Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 19. 06:59276626.

    Jóreggelt, sziasztok,...elnézést kérek:


    tegnap figyelmetlen voltam, (Marika helyett,  Sacikának címeztem a hsz.-em. ) 

  2. 2018. január 19. 06:28276625.

    Szervusztok!


    Jó reggelt, szép napot. Még nem tudom milyen lesz, nem voltam kint, és még sötét is van. Szóval remélem nem lesz meglepetés, nyugodt, derűs napra számítok.


    Borsika!


    A tulipánt ne féltsd. Ő kibírja a fagyot, virítani fognak, meglátod. A többi virágról nem tudok infót mondani, de a tavasziak túl szokták élni a késői fagyokat.


    Ma porszívózás, körlet rend rakása lesz. Még nem tudom mit fogok enni. Lehet, hogy csak valami salátát, van itthon mindenféle alapanyag hozzá, meg van virsli. Komolyabb főzés a hétvégén lesz..Timi nagyon finom kocsonyát vett, azt vitt, én tegnap ettem azt.

  3. 2018. január 18. 20:48276624.

    Én még filmezek egy kicsit.


    Ildikém    elolvastam a Röhrig Géza interjút....nehéz megszólalni utána. A két újságírót nagyon kedvelem ....szoktam őket beszélgetős /hír/ műsorokban nézni.


    Délután  elkezdtem a Náray könyvet olvasni....nagyon jónak ígérkezik.Nem tudom folytatom e ....szerintem J. olvassa...ki kell várnom a soromat.Szép ajándékot kaptál.


    Marika ...jót nevettem a sopánkán mintha egy mesehős lett volna.

    előzmény:
    Picivirág1 (276622)
    2018-01-18  18:48
  4. 2018. január 18. 20:48276623.

    Sziasztok


    kedves Sacika, szia!


    Köszönjük a keresést és érdeklődést,  jól esett.   Elnézést, nem tudtam előbb jelentkezni, mert az hittem meghalt a laptopom. Se kép se hang. Figyelmeztetett, h. le fog merülni,  bedugtam és csak vártam, előbb a piros és a kék, aztán már csak a piros villogott és fekete maradt a képernyő. Na, ..mondok, ennek annyi. Aztán lejött Áron és mondtam h. a töltőn a kis piros akármi elállítódott a 19 V-ról. Egy mozdulattal megcsinálta, és mondta, vigyázz rá mama ne dobáld össze-vissza máskor. 


    Hűű de örültem. Közben még Erikát is megzavartam vacsi közben, mondtam:  kész, vége, ..lehet, hogy mostantól .nincs gépem.


    Szóval,Eri nálam volt,  nagyon jót beszélgettünk.Mindenről, ami csak eszünkbe jutott. Titeket is szeretettel emlegettünk. Recepteztünk is,  kertészkedtünk is, újságoltam Erikának, hogy a hagymás virágjaink itt,    így a tulipánok is, mind kibújtak,  zöldelnek. Szegények, jól el fognak fagyni. Nagyon hamar eltelt az idő, sajnáltuk, de el kellett köszönni. Jött Erika szőke hercege, és hazavitte.  Szép álmokat kívánok nektek ésmindenkire szeretettel gondolok.


     

    előzmény:
    Sacika44 (276620)
    2018-01-18  16:49
  5. 2018. január 18. 18:48276622.

    Este van..este van..ki ki nyugalomba...én oda vonulok. Jó éjszakát kívánok!!!!

  6. 2018. január 18. 18:05276621.

    Saci...nagyon jó a szőnyeged.Nekem az előző volt ehhez hasonló.Nálam is az a gond,hogy semmilyen méret nem jó....így padlószőnyegből  szegettünk.Sokat kibírt.Most nem volt ehhez türelmem....amit vettem ...hát elmegy...de nem az igazi.Kellene összekötő is ....de annyira alacsonyan van az ajtó, hogy felkapja.  

  7. 2018. január 18. 16:49276620.

    Szervusztok!


    Saci nagyon jó a szőnyeged.Tetszik a színe és a nyomott minta is.


    A vásárlással én is úgy voltam tegnap, mint ti.El is kezdtem írni, de aztán kitöröltem.Nem akartok midig siránkozni. Még a végén én leszek sopánka.


    Borsikánk és Erikánk biztos jót beszélgetett.Olyan jó, hogy hárman ilyen közel laktok.Lehet csinálni mini talit.Kicsit irigy vagyok, de nem rosszból.


