Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 17. 09:48277126.

    Ildi!


    Ha rossz akkor ne küld...majd találsz jót , azonnal élvezhető filmet. Rád bízom, bízom az ízlésedben...de ne kosztümös...ne fantasztikus, a Giant nagyon jó volt. Szeretem az orvosos az ügyvédes....a szerelmes, az izgalmas filmeket. 

    előzmény:
    franci47 (277125)
    2018-02-17  09:15
  2. 2018. február 17. 09:15277125.

    Sziasztok, jó reggelt kívánok!


     


    De tevékenyek voltatok ma reggel. Jó volt olvasni, bár azt hiszem nem mind pozitív esemény. 


    Későn tudtam elaludni megint, így sokáig aludtam, 8 órakor felkeltem. Befűtöttem, bár a gáz már melegített, nem volt hideg. 


    Örömmel olvastam  a cicás híreket. Julika kellemes napot ma, a torta nagyon szép lett. Egy szép szelet belőle igazán mutatós, és finom lesz. Nóri bizony fiatal, akkor még én sem tudtam, hogy fiatal vagyok. Látjátok összehasonlítási alapot kell megkeresni, akkor bármi történhet. Julikám végeztél a filmmel? Hej-haj,....... akkor most akarsz másikat? Amit most nézek annak a 14. része hibás, csak áthuzigáltam az egeret, hogy tudjam a lényeget.  Ezt akartam a következőkben küldeni, ha  így megfelel, akkor jó. Még 4, vagy 5 rész van vissza nálam. 


    Jó az idézet, persze mindig igaz amit kapunk, csak a szemlélet az nem mindegy.


     


    Erika, jól intézkedj, amit te a kezedbe veszel abból csak jó lehet. Majd várom a történetet.  Lehet, mire véget ér az intézkedés megszépül az egész. 


    Boldika,nagyon édes, mindig is az volt, de így most visszanézve még inkább. Jó a jellemzés róla.


    Magdikám, egy szolgáltatóváltás ..... egy kis életváltás is, nagyon össze kell hangolni, de hát hétfő mindjárt itt van. Addig kihúzod a számgéppel. Bár, ha valami egy időre nincs, akkor  kellene a legjobban.  Bosco őrizet meddig lesz?  Nagyon szép téli fotó, amit feltettél.


    Borsika én sem szoktam elfogadni a legujabb változatokat, akkor mindig valami kóc lesz a gépben. Jó nekem a régi is.


     


    Nekem is irogatja a gép, hogy megszakadt a kapcsolat soha nem lépek ki. először még csináltam, aztán teljesen megbolondítottam a gépet vele.  /rákat a mégse, aztán kicsit abba hagyja


    Remélem Anikó is jól aludt. 


     


    Ma nem tudom lesz-e séta, mert megint borús az ég, bár szélcsend van.


    Kicsit összerámolok, mert még semmit sem csináltam a kávémon kívül. 


    Puszillak benneteket, vigyázzatok magatokra.  Mindenkire gondolok.


     


    Kép: el kell dönteni melyik  szív, vagy ész. Jó, ha mindkettő megy. 


     


     


     


     

  3. 2018. február 17. 08:16277124.

    Szia Erika!


    Jó, hogy itt vagy, majd leülünk, ha kifújod magad.  örülök, hogy sikere volt a hímzésemnek, kár, hogy nem lakunk közelebb, tudtam volna adni zsepi tartót, had vigye el a nagyvilágba a magyar motívumokat. 

    előzmény:
    erry (277122)
    2018-02-17  07:49
  4. 2018. február 17. 08:16277123.

    Jó reggelt!


    Szép hétvégét mindenkinek!


    Nagyon fürgék vagytok....ez jó..azt hittem én leszek az első.Csak elmentem előbb a kisboltba....meg írtam ...keressétek .A mai napon nem hiszem,hogy megyek valamerre...várom a Zsuzsit mert hozza a pucolt csirkéket meg tojást.A baj ...nem tudom mikor ér ide.Igaz mehetnékem sincs.


    Aranyos Boldi ezen a régi fotón...szép a Nóri tortája.


