Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. február 12. 23:19277026.

    Azt hittem beszélgetünk.


    Nem fog előfordulni többé egy kérdés sem. 


    Aludj jól  nemkeso.


     

    előzmény:
    nemkeso (277025)
    2018-02-12  22:00
  2. 2018. február 12. 22:00277025.

    Ne haragudj meg, de nagyon bizalmatlan vagy, pedig nem adtam ra okot...Szinte inkvizicio elott erzem magam. Hidd el, erre semmi szukseg. 

    előzmény:
    franci47 (277024)
    2018-02-12  19:56
  3. 2018. február 12. 19:56277024.

    Nem emlékszem ezekre a nevekre. 

    előzmény:
    nemkeso (277021)
    2018-02-12  19:51
  4. 2018. február 12. 19:53277023.

    Igen, en csak rovid ideig, mielott zart topikkent szetvaltunk

    előzmény:
    franci47 (277019)
    2018-02-12  19:48
  5. 2018. február 12. 19:51277022.

    Ha-ha ..jó ez a "má nem bírom" kép! ..Meg az okosságok.   Mindíg hozol valami értékeset, elgondolkodtatót Ildike. Nekem személy szerint  többször is el kell olvasnom.     Ma nagyon elégedett vok magammal, bár nem sokat végeztem, de az hasznos volt. Reggel arra ébredtem a visszaalvásomból, hogy talán R.-ám kiabál, hogy "anyukám!". Na rohanok a konyhába az ablakhoz,  ..senki. Csak álmodtam. Ösztönös volt, ..nincs kulcsuk (nálam van az övék is), mert  lecseréltük a kapuzárat. Elszaladtam Á.-hoz, kapott friss gyertyákat és elmondtam neki, mi mindennel múlatom az időmet és h hiányzik. Utána irány a cba, ott nevetséges áron vettem egy csomag zöldséget és kacsanyakat. Feldobtam a kuktába, mert tudom, milyen marha soká fő meg. Mellé, vagyis bele: libagége tészta. Amíg főtt, összeporszívóztam egy kicsit, ..balhéztam egy rövidet Micivel, mert körberágta a lábtörlőmet, ráadásul vedlik is. Szóval az ajtó előtt minden szőrös. Aztán elővettem a "munkámat"  (ag.gyűjtés a gyereknek, hogy legyen miből ötletelni, ha majd írni kezd.) Most síszünet van. A múltkor is síszünet volt? én már nem is tudom. A lányomat aggasztja ez a sok szünet, mert, ha unatkoznak, akkor huzakodnak egymással. Akkor van nyugi, amikor elmegy egyik edzeni, a másik meg korizni. Délután aludtam egy rövidet, aztán ettem végre. Hát így telt a napom,  ..várom a jó időt. Jön? ..nem jön?  ..azt mondjátok, Zalában esett a hó? nem tetszik ez nekem. most már mennem kell. Hol is van  a söprűm?

    előzmény:
    franci47 (277004)
    2018-02-12  15:58
  6. 2018. február 12. 19:51277021.

    Egynehanyunknak a zart topik nem volt zokkenomentes, igy idokozben nevcserere volt szukseg. Az emlitett lanyok mindket neven ismertek termeszetesen. 

    előzmény:
    nemkeso (277020)
    2018-02-12  19:49
  7. 2018. február 12. 19:49277020.

    Nem titok, orchideak, majd cicabogarka64

    előzmény:
    franci47 (277018)
    2018-02-12  19:44
  8. 2018. február 12. 19:48277019.

    60-7o-es csoportban voltatok. Verával is. 

    előzmény:
    franci47 (277018)
    2018-02-12  19:44
  9. 2018. február 12. 19:44277018.

    Mi volt a nickneved? Talán akkor jobban beazonosíthatlak. Ha nem akarod nem írod be. 

    előzmény:
    nemkeso (277017)
    2018-02-12  19:39
  10. 2018. február 12. 19:39277017.

    Elkepzelheto, hiszen mint irtam, eleg regen regisztraltam. Eleinte nyitott volt a topikunk. Ha jol emlekszem, Zsuzsa Pilisszantorol es Bobe Pecelrol is belatogat ide.

    előzmény:
    franci47 (277016)
    2018-02-12  19:31
  11. 2018. február 12. 19:31277016.

    Köszönöm szépen a bemutatkozást. 


    Hama Marikával már én is váltottam néhány "szót"


    Mikor még nem vonult zártba, akkor olvashattalak téged is? Nagyon ismerősnek tűnsz. 


     

    előzmény:
    nemkeso (277014)
    2018-02-12  19:27
  12. 2018. február 12. 19:28277015.