    Nagyon szépen sütött a nap itt is.A.elment kicsit a városba sétálni.Közben feladta a csekkeket, lottót és hozott 5 kg krumplit.Ez általában az ő reszortja.Én meg gyorsan elkaptam a barátom.Nekiálltam a szokásos porszívózásnak.Csak a háromnegyed lakással lettem kész.Nem baj.Holnapra is kell egy kis mozgás.


    Szép estét.

  8. 2018. január 18. 16:47276619.

    Szép a szőnyeged Sacika!!!


    Biztos láttátok a híradóban, hogy Törökországban túlfutott a leszállópályán egy repülő és egy szakadék szélén állt meg a tenger felett, 180 utassal.


    Nem lett senkinek semmi baja. Az utasokat kiszedték belőle.


    És ma déltől egyenesben közvetítette egy TV csatorna a Facebookon ahogy kihúzták onnan..3 nagy daru segítségével.


    Na, azt néztem ..még mindig vacakolnak vele, nem tudják húzni..mindenféle kerekeket próbálnak alátenni.

  9. 2018. január 18. 16:29276618.

    Sacika!


    Ez a szőnyeg Timi szőnyegjének az unokatestvére. Ugyan olyan puha, isteni zokniban járni rajta..a színe is hsonló, ebben van minta, nagyon jó, használjátok egészségben,  örömmel.

    előzmény:
    Rolta (276615)
    2018-01-18  15:59
  10. 2018. január 18. 16:10276617.

    Sacika ez a szönyeg nagyon jól néz ki. Olyan amire jó lehuppani  és zokniba járni rajta. A szine is nagyon jó.

    előzmény:
    Rolta (276615)
    2018-01-18  15:59
  11. 2018. január 18. 16:08276616.

    Itt is a délelőtti napsütést és szelet boru váltotta fel.


     Sacika, nem tévedsz én is azt konstatáltam mai vásárlásom során, hogy megint többet kell ugyan azért az áruért fizetni. Különben hasonlóan jártam én is. Ugy indultam, hogy zsemle és 1-2 dolog kell csak, s a végén tele lett a banyatank.


    Pötyike, remélem a levétel után leragasztja a doki, Nehogy elfertözödjön.


    Ildike, nem irtál arról, hogy Bence szerencsésen tul jutott a zh-n? Azért az olyan jó dolog, hogy ha szabad akkor haza tud ugorni egy kicsit. Nagyon jó gondolatokat hoztál.


    Magdika, akkor Te egy kicsit hoppon maradtál. Gondolom Boscó alaposan megrakta a bendőjét. Kellemesek az ilyen találkozások. A 9o év azért már bűvős szám, pláne, ha ilyen nehéz dolgokat élt át. Jó egészséget Neki.


    Egy kicsit én is elfáradtam, csak azt nem tudom mibe, hisz csak a hűtőt takaritottam ki és egy kis kaját csináltam.


    Sacika, nálam holnap lesz brokkoli  leves.


    Erika, Borsika gondolom jól kibeszélgetitek magatokat.


    Gyengélkedőknek jobbulást és szép estét kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (276614)
    2018-01-18  14:01
  12. 2018. január 18. 15:59276615.

    Lányok ...itt a ragyogó napsütésbe már közelednek sötét viharfelhők......


    Annyi feladatom lenne, de valahogy nem igazán megy, pedig most motivációm is lenne..


    Megmutatom a szőnyegemet.....nagyon tetszett Julikáéké, volt is olyan, de nálunk a szabálytalan nappaliba semmi kész szőnyeget nem találni....így szőnyegpadlóból lett szegetve....

  13. 2018. január 18. 14:01276614.

    Szép napot mindenkinek!


    Itt a reggeli napsütést most borongós sötétség váltotta fel.Valószínű közeleg a hó.Most költöztem át...ketten vagyunk Boscóval.Éppen befejeztük az ebédet...vettem egy pizzát hazafelé....de nem igazságosan lett elosztva...gyorsabb volt nálam .Most elfeküdt és nagyokat horkant.


    Erika...jó beszélgetést Borsikával.


    Délelőtt a városban voltam.Az egyik otthoni szomszédfaluból lakik itt már régóta egy család.Nagyon kedves emberek ...meg hát földiek vagyunk.Az anyukájuk minden télen itt van náluk.Mesélték a klubos lányok,hogy a szilveszteri koncerten annyira várt engem...de akkor lettem beteg.Ma délelőtt benéztem a lánya üzletébe .....és pont ott volt.Annyira örültünk egymásnak.90 éves....19 évesen elvitték a "malenkij robotba"...szerencsére túlélte.Szellemileg olyan friss..irígylésre méltó.Még most is a találkozás hatása alatt vagyok.


