Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 21. 10:29277226.

    Szép napot Mindenkinek!


     


     


    Jó boszorkány lenne belőlem...reggel azon tűnődtem, hogy nem kaptam választ a fréziás kérdésemre/persze tudom ettől sokkal fontosabb dolgok is vannak /...erre most Saci írt.Köszönöm.


    Végeztem a palántavetéssel ..most nagyon meg vagyok elégedve magammal.Aztán majd meglátjátok két hónap múlva,hogy fogok sopánkodni,hogy elegem van az egészből ....az ide-oda rakásból stb.Sajnos én már " menthetetlen " vagyok.A kertet / lassan zsebkendőnyi /nekem is át kell terveznem.Borsót még vetek ....sok értelme nincs...de már megvettem a magot.Cukkini biztosan lesz.A virágos résszel van nagy gondom ...valószínű nagy cserepekbe és dézsákba kerül minden ....a "kutyaveszély" miatt.


    Tegnap voltam egy festménykiállításon ....abban a városrészben ahonnan a téli képet küldtem.Úgy kezdődött, hogy Zsófival / vele szoktam nyugdíjas egyetemre járni...már régebben megbeszéltük ezt meg kellene nézni.Ő ismeri a festőt és a családját.Erre a legjobb napot választottuk...a tegnapit.Én hóesésben elindultam a postára ....még pontosan jött a busz.Mondván ,hogy ő jön a következővel ...ott találkozunk ...és megyünk tovább.Elvégeztem a dolgomat, vásároltam stb....állok a megállóban ....nem jön. Csörög a telefon ...Zsófi ....a busz kimaradt. Megvártam a következőt ....majd megfagytam.Végül kiértünk Bánfalvára ....a képek csodálatosak voltak.Nagyon késztetést éreztem....jó lenne egy olyan kép ....de aztán észhez térítettem magam.Fényképezőgép otthon...ez is egy külön történet.Tegnap reggel gondoltam csinálok szép havas képeket ....de annyira megharagudtam a hóra ....így egy szép helyszínt sem találtam.


    Ma reggel elmentem megnézni kell e lapátolni....de olyan rendes volt a szomszéd Ernő / biztos később ment dolgozni/ rendbe tette a járdát.Majd jöttem haza ....mert vártam a futárt.Szerencsére  már 9-kor itt volt. D-nak hozott csomagot.Most már szabad a pálya.


     


     


    Gondolok mindenkire....vigyázzatok magatokra!


    Tél ....2018


     


     


     

    előzmény:
    Rolta (277221)
    2018-02-21  09:03
  2. 2018. február 21. 10:29277225.

    Pötyike, ez szenzációs. 


     

    előzmény:
    potymama (277223)
    2018-02-21  10:13
  3. 2018. február 21. 10:14277224.

    Szervusztok


     Itt is kellemetlen az idő. Hol hó, hol eső esik. Reggel 1/2 5 kor kimentem és elsöpörtem a latyakot, de már ujra lehetne menni, de nem megyek. Nekem a lábam rendetlenkedik. Ezt az időt nem szereti.


     Olvastam a visszaemlékezéseket a kutyusokról.  Nekem is kedves emlék Borka és nagyon hiányzik. Ő egy öntörvényű kis eb volt. Ugy tudott feleselni velem, hogy aki hallotta a hasát fogta. Na és arról nem is beszélve, hogy aki az Ő foteljába mert ülni annak nem hagyott békét addig mi fel nem kelt onnan. Nagyon jó kis társam volt. Évi, jót mosolyogtam a pisilési dolgon. Mivel nálunk is rendszeres esti -10 órai- program volt, s mindig rimánkodás közepette nagy nehezen végezte el a dolgát, de utána mint egy királynő bevonult és otthagyott.


    Nagyon gyéren vagyunk.


    Erika, vajon elment a szemdokihoz?


    Anikó hogy viseled ezt a bolond idöjárást?


