Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 14. 06:39277051.

    Nem jól írtam..BiriBiri..még szokni kell...remélem nem bukok le a modik előtt, nehogy kidobjanak, a hátuk mögött jöttem be..psszzz!!!

    előzmény:
    BiriBiri (277050)
    2018-02-14  06:36
  2. 2018. február 14. 06:36277050.

    Csiri biri...nem BuriBuri....itt vagyok, ragyogok. Legyen meg Marika akarata, én köszöntöm a reggelt. Még szoknom kell ezt a nevet, a gép is szokja, először fel is kínálta, de aztán megszakadt a kapcsolat a szerver és a felhasználó között és azt mondta lépjek ki. Na azt már nem..örülök, hogy még ha "inkognitóban", de bent vagyok.


    Rossz volt az éjszakám. Annyiban volt rossz, hogy fél 10 kor elaludtam és 11 kor már kialudtam magam. 3 ig fenn voltam, olvastam, rejtvényeztem, itt voltam a gépnél..és fél 3 kor már nagyon ideges voltam..mindjárt reggel van és én még nem aludtam...aztán próbálkoztam és fél 6 ig sikerült. Fáj a térdem, esik a hó..szakad, de nem marad meg, nincsen hideg. Már begyújtottam mert arra számítok majd vissza alszom itt az ágyikómban. Annyira jó reklám nélkül nézni a filmet de nem néznem kellett úgy is, olyan érdekes volt. remélem lesznek ég ilyen filmek, e az a munka kárára megy, fegyelmezetlen vagyok, hagyom elcsábítani magam. Ma varrás mintát fogok pausz papírra kiszurkálni, olyan aprólékos munka, de szeretem csinálni. Legyen szép napotok!!!

    előzmény:
    franci47 (277049)
    2018-02-13  19:21
  3. 2018. február 13. 19:21277049.

    Jó estét.


    Üdvözlöm BiriBirit az oldalon. 


    Örülök, hogy megtaláltátok ketten a bejövetel módját. Remélem a kulcs nem megy tönkre a h asználatban.


    Én is megjöttem.


    A kezelés most nagyon  jó volt, de mindig elég erős. Csak a derekam nem engedi kihúzni magát, annyira makrancos, próbálom így-úgy levegőt venni kifújni időben, de nem és NEM. Hát így maradunk. A lábamnak nagyon jót tett.


    Megbeszéltük a könyvet. Tényleg nagyon örültem, hogy elolvashattam.


    Majd hoz egy másikat is ugyanettől az írónőtől.


    Most Bencétől kapottat kell elolvasnom..... lassacskán.


    Magdikám, te már biztos jól kiszórakoztad magad, sok szépet hallottál. 


    Lányok itt aprón esik a hó, aztán mire leér  elveszti alakját, esővé válik.  Nincs jó idő, fáztam haza fele.  Közben találkoztam egy volt kolléganőmmel, aki szabin van. Kicsit tereferéltünk. Mondtam mit keresek erre, mert már kellett nekem, hisz igazán sánta voltam. Akkorát nézett, hogy ő engem aztán nem tud elképzelni sántán. Mindig friss szoktam lenni, semmi jelen nem volt a mostani bajoknak.


    Hááát igen. Egyszer eljön, ami még nem volt.


    Erikám, hogy vagy? Írj valamit édesem, vagy küldj egy imélt.


    Annuska remélem hamarosan egészséges leszel. 


    Mindenkiért izgulok, jó lenne úgy mindenhatónak lenni csak egy órácskára - mit képzelek ugye? mindjárt megkapom a magamét - az összes beteget felszabadítanám minden eüs baja alól. Csak erre használnám. 


    Most kicsit az én szemem is könnyezik, rendetlenkedik,mint Sacié. Én jegelni szoktam egy- egy pici időre. Levenni és kicsit megint feltenni. Nem szabad még 5 percig sem fent tartani. /zselatinos párnácskákat szoktam hűteni./ Kamillára nem esküszöm. 


    Tomi hívott az előbb, hogy Tcom nevében valaki üzenget, imélt küld,vagy másképp üzen, hogy tartozásom van. Ne álljunk szóba vele - törlés - . Holnap  feljelenti a Rendőrségen. Csak azért, hogy tudjanak róla. 


    Most látom Julika, hogy keresel.  Írtam jól esett. De  hogy holnap mi lesz, nem tudom. Már öregek ezek a csontok. Nem tudom meddig lehet ide járni, nem találkozom senkivel mindenki időpontra megy. Egy nálam öregebb férfivel és fiatal nőket láttam. Na majd rákérdezek mi az ábra. 


    Igaz engem annyira nem érdekel ki megy ki nem. Én még kicsit megyek.  Ugye? 


