Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 16. 18:20276576.

    Este lett.  


    Ennek is el kell jönnie.  


    Nem is tudom mit írhatnék nektek.  Bár nektek mindent megírhatok nincs kivétel, akit ne szeretnék. Nem félek senkitől sem, bízom bennetek, ahogy ti is bennem. 


    Ez a lényeg. 


    Főztem kicsit holnapra,  reggel már megyek Zegre.  Remélem nem lesz fagy, és nem kell korcsolyázni. 


     


    Idézet mára.....tőlem.


    Álmodj egy szép világot hol tenger a fény,
    ott ahol a béke az égig ér....Álmodd:
    hogy a SZERETET örökké él,
    a szívedben derű és senki nem fél.
    Álmodd: hogy az álmaid valóra váljanak,
    és elkerül minden mi szívednek fájhat.
    ( Garai Gábor.)


    és még egy.


    Van, aminek a minimuma is fölösleg
    (gyűlölet)
    Van, aminek a maximuma sem fölösleg
    (szeretet)
    van, aminek csak a többlete fölösleges
    (pénz)
    van, amikor a szó mennyisége fölösleges
    van, amikor a szót a minősége teszi fölöslegessé
    s van, amikor már maga a szó válik fölöslegessé...
    Jókai Anna


     

  2. 2018. január 16. 18:17276575.

    Nagyooon jó!

    előzmény:
    potymama (276574)
    2018-01-16  17:46
  3. 2018. január 16. 17:34276573.

    Ehhez hasonlót már csináltak ....mikor Dióval feküdtek az ágyon.J-nak annak idején mutattam a képet ....megnyugtattam....máshol is"jó soruk" van.


    A keresés ...engem a víz kivert a nyáron ....Tómalmon .Sehol nem találtam Boscót ...hiába szólítottam. Frászban voltam , hogy talán  kibújt a kerítés alatt / ami képtelenség /...végig mentem mindenhol sehol  egy luk.A végén a nagy babér bokor alatt az ágak közt volt . Azóta is szeret ott elrejtőzni..

    előzmény:
    potymama (276572)
    2018-01-16  17:04
  4. 2018. január 16. 17:04276572.

    Magdi, de aranyos Boscó...jót szunyál.


    Majd tavasszal vesznek kiskutyát a lányomék, azt hogy milyen nemű és milyen fajta legyen még nem döntötték el.


    Éppen itt volt a lányom és mesélte, hogy most ahogy délután hazament..agyon kereste a két kutyát..nem találta sehol. Ő reggel bent hagyta a lakásban őket, már a kertet is végig járta ott se voltak,. Gondolta hazament valamiért a vejem és kiengedte őket. Felhívta a vejemet, kisült nem volt otthon. Az emelet le van zárva mert a Zsuzsi és Veszti nincs itthon és az nincs fűtve...meg a lépcső feljárati ajtót nem tudják kinyitni.


    Nem sorolom..és hol voltak? A hálószobában a francia ágyon a takarók alatt!!! Valahogy nyitva felejtette az ajtót és besurrantak. De nagy gonoszok, mert hallották, hogy szólogatja őket a lányom...biztos féltek előjönni hátha kikapnak, mert oda nem szabad bemenni nekik.

  5. 2018. január 16. 16:49276571.

    Kedves Julika


    Szerintem ne vonulj vissza azert mert szemet emberek vannak. Vegulis Jo volt ez a Macska tanulmany mert az ember som mindenre t rajön


     

  6. 2018. január 16. 16:42276570.

    Sziasztok!


    Már egyszer írtam ....aztán elszállt minden ....hiába a laptopot még tanulnom kell.Átmentem Boscót megnézni ....bejött egy perc alatt befeküdt a helyére  és horkolt mint a mormota. Nagyon szép idő volt....szinte melegen sütött a nap az üvegfalon át.


    Nagyon kiakadtam.Biztos hallottátok a múlt hét végén megszökött egy rab . Ma hallottam, hogy a temetőben bujkált ott kapták el.Ha belegondolok hányszor voltam már úgy a temetőben ,hogy szinte senki sem volt a környéken ....és sose gondoltam arra, hogy ott félni kellene.Igaz évekkel ezelőtt meg az evangélikusban rejtettek el drogot egy kriptában .....hát már semmi sem szent?