     Borsika sem jelentkezett. Remélem nem megy a temetőbe ilyen pocsék időben?


    Ildike, sikerült valami édeset találni? A gondolat jó, bizony az ész érvekre kell hallgatnunk.


    Sacika, néha lazitani is kell. Tudod azért már nem vagyunk 16 évesek és egy egy dolog teljesitése lassabban  megy. Remélem az ügyet sikerül jól rendezni.


     Magdika.  hol vagy? Lehet, hogy megint ügyintézel?


    Marika, sikerült végleg megszabadulni a virustól?


    Pötyike, nálatok biztos jobb idő van, mint itt.


    Julika, akkor megérte elmenni a moziba. Incike nagyon betyár lehet. Nekem is van fülhallgatóm a tv.hez. Olyan vezetéknélküli. Este jó, mert lefekszem és ugy is megfelelő hangon tudom hallgatni az adást.


    Na elég már belőlem.


    Kellemes és vidám  napot kivánok. Készüljünk fel a hétvégi didergős napokra. Ja  beszéltem Ricsivel. Náluk -16 fokot jósolnak a hétvégére.

    előzmény:
    BiriBiri (277222)
    2018-02-21  09:28
  4. 2018. február 21. 10:13277223.

    Sziasztok!


    Pocsék idő van, esik az eső arra a 2cm hóra ami éjjel esett. Az se tetszik, hogy hideget jósolnak..igaz még február van és ez a tél még.


    Évi..nagyon helyes vagy a képen és annak meg főleg örülök, hogy "kutyás" vagy. Itt mindnyájan nagy állatbarátok vagyunk. Nekem sincs most kutyám, annyira megviselt az utolsónak az elvesztése 3 éve, viszont van a lányomnak és az unokámnak. Az övére szoktam vigyázni sokszor..átjön "napközibe". Van egy cicám  az a baj ő is öregszik..8. éves.


    Mennem kellene beljebb a városba egy-két dolgot venni, de ki se mozdulok!!! Utálom az esernyőt cipelni.


    Teszek fel egy videót a Facebookon van. Két kolléganőm is szerepel benne. Az egyik az ápolónő a másik a csipkés bugyis. Ez a nyugdíjas csoport több fesztivált megnyert már..népi tánc paródiákkal.


    https://www.facebook.com/edit.joo.7/videos/1866949753338 475/


    Nem tudom bejön-e?

  5. 2018. február 21. 09:28277222.

    Nagyon nehéz bejönni...befújta a szél a havat az ajtó elé???de itt vagyok. Mi is készülődünk a palánta előkészítésére. Még találtam paradicsom magot, amit tőled kaptam, marha szív, vagy ökör? Ezt soha nem tudom, de nagyon szeretjük.


    Ugye jó lesz még? Szomorú


    , esős, nyirkos az idő..varrogatok, lusta vagyok dolgozni. lapítok a cicákkal. Vince olyan vizesen jött be, törölte magát hozzám..hozok is be egy törölközőt és ha vissza jön azzal törlöm át. ha a palántákat előkészítjük szegény cicák kiszorulnak az ablak párkányról. Az orchidea földjét, a tőzeg darabot Inci kigubizza és azzal focizik. remélem a földet nem kanalazza ki..a virágcserepeken védő gallér van.....áááá éppen kiborított egy cserepet.orchidea azt nem tudom megóvni

    előzmény:
    Rolta (277221)
    2018-02-21  09:03
  6. 2018. február 21. 09:03277221.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk nagyon aprón havazik......jön az utánpótlás, az tegnapiból alig van, elmosta az éjszakai eső....


    Nagy terveim nincsenek...általában korán kelek, de nagyon ügyesen eltottyogom az időt a nagy semmittevéssel..


    A heti ügyintézésem is eredménytelen eddig...nagyon balfék vagyok ezen a téren.....is..