    Tegnapi hajvágás utáni frizurának nyoma sincs /nyomasek bobo, ki volt az? /  Lenyomta a kapucni, ma azért meg tudtam csinálni, lehet, hogy jobban tetszett mint a fodrászé, de visszafele megint a fejemen volt a kapucni.Ugyanaz lett.  A vágás nem lett rossz,csak most a hajam kicsit  cérnácska vastagságu, tavasszal talán megerősödik...... vagy nem. Nem én választok. 


     


    Marikám, én már olyan fürge nem leszek soha,mint ahogy írod. Régen igen, hol itt- hol ott - ki-be-le fel szóval  szó,ami az ige előtt áll,jöhetett, de már nem. örülök, ha biztonságban elmegyek és vissza is jövök.  De tény... a karbantartás kell. Van akinek jó, és biztonságos régi karbantartója van,biztos sokat számít, nekem a  csontkovács átgyúrja a hátizmot, a nyakat, a csípőt,kezemet-lábamat nyújtja, kirángat a rossz tartásból.  Ebből kell frissnek, fittnek lenni, amennyit hasznosítani tudok belőle. 


    Anikó ne sajnálgass, ne hálálkodj, te is elmennél,megtennéd amit kell, és meg is tetted,amikor nekem volt rá szükségem.Nem mondom,  hogy nem volt kis zabszem effektusom bizonyos dolog miatt.


    Pötyi, macskád szenzációs. Miket talál ki. Egyáltalán szereti a vizet? 


    Borsom drága csillagom,milyen feladataid vannak. Gyűjtögetsz. Ügyes vagy nagyon.


    Na mentem, mert ezt a sok össze-vissza gondolatot  nem tudjátok majd kiválogatni,  olyan mint amit a szél összehord, vannak benne  szép levelek, hervadtak, és érthetetlenek is. 


    Hamupipőke munka. 


     


     


     

  4. 2018. február 13. 19:14277048.

    Így örültem neked!

    előzmény:
    BiriBiri (277034)
    2018-02-13  12:22
  5. 2018. február 13. 18:19277047.

    Várom Ildit!!!!!Hogy esett a kezelés???

    előzmény:
    potymama (277046)
    2018-02-13  17:33
  6. 2018. február 13. 17:33277046.

    ÚÚÚ, de randa idő van!!! Csak esik, meg esik az eső, éjjel meg a hó fog..állítólag, de nem marad meg.


    Én is úgy vagyok a fodrásszal, hogy sehogy, de itt van a házban az üzlet..csak átmegyek. Egy baj van..nem tud hajat vágni..pedig igen csak beképzelt csaj!!!


    Előzőleg egy fiúhoz jártam ő nagyon jól vágott hajat, tudjátok, ha megadja a formáját a vágással sokáig megmarad. Sajnos autóvezetés közben infarktust kapott, még volt annyi lélekjelenléte, hogy kisorolt a forgalomból a felesége mellette ült, de az útszélére érve meghalt.


    Anikó szép legyél!!! Úgy örülök amikor látom, hogy beírsz.


     

  7. 2018. február 13. 17:22277045.

    Szervusz Marika!


    Én legyek az ébresztő? ha sikerül korán ébredni akkor megy, pláne ha a kis gépen is tudok írni..megpróbálom. A fodrászok egy idő után valahogy nem úgy működnek ahogy megszoktuk..nekem is volt olyan időm amikor azt mondtam, elszállt az idő "Öcsi bácsi" felett...addig nagyon jól nyírt, aztán nem voltam elégedett. lehet, hogy a hajam volt a hibás, mert most megint jól vág

    előzmény:
    Sacika44 (277043)
    2018-02-13  15:44
  8. 2018. február 13. 16:33277044.


     

    előzmény:
    BiriBiri (277042)
    2018-02-13  15:42
  9. 2018. február 13. 15:44277043.

    Szervusztok!


    Tudtam, hogy Pötyi nem nyugszik, míg meg nem oldja Julika problémáját.Nagyon ügyes vagy.


    Julika reggel várlak az ébresztővel.A diófa alatt majd  akkor találkozunk, ha jobb idő lesz.


    Annuska ,hogy vagy?Nem írtál róla semmit.


    Anikó itt is pocsék idő van.Talán pénteken már kapunk egy kis napot.Vigyázz magadra.


    Magdi jó szórakozást délutánra.


    Ildikó már biztos végzett a csk.Olyan fürge lesz, hogy mindenki csak kulloghat utána.


    Borsika jó gyűjtögetést.Legyél kicsit erélyesebb a kutyusokkal.Ne hagyd, hogy minden papucsodat tönkretegyék.


