Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 16. 14:56277101.

    Sziasztok...megjöttem...én szeretek olyan középső lenni...tudjátok...olyan átlagos.Na a viccet félretéve...általában reggel csak benézek a Fb-ra.Szoktam mondani a családomnak...innen tudjátok,hogy felébredtem.Aztán úgy elmegy a délelőtt....sokszor azt sem tudom mivel.Nálam a gép nem ott van ahol általában tartózkodom...így mikor elvégeztem leülök ...és írok.Ill.írnék ....mert sokszor nem jön össze egy épkézláb mondat.


    Az este sokáig filmeztem....majd igen rosszul aludtam.Ki hányadik résznél tart?


    Kérdésem:ültetett már valaki fréziát?Meg vagyok esve ezért a virágért....ki kellene próbálni.


    Tegnap elkészítettem életem legrosszabb császármorzsáját.A karácsony utáni betegségem óta nem mondhatnám,hogy annyira megkívántam volna valamilyen ételt.Éva unokatesom betegre röhögte magát mikor meséltem neki,hogy két sült csirkecombot ettem  három napig...na persze más körettel és salátával.Ö ezt megeszi egyszerre.Tegnap végre ettem volna császármorzsát.Olyan ócska lett...és ráadásul osa is égett.Ez nem lett volna nagy baj ...én szeretem ha valami nagyon megsült vagy kicsit égett....de semmi íze nem volt.Én búzadarával csinálom.Mindig a Lidlben veszek lisztet, meg grízt/1 évben kb.1 kilót/most gyermelyit vettem....azt hittem ha drágább jobb is....hát egy frászt.Így jártam.Nem akarok dicsekedni,de ezt nagyon tudtam csinálni, meg azt a változatot is amit az osztrákok csinálnak.


    Itt nyűgös idő van.Csak a házőrzők vannak itthon.Mondtam J-nak ,ha jönnek a lomisok eladom nekik Boscót...elképesztő mennyi sara behord.Jót nevetett és megállapította az eső a hibás.Jobban el van kényeztetve mint a gyerekek.Tegnap megszületett a döntés....kerítéssel lesz elválasztva a terasz a kerttől.A kutyaház a kert végébe kerül.Amíg az egész zajlik valószínű Tómalmon leszünk.....persze ha már meleg lesz.


    D és B már egészen el"pestiesedtek". Szinte alig járnak haza...igaz a szüleikkel ott sűrűn találkoznak...a kaja utánpótlás is megy.Amennyire az apjuk annak idején ragaszkodott a városához ..."ezek" aztán abszolut nem.


    Nálunk így zajlik az élet....az ember néha világgá menne...aztán csak visszafordul.


    A gyengélkedőknek jobbulást kívánok!

  2. 2018. február 16. 14:03277100.

    Julika, nagyon sok szeretettel kívánok névnapod alkalmából jó egészséget, sok örömöt, boldogságot.


     


    Nálunk vége a szép időnek.


    Várom Ildit, magamról nem érdemes szót ejteni, nincsenek jó napjaim,de lesz majd másképp is.


    Szép hétvégét kívánok.

  3. 2018. február 16. 13:56277099.

    Pötyi, esetleg harisnyaféleség nem felel meg testnek. Persze olyat kell keresni ami színben és   anyagban megfelel.

    előzmény:
    potymama (277098)
    2018-02-16  13:52
  4. 2018. február 16. 13:52277098.

    Olyan szombati hangulatom van..azt nem tudom milyen..de mindig azt hiszem ma szombat van.


    Mérges vagyok..a babáimhoz kellene anyag..olyan test színű, nyúlós..de sehol se kapok. Persze..régen volt egy csomó méterárú bolt..most kettőről tudok a városban. Rövidárú van még, de ott csak fonal, gomb..ilyenek vannak.


    Az interneten van minden..de drága a szállítás ilyen csip-csup tételeknél nem éri meg.

