Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 17. 19:59276601.

    Megkaptam ....köszönöm... töltöm.


     


    Jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    franci47 (276599)
    2018-01-17  19:17
  2. 2018. január 17. 19:43276600.

    Annuska írtam a skypra.


    Itt volt a lányom..ráadásnak beállított Dalma és Balázs. Dió most nem jött, állítólag belefetrengett egy nagy sár pocsolyába meg kellett fürdetni és most szárad otthon.


    Dalmára rásóztam az összes maradék kajámat..nem ellenkezett.


    Marika gyors gyógyulást kívánok.

  3. 2018. január 17. 19:17276599.

    Julika, Magdi, elküldtem 10 részt. 


     


    Mindenkinek  szép estét, jó éjszakát. 


     


    Esti kívánság: 


    Takaród hadd igazítsam, 
    Puha párnád kisimítsam, 
    Legyen álmod kerek erdő, 
    Madaras rét, bokor-ernyő.


    /Weöres S./ 

  4. 2018. január 17. 16:30276598.

    Szia Sacika,


    Sziasztok Mindenki!


    Sacika megjöttem, hoztam az eredményt, hát nem túl rózsás. El van ferdülve valamilyen  szögben a gerincem és 20 %-ra nőtt a csonttörési esélyem az elkövetkezendő 10  évben. Még valami romlott, de az már nem jut eszembe. Most elég sokat kellett várni. Ildim be akart kísérni . tekintettel a süketségemre - de nem támogatták, azt mondták : tud még mozogni, és nem olyan idős. Ezen aztán hazáig nevettünk. 


    Remélem jól vagytok. Ma várakozás közben sokat gondoltam mindenkire, Annuskára is, emlékeztem, h. egy napon megyünk vizsgálatra. Tehát vérvétel volt  és autóval mentél. Szerencsére nem esett bajod. Most itt esik az eső, ronda egy idő van. Pláne, ha reggelre lefagy. 


    Anikó is volt eszemben, vajon hogy érzi magát?  Kívánok neki és minden gyengélkedő társamnak jobbulást.


     

    előzmény:
    Rolta (276590)
    2018-01-17  11:50
  5. 2018. január 17. 16:16276597.

    Szervusztok!


    Tegnap nekem is kuckós napom volt.Köhögök, folyik az orrom, de mára már jobb.Hétfőn sütöttem egy kalácsot, tegnap kenyeret.Muszáj volt elmenni délelőtt egy kis pótlást venni.Nem volt már darált húson és csirkecombon kívül más itthon.Gyümölcs és zöldségféle is kellett.Most jó pár napig lesz mihez nyúlni.


    Ötletnek írom: mára volt még tökleves, sonkás tésztát csináltam hozzá.Holnapra paradicsomos káposzta és oldalas lesz.


    Pötyi fiadék házát szerintem meg se dicsértem, pedig nagyon tetszik.Kíváncsi vagyok Leonára a hegedűvel.De főleg a szülőkre.


    J.hét évig csinálta.Mikor gyakorolt mindent becsukott nehogy valaki meghallja.Később kapott egy szintetizátort.Most Zsófi használja.A Jézuskától kapott gitárt.Hol ezt hol azt nyúzza.A hegedű még mindig itt várja új gazdáját.


    Elég csúf idő volt itt is, de most mintha kicsit derülne.Olyan sár van még a fűben is, hogy alig lehet a madáretetőt megközelíteni.


    Várom a betegeskedők jó eredményét.Saci szőnyegét is.


     

  6. 2018. január 17. 16:11276596.

    Megjöttem fél 1-kor, de lefeküdtem,mert kifáradtam.


    Utána itt olvastam. Érdekes, akinek van ideje olvasson itt.


    https://24.hu/kultura/2018/01/01/rohrig-geza-piros-cerna t-kotnek-az-emberek-labujjara/


    Bár nem volt csúszós az út.


    A történetet elmondtam a diófa alatt, ott keressétek. 


    Örülök, hogy tetszik a kórházas film. 


    Majd ma töltök fel belőle megint,nem tudom mennyit.


    Sacika, már  fordítják a J H-t sorozatot is, de csak egy rész van még készen belőle. Majd megkapod, ha legalább 10 lesz. 


    Bár azt hiszem nem pozitív szerep lesz, ha csak át nem alakul valahogy. 


     


     

  7. 2018. január 17. 15:52276595.

    Én is beállok a bölcselkedök közé


    Egy barátságot felépíteni néha egy életen át tart, ahhoz, hogy ellenséget szerezzünk, sokszor elég néhány pillanat.


    Cecelia Ahern


     


    Na végre kicserélték a gázórát- Az értesitésen az állt. hogy 11-15 óra között. 1/4 4 kor meg is érkeztek és 5  perc alatt elintézték. Most 10 évig ok.


     Ildike hol vagy? Milyen volt a zegi út?


    Lányok láttom a tavaszi fáradság- igaz még tél van- már nálatok jelentkezett. Pihenjétek ki magatokat, aztán ugy is találtók valami munkát.


    Borsika, Marika még Ti sem jelentkeztettek.


