Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 22. 11:18277251.

    Sziasztok,


    szép napot kívánok, nahát, ..már jócskán benne vagyunk az időben.


    Ildike minden OK. Remek segítség volt, most dúskálok az ötletekben!! Azon nyomban meg  is megköszöntem Neked és Mindenkinek. .......Csuda rendesek vagytok!

    előzmény:
    franci47 (277250)
    2018-02-22  10:32
  2. 2018. február 22. 10:32277250.

    Borsika, az ötletek ott vannak, ahol kérdezted. Majd nézd meg, ha lesz időd. 


    Itt nagy hó van, és most is esik. Néha feltámad a szél, és viszi. 


    Szomszéd Móni elszórta a havat a hídról, a miénkről.  

    előzmény:
    BiriBiri (277249)
    2018-02-22  10:24
  3. 2018. február 22. 10:24277249.

    Szervusz Saci!


    Mi az, hogy nem írod le, amikor eszedbe jut, amikor mesélhetnéked van.? Gondolj arra, milyen jó lesz annak a barátnőnek aki elsőnek nyitja ki az ajtót és már van olvasni valójavagy aki még későn benéz, és örömmel látja, Sacinak van még mondanivalója


    Borsika!


    Itt írom, hogy írtam Melindának, kértem, ha tud segítsen. 


    megyek, mert megfőtt a karfiol. 

    előzmény:
    Rolta (277247)
    2018-02-22  09:30
  4. 2018. február 22. 10:20277248.

    Sziasztok!


    szegény zalai kislányok, micsoda zord idő jár felétek! Itt megint éjjel esett 2 cm hó hogy most meg elolvadjon.


    A lányomnak még van 4 kacsája (az indiai futó kacsa) nagyon jól érzik magukat, mert víz alatt áll a kert.


    Máskülönben semmi újság.

  5. 2018. február 22. 09:30277247.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az éjjel tetemes mennyiségű hó hullt....és most is havazik.....szinte meg sem látszik, hogy egyszer már letakarítottuk....pedig felénk 9 óra utánra jelzik az intenziv havazást..


    Az este olyan mesélős kedvem volt....aztán úgy gondoltam már ugysem olvassa senki ....a kutyás témához, nekünk még a múlt században, fiatalságunk idején  volt egy pulink , a Bogáncs....természetesen koromfekete volt....nyáron a párom nagyon sajnálta, hogy milyen melege lehet és egész rövidre megnyírta....szegény nagyon furcsán nézett ki, aztán csak megnőtt újra a lobonca.Ő nagyon okos volt, csak a megengedett helyeken járt, semmit nem kapart ki......aztán egyszer csak vége lett....Utána voltak zebrapintyek, halak, tengerimalacok.... és más rövidebb életű állatkáink.......Mikor a gyerekeink kicsik voltak akkor lett újra kutyánk egy kis fekete szőrgombóc palotapincsi....törzskönyvezett, túltenyésztett és sajnos nem volt hosszú életű.....és okos se, de nagyon szerettük, hozzánk nőtt...amikor elköltözött az égi vadászmezőkre mindenki elsiratta.....nekünk már több nem lesz............Most Alina  Bizsuja  a családi kutya.....Szigorú szabályokkal indult a barátságunk......csak az udvarra jöhet, aztán esetleg a lakásba.....végül már a kanapéra is felmehet.........


    Vigyázzatok ebben az igazán téli időben....


    Bizsu esti sétája......most  már sokkal nagyobb a hó


     


     

  6. 2018. február 22. 09:02277246.

    Szervusz Évi!


    Látom, olvasom, itt csillapítod az "éhségedet" remélem jóllakatunk

    előzmény:
    nemkeso (277242)
    2018-02-21  22:24
  7. 2018. február 22. 09:01277245.

    Jó reggel!


    Szia Ildi!


    Ma én szédülősen ébredtem. De aztán 8 ig lapítottam az ágyban..szó szoros értelemben lapultam mert mid a két cica rajtam pihente ki az éjszaka "fáradalmait" vagy mit, de állandóan tudnak aludni.  én meg ugye nem akartam megzavarni őket. Végül még is csak felkeltem, begyújtok, bár nagyon kevés már a gezemicém, alágyújtós. Jövőhéten meg jön a farkas ordító hideg. Persze nem fogunk fázni, mert gáz az van..reméljük lesz. A vicc is azt mondja: elmentem a jósnőhöz, mire számíthatok 2018 ban? nem kell izgulni, nem lesz gáz...meg áram....a többire nem emlékszem


    Itt nincsen hó, bár az előbb próbálkotott szállingózni...de nagyon friss az idő..olyan jeges a szellő..mert még nem szél, csak olyan úrfi. 

    előzmény:
    franci47 (277244)
    2018-02-22  06:59
  8. 2018. február 22. 06:59277244.