    Amúgy egy könyv kapcsán írtam. 

    előzmény:
    nemkeso (277012)
    2018-02-12  18:32
  13. 2018. február 12. 19:27277014.

    Nem lettem kizarva a megszokott topikbol. Az nlc rancfelvarrasa soran a tobbiekkel egyutt nem tudtunk belepni a zart topikba. Mire "megjavitottak", ugy bepoccentem, hogy megszuntettem az nlcvel a kapcsolatot. Majd kesobb kiderult, hogy ha uj jelszot kerunk, a regi tagok vissza tudtak menni, de ujakat mar nem vehet fel a hama Marika, aki a topik "gazda". Szoval igy kint rekedtem.


    Igen, elfogadtak, szerettek es talan meg hianyzom is nekik. Amikor hazamentem, egy etteremben osszejott a tarsasag 14-15-en. A kozel 10 ev alatt nagyon osszeszokott a tarsasag, mindenrol beszelgettunk, hiszen zart topik leven /remelhetoleg/ csak mi olvashattuk. Jol lehet semmi eget rengeto titkunk nem volt, de mint tudod, a mi korunkban mar bizalmatlanabbak vagyunk.


    Mint emlitettem, 39 eve elek itt. Idokozben a ferjem hosszas betegseg /Alzheimer/ utan 4 eve meghalt. Egy lanyom van es egy tunderi, majdnem 10 eves unokam, Lilly. Otthon kulkereskedelemben dolgoztam, itt kezdetben a lanyommal, majd kesobb a beteg ferjemmel voltam elfoglalva. Nehany evet mint hostess dolgoztam itt...de 2003tol nyugdijaztam magam. Rendszeresen jarok a varosi /Peterborough, kb. 150 km Torontotol/ nyugdijasok klubjaba, kellemes tarsasag, jo kikapcsolodas, de orulok amikor hazajovok. Szeretek egyedul is lenni, soha sem unatkozom, sokat olvasok, zenet hallgatok, komputerezek /Skype, facebook stb./ es TV. Ujabban sok torok sorozatot nezek a Netflix-en a TVn. Erdekel az emberi termeszet, filozofia, pszichologia, altalaban a human temak. Ha barmi erdekel, kerdezz batran.

    előzmény:
    franci47 (277013)
    2018-02-12  19:02
  14. 2018. február 12. 19:02277013.

    Szabad vélemény nyilvánítás van. 


    Nincs ellenemre a te véleményed. Más véleményt is el tudok fogadni,mint ami az enyém, természetesen, ha nem akar kihasználni, és nem okoz nekem kárt. Mint írod is a cél lehet azonos. Nem biztos, hogy ROSSZ, csak éppen nekem nem tetszik. De az is lehet, hogy átgondolom, és holnap már másképp látom. 


    Sajnálom, hogy nem tudtál visszamenni a társaidhoz.  Vagy hogy rekedtél kint? Kizártak, vagy nem tudsz belépni,mint nálunk Julika. Mondjuk ez nem zárt topic.


    Mit mondanak  azok, akikkel a kapcsolatot tartod? Vállalnak téged nyíltan?  


    Boldogságot bizony kis dolgokból is megkapjuk. Gondoljunk arra, hogy süt a nap,  és mindjárt jobb kedvünk lesz. Vagy éppen egy hangyányit jobban érezzük magunkat.  Vagy kaptunk egy kedves szót, valaki jó éjszakát kívánt nekünk, vagy megkérdezik hogy vagy, és meg is várják a válaszodat. 


    Ja és vevőnek kell lenni a boldogságra, nem minden nap vesszük észre. /előfordulhat, hogy annyira lefoglalnak bennünket bizonyos dolgok, hogy csak abban gondolkodunk. 


    Írj magadról egy kicsit nemkeso. 


    Semmi sem késő, ez a topik a  Középkortól, de nem a mi korunkról szól. 


     


    Elaludtam egy kicsit. Most megymajd a küldemény Lányok. 


     


     

    előzmény:
    nemkeso (277012)
    2018-02-12  18:32
  15. 2018. február 12. 18:32277012.

