Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 20. 10:35277201.

    Sziasztok!


    Itt is szakad a hó, de nem marad meg..locs-pocs van. Ma ki se mozdultam..van minden itthon.


    Magdi..kinél van Boscó? Nagyon jók a képek!!!


    Nem tudom mivel telik el a mai borongós nap..keresek valami elfoglaltságot.


    Egy már van...elküldöm a film hiányzó 8 részét...18 részes.

  2. 2018. február 20. 10:25277200.

    Szervusz Magdi!


    Nagyon cuki Bosco..miért van napköziben?A gazdik nincsenek otthon? Nem akarnak vele terhelni?Ez mondjuk érthető...neked még van egy csomó elintézni valód és most bizony elég mocskot tudna otthon bent csinálni. legalább társaságban van, ismerkedik a társas élet szabályival. Itt elkezdett esni az eső.

    előzmény:
    harangvirag08 (277196)
    2018-02-20  09:39
  3. 2018. február 20. 10:00277199.

    Nagyon aranyos, igazán elemében van.

    előzmény:
    harangvirag08 (277197)
    2018-02-20  09:45
  4. 2018. február 20. 09:57277198.

    Szervusztok.


    Ezt a szép látványt azért már szívesen kihagytam volna, az éjjel fél egykor már havas volt a háztető, azóta egyfolytában esik.


    Szegény kis nyitnikék az előbb annyira könyörgött már a jobb időért, hamar visszahúzódott valami kis menedékbe, látván hogy könyörtelen az idő.


    Julika, nálam is készenlétben a csempe, ha  nem lenne áram, akkor be tudjak fűteni,  sajnos van rá esély, annyira rátapad a hó a fákra, hogy biztos lesz kalamajka belőle.


    Ildi, remélem nem indultál el a városba.

  5. 2018. február 20. 09:45277197.

    Az előbb lemaradt....

    előzmény:
    harangvirag08 (277196)
    2018-02-20  09:39
  6. 2018. február 20. 09:39277196.

    Jó reggelt mindenkinek !


    Itt is esik a hó ....sőt talán már az éjjel elkezdődött.J-ék korán indultak Bp-re.Az utak még nem voltak tisztítva ...de már fent vannak.Én meg átaludtam az egészet....megspórolva az aggódást.Elővettem a garázsból a hótaposót ....pedig  gondoltam már nem lesz rá szükség az idén.Letakarítottam náluk, meg a szomszéd Zsuzsiéknál a járdát.Boscó kutyanapköziben van  Kapuváron ....egész héten ott lesz.A küldött képek tanúsága szerint jól érzi magát.Nekem még lesz egy postai utam ....de még várok egy kicsit.


     


    Legyen szép a napotok!

  7. 2018. február 20. 08:38277195.

    Szervusz te kis "hóhányó"!


    Itt is be van borulva, az előbb egy kis havas eső erőlködött. Kinyitottam az ablakot, Incike kiült, becsuktam az ablakot, Incike kint maradt...egy rövid ideig, aztán iszkiri, már bent is volt. Inkább itt futkosnak mint kint a nyirkosban.Pedig nem bánnám ha kimennének, minden szana meg szét van ha beindulnak.


    Olyan lusta vagyok, nincs kedveb a begyújtáshoz sem, az a kifogásom, hogy már alig van gezemice és várom a nagy hideget, majd akkor használom el az egészet.Nincs olyan hideg, ebbe a kis szobába nagyon kevés gáz kell ilyenkor. A konyhába meg nem megyek, így védekezek

    előzmény:
    franci47 (277193)
    2018-02-20  07:27
  8. 2018. február 20. 08:38277194.

    Szervusz te kis "hóhányó"!


    Itt is be van borulva, az előbb egy kis havas eső erőlködött. Kinyitottam az ablakot, Incike kiült, becsuktam az ablakot, Incike kint maradt...egy rövid ideig, aztán iszkiri, már bent is volt. Inkább itt futkosnak mint kint a nyirkosban.Pedig nem bánnám ha kimennének, minden szana meg szét van ha beindulnak.