    Vásárolni is voltam ...alaposan megpakolva jöttem haza.


    Gondolok mindenkire...vigyázzatok magatokra!

  14. 2018. január 18. 12:05276613.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nagyon enyhe idő van.....reggel a vásárcsarnokban kezdtem azzal, hogy alig kell valami.......ehhez képest hazacipeltem közel tíz kg-ot.......nem elég, hogy egy kisebb vagyont költöttem, még a szállításával is meg kellett birkóznom......Nem tudom nálatok hogy van, de én nem hogy ár csökkenést tapasztaltam volna....sőt... elég jól mentek felfelé..


    Gyorsan főztem egy brokkolikrém levest és rizses húst...


    Délután  próbálok mindent helyrerakni, lehetőleg konyhakész állapotban..


    A piacon kerestem kis cserepes jácintot.....máskor ilyentájt minden tele volt vele....most nem találtam...


     


     

  15. 2018. január 18. 12:03276612.

    Julika, a Black Kn. - ből küldök egy 13-as részt, persze mindhármotoknak, nem akarom még egyszer feltölteni. Közben maradnak ki részek, amit még nem küldtem el. 


    Nézd meg, hogy a  kisgépek ezt megjeleníti-e? 


    Kicsit később küldöm. 


    Feliratot nem tudok küldeni mert még nincs. 


    Majd írj, hogy mi van. 

  16. 2018. január 18. 11:33276611.

    Julikám, nézd meg a határokat, ahogy leírtam. Ha ott  jó, ahol  15 előtt, és 28 után, akkor ez a helyzet.


    Köszönöm Vincének, legalább jobban láttam. 


    Mostam kettőt, most kint teregettem, de már nincs napsütés. 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276610)
    2018-01-18  10:42
  17. 2018. január 18. 10:42276610.

    Ildi!


    Köszönöm a választ. Már a múltkor is csodálkoztam, féltem, hogy a gép romlott el, de így megnyugodtam. Ha nem tudom nézni akkor a nagy gépen nézem. Köszönöm...nem tudom vissza állítani..ezért vastag..Vince csinálta
    előzmény:
    franci47 (276608)
    2018-01-18  10:02
  18. 2018. január 18. 10:19276609.

    Sziasztok!


    El kell mennem a bőrgyógyászatra..van egy bibircsók a nyakamnál ,,annyira viszket..és be van pirosodva, gondolom a ruha is dörzsöli.


    Maszekhoz megyek, már volt ilyen és lézerrel leszedte, holnap délutánra kaptam időpontot.


    Lencse levest főzök...szilveszterkor nem csináltam és krumpli nudlit..zsemle morzsásat.


    Ennyi az összes történés!!!

  19. 2018. január 18. 10:02276608.

    Jó reggelt. 


     


    Szép tiszta reggel van, süt a nap, olyan, hogy az ember azt mondja, jó volt felébredni. 


    Olvastam ám mindent, de a reakció elmaradt.  Nem azért mert nem volt mit mondanom, hanem csak úgy, biztos tudjátok miért. 


     


    Julika, a 15-28-ig más helyről tudtam a filmeket leszedni. Az előzőről már törölték a középrészen. Így kénytelen vagyok máshonnan tölteni, ahol megtalálom, és nincs retorzió, hogy nem töltöttem vissza. Ezért vannak más számok, bár a film ugyanakkora méret.  28-as után már ujra az előző  lesz, mert azt még megtaláltam, tehát a végén nem törölték. Ha nem vagyok elég ügyes, akkor így járok./van olyan helyzet, hogy egy részt már törölnek, mert valaki valamilyen szabályt megsértett/. 


    Pedig ezen a formulán több most készülő felirathoz való videót megtalálok. örültem ennek az oldalnak. A Fekete lovagot hol nézed? Kisgép? Az ugyanez a méret és letöltés. /Ja és ez google drives (jól írtam) letöltés. Ha beszélsz Sanyival kérdezd meg kell-e valami hozzá. Pill. alatt lejön, és szép kép./


    Sajnos nem tudok segíteni, mert  nem akarok az avistáról tölteni, bár azt sem tudom, ott milyen méretben van. /Smallacone  oldal volt a kisméret/ Több filmet is így sikerült letöltenem. /felemásan/ . Örültem, hogy jó hozzá a felirat. 


    Annyira egyszerűen meg lehetne oldani, ha tudnál letölteni. Linkeket én adnék hozzá, még keresned sem kéne. 


     


    Várok egy telefonra,  főzök valamit, fogggggalmam sincs mit, Bence is itthon van, ő más eszik mint én. Nekem bármi parasztos kaja jó, ő egy húsos vércse. 