    A mai napom sem ért sokat. Délelőtt takarítottam...ebédem még volt...tettem-vettem  igazából nincs kedvem semmihez.


    Pötyi aranyos lehet Leona.Gondolom a tánc és a ritmus a vérében van.Szép ajándékot kapott ....bár a gyakorlás , meg a cincogás próbára tesz az idegeket...bár a szülők még fiatalok .Lányodéknál mikor lesz "kutyacsalád bővülés"...még a télen?


    Ildikém köszönöm a filmet.Nagyon izgat a kórházas ....ma aztán végképp elkezdem.


    Borsévi ...nálam is esedékes lenne a hűtőszekrényt leolvasztani.


    Vigyázzatok magatokra!


     


     


     


    Téli napfürdőzés...

  7. 2018. január 16. 16:39276569.

    Kedves lanyok


    Van egy kerdesem. Ki az köztetek aki fel Julikatol Macska allitasa szerint? Ha igaz amit ö mond akkor nĺgyon szomoru a đolog hogy Valakiet felni d kell egyolyan csoporttastol b akivel naponta cseveg.Borsika aranyos de


     nem bizok benne

  8. 2018. január 16. 16:38276568.

    Ildikém!


    Olyan, mint ha nem is egy országban élnénk. Itt egész nap zuhogott a hó, hideg van. Most már elállt, de fagyos az idő.


    Elkezdem a kórházasat nézni..majd meglátom, hogyan tettszik...azért nézni fogom, hogy vannak benne olyan részek.


    Innen már nem fogok írni..visszavonulok, onnan tudok "oda" írni, ha úgy alakul.


    Ha   ma már nem találkozunk kellemes estét kívánok minden író-olvasó barátunknak

  9. 2018. január 16. 14:46276567.

    Sziasztok.


     


    Szép napos idő van ma. Igazán  öröm volt kint lenni a kutyával.


    Főztem délelőtt, és egyet mostam is. 


    Most ma,csak úgy tengek-lengek. 


    Aki nézi a Hospitált,  hát.... lehet, hogy borzalmas. legalábbis ami a 4. részben történt. Biztos jóra fordul, de most aztán  odébb húztam az egeret. Nem tudom meg lehet-e nézni.  Még kicsit töltögetek, aztán szóljatok, ha nem akarjátok tovább nézni. Állatólag j vége lesz. De közben eléggé nehéz. 


    Tartalom: lent.   Főszereplő Ha ji Won. 


    Egy fiatal, tehetséges, céltudatos sebésznő és egy fiatal belgyógyász története. Mindketten a családjuk által rájuk rótt terhek elől "menekülnek" a kórházhajóra dolgozni. Song doktornő ígéretes sebészi karrier előtt áll, de a családja, az anyja, akit el kell tartania, folyton visszahúzza, doktor Hyun pedig a sztárorvos édesapja árnyékából jelentkezik önkéntesnek a hajóra.

    A feliratot Veronika készítette.


     

  10. 2018. január 16. 14:38276566.

    Meg is néztem, nagyon kedves és szép film volt.

  11. 2018. január 16. 13:53276565.

    Ildikó..köszi a filmet, letöltöttem.

  12. 2018. január 16. 13:47276564.

    Szia Mindenkinek,


    Szervusz Annuska drága, köszönöm, kész vagyok  vele, hagytam egy éjjelt nyitva száradni, ma visszatettem a belevalókat. ha mozgás, akkor már a tűzhelyetis elhúztam. Mindíg mlellé esnek a dolgok. Fejfájós napom van, Algot vettem be, meg "félkészen" ledőltem. Ugyanis, lett volna még főzési tervem, de közbeszólt a derekam is, a fránya. Na, ..egyszer kitolok vele, majd elveszítem valahol. 


    Itt kicsi hó esett, meg is marad, olyan jó, örülök neki. Örülök,..nem én söpröm. 