    Olyan lusta vagyok, nincs kedveb a begyújtáshoz sem, az a kifogásom, hogy már alig van gezemice és várom a nagy hideget, majd akkor használom el az egészet.Nincs olyan hideg, ebbe a kis szobába nagyon kevés gáz kell ilyenkor. A konyhába meg nem megyek, így védekezek

    előzmény:
    franci47 (277193)
    2018-02-20  07:27
  9. 2018. február 20. 07:27277193.

    Jó reggelt  Julika, és majd ébredőknek is.


    Itt nálunk nagy hó esett,megint tele vannak a fák, az út, elég sok leesett. Olyan apró sűrűn esik. Megállat a fákon,mindenhol.


    Én már annyira nem kívántam, szép  száraz lett az út. A beígért  hideg és szél, nincs még itt. Talán elmarad. 


    Kis madárkák nagyon járnak az etetőre,nemrég tettem ki újra. 


    Tegnap megígértem egy Zegi utat,de úgy néz ki megszegem a saját "törvényemet" és még sem megyek. Remélem egy-két napot kibírunk.


    Kinéztem az ablakon. a szembeszomszédban húzzák le a  havat a kocsiról. Menni szeretnének vele, gondolom viszik a gyerekeket az oviba. 


    Akárhogy is nézem, hólapátolás ideje itt van, nem elég a seprű. 


     

  10. 2018. február 20. 06:49277192.

    Bocsánat..sok hibával írtam de az ágyból, fekve elég nehéz. Azért érhető..értelmezzétek

    előzmény:
    BiriBiri (277191)
    2018-02-20  06:46
  11. 2018. február 20. 06:46277191.

    Szervusztok, szervusz Éva!


    Most, hogy mondod, emlékszem, hogy Éva vagy. Olvastam az írásodat......kár, hogy nem tudsz képet feltenni magadról. Persze így lehet levelezni, de olyan jó képhez is kötni valakit. Nem tudok kicsinyíteni? Sokáig én sem tudtam, aztán megtanultam mert a gépen nagyot csinál, és szerettem képet feltenni. Most valamit elbabráltam és a nagy gépen nem ismeri fel a fényképezőt, valamit kitöröltem a nagytakarításban..a fürdővízzel együtt kiöntöttem a gyereket is.


    Még nem érkezett ide a beígért tél..mindjárt utána nézek máshol mi a helyzet.


    Ebédem van,kocsonya, azt hiszem az idén az utolsó adag. Ennyi volt, jó volt, de elég volt. hagymát nem teszek rá mert fél 3 kor moziba megyek. Visznek, én nem nagyon akarok, de kirángatnak. remélem hallani is fogok, illetve érten,most azt hiszem elég jó a fülem. A következő nagy időváltozásig...így megy ez nálam. Ez em panasz, csak a helyzet ismertetése volt.


    Jól aludtam, ennek nagyon tudok örülni.


     


     


     

  12. 2018. február 19. 20:40277190.

    Szervusz, ha jol emlekszem, Julika a neved, Teged emlegettek a lanyok, hogy nem tudsz belepni. Az en nevem Eva...korabban irtam egy rovid infot magamrol. A megszokott, zart topikba a "rancfelvarras" ota nem tudok belepni, igy itt talaltam "menedeket", hogy stilszeru legyek. :) Probaltam feltenni egy kepet magamrol, de  az nlc szerint tul nagy. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (277188)
    2018-02-19  19:08
  13. 2018. február 19. 19:13277189.

    Az a wc papír hasonlat nagyon tetszett!!!...jó megfigyelő akinek ez eszébe jutott..tényleg úgy van, ahogy írtad


    Névnapot nagyon sok országban nem tartanak..az én lányom Grazban él és más sikerült neki is elfelejteni, hogy itthon számon tartottuk a névnapot..az unokám már nem is érti miről beszélük,,névnap?? Az mi????

    előzmény:
    nemkeso (277183)
    2018-02-19  16:51
  14. 2018. február 19. 19:08277188.