    A mai napban azért lesz egy jó is...ma kapunk "fizetést"...ami ugye azért is jó, mert kiderült, hogy a vásárlóértéke fényévekkel jobb, mint tíz évvel ezelőtt volt......ebben sem vagyok jó, nem igen veszem észre....sőt..


    Eltüntettem a karácsony utolsó nyomait.....bogyós ágak, Mikulás virágok stb.. alszanak a következő télig...


    Elkészítem ma a magok helyét és talán holnap el is vetem....nem akarok sokat....főleg különböző....saját fajta.....paradicsomokat és talán pár virágmagot.....a kerti vetés még terveimben sem szerepel.....több mindenről lemondok....pl zöldborsó vetésnek sem látom értelmét, a kicsi hely miatt egy-két főzésnyi nem vonz......talán a paradicsomok mellé pár fokhagyma, v.hagyma....aztán levélpetrezselyem és zeller., esetleg zöldbab.....a kinti vetés majd csak akkor lesz, ha meleg a föld....sok évi tapasztalat szerint utoléri a korán, hideg földbe vetetteket.Paprika palántot pedig veszek....keveset... megbízható asszonyom van, mindig nagyon szépet és fajtaazonost  ad........Kertészeti híradó vége....


    Ja..még kérdezte valaki...talán Magdi...a fréziát...nekem volt pár éve egy jó nagy silingában, első éven csodálatos szép  volt...második évben már csak levelet hozott...


    Találtam  /ill. gyerekek találták /...egy jó oldalt ..olvasskönyvet.hu...nagyon sok jó könyv van fenn, újabbak is ....ha valaki unatkozna.Nekem tetszik, helyben a könyvtár..


     


     


     


     


     

  7. 2018. február 21. 05:51277220.

    Phantom Thread az angol címe Daniel Dey-Lewis a férfi főszereplő akinek ez az utolsó filmje, mert abba hagyja filmezést.

    előzmény:
    nemkeso (277217)
    2018-02-21  05:04
  8. 2018. február 21. 05:42277219.

    Szervusz Éva!


    Azt hiszem te nem korán keltél, te későn fekszel most le, ugye?


    Én nyugdíjas bérlettel megyek moziba, így nagyon olcsó, 600 ft egy jegy, Előtte mindig beszél egy pasi a filmről, érdekes dolgokat szokott mondni. Ha beütöd  keresőbe a film címét sok mindent meg lehet tudni róla..a szereplőkről ír érdekességet.Remek szereplő gárda játszik benne. Évekig nem jártam moziba, de most a plázában van ami nagyon kényelmes, könnyen megközelíthető és társasággal megyek, úgy meg külön érdekes.


    Esik az eső, nem mondok újat, de legalább nemhavazik. Kíváncsi vagyok a zalai lányok, Magdi hogy van hóval ellátva?


    Finom kávé illat jön befelé..megyek , követem a nyomot hoztammndenkinek


     


     

  9. 2018. február 21. 05:05277218.

    Koszonom, Ildiko.

    előzmény:
    franci47 (277215)
    2018-02-20  18:03
  10. 2018. február 21. 05:04277217.

    Megnyugodtam, hogy nem tolem remultel meg.  A latott film angol cimet meg sem kiserlem kitalalni...Persze talan nem is angol nyelvu volt. Az a lenyeg, hogy jol szorakoztal. En nem jarok moziba, esetleg akkor amikor Lillyt, az unokamat viszem egy-egy uj filmre. 

    előzmény:
    BiriBiri (277216)
    2018-02-20  18:20
  11. 2018. február 20. 18:20277216.

    Jajjjjj..úgy megijedtem...no nem a fényképedtől, Éva, az nagyon jó. Alig akartak beengedni..dörömböltem, jöttem, mentem ide meg oda, mindig kidobott, már majdnem sírtam..bizony, de végül itt vagyok. remélem az írásom is elmegy.


    Annuska!