    Látom lassan mindenki eljut a fodrászhoz, csak én maradok ki.Nagyon rám férne, de előbb kéne találnom egy új lánykát.


    A mostanihoz nagyon rég óta járok, de az utóbbi egy évben valami nem stimmel vele, vagy velem.Már egyet kipróbáltam J. együtt,de se neki sem nekem nem jött be.


    Vigyázzatok magatokra.

  10. 2018. február 13. 15:42277042.

    Szervusz Ancsa!


    Örülök, hogy látjuk egymást..mindenhol jó, de a legjobb itthon. Azért hálás vagyok a "diófának" hogy alatta találkozhattunk.


    Ti Ildivel nagyon hasonlóak vagytok hozzánk, Nórihoz és hozzám. A barátságotokra értem. Én is mindenben számíthattam Nórira amikor Bélát egyedül ápoltam. Naponta eljött és mindenben segített...valahogy még este is megérezte, szükség van rá, kéretlenül eljött....Béla halála után depressziós voltam..akkor is jött, figyelt rám, elkísért oda ahová nem mertem egyedül elindulni...Természetesen kölcsönös volt a törődés, neki egy nagyon csúnya térd sérülése volt, gipszben volt, akkor én jártam hozzá, Béla vitte neki az ebédet amíg emlékezett rá hol is lakik. Mindenkinek ilyen barátok kívánok mint ami nekünk van.

    előzmény:
    ancsa46 (277041)
    2018-02-13  15:11
  11. 2018. február 13. 15:11277041.

    Szervusztok.


    Jöttem jelentkezni, hogy meg vagyok, lehetnék jobban is, de ez van. Sajnos ez a lökött idő sem kedvez, valami havas eső féle esett/esik, és már sötétedik, főleg a lakásban, és még a szél is feltámad, na az nem a lakásban, de egész nap megy a kazán.


    Kedves BiriBiri jó hogy tudtál jönni, reméljük hogy tartósan maradhatsz.


    Annuskám dehogy megyek ki, nagyon szép időnek kell ahhoz lenni, hisz olyan vagyok mint a szédelgő hópihe. Be vagyok csütörtökre jelentkezve fodrászhoz, még oda is csak kísérettel tudok menni, de már tűrhetetlen ahogy kinézek.


    Szegény Ildi tegnap is nagyrészt az én ügyeimet intézte a városban, elmondani sem tudom mit csinálnék nélküle. Ezt megköszönni sem lehet eléggé.


    Magdikám, kellemes délutánt kívánok. Nagyon jó sora van Boscónak azt megmondom.


    Mindenki nagyon vigyázzon magára!!!

  12. 2018. február 13. 14:44277040.

    Félek is, hogy elkiabálom.....de bízom is .....olyan jót derültem, BuriBuri  BiriBiri  ide valósi!!!!Timi telefonált, hogy munkavédelmi előadásra kell bent maradni...főzzem meg én a tökfőzeléket. remélem ízleni fog, nem vagyok nagyon jó főzelékben..gyerekkorukban nem szerették, Béla sem, így nem gyakoroltam...ettem eleget az óvodában..hétvégén nem azt főztünk...aztán beleöregedtek a főzelék szeretetébe.

    előzmény:
    potymama (277039)
    2018-02-13  13:40
  13. 2018. február 13. 13:40277039.

    Várd ki a végét Julika..és nyugtával dicsérjük a napot!


    Most viszont a profilnál ne lépjél ki..hanem csak a piros X-el zárd be a topikot, hátha egyszer csak bent maradsz és nem kell mindig átírni az egészet.


     

  14. 2018. február 13. 13:37277038.

    Elfogadta a kis gépen ezt a fedő nevet.....de csak a chromon..a firefox nem hagyja átverni magát... Pötyi a csodatévő!!!!!!

  15. 2018. február 13. 13:16277037.

    kitaláltam....ez a tiéd ....ez meg a nagy tudású Pötyié 


    Ezek után szép napot Mindenkinek!


    Tegnap és ma is csak havazik, igaz ma már aprón ....és nagyon hideg lett...csak bekuckózni érdemes...


    Mind a két szemem begyulladt ...talán a kamillázás segít......


    Vigyázzatok magatokra....hiányzók adjanak életjelet magukról...

    előzmény:
    BiriBiri (277034)
    2018-02-13  12:22
  16. 2018. február 13. 13:07277036.

    Jó ennyi nevető fejecskét látni...de ne örüljünk korán..holnap is nap lesz...ilyen már volt, hogy pünkösdi királyság volt egy nap. 