    Erikám...kívánok erőt a problémák rendezéséhez...nálunk is akad estenként....most éppen "szélcsend"van.Lassan két hónapja nagyon keveset eszem..nem fogyási szempontból....a súlyom alig csökkent


     Olyan jól mennek felém a dolgok .Még januárban elmentem intézni a szolgáltatóváltást/tv/,hogy minden egy helyen legyen.Hát a csatlakozásról megfeledkeztek...a másik szolgáltató meg már lekapcsolta magát.íííígy se kép se hanghétfőig.Még jó,hogy nem vagyok egy nagy tévéző....meg egyébként is üres a másik ház...ott garázdálkodhatok.Ez kicsit a suszter és a cipője eset....csak nem akarom Zs-t most ezzel traktálni.


    Küldök egy szép téli képet....bár tavaszi jobb lenne.Egy diáklány ezzel nyert pályázatot.J-ék esküvője meg ebben a templomban volt.


    Vigyázzatok magatokra....fél szemem rajtatok....majd jövök.

  5. 2018. február 17. 07:49277122.

    Szép jó reggelt kívánok!


    Szia Julika!


     


    Tegnap nem tudtam gép közelbe kerülni, ezért most utólag kívánok Neked névnapod alkalmából jó egészséget, boldog éveket és létező minden jót amit szeretnél!!!!!!!!


     


    Nálunk most kellemetlen családi események vannak, ezért jövök megyek, intézkedek. Már napok óta késő este érek haza, szegény hercegem alig lát. Azt mondja unalmasak a napjai nélkülem. De ha haza érek nagyon örül. Majd ha lenyugszom a diófa alatt elmesélem Nektek mi történt. Egy jó van az egészben, hogy fogytam...mire hazaérek késő van, így a vacsora kimarad....Már rám jött a kedvenc nadrágom.......De azt mondom a fene enné a nadrágot, csak nyugalom lenne.....


    A mai napomat a takarításnak kell szentelnem.....porszívót munkába állítani, mert megesz a kosz.....Főznöm nem kell, van maradék ragu leves....és kispesti rakott káposzta. Ez olyan mint a kolozsvári, csak Kispesten készült......


     


    Jaj, Julika ezt még el kell mesélnem: Tegnap az egyik helyen elővettem a tőled kapott papírzsepi tartót, az ügyintéző megcsodálta, megnézegette. Kérdezte hogy hol lehet ilyet kapni, mert utazik külföldre és vinne ilyet ajándékba. Elszomorítottam, hogy ez egyedi darab, csak a kiváltságosoknak van.....


     


    Gondolok rátok, beszélgetek is veletek, de most írásban nem megy....Kapkodok, hogy utolérjem magam........


     


    Legyen szép napotok!!!!!!!

  6. 2018. február 17. 07:17277121.

    Még ennyit aztán eldugulok. nagyon bosszant hogy állandóan azt mondja, hogy megszakadt a kapcsolat..nektek is? 


    Ez jár a fejemben így korán reggel:


    Ha mindenki csak a saját életével foglalkozik...
    Ha nem azt figyeli, hogy "mit fog ehhez szólni a másik"...
    Ha nem itélkezik, csak elfogad ...
    Ha csak egy kicsit is belegondol néha a másik helyzetébe...
    Ha irigység nélkül örülni tud embertársai sikerének...
    Ha néhány kedves szóval segít szebbé tenni mások napjait...
    Már tett valami nagyon fontosat, hogy egy boldogabb világban élhessünk!

    előzmény:
    BiriBiri (277120)
    2018-02-17  07:09
  7. 2018. február 17. 07:09277120.

    Mérges vagyok magamra...valamit elszúrtam a nagy gépen amikor mindent kitakarítottam. A fényképezőt is töröltem és most nem tudom hogyan lehet vissza telepíteni. Így még jó hogy van ez a kis gép, erről küldöm Incikét, ilyen nagy cica már és Nóri tortáját..ilyen fiatal még.

  8. 2018. február 17. 06:06277119.

    Szervusztok!