  5. 2018. február 16. 13:43277097.

    Pici-Julika-BiriBiri..Boldog névnapot..jó egészséget neked is és a családodnak is.(nekik is)

  6. 2018. február 16. 13:27277096.

    Szervusztok!


    Köszönöm a köszöntést. Nem baj, ha nem sorrendben van a jókívánság, csak legyen benne részem.


    Ildi..a lyukak helyét is kiszúrom, majd  a kék festék jelzi, hogy kell kivágni a lyuk helyét.


    Elég macerás lesz..majd meglátom belevágok-e..kicsi inas vagyok én még, csak szeretem csinálni, mindig azt mondom, a következő jobb lesz.


    A gyönyörű napsütésnek vége van, nyirkos lett az idő...jólesik a fűtött szoba. ...


    A szemem nekem s vacakol, hétfőn bejelentkezem az sztk ba..így hívják még: Rendelő intézet..nem privát, megnézni ott is megtudják...aztán majd meglátjuk, mit látunk meg..még sokáig szeretnék jól látni.

  7. 2018. február 16. 11:37277095.

    Julikának  sok boldogságot kívánok!

  8. 2018. február 16. 11:35277094.

    Ezek szerint a videó nem jött át. 


     

  9. 2018. február 16. 11:33277093.

    Sziasztok. 


     


    Én is pont azért  nem jöttem amiért Julika. 


    Már annyiszor voltam első, és utolsó is. Most közbenső akartam lenni.


     


    Édes Julikám, kívánok néked minden kellemest és szépet, boldogságot egészséget.


    Mondjuk a sorrend nem jó, az utolsó az első. 


    Varázsolok egy kis virágot az asztalodra, még ha virtuálisan is. 


     


    Aggasztanak a betegek, izgulok a szembajosok miatt is.  Az a tapasztalatom bőven megvan.  Tegnap a szívem is rendetlenkedett. Lehet, hogy a tavasz miatt? De már több napja érzem. Ne kiáltson senki orvosért. Mengele féléknek tartom őket mostanában. 


    Most, hogy megy az idő mármint elmúlt 11 óra kitavaszodásféle látszik. Reggeli komorság eltűnt. 


    Julika a lyukakba mit szórsz, hogy látszanak a  kivarrandó határok. Szép fehér terítőcskéd  díszíti a  szobaasztalt. 


     

  10. 2018. február 16. 11:10277092.

    Sziasztok!


    Én is itten vagyok, csak lapítok. Nincs semmi újság..jön a tavasz, a madarak csicseregnek. Mondták a híradóban megérkezett az első gólya!! De lehet el se ment..csak elbújt és most előjött.


    Lehet ma nem főzök..eszünk hideget..igaz ilyen még nem volt, de valahogy végig főztem már a "repertoárt" és nem jut eszembe semmi.


    Végre összeakadtam a fodrásznőmmel..két hét múlva akart időpontot adni..látta a képemen nem nagyon örültem, végül azt mondta, hogy holnap lesz egy esküvőre fésülése (nem szokott szombaton dolgozni) és utána elvállal.


    Az jó!

  11. 2018. február 16. 10:16277091.

    Szervusz Annuska!


    Köszönöm ezt a szép köszöntést.


    Igen, este én zártam és azt túlzásnak tartottam, hogy én is nyissak. 


    Verőfényes tavaszi nap van..kicsit szédelegtem, pedig a vérnyomásom rendben van.Most már rendeztem soraimat.


    Kelkáposzta főzeléket ebédelek..azt hiszem virslit veszek, más húsom most nincsen készen.Holnap a fagyóból eszünk, van még halé, azt meg kell enni. Timi még megfőzi a maradék kocsonya húst..még elég hideg van, hogy megdermedjen.


    Mintákat szurkálok ki, drukkoláshoz.

    előzmény:
    Nusimama (277090)
    2018-02-16  09:55
  12. 2018. február 16. 09:55277090.