    Anikó, ugye eszegetsz? Várunk.


    Julika, nem irtad, tul vagy az epés dolgon?


     

     

    előzmény:
    Picivirág1 (276594)
    2018-01-17  15:05
  8. 2018. január 17. 15:05276594.

                      "A kedvesség olyan


                                  mint a hó


                            Mindent megszépít


                               amit betakar"

  9. 2018. január 17. 15:00276593.

    Szervusztok!


     


    Itt szerencsére nem esett eső, de kora reggel le voltak fagyva az utak. Hideg sincs.....de nagy szürkeség az van.....ettől, vagy mástól, de álomkóros vagyok. Igaz éjszaka nem tudtam aludni, csak fél kettő után jött az a bizonyos álommanó. Úgy látszik valami mással volt elfoglalva, nem teljesítette kötelességét.


    Én is egy kis körlet renddel kezdtem, aztán neki álltam a 2017-es év számláit becsomagolni és megnyitni a 2018-ast. Szép rend lett a dobozomban.....Utána a főzés, ami lusta asszony főzése volt: maradék gezemice leves, tepsis krumpli. Mivel kaptam két szép sütnivaló kolbászt, azt tettem rá. Mellé kovi ubi.....Elővettem a fagyóból az előre felkockázott pörkölt húst, holnapra az lesz, nokedlival.....Ez két napod kaja lesz.....Már a szombatot is megterveztem: vadas lesz. Ezt csak azért írom le, hátha valaki ötletet tud meríteni.......Azért is szeretem ha Saci és Marika is ír, mit főzött, persze a többiekét is sokszor lopom..


     


    Közbe a fiam is meglátogatott, nem láttam mióta hazajött Frankfurtból. Csoda szép kiállítási pavilonokat építettek, mutatott képeket, meg is ígérte, hogy küld át belőle. De hogy az mikor lesz nem tudni. Nem sok időnk volt egymásra, mert rohant a munkába....


     


    Pötyi de jó nagy képet tettél fel.....ezt hogy csináltad? Leona hogy viszonyul a hegedűhöz? Nekem volt szomszédom, akinél a gyerek hegedülni tanult. Borzalmas volt hallgatni, szerencsére rájöttek, hogy a gyereknek borfüle van...


    Magdi mindig elcsodálkozom Boscón......olyan pózokat vesz fel.....tündéri egy kutyus.....Ja, én pedig három napos kutyaszitterkedést vállaltam. A nagyobbik kutyusra kell vigyáznom, mert nem engedi a kicsit szoba tisztaságra nevelni.....


    Francika sikerült szerencsésen megjárni Zeget? Majd írsz a fejleményekről?


     


    Csöngetnek, ki jöhet? Senkit nem vártam. Ernő ment kaput nyitni......megyek én is, mert kíváncsi vagyok...

  10. 2018. január 17. 14:15276592.

    "A mesék azt mondják, hogy a virágtündér így működik. Ha beteg a rózsa, odarebben fölé, elfelejti, hogy tündér, belebújik a rózsába, és rózsává válik. Így aztán átéli, hogy mi bántja, mitől beteg, s meg is tudja gyógyítani. Az igazi megismerésben van valami tündérszerűség."
    Müller Péter

    előzmény:
    Picivirág1 (276591)
    2018-01-17  12:51
  11. 2018. január 17. 12:51276591.

    Szervusztok!


    Én sem tudok semmi újat mondani....eseget az eső, tavasz van. És ezt a szívem nagyon megérezte. Most már megszoktam, vagy a nyugalmi állapot használt, de már kirúgtam magam. Kis rendet kellett csinálni a teraszon, jön az újabb fabrikett szállítmány, Zsuzsi hoz 10 csomaggal. Éppen annyi fér a kocsijába, nem tudom milyen lesz még a tél, jó lenne ha már nem kellene venni. Amikor tavaly abba hagytam  a csempe fűtését Timi eleinte "koppant" első útja a kályhához vezet..és hideg volt.


    Kicsit álmos vagyok..nagyon korán ébredek és a meleg szobában elpilledek

  12. 2018. január 17. 11:50276590.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az éjjel esett kis eső....most olyan nem szeretem idő van....sötét, ködös, bár hideg nincs.....remélem a hét végére sem jön vissza a tél..


    Nekem sincs munkakedvem, de muszáj kicsit takarítgatni....


    Mai ebédünk maradék leves és sült kolbász, hurka.....ebből biztos lesz maradék...


    Kuckózósoknak jó filmezést.......


    Annuska, Borsika gyertek jó eredménnyel....és Ildikót is várom.....


    Pötyike...hogy te milyen ügyes vagy....miket tudtál hozni..


     

  13. 2018. január 17. 10:12276589.

    Anyám!!! Ezt hogy csináltam? A nagy képeket. Már a múltkor is egyszer megjártam..a kis tabletről ilyen nagyokat küldött.


    El kell mennem a postára, de még mindig szakad az eső.


    Nyűgös vagyok!!! Még azt se tudom mit kellene főzni ebédre.

  14. 2018. január 17. 09:30276588.