    Újra sűrű hóesés van. A busz jár.  Már betemette a hidat a hó. 


    A héten még nem lesz vége a télnek nálunk. 

  9. 2018. február 22. 05:46277243.

    Jó reggelt.  Nagyon korán ébredtem.  Este is nagyon nehezen aludtam el.


    Felkeltem, mert nem bírtam az ágyban maradni. 


    Annyira gyorsan itt lesz a hét vége. Úgy szalad az idő. 


    Most éppen nálunk nem esik semmi, legalábbis úgy vettem észre. Az út fényes, nem tudom a jégtől-e.Ablakból kinézve nem tudom megállapítani. Hideg van. 


    Remélem a héten vége lesz ennek a télnek. 


    Kellemes ébredést nektek. 

  10. 2018. február 21. 22:24277242.

    Szia, Bogaram! Igen, lattam. szinte minden filmet igyekszem megnezni amiben a "boyfriendunk" jatszik. lol Latod, itt elegitem ki az nlc ehsegemet, idonkent nezz be, hogy tudjak rolatok. Puszi neked es a lanyoknak is.

    előzmény:
    *hama* (277241)
    2018-02-21  21:48
  11. 2018. február 21. 21:48277241.

    Láttad azt a filmet, Richard Gere játszik benne:A hűtlen.?

    előzmény:
    nemkeso (277233)
    2018-02-21  16:55
  12. 2018. február 21. 21:13277240.

    Pötyi, köszönöm a linket. A mi kutyánk nem kap  édességet. Kelt tésztát szokott kapni, és talán 1-2 pogácsát.


     


    Én ma olvastam a kutyatápokról.  Kukacosak a tápok, ahogy szétszedték a szemeket, benne volt egy mozgó pondró. Ami kikelt abból valamilyen bogár lett. Szóval   vigyázni kell mit veszünk. Lejártat egyáltalán ne vegyünk.  /FB-on volt a videó/.

  13. 2018. február 21. 18:34277238.

    Nagyon szép a terítő!!!!!A fokföldi ibolyát nagyon szeretem. Az óvodában a dajka nénik levélről szaporították anyák napjára..nagyon ügyes dajkáim voltak.

    előzmény:
    potymama (277237)
    2018-02-21  17:31
  14. 2018. február 21. 17:31277237.

    Hol a kép?


     

  15. 2018. február 21. 17:30277236.

    Szervusz Évi!


    Eltaláltam..könnyű volt..volt már anno amerikai barátnőnk, onnan tudom, más időpontban jött. 


    El is hiszem, hogy nem tudtok betelni egymással Lilivel..bájos,  kedves arcú kislány. Milyen nyelven beszéltek? Ő tud magyarul? Mindenkit kicsit irigyelek, akik olyan közel vannak az unokához. Kicsi korukban én is sokat utaztam hozzájuk, Szegeden majd Deszken laknak. Két évig hetente 4 napot vigyáztam Virágra. Boldizsár akkor már óvodás volt, de sokat betegeskedett, meg ugye ha itt a mama maradjon otthon. Szép emlék. nyaranta itt voltak, igyekeztem nagyon sokat velük lenni, szórakoztatni őket. Bungit, kuckót csináltam, kint ettek a sátorban, fürödtek egy nagy medencébe..még gondolni is boldogság ezekre az időkre. Már nagyok, 15 13 évesek.sakkoznak szinte minden hétvégén, ritkán jönnek, de érthető. napi telefon kapcsolatban állok a lányaimmal, mindent tudok róluk. Elza, a grazi unokám most a másik mamánál, Ómánál van az apukájával és síelni tanul. Óma egy síparadicsomban lakik, a héten ott fog bugdácsolni. Jövőre már kötelező lesz az iskolával sítáborba menni...mehetett volna eddig is, de mindig valamiért kimaradt. Most előre dolgoznak. 

    előzmény:
    nemkeso (277233)
    2018-02-21  16:55
  16. 2018. február 21. 17:30277235.

    Szervusz Évi!


    Eltaláltam..könnyű volt..volt már anno amerikai barátnőnk, onnan tudom, más időpontban jött. 