    Kicsit szomorkás az idő, az előbb még hó is szállingózott..de most semmi, csak a szürkeség van. megyek a kuckómba olvasgatni. 

    előzmény:
    harangvirag08 (277035)
    2018-02-13  12:30
  17. 2018. február 13. 12:30277035.

    előzmény:
    BiriBiri (277034)
    2018-02-13  12:22
  18. 2018. február 13. 12:22277034.

    Kipp kopp kopogok, találd ki, hogy ki vagyok? Nagy tudású Pötyi segített, nem tudom meddig tartható fenn ez az állapot, de most fürdök a Menedékház légkörébenEz most olyan, mint ha "tanú védelmi programban" lennékne mondjátok el senkinek, nehogy megint kitiltanak

    előzmény:
    BiriBiri (277033)
    2018-02-13  12:13
  19. 2018. február 13. 12:13277033.

    Itt vagyok!!!!

  20. 2018. február 13. 11:53277032.

    Szervusztok


     Itt is pocsék az idő. Elöstőr esegetett egy kis hó, majd  jött az eső.


     Jót nevettem Pötyi  reggeli kalandját. Dezsőnek biztos melege volt.


    Olyan jó olvasni ahogy a négylábu családtagokról irtók. Egyértelmű ez egy igazi  állatbarát társaság is. Behéz megérteni amikor olvasok , v. hallok olyanokat, hogy éheztetik, kidobják ezeket a hü kis társakat.


    Erika, elmentél a szemdokihoz?


    Ildike, érdekes olvasmány volt számomra az Ég-Fóld-ből beirt  sorok. Ma ugye csk. a müsor?


    Anikó hogy vagy? Ebbe a pocsék időbe ne menj ki.


    Pötyike, tetszenek az újabb babák.


    Mindenkinek kellemes és szép napot, hetet kivánok.

    előzmény:
    potymama (277030)
    2018-02-13  10:44
  21. 2018. február 13. 11:52277031.

    Próba!

  22. 2018. február 13. 10:44277030.

    Sziasztok!


    Itt is elkezdett esni egy kis hó, aztán eső..most meg mintha tisztulna az ég. Jót mosolyogtam Magdi, hogy inkább ott maradtál aludni, mint kiraktad volna Boscót a hidegbe.


    Én ma reggel megyek fogat mosni meg mosakodni..hát Dezső kisdeden alszik a mosdókagylóban.


    És mit tesz a hülye gazdi? Szép csendben, hogy ne zavarjam a kádban mostam fogat..majd leszakadt a derekam a hajolástól!


    Most nekem is jól jönne egy kis csontkovácsolás, de lehet egy jó masszírozás is meg tenné a hatását.

  23. 2018. február 13. 10:41277029.

    Magdika szia, ..milyen jó progid van! Nahát, ez az írónő nagyon népszerű, a Nők Lapjából a kedvencem. Kíváncsi vagyok, van-e új könyve, és milyen témát visz Nektek. 


    Sziasztok kedves Lányok! 


    Mindenkit köszöntök, szép napot kívánok. Remélem jól aludtatok. Semmiféle kedvet nem érzek komolyabb munka megmozdulásra. Terveim azok vannak, ..de még átgondolom. Fel kell mérnem jó-e ha nekiállok bárminek, ..mi lészen majd az eredménye. Erőt gyűjtök. Kávéztam, ..megnéztem van-e családi üzenetem, ..egy kicsit bementem a diófa alá, beköszöntem Julikának, .Ide is bekukucskáltam, írtatok-e sokat tegnap óta?   .Gondoltam Rátok szeretettel, és aggodalommal, h ne legyen senki beteg. 

    előzmény:
    harangvirag08 (277028)
    2018-02-13  10:05
  24. 2018. február 13. 10:05277028.

    Szép napot mindenkinek!


    Itt elég szürke idő van....az éjszaka fagy is volt.Este már nem volt kedvem haza menni...Boscó járt jól ...mert bent aludt.Reggel végig nyargalta a sáros lábaival az egész alsó szintet...aztán befeküdt az ágyába ....és horkol.Kicsit még maradok...aztán kénytelen leszek kitenni ...mert már haza is kellene mennem.


    Délután megyek a könyvtárba.Író-olvasó találkozó lesz a könyvtárban. A vendég Scheffer Erzsébet lesz.Persze előtte megint itt kell lennem ,mert jönnek a gázórát leolvasni.4-ig várok ha nem érnek ide...csókolom.


    Gondolok mindenkire....én is olyan szürke vagyok ma mint az idő....na,de majd eljön az én napom is.

  25. 2018. február 13. 09:20277027.

    Jó reggelt.


    Sajnos egyelőre nincs több időm. 


    Legyen szép napotok. 

Címlap

top