    Szervusztok


     Én is ide értem. Már reggel azzal kezdtem a napot 6 órakor, hogy jeget kapartam a kocsiról. Nem volt kis munka mire a ráfagyott onos eső és hó nyomait részben eltüntettem. Indulni kellett vérvételre. Kissé csuszott, alig lehetett kilátni, de szerencsésen megjártam az oda-vissza utat.


     Ildike, remélem Te is szerencsésen haza érsz?


    Pötyike, jaj de jó a videó és a kép is. Vidáman kezdődik a nap.


    Boscót én is irigylem. Jó volna egyszer egy egész éjszakát végig aludni.Sajnos gyerekkorom óta nagyon rossz alvó vagyok és 2-3 óra alvás után kinyilik a szemem. Aztán jön a nyüglödés és hajnalban a szundikálás.


    Itt viszonylag enyhe az idő. Lassan a z onos eső nyomai is felolvadnak.


    Várom a gázszerelőket, óra csere van.


    Legyen szép napotok, A betegeknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (276587)
    2018-01-17  08:51
  15. 2018. január 17. 08:51276587.

    Jó reggelt!


     


     


    Pötyikém ...mit kellene csinálni????


    Világgá menni ....vagy esetleg beülni Ilike szuperbuszába és elutazni Jeju szigetére....de ahhoz mindennek olyannak kellene lenni mint a " régi szép időkben".


    A realitás ....én is tipródom ....a munkát sem találom meg ....ő sem engem.Valamit főzni kellene ....talán csinálok  tökfőzeléket.

    előzmény:
    potymama (276586)
    2018-01-17  07:39
  16. 2018. január 17. 07:39276586.

    Sziasztok


    ezen aborongós reggelen. Úgy szakad az eső mint nyáron szokott. Ha ez hóban esett volna le nagy baj lenne. Elfeküdtem a nyakam, most próbálom helyre rakni. Mit kellene csinálni ma? Olyan sötét van mintha este lenne. 🐭🍄👻


    kkl


    a betűk csak úgy oda mentek, mert a kis tabletről írok és az ujjam nagyobb mint a b3tű.

  17. 2018. január 16. 19:52276585.

    előzmény:
    Rolta (276584)
    2018-01-16  19:43
  18. 2018. január 16. 19:43276584.

    ....körömvirág.....eltévesztette az évszakot

    előzmény:
    harangvirag08 (276581)
    2018-01-16  19:27
  19. 2018. január 16. 19:34276583.

    Itt a ház előtt is egész idáig nyíltak a rózsák, most az éjszakai fagy már tönkretette őket.

  20. 2018. január 16. 19:30276582.

    Ez meg a ráadás....

    előzmény:
    franci47 (276578)
    2018-01-16  18:37
  21. 2018. január 16. 19:27276581.

    Nagyon szépek !


     


    A sárga az milyen virág....és most nyílik?

    előzmény:
    Rolta (276580)
    2018-01-16  18:53
  22. 2018. január 16. 18:53276580.

    Szép estét Mindenkinek!


    Ahhoz képest, hogy semmi látszatja a mai munkámnak, c sak most értem ide.....


    Nálunk ma olyan szép napsütés volt, hogy már csak nyomokban látszik a leesett hó..


    Tettem-vettem...leszedtem a karácsony utolsó nyomait...kimostam a terítőket, futókat és visszaraktam a régit...


    Sütöttem Borsika féle almást.....nem lett olyan , mint az övé....kicsit vastag a tésztája, lehet nagyobb tepsi kellett volna...Ötletnek az utóbbi napok főzése gulyás, sóska, rakott káposzta.....holnapra viszont ötletem sincs


    Pötyike....ügyes a Leona és úgy látszik sok mindenhez van érzéke...azt hiszem nem írtam, hogy nagyon tetszik a fiadék épülő háza....nem utolsó sorban a természet közelsége..


    Magdi....irigylem Boscó alvását....bár az én alvókám lenne ilyen jó....most még az átlagnál s rosszabb...


    Ildikó....jaj de szeretem!!!veled együtt....vigyáz a holnapi utadon, lehet sikos lesz...és gyere jó hírekkel


    Megjött a szőnyegem, de csak hét végére akarom felrakni....előtte kéne kis takarítás...igaz semmi kedvem hozzá..


    Pihenjetek jól...


    Egy kis tavasz a télben.....még hóesés előtt


     


     


     


     

  23. 2018. január 16. 18:38276579.

    Vajandi fordítása. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (276577)
    2018-01-16  18:36
  24. 2018. január 16. 18:37276578.

    Sok szeretettel Sacinak.

  25. 2018. január 16. 18:36276577.

    Így van,


     


    Azért holnap óvatosan menj Zegre...az éjjel biztosan fagyni fog megint.


    Megnéztem az első rész filmet a kórházasból ....láttam "ismerősöket.Szerintem jó lesz.


    A kisfilm   a "születéstől a végig" nagyon meghatott.A készítője előtt le a kalappal.


     

    előzmény:
    franci47 (276576)
    2018-01-16  18:20

Címlap

top