    Pötyike olyan  édes dolgok történnek Leonáékkal. Ez a hegedű, ..nahát, ..nagyon gáláns volt a roma zenész, aki adta. A mi Áronunknak  is volt, azt hiszem neki. Csak rövid ideig nyűtte,  aztán visszavitték a suliba. Onnan lehetett kölcsönözni. Akár a Szili szaxofonját. Az  egy kicsit tovább volt náluk. Mindent visszavittek. Nem egy zeneértő vájtfülű család a mienk.


     


     

    előzmény:
    Nusimama (276562)
    2018-01-16  10:24
  13. 2018. január 16. 10:35276563.

     


      Ha boldog vagy és jól érzed magad a bőrödben, és van, aki szeret, akkor nem probléma, hány éves vagy. Nem egy olyan nagy dolog.


    Szűcs Judith


     
    előzmény:
    Nusimama (276562)
    2018-01-16  10:24
  14. 2018. január 16. 10:24276562.

    Szervusztok


     A diófa körül szép idő van, de itt is hol hullik a hó, hol el áll. Julika, minden ok? Rendbe jöttél? Jó a gondolat. A csodákra várunk.


    Pötyike, aranyos lehetett ahogy Leona és a kutyus üdvözölte egymást. Talán az itteni élményei alapján történt. Eltudom képzelni, hogy Alexa mit érzett amikor látta, de minden jó, hogy igy alakult.


    Borsika, kész vagy a hütő tisztitással? A napokban nálam is ugy lefagyott, hogy a végén kénytelen voltam egy soronkivüli tisztitást végezni.


    Magdikám, ne haragudj, de jót nevettem. Akkor Te egy szuper nő vagy. Csupán csak azt nem értem, ha kiváló az eredmény akkor miért adott bogyót? Na, de nem kell mindent érteni. Ugye? Azért remélem a szédülés elhagy.


    Erika, délutánra jó dumcsit. A sütiből  küldhetsz. szólj mikor nyissam az ablakot.


    Ildike, a fejfájás szálljon messze.


    Reggel nehezen keltem,mivel hajnal 3 kor ébredtem, majd 5 óra felé ujra elaludtam. Ezt nem szeretem. Na, de  az alvokámnak nm tudok parancsolni. Egy kis körletrend után, most én is a fakanál után nyulók, mert valamit össze kell állitani ebédre. Hogy mit, azt még nem tudom.


    Állitólag az ország egyes részein onos eső fog esni. Vigyázzatók magatokra. Betegeinknek jobbulást.

    előzmény:
    Picivirág1 (276560)
    2018-01-16  09:52
  15. 2018. január 16. 10:07276561.

    Sziasztok!


    Itt is eseget a hó, de nincs fél cm se..csak a füves részen látható. Későbbre esőt jósolnak.


    Én nem szeretek főzni..és enni se (mondjuk nem látszik rajtam) a nem főzős kajákat szeretem. Pl. a süteményeket a finom péksütiket a rágcsálni valókat stb. szóval mindent ami hizlal.


    De szeretek- nem szeretek azért főznöm kell minden nap. Ma halat sütök Lajosnak..magamnak én is zöldbab főzelékre gondoltam.


    Tegnap beszéltem Leonával, mondta jól érzi magát a suliba és szeret oda járni.


    Kapott egy hegedűt!!!


    Az Alexa barátnőjénél voltak látogatóba (Bristolban élnek már 10 éve) és azoknál volt szintén látogatóba egy zenész cigány házaspár. Nagyon megtetszett nekik Leona és meghívták őket magukhoz. El is mentek valamelyik nap és a hapsi neki ajándékozott egy hegedűt  azzal a kikötéssel hogy beíratják valahova zenét tanulni.


    Azt nem tudom hogy fog -e hegedülni tanulni..de hogy ki vannak a szülők akadva, mert egész nap azt nyekergeti.

  16. 2018. január 16. 09:52276560.

    Ez így zavaros.....Megyeren szakad a hó, a diófa környéke tiszta

    előzmény:
    Picivirág1 (276559)
    2018-01-16  09:50
  17. 2018. január 16. 09:50276559.

    Itt a bizonyíték!!!


    Itt szakad a hó..halihó!!!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (276558)
    2018-01-16  09:49
  18. 2018. január 16. 09:49276558.