    Tényleg mosolyogva aludtam el, hát lehetett máshogyan ilyen kedves kép láttán? majd megzabáltam az a buksi fejét, azt az édes ügyetlen kis kezét, a tudós kis pofáját azzal a szemüveggel.Így beszél egy elfogult nagymamade légyen bárki unokája a képen így vélekednék róla.


    Ma én nyitottam a cica hotelt, szombat vasárnap Timit kímélendő az én feladatom. Megfőztem neki a kávét, most itt gyönyörködöm a cicák játékában. Vince egy fülpiszkálóval bolondozik, eldugja a szőnyeg alá aztán nagy örömmel megtalálja. Megyek vissza az ágyikómba, van olvasni valóm, még lapítok egy kicsit. Enyhe az idő, nem hűlt ki a szoba, nem kell sietni a begyújtással...ebéd a fagyóból, délben teszi fel Timi a kocsonyát. Jön Zsuzsi és Nóri, akkor köszöntöm Nórit.Már lefényképeztem a tortát de majd a nagy gépre töltöm fel. 


    Legyen szép a hétvége.

  9. 2018. február 16. 20:21277118.

    Azt hiszem mosolyogva fogok elaludni!!!

    előzmény:
    BORS (277117)
    2018-02-16  20:14
  10. 2018. február 16. 20:14277117.

    Nagyon szívesen. Én is örömem leltem benne. 

    előzmény:
    BiriBiri (277116)
    2018-02-16  20:11
  11. 2018. február 16. 20:11277116.

    Köszönöm Borsika, hogy megtaláltad. Annyira kedves emlék...nekem már nincs is itt, a régi wincsesteren van a fiókban. nagy örömet szereztél vele. Miből lett a cserebogár????

    előzmény:
    BORS (277115)
    2018-02-16  20:06
  12. 2018. február 16. 20:06277115.

    Engedéllyel, biztatásra  mutatom ezt az édes kisfiút. Az ünnepeltünk nagyon jól ismeri ám!!

    előzmény:
    BiriBiri (277114)
    2018-02-16  19:39
  13. 2018. február 16. 19:39277114.

    Júúúúújjjj..most megint majdnem nem engedett be. Percenként azt írja ki, hogy megszakadt a kapcsolat és ki is dobott. de nem adtam fel, bemásztam az ablakon.


    Csak megköszönöm Borsnak ezt a kedves köszöntést. Jó, hogy így estére hagyta, jókedvűen fekszem le..majd, a Barátok után. Hívott a nászasszony is, mondom akkor ha vonalban vagyunk minden jókívánságot vissza is adok, ő Zsuzsanna, hétfőn lesz a napja.


    Úgy látom elcsendesedett a társaság..jó éjszakát kívánok.

  14. 2018. február 16. 19:39277113.

    Júúúúújjjj..most megint majdnem nem engedett be. Percenként azt írja ki, hogy megszakadt a kapcsolat és ki is dobott. de nem adtam fel, bemásztam az ablakon.


    Csak megköszönöm Borsnak ezt a kedves köszöntést. Jó, hogy így estére hagyta, jókedvűen fekszem le..majd, a Barátok után. Hívott a nászasszony is, mondom akkor ha vonalban vagyunk minden jókívánságot vissza is adok, ő Zsuzsanna, hétfőn lesz a napja.


    Úgy látom elcsendesedett a társaság..jó éjszakát kívánok.

  15. 2018. február 16. 19:28277112.

    Pötyike, 


    Láányok!


    képzeljétek, most izent nekem a szkájp, h próbáljam ki a legújabb változatukat. Hát egy frászt.Résen vagyok.  Na, azt már nem, ....hiszen örültem, hogy egyáltalán vhogy vissza tudtam lépni.!! Semmi bonyodalmas lépést nem teszek.  

  16. 2018. február 16. 19:14277111.

    (Ma )


    Gyönyörű napra ébredtünk,


    Még ha kint nem is süt a nap,


    A boldogság szivárványa 


    Kísérgesse utadat.


    Boldog névnapot kívánok neked,


    A szeretet ragyogja be minden léptedet. 


    ................


     


    Biri Biri névnapodra 


    Kertünk kedves  csipkebokra


    Egy óhajtás világít:


    Élj boldogan sokáig!