    Szervusztok régi és új kislányok!


    Mi még nem találkoztunk, nemesko..a keresztnevedet nem tudom....lehet, hogy tudnom kellene de bizony az én fejem szita. Akkor, amikor jöttél a partvonalon kívül álltam, onnan kiabáltam be. Látom ott sincs vége a télnek..állítólag itt most lesz igazán tél. de csak a nyugati országrészre jelzik, itt, a Viharsarokban már nagyon régen nyugodt az időjárás. de végül is nem az időjárás miatt Viharsarok, hanem a politikai megmozdulásai miatt..a mezőgazdaságban voltak anno, nagyon anno, forrongások, onnan a név. 


    Ildi! Kis művészkénk, ügyes vagy.


    Magdinál minden rendben van, internet terén..meg remélem más téren is. Pötyit ma köszöntöttük és bizony nem emlékszem mi minden történt a többiekkel. de mindjárt utána nézek...ezen a kis gépen macerás még egyszer megnyitni, hogy puskázni tudjak..


    Drukkoltunk egy fehér terítőt, sok kis lyukkal...lesz mit csináljak...pedig szeretnék filmezni is..majd beosztom.


     

  15. 2018. február 19. 18:54277187.

    Sajnos nem tudok bizonyos technikát. 


    A keretes sötét lett,  megcsinálom majd még egyszer. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (277186)
    2018-02-19  18:34
  16. 2018. február 19. 18:34277186.

    Nekem nagyon tetszik.


    Az első a tavasz színeivel ....bekeretezve az ősz színeivel.

    előzmény:
    franci47 (277185)
    2018-02-19  18:07
  17. 2018. február 19. 18:07277185.

    Jó estét. 


    Szívesen Pötyikém, még sokáig  kívánhassunk neked minden jót. Köszönöm a következő 5-ös eresztést. Azt hiszem úgy csinálhatod a feltöltést mint én. Látszatra ugyanaz. 


     


    Még nem érezni, hogy jön az a nagyon hideg. 


    Ma egész nap itt bent voltam. Délelőtt konyhai dolgok, teregetés. Aztán filmeztem, kínait néztem, youtubos letöltéssel. Nagyon szép mesés tájak, igaz kicsit az eleje kemény volt. 


    Most elhatároztam több félét is fogok nézni egyszerre. Amit tegnap előtt befejeztem, majd küldöm, de találtam ugyanazzal a szereplővel egy másik filmet is. Letöltöttem, szeretném látni másban is. Nem mintha nem lenne mit néznem.


    Délután festegettem egyet, már olyan régen csináltam. Nem mondom, hogy jó lett, de bevezetésnek megfelel. Egy piktortanodás képet próbáltam utánozni. Előtte százmillió dolgot keresgettem, mindenem jól el volt pakolva, alig találtam meg. 


    Hozom a képet,  - nem kell dicsérni -  csak megmutatom. Még egyszer meg fogom csinálni, akkor lehet, hogy jó lesz.


    Első kép, csak úgy.


    Második bekereteztem. 


    Kiakasztottam a falra.


     


     

    előzmény:
    potymama (277184)
    2018-02-19  16:54
  18. 2018. február 19. 16:54277184.

    Bocsánat ha már belezavarodtam...Marika, Erika, Magdi, Annuska, Saci, Ildikó, Anikó, Borsika, Julika köszönöm a képeket és a jókívánságokat.

  19. 2018. február 19. 16:51277183.

    Szervusztok! Eloljaroban csak annyit, hogy Kanadaban nem unneplunk nevnapot, igy meglehetosen tajekozatlan vagyok. Igy, egyben, minden unnepeltnek gratulalok, minden jot kivanok.Eppen azon gondolkoztam, hogy milyen gyorsan szalad az ido. Nemreg olvastam egy talalo megjegyzest, miszerint egy bizonyos kor utan az evek mulasat egy tekercs WCpapirhoz hasonlitottak. Ahogy az ember kozeledik a tekercs vegehez, egyre gyorsabban porog, fogy. Eloszor jot nevettem, majd belattam, hogy milyen igaz. 