    Ma Juliannákat és Julikákat ünnepeljük.


     Julika, névnapodon azt kivánom Néked, hogy a jó Isten éltesen sokáig erőben egészségben. Legyen sok örömed  kedves családod, na és a mi körünkben.


     


      Sose törjön félre kedved csizmasarka,


    Legyen örömödnek bugyogója tarka,
    Ne legyen életed rövid, mint nyúl farka,
    A sorsnak irántad ne legyen szűk marka.

    Boldogságod fénye legyen szép szivárvány,
    Rajta, mint egy hídon, szép tündérek járván,
    Ne bántson a métely, sem másféle járvány,
    Hanem oly erős légy, valamint a márvány.


    Arany János


     
    előzmény:
    Nusimama (277089)
    2018-02-16  09:51
  13. 2018. február 16. 09:51277089.

    Szervusztok


     Hali HÓ! MI ez a nagy csönd?


     Julika, este voltál, most nem ébresztettél minket!!!!!!!!!!!!!!!


    Ildike, ez az ügyfélszolgálatot rendszereseiteni kéne. Nagyon jó!


    Erika, örülők, hogy a kupica segitett. Lehet, hogy a régi öregek akik ezzel kezdték a napot, tudtak valamit?


    Borsikám, hogy sikerült a Tecával a talid?


    Magdika, Boscó azért ugye kapott simit is?


    Nagy a csend? Tessék felébredni és jönni. A Menedékház vár !!!!!!


     

    előzmény:
    BiriBiri (277088)
    2018-02-15  19:56
  14. 2018. február 15. 19:56277088.

    Végre megtanultam a jelszót..mindig más név jutott az eszembe...több helyre is leírtam. Most már tudok.


    Pötyi! nagyon szép kislány Leona...de ezt már mondtuk, de jó látni. meg azt is, hogyan segyti Erika Borsikát..Borsika lánya hogyan segíti az anyját...olyan mint egy jó mese


    Akkor ha mindenki készen van az esti nyugalomra hajtsátok álomra a fejeteket...és hiányzók!! gyertek holnap.

    előzmény:
    potymama (277084)
    2018-02-15  18:48
  15. 2018. február 15. 19:44277087.

    Erika biztos vacsiztok, elnézést. Jó étvágyat kívánok.A szkájpra is írtam. Biztos, ami biztos. 

  16. 2018. február 15. 19:29277086.

    Erika, vezetett, azért nem vette fel Ildi lányom. Holnap reggel, v. délelőtt, ..ami időpontot megírsz, ott lesz a kapuban.. Mondd meg jó? Előtte majd beszól a telon, h. hány perc mulva lesz ott. Jaj nagyon örülök, olyan ügyes voltál! Puszillak.


     

  17. 2018. február 15. 18:58277085.

    mindjárt, ...mindjárt megmondom Erika! Csak most olvastam ide be,mert vendégem volt. Hűűű nagyon örülök és köszönöm szépen.

    előzmény:
    erry (277082)
    2018-02-15  14:53
  18. 2018. február 15. 18:48277084.

    Kaptam Alexától képeket, valamilyen autó kiállításon voltak.

  19. 2018. február 15. 17:17277083.

    Mindenki tudja...de hátha nem.

  20. 2018. február 15. 14:53277082.

    Szervusztok!


     


    Annyi minden történt velem, velünk..majd a diófa alatt elmondom....Alig van egy percem, mindig jövünk, megyünk, intézkedünk. Csak az vigasztal, hogy a jövő héttől minden könnyebb lesz......


     


    A legfontosabb közlemény Borsikának szól. Drágaságom kaptam a piacon hájat, megvettem, de nem tudok átmenni. Egyrészt még nem vagyok százas, a másik, hogy vagy jönnek vagy mennem kell valahová......Ha Ildid erre felé jön, ugorjon be érte, persze ha nem gond. Ha mégis akkor holnap délelőtt van pár percem, akkor átdobom!!!!! Jó???????