    El is hiszem, hogy nem tudtok betelni egymással Lilivel..bájos,  kedves arcú kislány. Milyen nyelven beszéltek? Ő tud magyarul? Mindenkit kicsit irigyelek, akik olyan közel vannak az unokához. Kicsi korukban én is sokat utaztam hozzájuk, Szegeden majd Deszken laknak. Két évig hetente 4 napot vigyáztam Virágra. Boldizsár akkor már óvodás volt, de sokat betegeskedett, meg ugye ha itt a mama maradjon otthon. Szép emlék. nyaranta itt voltak, igyekeztem nagyon sokat velük lenni, szórakoztatni őket. Bungit, kuckót csináltam, kint ettek a sátorban, fürödtek egy nagy medencébe..még gondolni is boldogság ezekre az időkre. Már nagyok, 15 13 évesek.sakkoznak szinte minden hétvégén, ritkán jönnek, de érthető. napi telefon kapcsolatban állok a lányaimmal, mindent tudok róluk. Elza, a grazi unokám most a másik mamánál, Ómánál van az apukájával és síelni tanul. Óma egy síparadicsomban lakik, a héten ott fog bugdácsolni. Jövőre már kötelező lesz az iskolával sítáborba menni...mehetett volna eddig is, de mindig valamiért kimaradt. Most előre dolgoznak. 

    előzmény:
    nemkeso (277233)
    2018-02-21  16:55
  17. 2018. február 21. 17:29277234.

    Nagyon szép kislány az unokád Évi és nagyon jó a fénykép is.


    Úgy megenyhült az idő, nyoma se maradt a 2 cm hónak és esik az eső egyfolytában.


    Itt volt a lányom, most, hogy Lajos nincs valami jól minden nap benéz.


     


    Kaptam névnapomra fokföldi ibolyákat, mert amit vagy 4 éve kaptam kipusztultak. Próbáltam levélről szaporítani őket, sikerült is, de elfajzott a virágja..pici kis rózsaszínűek lettek.


    Teszek fel képet róla és a turkálóban vettem egy terítőt..nehéz 600 Ft volt és gyönyörű damaszt, pont jó az asztalomra.

  18. 2018. február 21. 16:55277233.

    Szervusztok.. Julika, eltalaltad, altalaban 1 ora korul megyek aludni, de ritkan kelek fel 10 ora elott, hacsak nem kell mennem valahova. Ahogy mondani szoktam...van nehany "luxus" szokasom, egyik az alvas, olvasas, TV, habfurdo, jo idoben kiados seta a parkban, a to parton...na es kulonbozo jatekok a klubtarsakkal/baratokkal. Neha osszejovunk itt nalam  8-an, mert az ebedlom max. 9 szemely befogado kepessegu. Ilyenkor itt jatszunk, beszelgetunk. Szeretek fozni, sutni mar kevesbe.  Bar a mult heten reteslapbol csinaltam turos retest...Amikor valami oknal fogva szunet van az iskolaban, Lilly velem van, akkor sutunk sajtos "pogacsjat" ahogy o mondja. Ma delutan a klubot kovetoen en veszem fel sulibol, itt lesz velem amig a lanyom munka utan felveszi. Ilyenkor nem tudunk betelni egymassal. A kepen Lilly uszas utan.


    Ma is esik az eso, +9 fok van, de meg lesz ho...na meg zima is 

    előzmény:
    BiriBiri (277219)
    2018-02-21  05:42
  19. 2018. február 21. 16:03277232.

    Kedves Lányok.


    Remélem jól vagytok. 


    Nekem fáj a fejem, de tűrhető. 


    Ma délelőtt azt hiszem eltelefonáltam az időt. Csak úgy. Nem bánom.  


    Megnéztem Pötyi videóját, mint írtam, nagyon tetszett. 


    Mostam is egyet, megfőztem a kutya kajáját, nekünk nem főztem. 


    Annuskám, találtam tegnap  a "bóti" kekszet, olyan darálósat, véletlenül vettem meg, na most jó szolgálatot tett. 


    Kellett egy kis édesség. 


    Kutyás témáink örök téma. 


    Holnap várom a postától a telefontokomat, kép szerint nagyon szép, már igazán szerettem volna egy olyan kinyithatósat. Remélem nem veszik el az úton idefele. /eddig az összes rendelés megjött, de mind külön-külön/ Örülnék nagyon neki. 


    Egyet én is vetettem a napokban  - földi cseresznyét. Még majd egy edénnyel később vetek. Tejesdobozba vetettem el, mert abból kettő elfér kis helyen.