    Kulonosebb ujsag itt sincs, vegre ezen a heten enyhul a tel, "melegszik" az ido, mar elertuk a 0 feletti erteket. Jol jon, mert novembertol csikorgatta a fogat. Ilyenkor mondom, hogy bar nem sok elonye van a nyugdijas kornak, de az egyik, hogy a hidegben nem KELL kimennunk. Bentrol, a kenyelmes lakasbol ki lehet birni. :) Az otthoni hireket olvasva ugy tunik, otthon sem eszi meg a kutya a telet. Remelem tevednek a meteorologusok.


    Egyik kellemes idotoltesem ujabban a TVn, /internet Netflix/ a torok sorozatok. Igaz, angol feliratos, de elvezem. Hosszu, 80-100 reszes, masfel oras sorozatokra gondoljatok. Igy aztan megesik, hogy ejjel /vagy reggel?/ 3 oraig is nezem...hiszen bealudhatok masnap. Erdekes latni, hogy mennyi kozos szokasunk van. Az is erdekes, hogy meg a modern vilagban is mennyire tisztelik a noket,  - amig valami nagy hibat el nem kovet - na es az idosebb generaciot. 


     


      


     

  20. 2018. február 19. 15:58277182.

    Szervusztok!


    Csalóka ez a mai nap.A lakásból úgy tűnik mintha kellemes idő lenne, de ha kimész lefagy a füled.


    Remélem nem jön be a jóslás és elmarad a hétvégi nagy lehűlés.Nem szeretném.


    Nem sok történt velem, csak a szokásos hétköznapi teendők.


    Magdi örülök, hogy megoldódott a problémád.Rendes volt a szolgáltató.Hamar megcsinálta.


    Mindenkire gondolok, vigyázzatok magatokra.

  21. 2018. február 19. 15:48277181.

    Pötyi!


    Szeretettel köszöntelek névnapodon!


    A család összes Zsuzsannájának minden jót kívánok!

  22. 2018. február 19. 15:11277180.

    Szervusztok!


    Pötyikém boldogságos névnapot Neked és családod Zsuzsa nevű hozzátartozóinak!!!!!!!!!


     


    így nézek most ki.....leírtam a mai nap történéseit és egy laza mozdulattal ki is töröltem......A nlc sem akarta, hogy fárasszalak benneteket.....a mai nap amúgy sem az én napom......mérges és dühös vagyok.....


    El is köszönök......vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!


     


     

  23. 2018. február 19. 14:55277179.

    Szervusztok.


    Pötyikém, Neked és minden Zsuzsa nevű családtagodnak kívánok nagyon boldog névnapot.


    Nem tudom szó nélkül hagyni, de valami csodás, testhezálló képet kaptál.

  24. 2018. február 19. 14:51277178.

    Sziasztok....nyitva van az aranykapu....itt vagyok.


    Mindenem van ...tv...internet...wifi.Ma délelőtt rendeződött minden.Kicsit furcsa....de túl vagyok az egészen.


    Pötyikém köszönöm a filmet....most tájékozódom.


    Nagyon nehezek lehetnek a forgatások.Tegnap este a Giantot .../ az átnevelő tábor miatt/ majdnem félretettem egy kis időre.Borzasztó lehetett azt még eljátszani is.


    Borsévi ...írta A Forsyte Saga-t / lehet nem jó írom /micsoda nagy film volt.Judit  születése táján ment először.A könyvet is olvastam.Most szerintem nem lenne türelmem  végig olvasni.


    Vissza kell rázódnom...

  25. 2018. február 19. 14:34277177.

    Hú! Szegény Dunántúliak...mi megint megússzuk ahogy látom a térképen.

Címlap

top