Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 14. 10:36276526.

    Nálunk nem esett a hó, csendes téli idő van..kb.1-2 fok pluszban.

  2. 2018. január 14. 10:33276525.

    Szervusztok kis pajtások!


    Azért legjobb otthon, igaz?


    Ma csendben telik a napunk, Zsuzsi, Veszti nincsenek itthon..a Dalmáék se érnek rá ma.


    Én zacskós csirkecombot sütök sok zöldséggel együtt, levesem van tegnap előttről, ragu leves.


    Várom a fiam hívását skypen..vasárnap délelőtt a dumcsi napunk.


    Alexáékkal tegnap beszéltem..visszatértek a munkás hétköznapokhoz.


    Nekem még van két kezelésem..hétfő azaz holnap és csütörtökön. Sajnálom, hogy letelik, majd őszre kérek újra beutalót.

  3. 2018. január 14. 10:22276524.

        


    Idegen arcok néznek ránk,
    Akik az álmainkat ellopják,
    Azok a fénybe lépve olvadnak el,
    Aki tiszta, annak félni nem kell,
    Mer` az álnok a saját kardjába dől,
    Ha kitör belőlünk a teremtő erő.


    Intim Torna Illegál


     


    Szervusztok


     Itt is egy kis fehérség van. Ugy gondoltam, hogy én is fel látogatók a mi kis vendégházunkba. Csodálatos volt az út az erdön keresztül Na és ott fenn  a kedves állatkák, a szives fogadtatás, a jó meleg szóba ahol a kandalló melege árad szét- Le is huppantam az egyik fotelba és elmerengtem a mult vidám történetein. Talán tavasszal ujra  lesz egy vidám fenti mulatság, ahol emlékezni tudunk a mi kedves  barátainkra, akik már csak az égi mezőkről néznek le ránk.


    HOGY VAGYTOK? Ugye ez a kis fagy  mindenkit felrázott., s az élet megy tovább. Minden tiszta, s ahogy  a Néma leventében is elhangzik " Az élet szép, hát neked magyarázzam...." 


    Ki mit csinál ma, mi jót föztők? Én a lusta ma semmi különöset. Igaz reggel kimentem és megnéztem mennyire havas a kocsi. Gyorsan le is takaritottam és beinditottam, egy kicsit járattam.  Fözni nem kell van még tegnapról, azt kell elfogyasztanom. Tegnap itt volt az unokám és a menyem , ja és a Alexa a kutyájuk. Jól eltelt az idő.


    Na most már elég belölem, megyek egy kicsit tenni-venni.


    Anikó, szóritók Neked és várunk.


    Mindenkinek kellemes és pihentető vasárnapot kivánok. 








     
    előzmény:
    franci47 (276522)
    2018-01-14  09:41
  4. 2018. január 14. 10:09276523.

    Belső béke. Fontos a jövőre nézve, hogy miként reagáltok a külvilág eseményeire.


    Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a történésekről tudomást se kell venni! Csupán a mód más, ahogy az ember az egészhez hozzááll. Nincs olyan ismerősöm, akinek megy ez zsigerből.


    Akinek viszont ez jól működik, az rendesen megdolgozik azért, hogy meg tudja őrizni minden helyzetben a lelki békéjét. Nem elég, ezt az állapotot egyszer elérni, hanem a fenntartásáért folyamatosan szükséges valamit tenni.


     A legjobb, ha a napotokat azzal kezditek, hogy energiaszinteteket megemelitek. Mivel ehhez az állapothoz pozitív érzelmek kapcsolódnak, biztonságban érzitek magatokat. Középpontotokba helyezkedve életetekben minden rendben.


    "Válaszd a belső békét és a külső hatások elveszítik a jelentőségüket."


    Élj meg minden egyes napot 🙌🏻
    Kizárólag a Te döntčsed, hogy mit engedsz be az életedbe, hogyan reagálsz a körülötted lévő eseményekre 👆🏻


     


    Legyen szčp napotok ❤️✔️

  5. 2018. január 14. 09:41276522.

    Jó reggelt!


     


    "Az élet egy vándorünnep"


    /Hemingwai/


    Nagyon jó viszont haza térni az otthonba


    Hol az otthon? Ahol a legjobb. Ahol a mobiltöltődet tartod. Ahol automatikusan csatlakozik a net. Ahol a szomszéd visszaköszön. Otthon az a hely, ahová kora tavasszal elteszed a télikabátod. Ahol a januári árleszállításokkor vásárolt karácsonyi díszeket tárolod a következő karácsonyig. Ahol jó az illat. Ahol a postaládán ott a neved. Ahol ha eltévedt embert látsz, útba tudod igazítani. Ahol tudod a párhuzamos utca nevét.


     



     

    Az otthon az a hely, ahol az ember saját értékrendje uralkodik. Ahol magunk döntjük el, hogyan töltjük az időnket és mit kezdünk a tulajdonunkkal. .....


     


    Alig ismerek rá a menedékházra. Örülök a szép rendnek, az új ülőgarnitúrának, az  állatkáknak. Elém Rézi kecskéi jöttek,  kicsit bökdöstek, de sajna nem hoztam nekik semmit. De szépen gondozottak.


    Ma aludtam talán jól, de éjszaka nagyon éreztem, hogy talán jön a hó. Itt ugyan még nincs, de várható. 


    Szépeket hoztatok, boldog vagyok tőle. Igyekszem az is maradni. 


     


    szép napot.


     



  6. 2018. január 14. 09:39276521.

    Szép napot!


     


     


    Most értem fel a Menedékházba. Testileg lelkileg megtisztulva a hosszú úton.Ambrus és Flórika nagyon szépen rendbe tett mindent.