    Lenyegeben szep gondolatok amiket ideztel, leirtal. De ha mindig, mindenki csak azokkal haladna, akik ugyanugy latjak a vilagot, meglehetosen egyhangu lenne az elet. Hiszen attol erdekes, szines, valtozatos, mert nem vagyunk egyformak. Csak mert MAS az elgondolas, nem feltetlenul jelenti azt, hogy ROSSZ. A titok azt hiszem abban rejlik, hogy az ember el tudja fogadni a MAS allaspontot, velemenyt. Ettol fuggetlenul a cel lehet azonos. Az emberek tobbsegenek a celja a bekes uton valo haladas. Mindenki igyekszik megtalalni a sajat boldogsagat. Hogy az mi? egyenenkent valtozhat es rendszerint valtozik is. Altalaban a boldogsagot valami kulonleges, nagy, allando allapotnak kepzeljuk el, holott az apro, kis dolgokbol tevodik ossze. Mivel mindig a nagyot keressuk, elofordul, hogy elsetalunk mellette, nem vesszuk eszre. Ez az en velemenyem.

    előzmény:
    franci47 (277005)
    2018-02-12  16:16
  16. 2018. február 12. 18:18277011.

    Koszonom, potymama. Megertem, hiszen nagyon sok a kotekedo. A Hatvanon tuliak tarsasaganak, a zart topiknak voltam a tagja mig lehetetlenne valt belepnem. De a lanyokkal a fb-on tartom a kapcsolatot . Hazalatogatasaim alkalmaval talalkoztunk is. Utalok civakodni, veszekedni.


     

    előzmény:
    potymama (277002)
    2018-02-12  10:26
  17. 2018. február 12. 17:30277010.

    Nahát! Egy rugóra jár az agyunk??? Tegnap fejeztem be a receptjeim szortírozását, egy csomót leselejteztem..a jól beváltakat beírtam a sz.gépbe. Mondanám elküldöm nektek emailban...de minek?


    A lányom kinyomtatta, mert az eredeti lapokon a ráfolyt tojás és a liszt, cukor keveréke megtette a hatást!

  18. 2018. február 12. 17:21277009.

    Tudod Magdi annyi mindent előhoztak belőlem. 


    Olvasd el feltétlenül. Tegnap Anikónak előadtam, ami eszembe jutott, Ma lehet, hogy már  nem tudnám elmondani.


    Majd kérdezd meg a könyvtárban, hogy van-e folytatás, mert hogy lesz az biztos.  úgy van megírva, hogy már most látszik.


    Érdekes írás a múltból /könyv szerint/ ahol sokkal előbbre jártak, a számítógép téma, a tervező program, milyen érdekesen kigondolta az író.


    Tegnap ahogy elkezdtem mesélni Anikó mondja, hogy volt egy ilyen előadás valamelyik adón, éppen a napokban.  jó lenne megnézni. De hát ilyen, aki be sem kapcsolja a TV-t hogy venné észre, hogy most  KELL nézni. 


    Szerelmi élet is nagyon érdekes, bár nekem  nem az esetem az ilyen, de el tudom képzelni, hogy létezik. A nők helyzete, tisztelete a férfiak által. Összefogás.  stb. Gyógyítás, kereskedelem, utazás, különböző népek élete. Hogy tagolódott ennyire szét a  Föld, és mit hoz magával. Annyi- de annyi szép gondolat. 


    Puszi. Mindjárt meglesz az 5 rész filmetek, akkor utána én is nézek egyet, amit majd elküldök nektek. Cinderella  Sisters lesz a cím. Ha... ha addig olyan lesz, hogy  megfelel. 


    Sötét van már,most lefekszem az ágyra, és  onnan nézem a számgépet, elfordítom a  monitort. 


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (277008)
    2018-02-12  17:07
  19. 2018. február 12. 17:07277008.

    ..Ezek a gondolatok feladták a leckét .....jó pár belekerül a füzetembe...nekem többször végig kell olvasnom.A könyvet pedig feltétlenül elolvasni.Holnap mész cskhoz?


    Olyan jól megfogalmaztad a lényeget...az út ...a kitérők ...az ösvények...ez összecseng azzal amit az író mond:"Ha mindig tudnánk mi a helyes és mit kell tennünk...akkor nem lenne értelme a földi életünknek".


     Marika...én is ezt tervezem ....már mióta...halogatni azt nagyon tudok.Az előmunkálatokat megcsináltam....a sok cetlit szétszortíroztam.Sajnos fájó szívvel.. de kidobtam egy csomót ....mert azt soha nem fogja megsütni senki.

    előzmény:
    franci47 (277005)
    2018-02-12  16:16
  20. 2018. február 12. 16:35277007.

    Sziasztok!


    Megjöttem a "sürgős"utamrólahova el sem mentem.Gyorsan ebédeltem ...az Aldiba készültem,gondolván az eső előtt még haza érek.Felöltöztem..kiléptem a kapun már esett. Igy nem mentem sehova.Átöltöztem kutyás ruhába....most itt vagyok.J. nem vette ki Boscónak a mélyhűtőből a kajáját.Jó.hogy vettem neki csirkeszívet holnapra ....most megfőzőm neki azt vacsorára.