    Azt hittem, hogy nekem csak olyan keveset írsz, aztán láttam a géped huncutkodott. Most jöttem haza a moziból. Egy nagyon érdekes szerelmi történetet láttam, remek szereplőkkel. Fantomszál volt a címe. Nem aludtam el, még álmos sem voltam és mindent értettem mert olvasni kellett. és ez egy tapasztalás is volt, legközelebb viszem a távollátó szemüveget, láttam, mondhatni hiba nélkül, de a betűk egy kicsit kontúrosak voltak. Van szemüvegem de eddig nem kellett olvasni, az utolsó sorban ültünk.tehát legközelebb viszem.


    Ildi!


    Látom emlékszel még hogyan küldtem ki Benit, a kutya menjen ki...ezt értette. Olyan kedves kutya volt, mint minden kutya, de ugye az ember csak a magáét szereti a legjobban. Most is láttam egy "győzit" elcsavarodott a szívem, ugyan olyan FBI kabátkája volt..a legszívesebben a haza hoztam volta de mivel volt gazdája és eszembe jutott akkor nem fekverészhetek pl 8 ig el ment a kedvem tőle.


    Vettem egy fülhallgatót mert a kis gépnek elég gyenge a hangja nekem meg a hallásom. Le volt értékelve, nagy leárazás van a Media Markban,3000 Ft volt. csinos kis darab, azonnal ki is próbáltam, amíg a kisgép bemelegedett a tv be dugtam, tökéletes...aztán próba a gépen..semmi, alig hallom...na, ez már a vág, mondom, hiába vettem ezt a kütyöt én már megsüketültem...akkor láttam, hogy nem csatlakoztattam a géphez. Szörnyű vagyok. Ennyi történt velem. kellemes estét kívánok..remélem az enyémet nem rontják el a cicák, Timi ma kimenőn van, én fektetek, velem huncutkodni szoktak, állhatok az esőben..


     

  12. 2018. február 20. 18:03277215.

    Annuskám nincs tavaszi kép, és őszi kép. Egyetlen kép van. Látod milyen nagy művész vagyok, tudok két félét fényképezni egyből.


    Rossz felvételek, mindkettő. Majd még egyszer megcsinálom. Aztán vagy rosszabb lesz, vagy nem. 2 óra alatt berheltem össze, keresgéléssel együtt. Nem is lehetett jobb. 


    Kutyatéma, Bizony Negro nagyon szeretetreméltó állat, nagyon szeretem. Minden nap én etetem, de nem én vagyok a gazdája,csak az üzembentartója. 


    Mostanában sokat alszik itt bent. Nem tudom mi lesz nyáron. Tavaly még meg tudtuk csinálni a nyitott ajtó mellett, hogy bizonyos dolgot tettünk az ajtóhoz akkor tudta nem jöhet be. Felmosás esetén  mindig elmegy, de a nedves kövön azért ellépked. 


    Egyszer pisilt be kicsi korában,  azóta soha, kibírja sokáig. Mostanában szívesen bent marad, ha elmegyünk hazulról akkor is. 


    Régebben mikor mentünk kifele az udvarból, akkor kicsit elkisért bennünket, de most már csak pár lépés, látja, ha csukjuk a kisajtót, akkor már meg is fordul..... hogy mit gondolhat magában, jobb nem is tudni.


    Esik a hó változatlanul, és rémisztget a rádió a hideggel, akkor  pedig csúszni  fog az út, az az én mumusom. Csütörtökön program, vasárnap program. Nem tudom mi lesz. hogy lesz.


    Köszönöm a filmet Pötyi.


    Nagyon kívánok valami édeset. De csak tudnék varázsolni, mert most sütni nem igazán szeretnék. 


    Nemkeso Éva jó a fotód.


     


    Mai idézet egy sorozatból /kínai/


    "Az emberek akarnak valamit láttatni, csak az a kérdés, te hogy látod. 


    Tudnod kell dönteni az élet fontos pillanatában, a jó és a rossz között.