    Bo-hool-doog név-naaa-pooot kíííí-vááá--nook! 


    ............................


     


     


    Ezekért itt fent én vállalom a felelősséget mert -ből jött, meg jól össze is lopkodtam, mert nehezen jött a  saját ihletem. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (277102)
    2018-02-16  14:57
  17. 2018. február 16. 17:38277110.

    Aha, értem, majd utána nézek.


    De most dühöngök, mert a neten találtam anyagokat..nekem fél méter is elég a fejeknek..mert arra kell a nyúlós anyag...az 1200 Ft..és mennyiért hozná le a posta? Majdnem 3000 Ft-ért!!!! NA, NE!!!!

    előzmény:
    franci47 (277109)
    2018-02-16  17:28
  18. 2018. február 16. 17:28277109.

    Pötyikém, nem nejlon harisnyára gondoltam,hanem cérnára, vagy v alami más selyemharisnya félére. Azt el lehet varrni.


     

    előzmény:
    potymama (277104)
    2018-02-16  16:27
  19. 2018. február 16. 16:55277108.

    Borsika..a skype nekem is feladta a leckét, mivel olyan rég tag vagyok..és most újra kért minden adatot, már nem emlékeztem milyen email címmel lettem bejelentkezve.


    De ha szépen kitöltöd az oldalt és tovább lépsz, mert vagy 4 oldalt ki kell tölteni beenged.

    előzmény:
    BORS (277105)
    2018-02-16  16:40
  20. 2018. február 16. 16:49277107.

    Hogy mi a babáim sorsa? Össze kellene számolni mennyit csináltam..szerintem az ötvenen jóval felül.


    És el ajándékozom. Illetve elviszik..ha hazajönnek a fiamék a menyemnek az az első megnézi az állományt..aztán félrerak 5-6 db-ot és elkunyerálja. Meg is mondja..nem tartja meg mind, elajándékozza a munkatársainak. Akkor Leonának is mindig küldtem..most is elvitt 5 darabot. Alexa is elvitt belőle előzőleg a barátnője iker kislányainak.


    Szóval mindig elfogynak..én meg örülök, mert szeretem csinálni..nekem ez a "meditációm"..kikapcsol.


    Most rátaláltam egy oldalra, ahol gyönyörűek vannak és videóval, szabásmintával van ellátva....csak, hát nagy gyakorlatot igényel..és haladok ám! Mert meg van az első próbálkozásom..és a mostaniak már azért jobbak.

  21. 2018. február 16. 16:49277106.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Igazán jól esett , hogy hiányoltatok....


    A szemem javulóban...sírni nem szabad...


    Szinte minden napom ügyintézéssel telt....végre elintéződött a karosi hulladék szállítás körüli bonyodalom....ha jobb passzban lennék írnék egyet annak az ügyintézőnek , aki többszöri levélváltás után is regényt írt válaszként...csak azt nem közölte, hogy már nem ők a szolgáltatóink...nagyon lelketlennek tartom..


    Aztán papánk volt egy kisebb rosszulléte....mivel éppen esedékes a kontrollvizsgálata, próbáltam időpontot kérni....mivel nem sikerült tegnap bementem személyesen....ma már mehettünk is......eredmény az, hogy közvetlen veszély nincs, de sajnos ez bármikor előfordulhat....., ami gyakorlatban azt jelenti, hogy fokozottan kell figyelni rá...


    A kórház után bevásároltam...este várjuk a családot szalonna partira....


    Az egész hetemben egyetlen jó volt, elmentünk a Retró Kávéház aktuális előadására....a miskolci Illés emlék együttes adott nagyon jó műsort....nagyon jó zenekar, kitűnő hangú énekes....főleg a lírai számokkal aratott nálam nagy sikert......míg elvoltunk Alina volt az itthoni ügyelő Bizsuval...


    Mindenkire szeretettel gondolok.....ha nem is reagáltam külön....


    Julika neked itt is kívánok egészségben gazdag boldog névnapot!


    A nagyfiú utolsó jelmezes  farsangi képei


     

  22. 2018. február 16. 16:40277105.