    Délelőtt voltam a hivatalokban...ezen kívül mást nem is csináltam.


    Ildikém ...az én reggeli kávém összetétele is hasonló....plusz félórabambulás. Most ugyan kaptam egy 20 dekás Tschybo nesscaffét/biztos nem így kel .lírni/..Igazi főzött kávét ritkán iszom.Azért a frizurából biztos maradt valami a hóesés ellenére is.Elkezdtem a Giantot....nagyon fordulatos lesz.Van jó pár ismerős szereplő.Az első részek megrázóak voltak....még bőgtem is.


    Minden fájásra enyhülést kívánok!


    Borsévinek sikeres alkotást!


     


    Itt már megint sötétedik.


     


    Annyi hibát csinálok....nézzétek el ...nincs türelmem javítani.


     


    l


     

    előzmény:
    franci47 (277004)
    2018-02-12  15:58
  21. 2018. február 12. 16:16277006.

    Szervusztok!


    Iratrendezős napot tartok ma és recept cetliket nézem át. Be szeretném írni egy füzetbe.Elég sok van de válogatni kell.Az életben nem fogom használni, akkor meg minek.


    Tegnap itt voltak J.Délelőtt hívott, hogy ráérünk-e.Azt mondta, azért most, hogy ne készüljek, ne csináljak semmit, csak kicsit beugranak.Már rég voltak és a gyerekek is szeretnének látni minket.A színház utáni kis cukiban nem sokat tudtunk egymással beszélgetni.Gezemiceleves és töltött káposzta volt, gyorsan sütöttem egy kefirest, jó sok csokit szórtam bele.Legalább fogyott a mikulás.Nem ebédeltek hiába kínáltam.Este bepakoltam.Jó lesz mára.


    Elég kevesen vagyunk ma.Gondolatban mindenkihez szóltam.Szép estét.

  22. 2018. február 12. 16:16277005.

    Mai gondolatként, idézetként az An-ki könyvből hozom. Holnap vissza kell adnom a csontkovácsnak. és igazán hálás vagyok neki, hogy ajánlotta. A könyv címe: Án-Ki /Ég-Föld/  ezt a legutolsó lapok olvasásakor tudtam meg. 


    Röviden ennyi. 


    AN-Ki szívbe írva.


    Ég-Föld Szimbolikusan az összetartozást jelképezi. Egymás nélkül nem létezhet. Ha nincs Föld nincs értelme az Égről beszélni.  mert nélküle csak végtelen üres világűr létezne. Ég nélkül a Föld, csak élettelen sárgolyó lenne. Együtt léteznek, egymást teremtve és éltetve.


    Ha mindig tudnánk pontosan mi a helyes,mit kell tennünk, akkor nem lenne értelme a földi életünknek. Azért vagyunk itt, hogy megéljük az új élményeket. Ha előre ismernénk mi fog történni, és mit kell tennünk annak érdekében, hogy minden a lehető legjobb legyen, az egész fizikai élet értelmét vesztené. Nem élet lenne, csak előre megírt színdarab pontos eljátszása. eltűnne az életből a meglepetés, az újdonság, a varázs


    Nekünk muszáj időben és sorrendben gondolkodni, mert az emberi elme ezt fogja fel. A tudat számára már ez sem korlát. A valóságban minden egyszerre játszódik, hiszen az idő csak az anyagi figyelem számára múlik.


     


    Képzeld el,  hogy a végtelen ég az idő. Bármely irányba is indulnál el, sosem juthatsz a végére. Ekkor a közepe pont ott van, ahol te vagy. Minden pont lehet a közepe, mert minden ponttól minden irányba ugyanannyit tudsz haladni, bárhonnan is indulj el. Amikor anyagi világban élsz, akkor az olyan,mintha ebben a végtelen égben elindulnál valamilyen irányba. Így amit magad mögött hagytál, az a múlt, ami felé haladsz, az a jövő, Akik egy irányba haladnak, azok élik közösen az életüket,. De maga a végtelen ég számodra a tőled független mindig változatlan, örökön létező, de önmagában mindig változó, kavargó és örvénylő közeg.