    Nemes Nagy Ágnes: Hóesésben
    Szakad a hó nagy csomókban,
    Veréb mászkál lent a hóban.
    Veréb! Elment az eszed?
    A hóesés betemet.
    Nem is ugrálsz, araszolsz,
    Hóesésben vacakolsz.

    Fölfújtad a tolladat,
    ázott pamutgombolyag
    Mi kell neked? Fatető!
    Fatető!
    Deszka madáretető!


    A diófa jól megközelethető

  19. 2018. január 16. 09:02276557.

    Hópelyhes szép reggelt!


     


    Hull a hó és hózik.....de Erika nem fázik.......bár kint a mínuszok repkednek (-3) itt bent jó meleg van.......a kedvem is jó..jön délután a barátnőm. Jókat fogunk röhögcsélni és beszélgetni. Mindig pogácsát sütök ha jön, most meglepiként sajtos tekercset......Majd meglátom mit fog szólni.....


    Ernő sepregeti a havat, most még nem kell lapátolni, annyira puha......milyen jó lett volna ez karácsonykor......olyan szép, főleg így, hogy nem kell sehová mennem....


     


    Főzni fogok, csak ötletként.......zöldbab főzelék, volt a fagyóban sült húsom, az lesz mellé.  a leves pedig olyan gezemice féle..minden zöldség bele ami itthon van.


    Nálatok mi lesz az ebéd? Nekem is ötletként, hátha megjön az ihletem holnapra.......Imádok főzni, de az ötletelés néha nehéz......főleg, hogy segítségem sincs, mert Ernő nem ad ötletet. Nem válogat, de nem is ad ötletet.....


    Remélem jól aludtatok, a fájdalom is elmúlt.....


    Várom a gázóra leolvasókat, most lesz az év végi elszámolás, ha jól számoltam kapok vissza.......remélem ők is jól számolnak!!!!!!


     


    Legyen kellemes szép napotok!!!!!!!

  20. 2018. január 16. 08:42276556.

    " egyedi és megismételhetetlen csodámra"...erre mondtam, hogy talán enyhe túlzás


    Itt havas eső eseget. nekem tüzelőről kell gondoskodni, Zsuzsi hoz megint egy adagot. mert ugye még nincs vége a télnek, hiába enyhe, fűteni kell.

    előzmény:
    Picivirág1 (276555)
    2018-01-16  08:02
  21. 2018. január 16. 08:02276555.

    Szervusztok!


    Jó reggelt, szép napot!


    Ezzel az idézettel nyitom.



    "A másik szeretetét észre se vesszük, ha mi nem szeretjük őt. Mi az, amit tehetek egy kapcsolatért? Semmit. Elég csak lenni. Lenni olyannak, amilyen vagyok. Vállalni azt a csodát, aki vagyok. Mint a kis virág. Ragyogni, illatozni, áradni. És lesz, akinek megnyílik a szeme az én egyedi és megismételhetetlen csodámra. Csak az én szemem se legyen zárva."( azért ez túlzás.de ki tudja)








     




  22. 2018. január 15. 19:57276554.

    Mát itt is van ....töltöm ....köszönöm!!!


    Úgy elűzném a fejfájást.Valahol olvastam a mai az év legnyomasztóbb napja...főleg a szürkeség miatt.


     


    Vigyázzatok magatokra!  Jó éjszakát!

    előzmény:
    franci47 (276553)
    2018-01-15  17:53
  23. 2018. január 15. 17:53276553.

    Mindjárt küldöm a 1o részt. kicsik, fél órásak. 


    Fáj a fejem lányok. 

    előzmény:
    harangvirag08 (276552)
    2018-01-15  16:02
  24. 2018. január 15. 16:02276552.

    Ildikém ...küldjed...köszönöm.


    Gyűjtöm  Black Knightet....nem akarom előbb elkezdeni mint végez a fordító. Talán a Pötyi film is elkészül valamikor.Szövöm a gubót ....ha jönnek a csúszós havas napok nem nagyon fogok kimozdulni.


     


     


    Erikám ...úgy -tem az írói válságon ...valahol nekem is az van.Bár a nagy íróknak mindig utána születnek a remekművei .Van még reményünk .

    előzmény:
    franci47 (276550)
    2018-01-15  15:39

Címlap

top