    Sokkal fontosabb értelmes elmével gondolkodni,mint vak szemedre hagyatkozni." 


    Princess A


     


    Kép: Majmok     ..... a 3-ből már négyre szaporodott a létszám.


     


     

    előzmény:
    Nusimama (277210)
    2018-02-20  14:57
  13. 2018. február 20. 17:11277214.

    talan most sikerul...

    előzmény:
    nemkeso (277213)
    2018-02-20  16:53
  14. 2018. február 20. 16:53277213.

    Nalunk meg +12 fok can, esik az eso. Remelhetoleg elmossa a havat...na es foleg remeljuk nem esik tobb, bar itt minden elofordulhat egeszen majusig. Megszokott dolog, hogy majus vegeig nem ajanlott semmit elultetni, mert meg fagy lehet. Megtanultam a sajat karomon...Turelmetlensegemben mar aprilisban, amikor jobb ido volt, megvettem a viragokat, elultettem es mind elfagyott, kezdhettem elolrol.

    előzmény:
    Nusimama (277209)
    2018-02-20  14:51
  15. 2018. február 20. 16:46277212.

    Ildi, az en maltai kutyusom is ezt csinalta. Kinyitottam az ajtot, Mafikam, menj pisilni...Ram nezett "megorultel? ebben a hidegben???" es visszafordult. Szerintem a szomszedok jot mulattak minden alkalommal amikor vegre kimentem vele...Telen majd befagyott a sejhajom, konyorogtem  neki pisiljel, bogaram...Sokszor hamarabb visszament mint en...Persze nem sokkal kesobb elintezte a dolgat lent, a mosokonyhaban. De nem tudtam ra haragudni. Azt hiszem az, hogy nem akarok masikat miatta van. Nem akarom megegyszer atelni a fajdalmat amit az elvesztesuk okoz...Nagyon szerettem

    előzmény:
    franci47 (277202)
    2018-02-20  10:42
  16. 2018. február 20. 16:41277211.

    Szervusztok. Az en lanyom  is bolondul a kutyakert, na meg minden allatert. Ha tehetne, minden gazdatlant magahoz venne. Jelenleg van ket kutyaja, egy nagy /meg novesben van/ es egy pici, na meg egy cica. Amikor magukhoz vettek a nagy kutyust mint babit, athivott, hogy van egy "meglepetese". Mentegetodzve bemutatta az uj csaladtagot. Persze, aranyos, de mondtam nekik, hogy ram ne szamitsanak, nem vigyazok rajuk...oldjak meg. Ne ertsetek felre, en is szeretem oket, kulonosen a kismeretueket, de en bizony nem hajkuraszom oket...Ha akarok allatot, magamhoz veszek egyet...de inkabb nem. 

    előzmény:
    harangvirag08 (277207)
    2018-02-20  12:52
  17. 2018. február 20. 14:57277210.

     folytattom- Az elöbb önállósitotta magát a gép.


    Ildikém, nekem a tavaszi kép tetszik. Szerintem jól sikerült.


    Magdikám, Boscó most társasági élethez szokik? 


    Anikó, hogy vagy?


    Erika, ne mérgelödj. Azzal nem oldodik meg semmi.


    Julika, voltál moziba?


    Itt csendesen telnek a napok. Főleg most, hogy havazik. Nincs kedvem semmihez. Olyan lusta napom van.


    Vigyázzatok magatokra. Remélem jelentkeznek a többiek is.

    előzmény:
    Nusimama (277209)
    2018-02-20  14:51
  18. 2018. február 20. 14:51277209.

    Szervusztok


     Itt is reggel óta esik a hó. Már 2-szer voltam seperni. Most olyan eső


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (277200)
    2018-02-20  10:25
  19. 2018. február 20. 14:16277208.

    A lányom egyik gyerekkori barátja is kutya-panziót működtet. Van kutya aki olyan örömmel fut be hozzájuk amikor viszik, gondolom mert társaságban van.