    Erika, jó beszélgetést nektek.  Biztos jó lesz. 


     


    Amit át kellett ugrani azt már tegnap megugrottam a magam érdekében. 


    Tegnapi gondoltok nagyon szépek voltak. 


     


    Mai gondolat:


    Tudni semmit sem tudok. De a szívével egyet és mást megérez az ember.


    Hagyd, hogy a szíved szóljon, az arcokat faggasd, ne arra hallgass, amit a nyelvek mondanak.
    Umberto Eco


     


    /ezt nem tudtam otthagyni/


     


    A hamleti kérdés - lenni vagy nem lenni? - a töprengő személy öndilemmájából - úgy tetszik - mára az egész emberiség eldöntendő kérdésévé súlyosbodott, nincs mellébeszélés.
    Igen vagy nem.
    Ha nem, hát hurrá... szinte semmit sem kell tennünk. Az igen: az a nehéz.
    Jókai Anna


     


     


     

    előzmény:
    Picivirág1 (276603)
    2018-01-18  08:22
  20. 2018. január 18. 09:52276607.

    Látom, okafogyott az üzenet...már vetted!!!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (276606)
    2018-01-18  09:52
  21. 2018. január 18. 09:52276606.

    Annuska!


    A skypon van üzenet!!! Térkép a diófához!!!!!

    előzmény:
    Nusimama (276605)
    2018-01-18  09:38
  22. 2018. január 18. 09:38276605.

    Szervusztok


     Én is megérkeztem.


     Pötyikém, köszi vettem az adást.


    Itt is szépen süt a nap. 


    Erika összebeszéltünk. Ln is induló félben vagyok. Megyek a háztartásban keletkezett hiányok pótlása miatt. Én nem piacra, csak a Lidl és Patika  a cél állomás.


     Marika, Te is beálltás a betegek sorába. Ejnye. Jobbulást kivánok.


    Sacika, mikor láthatjuk az új szerzeményt?


    Borsikám, az én vérvételi eredményem elkészültéhez idő kell. Igy csak 29-3o.-án tudom meg.


    Jót nevettem az orvosnál történteken. 


    Mindenkinek szép napot kivánok.

    előzmény:
    erry (276604)
    2018-01-18  08:50
  23. 2018. január 18. 08:50276604.

     


    Jó reggelt! Szia Julika!


     


    Megéreztem a kávé és a friss pogácsa illatát, máris megjöttem......Engem pogácsával el lehet csábítani.......


     


    Itt szépen süt a nap, de a szél mozgatja a fenyőfát....fagyást nem láttam, remélem nem is lesz, mert megyek piacolni......elfogyott a gyümölcs, a sajt is fogyóban van, na meg biztos látok olyat is ami nem kell de jó ha van itthon....


    Megyek ma Borsikához, kicsit beszélgetni......már rég voltam nála...majd jól kibeszélünk benneteket....


    Mit csináltok ma? Mivel töltitek a napotokat? Kíváncsi Fáncsi vagyok!!!!!!!


     


    Megyek, mert tudjátok a türelem még mindig nem Ernő erénye....


     


    Legyen szép napotok!

    előzmény:
    Picivirág1 (276603)
    2018-01-18  08:22
  24. 2018. január 18. 08:22276603.

    Szervusztok!


    A Menedékház nyitva van...fűtött nappalival, pogácsával, kávéval várlak benneteket.


    Fagyott az éjjel, csillog a járda de erőlködik a napocska. És ettől a kedv is jobb.


    Ildi!


    A tegnap küldött részek ugyan olyan formációban lett küldve mint az előző? Mert a 15. részt már nem tudtam a kis gépen megnézni és a most küldötteket sem tudom rajta nézni. Elindul, hang van de a kép szürke...a régebbi filmek, régebbi részek jók, ezért kérdezem, hogy nem nagyobbak ezek a részek? Néztem, más számok vannak 10 bit vannak rajta, ami az előzőkön nem volt. Már jártam így a múltkorival is. A nagy gépen semmi gond, csak olyan kényelmes vagyok, szeretek ágyban nézelődni. csak érdeklődöm, próbálok rájönni miért nem mennek ezek a részek. Most belenézek itt, mert nagyon érdekel.

  25. 2018. január 17. 20:17276602.

    Üdvözlök Mindenkit.


    Régóta olvasom a Menedékházat , Titeket de szerintem ez a hozzászólás volt a legprimitívebb.

    előzmény:
    Felseg (276569)
    2018-01-16  16:39

Címlap

top