     


    Itt is szépen süt a nap, persze tegnap olyan havas esőbe kerültünk, hogy a kapucnimba beleesett és megfagyott....Még szerencse, hogy nem fáztam meg......


     


    Julika jó ötletet adtál a rántott karfiollal.....jövő hétre be van tervezve......nagyon szeretem.....


    Francika milyen jó lenne ha ez az ügyfélszolgálat működne.....


    Magdi  olyan irigy vagyok a tegnapi író olvasó találkozó miatt...szívesen ott lettem volna veled......


    Sacika hogy vagy? Szemed?


    Annuska a szemészetre csak kedden tudok menni......addig kevesebbet vagyok a gépnél és kevesebbet olvasok....persze ez nagyon bosszant......


    Elmentem a házidokihoz, kaptam dokit és használati utasítást magamhoz.....Imádom ezt a doki nőt.....Van humora és nagyon alapos. Tudjátok mit mondott? Ha magas a vérnyomásom, akkor igyak egy kupica házi pálinkát.....Nem kell napi háromszor és rendszeresen, nehogy majd alkohol függőséggel kelljen kezelni....Jót nevettünk rajta......De az biztos, hogy amikor hazajöttünk ittam egy kupicával.....az előbb megmértem és teljesen normális. Az igaz, hogy kicsit érzem az alkohol hatását.....jó kedvem lett....


    Megyek a konyhába, előkészítem holnapra a kolozsvári rakott káposztát, mert megint menősek vagyunk...


    Sokat gondolok rátok, vigyázzatok magatokra!!!!!!!

  21. 2018. február 15. 14:36277081.

    Nagyooon jó!

    előzmény:
    franci47 (277080)
    2018-02-15  14:08
  22. 2018. február 15. 14:08277080.

    Szép napot, süt a nap, bár nincs nagyon meleg. 


     


     


     