    Viszont volt olyan eset, amikor mentem kutya kajáért (tápot is árul) a kertben rohangált egy kis foxi szerű kutya..a kenelek meg jól hátul vannak. Kisült, megszökött a kenelből..méghozzá úgy, hogy felmászott a drótkerítésen és a tető fa lécekből van..azt átrágta. Aztán átmászott egy másik drót kerítésen és éppen az utcai kerítést bontotta amikor mentem. Még idejében el lett kapva a kis haszontalan.

  20. 2018. február 20. 12:52277207.

    Köszönöm szépen a filmet.


    Sajnos ....munka szempontjából hál Istennek ....Boscó gazdái egész héten Bp-en dolgoznak.Nem nem okozott volna gondot vigyáznom rá, csak nem tudom kivinni ...majd egy hétig  csak a kiskertben mozogni ...az kevés lett volna neki.Tómalmon nem lenne gond , mert ott ki futkossa magát. Kapuváron van ...ők kimondottan kutyák  vigyázásával foglalkoznak. A tegnapi fotókat is ők készítették.Ez az ő " síszünete".Biztos jól érzi magát ....mert "társaságban " lesz.Mást nem nagyon tudok ....mert én is csak tegnap tudtam meg.Gondolom ahova nyáron szokott menni  azok nincsenek télre berendezkedve.


    Még szállingózik a hó.Kell mennem a városba....remélem a buszok járnak rendesen.

    előzmény:
    potymama (277201)
    2018-02-20  10:35
  21. 2018. február 20. 11:08277206.

    EBBEN A PERCBEN JÖTT MEG. KÖSZÖNÖM!!!!!

    előzmény:
    BiriBiri (277205)
    2018-02-20  11:06
  22. 2018. február 20. 11:06277205.

    Nekem még nem jött meg...csak 10 van..még várhatom vagy kimaradtam?

    előzmény:
    potymama (277203)
    2018-02-20  10:48
  23. 2018. február 20. 10:55277204.

    Én a napokban voltam nagyon szédülős..most talán nyugodtan elmehetek a moziba. De nem szeretem a plázák levegőjét, ot is bizonytalan vagyok..vénségemre annyi hülyeség elért. remélem nem alszom el a film alatt..már többször megtörtént. de a Ridikülben is mondta egy nő, sokkal fiatalabb mint én, hogy elszokott aludni. tehát nincs mit szégyenleni..Marika vagy Zsuzsi figyelnek rám...bár az utóbbi filmeket végig néztem de ez a film érdeme is volt. Elfelejtettem mit nézünk meg. majd megírom, ha láttam...ha láttam

  24. 2018. február 20. 10:48277203.

    ELKÜLDTEM AZ UTOLSÓ RÉSZEKET a filmből.

  25. 2018. február 20. 10:42277202.

    Nem indultam el Anikó a városba.


    Visszaindultam a ágyba. Úgy megszédültem itt a gép előtt, nem tudom mi lett volna, ha menet közben vagyok.A vérnyomásom alacsony, másnál ez most normális.  


    Mindig ijesztget valami. Most keltem fel, gondoltam eszem egy virslit. Megettem, még inni kell, és a gyogyókat bevenni. 


    Bosco nagyon szép. Ekkora fát vinni, nálunk is mindig kell keresni valamit Negronak, amivel futkoshat, volt már nála is akkora darab, hogy mellettem elfutva elért engem is. 


    Megpróbáltam én is hogy "menjen ki a kutya" (Julika mondása, mindig mondtam neki, hogy ő magázza a kutyát) de kinézett és vissza is jött. Hát maradt. 


    Ma lehet hogy én is úgy leszek mint az egyszeri ember, megvárom míg elolvad a hó, és nem lapátolok.


     

    előzmény:
    ancsa46 (277198)
    2018-02-20  09:57

Címlap

top