hazaértünk.......kicsit szomorúan, mert szívünk szerint még maradtunk volna, annyira jó volt. Az idő is, a szomszédok is és a munka is jól esett......Sokat végeztünk, de hagytunk a hétvégére is, mert megyünk.....A mai napba több pihenés fért és kevesebb munka....


    Csak egy valamit utálok, bepakolni, kipakolni....amikor megyünk és amikor jövünk....Igaz most több maradt kint és kevesebb jött haza....Már tervezgetek, mit fogok csinálni.......kertezés lesz, viszem a palántáimat, ültetgetni fogok....


     


    Futtában olvastalak bennetek, de a fürdés után ha minden úgy megy ahogy tervezem, akkor még jövök........


     


    Hiányoztatok!!!!!!!!

  24. 2018. május 1. 15:16278603.

    Szervusztok


    Köszi, hogy kerestetek, de  sajna a lábam nagyon kikészitett. Ma egy kicsit jobb.Hozott a fiam ujabb  paradicsom palántákat, azt el kellett ültetni. Na most már nálam is elég sok van - 12 tő-. Ja és 3 fehér nagyhusú paprikát is. Azért a baj is jön ha akarom, ha nem. Elővettem a kenyérsütőgépet és bekészitettem mindent, majd elinditottam, .2-3 perc után felmondta a szolgálatot. Hát most én is elmondhatom, ha valami elromolhat, az el is romlik.


    Borsika, szép barna leszel a nyár végére. Semmit nem kell sietettni, biztos leszel még dédi.


    Pötyike ilyet még én sem hallottam, de a nagyi is holtig tanul. Kellemes idő lehet a fiadéknál. Uri dolga van nálatok a kutyusoknak, na meg Dezsőnek 


    Magdika, pár év mulva füge szüret lesz nálad is. Irigyelek a fürdő közelsége miatt.


    Sacika remélemmár a gyengeség is elmult. Itt tegnap volt egy kis kosza felhő, de locsolni muszáj. Megtaláltam a paradicsom palántát. Irigyelelk a sok orchidea miatt. Nála a télen 1 kivételével mind tönkre ment.


    Ildike, Bencének sok szerencsét. Nekem nagyon tetszik az élénk szinekkel készült kép.


    Julika, finomságokat  kaptatók és gondolom a müsor is jól szórakoztatott. Sikerült a permetezés?


    Anikó, megint nagy fába vágtad a fejtész. Nem lesz ez egy kicsit sok.


    Marika, igy igaz.


    Erika biztos élvezi a szabad életet.


    Itt is hétágra süt a nap. Ide bent is 23 fok van,. Igaz nem voltam felvonulni, nem is kivánkoztam, bár régen mindig jó hangulatban telt. Mentünk a ligetbe és együtt voltunk kedves barátainkkal.


     

    előzmény:
    ancsa46 (278602)
    2018-05-01  14:44
  25. 2018. május 1. 14:44278602.

    Szervusztok.


    Egész eddig dolgoztam. Csak úgy súgom, hogy kipakoltam a spájzomat, ne tudjátok meg mi volt ott. Egy régi konyhabútor volt besorakoztatva, most meszelés után csak részben szeretném visszarakni, a többi elemet le kell hordani a garázsba, onnan meg egy nagy polcot felhozni. Sajnos egy sarok bepenészesedett, mert nem tudott levegőzni a fal, lesz vele dolgom rendesen. Többet nem szeretném így kipakolni, ez embertelen így egyedül, de meg lesz.


    A "felvonulás"-ról lemaradtam, de látom senki nem akart vonulni, egyébként még az aktív koromban sem szerettem menni. Jó nagy csinnadratta szokott lenni, na meg délután a majális. A május 1-e amúgy is sokszor hozott rossz dolgokat, remélem a mai kivétel lesz, ma jönnek haza Anikóék Pestről.


    Magdikám irigyellek /olyan jó szívből/ a mai fürdődért, mert most belefeküdnék én is szívesen ha lehetne, talán kiszedné a fáradtságot az izmaimból.


    Ildi, kösz a jó hírt, pont tegnap néztem meg, hogy készen van e, és dünnyögtem, hogy de lassúak.


    Elmegyek a diófa alá, azt nem mondom hogy hűsölni, mert most nincs melegem.


     

Címlap

top