    A SZERETET TELEPÍTÉSE
    Ügyfélszolgálat: - Igen, miben segíthetek?-
    Felhasználó: - Hát, hosszas megfontolás után úgy döntöttem, installálni fogom a Szeretetet. Végigvezetne, kérem, a folyamaton?-
    Ügyfélszolgálat: - Rendben, szívesen segítek. Készen áll az indulásra?-
    Felhasználó: - Hát, nem vagyok egy műszaki zseni, de azt hiszem készen állok. Mit kell először tennem?-
    Ügyfélszolgálat: - Első lépésként nyissa meg a Szívét. Megtalálta a Szívét?-
    Felhasználó: - Igen, de egy csomó más program is fut jelenleg. Lehet telepíteni a Szeretetet, miközben ezek futnak?-
    Ügyfélszolgálat: - Milyen más programok futnak?-
    Felhasználó: - Lássuk csak, van Múltbéli Megbántódás, Alacsony Önértékelés, Harag és Neheztelés. Ezek futnak éppen.-
    Ügyfélszolgálat: - Nem gond, a Szeretet fokozatosan törölni fogja a Múltbéli Megbántódást a jelenleg működő rendszeréből. A hosszú távú memóriában esetleg megmaradhat, de már nem fog megzavarni más programokat. Végül a Szeretet felül fogja írni az Alacsony Önértékelést a saját moduljával, amit Egészséges Önértékelésnek hívnak. Viszont a Haragot és a Neheztelést teljesen ki kell kapcsolnia. Ezek a programok megakadályozzák a Szeretet megfelelő installálását. Ki tudja kapcsolni ezeket?-
    Felhasználó: - Nem tudom, hogyan kell kikapcsolni őket. Meg tudja mondani?-
    Ügyfélszolgálat: - Örömmel. Menjen a startmenübe és indítsa el a Megbocsátást. Ezt addig kell ismételnie, amíg a Harag és a Neheztelés teljesen ki nem törlődnek.-
    Felhasználó: - Rendben, kész! A Szeretet automatikusan elkezdte telepíteni magát. Ez normális?-
    Ügyfélszolgálat: - Igen, de ne feledje, önnek csak az alap program van meg. El kell kezdenie kapcsolódni más Szívekhez, hogy hozzáférjen a frissítésekhez-.
    Felhasználó: - Hoppá! Máris kaptam egy hibaüzenetet. Azt mondja: "Hiba - A program nem fut külső egységeken." Most mit tegyek?-
    Ügyfélszolgálat: - Ne aggódjon. Ez azt jelenti, hogy a Szeretet program Belső Szíveken való futásra lett tervezve, de az ön Szívén még nem futott.
    Kevésbé technikai nyelven ez csak annyit jelent, hogy önnek először saját magát kell Szeretnie, mielőtt másokat Szerethetne.-
    Felhasználó: - Tehát most mit tegyek?-
    Ügyfélszolgálat: - Gördítse le az Önelfogadás menüt; majd kattintson az alábbi fájlokra: Megbocsátok Magamnak 2.0,
    Felfedezem az Értékeimet 1.5,
    Tudomásul Veszem a Korlátaimat 3.0-.
    Felhasználó: - Rendben, kész.-
    Ügyfélszolgálat: - Most másolja őket az "Én Szívem" könyvtárba. A rendszer felül fog írni minden zavaró programot és kijavítja a hibás programozást. Ezen kívül törölnie kell a Terjengős Önkritikát az összes könyvtárból és kiürítenie a Kukát, hogy biztosan eltávolítsa teljesen, és soha ne jöhessen újra elő-.
    Felhasználó: - Megcsináltam. Hé! A Szívem új fájlokkal telik meg.
    Mosoly jelent meg a képernyőmön, meg a Béke és az Elégedettség, és máris bemásolja magukat mindenfelé a Szívemben. Valamint az egész rendszerem melegedni kezdett. Ez normális?-
    Ügyfélszolgálat: - Sok esetben. Másoknak eltart egy ideig, de végül minden helyreáll a megfelelő időben. A rendszer melegedése normális, és javítja a Szív működését, ne aggódjon. Egyébként jó érzés nem?-
    Felhasználó: - De az, csak még szokatlan.

  23. 2018. február 15. 13:15277079.

    Sziasztok!


    Itt ragyogó napsütés van ....a sárkirály a teraszon napozik.Most takarítottam el a romokat.


    Délelőtt elkészítettem a palántaföldet...igaz csak egy részét,mert kiderült edényem sincs elég,mert mindent kidobáltam.


    Borsévi...a jelelés jó ötlet ...lenne...ha többen lennétek és tudnátok egymással beszélgetni.Bár a tanfolyam ...kimozdulás, találkozás más emberekkel stb.Jó beszélgetést Tecával....harcold ki magadnak a szót.


    Gondolok rátók...válaszolok is magamban szóban....nem megy az írás.


    Távollevő Kislányok....hiányoztok!


     

  24. 2018. február 15. 13:01277078.

    pÖTYIKE, .BIRI-BIRIKE! MNDENKI!


    kÖSZI, JÓ H EZEKET megírtátok, mindig tanul az ember. Olyasmik, amire alapból nem is gondolok. Emlékszem, igen, írtad az idős rokonokat.  Várom Tecát, 5 perc és jön. Sütöttem bögrés fánkot, a net-ről. Tecának. Ez sem sikerült. Abba is hagytam a felénél. Később rájövök, mit rontottam.  Majd írok, ha elment. Remélem életben marad a fánkom után. Ha meg meri kóstolni. Pedig sajtost csináltam neki, mert cukros. 

    előzmény:
    potymama (277075)
    2018-02-15  10:43
  25. 2018. február 15. 10:51277077.

    Ildikó ..köszi a kis filmecskét, letöltöttem de még nem néztem meg.

Címlap

top