    Sziasztok,  igen, 


    majd írok, csak levegőt veszek. El voltunk az Ikea-ba,  a srácokkal, h. majd ott még moziba is megyünk, de elég volt csak az áruház, ..még sok is volt nekem.


    Nem tudokj visszamenni a szkájpra, nem enged be semmivel, mérges vagyok. Most már úgy megkevertem. Ez a nap nem az enyém. Megyek benézek a diófa alá,    utána le kell feküdnöm egy kicsit.


    Teca lüke, nem akar tanulni, azt mondja, h. ez  a tanfolyam fölösleges, semmi értelme. Ő beszélni is tud, és még hall i hálistennek.Majd meggyúrom. Vagy ő engem.

    előzmény:
    Sacika44 (277103)
    2018-02-16  15:11
  23. 2018. február 16. 16:27277104.

    Az a baj a harisnya anyaggal..fut a szeme. Ha a tű átvágja a szálat..vége. Olyan anyag kell..amiből a fürdőruhákat csinálják..elasztikus?


    ..............................


    Ezt kb. 2 órája írtam..csak elfelejtettem elküldeni.

    előzmény:
    franci47 (277099)
    2018-02-16  13:56
  24. 2018. február 16. 15:11277103.

    Szervusztok!


    Julika kívánok jó egészséget, minden szépet és jót névnapodra!


    Ahogy írod a napocska is köszöntött reggel.Az ember hangulata is jobb lesz ha kisüt.


    Olyan sok mindenre nem reagáltam.Mentségemre, kicsit zűrös napjaim voltak. Semmi komoly, csak K.kellett kicsit besegíteni mesteremberek miatt.Már alakul a dolog így nem lesz rám szükség mostanában.


    Ildikó hosszú írásaidat többször is olvastam.Nagyon jók.Sajnálom, hogy a kovács megemelte az árakat, de ami kell az kell.Az egészség a legfontosabb.


    Pötyi azok a babák aranyosak.Kedvenceim a sötétebb hajúak.Leona olyan nagylányosan feszít a képen az autó mellett.Mostanában elég hűvös van arrafelé.Látom hordja a nagyi szerzeményét.


    Annuska örülök, hogy jobban vagy.Azért vigyázz.Ez a párás csúnya idő nem kéne már.


    Borsika finomakat főztél, sütöttél. Nem írtad meg mit szólt Teca a fánkhoz és a jelbeszédtanuláshoz.


    Erika nyugalmasabb napjaid vannak már?


    Anikó kár, hogy nem tudtok sétálni menni.Remélem hamarosan javul az idő, habár még jövőhétre sem mond jót.


    Magdi, Saci mi a baj?Ugye semmi, csak nem értek rá.Hiányoztok!


     

  25. 2018. február 16. 14:57277102.

    Szervusz Ancsurka!


    Itt is ronda lett az idő....nagyon nem kedvez az eü. nek. ha megjön a jó idő, huzamosabban, biztosan jobb lesz neked is. 


    Pötyi!


    Mi lesz a babáid sorsa? Elajándékozod? eladod? vagy a szekrénynek dolgozol: nagyon cuki babák..én nagyon szerettem babázni, gaz sokáig csak lencsi baba jutott, de nekem ő volt a baba, nem is vágytam másra..akkor nem is nagyon volt más, mint kaucsuk baba,,annak olyan hamar behorpadt az arca. Aztán anyukám varrt babát, erről már írtam, őt nagyon szerettem, de egy idő után az arca megkopott, a papír massé megadta magát. De még úgy is szerettem. Az óvodában is szívesen babáztam, "előjátszottam a gyerekeknek, a mai gyerekek az oviban nem nagyon  babáztak..pedig mindent megvettem ami pl egy csecsemő bab gondozásához kell, de inkább a fiúkkal játszottak pl disznotort...de azt aztán nagyon tudták, sütöttek, főztek, tartották az edényt a kifolyt vér alá, csinálták a hagymás várt. A tapasztalat...azt játszották el..a fiúk meg pálinkáztak, ettek ittak daloltak.nagyon élveztem

    előzmény:
    ancsa46 (277100)
    2018-02-16  14:03

Címlap

top