     


    Itthon "Hull a hó a kéklő hegyeken "....emlékeztek még erre a dalra.


    A fotó nem mai ....de helyzet pont ilyen most is .....és szép.

  7. 2018. január 14. 09:10276520.

    Mai napindító...az előbb lemarad


    "Amíg nem ürül ki a lelked mindattól, ami kínoz téged, nem tudod megtölteni azzal, ami boldoggá tesz".

    előzmény:
    Picivirág1 (276518)
    2018-01-14  08:20
  8. 2018. január 14. 08:24276519.

    Kellemes vasárnap reggelt!


     


    Havasak a háztetők és a fákon is megmaradt a hó......de lapátolni nem kell, mert a járdán nem maradt meg. Pedig Ernő már kirakta a hólapátot.


     


    Lecsengett a névnapi vendégjárás......kicsit elfáradtam, de a jó kedv mindent feledtetett........Minden elfogyott, így ma is kell főznöm. Levesem maradt.....búbos húst sütök, mellé zacskóban sült krumplit és kovi ubi lesz mellé....


     


    Ambrus és Flórika szépen rendbe tette a Menedéket, megtaláltam a vendég papucsokat is.....Sőt az asztalon a nagy tál pogácsát is........a termoszban finom tea van....érdemes megkóstolni...A kutyák nagy örömmel fogadtak és csodálkoztak is, hogy látnak engem...Várják a többieket is. Elsétáltam velük a vízesés felé, szép havas a táj......visszafelé a macskák is megjelentek. Először nem jutott eszembe a nevük (szégyen) de a végén csak sikerült, Lukrécia és Szeréna.....


     


    Kívánok mindenkinek kellemes szép vasárnapot!

  9. 2018. január 14. 08:20276518.

    Szervusztok!


    "Most nem sietek,
    most nem rohanok,
    most nem tervezek,
    most nem akarok,
    most nem teszek semmit sem,
    csak engedem, hogy szeressen az Isten.


    Most megnyugszom,
    most elpihenek
    békén, szabadon,
    mint gyenge gyerek,
    és nem teszek semmit sem,
    csak engedem, hogy szeressen az Isten.


    S míg ölel a fény
    és ölel a csend,
    és árad belém,
    és újjáteremt,
    míg nem teszek semmit sem,
    csak engedem, hogy szeressen az Isten,
    új gyümölcs terem,
    másoknak terem,
    érik csendesen
    erő, győzelem...
    ha nem teszek semmit sem,
    csak engedem, hogy szeressen az Isten."


     


    Kép: a készlet


     


     

  10. 2018. január 14. 07:09276517.

    Jó reggelt, jó reggelt!!


    Minden kimeszelve, kitakarítva...visszaköltözhetünk.


    Flórika arra kér mindenkit a sáros cipőket legyen szíves mindenki az ajtó előtt hagyni.


    Vett új vendég papucsokat, lehet használni.

  11. 2018. január 13. 22:08276516.

    Lassan vége a napnak....


    Vera emlékére

  12. 2018. január 13. 19:39276515.

    Vera  emlékére  

  13. 2018. január 13. 16:02276514.

    Vera emlékére!


     

  14. 2018. január 13. 15:20276513.

    Kedves Lányok!


     


    A Szőke Hercegem nagyon köszöni a sok jó kívánságot és küldi nektek kézcsókjait.


     


    Nálunk most nagyüzem van, tegnap ittalvós vendégek voltak. Ma nem lesz itt alvás (előre láthatólag), de jönnek perceken belül az újabbak.

  15. 2018. január 13. 15:14276512.

    Veronika emlékére!

  16. 2018. január 13. 13:07276511.

    Ildikém ...én kérem ...köszönöm.

    előzmény:
    franci47 (276510)
    2018-01-13  12:57
  17. 2018. január 13. 12:57276510.

    Lányok,kész lett a Hospital 4o részes, 3o perces részekkel. Érdekel benneteket. K.E-t is kérdezem. 


     


    Tartalom:


    Egy fiatal, tehetséges, céltudatos sebésznő és egy fiatal belgyógyász története. Mindketten a családjuk által rájuk rótt terhek elől "menekülnek" a kórházhajóra dolgozni. Song doktornő ígéretes sebészi karrier előtt áll, de a családja, az anyja, akit el kell tartania, folyton visszahúzza, doktor Hyun pedig a sztárorvos édesapja árnyékából jelentkezik önkéntesnek a hajóra.

    A feliratot Veronika készítette.


     


     

  18. 2018. január 13. 10:40276509.

    Verára emlékezem!

    előzmény:
    potymama (276508)
    2018-01-13  10:23
  19. 2018. január 13. 10:23276508.

    Verácska emlékére

  20. 2018. január 13. 09:42276507.

    Szép napot!


    a gyertya ma Veráért égjen...

  21. 2018. január 13. 09:26276506.

    Egy kis virág és a szép emlékek azokért akik barátaink voltak és eltávoztak

    előzmény:
    Nusimama (276505)
    2018-01-13  09:25
  22. 2018. január 13. 09:25276505.

    Szervusztok


     Jön a hideg, mindenki melegen öltözzőn !

    előzmény:
    harangvirag08 (276504)
    2018-01-13  09:16
  23. 2018. január 13. 09:16276504.

    Szép napot....

  24. 2018. január 13. 08:30276503.

    Jó reggelt. 


     


    Ma Veronika napja van. 

  25. 2018. január 12. 21:05276502.

    Erika Szőke hercegének kívánok nagyon boldog névnapot!

Címlap

top