    A hó csak megvan, most is esik olyan aprón. Ma többször végigment itt a só, vagy homokszóró autó. Nem tudom, holnap milyen lesz az út. 


    Mi van Erikával, Marikával? Mintha nem láttam volna őket. 


    Nincs mit írnom lányok, nincs több hírem. 


    Mai gondolat:


    " Ha elvesztesz valami, az gyakran nem kerül elő többé."


     


     

  20. 2018. február 21. 15:51277231.

    Szervusztok!


    Itt is hasonló az idő mint nálatok.Olvad, latyakos az út.


    A.reggel elment postára, lottózni,pár zsemlét hozott.Megetette a madárkáit.Annyi van a kertben, hogy nem győzi a magokat venni.


    Tegnap gondoltam én is, kéne pár tő paradicsom palánta.Talán beérne mire jönnek a poloskák.


    Fréziával úgy jártam mint Saci.Nagyon szeretem, de első évben virágzott, utána csak zöld és a következőben még a nyomát sem láttam.Tavaly a kasvirágom tűnt el Nagy bokor volt pedig.


    Már írtam az utolsó kutyánkról.Előtte csak kinti volt.Nagyon haragudtam mikor A. hozta.Mindig tiltakoztam a szobakutya ellen.Tizenöt évig volt velünk.Kilenc éve pont a születésnapomon ment el, de a mai napig sokat emlegetjük.Több cicánkat elütött az autó és egyet egy kedves állatbarát megmérgezett.Akkor megfogadtuk, hogy se kutya se cica nem lesz többet.


    Adrikáét szoktuk néha istápolni, ha elutaznak, vagy későn jönnek haza.


    Annuska kérdezted, hogy rendben vagyunk e már.Jónak mondható, de még nem százas.Mérges is vagyok.Nem nagyon szoktunk betegeskedni, de ezt jól kifogtuk.


    Ildikó már régóta tudjuk, hogy ügyes vagy.A tavaszi képed nagyon tetszik.


    Saci  nem tudom a SKÓT MISÓT megdicsértem e.Mindig olyan ötletes dolgokat találtok ki és neki minden jól áll.


    Andrist rábeszélte J.hogy Zsófi pandás jelmezébe menjen.Beadta a derekát.Most hétvégén lesz a buli.


    Gondolatban mindenkivel beszéltem.Vigyázzatok magatokra ebben a csúszós, nyálkás időben.


     


     

  21. 2018. február 21. 15:18277230.

    Telefonáltak, hogy készen van a hallókám. Kettőkor bementem és háromkor már itthon is voltam. A végállomáshoz képest a félúton van az üzlet, amíg kiért a busz és megfordult én is végeztem. Mindent kicseréltek benne, most sokkal jobb- Kimondottan kellemes az idő, micsoda különbségek van az országban. Timi ajánlotta, hogy kóstoljam meg a zabkását. Tényleg finom de nekem nem jó, ég tőle a torkom, nehezen emésztem. Instant, gyümölcsös, jó, de nem nekem való.

  22. 2018. február 21. 14:00277229.

    Szenzációs volt Pötyi, sokat nevettem. 

    előzmény:
    potymama (277223)
    2018-02-21  10:13
  23. 2018. február 21. 10:51277228.

    Évi ....visszacsengenek a szavaid ....sok-sok évvel ezelőtt amikor a lányomék családjába került Benji ...én is  hasonló dolgokat hangoztattam ...kiegészítve azzal,hogy az én lakásomba kutya be nem teszi a lábát stb.Engem gyerekkoromban megharapott egy kutya ....így inkább kellő távolságból  figyeltem őket.Falun nőttem fel ...ahol az én gyerekkoromban a kutyának, macskának meg volt a maga " funkciója". Aztán megjött Benji ...akit imádtunk....és talán többet volt a mi lakásunkban mint otthon.Életem legnehezebb időszakában ő volt az egyik  nagy segítségem.Aztán jött Boscó ....akit nagyon nem akartam megszeretni ....mert félek ....nem szeretném átélni még egyszer amit Benji elvesztésekor.Nézeteimet felülvizsgálva....Boscó is megtalálta a maga helyét...Jót mosolyogtam, hogy Ildi tegnap azt írta ő Negró " üzembentartója"....hát valahol én is úgy vagyok.

    előzmény:
    nemkeso (277211)
    2018-02-20  16:41
  24. 2018. február 21. 10:51277227.

    Nagyon jópofák

    előzmény:
    potymama (277223)
    2018-02-21  10:13

Címlap

top