     


    /Elgondolkodtam, éppen most, akkor mi valamennyire egy irányban haladunk. Aki nem erre  jön, az elmegy, vagy meg akarja változtatni a mi céljainkat, és más irányba próbál terelni bennünket.  Nem tudni kinek az útja jobb, kié az igazi. Lehet, hogy a mi útunk egyenes?  De egyelőre ragaszkodunk hozzá, hogy erre menjünk és együtt.  Vannak ugyan kitérők, kis ösvények, melyekre ráléptünk, azt hittük boldogok vagyunk, voltunk, hogy arra mehettünk, de kiderült, hogy vakvágány az egész.


    Semmiért ne keseredjünk el, érhetnek bennünket viharok, károk, mérgelődhetünk ezért, vagy ezért, de el kell engednünk ami nem hozzánk tartozik, és nem értünk vele egyet.


    Én úgy gondolom, aki ide akar tartozni az a járt utunkra lép. Persze lehetnek jó ötletek egy másik irányba, de ha nem ért velünk egyet, vagy mi nem arra tartunk,  akkor menjen mindenki a saját útján, mi is a miénken.  Csak azért, hogy valahova tartozzunk nem érdemes  társaságot váltani./


    Mit szóltok?  Én így láttam/látom. 


  23. 2018. február 12. 15:58277004.

    Sziasztok kedves Barátnőim!


     


    Én reggel elmentem a fodrászhoz. Vagyis 10 órára. Onnan már haza sem jöttem, /pár házzal odébb van tőlünk/ és mentem a buszra, de először bementem Anikóhoz. Ott ültem vagy 10 percet és indultam. 


    Na mit gondoltok milyen idő volt. Nagyszakállu megint megörvendeztetett a hópihékkel. Szép nagyok. Mire megjöttem csak aprón esett.


    Sokfelé volt dolgom. Nem bántam aztán hogy már fél órai várakozás után megjött a buszom, és haza hozott. Egy órás időtartamok vannak /kb/ míg indul egy busz, ha fél óra késésben vagyok, akkor várni kell. Hajdanán, danán nem bírtam várni, eljöttem a buszindulás előtt és valamelyik buszmegállóban felszálltam. Akkor még nem volt nehéz a csomag, amit cipelnek kellett, és a lábaim is másképp engedelmeskedtek nekem. 


    Szóval a frizurám oda lett,m ert ráhúztam a kabát csuklyáját, nem akartam esernyőzni. Sapkán ugyanezt tette volna. Beszélgettünk a fodrász fiúval a választékról, mármint a hajéról, hogy a régi választék most is látszik. 


    Én mondtam neki holnap reggel semmi választék nem lesz,minden szál hajam kakastaréjban áll.Ki sem merek menni a konyhába, mert meglát Bea, vagy világgá fut, vagy jót nevet. Kicsit mindig eligazítom az öt ujjú fésümmel. 


     


    Igen Borsikám, jobb a derekam, köszönöm, hogy érdeklődsz. ÉS TE? Ma mit főztél?  Én ma semmit, megettem amit találtam.  Hoztam egy mákoskalácsot, azt még befaltam.  Okos kávéfőződ van. Az enyém buta. Mindig nekem kell mindent kitalálni. Nemrég kétszer öntöttem fel vizzel.  Most  sk. kitaláltam magamnak egy finom kávét.  1 kk Arabica kávé, 2 - 3 kk. tejpor, fél csomag Mokate 2 az egyben, semmi cukor, 2 dl forró víz, összekeverve. Ezt elszopogatom. Lassan, hogy sokáig tartson. 


    Pötyikém, te csak úgy végigvágtázol a porszívóóóóóval a lakáson? Nagyon ügyi vagy. 


     


    Erika,mi van veled, a szemed csak nézesd meg, Nekem az olvasás a mumus, pedig nagyon szeretek/nék  sokat olvasni. 


    Magdikám, mi lehet az az oltári sürgős dolog? 


    Nem tudom még mit is akartam, vagy eszembe jut, vagy nem.


    Julika, valami kis semmi hiba lehet, ami meggátol a bejövetelben. Pedig már annyi lakatot lecseréltél.


     

  24. 2018. február 12. 11:13277003.

    Sziasztok!


    Kicsit sűrű napom van .....majd jövök!


     


    Legyen szép a napotok!

  25. 2018. február 12. 10:26277002.

    Sziasztok!


    Üdvözöllek "nemkeso"..Évi vagy? Szívesen látunk minden jó szándékkal közeledő olvasót. Mostanában sok vihart átéltünk ezért egy kicsit bizalmatlanok vagyunk az ismeretlenekkel.


    .....................


    Gyertek Szegedébe..itt süt a nap..hogy meddig az nem tudom, mert fáj minden porcikám és ez nem jót jelent!


    Azért végig szaladtam a lakáson..kiporszívóztam, felmostam. Ráfért!

Címlap

top